Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 94 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:57 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: vlastimil Kotyza
Já ji držím topítkem od amtmanu na každou vatíračku 100W aby byla telpota opravdu stabilní a mám ho nastavené asi na 31°C a udržuje mi 30-30,5°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:52 JuraS – Re: davidus
když čistím "šukací akva" tak disky dám do čisté vody z vodovodu do kýblu a hodím tam vzduchovací kamínek...hodinku, dvě to vydrží a zato je dám do teplá vody a naliju jim tam naráz tak 10 lt ledové vody..počkám hoďku a dám jim tam něco žrádla a do 14 dní jsou jikry na kuželu..podařilo se to 3x tak to měnit nebudu...jo vodu do akva napouštím sprchou s perlátorem..studenou jako led ale pak do akva pomalu vliju konvici vařící vody tak aby sklo nedostalo šok ale zase aby nedostali horkou vodu z kohoutku a aby se z toho nezbláznilo topení kdyby mělo vytápět z nějakých 6 ti stupňů na 28,5...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:51 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Nemožete brat kapra a terčovca v jednom merítku.Mali bi ste vediet aj to že pokial krmíte terčovce granulami pre pstruhy,kapre,atd...Že to je pre ne nebezpečné,poškodzujete im orgány ani o tom neviete.Pokial si nejaké svoje odchovance necháte a podarí sa Vám ich dopestovat do dospelosti sám zistíte že sa nedožijú ani 3roky a percento tých čo zostane schopných množenia sa je len malinké.Keby ste niekedy,pytval terčovca normálne odchovaného a zároven vykrmeného granulami pre studenovodné ryby,následne porovnal ich vnútorné orgány až bi ste sa divil aký rozdiel objavíte.Mal som tú čest na prosbu nemenovaných ludí ktorý kúpili takto chované terčovce,pytvat,takže verte mi že tieto praktiky nechávam na biznismenov,mesiarov,ktorý potrebujú rýchlo vykrmit ryby,prípadne čo najlacnejšie s najvetším ziskom.Bohužial toto už nie je o akvaritike čo sa Vám snažím celú dobu vysvetlit.Inak rybarím od 10rokov s malými prestávkami 25rokov a veci ktoré ste popísal majú iné dvody prečo sa nimi experti zaoberajú obchodný zámer,strategia vnadiacich zmesí,krmív s čo najvetším účinkom na čuchové,chutové,zmysly,atd...Návnady či predajné,či doma vyrobené kulinármi v danom obore nie sú smerované k každodennému krmeniu alebo lepšie povedané k chovu a odchovu Kapra,slúžia k rybolovu,to však viete aj sám.Ale toto bi sa malo preberat na inom portále.Možem vám dohovorit stretnutie s kaprárom ktorý vyrába boilies na zakázku do zahraničia,jeho produkt vyhral v Madarsku 2008 s ktorým bolo nachytaných najviac exemplárnych kaprov v stanovenom čase.Hodne ludí o tom ani nevie ked k nemu príde do predajne že niekto ako on s jeho vyzážov,spolupracuje s renomovanými kaprárskymi značkami a odbroníkmi v tejto oblasti.Ked kecáme na toto téma tak povie len tolko,urobil som chybu že som to pár ludom povedal ako sa veci majú,nielenže niektorý ho osočili že to má drahé,závidia mu jeho úspech ale aj sa urazili ked neprezradil svoje recepty.Od tej doby vyrába len pre zahraničiarov a pár dobrých kamarátov.Som rád že patrím k nim a vdaka nemu som nachytal množstvo pekných kaprov o ktorých bi som možno mohol len snívat.Vždy si nechám od kamaráta poradit lebo svojemu remeslu,koníčku a vidím výsledok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:49 vlastimil Kotyza – Re: smidakkuba
