Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 96 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 20:11 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: lulk
To je trochu podivně rychlé zlepšení... coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 20:07 Žena lulk [5] - CichlidyRe: Sakul
Vitamíny som do vody pridala,teplotu zvýšila,nasadila bublifuk a rybke sa zvýraznila farba,je krajšia a normálne pláva a dokonca mi zjedla pár krevetiek japoníc.dakujem za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 19:02 Muž Sakul [13] - CichlidyRe: lulk
Nejdříve bych se pídil proč mu to obyvatelstvo uhynulo. Celkově rybka vypadá v depresi, ploutve mi připadají jako při začátečním bakteriálním rozpadu z fotky je to špatně poznat. Plísen? Možná odřenina? Chtělo by lepší foto. Rozhodně v tomto stavu rybky nekrmit žádným mraženým jen suchým. Jako preventivní léčbu bych zvýšil teplotu na 26st i zduchování, nasadil bych preventin. Ještě bych doporučil fish vitaminy od sery.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 08:26 Muž Yirka [9118] Re: datura
Sůl může být pro rybky naškodná, ale rostliny někdy zapláčou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 23:34 RAP Re: ezechiel
Se solí bych byl také opatrný. Torben je o něčem jiném. Sám jsem ho začal používat, až když jsem se přesvědčil u člověka, který rybám opravdu rozumí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 22:36 Žena datura [104] Re: lulk
V tom případě, pokud se nejedná o tu plíseň, tak bych jen kontrolovala její stav a snažila se udržovat vodu v perfektním stavu. Můžeš přidat olšové šišky, jestli je seženeš. uvolňují do vody huminy, které působí dezinfekčně a zklidňují ryby :-) Přeji hodně štěstí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 22:33 Žena datura [104] Re: ezechiel
Pokusy se solí? Teď nějak nechápu. Sůl je absolutně neškodná dokonce i pro takové ryby, jako jsou třeba krunýřovci. Jediný efekt, který má, je zvýšená tvorba slizu - napomáhá tak chránit pokožku v okolí poškozeného místa před mikroorganismy a zabraňuje překvapivě účinně mimojiné šíření plísně.
Množství, které by uškodilo sladkovodní rybě a způsobilo by jí osmotický šok by tam rybě nenasypal ani absolutní ignorant bez zdravého úsudku. Muselo by být mnohem, mnohem větší, než mnou doporučované dvě čajové lžičky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 20:15 Muž ezechiel [70] - RostlinyRe: lulk
Hlavně proboha nedělejte pokusy se solí (raději ani s torbenem) apod. dokud nevíte, o co jde... Je mi líto ryb, na kterých někdo dělá takovéto experimenty pokaždé, když s nimi něco není v pořádku s domněním, že to může jen pomoct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 19:59 RAP Re: lulk
Můžeš zkusit i rašelinový koncentrát Torben či něco podobného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 16:54 Žena lulk [5] - CichlidyRe: datura
Betta to už tak mala. Zevraj bola týraná samčekom.dakujem za radu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 16:39 Žena datura [104] Re: lulk
Měla to už jak jsi jí převzala nebo se jí to vytvořilo až dodatečně (pak je to nejspíš plíseň)? Vypadá to totiž jako by byla pokousaná nebo se někde odřela. Jinak máš docela nízkou teplotu - zvyš jí na 25-26°C. Betty jsou při ní mnohem náchylnější k nemocem, to jí na zdraví nepřidá.
Zatím bych dala do vody sůl (asi dvě čajové lžičky - vlít už rozpuštěnou) a počkala den dva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2008 16:16 Žena lulk [5] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Od môjho brata pri rušení jeho akvária som dostala samičku betty.Akva zrušil preto,lebu mu tam vydochlo skoro celé obyvatelsvo.Teraz pozerám,že niečo mojej bojovnici je.Prosím,neviete čo to je a ako to liečiť?dakujem
Krmim vločkovým,mrazeným a aj živým krmivom (larvy komárov),pH : 6.8,dGH 4,teplota 22°C,je v akvárku sama,akvárium má 10 litrov,15 volneplavúcich rastlín,tri normálne + koberček hemianthus callitrichoides.filtrácia nie,topenie 100W
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2008 10:03 Muž deathfoe [58] Re: martineu
Zkus se podívat tady, máš tam příznaky rybicky.net/nemoc/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.11.2008 20:25 martineu – nemocna betta?
Ahoj.
Vo stvrtok som si kupil dve samicky betty do noveho AQ (zabehnute 2 tyzdne len s rastlinami). Zozaciatku si v pohode plavali po AQ, sem tam ta jedna dobiedzala aj do tej druhej, no nic vaznejsieho sa nestalo. V Sobotu ked som sa dival na AQ tak tam ta jedna veselo plavala, ale ta druha sa len povalovala na dne. Jedine co robila sa bola nadychnut ku hladine a cestou dost divne plavala, pricom sa bokom otierala o ostatne predmety. Neviete co je s nou, mam ju nechat nech si zvykne, alebo ma na sebe nejakeho parazita (ziadne biele bodky so nevidel, ani nic podobne)?
