Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 103 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:42 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: MGK
Tetra neonová ti v 30 chcípne daleko dřív než neonka červená..klasické neonky mají rády chladnější vodu, nevím kdo ti tohle řekl..naopak ta červená snáší vysoké teploty nejlépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 19:37 Muž MGK [2] - Cichlidy – 3. Varianta
Tak tady mám 3. ( a snad už poslední :-) ) variantu. Myslím si že už by to mohlo být dobrý...

? x Terčovec ( no nakonec nevím kolik jich tam budu dávat vím jen že dospělé bych tam chtěl mít asi 2-4 - uvidíme jak budou velkého vzrůstu)
2x Ancistrus ( tak tady ještě nejsem pevně rozhodnutý jaký druh to bude)
15-20x Neonka ( no tak zde váhám jestli zvolit neonku obecnou,červenou a nebo černou - Nejvíce se mi líbí červená ovšem je pravda že neonka obecná snese asi trochu líp ty teploty kolem 30 stupňů.
4x Pancéřníček- štěrbův,zelený a nebo skvrnitý ( no tak zde taky nevím ještě jaký druh zvolit, zřejmě se rozhodne až přímo v nějakém zverimexu nebo na burze až je uvidím na "živo"
3x Parmička černopruhá ( Pořídím si ji jedině kdyby byly potíže s řasou jinak si myslím že to nemá cenu )

Tak co na to říkáte ? Je to vlastně skoro to samé co psal Romy akorát že jsem k tomu připsal "detaily" :-) Kdyžtak pište ještě co by jste změnili. Díky moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.11.2010 06:59 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Romy
Dneska si k tomu sednu a nějak vymyslím jak by to mohlo nakonec vypadat. ta tvo "verze" taky nevypadá špatně, ale musím to ještě asi trochu poupravit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:15 Muž Romy [1822] - Cichlidy – Re: Bob66
Já se také nebál,ale postupem doby,jsem chtěl přece jen,aby ryby byly spokojené,a výsledná litráž na jednu rybu byla zhruba 35-37 l na rybu a to mi přišlo málo,proto jsem nechal jen jeden pár.Ale je to každého volba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Romy
Já bych se nebál tam mít v dospělosti 2 páry terčů, ne každému vyrostou kusy jako tobě :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Deathbull
Mě se kropenáči líbí, po krmení vypadají jako vznášející se koule, občas si myslím že musí každou chvíly prasknout :-D Jediný ryby které jsou schopné žrát pořád smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:05 Muž MGK [2] - Cichlidy
No jo no. Uvidíme, dneska už na to kašlu. Do zítřka si to všechno nechám projít hlavou a zítra se ozvu s nějakou zase jinou variantou která už snad bude bez chyb :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:02 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Bob66
Ach jo, co server to jiné teploty :) Jinak mám pocit že chce nějaké corydorasy, ne prasata kropenatý :-D Ještě mě napadl Brochis splendens když už jsme u jiných rodů, můj nejoblíbenější pancík. Snad ho brzy zase seženu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:01 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Romy
Ok, díky za rady. Vypadá to že to asi zase trochu upravím a zítra Vám napíšu už snad konečnou variantu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 22:00 Muž Romy [1822] - Cichlidy
MGK napsal: Aha. No a o kolik to zkrátí život například neonce ?

