Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:51 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Bob66
Popravde však u 5cm velikých terčovcov som nikdy,nič nespozoroval a mal som ich v tejto velikosti už tisíce.Ešte je otázne či sa bavíme o tom istom probléme.Sú totižto ešte neškodné vredy,nádory(zhudné,nezhubné).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:39 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Jojo jsem tvrdý oříšek smich A potvrdí ti to asi každý kdo mě zná....Jenže nechci nic podcenit a radši se poradím i s bedarem na rybě.......Věř ale že jsem vám všem vděčný a tobě miro, bobe , romy a daho moc děkuji za rady... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: miro03
Ty tečky na ploutvích (akné) podle mě s třením vůbec nesouvisí, bylo to celkem běžné i u cca 5cm ryb a ty se na tření rozhodně nechystaly ;-) S barvivy to také nebude mít souvislost, protože se to objevilo i na těch terčovcích co jsem měl od tebe a ty jsi ryby nepřibarvoval, alespoň u red tyrkys by přibarvování ani nedávalo moc význam :) Po čase to zase samo zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 17:03 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Som blbý že som pri zmene počítača nestiahol odkazy na zahraničné fora a poniektoré dodnes neviem dohladat.K tejto vyrážke sa diskutovalo v závislosti nadmernej pigemntácie sposbenej enormným pridávaním farbív,lutein,melanin,astaxanthin,atd...ktoré sa taktiež objavujú hodne i v krmivách pre komerčné účely.Diskutujúci došli však záveru,tuším že to bol dokaonca Pivovarský k záveru trecej vyrážky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:56 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Romy
Jakub je kapitola sama o sebe(tažší oriešok)hold v jeho veku sme neboli iný,ani ja nie.Inak akné ako Ty nazývaš sa može objavit v podstate kdekolvek.Nesmie to však bit krupička.Čo u Jakuba može aj nemusí bit.Krupička je však u terčovcov ojedinelá.Vetšinou zavlečená zásahom do akvária,nové ryby,rastliny,atd...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:46 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Tak to ano,ale ještě jeden dotaz,Kuba,tedy jeho ryby... :-D to mají i na těle ,to se mi nikdy nestalo,a i při různých diskuzích jsme došli k názoru,že je to věc výhradně oploutvení...Je možná tvorba,,akné" i v na povrchu masitějších tkání,než je oploutvení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:35 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Romy
Roman.Písal som že to je spojené v závislosti na produkcii hormonov.Vyrážka sa može objavit i nemusí?! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:34 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: miro03
Tady bych Miro docela podiskutoval,akné,jasem zažil také,a mnohokrát,ale že bych to spojoval s třecí vyrážkou,to asi ne.Akné,alespoň u mne není pravidlem,třely se mi ryby bez něj,netřely se s ním...jak tedy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:08 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jakub pozoruješ?!Ale neviem na čo pritom myslíš?Asi na najakú spolužiačku.Takto však ani nezbadáš že terčovci už majú mladé aj bez tvojeho pričinenia.Príroda bude chytrejšia než Ty. ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 16:06 Muž miro03 [27] - Cichlidy
Noviem či píšem hotentotsky alebo nejak inak ale ked napíšem že ryba(terčovec bi išiel do trenia.Je význam a moja zmienaka jasne napísaná.Je to predzvest pred trením.Zvýšená produkcia hormonov.Snád to už pochopí každý?!!!Podobne ako u závojnatiek,karasov a iných rýb.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:30 Muž Athos [24] - Amerika – Re: Dahak
mám podobnou zkušenost u sah merah objeví a zas zmizí, ryba je stále stejná chováním a u ostatních se to neprojevuje a neobjevuje tak nevím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 15:06 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: miro03
