Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 87 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:14 R Muž romant [27982] Re: Lasky
Je tam v tom akvárku filtrace? Co voda, byla po dobu těch 15 dní měněna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 22:12 Muž Lasky [0] - Asie – Úmrtí betty
Dobrý večer,
zařídil jsem přítelkyni nádrž pro bettu a včera jsme ji i koupili (mladý samec).
Před chvílí jsem si všiml, že sebou divně cuká. Zběsile rotovala kolem své podélné osy a křečovitě sebou trhala. Tyto stavy se střídaly s naprostou apatií, kdy klesala ke dnu. Během 5-10 minut od chvíle, kdy jsem podivné chování zpozoroval, zdechla. Nedošlo u ní k žádné viditelné změně na povrchu těla, ke změně zbarvení a ani neměla žádné vybouleniny na očích.
Nádrž má 37,5L, voda byla použitá stejná jakou mám ve své 112L a tam nikdy k takovému úhynu nedošlo. Ryba tam byla sama, živé rosliny, pH cca 7, nádrž jela předtím na prázdno cca 15 dní.
Této rybě už nepomůžu, ale pokud bylo něco špatně z mojí strany, pak bych se toho příště rád vyvaroval.
Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:45 R Muž romant [27982] Re: Hanka
Nekrm, alespoň několik dní. Znovu vyměň vodu, třeba hned a to 30% objemu akva. Co filtrace, je v tom akvárku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 19:42 Hanka – Slepota??? Bety bojovnice
Dobrý den,