Je to jak u koho,ale mě se neonky červené ve 30 stupních dožily přes 5 let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:59 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
No ten kropenatý není špatná volba, jinak ještě bych přidal Pancéřníčka zeleného který má napsanou teplotu až 28 stupňů. Takže by mu nemuselo moc vadit kdyby byla teplota 29-30 stupňů...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:58 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Do 200 l je těch terčů moc,i když jsou malí do 6-7 cm,když vyrostou do dospělosti,je to ideální nádrž jen pro jeden pár.Sám jsem si tím prošel.Ancistrusi by stačili dva,Crossocheilů je 4 také moc,hlavně,když dorostou,jsou to velmi živé ryby.Ta nádrž je na plavací nároky malá,ale když,tak max dva kusy.Co se týče panceřníčků,dobře ti odpověděl Bob.Bojovnici bych nedával vůbec,ale to tu už padlo.
Takže bych to viděl takhle:
Terčovci,zatím 6,později pár.
Neonky,klidně 20.
Ancistrusi,2.
Panceřníčci,4-5.
Parmička černopruhá,2.
Podívej se,jak se vyvíjela moje nádrž Romy,nakonec těch hrubých 200 l bylo pro jeden pár opravdu akorát.
Přeju hodně štěstí s výběrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:56 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Deathbull
Já našel kartu kde má maximum taky 26°C :) akvapedie.cz/… Nejlíp to z mé zkušenosti snáší štěrbův a pancéřníček kropenatý :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:52 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Deathbull
Já jsem taky říkal že je to na ně asi moc, ale jsou to moji nejoblíbenější pancéřníčci a v mnoha nádržích jsem je viděl spolu s terčovci tak proto jsem si je napsal. No budu si to muset zase trochu upravit, vypadá to že tu osádku ryb asi nikdy nevymyslím takže se rozhodne asi přímo až někde na burze :-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:49 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Bob66
Jasný tak to asi u většiny ryb.) Rychlejší metabolismus = kratší život ryby. Teď co jsem koukal na zahraniční fora tak u lidí vyhravá Corydoras leucomelas, ten měl i jediný na kartách 30 stupňů, pak sterbai a aeneus. Pandy tam vyloženě nedoporučují.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:46 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha. No a o kolik to zkrátí život například neonce ? Ať vím jestli je tam potom mám zkusit dát a nebo místo toho vybrat něco jiného. Ono pravda je že k Terčovcům je celkem těžké najít rybu která by tu teplotu snesla bez jakýkoliv následků...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:40 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Deathbull
U pancéřníčků jde o kompromis, sice v té teplotě vydrží ale zkrátí jim to život ;-) Je to stejné jako u neonek, spoustu lidí je má u terčovců ale mají podstatně kratší život X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Co se týká pancéřníčků tak žádný druh není dokonale šťastný v 30°C, nejlépe to snáší asi štěrbův ;-) Ty parmičky jsem pochopil :) jinak bych čtyřpruhé taky moc nedoporučoval :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:38 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: MGK
Jojo tyhle obyč mám taky a letošní vedra nesli určitě lépe. Nevím jak je zdejší atlas přesný ohledně teploty pro chov, možná spíše počkáme na Boba a ostatní talířáky, nebo se podívej co tady mají v nádržích.) Já si zatím na terče netroufám :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:32 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Ok, takže bojovnice se škrtá no a místo Pancéřníčka pandy si píšu PAncéřníček skvrnitý, ten by mohl být v pohodě ne ? Jinak zbytek je tedy ok ? Jo a omlouvám se, u druhé varianty jsem napsal Parmička čtyřpruhá, ale má to být černopruhá :-) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:29 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Bob66
+ bych raději volil jiné pancíky, pandy zrovna vysoké teploty nemusí...jak jsem zjistil v létě.) Sice bez úhynu, ale ..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:21 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Bez té bojovnice bych neměl problém s oběma variantami X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:01 Muž MGK [2] - Cichlidy
2. varianta

8x Terčovec ( jak už jsem psal nahoře, až budou velcí tak si budu nechávat jen 4 )
15x Neonka červená
1x Bojovnice Pestrá
4x Ancistrus
4x Pancéřníček Panda
4x Parmička čtyřpruhá ( jen v případě že by byly potíže s řasou )


Jinak píšu to právě do tohoto tématu "Terčovci-chov" protože chci aby mi poradil nějaký odborník přes terčovce který si myslím že už bude vědět které ryby se k terčákům hodí a které ne... Díky za pochopení :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 21:01 Muž MGK [2] - Cichlidy
Potřeboval bych poradit. Pomalu už začínám vybírat ryby do nové nádrže ( 200 l ), ale zatím jsem vymyslel pouze 2 varianty potřeboval bych poradit která je podle vás lepší...

