Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 11:28 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Já bych je přeléčil vnitřní paraziti v sobě maj delší dobu než se to projeví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 10:55 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
a co přelovit je do karantény a léčit samostatně entizolem a terčovcům v akva dávat flubenol do krmeni.Terči zatím nemají žádné příznaky a žerou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 10:40 Muž Dahak [425] - Cichlidy
davidus napsal: Dlouhé i 10 cm někdy prázdné průhledné, jindy přerušované s natráveným krmivem

Tady není co řešit začni s léčbou co nejdřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 09:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Není třeba zvedat takhle teplotu, stačí na 32°C a to v pohodě vydrží ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 09:13 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Já bych to přeléčil celé přecejenom jistota je jestots s tou teplotou nevím ale mi vydrželi bez újmy 34°C ale každá ryba je jiná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 08:47 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Nemám mikroskop jen tak usuzuji podle výkalů ancíků.Dlouhé i 10 cm někdy prázdné průhledné, jindy přerušované s natráveným krmivem. Když bych je dnes všechny na 14 dní přelovil.V těch výkalech co zbyly v akva jsou vajíčka těch parazitů co by se mohli dostat na terčovce? Jestliže ano vydrží ancíci teplotu 33-35 stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 08:39 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Pokud si si jistý že mají vnitřní parazity tak přeléčit celé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.02.2011 07:56 Muž davidus [41] - Cichlidy
Mám terčovce ve společenském akváriu s ancistrusy.U minimálně dva ancíci mají vnitřní parazity. Myslíte že je lepší přelovit ancíky a přeléčit je entizolem v karanténě, nebo přeléčit celé společenské akvárizm najednou. Terčovci jsou zatém bez parazitů.Jak to vidíte vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 17:17 Muž sportsmen [62] – Re: Scolo
Budu přidávat do prezentace jak se mu daří, ať tady zbytečně nezaplňuji vlákno. Zatím žije, plave, nežere a z rány se mu loupe popálená kůže, maso a paprsky hřbetní ploutve. Přidám foto do prezentace. Jestli tohle přežije, tak je příroda neskutečně silná čarodějka!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 17:10 Muž Scolo [6] – Re: sportsmen
A jak je na tom ten tvůj popálenej marod?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 17:01 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
Vždyť já vím ;-) , na terčovce je také přenáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 16:48 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: sportsmen
Jde mi ale o to aby je nepřenášel na terčovce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 16:22 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
Ancistrus se s vnitřními bičíkovci ale daleko lépe dokáže vypořádat sám!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 16:21 Muž sportsmen [62] – Re: davidus
Může a dokonce je to velice běžná věc! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 14:47 Muž davidus [41] - Cichlidy
Jak je to u vnitřních parazitů mezi ancistrusi a terčovci? Může se terčovec nakazit například bičíkovci od ancistruse???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 14:25 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Athos
Sice nevím proč ,ale dobře.Pokud Ti ukazuje v řádu desítek mikro tak je dobrý ješte jednou zregenerovat anex.Pokud je to v řádů tisíc tak je anex v háji a musíš ho vyměnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 10:53 Muž Athos [24] - Amerika – Re: rriki
hodnotu tu ti neprozradím ale bylo to mnoho mikrosiemens....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 10:47 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Athos
kolik dělá mikro?to je tahy důležitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2011 09:25 Muž Athos [24] - Amerika – Re: rriki
pH bylo hodně nízké /kysele/ ty hodnoty, k teré jsem sem psal bli měřene papírovými testy a při tak nizkém pH to neměřilo zprávně večer jsem byl u známeho a ten mi to proměřil měřáky a řekl tento závěr viz.níže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 21:50 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Athos
Co to hází špatně ph nebo mikro_?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 18:26 Muž Athos [24] - Amerika
tak rozbor hotový a mám 50% úspěšnost katex funguje, ale anex protestuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 14:04 Muž Athos [24] - Amerika
