Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 43 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 14:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
To jo, myšleno, že jim je někdy cpáno to, o čem si člověk myslí, že jim chutnat bude nejvíc... smich a opak je pravdou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:20 RAP Re: LiborSprysl
Libore to každý tvor, neřkuli ryba. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 12:19 RAP Re: Romy
Romy napsal: Jak jinak,Takashi Amano...
Ty terči vypadají dost dobře, možná jen trochu vystresované.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2012 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Romy
Ovšem potomky divokých altů v druhé generaci přece nebudeme srovnávat s tam a zpátky vykříženými disky. Jak píše Vlasta....terčovci sežerou všechno co jim chutná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:55 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: NIKO
Jsem na tom stejně,ale i tak,je to nádhera... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2012 23:51 Muž NIKO [527] Re: Romy
No,co k těm nádržím dodat.Já praktických důvodů(odkalování,atd),jsem nachal dno "čisté" a nádrž osázel většinou echinodory a cryptocorynama.Je to můj malý koníček a dekorace bytu.Mám koně podstatně většího.Nádrže nemám jen na pár dnů na výstavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:39 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Jak jinak,Takashi Amano...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:38 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku To je prostě bezkonkurenční.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Další.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:37 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Co dodat...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:35 Muž Romy [1822] - Cichlidy
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 23:35 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: NIKO
Fotka k příspěvku On riso asi myslel trochu něco jiného,ale to je pro nás všechny jiná liga... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:09 Muž NIKO [527] Re: riso
Fotka k příspěvku Myslím si,že dát tam ještě víc rostin by nebylo dobré.Někdo jich v akva nemá ani polovinu.Zabral bych terčovcům moc místa.Myslím,že tohle stačí ano
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 21:02 Muž riso [129] - CichlidyRe: NIKO
Terce mas moc hezke, ale ty akvaria bych za rostlinne nepovazoval X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.12.2012 20:13 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vikino
Není to sice otázka na mne,ale jednu ze směsí máš tady. www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 20:06 vikino Re: NIKO
Ak to nie je tajne, vcelku by ma zaujimalo zlozenie tej mrazenej zmesy... dik :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 19:33 Muž NIKO [527] Re: Romy
Osobně to neberu.Jen některé rady tu napsané jsou dost zavádějící.Asi jsme se nepochopili. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 18:42 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: NIKO
Proč mám pocit,že to bereš osobně... ;-)?
Už níže jsem psal,že pokud se ryby vytírají,tak je jedno čím krmíš.Dále jsem psal o stimulaci ke tření,a tou živé krmení spolu s výměnou vody je.Samozřejmě,že nikdo nenapodobuje období dešťů v akváriu,trvale určitě ne,ale razantní výměna vody ryby vybudí stejně tak dobře,jako deště v přírodě.Nejde o kopírování přírody,ale o vybuzení ke tření ryb,kterým se musí trochu pomoci.Je to věcí jen komerčního odchovu.
Jak sám dobře víš,tak chov a odchov je trochu rozdíl.Degenerace ryb je také obecně známa,ať to jsou barevné,či tvarové defekty,obecné chování při péči o potomstvo,nebo neplodnost ryb,proto jsem psal s nadsázkou o degenerovaných chovných formách.
Čím krmíš je mi jedno,chválabohu,že máš ryby zdravé a v kondici,ze srdce ti to přeji.Možná jsme se jen trochu nepochopili... ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:41 Muž NIKO [527] Re: Romy
Příroda je opravdu jedinečná!!!To tu ale neřešíme.Sám píšeš.

"nepíšu o degenerovaných chovných formách,ale i ty krmením živým(nejen) vyprovokuješ ke tření"

V akvárku žádný chovatel nenapodobí přírodu,né tak ještě období dešťů.Neznám nikoho,kdo by podobně jak v přírodě své terčovce krmil a tak napodoboval roční období.Jsou-li terčovci v dobré kondici,tak se budou třít stále,tak jak u mne.Čím je krmím jsem psal.Žádné mražené nekupuji(bůh ví,co v něm je)!Proč si živým krmením někde koupeným zadělávat na průšvih?Mám terčovce "zdegenerované",ale bez ocasní ploutve měří 16cm,což mi stačí.Jsou staří 2 roky.Zatím jsem žádný problém neměl,zaklepu to raději na dřevo(hlavu).Pověr je hodně.Třeba jsem dokázal BOBOVI66,že se dají chovat terči i v rostlinném akvárku i když on akvaristy odrazuje - prý to nejde(také jedna z pověr).Snad Bob66 mne rok sledoval a zhodnotil,že to jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 17:05 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: LiborSprysl
Ano Libore,máš pravdu,v rozborech bylo i to,že v době bez potravy se živí i detritem,ale to není doba rozmnožování,to je o něčem jiném.Krmením živým,a jeho dopad na stimulaci ke tření bych za pověru opravdu nepovažoval.