chci se zeptat a poprosit o radu - vyměnila jsem rybě kamínky v akváriu, které byly nejspíš něčím napuštěny, ale dle návodu jsem je řádně vypláchla...Odjela jsem na víkend pryč a po návratu byla voda v akvárku zakalená jakoby zelená. Ryba ztratila barvu a lapala po dechu na hladině - napadla mě otrava. Ihned jsem vodu vyměnila a stav se pomalu zlepšoval...Po 3 dnech už barvu má skoro stejnou jako předtím, ale bohužel vůbec nežere a příjde mi, jako kdyby neviděla...Nereaguje na žádný pohyb a ani nevnímá vhození krmiva - dřív startovala už když viděla, že se něco nad akvárkem děje. Prosím o radu, zda je možné, že třeba oslepla? a co mám v tomto případě dělat? Děkuju moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 18:01 R Muž Silent [5949] Re: Ota
Ota napsal: Esha 2000 určitě požiji Tak to bych ti neradil. smich Něco jiného je to použít v akváriu. Je to skvělý přípravek proti zaplísnění. Jinak je možné ještě preventivně použít nějaký rašelinný výluh (Torben, Tetra ToruMin a pod.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:40 Žena Kajka99 [229] Re: Ota
To nevím. Mám zkušenosti jenom s listy. Ten výluh a listy samotné uvolňují látky které mají MÍRNÉ antibakteriální a antimykotické účinky. Je to to naprosté minimum co můžeš udělat (kromě udržování čisté nádrže) ... určitě bych se nebála investovat do esha 2000, dokonce bych to silně doporučila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:29 Ota Re: Kajka99
Šel by dát i odvar z dubové kury míst těch listů z dubu? Esha 2000 určitě požiji. Jelikož jsem ale z vesnice a do města se dostanu málo kdy budu se muset spokojit z dubovými listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:24 Žena Kajka99 [229] Re: Ota
Já bych začala okamžitě aplikovat esha 2000. Případně bych mu do nádrže nalila výluh z dubových listů a olšových šištic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2011 17:22 Ota – odřenina
Dobrý den,chtěl bych poprosit o radu můj samec betty se zasekl v květínáči,kde si sedřel šupiny na čtvrtce těla a trochu se porani a polámal ploutve.Druhý den se mu na ráně vytvořil opravdu světle bílý povlak a navíc málo žere.A proto prosím o radu co s tím.Děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 19:34 palac15 Re: Eva
Mě vždy pomáhal preventin (methylenová modř). :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2011 13:08 Eva – Beta plíseň
Jak mám vyléčit plíseň u betty samečka? Má už pokrytou celou tlamičku. Zkusila jsem acriflavin, včera. Ale je to ještě horší. Děkuji.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.01.2011 07:30 Muž Semtex [1197] - Labyrintky – Re: Designer
Žijí dál, jen jsou jak balóny. Ale jen některé, tak 1 %.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2011 16:26 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Semtex
Grindal tenhle Betak asi v zivote nevidel (u mne urcite nevidel), ale stravou to byt muze, pac tezko mu vysvetlim, ze to nema Tercovcum, se kterymi zije v akvarku, uzirat... Mno, ze by prvni poradny pohlavek za spatnou kombinaci ryb, tady konkretne ohledne stravy? :-( BTW, kdyz se to stavalo po tom Grindalu, sly ty ryby do kytek a nebo to prezily?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.01.2011 15:59 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Designer
Něco podobného se nám u Bett stávalo, když jsme jim dávali na přilepšenou Grindal. Později jsem se dozvěděl, že to u některých jedinců nezvládají játra, tak Grindal už nechováme.
Šneky občas bojovnice vytloukají z budek, ale že by k vůli tomu onemocněli. Jedině že by ten plž byl nevalné chuti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 11:03 Žena Kajka99 [229] Re: Designer
Aha. No tak ho zkus dát na pár dní úplně mimo akva...bez žrádla. Jestli mu to nesplaskne, má něco s vnitřnostmi (nevím jak vypadá zánět jater ale betty s tím prý mívají často potíže)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 10:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
Jo jo, diky za fotky, takovyho nejakyho bambulina ted mame, presne to ty fotky vystihuji. Akorat ten nas by se musel prezirat furt, jinak by prece taky musel nekdy splasknout a on je stale takovy kulaty, kdykoli koukam...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 10:45 Žena Kajka99 [229] Re: Designer
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Takhle vypadal ten můj, když se přežral (je to trochu mázlý):
Neříkám že musí bejt tlustej, ale mohl se prostě hodně přežrat. Já jsem o tom svým fakt myslela, že bude po něm.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 10:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Kajka99