tak chlapi, vypadá to celkem dobře kolona zregenerována a hodnoty z ni lezou pH pod 6,4
KH 0
GH 0
večer jedu ještě za jedním chovatel a ten mi to proměří pořádně já mam jen takové testy na.... no zkrátka papírky :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 13:05 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: Athos
Jak rozebrat nevím mám skleněnou.Pokud bude ionex v háji tak to stejně musíš rozebrat.A když ho budeš měnit tak ho hlavně nekupuj u aquaru, je tam cca 10x dražší než v erspolu, mají obrovský výběr ionexů a poradí jaký a jak sním zacházet.Aquar to tam stejně bere jen ten nejlevnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 12:52 Muž Athos [24] - Amerika – Re: ludo
zkousim nejprv jenom regeneraci, potom uvidíme zda se budou menit náplně diky moc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 11:55 Muž maxo [9] – Re: smidakkuba
Stastny to clovek, ja s nimi zapasim od sameho zaciatku. Az ked som vymenil filter tak bol zrazu pokoj. Potom ale prislo stahovanie, ina voda a uz je to tu zas. Zostava mi len dufat ze ten dnesny zakrok tomu pomoze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 11:53 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Já řasy nikdy neřešil prostě když byli tak byly a neřešil jsem to většinou po 2týdnech zmizli samovolně ale nějaké velké problémy sem s nimi neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 11:50 Muž maxo [9] – Re: smidakkuba
Dik za postreh, len este jednu vec nechapem - z coho mi zacali ist riasy. Dnes spravim vacsiu vymenu vody a odkaslenie a vycistim aj filter. Kupil som Sera Morena - mozno pomoze. Daval so uz do vody aj raselinu tak ako tu radil JuraS, ale to mo akurat zamastilo hladinu, tak radsej skusim ten vyluh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 11:45 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Voda je dobrá akorát by to chtělo o něco srazit to PH jinak terči jsou aji ve tvrdší vodě a NO látky jsou supr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 11:41 Muž maxo [9] – voda
Tak som dnes vytiahol Ratajovske laboratorium a nameral som asi toto:
Ph - 7,5
dGH - 15
Kh - 10
NO2 - 0
NO3 - 5
Schvalne som nemeral vodu hned po stahovani ale pockal som niekolko vymen a odkalovani aby sa cast povodnej vody a novej nejak premiesala a hodnoty ustalii. No myslim si ze toto co som nameral nieje pre tercov zrovna idealne. Ma zmysel ich vobec v tomto trapit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 10:46 Muž Scolo [6] – Re: Scolo
Ne...myslel sem to tak, že nic se nemá přehánět. Z vlastní zkušenosti. Když člověk neví co by samou pečlivostí do tý vody nalil, a pátý přes devátý najednou taky není to pravý ořechový..Jestli jim něco leze ze zadku, otírají se, nebo dejchaj na jednu žábru atd. Zdá se mi, že u tohoto druhu je asi nejpodstatnější vůle žít. Z hejna 8 kousků po přivezení od různých dodavatelů to 3 kusům zrovna nesedlo, shodou každý kus od jiného dodavatele a začli se schovávat. Další by si od prvního okamžiku rozbili palice o sklo kdykoliv sem prošel okolo a hodil něco k papání. A to se neznali. Mam za sebou léčbu bičíkovců flagellolem, ale stejně si myslím, že ty co se schovávaj to neustojí. :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.02.2011 09:25 ludo – Re: Athos
Poslal jsem ti ten návod, je od aquaru.Jestli můžu doporučit, než budeš měnit ionexy udělej regeneraci podle návodu a změř vodivost.Můj měřák umí nejmenší vodivost 10mikro, po regeneraci ukazuje 0mikro.Ionexy se daly koupit u opět fungujicího AQUARU /www.aquar.cz/,určitě ti poradí co a jak. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 16:08 Muž Athos [24] - Amerika – Re: rriki
no tak mi jeste prozrad jak jej mam vyndat, jedna se o demi primo od aquaru a myslim si že je to vše zalite, je nějaká další možno rekonstrukce?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 15:55 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Pac kazdy smolar pri kazde smule veri, ze tahle uz vazne byla ta posledni... ale neni, pac to by nebyl smolar smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 15:51 JuraS – Re: Designer
souhlas a proto se divím (i proto jsem pokládal tu otázku) proč někdo komu chcípne i rybičky nakreslená na papíře se chce pouštět do chovu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 13:47 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Ja myslim, ze jako spousta jinych veci v zivote je to o stesti. Nekdo nemocnou rybu nevidel co ma akvarko, nekomu chcipne cokoli a kdyz si koupi ryby nove, maji minimalne krupici. Jsi proste dite stesteny a to ze nedodrzujes totalni sterilitu s tim asi nema moc co do cineni, protoze ono neni v nicich silach ji udrzet.

