Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 107 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2010 21:43 aja007
Fotka k příspěvku Ahoj, mám problém se svým Emilkem :-( . Předevčírem jsem si všimla, že má trošku roztřepené prsní ploutvičky. Když jsem mu dnes měnila vodu, všimla jsme si ještě bílých a hnědých jakoby vatových chomáčků na břišní ploutvi. Žere normálně, na zrcátko reaguje. Pročetla jsem info o nemocích, ale pořád si nejsem jistá jestli je to BRP nebo něco jiného...

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 15:00 jankaskodka – navod na pouzitie sera baktopur direkt
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:55 jankaskodka – Re: Lucie K.
myslim ze by stalo za pokus vyskusat ho vyliecit zo Sera baktopur direkt...uz to tu aj Haimdol spomenul, ale vo vecsom objeme vody lebo inak ho skor otravis nez vyliecis...myslim ze by sa mohol spametat ked sa ti zda culy este...potom liecivo pouzi vzdy podla navodu, nie viac ani menej...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:16 Lucie K.
Šupiny má zatím v pořádku, ale ploutvičky má jakoby slepený. Akvárko sháním. A modlím se , aby přežil. Je dost vitální - žere i plave, ale jde mu to špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:55 jankaskodka – Re: Lucie K.
keby to mala tvoja Betty len zapal plynoveho mechuru, ked hovoris ze nema zjezene supiny tak mozno by jej pomohol aspon vacsi pohar -5litrovy zatial alebo este vacsi..daj jej tam tu rastlinku a rychlo zhanaj akva...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:46 Lucie K. – :-(
Do toho obchodu už nikdy nepůjdu. Ta káča evidentně neví o rybkách vůbec nic.Nemůžu se na to koukat, žere, je plnej energie, ale nese ho to k hladině a dá mu velký problém tam balancovat. Je to trápení. Mám , co si zasloužím, myslela jsem si , že když to funguje kámošce, bude to fungovat tak i mě. Chyba!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:40 jankaskodka – Re: Lucie K.
vies co ja by som sa isla k tomu predavacovi opytat ako mas tej rybke pomoct teraz ked mas 2litrovu haraburdu a vsetky lieciva sa davkuju od 20litrovych akvarii....chudatko Betty je tazke usmrtit tak krasnu rybku ale ja jej nedavam uz viac ako 2 dni..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:07 Lucie K. – :-((
Teď už to vím ... Znovu začnu jen ve větším akváriu se vším vybavením, založeným podle návodu tady...časem třeba budou i nějaké fotky. Jen k té vodnatelnosti, šupiny se mu neodchlipují vůbec. Je jen nafouknutý. Je mi jasné, že ho nemůžu trápit než založím nové akvárko.Chtěla jsem tu léčbu alespoň zkusit, ale dám na rady zkušených a usmrtím ho. :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:44 jankaskodka
a nepocuvaj rady predavaca...prid sa radsej poradit sem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:42 jankaskodka – Re: jankaskodka
preto som sa cudovala kde si vycitala ze to je plynatost som myslela
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:41 jankaskodka – Re: Lucie K.
tak to je jasna infekcna vodnatelnost, preto som sa cudovala kde si vycitala ze to je vodnatelnost....haimdol ma pravdu...v tomto stadiu a v tak malej nadrzi je to neliecitelne...chce to zacat odznovu bohuzial
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:23 R Muž Silent [5946] – Re: Lucie K.
Tak bohužel tohle vypadá na vodnatelnost. V těch životních podmínkách se nelze divit. Je to téměř neléčitelná, nebo velmi obtížně léčitelná nemoc. Lze se pokusit o léčení Sera baktopur direkt, ale ne v téhle nádrži. Říkám to nerad, ale nejlepší řešení bude rybu utratit a začít znovu a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:19 Lucie K. – Re: jankaskodka
Fotka k příspěvku Přes noc se šíleně nafouknul a plave jen u hladiny, občas i na boku. Poraďte mi, mohl by zabrat nějaký lék?

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 09:50 jankaskodka – Re: Lucie K.
ako si prisla na tu plynatost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 08:18 Lucie K.
Tak se mi k tomu bohužel přidala už i plynatost ... :-( :-( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:44 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: sarrka.x

no není úplně všechno jak by mělo být...

