Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.10.2013 20:54 host Re: NIKO
Přírodní antiparazitikum:
newikis.com/…
I některá speciální krmiva pro akvarijní ryby jsou obohacena česnekem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 20:27 Muž NIKO [527] Re: romant
Doufám,že nechceš tvrdit,že česnek hubí parazity :-D Zahubí je jen tak jak jsem to nepsal ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 15:50 RAP Re: romant
Úplný souhlas! ano Je to jen o vhodných podmínkách!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 08:21 finnnp Re: vendy
Ještě bych dodal jednu věc.Kdybych jsi pořizoval Terčovce poprvé.Pořídil bych jsi nějaké přírodnější.Hnědé nebo Modré.U těchto druhů nejlépe poznáš když se jim něco nelíbí,protože změní barvu.Kdež to světle barevné mutace barvu takřka nemění.Navíc bych volil trochu větší ryby.Tak 7-8 cm.Už nejsou tak náchylné jak ryby 4 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 06:50 R Muž romant [27987] Re: vendy
Ano, oni zaklínaní paraziti jsou přítomny ve střevech ryb neustále a společně s organismem fungují, že si nepřekáží, ale jakmile jim dáme prostor k tomu aby se přemnožily, tak začnou rybu mořit a když se nezasáhne, tak jí prostě udolají. Skaláry i terčovci dokáží oněm zmiňovaným parazitům vzdorovat vcelku dlouho, bojují a trápí se, ovšem bez pomoci je vítěz jasný. Všechno je to o podmínkách, kde jsou daný ryby chovány a je jenom na majitelích jak vhodně se o nádrže starají, aby nezavdaly příčinu pro nezdobu v podobě namnožení oněch parazitů, bavíme se v této souvislosti nejčatěji o bičíkovcích. Něco o tom nastuduj, může se hodit, není to jenom otázka skalár a terčovců, ale všech našich rybích chovanců.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 22:33 Žena baletka [624] Re: acik
S těmi pancíky nemáš pravdu. Já mám brochisy splendens, stabilně 28°C a daří se jim dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 22:13 finnnp Re: vendy
Já bych zase chov Skalár a Terčovců ůplně neodsuzoval.Dobře vím,že se to nedoporučuje.V přírodě,ale tyto dvě ryby také žijou vedle sebe.Kdybych to měl udělat podle sebe tak bych pořídil Hnědáky kolem 7-8 cm a skaláry velmi mladé.Na druhou stranu jsem příznivec jednodruhových akvárií.Akorát by byl asi problém v době tření a Terčovci a Skaláry se třou vlastně pořád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:08 Muž acik [416]
ja jako zacatecnik bych do toho rozhodne nesel,apon muj rozum me takto vede
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:03 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: vendy
neutrhne, skalára jsou odolnější, většinou to končí smrtí placek, v tom lepším případě podražením ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:03 Muž acik [416] Re: vendy
Na tohle ti nedokážu odpovědět a ani neodpovím,páč nejsem ten co by měl :) Takže čekej odpovedi od zkušených.
vendy napsala: Vím je to jeden z faktorů proč je nekombinovat.Přenos parazitů může být i po xx době kdy jsou skaláři v mém akva a nepodává se jim živá strava?A nejsou nijak nemocní? Mám tabletky ze sušeného česneku pro rybky které jim jednou za týden dávám Jsou jako ty spirulínové. Jako dáváme česnek papouškům "kdyby náhodou". Myslela jsem že tím se paraziti úplně vymítí. Nebo dlouhodobě v rybkách přežívají?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:01 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
Vím je to jeden z faktorů proč je nekombinovat.Přenos parazitů může být i po xx době kdy jsou skaláři v mém akva a nepodává se jim živá strava?A nejsou nijak nemocní? Mám tabletky ze sušeného česneku pro rybky které jim jednou za týden dávám Jsou jako ty spirulínové. Jako dáváme česnek papouškům "kdyby náhodou". Myslela jsem že tím se paraziti úplně vymítí. Nebo dlouhodobě v rybkách přežívají?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:57 Žena vendy [27] - CichlidyRe: romant
Uvidíme rozhodně teď jen vše zkouším tady :-) Je fajn vědět že mi za to hlavu nikdo neutrhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:54 Muž acik [416] Re: vendy
jde i o přenos parazitu ze skalar na terčovce,to je taky důvod proč se nedoporučuje... ale jak píše grunda,je to pro zkušené chovatele
vendy napsala: A co to znamená? Že skaláry vydrží více a proto by dřív hynuly terčovci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:50 R Muž romant [27987] Re: vendy
On si obvykle i zkušenější chovatel zprvu s touto kombinací natluče. Netrap sebe a ni ryby a rozhodni se buď a nebo, všechno v životě mít nemůžeš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:47 Žena vendy [27] - CichlidyRe: grunda
A co to znamená? Že skaláry vydrží více a proto by dřív hynuly terčovci??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:42 Muž grunda [1781] - Cichlidy
ne. chov salár s terřovci je opravdu jen pro zkušené chovatele, skaláry mají jinou imunitu než placky (větší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:39 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
Tak já nechám dva páry skalárů a když to nebude dělat dobrotu půjdou pryč to by mohlo být takké řešení ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:12 Muž acik [416] Re: vendy
terčovci se skalarama nedoporučují,aspoň tak jsem si to nastudoval já :) někdo zas tvrdi opak.