No to ano, zrat by co stale mel, prave treba ty Okruzaky, kterych podezrele ubyva (ja myslel, ze treba ubyvaji, pac se neprekrmuje a obcas nejake odsaju) - ale pristizen nikdy nebyl. No muzu ho zkusit dat vyhladovet mimo to akvarko. Pripravek eSHa 2000, to zazil nedavno a to dokonce ve dvou sledech (kvuli fleku na hlave, V-Penicilinem ted konecne a snad definitivne mizi), a to uz zrovna hubeny nebyl. No mozna je fakt tlusty, ale az takhle? Fotku nemam, ale na webu je neco podobneho: www.svet-zvirat.cz/… , jen ten nas je mozna jeste trosku tlustejsi, ale jinak vypada, ze je v pohode, ani ho nic nenadnasi, ze by se nemohl potopit, proste plave normalne, jen je ted mozna linejsi. Mam uz ze vseho hruzu, nejak je toho u nas moc... BTW, vodu jsem menil kazdy tyden tretinu, ted menim kazde dva dny tretinu, pac nitrifikacni bakterie po tom vsem uz musi byt kaput.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 10:19 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ale jo, obcas dobne nejakou granuli pro Tercovce, a nemacim je predem (mozna bych mel), tim to ale asi nebude. Mel bych napsat, ze se nafukuje postupne, nebylo to nahle, tedy pribyva v posledni dobe jako by tloustl. Rikal jsem si, vypaseny samec, muze se stat, tlustou kocku a psa jsem uz videl taky, zradla ma dost (no ted uz par dni ne, lecim celou nadrz) a mozna zere Okruzaky (nikdy jsem ho ale nepristihl), a kdyz je jinak O.K., tak asi to ma tzv. v genech jako nekteri lide, nezhubnou at delaji cokoli. Jenze ted uz mi to neprijde normalni, uz je to moc. A tak jsem hledal, nasel tu sul a ze se to Betkam stava a ze po soli zase splasknou, tedy tu sul zkusim, tim snad nic nepokazim i kdyby nepomohla, ale zajima mne co to v takovem pripade vlastne je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 10:11 Žena Kajka99 [229] Re: Designer
Ahoj, mě se to stalo 2x, u rozdílné Betty. Jednou to bylo proto, že se přežral (vypadal že má vodnatelnost a já kvůli němu skoro nespala), a druhý beťák to dostal zničeho nic. Měl nafouklé břicho, blbě se mu plavalo (nic nesežral), byl věčně u hladiny a nakláněl se do šikma. Měla jsem podezření na infekci plyn. měchýře, dala jsem ho do karantény a nakapala mu esha2000. No a za dva dny byl zase čilý. Netuším, čím to bylo, bohužel. Nenašl ten tvůj beťák v nádrži něco, co by mohl nepozorovaně sežrat? Třeba šnečka (slyšela jsem že je betty taky občas sežerou), nějakou malou rybku, kokon vajíček, atd?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2011 10:01 R Muž romant [27982] Re: Designer
Nekrmíš nějakejma granulema? Stává se při krmení granulema, že ryby co berou potravu přímo z hladiny se přecpou se těma granulema, který v nich potom nabobtnají. Zabránit se tomu dá, že se ty granule před krmením na chvilku namočí a teprve potom dávají do akva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 09:56 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Nafoukly Betak
Zdravim. Nafoukl se nam Betak. Ma bricho spis jako zavojnatka, dost kulate, ale jinak plave dobre, nema zadne odstate supiny, proste az na to nafoukle bricho nejevi zadny problem, mozna jen to ze je klidnejsi nez obvykle, ale i tak obcas neco odezene roztazenim skreli a napnutim ploutvi. Hledal jsem po webu a zjistil, ze se v takovych pripadech nejedna o vodnatelonost (coz jsem si rikal taky, kdyz nema ostatni bezne znamky vodnatelnosti) a ze staci pouzit na 2 dny osolenou vodu a zase splaskne. To by bylo prima, ale nikde jsem nenasel, o co jde? Ma s tim prosim nekdo zkusenost a vi nekdo o co jde?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 07:56 Žena Imii [45] Re: Nelly
Tohleto měl můj sameček taky. Každý den jsem vyměnila 1/2 vody a dycky nakapala Preventin (fy. HÜ-BEN) a do týdne by jste na rybě nepoznali že něco takového měla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2010 00:30 Muž pancéřníček [168] Re: Nelly
Základní chybou je mít 2 samičky společně se samcem v 8 litrech hmm Pro samice to je velký stres a už jen proto mohou být nemoce častým jevem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:45 Nelly Re: Linduš
Koule má 8,5 litru je v ní sameček a dvě samičky kytky jsou tam umělé, jako úkryt mají hrad, filtr nemá, měnim každý týden 1 někdy 2, hrad, kamínky a rostlinky proplachuju horkou vodou, aby se tam nedrželi bakterie, po každym čištění přidávam aquatar a preventin, rybkám se daří dobře jsou čilé, sameček roztahuje ploutve a žábry na samičky, staví hnízda, nekoušou se, jedí každý den i ta nemocná je dost čilá. Nikdy problémy nebyli až na to oko, četla jsem že bych jí měla osolit vodu, ale toho se bojim. :-O
Samečka mám asi půl roku, samičky měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 16:12 Žena Linduš [166] Re: Nelly
Kolik má obsah ta koule? Jak často a kolik měníš vody? Nějaký filtr, živá rostlina tam je? Jak dlouho máš ty ryby? Atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2010 13:59 Nelly – Vypouklé oko
Fotka k příspěvku Dobrý den. Mam v kulatém akvárku 2 bojovnice a 1 samečka. Dneska ráno sem si všimla že jedna samička má hodně vypouklé jedno oko a potažené bílým kalem. Jako by bylo v pouzdru. Hned jsem jí dala do karantény a nakapala pár kapek preventinu. Jinak je celkem čilá, plíseň na těle nemá ani jiné příznaky nějaké nemoci. Děkuju za každou radu co s ní, děkuji. :-)
Pro přesnější představu jsem ji i vyfotila, doufám že mi neumře. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:18 bettabojovnice Re: Kajka99
Krmím: bettu - Tetra betta, ostatní ryby Tetra - vločky, ancitrusy - Tetra Pleco Wafer¨.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 17:12 bettabojovnice Re: katterinecka
Já si myslím že to dostala z té vody, ono se to někdy čistilo víckrát, jen ale minimálně 1x týdně... Jinak fotku bych poslala ráda, pokud to půjde večer ji pošlu..