ještě to chce studovat, nejlíp tu: www.splendenspower.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 19:33 sarrka.x – rozmnožování
Ahojky. Měla bych prosbu. Snad vše mám nastudované teoreticky,ale co se týká rozmnožování BET tomu moc nerozumím. Mám samečka a tři samičky. Při krajích hladiny jsou pěnová hnízda.Jak mám ale poznat že došlo ke tření? Změní se tato pěnová hnízda?Přečetla jsem si,že by se měla samička potom vyndat.Znamená to tedy,že musim vyndat (přestěhovat) všechny samičky? Děkuji za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:25 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Lucie K.
Kdybys byla v okoli Brna, tak bych ti poradila, jinak je maji vsude možně i třeba v hornbachu, nebo u sklenáře se dá docela levně sehnat. Pokud chceš jen toho samce tak stačí tak kolem 20ti litrů ale kdybys třeba pak chtěla i samičky tak aspoň 30, jinak čím větší nádrž a víc rostlin tím lépe se udržuje rovnováha, a pak nenastávají takove problémy ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:21 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: havex77
Někde i 20 litrů. Jinak bych řekla že tahle blbost stojí i víc, jak koukám tak 2litry za 165 a 3litry za 295, a jeste k tomu za dalsi prachy prodavaj hrozny kraviny jako plastovy bonsaje, růžovej plastovej písek a nebo třeba plastovou palmu :-D Jediný štěstí že to ještě není kulatý smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:20 Lucie K.
Kattarinecko moc dekuju za ochotu. Uz jsem se pustila do hledani noveho akvaria. Kdybyste nekdo o necem vedel (20-30l) budu ráda za tip. Projíždím inzerci.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:20 jankaskodka – Re: havex77
no ked niekto chce rybicku a predajca vidi ze to je zaciatocnik a nema sajnu co kupuje, tak mu ponukne to co mu je zbytocne...aj ja som si prisla kupit bojovnicu prvu za 1,76 eura a hned mi ponukali set k bojovnici za 18euro ....v druhej akvaristike mali ten isty set za 11e...a ja som si zobrala hned 60litrovy set za 110euro...a v druhej akvaristike mali ten isty set za 75euro tone tak do tej akvaristiky som viac neprisla!!! nemali pojem ani o chorobach ani o rybickach.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 14:10 havex77
Já to nechápu,proč si člověk koupí za 200,- 2l skleněnou krychly,když za stejné peníze může mít 12l akvárium? ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:47 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Lucie K.
Koukni třeba na tuhle nádrž jak může takove akvárko pro bettu vypadat rybicky.net/nadrze/7690 neříkám že je ideální, ale beta se má fajn :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:45 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Lucie K.
možná by zatím pomohlo kdybys ji dala do větší nádoby, a hlavně pravidleně měň ale jen část vody vodou odstátou, klidně každej den
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:41 Lucie K. – Díky
Moc vám všem děkuju za rady. Jen mám strach, jestli betta přežije do založení nového většího akvária :-//
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:36 Žena katterinecka [2143] - Rostliny – Re: Lucie K.
je lepší těm prodavačům moc nevěřit a všechno co řeknou si ratši ověřit. Hodně lídí se tu tak spálilo ale snad i poučilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:15 Muž Yirka [8684] – Re: Lucie K.
Jestli chceš pokračovat - tak zde je nezbytné počtení:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:12 Lucie K.
Tento postup mi byl doporučen při koupi betty. Jak říkám, je to moje první zkušenost s akváriem. Bohužel koukám, že dělám všechno špatně :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:12 jankaskodka
Lucka nesmies vzdy nanovo zakladat akva, lebo zabijas bakterie a mikroorganizmi vhodne pre rybku aj rastlinu, na to existuje odkalovac dna, ale to by si musela mat vacsie akva. Odporucam ti kupit vacsie akva, filter a teplomer, ohrievac s termostatom a uvidis ze tvoja bojovnica bude stastne plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:10 Muž Yirka [8684] – Re: Lucie K.
Skoro by se dalo napsat - všechno špatně. Pokud chceš s rybkou(ami) pokračovat, jednak si o nich něco přečti a dále pak si zde najdi něco o zakládání nádrží(ek) a začátečnických chybách. S dosavadní péčí se ani nedivím, že to chce rybka zabalit.
Edit- o minutku později, ale ber to jako výkřičník.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:09 R Muž Silent [5946] – Re: Lucie K.
To je ten nejhorší postup jaký si lze představit. Pokud nelze rybě poskytnout lepší nádrž tak alespoň změňte systém výměn vody na litr odstáté vody klidně denně, protože tam nelze dát ani filtr. Takto se výrazně naředí odpadní látky. Ovšem tak jako tak to není dlouhodobě udržitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:06 Lucie K. – Re: jasanek29
Teploměr nemám a vodu měním každé 3-4 dny kompletně + spařím kamínky a očistím kytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:52 jankaskodka
predpokladam ze v tomto akva ani Lucka nemeria teplotu ani nema teplomer a vymena vody asi vyzera ako vzdy novo zalozene akva...nechapem naco predavaju tie sety k bojovnici!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:50 jasanek29
Kolik máš teplotu vody a jak často měníš vodu?????
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:45 jankaskodka
krasna bojovnica v malom akva uf chuda vyzera zmorene, ked nemoze ani plavat ani nikoho nahanat ani samicku ani ine rybky...treba nove akva rovno aspon 30l a par vhodnych rybiciek k nej... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:32 R Muž Silent [5946] – Re: Lucie K.
Ryba je patrně v nějakém betta kitu o obsahu tak 2-3 litrů že? Takže na hodnoty vody se raději ptát nebudu. Bohužel tohle hraničí s týráním. Rostlina to nezpůsobila na vině je kvalita vody. V nekvalitní vodě se množí patogenní bakterie a na rybu přímo působí i chemické látky vznikající z metabolitů. Rybu dejte do alespoň 15ti litrové nádrže s technikou. Základ je zdravé prostředí jinak se dá těžko dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:28 Muž Martin [3]
Se div,když ho máš ve 2l ? kostce. Možná bakteriální rozpad ploutvý, ale nwm ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:22 Lucie K. – Nemocná betta - prosím POMOC
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o pomoc. Mám 2 měsíce samce betty a poslední týden je divný. Úplně se mi slepily ploutvičky, polehává na dně akvária nebo dokonce na boku při hladině.Žere, ale špatně se mu plave a ztrácí barvu. Žádnou plíseň u něj nepozoruji,ale mám podezření, že se zhoršil od té doby, co jsem přidala živou rostlinu. Nevím, co s ním. Pomozte mi prosím!