Mám 12 terčovcu , 30 neonek červených,na dno 10 pancerniku,ale jen sterbai,jiný druhy teplotu nevydrží a postupně hynou... na rasu 10 otiku. Později budu dávat 3-4 terčovce pryč,sice velice těžko,ale myslím,že budou mít luxusní život,už mají předběžně domluvený bydlení :)
vendy napsala: A v akváriu jsou sami? já tam mam z velkých ryb třeba 7 skalár 30 kong...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:05 Žena vendy [27] - CichlidyRe: acik
A v akváriu jsou sami? já tam mam z velkých ryb třeba 7 skalár 30 kong...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 19:04 Žena vendy [27] - CichlidyRe: finnnp
Ramirezky byly porizovany z duvodu citlivosti na výkyvy vody a dusitanů, dusičnanů.
Spíš jsem měla na mysli množství ryb na akva a lidé měly spíše dotazy na skaláry někdo je nedoporučuje vůbec a někdo že jsou moc živý na terčáky a taky se bojím aby nebylo moc přerybněno...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 18:57 Muž acik [416] Re: finnnp
me bylo do 450l doporuceno 12 malych a pak vytřídit na 10,takze si myslim,ze muze i vetsi hejno :)

finnnp napsal: Podle mne by soužití Ramirezek a Terčovců nemělo dělat v pětsetilitrovém akváriu problém.Ramirézky teplotů 28 stupňů snesou.Jen bych nekupoval 4 terčovce,ale klidně 8.Budou více v klidu.Klidně bych přikoupil ještě nějaké čističe dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 18:52 finnnp Re: vendy
Podle mne by soužití Ramirezek a Terčovců nemělo dělat v pětsetilitrovém akváriu problém.Ramirézky teplotů 28 stupňů snesou.Jen bych nekupoval 4 terčovce,ale klidně 8.Budou více v klidu.Klidně bych přikoupil ještě nějaké čističe dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 18:28 Žena vendy [27] - Cichlidy – ach ty terčovci :-)
Tak už jsem darovala do nových domovů pár skalárků které se nepopárovaly.
Přítel který vybírá rybky očima stále prosí o terčovce. Proto jsem tu na jiných fórech diskutovala o koupi ramirézek na zkušenou. Těm se mimochodem daří výborně. Tak se snažím hledat další informace a taky tady diskutovat jak by bylo vhodné je umístit do mého akva. Asi 4 ks? Nevím co bych musela v akva zredukovat... nebo přizpůsobit ohledně ryb. Nemyslím že by byly moje rybky moc "divoké" na terčovce... Hodně lidí, hodně názorů a já mám z toho hlavu dvojtou hmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 08:57 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: O.Tom
1 a 2 red tyrkys,3 melon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 01:10 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku 3.
dík :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2013 01:08 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku 2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2013 01:08 Muž O.Tom [439]
Fotka k příspěvku Co jsou tohle za druhy/formy terčovců ?
1.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 23:51 kroner
diky, zkusím se poptat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:34 R Muž romant [27987] Re: acik
Dobrá stopa. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:34 Muž acik [416] Re: kroner
mám dojem,že mi je nabízel Pejša,ale jistý si opravdu nejsem,zkus se ho pozeptat a uvidíš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 20:16 finnnp Re: kroner
Těžké něco sehnat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 12:05 Muž O.Tom [439] Re: tomas_ch
Odkaz fajn, když si to chci najít sám, tak se toho na těch stránkách nedoklikám.
Buď jsem slepý, nebo mi tamní systém nějak nevyhovuje a neumím vtom hledat.

Mě tu právě poslední dobou terčovci (hnědí) často zcela ztmavnou... ale poměrně často se mi tu teď snaží třít.. tak bych se rád naučil chápat souvislosti :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 11:06 RAP Re: kroner
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2013 10:09 tomas_ch Re: O.Tom
Pokud vím, jediným českým web článkem, který se tématu šlechtění barevných forem alespoň trochu konkrétněji dotýká visí na discus.cz už od roku 2009. www.discus.cz/… Jinak mají na toto téma kapitoly některé zahraniční knihy například od A. Soha nebo Dicka Au. Sem tam něco možná i v zahraničních časopisech. Zbytek je vlastně jen skládání střípků z aktivnějších diskusních klubů v zahraničí. Šlechtitelské postupy chovatelé ostatně odhalují logicky neradi, ale genetika některých základních mutací už je celkem slušně pochopena. Pro mě je to dlouhodobý koníček, takže se do věcné diskuse vždy rád zapojím.

