Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Terčovec - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 69 Přejít na další stránku   1  
Terčovec - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 00:40 Muž miro03 [27] - CichlidyRe: kulich
Niekto kysleinu riedi,niekto ju kape 90percentú.Ja ju kapem rybám dá sa povedat pár hodín pred výterom,priamo do vytieračiek k chovnému páru.Po premeraní hodnot 4-5kvapiek kysleiny fosforečnej 90percentnej.Po hodinke premerám hodnoty a dokapem na požadovanú hodnotu.Chce to cit a poznat východzie hodnoty vody.Netreba hned hodit kysleinu do koša.Poraneného samca pokial ešte žije vyfot a pridaj sem foto.Pridaj do nádrže Esha 2000.Mne sa nedávno samica nacpala za topítko a hnusne si spálila pol tela.No dnes je opetovne pred trením.V tvojom prípade však mohlo dojst aj k popáleniu žiabier atd...Čo bi mohlo bit Tvojmu samcovi osudné?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2011 00:11 Muž Romy [1822] - CichlidyRe: kulich
Jestli ryba leží na boku,není to dobré,je třeba vyměnit vodu,dodávat jí čerstvou a aplikovat léčiva proti druhotnému zaplísnění,to je na ty spáleniny.Záleží na rybě,jak si s pH šokem poradí. Držím ti palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:58 kulich Re: smidakkuba
no to je hustá,myslím 90.prostě jsem samce spálil,to už bude asi špatný
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:57 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Stejně se mi to nějak nezdá kolikaprocentní to máš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:51 kulich Re: Romy
vždyt říkám že jsem blbec.dal jsem pár kapek do 100litrový nádrže.a asi jsem to dostalo přímo na ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:46 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Já jsem to takto dělal ale dal jsem si do 2L pet lahve potřební množství kyseliny a vodu....Zatřepal a postupně vlíval toto když se dostalo na mou rybu tak se jen lekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:43 Muž Romy [1822] - Cichlidy
kulich napsal: Chtěl jsem stáhnout ph kyselinou fosforečnou.stala se mi ale asi nehoda a při dávkování jsem zasáhl samce kyselinou.ryba leží na boku na dně a trhájí se z ní kousky kůže.vyměnil jsem na dvakráte vodu.stalo se někomu něco podobnýho??jsem blb.myslím že se z toho asi nedostane

Nikdy jsem s kyselinou nepracoval,ale míchat vodu za přítomnosti ryb??? Takhle se dělá vývojová voda,připraví se,a ryby se dávají do ní. To mi přijde stejné,jako dezinfikovat nádrž savem i s rybami...Nevím o nikom,kdo by to takto dělal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:41 kulich Re: Johns
máš stoprocentní pravdu.byla to chyba.no myslím že to samec asi nerozplave.ležel na dně na boku a trhá se z něj kůže.nevím co s tím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 23:34 Muž Johns [30] - CichlidyRe: kulich
Jakmile začneš srát do vody chemii, stojí to zaprd, já si vystačím z olšovejma šiškama a rašelinou. Ted bych přejel vodu bud Uv lapmou, nebo aspon nasad nějaké antibiotika otevřená rána zavání plísní. Nedal si sem foto možná by bylo lepší utratit. PS ( pokud manipuluješ z kyselinou zkoušej vzít z akvárka 1 litr vody nakapej do ní kyselinu a měř, pokud ti víde 2 kapky na 1 litr abys měl ph třeba ze 7 na 6 tak si snadno vypočteš kolik potřebuješ na dané množství vody ale rozhodně nedávkovat najednou zředit třeba do 10litrů a pomalu dolejvat (osmotickej šok, popálení) jen rady pro příště....... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:55 kulich Re: smidakkuba
tohle bude asi špatný.jsem blbec.leží na boku dýchá a má opálenou kůži.jestli vydrží do rána tak to bude div.co s tím.asi nic
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Mi se taky povedlo popálit rybu ale pouze sebou asi 5cukla troch se vyplašila ale nic víc....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 22:49 kulich
Chtěl jsem stáhnout ph kyselinou fosforečnou.stala se mi ale asi nehoda a při dávkování jsem zasáhl samce kyselinou.ryba leží na boku na dně a trhájí se z ní kousky kůže.vyměnil jsem na dvakráte vodu.stalo se někomu něco podobnýho??jsem blb.myslím že se z toho asi nedostane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 09:25 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Lancer
Lancer napsal: Chtěl jsem původně jinou barevnou formu, ale mám nabídku na red melone ve velikosti 8-10 za 400,- Kč kus.

