Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 23 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2013 11:03 Muž RiMr [3]
Fotka k příspěvku Omlouvám se kolegové, že jsem zde nedokumentovaným dotazem založil podhoubí pro rafání!
Terčovec se sedřel po týdnu v akváriu, je to kus, který je vždy první u krmení, první vyjíždí ke sklu, na každou "výzvu" k pošťuchování ochotně reaguje. Žere ochotně, přikládám fotku odřeniny, zdá se mi, že se mu od včerejška zasažená oblast "zatáhla".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 21:02 Milan Re: Ičin
Ať ukáže na fotce jak teď vypadá než to řešit léčivy koukněte na jeho video jak vypadá aq.není divu že se leknutím někde škrabl a hlavně je tam jeden rivalitní kus který na ostatní najíždí.a i složení ryb není vhodné k terčům
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:59 R Muž romant [27987]
Chlapci, neteoretizujme už dále, bude to dokolečka dokola, až se autor dotazu zastaví, jistě nám ozřejmí, jak se věci mají. Ale jestli to chcete pitvat dále, tak klidně, ale řekl bych, že už je to zbytečný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:56 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ono je ve finále celkem jedno kde a jak k tomu přišel. spíš teď co s tím. pokud je to už delší dobu chovaný jedinec doma, tak by to mohlo být v pohodě a výluh to (snad) vezme. ale pokud to je čerstvě dovezený jedinec, tak je fuk kde k tomu přišel (klidně úlek po vpuštění do nádrže), ale už tak bude lehce oslabený transportem, tak bych nasadil silnější kalibr, než riskovat, že se to rozjede a kombinace všeho mě ho sejme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:40 Muž acik [416] Re: Ičin
já nevím i kdyby někdo vezl nový placky domů,tak jak se můžou po převozu podřít? co mě jediné napadá,tak musejí být ryby pohromadě,ale zas dobrý chovatel má tohle ošéfovaný.Pokud někde z akvaristiky,nebo burzy,tak je to pak nakupujícího problém, ikdyž i na burze se dá narazit na slušnýho chovatele a i ten by nedoporučil převest v sáčku více placek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:28 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
Nějak to tady z toho nemůžu vydedukovat - pokud jsou to nový terči, tak bych možná fakt šel radši rovnou do "léčby". Přece jenom přeprava, nové podmínky a odřeniny nejsou dobrá kombinace. Ten Torbent(nebo jiný výluh) samozřejmě taky, ale nenechal bych to rozjet a pak to teprve honit léčivem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:24 R Muž romant [27987] Re: RAP
Jasná zpráva, i jsem to tak postupně formuloval. X-)
Edit: Schválně mrkni, jak jsem si to dovolil doplnit. Co udělají jedno dvě slůvka. :) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 20:20 RAP Re: romant
... já na "sedřenou držku", jak píše tazatel použití eSHy 2000 nevidím jako něco nevhodného
Tak tohle jsem přehlédl, moje chyba.
Ovšem na odřeniny působí dobře i Torben, stačí ho tam dát na týden více. Léčiva až naposled. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:15 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
ona to skoro přímá léčba je, pokud je odřenej nějak víc. ta pravděpodobnost, že tam něco chytí není úplně malá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:08 R Muž romant [27987] Re: RAP
Možná, já na "sedřenou držku", jak píše tazatel použití eSHy 2000 nevidím jako něco nevhodného, ale můžu se mýlit. Jinak s tím používáním léčiva na přímou léčbu souhlasím. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 19:02 RAP Re: romant
...a klidně použít eSHu 2000, jako protiplísňovku
Používat léčivo na něco jiného než přímou léčbu, je špatně! no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 18:51 Milan – Terčovec chov
Pokud se nebudeš snažit o mladé a v tomhle akvariu určitě ne tak bych to ph vůbec neřešil stejně budou odchovaný v kohoutkové vodě.A ta voda s torbenem je pro ně snesitelná pro chov jen jestli krmíš hovězím tak voda přes 30stupňů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:43 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Měnit vodu, klidně denně, můžeš lehounce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů), lejt tam torben a když to nezabere, klidně použít eSHu 2000, jako protiplísňovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:40 Muž RiMr [3] Re: romant
Tak já bych to s tím mísením myslím zvládnul, dělám na pečlivost a "systém" složitější věci, ale právě mi je ten Torben sympatičtější, než nějaká těžká chemie... A samozřejmě. Je to jednodušší, hrknout do akvária po výměně vody Torben plus mínus 10-20%, což si u kyseliny dovolit nemůžu.

Jeden ten Terčovec má "sedřenou držku", nevím kde se snažil narvat, tak snad se mu do toho něco nedá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:33 Muž acik [416] Re: RiMr
ty budeš mít dobrý pocit a placky budou rádi,když jim to pěkně torbenem propláchneš :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:28 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Ani v nejmenším tě nechci podceňovat, ale vydat se tzv. cestou nejmenšího odporu, mě příjde praktičtější, těch případů, kdy se to s kyselinkama lidem zvrtne je tady docela dost popsáno. Nehrozím, neodrazuji, každej musí vědět na co se cejtí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:25 Muž RiMr [3] Re: romant
Díky, samozřejmě je to pro mě ta jednodušší varianta.
