Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 60 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 21:46 Muž trodat [11] Re: peter 1968
co třeba panceřníčci ,mám s nimi dobrou zkušenost co se týká luxování dna. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -3   20.07.2011 19:30 kulich Re: peter 1968
Záleží asi na tom zda se jedná o mladé a nebo dospělé ryby.Pokud se jedná o dospělé kusy není třeba již u těchto ryb to přehánět nějak zásadně s krmivem.Co se týče suchécho krmiva tak hodně záleží na chemismu vody.U jednoho bude dobře fungovat tetra u druhého za se třeba sak.Jinak myslím že krmíš správně,raději méně a častěji a o jak u suchých tak i u mražených krmiv.A to tak aby se zbytečně krmení neválelo někde po dně a kazila se ti zbytečně voda.Taky záleží hodně na tom zda se jedná o společenskou nádrž kde je na dně štěrk nebo písek,či jde o nádrž vyloženě jen bez čehokoliv,pak případné větší množství krmení se dá bez problémů odkalit a vysát.U okrasných nádrží je toto vždy trochu horší a je lepší krmit tak jak to děláš ty raději méně jen to co si ryba veme jak se říká za letu než aby se krmení zbytečně někde válelo po dne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 19:00 peter 1968 – granule
Caute, chcem sa opytat , ako krmite granulami Diskus, ja to diskom davam tak aby nepadla ziadna granula az na dno, teda to co zozeru pocas padania na dno, takto im dam asi 3-4 krat za sebou, len neviem ci su neni hladny potom, mam davat viac, kludne nech aj viac popada na dno, alebo radsej menej teda tak ako krmim doteraz. Krmim aj inym, len zaujima ma hlavne krmenie granulami od tetry DIskus. Dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 18:01 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
Ahoj,u par chovatelu jsm uz byl napr.v Kralovicich pan Kulhanek,Mantov pan Presll a pak v Tachove.Jineho chovate v Pl.kraji popr.Zapadoč.jsem zatim nenasel a ve Stribre Discus 23 uz neexistuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 16:18 Muž trodat [11] Re: JuraS
65%toho zda ryba vyroste nebo nevyroste ve výstavní kus je dáno genetikou,zbytek jsou podmínky chovu(voda,strava,vitamíny atd..)a v neposlední řadě štestí na nemoci,kdy ryba která prošla léčbou nemusí dorůst požadovaných rozměrů,kterých by jinak dorůst mohla,ale to souvisí i s těmi podmínkami.Takže není zas tak velký problém si ze všech vylíhnutých jedinců vybrat ty nejlepší kusy ,co se týká stavby těla,kresby,tvaru ,jen těmi"lepšími" podmínkami předcházíme riziku onemocnění.Proto i ve tvých,jak už tu někdo napsal,spartských podmínkách mohou ryby dorůst ve výstavní kusy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2011 15:25 kulich Re: smidakkuba
určitě,to co píšeš je pravda.byl jsem osobně u Pejši s kamarádem,bral si u něj 8ks dospělých ryb.prošel jsem pěstírnou,pokecal.Ryby má perfektní.Jinak mám i dobré zkušenosti s panem Markem.Konečně jsem taky udělal první odchovy red tyrkysů tak mám radost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:58 JuraS Re: smidakkuba
i v méně vhodných podmínkách můžeš vychovávat výstavní kusy zatímco chovatel s výbavou za statisíce může mít paskvily a řešit samé problémy..osobně si cením, že moje ryby vyrůstají ve vodě který by se dala nazvat žumpou při teplotě do 27C, bez umělého světla, žerou cokoliv jim do akvárka hodím a; když zaklepu na dřevo tak; neví co je to lék..nepotřřebuji koupit ryby co někdo choval ve vodě z ro a furt jim přidával nějaký vitamíny..a měl je v 1000 lt akvárku..já raději drsnou rybu co přežije i moje možnosti..a až budu mít chvilku a vzpomenu si tak ti nafotím jednoho krasavce co mi doma roste..nádherně stavěný samec tyrkyse s překrásně dlooooouhým praporcem hřbetní ploutve....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:52 JuraS Re: smidakkuba
každá ryba je jiná..záleží na 1000 věcech...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:42 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
BOB.svatá pravda člověk musí jezdit a hledat...Mi trvalo opravdu dost dlouho než jsem si vybral blue daimondy nebylo to rozhodnutí během pár dní ani týdnů když už jsem měl dva u kterých se mi opravdu líbili tak jsem se musel rozhodnout od kterého nakonec padla volba na petra federiče který v této katgorii získal titul mistra světa...O pigeo checkerboard a leopard ani nemluvím protože pigeony po těch jsem se díval zhruba půl roku ale nikdo neměl takové jaké by se mi líbili a leopardi kdo měl pěkný tak až moc daleko a žádný mě nezaujali tak jako od petera....To bylo pouze štěstí že se věnuje i těmto varietám...Jel jsem pro ně do Bratislavy se známým co jel taky pro ryby...Za benzín jsem musel vysypat dost zhruba tolik že bych za to měl další jednu varietu ale stojí za to zaplatit cestu a udělat si výlet...Člověk se aspon zabaví jelikož je to krásný výlet at už jedeš pro ryby kamkoliv...Já bych zvažoval cestu k Pepo Pejšovi má sice drahý ryby ale kvalitu....Po něm bych zvažoval právě Petra Federiče nebo třeba Miro Hanzela...Chovatelů je hodně ale dobrých chovatelů je pár...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:30 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Tomiino napsal: Ahoj,prosim te nemas doma nejake terciky na prodej?

