Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 72 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:55 Muž MGK [2] - CichlidyRe: davidus
Jinak ještě jsem tak trochu vypozoroval že čím víc je tam ryb tím méně se terči bojí. Kdysy jsem měl vylezlé jen 2 a jakmile jsem přidal ty SAE a mřenky tak vylezl další terč a zbytek už taky občas vyplave, ale jen na chvilku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:53 Muž MGK [2] - CichlidyRe: davidus
Tady jsou přibližné parametry chovatele od kterého jsem je kupoval : pH - 7-7,2 a tvrdost 600ms a moje parametry : pH - 7,2 tvrdost 650ms NO2-0 NO3-40....Takže jak vidíš rozdíl tady moc není. Jinak teplotu mám tak 29,5 a při výměně se snažím aby neklesla pod 27. Jinak ten písek je v poho...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:50 Muž davidus [41] - CichlidyRe: MGK
Podívej neměl bys v začátku mít větší rozdíl v parametrech vody než chovatel co ti je prodal.Každý kdo terče kupuje by se měl zeptat na hodnoty.Nejdůležitejší mě se jeví asi pH to měř obden.Bacha na ten písek zkoušel jsi ho jestli nezvedá zásaditost? Já se snažím držet ph mezi 5,5-6,5. Většinou musíš snižovat já srabsky kyselinou solnou.Ty coctí přírodu rašelina,výluh. Teplotu máš v poho, měníš vodu dost často. Co uhličitanová tvrdost a celková tvrdost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:49 Muž MGK [2] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Jen tak pro zajímavost tak tohle je terč kterému se poměrně daří (shcválně porovnejte rozdíl mezi tímto terče a tím který je na předešlé fotce)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:47 Muž MGK [2] - CichlidyRe: davidus
Fotka k příspěvku Přidávám foto, podařilo se mi zachytit na fotce jednoho terče který vůbec nežere a je zalzlý s dalším terče který už asi 4 dny žere a pomalu se chytá... (Omlouvám se za kvalitu, je to focené na mobilu, foťák je nefunkční)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:43 Muž davidus [41] - CichlidyRe: davidus
Pěkně ti jdou kytky. Mám možná problém s tím že vydatně vzduchuji.Podařilo se mi pravděpodobně udusit dva terčovce a od té doby tam vzduchování mám nonstop. V tom větším akva budu mít 200w na světle.Nebude to terčům vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:39 Muž MGK [2] - CichlidyRe: davidus
Ok. Co se týče výměny vody, tak tím si asi moc nepomůžu, ještě nedávno mi stoupalo NO2 a tak jsem měnil vodu obden, a rybám to nijak nepomáhalo. Od te doby co jsem dal nový filtr tak měním vodu tak 2x-3x do týdne. řekl bych že to bude něčím jiným.Možná to dno, ale zase proč by byli 2 úplně v poho a zbytku by vadila barva dna (na těch fotkách to vypadá strašně moc bílé, ale to je tím foťákem ve skutečnosti už je to dno mnohem tmavější než předtím). Jinak co se týče dýchání tak se mi zdají poměrně v poho, ale dýchají trošku rychleji než co jsem viděl na videu, ale takhle mi dýchají všichni terči a dýchají na obě žábry. No a ohledně parazitů tak dneska jsem si všiml že u jednoho toho terče se objevily bílé delší výkaly. Ale je to poprvé co jsem si toho všiml a je to jen u jednoho terče...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:33 Muž davidus [41] - CichlidyRe: MGK
Vyfoť je a dej sem fotky chlapi ti poradí já mam terče jen chvíli a když se stranily tak jen na dva tři dny a pak je to přešlo.Změř všechny hodnoty na vodě a měň třetinu klidně obden.Jestli ti už žrali a přestali tak se něco děje. Podívej se po výkalech jestli nemají parazity. Podívej se jak dýchají jestli to neni rychle a na jednu žábru. prohlídni si videa terčovců jakto vypadá když jsou v poho a jak mají dýchat.