Moc jsem nepochopil co tím je myšleno...No tře se ani je nemusím stimulovat a každých 5-7dní mám jikry na skle.....Mimochodem nemá to jen na ploutvích to měli pigeoni a neřešil jsem to taky to zmizlo pak se to objevilo atd atd...Ale ona to má na ploutvích a na těle minimálně ale je to i na těle...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:16 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: metal
Dobre si prečítaj to čo som nižšie napísal a dobre pouvažuj nad tým čo som tým chcel vyjadrit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 14:03 Muž metal [96] - Cichlidy
rad by som vedel co je pricinou akne.moje terce to obcas mavaju.je zaujimave ze o tom nikde nic nie je pisane,jak us uvadza romy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 01:09 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Romy
Ak to nie je krupička a Jakub bi nerobil zbytočné opatrenia,išla bi do trenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2011 00:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: smidakkuba
No,myslím,že ty ryby zas nesmíš tolik pozorovat... :-D
Jak psal Dahak,a myslím,že jsem tady o tom před časem také psal,říkám tomu akné u terčovců,jednou za čas se objeví tečka,nebo dvě,ale výhradně na ploutvích,časem to zmizí samo.Ryby se nechovají mimo rámec.Nikde se mi nepodařilo dopátrat,co je příčinou těchto jevů.Rybám to neškodilo,nerozrůstalo se to,tak jsem si to pojmenoval jak jsem chtěl,a přestal na to myslet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 23:20 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jestli ti jde o ty bílý flíčky na ploutvi, tak to není krupice.Jedna moje placka to má občas taky, objevuje se a mizí to náhodně na hrudních ploutvích.Nevypadá že by o tom vůbec věděla a na ostatních rybách jsem to nikdy nepozoroval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:25 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No to já právě taky ne krupičku jsem zažil a vypadala jinak a navíc vždy mi tato kombinace soli teploty a výměny zabrala....Skusím tedy acriflavin a uvidím no a když to nebude ani jedno tak fakt nevím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Na té fotce toho moc vidět není, ale na krupičku bych to neviděl ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Na plíseň zabírá Acriflavin bez zvyšování teploty X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:20 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Fotka k příspěvku Koukni na konec ocasu na ty malé vříkdy....
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:16 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Nevím ale pomaloučku se to rozšiřuje a na plísen by přece ta výměna teplota a sůl měla zabrat ne????Skusím tu eshu a pak uvidím....A zkusím tu fotku....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:12 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Zkus tu fotku, a nemůže to být třeba plíseň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 21:07 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Krupice
Ahojte mám problém s krupicí eshu jsem ještě nepořídil tady jí neměli tak to mám přes net....Ale dal jsem do vody sůl,teplota vody je asi 33-35°C a denně měním 1/2 akva a takhle u 3dny jenže....Samice se vůbec ani neotíra o nic v akva skrítka nemá žádné příznaky.....A ted to vypadá jako nějaké malé nevím co prostě to nevypadá jako úplně jako krupička ale je to tomu hodně podobné a jsou to takové mini bílé vřídky.....A ani to s úhlu nevystupuje napovrch těla tak jako krupice spíš to je jakoby součíst zbarvení ryby....Bohužel foto nemám jsem fotografický antitalent a nepodařilo se mi to vyfotit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 20:49 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Romana napsal: Jak dlouho trvá než se terčovec přizpůsobí v nové nádrži? Do zajeté a připravené nádrže jsem pořídila konečně vysněnýho terčovce a mám pocit, že nežere. Teplota, ph všechno ok, ale mám pocit, že ještě neni uklidněný a nežere....( rozplavaný byl hned )krmivo mám discus granulat.