A jak teplotu držíš ty? Já myslím ,že 28 je asi nejlepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:35 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Scolo
Já to mám kvůli jikrám furt stejný ale třeba děda to má udělaný tak aby přes noc klesla teplota o 1,5-2stupně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:33 Muž Scolo [6]
Zdravim, jak máte vyzkoušenou teplotu pro terče...pořád stejnou ve dne v noci, nebo jim na noc ubíráte pár stupňů? Někde sem četl, že by jim snad menší teplotní rozdíly měli být ku prospěchu. Tak nevím. Díky za rady.. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:24 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
5eknu ti to asi takto.Když jsem přecházel s společenskýho na chovný tak jsem vypustil dal ryby do vany a pak vyměnil akva pak jsem ho začal napouštet bylo tam asi 1/2 vody a zbytek čerstvý filtry jsem hodil do vany k rybám a pak do akva a výsledek.Nic neprojevilo se to nijak jo vlastně tak ryby to vnímaly jako větší výměnu vody a hlavně ryby jsem tam dal asi 5 minut po tom co jsem akva dopustil myslím že když budou ve vaně je to zbytečný stres a dnes je ve vodě tak málo chloru že jim to neubliži a pokud zachováš apon 1/4 vody tak je to v poho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:23 Muž davidus [41] - Cichlidy
Kde se dá sehnat astaxanthin???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:20 Muž davidus [41] - Cichlidy
Zjistil jsem že mám v akva špatné dno, zvyšuje mi pH. Terči jsou tam třetí den a pomalu si zvykli. Bude rozumnější nějakou dobu počkat a vyměnit dno, nebo to udělat hned? Tak jako tak nemám náhradní akva kam bych je na delší čas přelovil. Budou muset vydržet ve vaničce. Když nechám starou vodu a vnější filtr tak jak je, budu moci ryby po několika hodinách vrátit zpátky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:08 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Pokud se objevují normál výkaly a dřív je neměl tak je to známka že se to zlepšuje. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 19:05 Muž davidus [41] - Cichlidy
Bob66 napsal: Při určitém krmení mohou být výkaly bílé, důležité je aby nebyly dlouhé a průhledné, pozoruj ji jaké má chování , zda se nestraní, jestli žere, jaké má zbarvení a jaké budou pokračovat výkaly ;-)

Tak výkaly má pořád dlouhé ale už se mezi nimi oběvuje místy hnědá hmota. Terčovci jsou v akva třetí den a pořád si zvykají takže se nekrmí nijak urputně. Platí to pro všechny a chování ryby je stejné jako u ostatních. Je to známka toho že se to lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: maxo
Díky, to je to co jsem potřeboval potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:48 JuraS – Re: miro03
krátce, ale věnuji se rybaření a speciálně kapraření..to co objevujete v akvaristice v krmení to v kaprařině je známo již řadu let..o bílkovinách v boilies pro kapry bylo napsáno toho tolik že by ti to ani hlava naráz nebrala...ale zase naopak...artemie do kaprařiny dorazily loni či předloni, ale nevím, že by se nějak uchytily...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:13 Muž kortezhugo [983] – Re: ludo
obsah bielkovin sa urcite nemeni...
jedine sa meni asi to ze vlockova je susena...teda bez vody...