Když liju do vody Torben, tak se přece jen cítím úplně jinak, než když tam liju "kyselinu"... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 17:07 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Osobně bych nechal těch 7,2 a pokud nemáš v měrku nějaký importy a přírodní formy, tak bych v tom problém neviděl. Hlavně když se bude řádně měnit voda, přidávat ta rašelina, výluhy a pestře krmnit, tak to bude podle mě realizovatelný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 16:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: RAP
Nepřišel ani jsem to moc neřešil...Ale měli to vždy jen samice z toho 2 co už měli něco odchované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 12:04 Muž RiMr [3] – Ph
Mám takové dilema.
Z kohoutku mi teče cca Ph 7,5 - 7,6.
Lehkým Co2 a rašelinou a Torbenem se dostanu tak na 7,2. Můžu i níž, ale musel bych snížit čeření hladiny, což bych nerad.
A co řeším je - mám to prostě nechat sice na 7,2, nebo to namíchat s Hydrogensíranem sodným na nějakých 6,8 a tam to držet (což se dá docel asnadno, už jsme to zkoušel - tedy mít "hezčí" Ph, ale za cenu "sraček" ve vodě?
Lehčí vodu (je to v práci) neseženu, ani nějaká kolona není reálná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 11:23 RAP Re: Sid
U sebe ne, barevné talířky nechovám. Ale zajímá mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 09:23 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: RAP
Vy jste se s tím nesetkal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2013 07:59 RAP Re: smidakkuba
...objevovalo se mi to u starších ryb...Cca od 3let
No a přišel si na to proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:53 Muž acik [416] Re: romant
pobavil jsi mě :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:52 R Muž romant [27987] Re: smidakkuba
Placka s celulitídou. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:49 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: O.Tom
Tohle jsem už taky doma několikrát měl...Ale objevovalo se mi to u starších ryb...Cca od 3let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 20:10 Muž acik [416] Re: rriki
co mi Pejša nabízel,tak měl nejdražší 1000.- a to leopardy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 19:25 Muž RiMr [3] Re: romant
OK - díky! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Do jaký míry se jedná o vývojovou vadu, to Ti nepovím, ale co vím, že už jsem i takový ryby viděl a byly to vždycky pěkný kousky, takže za mě bych řekl, že i takový věci se stávají a nijak bych toho jedince nevyřazoval a nechával tomu všemu volnej průběh. Určitě se na to ozve někdo znalejší, komu placek prošlo nádržema daleko více než mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:47 Muž O.Tom [439] Re: romant
Ona se mi ta zvrásněná právě spárovale s, řekl bych, pěkným kouskem.

rybicky.net/k/forum/547291.jpg
rybicky.net/k/forum/547290.jpg
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:46 R Muž romant [27987] Re: RiMr
Podle mě jsou v pohodě, jsou tam krátce, tak jsou možná ještě trochu stresnutý. Do těch granulí, než jim je dáš kápni pár kapek vitamínů, třeba Fishtamin od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:41 Muž RiMr [3] – Mrknutí na video s plackami
Zdar,
mám pět Terčovců ve společenské nádrži (300/230l, Ph cca7, 29stC, No2 neměěřitelné, No3 kolem 50? - testy na ho*no). Měl jsem jich šest (dovezeni před týdnem), jeden bohužel uhynul. Ne na parazity, o kterých se mi po studiu při přípravě na Terčovce už i zdá :) ale blbec si našel škvíru mezi větví a dnem, jestli tam lovil žvanec či co a umlátil se tam, chudáček, hledali jsme ho v práci všichni, než jsem ho našel, už jsem si myslel že ho někdo štípnul, měl sedřený celý bok. No, držitel Darwinovy ceny v mém Aqua... S úhynem jsem "počítal", ale takto...
Mám tam hodně ryb, některé půjdou pryč, jak Terčovci porostou, pokud tedy porostou. Jednou denně večer zběžně odsávám dno a doplňuju pak tak 1/8 objemu. Dvakrát týdně cca 1/4, vždy tak dvě hoďky po "živém" krmení. Jinak krmím Tetra Discus, začal jsem Hikari, žerou to poměrně ochotně, ale po hovězím srdci skáčou značně ochotněji :) Ale když hážu Ancistrussům tabletu, tak po ní jdou taky a žerou to na střídačku s ostatními.
Měl jsem strach, jestli je nebudou děsit velcí Čichavci atd, ale rychle se otrkali a už druhý den se naháněli v Aqua a pomalu ale jistě přebírají vládu. Sem tam se trochu pošťuchují, ale snad jde jen o normální rivalitu související s dospíváním a utužováním hierarchie.