Jestli si sám pamatuješ,myslím,že zcela určitě,tak jeden z hlavních stimulů,ne-li ten nejhlavnější pro výtěr altů,a to jak Honzou Haidingrem,tak Petrem Hákem,potažmo dalšími,byl stimul právě podávání živé potravy spolu s výměnou vody.

Nejde o to,zda terčovec je,či není na živém krmení závislý,ale je to stimul pro výtěr,je to jak v období dešťů,s tím přichází živá potrava jak pro ryby,tak potažmo pro potěr.To,je to,co činí přírodu jedinečnou,nepíšu o degenerovaných chovných formách,ale i ty krmením živým(nejen) vyprovokuješ ke tření.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 15:58 RAP Re: LiborSprysl
..ani přírodní diskus není na živém výrazně závislý. Rozbory žaludků prokázaly i velkou část rostlinné stravy...
Terčovci sežerou vše jedlé, převládající potrava je věcí právě probíhajícího období.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2012 10:18 Muž NIKO [527] Re: LiborSprysl
Někteří akvaristé,než si pořídí nějaký druh ryb,by si měli o něm něco napřed zjistit-přečíst.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.12.2012 08:25 Muž LiborSprysl [9015] Re: NIKO
Pokud je krmení kvalitní, pak nutně živé být nemusí. Právě proto, že jsou terčovci cichlidy, pak je stimulují spíš ty vnější podmínky v akváriu, než to jestli mají živé. To je tak trochu pověra. Tedy pokud se nejedná o odchyty. U nich by to opatrně s živým asi třeba bylo. Ovšem ani přírodní diskus není na živém výrazně závislý. Rozbory žaludků prokázaly i velkou část rostlinné stravy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.12.2012 19:49 Muž NIKO [527] Re: halenar1984
Suchým-granulemi atd. a mraženou směsí,kterou si dělám sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 19:20 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: halenar1984
halenar1984 napsal: a cim teda krmis? :)

Při výtěru je jedno čím krmíš,pokud jsou ryby ve stimulaci a třou se.Pokud ryby nechtějí,dá se právě stimulovat živým krmením a výměnou vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 19:05 halenar1984
a cim teda krmis? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.12.2012 18:59 Muž NIKO [527]
Nekrmím "živým" a terčovci se mi vytírají stále,všech pět párů.Živým krmením to určitě není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.12.2012 18:41 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vojtech
vojtech napsal: k pareni a to neres stydim

To řeším,protože nesmyslů je plný internet,odpovídáš na něco,co nebylo vůbec vzneseno,a co nemá s otázkou nic společného,a pak se dozvídáme i jiné nesmysly,které dokáží ryby i zabít.No,to nic,doufám,že se ozve původní tazatelka kde je problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:31 vojtech
k pareni a to neres stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 18:01 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: vojtech
vojtech napsal: ja vim, ale po zivym jso zdravejsi a ve vetsi kondyci a maji se k tomu

Mají se k čemu???K požírání mladých? O tom snad byla řeč...To snad ne... hmm
Po živém krmení je lepší stimulace ke tření,to ano,ale zase to nese jiná rizika.Jinak,píše se kondice,trochu to bije do očí,ale to je jedno... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 17:37 vojtech
ja vim, ale po zivym jso zdravejsi a ve vetsi kondyci a maji se k tomu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   17.12.2012 16:52 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kiki
Jak snědli děti? V jakém stádiu?Jde o ten samý pár,který vodí,nebo o jiný? Terčovec je cichlida,a to znamená,že má příkladnou péči o potomstvo,pokud tomu tak není,je na vině degenerace páru,jiný pár,který v mladých vidí nebezpečí svého vlastního potomstva,nebo,a to záleží na vývoji jiker,uzná pár,že z mladých budou zmetci,tak je prostě požere.
Krmení živým,nebo suchým s tím nemá co dělat,to kolega vojtech střelil od boku a dost vedle...
Je potřeba se trochu rozepsat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 16:27 vojtech
krmis je zivym krmenim nebo suchym :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 15:39 kiki
Ahoj chtela bych se zeptat jak zabranit aby si snedli deti
sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 20:19 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 15:38 Sugi Re: Sugi
Doplnim informace, objem akvarium je 300L, vim ze se ma davat do 50x50x50cm ale nemam ho koupene. Nevim jestli je to duvod proc neleze male rybicky na tela rodici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2012 15:33 Sugi – 4denni tercovci nelezou na tela rodici
Fotka k příspěvku Dobry den, rad bych se zeptal na otazky ohledne mnozeni tercovci.