preto ked to zobereme "objemovo" -tak v susenom stave bude na svoj objem bielkovin ovela viac

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:03 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
Ajeje po terčích s téhle firmy už dlouho toužím.Konec konců jsem to tu rozebíral jestli je pořídit všichni říkali že na to ještě nemám abych je choval ale furt to mám v hlavě konkrétně tyto
www.gigaexotic.eu/…
To jsou nádhery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:03 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Dahak
Také se mě líbí, hned po Tefe green ;-) Jen ty ceny ne :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 18:01 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Bob66
Ty Red Brown to je můj sen :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:57 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: ludo
Ja som Vám jasne odpovedal že ano v sušenej artemii je obsah bielkovín vetší.Máte to jasne nižšie napísané doslova.Prečítajte si to ešte raz.Odkaz som pridal aj pre ostatných ktorých to zaujíma.Odpovedi smerujem Vám ale zároven aby poslúžili aj ostatným. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 17:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Co by si diskusář mohl přát víc :) www.gigaexotic.eu/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:21 ludo – Re: miro03
Děkuji Vám za odkaz.Četl jsem ho již několikrát, jenže ani v něm nenacházím odpověď na moji otázku.Je v mražené artemii méně bílkovin než v artemii vločkové?Na nitěnky ani patentky jsem se neptal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 15:09 ludo – Re: maxo
Toto je dobrý recept, používám ho jako základ také.Pan Miloš Konfráter z Pezinoku má velice pěknou rybárnu a velice pěkné terče(nebo alespoň před asi 1a1/2 rokem, když jsem u něho terčíky kupoval měl).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 14:35 Muž maxo [9]
davidus napsal: Mohl bych od Vás dostat recept na přípravu hovězího srdce i s příměsí není li to know-how? Jedná de mi o recept jako když naše ženy pečou buchty.Děkuji.

Tu je jeden recept: www.cichlidportal.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:24 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: JuraS
Možem sa Vás opýtat ako dlho sa venujete chovu a odchovu terčovcov?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 13:17 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: ludo
Zmrazené krmivá(patentka,artemia)majú nižšiu nutričnú hodnotu bielkovín,oproti sušeným.Prečítajte si nižšie priložený odkaz je tam prehladná tabulka.

www.discus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 12:56 ludo – Re: JuraS
Ani moji terčovci nestrádají, ale na to jsem se neptal.Na moji otázku znáš odpověď?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 12:36 JuraS – Re: ludo
když budou strádat moji diskové bílkoviny pak rozmrazím moji směs a přidám do mí polívkovou lžíci kaseinu a nebo sušenýho mlýka..nechám odležet a pak zase zmrazím...nicméně jsem nezaznamenal, že by po něčem strádali s tou směsí co jim denně sypu a čím mraženým přikrmuju...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 11:32 ludo – Re: miro03
Omlouvám se za svůj dotaz.Domnívám se, že mražená artemie je min.stejně dobrý zdroj bílkovin jako vločková artemie.Nebo je to jinak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:45 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Proto jsou také terčovci ryby citlivé na stres a změny X-) Zdravá ryba se silným imunitním systémem ve vhodném prostředí si s přemnoženými střevními bičíkovci poradí sama ;-) Důležité jsou pro terčovce vhodné podmínky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:41 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
A kdyz to, ze strevni bicikovce ma kazda ryba vezmu jako fakt, pak i kdyz je koupena ryba zdrava, nemuzu absolutne vedet, co udela ktery kus Tercovce v novem prostredi, jestli se to u nej premnozi treba vlivem stresu a nebo ne. Mne z toho vyplyva, ze donest si Tercovce je jedna velka loterie, kde je potreba pocitat s tim, ze at se snazim jak chci, stejne se muze stat, ze se u ryby ti bicikovci premnozi, a nemohu z toho vinit ani toho kdo mi je prodal, a pokud vsechny ostatni ryby az treba na jednu jsou O.K., ani sebe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:15 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Zdravím
Nižšie v príspevkoch som písal že krmím grindalom.Riziko nákazy zapríčinené samotným grindalom nehrozí.Akvaristi,chovatelia si to špatne vysvetlujú.Ked dojde onemocneniu a objavia sa vnútorné parazity,pripisujú to práve tomuto krmeniu.Zabúdajú však že k infikácii grindalu dojde až v akváriu,ked sú prítomný vo vode paraziti,ktorý k svojmu dalšiemu štádiu vývoja,rozmnoženiu potrebujú medzihostitela,najčastejšie patentka,nitenka,atd....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: Designer
Vnitřní paraziti např. střevní bičíkovci má každá ryba v sobě, pomahají ji při trávení a v případě zhoršení podmínek se přemnožují a vzniká problém X-) Už se to tu řešilo několikrát ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 10:07 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Bob66
Budto ryba vnitrni parazity musi mit, a nebo je musi nejak ziskat, nejspis krmenim. Pokud je prelecena, a je krmena tim z ceho je ziskat nemuze, pak neni jak by je dostala, ani mouchy nevznikaji ze spiny, jak si mohli lide v dobach temnych myslet.