Hned druhý den začali ochotně žrát Tetra Discus. Další den jsem jim dal patentky (to jsem ještě "jel" na 28stC), ty ochotně sežrali, ale další den mě trápili - ráno po příchodu do práce jsem je našel jak jsou zalezlí za větví, ztmavlí, bez zájmu. Ihned jsem vyměnil půlku vody, zvednul teplotu na 30stC. Odpoledne se začali opatrně vydávat na výlet do přední světlejší půlky akvária a když jsem jim dal trochu namočeného suchého, tak si tak jako trochu vzali. S obavami jsem čekal, co mě bude čekat další den, ale ráno "poskakovali" u předního skla, světlí a "roztažení" a dožadovali se potravy, po které se vrhli a ochotně o ni zabojovali s ostatními strávníky. No a tak to teď tak nějak drží. Žerou, když přijdu k akváriu, tak se hned trckají u skla, pošťuchují se, jsou asi normálně světlí a kontrastní. TO mě překvapilo, jak rychle dokáží měnit barvu, za to by se nemusel stydět ani chameleon. Furt na ně čumím, takže se občas škrábu na hlavě, protože je některý z nich ztmavlý vzadu u pozadí (tmavého), tak jestli mu něco neteento. Ae jak je krmení, tak jsou tam všichni a najednou žádný tmavý není... :)
Natočil jsem takové videjko (je to vlastně test foťáku, ale to je jedno) - můžete zkušení terčovčáci případně zběžně kouknout na placky, jestli u nich nevidíte nějaké "patogenní" chování či příznaky? Já se "hroutím" z každého škrábance, za vším vidím děrovou nemoc, přemnožené žábrohlísty atd. Tak jen, jak podle vašeho názoru vypadají, jestli se mám něčeho obávat.
Dík!
VIdeo zde:
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:41 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Nebyla by fotka? Pokud jsi jí sem dával, omluv líného redaktora, že nehledal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:32 Muž O.Tom [439] Re: Sid
Pořád nevím, nikdo mi na to nezareagoval.
Nejsem prvním majitelem toho terčovce, tak by mě zajímalo po čem to může být.
Pokud by to byla dědičná deformace, tak abych se ten pár ve kterém se ryba nachází, nepokoušel zbytečně množit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 18:07 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: O.Tom
Už jste zjistil příčinu toho "zvrásnění"? Taky by mě to zajímalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 17:45 Muž O.Tom [439]
Ramirezky bych klidně nechal, zvlášť pokud tam doteď byly bez sebemenšího problému.
Co se ancíků týče, může to být zase individuální, ale u sebe jsem žádného na terčovcích neviděl.
S otíkama za sebe souhlasím, ty jsem přehazoval do jiné nádrže. Byli jak dotěrný hmyz.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.12.2013 14:27 Muž rriki [818] - CichlidyRe: acik
Tam co ty ,tam to není taková zvláštnost i 1500kč kluci platili
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:55 Muž acik [416]
od koho kupujete placky za litr? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:42 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
u placek to taková rychlovka není a jako indikátory kvality vody jsou ramky ideální, aspoň pro mě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 08:52 Roman Re: vendy
Velký přísavky bych tam nedával. Kámošovi nadělal anclík přes noc na terčích takový cucfleky, že je mohl spláchnout. Musel jsem tak vyhodit i dva otíky, kteří nedělali nic jiného, jen ožužlávali placky. Naštěstí zbylých cca 25 kousků se chová vzorně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 05:37 Muž rriki [818] - CichlidyRe: grunda
Velice správně,chcípne ramka a hned po ní terčovec za litr,který to od ní chytí. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.12.2013 00:52 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: rriki
na druhou stranu, jako indikátory toho, že je v akva něco špatně nejsou ramky špatné, zní to možná drsně, ale raději ramka za 20 kč, než placka za 1000 ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:21 R Muž romant [27987] Re: vendy
Souhlas s kolegou, ramirézy dovedou člověka vyškolit a na rozdíl od odolnejch placek jsou daleko chytlavější a obvykle při nějakým problému jdou z akva kukat jako první, no a ty držkolezci i když jsou k plackám doporučovaný, tak snad jenom že skousnou vyšší teploty, ale jinak to jsou bordeláři a když už, tak do holejch akvárií, kde jsou jejich výkaly jasně viditelný a denně, či obden se to stahuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:15 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vendy
Tak uvidíš,naše ramirézy jsou na nemoce jak dělaný, hlavně ty modrý a o ancistrusech ani nemluvím.Třeba budeš mít štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:11 Muž Paris6 [4] - AmerikaRe: vendy
nevím :-D
také by mě to zajímalo přítelkyně chtěla a má je tam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 22:11 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rriki
A proč by spolu neměly být? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 20:51 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vendy
Teplota s tím opravdu nemá co dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 09:42 Žena vendy [27] - CichlidyRe: rriki
A proč? kvůli teplotě? nemám důvod je dávat pryč. Pokud to není ze závažného důvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 01:03 Muž rriki [818] - CichlidyRe: vendy
Tak ještě vyhodˇramirezy a ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2013 00:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vendy
Pak není co řešit. ahoj

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [23] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=1101