Dakujem za vsetky rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:27 Žena datura [104] Re: Lupitera
Vodnatelnost se neprojevuje lokálně a po třech dnech by se mu už naježily šupiny. Napadá mě parazitární onemocnění, ale to by měl břicho patrně nafouklé po obou stranách stejně. Zkus ho ještě pozorovat, zvláště výkaly, tři dny je přeci jenom krátká doba. Mě to přijde jako nějaké orgánové onemocnění (ať už vinou infekce nebo vnitřní poruchou) nebo nádor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2008 17:18 Žena Lupitera [0] – asi vodnatelnost
Fotka k příspěvku Dobrý den. Před třemi dny se beťákovi nafouklo bříško. Ale jen na jedné straně. Dala jsem ho do karantény. Ostatní rybičky jsou v pohodě. Šupiny zježené nemá a ani oči nejsou vypouklé. Normálně plave a žere. Z přejezení to být nemůže. Akvárku normálně měním vodu a odkaluji. Vůbec nevím co to může být, protože je to opravdu jen na jedné straně. Myslíte, že je to jeden z příznaků vodnatelnosti? Nebo co s ním?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 14:34 Joecz Re: Sid
Já jsem to takhle vyléčil už u dvou ryb. Ale byly zasažené jen trochu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2008 11:36 Piky Re: TomášB
Fotka k příspěvku Ahoj, moje betty tohle měly taky. Jedny mi umřely (úplně první koupený a hned 3, nebylo na lék) ale druhou sem zachránila. A už vypdala zle (sera Baktopur -cena do 200,- to jistí v kombinaci ještě s něčím, to ti poví zapomněla jsem název). Jenže mojí nevypadaly šupiny, jen měla bílé fleky a dost ošklivé oko. Teď je v pohodě, zvaž to, třeba to zvládne. Na druhou stranu nechci ti do toho kecat, když umře vim jaký to je, řikat si mohla sem mu to ulehčit a utratit ho rovnou. Na fotce je to oko.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 22:45 Muž stanovsky [29] - ŽivorodkyRe: Joecz
Na BRP není přece lék proti plísni ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 21:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TomášB
A pomáhá? hmm Na bakteriózu léky proti plísním? :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:34 TomášB Re: Joecz
Jaký třeba lék? Já používám Multi-Medikal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:22 Joecz Re: Tomáš
Rozpad se dá vyléčit léky proti plísni (ale při taklhle velkém zasažení fakt nevím).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 18:05 TomášB Re: Sid
A nebyl by nějaký jiný způsob? Našel sem zde na foru informaci, vyměňovat vodu. To sem ted udělal-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 17:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: TomášB
Šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2008 07:24 Muž TomášB [12]
Můj bojovník má zničeho nic potrhané ploutve. Tu malou ploutvičku na místě ruky má poraněnou a na ní něco bílého. Takže sní nehýbá. Jinak žere občas, ale většínou jo. Tak jsem ho dal do plovoucí porodničky a už dvakrát přidal Multi-Medikal. Jinak normálně dýchá vzduch. Moc mi na něm záleží, protože to byla moje první betta z odchovu.
Edit: Tak sem zjistil že má BRP (bakteriální rozpad ploutví) ploutve mu odpodávají jedna za druhou, takže jak to léčit,už má jen 50% ploutví

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 18:27 Joecz Re: pavliina
tohle bych řešil tady: www.cla-labyrinths.org/…, s tímhle jsem se ještě nesetkal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 16:56 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: pavliina
Tak ho 3 dny nekrm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 16:42 Žena pavliina [50] Re: iblik
Už jsem zkoušela ho naučit na vločky, prostě to do huby nevezme, teda vezme ale hned vyplivne :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 16:33 Muž iblik [4] - LabyrintkyRe: pavliina
Třeba mu scházejí vitamíny. Pokud ho krmíš jen sušenými larvama. Zkus třeba rybicky.net/vyrobky/359 Ale jinak Tropical Betta je dobré krmivo pro bojovnice. Zkus ho naučit i na ty vločky.
A nebo nějaká nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2008 16:10 Žena pavliina [50] – Bojovnice ztrácí vybarvení
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám beťáka 4 měsíce a teď se mu začalo ztrácet vybarvení, z modré bledne do bíla :-( Čím to je? Zrovna teď bojuju v akva s řasou, tak jsem mu omezila žrádlo a poslední dobou jsem krmila jen nějakýma sušenýma larvama (vybírám je z krmiva Tropical Betta - ty vločky nežere) Jinak krmím i mraženýma patentkama ale ty teď dostával velmi zřídka. Může to být složením žrádla, nebo je to nějaké onemocnění? :-O Jinak normálně žere, občas polehává ale jinak se mi zdá v pořádku. Tady je fotka, hřbetní ploutvičku měl původně modrou.