Máš bílé dno i pozadí tam blednou všechny ryby.Já po vyměně bílého písku za černý po dvou dnech měl ryby daleko tmavší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:25 Muž MGK [2] - CichlidyRe: davidus
Mám tam : 6x Pancéřníček skvrnitý 2x Ancistrus sp. gold (ti byli jako první obyvatelé) a dále 4x SAE a 2x Mřenka (tyhle tam mám asi týden). Jinak nejde až tak o to že by je odháněli. Ze začátku byly všechny ryby úplně v poho až tak po týdnu najednou 4 zalezly a totálně vybledly. Zato ty zbylé 2 jsou v poho (teda jen 1, ta druhá má momentálně něco s ploutví a teď léčím a ten terč je momentálně zalezlý za kořenem, lae jinak býval úplně v poho - byl to nejhezčí kousek v akva, teda ještě vlastně je)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:22 Muž davidus [41] - CichlidyRe: MGK
Jaké tam máš ještě ryby? Ty dvě mohou být dominantní a ty zbylé prostě odeženou a ony pak už jsou zvyklé čekat, aspoň já to tak měl.A jestli máš i nějaké jiné ryby co jsou agresivnější tak se ta čtveřice třeba jen bojí. Terč je v tomhle lepák a vystraší ho i hejno živorodek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:15 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Bob66
Už druhý měsíc zkouším najít rovnováhu a zatím jsem ...no napíšu po 22-té hod. Když se to nenaučím nacpu tam pozadí kořeny a kytky jen dvě tři. Pokud se to ale naučím koupím černou tapetu a hotovo. Problém je že mám akva proti jižnímu francouzkému oknu a furt se peru s řasou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:12 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám dotaz. Jak už víte tak mám asi měsíc terče. Chci se zeptat jestli je normální že 2 jsou úplně v poho u čelního skla nádherně vybarvení, ovšem zbylí 4 skoro vůbec nerostou, jsou vybledlí a zalezlí. Teď když jsem dal do akva 4 SAE a 2 Mřenky tak se už další terč pomalu "probral" a začíná žrát a taky se mnohem líp zbarvuje. Ale ti ostatní, prostě vůbec. Je to normální ? Vím že to terčům trvá déle, ale slyšel jsem že ti menší se aklimatizují celkem rychle narozdíl od větších. Ti moji mají tak 3-5cm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:09 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: davidus
Pokud chceš zarostlé akvárium tak je 3D pozadí zbytečné, nejen že zabírá místo ale ani z něj moc neuvidíš :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:06 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Kacoo
Budeš dávat pozadí?Pořád jsem na vážkách jestli si udělat 3D pozadí z polystyrenu nebo nalepit jen černou tapetu.Línej nejsem ale nechci rybam ubírat prostor.Zase ale esteticky je to s 3D jiný kafe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:05 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Jak píše RAP, plovoučky vypadají v takovém akva super a navíc to jsou takové čističky palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 17:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: davidus
Fotka k příspěvku Jeden čas jsem zkoušel zarostlou nádrž a rostlo všechno co jsem tam dal, některým kytkám trvalo déle než si zvykly a začaly růst, ale neodešla žádná :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.03.2011 16:27 RAP Re: JuraS
No, kytek bych se definitivně nezříkal. Nějaká plovoučka nebo tak mají něco do sebe. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 16:20 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: davidus
Ja si ted delam skoro 500l akva a bude tam prutok 2000l/h co se tyka filtru no ikdyz spis je tocerpadlo s privzdusnovanim :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:58 JuraS Re: davidus
osobně až bude předělávat akva tak dám pryč všechny kytky..vyhážu štěrk a na dno dám jemný písek co se používá do filtrací..jeden dva kořeny, nějaké větev..maximum volného prostoru..předělám kryt a vyhážu přebytečné trubice..jedna pidi kuchyňská zářivka bude stačit..ty mají barevnou škálu aby ti připadala i shnilá papriky jako čerstvá..pro zobrazení kresby disků naprosto špica...ne světlo spíš přítmí..jo a ty kořeny si budu zhánět z rašeliniště..jen opláchnu od hlíny a šup do akvárka...plánuju buď tento a nebo příští rok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:27 Muž MGK [2] - CichlidyRe: davidus