Malé akva - 23-25°C, písek pouštní, 4x rostliny, filtr, topítko..

Velké akva- 25-26°C, kamínky, 10x rostliny, kvalitní filtr (velký), topítko, kmeny..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 16:48 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Kajka99
Měnit v 5ti litrové nádrži vodu jednou za týden je dost málo. Jestli z toho není nemocná. Jak dlouho už je taková, byla taková i v té malé nádrži? V jakém stavu je to velké akvárko? (nejlíp fotku)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 16:25 Žena Kajka99 [229] Re: bettabojovnice
Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 14:31 bettabojovnice – Vybledlá Betta bojovnice.. nemoc??
Ahoj, mám bettu. Měla jsem ji u mé maminky, v 5l akva, s rostlinkou, každý týden vyměna vody.
Když jsme bettku koupili, tak byla docela ´v tmavě modré barvě (je to 3 měsíce, nemapatuji jestli byla vybledlá nebo v modré barvě).. Teď je nějak vybledlá, hlavičku takovou šedou; jinak plave dobře, neloudá se..

Je to nějaká nemoc? Nebo se dá něco koupit proti té vybledlosti.

Poslední dobu ji mám ve svém akváriu, doma, ve 180l s ostatníma rybama, jsou v pohodě. Sice na internetu píšou, že potěr je jejich kořistí, ale já zatím žádný potěr mít nemůžu, protože mám ještě zcela malé ryby - skaláry takový střední, jinak neonky, ancitrusy, atd..

Teď plánuju betku dát do nově založeného akva 60-70l, bude tam 2x čolek východní a krevetky, budou se snášet dobře??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 13:25 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: Misha
Jak máš přesně velký akva? Jsou i mensi topitka,ja mela v 10L akva tento: www.krmeni.com/… a jen mi tam tak plaval,Mela jsem tam Bettaka taky jen na leceni a hlavne s termoregulaci.Ale jsou i levnejsi,ja ho potrebovala hned,proto jsem ho kooupila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 12:42 Misha Re: Merkur,Kobilka23
Díky moc. Zjistila jsem že máme doma preventin ,tak jsem mu tam začala kapat a už je to lepší. ;) Už to nemá všude ale fakt jen trošku, je čilejší a tak. Akorát se chci zeptat jestli jsou nějaký malý topítka, třeba i 10cm. Ja se ted nemužu moc dostat na net takže nevim kde to mam sehnat a nejsem z Prahy atd takze nic moc no :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 09:46 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyRe: Misha
Ahojky,ja mela taky problem s plisni na Bette,akorat ji mela na tlame.Supla jsem ji zvlast do akva,dala topitko a lecila jsem ji Dajana FMC,nebo mi jeste poradili acriflavin.Mela jsem ho jen ve vode bez niceho.Bez rostlinek,kaminku atd...Akorat jsem ji musela hoodne vzduchovat.A po 9 dnech byl Bettak v poradku.Tak zkus i to.Poslu ti navod na tu Dajanu FMC Je to primo na plísně www.aquapage.cz/… a mel vodu zvysenou na 30°,tam sice pisou,ze by nemel behem lecby jist,ale ja mu davala normalne zrat a je v poradku.Ted se prohani ve velkem akva jako divej.Taky mi polehaval a nechtel plavat,schovaval se porad za filtrem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 08:03 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: Misha
Máte-li málé akvárium, v akvaristice, zverimexu si můžete pořídit hadičku, kterou budete odsávat aspoň 2x týdně zbytky z jídla, hovínka atd.. Více jak 80% vody by se měnit nemělo. Je nutné i v karanténě zvýšit teplotu tak na 28, 29 stupňů a dát vhodné léčivo. Dát lék proti plísni. Zdá se, že se plíseň již hodně rozšířila. Protože ho nevidím, pokuste se mu v karanténě dát co jsem psala. Zvýšit teplotu, udržovat ji v čistotě, mít kryt..
Koukněte sem:
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 22:46 Misha Re: Semtex
Mam ho asi tak pul roku. Ted jsem ho dala do asi 6l aqua, ptž jsem zjistila ze ma plisen ploutvi. Dnes se mu to tam objevilo, takze karantena. :( Ma tam umelou skalku, umelou kytku a zivou a tu mechovou kouli. Akorat se mi vubec nevybavuji jmena, na dne jemny kaminky. aCistim ho každý druhý týden, ptž nemám filtr.
Byl ve spol. aqua který má 150l ale tam vydržel týden. Vubec to nechapu, bala jsem se o nej ale ryby si ho nevsimaly ani on jich a najednou jsem ho videla jak tam byl schovanej a mel potrhany ploutve :( Tak jsem ho vylovila a dala jinam. Mame tam skaláry a takovou trošku větší přísavku... A dneska jsem si vsimla tech pavucinek na ploutvich. Muzu mu este pomoct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2010 07:59 OpalineLeFay Re: Merkur
Vřelé díky za vaše rady ;-) Topítko tedy musím nevyhnutelně pořídit a snad se nějaké chechtáky najdou i na Aloe gel...
Dneska jsem si všimla, že onen zaplísněný kousíček už betta nemá, na onom místě je barva trošku vybledlá. Podařilo se mi ale přistihnout čichavce, který bettě, zatímco spala u hladiny, oždibával konečky té velké břišní ploutve - je docela možné, že zaplísněný kousek sežral. coze je to v pořádku? Betta se jinak chová úplně normálně a jí moc ráda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 22:05 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: OpalineLeFay
Aloe gel je od Dajany a se Semtexem doporučujeme!! Prodává se v různém množství. Budu-li mluvit za nás, je to výborná věc.
Doporučila bych Vám pro včechny případy mít v záloce další akvárium, která může sloužit jako karanténa. Měla by být velká s ohledem na rybky, které chováte. Topítko si navíc také pořiďte.