1. varianta

8x Terčovec ( až budou velcí tak budou zůstávat jen 4 )
3x Cichlidka Ramirezova
4x Pancéřníček Panda
4x Ancistrus ( ještě, ale nevím jaký to bude druh )
4x Parmička černopruhá ( jen v případě že by byly potíže s řasou )




 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 18:32 Muž Beda [11] – Re: MGK
Pistia stratiotes a Limnobium laevigatum mám taky. Seženeš to všude a nejsou vůbec vybíravý ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:29 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
To si určitě pořídím. No a jinak zbytek rostlin už nebude problém. Nějaké microsorium nebo anubias který zachytím na kořen a potom nějaké Echinodorusy. Ok. Díky moc za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:27 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Pistia stratiotes nebo Limnobium laevigatum, mám dobré zkušenosti s oběma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:25 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Aha, takže třeba nějaká Pistia ( nebo jak se to jmenuje :-D ) by se mohla hodit :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:23 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Plovoucí bych určitě nevynechal, terčovci zrovna nemusí přímé světlo X-) Písek si vyber jaký chceš pokud nebude šumět v octu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:21 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Jinak je teda jedno jaký to bude písek jo ? No a ještě jsem se chtěl zeptat jaké rostliny jsou k terčovcům vhodnější. Plovoucí nebo normální, a nebo to je jedno ? Díky :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:17 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Určitě palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:13 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Hmm. Moje představa je že bych tam dal kořen a potom určitě, alespoň pár rostlinek. Nebude to žádná džungle, ale alespoň trochu bych to chtěl osázet. MYslím si že v písku by to mohl mnohem líp zakořenit a mohlo by se tomu více dařit. Co myslíš ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:09 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Štěrk bych tam zrovna nedával, ale u písku je to celkem jedno, záleží na tvém vkusu :) Co se týká dna jde spíš o to jestli chceš mít rostliny ;-) Já už tam momentálně mám jen plovoučky :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:03 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Ale ten říční písek co máš ty, to by nemusela být špatná volba. Vypadá to dost dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 13:02 Muž MGK [2] - Cichlidy – Re: Bob66
Díky za odpoveď. Kdyžtak terčovcům je teda jedno jaké maji dno ? Já jen ať nenakoupím štěrk na dno a potom mi lidi budou psát prezentaci ať to vyměním :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: MGK
Černé dno je lepší jen na vybarvenost ryb jinak je jedno jestli dáš křemičitý nebo černý, sám tam mám říční písek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2010 12:43 Muž MGK [2] - Cichlidy