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:26 Tomas
Ahoj, nekupujte si pidiakvárka (< 10l) na Bety. Dostal jsem ji a po mesici zacla polehavat, pak prestala zrat a byl konec. Mam podezreni na prochladnuti. Takto mala "akvarka" rychle meni teplotu v zavisloti na okoli. V pokoji mam kolem 23°C.

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 23:01 R Muž Silent [5946]
Na takovéto odřeniny docela dobře fungují rašelinné výluhy. Urychlují zhojení a působí preventivně proti sekundární bakteriální nákaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:33 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Teflon
Vypadá to, že se jen trošku odřela (šupony).
Neměl by to být problém, pokus se to nezanítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 15:08 Muž Teflon [0] – Bílý flek
Fotka k příspěvku nevíte, jestli se jedná o nakou nemoc nebo to neni nic dulezityho?
dekuji

Starší reakce

Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 23:53 Muž karelpavel [18] – Re: MILOŠ
Založ si profil, blíže to popiš, vyfoť a pak ti někdo poradí ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2010 17:10 MILOŠ – MILHAUS
POTŘEBUJU PORADIT MÁM BETU A MÁ NĚJAKOU BOULY NA OKU A NECHCE SE JÍMOC PLAVAT NEVÍ CO S TÍM DÍKY
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 17:33 Deniska
tak to jste mě tedy moc nepotěšili...těžko se s ním budu loučit... sad ale moc děkuji za ochotu poradit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:39 kreten – Re: Deniska
Přes tři roky to překlepe jen málo bett a do obchodů chodí zhruba na roce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:31 Žena Linduš [166] – Re: Deniska
bohužel. do obchodů se dávají ne zrovna mláďata
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:09 Deniska – Re: Yirka
Je starý zhruba rok a půl...neříkej mi, že se dožívají jen tak krátké doby...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 08:40 Muž Yirka [8684] – Re: Deniska
A jak je starý? Může to být také projev blížícího se dožití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 08:07 Deniska – Beťťák
Ahoj,
mám 32 litrovou nádrž (už přes dva roky), kde chovám mimo Beťáka ještě 4 parmičky. Vodu měním každou středu a neděli, vždy 1/3 nádrže. Hodnoty vody, mám úplně výstavní. Filtr a vzduchování běží 24 hodin denně, světlo něco přes 12 hodin. Rybky krmím střídavě Tetra Rubinem a TetraMinem a jednou za týden, max. za 14 dní dostanou nítěnky. V posledních dvou dnech se Beťtákovi nechce nic dělat, jen polehává a dnes ráno přestal plavat, což znamená, že se mu vůbec nehýbou velké ploutve, ale jen ty maličké. Na zrcátko ještě pořád reaguje. Četla jsem si předešlé diskuze a narazila jsem tady na vodnatelnost, ale bříško ani jiné části těla nateklé nemá, na rozpad ploutví to také nevypadá, otrava z vody není možná, na kůži žádné bakterie nemá. Už si opravdu nevím rady co by to mohlo být. Akvárko mám už dlouho a spoustu nemocí jsem rozpoznala a rybky vyléčila, ale tohle mi hlava nebere. Samozřejmě je Beťák občas líný, ale teď jsem ho pozorovala a viděla jsem, že chtěl přeplavat na druhou stranu akvária a používal jen malé ploutvičky a velkými ani nehnul a vlastně ho to táhlo dolů, takže měl co dělat, aby se dostal na filtr, kde si lehl. Při ranním krmení se jídla ani nedotkl. Moc děkuji za pomoc.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci

Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [107] ...... 120 121

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 91467x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=5301