Logika tedy rika, bud leceni nevyhubi 100% vnitrnich parazitu, nebo jsou obsazeni ve vsem moznem cim se krmi (netroufam si rict, zda je mozne ze nejake zarodky neceho mohou byt obsazeny treba i v granulich). A pokud se jich tedy nelze zbavit, ryby s nimi umi normalne zit, pak je asi jedina sance - udelat rybam takove podminky, aby si dokazaly s timhle sajrajtem samy poradit, zit s tim v nejake rovnovaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:54 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Grindal je nejbezpečnější živé krmivo, můžeš s ním krmit bez obav ;-) Vnitřní paraziti jsou ve většině případů způsobené zhoršenými nebo nevhodnými podmínkami v akváriu nebo nevhodným krmivem X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2011 09:09 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Psal jste že i po grindalu dostanou s největší pravděpodobností parazity,tak nevím jestli se do pěstování grindalu pustit. Vy také krmíte grindalem?Stejně mě nemine naučit se léčit ryby když to tak pročítám. To asi bude stejná rutina jak odsávání.
Budete tak hodný a pošlete mi kousek té knihy abych neustále neotravoval. Teď už mám 11 ryb v akváriu, dvě noci jsem nespal a jen jsem všechno pozoroval. Ta kniha by byla opravdu moc dobrá.Tam jsou informace pohromadě a já jsem stará škola takče Google je až další v pořadí.Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 23:01 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Jakub minerálka sa používa ako náhrada narkozi,chytrolíni v minulosti na colnici takto ryby uspali ked ich museli vydokladovat počtom kusov,urobili akože to je následok manipulácie colníkov,vypustenie kyslíku s pytlíkov,po pár kyslometroch sa vrátili spet a žiadali náhradu škody,ešte chytrejší ryby následne predali v Nmecku,Itáli atd...Toto je však už minulost,neviem či sa to deje ešte aj dnes?Taktiež minerálka najčastejšie používaná u pichania problematických sumcov,hypofíza(hormony vpichujúce sa tesne pod chrbotvú plutvu cca 4mm pod šupiny,kožu v 45stupnovom uhle).Inak ster u živej ryby sa robí bez narkozy,aspon Tý šikovnejší.

Jakub s tým savom som to radšej napíšem,nečítal.Pokial tak niekto liečil terčovca a nozaj,tak vedel o tom kulové a pochybujem že zaliatie,potretie žibier savom ten terčovec prežil!Savo sa dávkuje do vody 1ml na 100litrov.Tak si zober ten nepomer a prečítaj si čo obsahuje savo,kolko,percent.Ale to je jedno si mladý,neskúsený a možno si s teba niekto vystrelil?! ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 22:44 Muž miro03 [27] - Cichlidy – Re: davidus
Urobte tak ako vám napísal Bob66.Može to bit stresom,pozostatky zle strávenej potravi,kedže bola artemie tak percento je o to vetšie.Ja krmím grindalom a taktiež som mal poplach od niektorých kupujúcich,výkal bol biely ale nie priehladný,šlemovitý.Vetšinou však do 3dní ryba mala výkaly normálne.Záleží však aj na tom ako budete s rybou dalej nakladat,prístup,hygiena,krmenie atd....Ja osobne ryby predávam preliečené jak na žiabrohlísty tak na vnútorné parazity.Taktiež ked si nakúpim nové ryby do chovu do 3-5dní prliečim nové ryby na žiabročervi a cca po 7dnoch aj na vnútorné parzity.Nestačí ked si ryby prinesiete odobrat vzorky výkalov,pozriet pod mikroskop,musíte ich odoberat každý den po dobu troch týždnov u importov 2mesiace)iné klimatické podmienky,krmenie,imunitný systém prodikuje protilátky voči nemociam príslušným danému klimatu(viri,bakterie).Preto pri nákupe odporúčam kupujúcim aby opetovne preliečili na žibročervy,vnútorné parazity aj ked sú u mna preliečené.Máte istotu a nemusíte odoberat dokola vzorky.Taktiež akvaristi-hobbysti,nemajú doma mikroskop.Malé percento možnosti nákazy zostane vždy.Nie nadarmo sa medzi chovatelmi hovorí latentne može bit nakazená každá ryba,či od Jana,Pala,atd....moje ryby nevínímajúc.Jedno však viem isto predat rybu za každú cenu to nerobím(nemám na mysli nijakú konkrétnu osobu) a robit nebudem.To už potom nie je to pravé orechové čo človeka na akvaristike baví,to už je o kšefte a to sem napatrí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:57 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: Bob66