Pokud jsem to dobře pochopil tak jsi si pořídila jednoho terčovce? Pokud to tak je tak to není dobrý nápad a nebude se cítit nikdy dobře, terčovec je hejnová ryba ;-) Jen jeden druh krmiva také není nejvhodnější hmm Třeba ti pomůže tenhle článek X-) rybicky.net/clanky/445-zaciname-s-tercovci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.02.2011 20:31 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: sonata
tady máš chovatele z Čáslavi discus.websnadno.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:55 kulich – Re: sportsmen
dobře,díky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 18:00 Muž pajca [0] – Re: sonata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:58 Muž sportsmen [62] – Re: kulich
Teplota na ztrátu plodnosti při léčbě nemá žádný vliv! Plodnost ryby ztratí až pokud by jsi ryby léčil entizolem vícekrát během života. Kolikrát to ovšem je nevím!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 17:03 kulich – Re: rriki
tak tak,mám to od Hejzlara.takže stačí tedy jedno opakování.myslíš že může dojít k porušení plodnostiu samce při entizolu už při 32 stupních??ryby mám relativně mladý tak o nějakým rozmnožování zatím nemůže být řeč,i když mám tam s nima jeden párek melounů a přejíždím léčbou samozřejmě všechny ryby v nádrži
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2011 15:49 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: sonata
Nějaký i nzerát jsem viděl z Kolína,ale já bych takhle úzce neorientoval.Chápu ,každý se snaží nějak ušetřit byť jen na benzínu.To se může i dost prodražit.Pokud chceš ryby do chovu
tak si sedni a zjisti si kdo má nejl.ryby kontaktuj ho .Nech si poslat fotky a ceny.Uvidíš ,že se vyplatí cestovat i několi set km.Chovatelů terčovců je mraky,ale jen několik je kvalitních.Těch hnusůa, zrůdiček je na netu dost.Před měsícem jsem scháněl malou cichlidku u nás o ní nevím.Tak jsme se sebrali a jeli 400 km do Ostravy spojili s burzou objeli 8 pěstíren a odvezl jsem bednu ryb.To objíždění po okolí už mám za sebou 30 km k jednomu měl ošklivý 30 km k druhému ten má dva druhy a z toho jeden ,který se mi nelíbí atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 15:44 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: sonata
Pokud se nepletu přímo v Kutné Hoře někdo je.Projdi si tržiště na discus.cz myslím že jsem tam někoho viděl inzerovat před časem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 14:59 sonata – chovatel
Jsem tady registrovaná jako nováček. Znáte se mezi sebou už trochu dýl. Ještě se tady moc dobře neorientuju. Nevěděl byste někdo o nějakém chovateli terčovců z okolí Čáslavi, Kutné Hory nebo Kolína??? Díky moc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 14:36 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
pmdd.mrp-cz.com/…
tady doporučují aceton, ale já bych se ho bál použít!!!Máte s tím někdo zkušenost?
Proč hledáš neustále něco nového, když ti všichni doporučují přidat prášek do krmiva a nic nerozpouštět? Vždyť je to osvědčené a funguje to!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.02.2011 14:07 Radek – Re: Danila
Já ti tleskám. Opět trochu větru do těchto vod. Tuším skřípání zubů některých chovatelů....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:37 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Danila
Tak to je zase trochu problém, pochybuji že budu mít někde doma dimethylsulfoxid tak mi teda neni jasné jak jim tu baštu vyrobím.Je nějaké běžně dostupné organické rozpouštědlo které flubenol rozpustí a nevadí rybám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:32 Muž sportsmen [62] – Re: rriki
Z mojí zkušenosti bych řekl že stačí jedna tableta (myslím že má 25mg) na 15-20 litrů vody!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:24 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: kulich
Já to dělám podobně jen nedávám tabletu na 10 l ,ale na 30l.Na 10 l to léčí JH.neporadil Ti to?Entizol resp metronidazol může způsobit při vyšší ,nebo opakované léčbě neplodnost u samce.
Teplotu můžeš zvýšit až na 35 stupňů při této teplotě už červi mají problem sami se sebou.
léčím minimálě 8 dní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 13:16 Muž sportsmen [62] – Re: Danila
Tak teď doufám, že jsem tu neprozradil nějaké tajemství. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 12:56 Žena Danila [4489] - Sumci
sportsmen napsal: Stačí pozorněji číst, už to tu psal Romy. Není to nic tajného a složitého. Krmení s tímto lékem je potřeba připravit 24 hod. předem aby potrava dostatečně nasákla léčivem. Je na tobě jakou potravu necháš nasáknout, nejlépe to co mají ryby nejraději. Potravu rozmrazíš, propláchneš a dáš do malého hrnečku. Mírně to zaliješ vodou aby potrava byla lehce potopena a na tento jeden malý hrneček přidáš na špičku nože Flubenolu. Krmit týden i déle, po dalším týdnu raději zopakovat. Potravu tam po kouskách vyliješ i s tou vodou ve které jsi to máčel.