Vis, v jednom Te nechapu. Kdyz jsi chtel jinou barevnou formu, proc si ji nekoupis a proc si chces koupit neco jineho? Stejne nejspis budes dal touzit po tom co jsi puvodne chtel. Proc kupovat neco jineho nez chces? Jen proto, ze to muzes mit o par dni driv, nebo ze jsou jini chovatele kousek dal?

Je ale fakt, ze clovek dokaze zmenit nazor a zacne se mu neco libit az kdyz to v realu lepe vidi, takze pokud uz ted chces tyhle, jako bych nic nenapsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2011 07:17 JuraS
I nádherný pár "vyrobí" z vrhu 200 mladých dobrých 30 kriplů..prostě příroda..ti pomalý a deformovaní jsou snadnou potravou pro predátory tak, aby se hlavní hejno silných jedinců mohl schovat..a je tedy velmi pravděpodobné, že i "kripl" pár bude umět vyrobit nádherné jedince...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:52 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Lancer
Mi na te fotce mladých se nejvíc líbí ten vzadu pigeon zalezlý vypadá pěkně....Myslím že má dobrý ryby rozhodně se ho poptej a dobře ryby pozoruj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:29 Lancer Re: smidakkuba
Podle fotek se mně rybky hodně líbí, ale chtěl jsem se raději zeptat, přece jen u mě bude ještě převládat velké prvotní nadšení:-) Chovatel bydlí docela blízko a pokud používá vodovodní vodu, tak by rybky nemuseli být ani tak špatné ze změny, protože ji máme velmi podobnou:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 19:21 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: Lancer
Tito terči by měli být kvalitní tento chovatel mi totiž nabízel jejich rodiče a psal že rodiče jsou okolo 16-18cm a barvu mají taky pěknou takže myslím že kvalita to je sice za vyšší peníz ale hold za kvalitu se platí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:36 Lancer Re: Lancer
Fotka k příspěvku a tady je foto dorostu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2011 18:33 Lancer – začátek
Fotka k příspěvku Dobrý den,

chtěl bych začít s terčovci a potřeboval bych v začátku poradit nebo spíše zhodnotit stav a kvalitu rybek.

Chtěl jsem původně jinou barevnou formu, ale mám nabídku na red melone ve velikosti 8-10 za 400,- Kč kus.

Děkuji a přikládám fota
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:48 Muž BikerJames [19] - CichlidyRe: davidus
jetli to dělají Italové tak to vše vysvětluje :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2011 10:15 Muž davidus [41] - Cichlidy – vitamíny
Koupil jsem vitamíny www.akvashop.sk/… a překvapilo mě že když jsem otevíral balení nebyla lahev nijak pečetěná.Plastový uzávěr co je na obrázku a žádné jištění proti změně obsahu. Kdyby tam nalil někdo vodu ze šťávou a poslal mi to poznám prdlačku. Vyrábí to Italové.Prodávají Slováci. Má někdo zkušenost??? Nerad bych aby to po.... Čech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 19:18 Muž Kacoo [10] - CichlidyRe: Dahak
dekuju tady je to uz srozumitelne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 18:00 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: Kacoo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2011 17:40 Muž Kacoo [10] - Cichlidy
Ahoj vsem. Poradte s temito lecivy nejak se nevyznam v popisech na internetu je to moc odborne psane :(

Sera med profesional
- Protazol(krupicka? a nejake plisne, ohnivani ploutvi?)
- Tremazol(paraziti?)
- Nematol(praziti?)

Argulol( jenom zabrohlisty? ) ?? jen pro jezirka ? nebo i rpo akvarko ?
A take co je lepsi na parazity tremazol ci nematol ?