Já mám akva výška 50cm a osvětlení 2x30W teplota 30 stupňů a v pohodě se mi tam chytají různé echináče a co se týče dna tak úplně v poho je třeba blyxa. Té se u mě daří asi nejvíce...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:25 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Bob66
Poradíš ještě jaké rostliny jsou vhodné k terčovcům?Něco jsem našel na netu ale raději bych věděl co vám jde v akvárijích kde je výška 60 cm světlo 216W a teplota okolo té 30. Mam tam dva anubiasy,echionodory,valisnerie, chtěl bych něco na pokrtí dna co utvoří koberec a také nějaké rostinky co tvoří trsy a jsou mezi 20-30cm. Dal jsem si tam ludvigu ale nevím jestli nebude mít problémy s teplotou. CO2 nepoužvám a hnojím PPMD 5ml.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:12 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: davidus
Nemusí být problém, dělal jsem to podobně když jsem měnil dno a jen jsem pár dní kontroloval NO2 a NO3 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 12:09 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Bob66
Také si to tak nějak myslím, je to časově tak na 5-7 hodin když bude vše připravené. Ale když to tak rovnám. Stará voda, zaběhlý filtr......nové dno jestli to nebude problém dát je tam po pár hodinách? Dělal to někdo podobně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 11:50 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: davidus
Pokud použiješ i filtr z té 300l tak by v tom problém nebyl, jen bych víc hlídal NO látky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:31 Muž davidus [41] - Cichlidy – Výměna akva
Poradí někdo jak vyměnit akva 300l za 450 abych neohrozil terčovce?Nemám kam je dát leda bych je odvezl známému.Budu rušit tu 300 stovku a nemám náradní umístění.Řešil někdo podobný problém? Napadlo mne vypustit těch 300l do sudu a vodu potom vrátit do té 450 ale budu tam dávat i nové dno.Startovací bakterie bych dal, je to tak možné? Nevím ale jak by to bylo s NO2-NO3? Nechat terče 14 dní někde v sudu se mi také nechce.Má někdo radu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2011 10:05 JuraS Re: Dahak
já taky a jsem náramně spokojenej...to třeba u jager topení mi po roce odešel termostat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 21:26 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Jojo já jsem celej Atmanovej :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:01 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
No už jsem mu to doporučil je to levný učinný super...Myslím že dahak jede taky na tohle..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 18:40 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: smidakkuba
Nevim ted presne jak to je, ale snad u 200 a 201 se reguluje jen tim skrcenim na nastavci na vytoku, u vyssich je uz neco primo na cerpadle. Takze ktery typ bych posuzoval i podle tohoto. Zatim mohu rict, ze mi to reseni vyhovuje, je to vice filtracni hmoty nez jsme meli doma driv, prutok se da nastavit vyrazne vyssi nez lze u bublifuku, a co je vubec super, to cerpadelko ma 3 prisavky, fakt na nich dobre drzi na skle, prisavky se nemusi rvat od skla, protoze cerpadlo je v jejich drzaku v takove kolejnicce, a co mne potesilo nejvic, sklo pres ty prisavky nerezonuje, je to cele tiche.

Za ty penize tomu reseni snad neni co vytknout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 18:29 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Designer
Viděl bych to tedy asi na ten atman 201 a k tomu tu kostku 10X14X24 a mělo by to být dobrý...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 18:25 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: smidakkuba
Nedavno jsem kupoval At-201 a kostku bioakvacitu 10x10x24cm. Akvarko mame jen nizsi, nez je uvedene, srovnavat se to pro orientaci da. Na At-201 se reguluje prutok skrcenim vystupu a nastavit se tak da od minima, az po poradny proud vody, nepriskrcene to na muj vkus proudi na takove akvarium dost. Cenove je jiste takovy filtr velice prijatelny, za At-201 jsem dal myslim 160Kc, za tu kostku bioakvacitu neco kolem 100Kc (uplne presne si to nepamatuji).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:48 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: smidakkuba
Případně hlavu od atmanu jednu s těhle kterou byste doporučili viděl bych to asi na 201 nebo 202 a na to biokvacit 24X10X14cm.