Je to ctvrty pokus, uspesne narodilo cca80 ryb. Vsechno vypada spravne az dneska, je to ctvrty den a male rybicky zacinaji plavat, vidim par rybicky jsou na tele, a ostatni ryby lita vsude, vetcinou jsou na povrchu akvarium. Zkusil jsem fotit ale jsou moc male.

zde se zeptam proc nelezou na tela, jeden z rodici vypada tmavsi, a ma na tele bile tecky jako mleko.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 14:47 Muž rriki [818] - CichlidyRe: LiborSprysl
Třeba jim dělali dobře lihové výpary hop hop hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 11:46 Muž LiborSprysl [9015] Re: rriki
No jo, ale to zapomínáte kolego na ten správný "bigbít" kolem nich.... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2012 07:33 RAP Re: Bob66
Něco ve smyslu špína čistí žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   09.11.2012 19:05 Muž Bob66 [2103] - Cichlidy
Dost zajímavý článek :) www.discus.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 22:14 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Já bych tu velikost akva zase tolik neprosazoval,Můj kamarád Míla Kolařík z Úval má alta v 1300 litrové nádrži a každý měsíc mu to jezdíme obdivovat,ale na proti tomu když vezmu,že 10 alt,které dali život všem československým altumům ,vyrostlo v 360 l nádrži coze tak nevím.Osobně taky preferuji velkou nádrž,ale i v relativně malý to jde a velmi dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2012 17:40 Muž Priest [325] - CichlidyRe: Filip980
Vím že jsi tu přišel pro radu,ale nejvíce zkušeností nasbíráš v praxi i vlastníma chybama ze kterých se(pokud jsi rozumný) poučíš.Každé akvárium je svým prostředím-chovanýma rybama,výběrem rostlin a parametry vody-svým způsobem specifické a to co funguje u někoho jiného nemusí fungovat tobě a naopak,takže pokud se rozhodneš vyzkoušet chov terčů s altama tak u mě máš palec nahoru. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.10.2012 17:27 RAP
Filipe než popisovat, je lepší rybicky.net/nadrze/16124 . ;-)
Je dobře, že čteš. :) )))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2012 17:14 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: smidakkuba
Tak altumky už mám pořízené dávno, jinak odkud máte že mám 300 litrové akvárium? Mám 480 litrů. Navíc, co se týče zkušeností, tak těch už pár mám, jak už jsem psal, už jsme je doma měli, bohužel chytli vnitřní parazity, zrovna, když jsme byli na dovolené a když jsme se vrátili, už skoro všechny ryby uhynuly. :-O Taky doposud mám hodně sehnané literatury z internetu, mám to i vytisknuté na skoro 200 stránkách. Ještě, že rád čtu. Jinak nechám ot být jenom s těma altumkama a menšími rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2012 20:10 smidakkuba – Pro filip
Hele záleží na několika věcech jako to nejdůležitější bych viděl velikost nádrže pokud nasekáš do 300l 5terčů a 5 skalár tak potěž koule. Ta 300 nestačí ani na samotný alty tam bych jako základ viděl aspon 450l akvárko.
Můj názor je vyber jedno nebo druhý.Zaprvé jsou to oboje velké cichlidy a při dospívání by to nědělalo dobrotu a za 2 jak jedna tak druhá ryba je prostě svým zjevem famozní a myslím že 2 druhy takto krásných ryb by se zbytečně vzájemně přebíjely.
Navíc nevím kolik máš zkušeností ale říkal jsi že ses na terčovcích už spálil a ony alty i když jsou co se týče chovu na tom podobně přesto bych řekl že jsou ještě o nějaký ten stupínek v náročnosti výše.
Dle mně je pro tebe nejlepší: Kup si 6 tyrkysů či jinou formu terčů a zkus je vychovat, pokud tohle nedáváš tak podle mě je alty zbytečný kupovat.Jednak zbytečně promarněný pěkný ryby a za druhý když ti padně tyrkysák tak to není taková hrůza v 5cm ho seženeš za stovku ale altu v 5 za 400.Rozmysli se dobře a dej vědět ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.10.2012 19:47 RAP Re: malyLibor
...a já osobně bych šel do skalárů, a to pokud možno do přírodní formy.... mně se přírodní formy všech ryb líbí více než ty uměle vypěstované
O mě je známo, že jsem zastáncem přírodních forem. :) ))
Jinak jsem Filipovi zapomněl napsat, tímto se omlouvám, že na kombinovaný chov má malé akvárium a řekl bych i málo zkušeností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:24 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: RAP
Nádherní skaláři, překrásní terčovci, krásná akvária... ale já jsem konzerva a přidám se k romantovi. Ne že by to nešlo, ale i já bych zvolil buď jedny, nebo druhé dominantní ryby... a já osobně bych šel do skalárů, a to pokud možno do přírodní formy.... mně se přírodní formy všech ryb líbí více než ty uměle vypěstované... Ale to není míněno jako kritika, to je prostě můj pohled na věc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 19:09 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: RAP
Já bych uvažoval o dvou nebo třech pigeonech a dvou blue nebo red tyrkys.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [43] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=2101