Jak napsal už Kuba já je momentálně nemám, v budoucnu se k nim vrátím ale jen k přírodním formám X-) Pokud scháníš terčovce tak sleduj tržiště na discus.cz a můžeš zkusit kontaktovat pár chovatelů ze západočeského kraje, ale kdo to s terčovci myslí vážně a chce kvalitní ryby tak mu nesmí být líto se projet po chovatelích a schánět ;-)
www.discus.cz/…
mira-discus.webgarden.cz
leopardring.717.cz
discus2006.wgz.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 10:15 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: JuraS
Ty a jak ti rostou takhle malí u velkých?
Já kdysi dal k prckům cca 5cm prcky od rodičů zhruba 2cm ale u větších moc nerostli s spíše strádali nebyli tak živí a byla poměrně vysoká úmrtnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:57 JuraS Re: Tomiino
de fakto pro kohokoliv..velikost ? no směska 4 vrhů v jednom akva...největší mají cca 6 cm..nicméně pár jsem jich přelovil do velkého akva a s nimi se mi do síťky zamotali i 2 prckové velikosti koruny...a jak jsou živí a prospívají !!!! ani mi nelezou do filtrace...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dahak
ale nic se nemá přehánět :-) Jinak chybí mi toho doma ještě docela dost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:42 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: katterinecka
S těma terčovcema ? :) no je fakt že ty ti doma vyloženě chybí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Dahak
asi se poplet a teď mi nasadil brouka do hlavy :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:13 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
taky mi to uz doslo :-) kdyz jsem videl jeho prezentaci kde ma v odchovu skalarky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:10 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Jinak ptát se boba jestli nemá terče na prodej mi přijde jako blbost jelikož za prvé)Bob terčovce neodchovává co vím tak jednou měl kdysi odchov tyrkysů ale zatím je měl hlavně pro parádu a takoví terči se neprodávají a lidé co mají terče na parádu je většinou prodávají jen když končí a za druhé) stačí se podívat do bobových prezentací a tam kde byli terči tak ty akvária už nejsou z čehož usuzuji že terče už nemá a zatím se věnuje pouze skalárám a pár jiným cichlidkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:08 Muž Tomiino [43] Re: JuraS
to bylo pro me?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 09:01 JuraS Re: katterinecka
když si přijedeš do prahy na žižkov tak ti jich klidně dám 10 zadarmo...stačí, že si přineseš bandasku, petku, kýbl nebo pytlík na vodu...žerou úplně všechno co jim hodíš do vody..i plácnutou mouchu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:41 Muž Tomiino [43] Re: katterinecka
ahoj,nee pro me bydlim v baraku spolecne s tatim a ten by jeste nejaky bral.Dohromady uz mame tak 1000 l.Jinak bych se neptal :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:35 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Tomiino
to ti nepříjde dost 6 terčovců ve 200 litrech? navíc když začínáš
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:33 Muž Tomiino [43]
Zatim jsem teda nenasel kde se daji koupit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:30 Muž Tomiino [43] Re: Romy
ctu a ctu.Jinak dekuji za odkazy hlavne o artemiich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2011 08:29 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
Ahoj,prosim te nemas doma nejake terciky na prodej?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2011 23:51 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Tomiino napsal: no jo,jestli jsem na to narazil zapomel jsem to nebo jsem to nejak neresil..

No,osobně si myslím,že tato informace patří k základnímu akvaristickému vědění... ano Naupliemi žábronožek,se rozkrmuje silná většina akvarijních ryb.
Asi nečteš,tak jak tvrdíš,protože vláken,článků,nebo zmínek je na netu dost.Co se týče mne,krmil jsem,jako většina živou vylíhlou artemií.Živá strava je vždy lepší,nejen vydatností,ale co se hýbe ryby zaujme lépe,než co jen leží.