Nekdo se narodi zdravy a bohaty, nekdo jako chudy a nemocny, pripada nam to normalni. Tak proc by jeden akvarista nemohl byt stastny a uspesny, a druhy nestastny a neuspesny, jen tak, bez zjevne priciny ci rozdilu. Stesti neni o zasluhach, dela si co ho napadne a vubec neni pravda, ze preje pripravenym :) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 13:17 JuraS – Re: Designer
neměl jsem na mysli ruce od tlačenky nebo od mýdla, aby jsi si to špatně nevykládal...a nejsem žádný čuně obecně, ale prostě to s čistotou akva nepřeháním..v porovnání s jinými kteří dokola řeší nemoci a proč jim ryby chcípají a proč jim kytky nerostou a proč se jim ryby netřou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 12:54 ludo – Re: rriki
Pokud máš návod od výrobce(a přečteš ho) tak v tom žádnej problém nevidím, kolega ten návod, ale nemá.Správná regenerace má zásadní vliv na množství demi vody mezi regeneracemi a na životnost ionexů.To není z mé hlavy, ale od výrobce mé demikolony.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 12:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: ludo
Nic se neděje budu to zkoušet snad se někde doptám.Je fakt že za opletačky by to nestálo.
Jestli někdo udělá bombu z prášku na odčervení sviní tak je frajer. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 12:51 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Dahak
Nechci 1/2kg z lékárny, nemám pěstírnu, nechovám vepře a menší množství se neprodává. Mě stačí pár gramů. Veterinář který by objednal a odsypal bude brát flubenol až v dubnu a to je pro mně pozdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 12:43 ludo – Re: Dahak
Tý,jo tak to mě vůbec nenapadlo, ale zřejmě je to dobrej postřeh!!!!Poštou neposílám nechci být teroristou.Dík. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 12:33 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Predstava tlacenky v ruce, pak ruce do akvarka, pak zase uchopit tlacenku, to jaksi uz z principu neudelam a ani mne to nejak nepritahuje, dokonce ani z duvodu, abych byl hrdinou a ukazal, ze je to mozne :) . A i pokud bych byl tohoto razeni, pak bych se radeji moc neptal a nehlasil, pac uz jen byt na tomto foru za vyhlasene cune mne nelaka smich .

A leky? To prece nejde takto rict, ze nekdo leky nepouziva. Nepouziva je ted, nemel treba potrebu, mel mozna jen stesti, ale az to bude nutne, rad je pouzije nez aby o vsechno prisel.

Pokud jde o nenapsany dotaz na zodolnovani ryb timto zpusobem, myslim ze takovy zpusob vyznam nema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 12:30 Muž rriki [818] - Cichlidy – Re: ludo
Já si myslím ,že na tom není nic složitého.Prvně když jsem regeneroval tak mi to trvalo 3 hodiny teď hodinu i s proplacem.Těěch 45 min je minimum ,ale stačí to .ty koncentrace já používám 10% HCL a 4 %NaOH vychází mi to 2 l kseliny a 0,5kg louhu a udělám 800 l demi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 10:58 JuraS
najde se tady kromě mě ještě nějaký jiný akvarista který přišel na to že to jde i bez léků ? já třeba šahám do akva normálně s rukama jak je mám bez toho abych si je nějak desinfikoval (zvlášť co mě poslední dobou sErou přísavky co mi furt odpadávají..mají držet rampu kterou teče vody do akva)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 10:19 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: ludo
Nějakej aktivista vám na poště obálku proskenuje a budou z vás teroristi :).Flubenol se dá sehnat normálně v jakékoliv lékárně, ale určitě ho nebudou mít na skladě mě ho vždycky objednávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 09:20 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Juro, nejake sny mu nechej, potrebuje je pro zdravy vyvoj. Ja chtel byt v jeho veku kosmonaut - no co co, ostatni asi chteli byt vsichni uklizecka, ze jo? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 08:39 ludo – Re: davidus
Jestli ti stačí v obálce tak napiš co je pár gramů a pošlí adresu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 08:21 Muž Yirka [9118] – Re: smidakkuba
Nenech se odradit a pokud si věříš, jdi si za svým. Dvakrát si natlučeš, potřetí to vyjde. Tak to v životě chodí, kdo nic nezkusí, v životě ničeho nedosáhne a pak jen nadává na vše okolo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 07:46 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: ludo
Jestli by tě neobtěžovalo poslat ten flubenol poštou poslal bych ti peníze na účet, stačí mi poslat pár gramů v dopise. Zatím jsem se ptal ve čtyřech veterinách a nikde ho neberou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 07:03 ludo – Re: Athos
Někde jsem ho měl naskenovaný podívám se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.02.2011 07:00 ludo – Re: rriki
Mám před sebou leták od AQUARU a zde píšou, Ionexy: silně kyselý katex v H+ cyklu, silně
basický anex v OH- cyklu.Regenerace katexu: 6-10% roztokem kyseliny chlorovodíkové(kyseliy solné).Regenerace anexu: 4-6% roztokem hydroxidu sodného(louhu sodného).Doba regenerace cca60min.Celé to je trochu složitější, čeření ionexů,regenerace,proplach a co je důležité, pokud se na anex dostane tvrdá voda zničí se.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4301