Neustále probírané téma zahalené tajemstvím" jen pro znalce"smich

Vzhledem k tomu, že účinná látka Flubenolu je nerozpustná ve vodě, je tato terapie účinná jen částěčně.

Aby bylo dosaženo zničení parazitů, je potřeba rozpustit Flubenol v organickém rozpouštědle - např. dimethylsulfoxidu.
To je celé, není potřeba psát knihu smich navíc tyto informace včetně dávkování jsou dostupné na zahraničních webech a tuto metodu používají chovatelé i u nás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:47 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Romana
Nejdříve by jsi měla zkusit krmit tím co ryba zná od předchozího majitele. Měl jsem terče od dvou majitelů jeden krmil převážně mraženou potravu druhý hlavně granule. Jedni terčovci žrali druhý den, druhá skupina po týdnu. Já je nalákal na artemii a patentky a než se začali opravdu bez ostychu krmit uplynuly tři týdny. Nevím kolik jich máš ty, ale je to hejnová ryby měla bys jich mít určitě alespoň 5. Také bude chvíli trvat než si zvykne na společenské akvárium, pravděpodobně znal jen pěstírnu a hejno. To jsou tak asi v kostce moje postřehy když jsem si dával terčovce do společenského akvária já.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:29 Muž sportsmen [62] – Re: Romana
Romano obvykle to trvá okolo týdne ale i déle. Někomu se přizpůsobí druhý den, jinému to může trvat v extrémním případě i měsíc. Hodně záleží na tom od koho ryby máš a v jakých podmínkách byly chovány. I kdyby to trvalo delší dobu není potřeba panikařit, na ryby by to nemělo mít zásadní vliv, nemělo by je to podrazit a všechno by pak měly dohnat. Jen je nutné ryby sledovat a vyloučit případné onemocnění. Moje zkušenost je taková, že terčovce dnes chová kde kdo, ale málo kdo má kvalitní ryby a hlavně v kvalitních podmínkách. Neměl jsem zkušenosti a koupil ryby od chovatele který neměl ryby v moc dobrých podmínkách a aklimatizace ryb v nádrži mi pak trvala více jak měsíc. V druhém případě mi ryby už druhý den žraly a byly téměř aklimatizovány!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:22 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
Stačí pozorněji číst, už to tu psal Romy. Není to nic tajného a složitého. Krmení s tímto lékem je potřeba připravit 24 hod. předem aby potrava dostatečně nasákla léčivem. Je na tobě jakou potravu necháš nasáknout, nejlépe to co mají ryby nejraději. Potravu rozmrazíš, propláchneš a dáš do malého hrnečku. Mírně to zaliješ vodou aby potrava byla lehce potopena a na tento jeden malý hrneček přidáš na špičku nože Flubenolu. Krmit týden i déle, po dalším týdnu raději zopakovat. Potravu tam po kouskách vyliješ i s tou vodou ve které jsi to máčel.
PS: Po léčbě raději měsíc vynechej krmení hovězím srdcem, protože po léčbě je pro terčovce hůře stravitelné, vlivem vybití bičíkovců napomáhajících trávení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 11:15 Romana – terčovec
Fotka k příspěvku Jak dlouho trvá než se terčovec přizpůsobí v nové nádrži? Do zajeté a připravené nádrže jsem pořídila konečně vysněnýho terčovce a mám pocit, že nežere. Teplota, ph všechno ok, ale mám pocit, že ještě neni uklidněný a nežere....( rozplavaný byl hned )krmivo mám discus granulat.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 10:26 Muž davidus [41] - Cichlidy – Flubenol
Marně se tu snažím zjistit jak přidávat flubenol do krmiva. Jen by mě zajímalo jak si připravit třeba jednu krmnou dávku granulí, nebo jak to přidat do kostky mražené artemie a podobně. Chtěl bych to jako prevenci a nickonkrétního jsem tu zatím nenašel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 08:59 kulich – entizol
Chlapi chci se zeptat na vaše zkušenosti při léčbě entizolem.Kolikrát za sebou opakujete kůru aby byla stoprocentmní jistota že je vše ok.Já jedu první čtyři dny entizol 1tableta 10litrů.teplotu držím stále na 32 stupních.po čtyřech dbnech výměna vody 2dny pauza a znova to samé.Jký jsou vaše zkušenosti.díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 00:56 Muž Scolo [6] – Re: miro03
Uvidíme ako sa vyjadria ostatný.Mna bi však zaujímalo ako bi fungovalo toto.Vid priložený odkaz.

cs.wikipedia.org/…

já myslel tohle, ať nematu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 00:55 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: Scolo
Ved práve.Flubenol je taktiež určený prasatám atd...a v menšej dávke účinný v akvaristike.Myslel som spíš odskúšat dávkovanie u rýb v menšom merítku,prípadne urobit experiment(u terčovcov)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 00:52 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: mirda
Pochopil som správne?Niekto Vám poslal takýto vzkaz?S tunajších akvaristov(rybičky.net)?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2011 00:50 Muž Scolo [6] – Re: miro03
Z toho nejsem moc moudrej a chemik taky ne, jak to myslíš? O rybách tam není ani slovo.. :-O

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4051