www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 20:39 OpalineLeFay Re: kobilka23
Díky moc za rady a nápady! Nevím, jestli se budu cítit na poněkud drasticky znějící léčbu se Savem, ale doma mám Preventin (methylén. modř) a přemýšlela jsem o Aloe Gelu, nevím od jaké značky to je. Bettu mám totiž ve společenské nádrži s čichavci zakrslými a ancistrusy a nevím, jak ji dát ji zvlášť do karantény, poněvadž mám jen jedno topení. Máte někdo zkušenosti s takovouto situací? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 15:32 Muž Semtex [1197] - Labyrintky
pokračování:

Nazdar,
dnes jsem objevil tuto debatu o BRP... a návod jak léčit, rychle, levně ....::

Mno, ehm... Odborníci mě asi ukamenují, ale mám zkušenost, že rozpad ploutví mnohem lépe než speciální akvaristická léčiva vyřeší nízká koncentrace chlorového čistícího a dezinfekčního prostřadku Savo Original.
Cca 1 ml na 40-50 l vody.
Samozřejmě nepřilévat koncentrované, ale odměřit potřebné množství, to rozředit ve větší zavařovací sklenici plné vody a z té velmi zvolna přilévat do proudící vody.

Cena zanedbatelná, litrová lahev stojí kolem 30 Kč.
Léčila jsem vždy jen půl dne v neosázené nádrži bez substrátu na dně, se silnějším vzduchováním (hlavně kvůli pohybu vody), při zachování stejné teploty jako v chovné nádrži. Tam jsem ho nelila, nevím, co by Savo provedlo s rostlinami, plži etc., také by asi bylo nutné po vyprchání chloru doplnit nitrifikační bakterie do filtru.
Bez důkladného vyčištění původní nádrže se ale nemoc rychle vrátí.