PORADTE PROSIM. Dekuji Mirek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 20:01 Muž Scolo [6] Re: davidus
Já taky bez komplikací... není to třeba chemií?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 12:25 JuraS Re: davidus
mám, bez problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2011 10:14 Muž davidus [41] - Cichlidy – Nerritina
Má někdo šneky Nerittina v akva s terčovci? Dal jsem si do akva čtyři a do týdne bylo po nich. Jediné co jim může vadit je teplota vody nebo pH 5,5-6,5.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 21:02 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Dahak
Máš pravdu díval jsem se na cenovku a už ani nevím s čím jsem si to poplet.Ale postup sedí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 18:56 Muž Dahak [425] - CichlidyRe: davidus
Nevím co to tam máte za ceny :) já teď kupoval litrovku za 29 korun.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:40 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: RAP
Jsou to poměrně mazáci maj za sebou 3-4 odchovy po 75 a víc mladejch...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:29 RAP Re: smidakkuba
Kubo, jestli je to jejich první výtěr, nech to tak jak to je. Jen přes vstup do filtru dej jemný biomolitan. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 16:16 Muž rriki [818] - CichlidyRe: davidus
Tu já do kolony kupuji za 30kč a rybám bych jí nedal ani náhodou, za ty prachy mám fosforečnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:24 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
Jen taková otázka myslíte že ted se můžou ještě vůbec na rodiče chytnout...Většina jich je ve filtruopět a ti co jsou v akva ty furt sbírají...Takže bych je odlovil do akva s volným filtrem a zkusil další výtěr..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 15:19 Muž davidus [41] - CichlidyRe: kulich
Kyselina chlorovodíková 31% v drogerii okolo 160Kč litr.Zředit 3:1 nalej do třech dílů vody jeden díl kyseliny a u akva 250l ti 10 ml srazí pH opřibližně o půl stupně. Pomalu dolívej a měř.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 13:01 kulich Re: mlynář
přesně jak říká Honza.My jsme na cichlidklubu všichni jedna velká parta.jsou tam super lidi a spousta výbornejch akvaristů a myslím že každýho uvítá vedení mezi náma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:45 Muž mlynář [473] - CichlidyRe: kulich
Jenom Davida doplním. Sice obě fóra patří k sobě, na hostingu je ale pověšené každé zvlášť. Neplatí tedy jedna registrace po obě, je potřeba podstoupit registraci na každém zvláš´t, pokud bude mít někdo zájem o obě. Když jsme s tím začínali, byla phpbb3 ještě v plenkách a my taky s tím uměli prd. Teď by to sice šlo sjednotit, vzhledem ale ke stovkám registrovaných by v tom vzniknul příšernej guláš a tak to raději necháváme takhle postaru... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:38 kulich Re: smidakkuba
jsem ti to říkal.Koukni na skalár forum na pěstírny.možná že tam najdeš něco zajímavýho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:18 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Už mi to schválil :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 12:14 kulich Re: smidakkuba
neboj Honzik ti to schválí rychla a rád
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:53 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
Už jsem se tam registroval akorát ještě musím počkat až mi to schválí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:51 kulich Re: smidakkuba
určitě koukni,myslím že je to tam slušný.my jsme s rrikim i členy klubu.je dost zajímavejch témat a fotek pěstíren a kontaktů na slušný chovatele
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:45 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: kulich
NO tak možná se asi přimíchám a pročtu to tam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:42 kulich Re: smidakkuba
klidně se míchej,jedná se o český cichlidklub.webovky jsou ceskycichlidklub.eu.tam najdeš všechno.můžeš se zaregistrovat.je tam skálár forum a taky oficiální stránky cichlidklubu tak tam jsme taky trošku rozjeli debatu o terčích
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:42 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Proč?To není nic tajného .Je to český cichlid klub a pro prohlížení je nutno se zaregistrovat.Téma terčovce jsme zavedli minulý týden.O cichlidách a skalárech je tam mnoho užitečných informací.Na toto foru chodí opravdový profíci.Spoustu informací lze použít i při chovu terčáků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:36 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
AHa proto nevím co to je....No tak do toho se vám nebudu míchat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:33 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Náš klubový web
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:32 Muž smidakkuba [111] - Cichlidy
rriki napsal: Davide drž se osvědčených metod diskusářů a ne nějakých pochybných experimentů.odpověď máš u nás na ČCK.

MImochodem asi blbá otázka co ČCK?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:27 Muž smidakkuba [111] - CichlidyRe: rriki
Listy mandlu mi poradil známej kterej už několik let odchovává jen na tomhle funduje mu to tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:22 kulich Re: rriki
jasný rozumím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2011 11:21 Muž rriki [818] - CichlidyRe: smidakkuba
Rašelinou počínaje a mandlovníkem konče.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [69] ...... 152 153

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 146348x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10902-tercovec-chov?od=3401