Pokud jde o změny barev, tak rychleji dokážou terčovci regulovat pouze tmavé barvivo, ať již v podobě stresových pruhů nebo tmavé podkladové barvy. Rozporstíráním těchto tmavých pigmentů reagují (mimo jiné) na celkovou světlost prostředí. Ostatní barvy dokáží „měnit“ jen omezeně spíše v delším časovém měřítku v zásvislosti na hormonálních změnách. S věkem se sytost barev zpravidla zvyšuje (mají li vhodné podmínky a stravu.) Stresové situace jsou pro terčovce spojeny se zvýrazněním stresových pruhů, nemoc pak s celkovým tmavým projevem. Při společenském dominantním chování často potlačují tmavý podklad i stresové pruhy čímž zvýrazňují ostatní barevné vzory. Zbarvení „vybuzené“ hormony při námluvách je spojeno s potlačením cca prvních pěti pruhů a tehdy jsou z nich největší fešáci. Po tření při dochovu pak ryby celkově ztmavnou čímž přitahují potěr. To bylo jen pár postřehů. Mnohé mutace do arsenálu i schopnosti reakceschopnosti barev ovšem zasahují…
T
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 23:44 kroner
Máte někdo typ na chovatele hnědých terčovců, sháním, ale jen opravdu kulaté tvary. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 22:32 Muž O.Tom [439] Re: romant
Tak mail se mi vrátil jako nedoručen, adresa kterou jsem našel je zřejmě stará a neplatná :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:35 R Muž romant [27987] Re: O.Tom
Napiš přímo Kerstenovi, majiteli těch stránek, on Tě nasměruje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 21:33 Muž O.Tom [439] Re: acik
Ty stránky znám, ale nepodařilo se mi tam najít to co hledám :)
Ani google dlouho do noci nebo do rána nepomohl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:34 Muž acik [416] Re: O.Tom
něco určitě najdeš tady www.discus.cz/… a pak pomůže i strejček google :)
O.Tom napsal: Nezná někdo nějaké stránky o terčovcích, ze kterých by se dalo vyčíst, jakým způsobem vznikají různé barevné formy a o čem vypovídají změny barvy ryb.. jakou náladu/stav signalizují a podobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 20:29 Muž O.Tom [439]
Nezná někdo nějaké stránky o terčovcích, ze kterých by se dalo vyčíst, jakým způsobem vznikají různé barevné formy a o čem vypovídají změny barvy ryb.. jakou náladu/stav signalizují a podobně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:29 Muž sasula [274] Re: acik
V teplote problem neni... normalne jsem je drzel v 29 stupnich.( tlamovce)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2013 18:19 mhron Re: Neio
Proč by nebylo? V určitých lokalitách je to možné. Já mám gH 6.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2013 00:34 Muž Neio [7]
Tak jsem prave nameril sera testem z vodovodu 11-12 dgh?? nevim jstli tomu mám věřit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:40 Muž acik [416]
Jak by chtěl někdo narvat tlamovce k tercovcum,tlamovec vyžaduje vyssi PH a tercovec zas nizssi a teplotu vyzaduji tlamovci jinou jak tercovci. Pro me jako laika asi nerealna kombinace coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 19:11 Muž sasula [274] Re: Ičin
Souhlasím, dle typu dotazu bych to typoval na min Zebry a podobnou velikost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 17:46 Muž Ičin [1405] - CichlidyRe: sasula
a hlavně určit co to je za "tlamovce". Oni by to mohli být taky třeba nějací šnekáči a těch 160l by mohlo být ok, ale taky to může být velký druh a těch 300l by mohlo být málo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 15:02 Muž sasula [274] Re: matesxss
pokud jdete do "vetsiho" 160l tak to je i na tlamovce male... chce to preskocit na min 250 - 300l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 13:46 Muž Ičin [1405] - Cichlidy
u rybiček bývá voda častokrát problém a bývá to ten hlavní problém. a k hraničním parametrům to má ještě sakra daleko. parametry vody pro tlamky a terče se neprolínají prakticky nikde. o objemu vody nemluvě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 13:41 R Muž romant [27987] Re: matesxss
Tak ono, kdyby jsi si načetl o podmínkách, než jsi dotaz položil, tak uznej sám, by jsi se ani nezeptal, takže žádný dělání blbců z lidí, vona je za tím klasická lenost. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.09.2013 13:30 matesxss Re: Ičin
Díval jsem se a hlavní problém je samozrejme voda,jsou tam hranicni podminky..No byl to jen dotaz no,není potřeba hned delat z lidi blbce ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=1401