Ahoj, mám opět otázku ohledně dna v akva pro terčovce. Chci se zeptat co říkáte na křemčitý písek. Vím že asi nejlepší je černý štěrk s flexi obkladů, ovšem akva si budu zařizovat sám a tak podstatnou roli ve výběru dna hraje cena :-) Jinak co by jste mi doporučili ? Díky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:24 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
No to budou zážitky počkej.Já se stěhoval v srpnu a nikomu bych to nepřál.I když se to zvládlo ůolně v pohodě. :-) Já nevím jestli jim to pomůže jestli se ty ryby cítí takhle dobrře tak si myslím že si stejně nějaké místečko pro sebe najdou.Já měl akva docela dost rozčleněný a chovali se hjenově protože se tak asi cítili dobře.MI se takhle chovali jen když mi vyplivlo čerpadlo takže nejel filtr.Odhadoval jsem to tak na dny protože tuto dobu jsem nebyl doma.Měl jsem trochu zvýšený NO ale odkalit´.Dolil čistou vodu a vše bylo v pohodě.Rybky zase v hejnu. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:14 Muž maxo [9] – Re: smidakkuba
Do mesiaca by sme sa mali stahovat,takze aj aqva si to odnesie.To bude prilezitost na mensiu prestavbu,take znovuzalozenie zo zabehnutymi surovinami.Asi im to trosku preonacim aby mali k sebe blizsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 09:02 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: maxo
Toto je ůplně normální ja když měl prcky 6cm tak se mi taky vždy mleli.Ze začátku jsem měl strach ale potom už jsem si toho ani nevšímal.Nicméně mi se chovali hejnově.Třeba když byli v levé části akva tak odplaval jeden za ním dva za nima další dva a pak už všichni.Nevím čím to může být třeba jsou ti tvoji vůc samotáři.Tohle se mi stalo jen u větších 9cm kdy každý z nich obsadil jedno místo v akva.Jeden byl za největší rostlinou druhý vedle.Další byli jeden na pravý straně vepředu a druhý na levé straně vepředu.A pak jeden dominantní samec který furt akvarkem proplouval a všichni mu museli uhýbat až na jednu samici která se nedala a s kterou je ted v páru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2010 08:05 Muž maxo [9]
Vsade sa pise ze terce su hejnove ryby, ale ti moji to akosi nerespektuju.Stale su jednotlivo roztruseny po aqva a ak sa niektory pohne tak uz ho ten najblizsi pekne prezenie. A taketo "boje" su skoro stale. Dvaja velki si rozdelili nezarastene casti a ti traja su v rastlinach.Ale tiez sa moc nemusia. A pritom vsetci su z jednoho odchovu.Co si to dokazuju? A ze kludne ryby!?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 14:56 Zdenal – Terčovci
Zdravím všechny akvaristy. Zřizuju nové akva a rád bych se zeptal jstli někdo z Pardubic a okolí nemá na prodej několik maladých terčovců ze svého odchovu. Předem děkuji za nabídku. Zdenál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 14:17 JuraS – Re: miro03
sem taky psal, že když budu mít prostorné akva tak udělám disky jak talíř..ale zda to pak bude ryba to nevím...nacpat krmnou směs růstovejma hormonama (stačila by i malá pikslička co používají kulturisti)..a nebudu stačit zvětšovat akva...i ta pstruží mikrogranule mají v sobě růstový hormony...
www.praryb.cz/…