Něco o terčovcích:
www.discus.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

Něco o artemiích:
wds.cz/…
aquagarden.ic.cz/…

Informací je dost,jen se je nauč hledat a nebuď líný,i když chápu,že zeptat se a dostat odpověď hned,je jednodušší,ale o to méně si toho budeš pamatovat...
:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:32 Muž Tomiino [43] Re: Deathbull
no jo,jestli jsem na to narazil zapomel jsem to nebo jsem to nejak neresil..protoze by me nenapadlo za se do toho takle zblaznime a jeste abych doma mnozil zivou artemii :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   18.07.2011 20:25 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Tomiino
Pokud jsi přečetl celé toto forum a nenarazil na těch "pár" vláken o tom jak líhnout artemku, tak jsem Barbra Streissandová.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:17 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
to se pletes..cele forum jsem precetl! ale napr.na lihnuti artemie jsem nenarazil.Ptam se na zkusenosti jinych zkusenejsich lidi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:14 Muž Tomiino [43] Re: Bob66
super,zrovna jsem si rikal kam jsem zkocil smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:13 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Tomiino napsal: nejake suche primo pro terce neni??

Jak jsem psal jde to i odskořápkovanou artémií, ale není to ideální a hodně záleží jestli ji vezmou nebo ne ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.07.2011 20:07 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Tomiino napsal: moc ti dekuji. Tolik rad co jsi mi napsal ty mi nikdo neporadil


Kdyby si si pročetl témata o terčovcích ve fóru, tak se dozvíš spousty informací které potřebuješ a poté čemu bys nerozuměl nebo nechápal tak by ses ptal X-) Ale takto mě to připadá že sám nemáš ani snahu něco číst, hledat a raději se ptáš i na úplně základní věci a přitom pořád mluvíš o odchovu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:07 Muž Tomiino [43]
nejake suche primo pro terce neni??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:06 Muž Tomiino [43]
ziva artemie :-) no to si zatim nedokazu predstavit co mi rekne mlada na to :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:05 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Bob66
Chybka se vloudí smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:03 Muž Bob66 [2103] - CichlidyRe: smidakkuba
Mě nezmiňuj, já jsem jako jeden z mála odchovával suchým (odskořápkovanou artémií) :-D Ale jinak každý chovatel líhne živou artémii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:02 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Od toho tu tehle WEB je aby si lidi radili a předávali zkušenosti...Kdyby to bylo jen o prezetaci akvárií tak by to tu tak populární nebylo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:01 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
moc ti dekuji. Tolik rad co jsi mi napsal ty mi nikdo neporadil
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 20:00 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Zkus se zeptat ostatních případně vyzývám ostatní (miro03,Tercovec5,Dahak,BOB66,Romy) aby napsali na čem mladé odchovali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:57 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
ja ti to verim ;-) ale nikdy jsem se s tim nesetkal a neslysel ze by nekdo doma nechal lihnout artemii :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Prachový krmivo...No já v životě neodkrmil ničím jiným než artemií je to nejlepší...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:52 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
ja se budu ucit jeste hodne,hodne dloouho :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:51 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
tak pockat kamarade..cim krmit mam projety,artemie (dospele) v mrazaku ale mam tam pripravenej i cyklop,ten je hodne jemnej. :) ale nenapadlo me,ze bych si doma nechal lihnout artemie.Jeden chovatel je krmi drobnym prachovym susenym.tak jsem asi rikal to nebude problem :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:38 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Jde vidět že se furt učíš ale tohle už si měl mít dávno sfouknuté a artemie si měl už doma mít připravené...Mražená artemia je dospělá a pro potěr velmi velká kdežto čerstvě vylíhlá artemie je velmi malá a pro potěr ideální...A zhruba od 12-15dne dávám mražený cyclop...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:33 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
delas si prdel?lihnout artemii??to se taky da?mam artemii mrazenou a pak jeste jemnej cyklop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:32 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Zhruba od 4-5dne od rozplaváí začínám dávat čerstvě vylíhlou artemii ale musíš si to dávat líhnout tak by ti nikdy nedošla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:32 Muž Tomiino [43]
pujdu si koupi prachovy krmeni ale nevim jake je nejlepsi a z mrazeneho taky neco??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:30 Muž Tomiino [43]
mam namysli po tom co prestanou zrat sekret..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:28 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
takze zase o neco chytrejsi :-) tak cerveny tyrkysove se prave vytreli jikry napadaly uz do spodku kuzele a pomalu se lihnou.kdyz zacnou plavat prilepi se k telu a pak je dokrmujes cim?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:16 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Tomiino
Oni žerou ale je blbost je rvat jidlem když potřebuješ udržet co nejlepší kvalitu vody...Já svým rybám dám trochu granulí až druhý den od 3 den od nakladení jiker většinou se mi vytřou okolo 18hod a dostanou až pozítří večer a pořádně je nacpu až po vylíhnutí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2011 19:06 Muž Tomiino [43] Re: smidakkuba
neboj poradne je naperem.Oni kdyz maji jikry tak moc nezerou vid?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [60] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2951