At-200 6 W 400 l/h 50 - 200 l
At-201 8 W 500 l/h 200 - 400 l
At-202 10 W 600 l/h 400 - 600 l
At-203 30 W 2000 l/h nad 600 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 17:42 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Ahoj známý bude zařizovat akva pro terče 7ks terčů 3anci,5x panceřníci a 3 sae...Objem akvárka je 200L klasika 100X40X50 a zajímalo by mě jestli by to utáhl tenhle filtr?
www.zbozi.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:57 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Designer
Asi mám terče stejný problém. Dělá se mu na těle taková bílá bulka asi jako špendlíková hlavička a po pár dnech zase zmizí.Jedna jediná na celé rybě. Bylo to už podruhé. Nechci zbytečně přelečovat ryby když ani nevím co to je.Ryba je jinak úplně OK. Vodu měním 2x za týden po 80l u 300l akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:42 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Snad jen na tu řasu která se u mě z nějakýho důvodu nevyskytuje :) ale i tam jsem docela skeptickej.Jako nějakej zázračnej žasožravec mi ancík nepřijde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 14:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
No jo jenže víš co proč zbytečně riskovat že si něco dotáhnu když to nakonec asi ani nebude k úžitku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:47 JuraS Re: Dahak
to je jasný, i mě vadí vydejchanej vzduch v místnosti. a nebo zahulenej..ne že bych to cíleně zkoušel ale tak jak mám akvárka umístěný tak se k nim s hadicí denně nedostanu i kdybych nakrásně chtěl...nicméně i v tý "starý" vodě se mi v hlavním akva párek dokola tře a většinou se jim podaří i uhlídat do odlepení prcky...a v třecím darmo mluvit..tam odkaluju tak 1x za týden, dva a přesto mrchy se pořád množí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:22 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Taky takhle nerad riskuju a už žádný pořizovat nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:06 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
S toho mám největší strach a asi kvůli tomu je pořizovat nebudu uvažoval jsem pouze o tomto zdroji....
davmi.p-c.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:04 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Můžeš ty ancíky zkusit třeba to bude fungovat :) hlavně aby jsi si s nima něco k mladejm nezanesl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:02 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: rriki
Jj gibicepse používá hodně chovatelů, jak vyrostou tak je dají pryč a koupí zase prcky ano Já ho neměl protože už tak jsem je měl v menším obsahu a snažil se jich zbavit co nejdřív tak mě ani nic jiného nezbývalo něž denně měnit min 50% vody :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 13:01 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: rriki
Nemám na sklech nic a čistím je tak jednou za měsíc.Na krmení vypínám filtry, takže jediný kam to spadne je do ryb nebo na dno a tam to dlouho nevydrží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:59 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: JuraS
Je to tak jak píše Dahak denní údržba a odkalování + výměna vody palec Že bys stresoval ryby se bát nemusíš, při odchovu hodně záleží na vodě bez NO látek aby měly vhodné podmínky pro kvalitní růst X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:57 Muž rriki [818] - CichlidyRe: Dahak
Jakmile začneš krmim masem a začnou zůstávat jemný kousky na skle artamku sezobou do čista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:57 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Já je krmím asi 6 denně a tak že řekněme maj na půl hodky co dělat....Ti ancíci padaj nechám je samotné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:53 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Mladý se samozřejmě krmí často, ale jen to co sežerou dejme to mu do 5 minut jsou mrňavý a moc se toho zatím do nich nevejde.Největší kravina je jim tam toho nasypat tunu a myslet si že maj do večera co dělat :).Ancistrus ti s tím moc nepomůže jen přidá další bordel.Když to řeknu lidově tak ty dva menší ancíci ti toho vyserou stejně jako 50 mladejch terčovců.Mám v jedný nádrži čtyři kousky dva menší, dva větší a každej den je písek pokrytej jejich výkalama.Terčovci se na tom podílí tak možná z 20ti procent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Dahak
Aha já mám takovou divnou akva nemoc a to že mladý hodně překrmuju ale samozřejmě taky denně odkaluji...MOžná k nim dám 2-3malé anci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.03.2011 12:39 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: JuraS
Na starou vodu nepomuže ani filtr s výkonem motoru Concordu.Moje ryby jsou na ruce a odkalovací trubku naprosto zvyklé a při odkalování mě obyčejně ožíraj ruku, takže o nějakým stresu nemůže bejt ani řeč :).Mnohem větší stres by měly z vysokých hodnot NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:34 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: smidakkuba
Na co čističe já krmím jen tak aby to bylo hned sežraný a samozřejmě denně odkaluju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 12:19 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
To je asi fakt a od kolika ho tedak nim dáváš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [72] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3551