ne že bych to normálně chtěl aplikovat ale pro pokus pár ryb tímhle krmit....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 14:07 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Viem velmi dobre koho máš na mysli a jeho 20cm veliké odchovy,terčovcov. hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 11:43 JuraS – Re: miro03
dal bych ti 5 palců nahoru ale můžu jen jeden..super. díky..problém je u mě především s prostorem..prostorem na akva....prozatím bych bral raději hanykykuvou velikost (ostatní budou vědět na co narážím) a raději ať se netřou ať se strachy nebudím (jak teď) s představou kam umístím další akva...a tím nemyslím akva 300 lt...stačila by 100 ka...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.11.2010 11:00 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Ideálne je poter odlovit v 16den od na rozplavania.Touto probklematikou sa zaoberali Nemecký chovatelia v spolupráci z výskumnými ústavmi.V noci ked sa vrátim s práce skúsim pohladat k tejto problematike zmienované súvislosti a ak to dohladám hodím sem odkaz,už je to nejaký ten rok čo som dohladával a naposedy čítal s touto problematikou súvislosti.Písali že dalšie zotrvanie poteru je pre chovný pár zbytočný,zatažjúci až stesujúci.Perioda zaplnenia ikrami u samice.Vo vela prípadoch samice pri dlhšom zotrvaní poteru u chovného páru sa bud vytreli aj napriek že ešte mali u seba potomstvo alebo zatvrdli a tieto samice sú už potom pre další chov nevhodné alebo uhynú.Prax poniektorých velkochovatelov je však taká že poter odoberajú hned v 7-9den od dna rozplavania,podla toho ako začnú príjmat artemiu.Tieto samice však nemajú dlhú životnost max 1rok a potom sú vyradené s chovu.Poznám kelegov ktorý ich hodia k zožratiu psom,kočkám,v lepšom prípade putujú záujemcom do okrasnej nádrže.S tými výkrmovými granulami pre pstruhy opatrne.Pri stálom krmení majú ryby tendenciu tlstnút a dochádza k poruchám vo vývine pohlavných orgánov.Kamarát ktorý mal odomna pigeone tigre vykrmil jedince práve týmito granulami,dnes tieto jedince majú už 2roky,doposial sa nevytrel ani jediný,síce užasne rýchlo narástli a vyrástli v pekné veliké,robustné ryby ale može sa na ne len pozerat pre další chov sú nepoužitelné.Pritom jedince s toho istého vrhu aj v mojej prezentácii už majú za sebou odchované nejakú tu stovku mladých.2-3mesiace som s nimi krmil taktiež ale po prečítaní si článkov a skutočnost od kolegov s praxe ma od tohto krmiva odradila.Nechám to na velkochovatelov a rýchlovýkrmne o ktorých viem že týmito granulami terčovce vykrmujú.Jura.S spomínal si že máš na balkone 200l kýbel a plánuješ odskúšat hodit tam terčovc ako vyrastú?Kamarát chovatel urobil tento pokus už pred pár rokmi na chalupe kde hodil do nádrže niekolko jedince.Žiadny problém bi nebol až na to že terčovce videli len nebíčko a čo sa dialo nad nimi,ked vylovil tieto jedince v dospelosti,zistil že to má za následok deformáciu umiestnenia očí,vieš ako tie terčovce vyzerali?Tý čo poznajú Karola Hroudu si možu túto skutočnost overit.Viem o chovateloch ktorý chovajú skaláre,terčovce v1000litrových nádržiach na vodu ale len do menších predajných velikostí.Práve tieto veci okolo chovu terčovcov ma fascinujú že sa objavia stále nové skutočnosti. hmm ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:45 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Pac mas asi nehorazne stesti! smich Pridam jeste jeden link, je to tam uplne dole: www.akvarista.cz/…
Jiste ale bude lepsi, kdyz Ti tady odpovi nekdo povolany, ne nejaky ctenar jako jsem ja, to da rozum ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:37 JuraS – Re: Designer
díky ale potřeboval bych to konkrétněji a nechápu proč zrovna mě hnedle z prvního výtěru mám cca 80 prcků..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 10:32 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: JuraS
Juro, vis ze ja se muzu spis ptat Tebe, ale pac mne Tercovci moc zajimaji, ledacos si prectu. Zajimave cteni: akvarium.napady.net/… a tam autor pise, ze mlade prelovil 17. den po rozplavani (uplne dole) a vse vypada dobre (v tom smyslu). Neni to zadny clanek plny nejakeho chlubeni, a ackoli tam asi neni popsan uplne normalni stav (co ja ale mohu hodnotit), jako vychozi info se to muze hodit pro srovnani, co se pise jeste jinde ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2010 07:20 JuraS
2 ranní dotazy na zkušenější odchovatele terčovců...:

1, jak sakra dokážete udržet v akva čistotu dna ? nedokážu si představit jak denně šmejdím odkalovačem po akva, zavazí mi tam kužel (například) a prckové jsou jím prozatím (je jim 14 dní) dost fascinováni..
2, kdy je čas odstavit prcky od rodičů ? dostávají artemku, snad zobou i mikro granule pro pstruhy, někteří mají velikost skoro cenťák...ale furt se ještě prdelí okolo rodičů a ještě je ozobávají..

to se ptám proto abych včas přemístil někam (někam boldem a velmi výrazně páč nevím kam) kytky z květinovýho stolku a tam šoupl další akva....návštěvu asi švihne když se nebude v obýváku ani smět otočit aby nejebla do nějakýho akvárka....

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [103] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=5101