Toto riešenie môže byť náhodou celkom vhodné predovšetkým pre daný typ ochorenia, pretože ide o bakteriálny rozpad plutiev, pričom Savo práve baktérie zabíja vďaka kyslíkovým radikálom, ale neviem, či by som sa to odvážil vyskúšať, pretože neviem, aký vplyv by mali tieto radikály na živé ryby. Pokiaľ v akváriu nie je nič iné živé, ide len o samca a baktérie, pričom malá koncentrácia Sava by samcovi vadiť nemusela, ale potreboval by som niekde zistiť, aká koncentrácia by sa dala použiť bez zanechania následkov na samcovi. Je možné, že tvojmu sa sprvoti nič nestalo, ale pravdepodobne nikdy nebudeš vedieť, či to na ňom nezanechalo nejaké vnútorné trvalé následky a toho by som sa rád vyvaroval, preto ja by som odporučil zmeniť prostredie ryby. Ako je všeobecne známe, BRP spôsobuje zlá kvalita vody, ktorá je presýtená dusíkatými splodinami metabolizmu rýb, ktoré sa vo vode hromadia do takej miery, že začnú byť toxické. Tomu sa dá jednoducho zabrániť pravidelnou výmenou vody a zachovaním stabilnej teploty, no pokiaľ to tak nie je, postupom času ryba zoslabne natoľko, že baktérie, ktoré okolo nej žili aj doteraz a dokázala im bez problémov odolať, jej začnú rozkladať plutvy, ale podľa mňa sa tomu dá vyhnúť veľmi jednoducho, pokiaľ budú splnené všetky kritériá, ktoré ryba k spokojnému životu potrebuje (stabilná teplota a pravidelná výmena vody). Skús sa preto pozrieť na to, čo spôsobilo tento rozpad a čím by sa dali zlepšiť podmienky pre život rýb. Choroba nie je hlavný problém, je to len dôsledok nesprávnej starostlivosti. Primárny dôvod je niekde úplne inde a preto by som odporúčal zamerať sa hlavne naň. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:21 Žena Kobylka23 [2] - LabyrintkyOpalineLeFay
Ahojky,ja mela ten samy problem.Akorat moje betty mela plisen na tlame.Pokud ji mas samotnou v akva,tak zvys teplotu na 30° a pridej Dajana FMC navod je zde.Lecba je sice delsi cca 12 dni,ale pomohla.Pozor ten pripravek nici rostlinky!!!!Takze pokud muzes,dej ji zvlast.Drzim palce s lecbou palec Nebo jeste muzes dat Acriflavin to je taky na plisne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2010 14:09 OpalineLeFay – Plíseň?
Ahoj, mám takový problém a ve fóru jsem zatím nenašla nikde místo, kde by se řešil ( i když je možné, že jsem ho přehlídla). Dneska jsem si všimla, že můj sameček bojovnice má na jednom ze "střapců" velké břišní ploutve jakýsi chomáček něčeho bělavého - je to plíseň, začínají se mu rozpadat ploutve? Zatím je zasažený kousek cca 2 mm velký, ale mám strach, aby se mu to nerozšířilo. Může to mít z toho, jak chodí spát na dno? Odkalovač zatím nemám, protože nemůžu sehnat peníze. Zvýšila jsem teplotu preventivně na 28 stupňů a chodí se tam pořád vyhřívat.Fotku bohužel neposkytnu, nemám foťák. Díky všem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:41 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Misha
Jak je starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:33 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Misha
kdyby sis tu založila prezentaci tak by se líp odpovídalo, nebo aspoň napiš nějaké informace, co má za akvárko, kytky, filtr, údržba atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2010 20:31 Misha – nemocnej beťák? :(
Muj sameček najednou prestal zrat a nejak ztratil barvu :( uz neni tak krasne modry,ale takovy vyblite modry az trochu do bila :( copak mu je? :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2010 08:53 Muž Yirka [9118] Re: dada
Ve třech letech se asi pomalu loučí....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2010 23:23 dada – rybka
Ahoj, moja rybka (samec bojovnica) nechce jesť. Mám pocit, že už nejedla viac ako mesiac. Je stále na hladine a vyzerá ako keby ťažko dýchal a skoro stále je na boku. Má už okolo troch rokov. Ako mu mám pomôcť? Prosím o radu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.10.2010 11:30 Žena Merkur [99] - LabyrintkyRe: geminika
Stát se může, bohužel. Hlavně, aby Vám to dobře dopadlo. Jsou to asi 4 dny zpátky, kdy jsme dali do karantény zlatého Ancitruse. Pěkný velký samec byl u hladin s nafouknutým pupkem. Samozřejmě nás to znepokojilo. Dali jsme ho do karantény, jemu jsme teplotu vody nezvyšovali, nechali na těch 25 a 3x denně dostal Aloe gel od Dajany. Druhý den vypadal o malinko lépe, měl dost nakadíno :-) Dostal trochu tbl. pro ancíky a další den byl na tom lépe a lépe. Takže jen 3 dny v karanténě, kde se vyprázdnil, sebral síly a zpátky do svého akva. Nevím to samozřejmě přesně, ale asi se přebaštil, nesedlo mu to. Ale podle toho, jak vypadal, vystrašilo mne to. Držím pěsti, aby se Vám rybky daly dohromady a dělaly Vám dále radost, tak jako nám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.10.2010 08:15 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Merkur
Kúpila som ju na akvaburze. Mali ich tam dosť veľa v akvarku, tak som ani nevidela, ktorú chytil a či je v poriadku. V tom malom akvarku sa všetky plašili, tak sa to nedalo rozpoznať. Hnevá ma to, lebo som si na tej burze kúpila aj pancierničkov kropenatých a jeden ma nejaký biely fľak na hlave. Tak ho liečim nejakým roztokom na plesne v karanténke. Snáď to zmizne.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [87] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4301