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 13:34 Joecz Re: René
To je zajímavé. Na té fotce je vidět pigment i na halvě. Ale nedokážu si vysvětlit, proč takhle ztmavl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.08.2008 10:03 Žena René [2] Re: Joecz
Fotka k příspěvku Díky. Uklidnili jste mne. Nerada bych o něj přišla. Dávám foto jak vypadal před tím.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 18:24 Joecz Re: René
U modrých bojovnic je černá hlava docela častá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 18:00 Muž Sprachys [48] Re: René
Podle me, byl v obchode trosku vystresly, tak byl i vybledly.. A taky byl pod jinym svetlem. Nelamal bych si tim hlavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 16:00 Žena René [2] – černá hlava bojovnice
Fotka k příspěvku Týden koupená bojovnice, při nákupu celá modrá, nyní viditelně černá hlava. Ztrácí šupiny nebo černá? Je to běžné nebo se jedná o nemoc?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 18:52 Žena Alena.sv [89] Re: martina
Teda jestli to můžu podle fotky posoudit,tak bych jí taky ukončila trápení. :-( Vypadá to opravdu zle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 13:25 vojta93 Re: martina
Lepsi by bylo kdyby si vzal nuzky a bette prestipl za hlavou pater. Umre hned a nebude se trapit jako ted.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 13:39 martina Re: Polux
Fotka k příspěvku Fotku přikládám, bohužel není moc ostrá :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 12:50 Polux Re: martina
Pokus se to vyfotit takle se da tezko ric ale jestli ma nador tak budes tezko lecit jedine vyriznout no hod sem fotku ! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 23:01 martina – samička Betty pestré - nádor
Hezký večer, prosím o radu, co s Bettou. Bříško se jí zvětšilo, je tvaru kosočtverce a na jedné straně má bouli, na které nemá šupiny, jenom má vidět růžovou kůži. Jinak normálně přijímá potravu a plave. Druhá samička Betty má bříško stejné, ale zatím se neobjevila růžová kůže, Betta se ale spíš drží u dna a občas mi přijde, že přepadá na jednu stranu. Můžete mi prosím poradit, co by to mohlo být? Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 12:31 Joecz Re: Kahan
Řekl bych, že tohle je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 08:15 Kahan Re: Lorrelay
Mně momentálně sameček betty taky polehává. Nikdy předtím to nedělal, ale nepanikařím a připisuju to tomu, že právě v tomto místě se nedávno vytřel se samičkou. Je jeden z těch, co nestaví hnízdo, jikry klesnou na dno. Řekl bych, že je jakoby hlídá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 01:26 @ Re: Lorrelay
Mel sem samecka Betty a ten jednou prestal dokazat vyset ve vode a klesal stale ke dnu...Pak ale po case se to zacalo zlepsovat ...zacal se mu jakoby nadnaset predek ,ale ocas stale visel dolu...postupne se to zlepsovalo az nakonec plaval normalne...Pak sem mel samicku a ta to mela taky ,jenomze takhle zustala 8 mesicu a pak umrela na stari,takze nekdy to je zrejme lecitelne a nekdy ne....To jen takovej postreh...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2008 20:08 Lorrelay
Můj sameček bety taky pořád polehává, tře se o dno a poslední asi 3 dny nejeví zájem o krmení. Mám s ním v akvárku 2 samičky a ty ho nejspíš okusují, protože má "vyzobané" ploutvičky. Dokud byl sám, byl v pohodě..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.06.2008 14:46 Joecz Re: oldkiwinka
no právě proto má ten labyrint, aby se neudusila ve vodě, kde je málo kyslíku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 22:43 oldkiwinka Re: Joecz
Očividně jí 5 minut nezabilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 21:22 Joecz Re: oldkiwinka
Ale taky dýchá žábrama!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:17 oldkiwinka Re: host
Když jsem musela utratit rybku, použila jsem minerálku Dobrá voda perlivá bez příchutě, čerstvě otevřená, rybka byla ve 2 sekundách mrtvá a nehybná.
No jo! betta je přece labyrintka! Nač by se měla udusit nedostatkem kyslíku ve vodě, když dýchá vzduch, co my!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:12 Tereza Re: host
Tak to fakt nechápu. Stalo se tohle ještě někomu? ne Ještě se doporučuje uříznout hlavičku žiletkou, já bych na to tedy neměla žaludek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:06 Muž Yirka [9118] Re: host
Ještě méně humánní bylo tvoje váhání a prodlužování utrpení rybky, přesto že bylo raděno rybku utratit již před 7 hodinami. hmm
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [96] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4751