No i když zažil jsem na netu borce který rybu tímhle spůsobem léčil dal ji na chvíli do minerální vody aby se nehýbala a pak jí potřel žíbra savem.Trpěla na žábrohlísty a prý to pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:55 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Spíš pitvá :) Ten už má napitváno hodně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:55 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Pitvá a odebírá podle mě vzroky na určení nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:53 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
to tam miro tu rybu léčí nebo pitvá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:52 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: smidakkuba
Je k nerozeznání od ostatních jen má ty bílé výkaly.Naposledy ale prý měli artémii tak by to mohla být ona.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:50 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Ne nad 2é to není viděl jsem i 50.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:50 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Tak ho zatím jen pozoruj ;-) NO3 bych řešil až nad 50mg X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:48 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: Bob66
Je to jak jsem psal v sobotu jsem dovezl ryby dnes začali žrát.Nijak nevybočuje z hejna žere spíše dříve než ostatní. Jediné co jsem si všiml má červenější oči podle toho jí poznám.Ale to je asi náhoda. Jaká je nebezpečná koncentrace NO3 pro terčovce? Je to už nad 20mg?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:46 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Jestli má paraziti tak by se stranil v rohu atd. pokud je v poho tak bych počkal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:44 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Myslel jsem to tak abych třeba dva dni počkal jestli nebude trus v pořádku abych zbytečně nejezdil po prvním bobku za chovatelem. Zase ale nejsem schopen posoudit zda a jak rychle je to infekční pro ostatní terče. Zatím společné denně odkaluji a krmím jen suché a artemii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:42 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: davidus
Při určitém krmení mohou být výkaly bílé, důležité je aby nebyly dlouhé a průhledné, pozoruj ji jaké má chování , zda se nestraní, jestli žere, jaké má zbarvení a jaké budou pokračovat výkaly ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:40 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy – Re: davidus
Ale bílé výkaly může myslím způsobit i krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:38 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy – Re: metal
Samozřejmě že jedna nemocná ryba může způsobit onemocnění celé osádky X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 21:36 Muž davidus [41] - Cichlidy – Re: miro03
Chovatel je v pořádku, seděl jsem s ním u akvárek asi dvě hodiny. Díval jsem se, ryby byly všechny v dobré kondici co do stavby těla.Jako rybář poznám rybu která strádá. Výkaly byly v pořádku nic bílého. Navíc on mi tu rybu okamžitě vymění za jinou. Tady nejde o špatné jednání spíše naopak. Mě zajímá protože ten den byla dvakrát přelovována a do té doby byla jen v holém akvárku s terčovcema a pak se dostala do společenského jestli to není stresem.A zda ty bílé výkaly znamenají nutně parazity? Není možné že by to byla jen natrávená artemie nebo střevní výstelka? Když to budou paraziti napadnou i další ryby?Tam jsou výkaly v pořádku?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [94] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=4651