Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 47 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 17:22 Marečku – Bílá tečka na hlavě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím poraďte. Co muže být ta bíla vyrážka na hlave Betty? Už to má 2 dni a vypadá to jako kdyby se ro chtělo odloupnout. Již asi 14 dni ji léčím na bakteriálni ropzad ploutvi. Nejdřiv jsem ji léčil Generaltonicem od Tetry, to zabralo nejvíc, zadní ploutev se ji zcelila i když je pořád načervenalá na konci. Pak ale zase chytla rozpad na horní ploutev, tak jsem nasadil Baktopur kapky. Ty nezabírali, tak jsem nasadil Baktopur Direct 2 x za sebou. Už vypadala jakž takž zacelená, jinak normálne žere i lítá po akvarku stále, ale pak se jí udělala ta bílá boule na hlavě a tak jsem nasadil opět Generaltonic od Tetry. Co to muze být? Mezi každou léčbou jsem vymenoval 50% vody, odkalil jak to šlo a 24 hod filtroval pres aktivní uhlí. Akvarko je 30 litru, PH 7.5, gHd 12, NO2 0,15 - bohuzel tam nejsou ted kuli lečeni zadne nitrif bakterie a NO2 se mi nedari znizit ani odkalenim. Teplota 29-30, silne vzduchuju a ma tam hafo rostlinek. Co muze byt ta bila tecka a jak ji mám prosim lečit? Moc díky!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 18:48 R Muž romant [27981] Re: Verča
Léčit všechny, to že nemají příznaky, neznamená, že nemohou být posléze nositelem problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2015 13:54 Verča Oodinium
Tak jsou to 3 dny, co jsem zahájila léčbu. Podle návodu mám něco dalšího dělat až za 7 dní, ale mám pocit, že to neustupuje, spíše se to zhoršuje, má víc obsypanou tlamku. Betta už ani není moc aktivní, schovává se v rohu u dna pod listy. Říkám si trpělivost ale, nemám ty ancáky vylovit i přesto, že se měli doléčit všichni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:43 Verča Re: romant
Dobře, díky. Tak já to po léčbě nechám na poctivém vyměňování vody a snad pak už bude vše ok :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:32 R Muž romant [27981] Re: Verča
Tak můžeš, ale prostá následná vodoléčba si s tím taky poradí, tedy dokáže eliminovat případný vyšší koncentrace nežádoucíh N látek a z toho důvodu, jak při, tak po léčbě bych krmení silně omezil a krmil výhradně suchou stravou(vločky, granule).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:29 Verča Re: romant
Mám pak použít něco na podporu nitrifikace? Jak jsem tak koumala, je to podobný driják jako ta Dajana, takže předpokládám, že i u tohohle půjde jakákoliv rovnováha do háje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 18:22 R Muž romant [27981] Re: Verča
Drž se návodu a po ukončení léčby, bez ohledu na to, co se píše v návodu, akvo pořádně vypláchni několikerou výměnou vody po sobě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 18:18 Verča – zahájení léčby
Fotka k příspěvku Tak jsem zahájila léčbu Omnipurem. Uvidím jak se zadaří.

Chtěla bych poděkovat všem, co byli ochotní a pomohli mi jak s diagnostikováním nemoci tak poskytli rady ohledně akvárka.

A pro ilustraci přidávám fotku našeho disco akva :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:42 Verča Re: romant
Právě že po Brně to skoro žádná akvaristika tu Dajanu nemá :( Prolezla jsem v pátek tři o kterých jsem si myslela že by to mohli mít a ani jedna. Na internetu si to můžu objednat ale nejdřív si pro to zajedu v úterý... aby taky nebylo pozdě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:37 R Muž romant [27981] Re: Verča
Je to širocespektrální léčivo, použít se dá, ale já se v tomto případě kloním spíše k tomu drijáku od Dajany, ovšem pokud není nic jinýho po ruce.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 14:34 Verča
Někdo zkušenost léčení Oodinia přípravkem Omnipur? Mám doma po léčení první ryby a v návodu píší že by to mělo zabírat i na to Odinium. Jaky je Váš názor? Sera nebo Dajana?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 12:08 Muž Legioix [574] Re: BettaModra
BettaModra napsal:Mám problém se samcem Betty Bojovnice, včera mu ještě nic nebylo, ale dneska ráno mu zbělely šupinky na jeho hřbetu.
Běžná věc a není to potřeba léčit. Mě se takto přebarvovat začal samec před víc jak rokem a pořád ho i bez léčby mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 11:33 Muž Miky1981 [57] Re: BettaModra
Na pár otázek bych si dovolil odpovědět. Ancák pryč z důvodu velikosti akva a také asi proto, že je to bordelář.
A co se týká toho, že je to pro betty za hranou. Tak to bude asi také velikostí akva.
Myslím, že ta velikost max na toho samce. Pro dvě samice tam místo nebude.

edit: pozdě ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 11:31 R Muž romant [27981] Re: BettaModra
Ancák je neskutečněj bordelář a betty mají rády čisto, akvo je prostorově pro jednoho samce a dvě damice nevyhovující, nebudou mít možnost úniku, na toto složení bych volil akvo cca 60 litrů, to co radím je preventivní opatření a vyčkal bych co se z toho tzv. vyvine, pokud to neustoupí, bude zřejmě nutná medikace nějakého protiplísňového přípravku, ideálně eSHu 2000 dle návodu, ale při tomto nepoužívat ty výluhy, účinek by byl negován.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 11:27 BettaModra Re: romant
Děkuji za odpověď. Prosím, pročpak ancistruse pryč ? Kvůli velikosti akvária ? Nebo co myslíte tím, že je složení za hranou ?A prosím o podrobnější informace o problému ? Jedná se o nemoc nebo je to podmínkama v akváriu ? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2015 11:20 R Muž romant [27981] Re: BettaModra
Ancáka pryč, zvednout teplotu klidně ke 30 st. Denně, či obden měnit min. 1/3 objemu vody, začít používat nějaký výluh, třeba Torben dle návodu. To akvo je na složení bett hodně za hranou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2015 11:16 BettaModra – Neidentifikovatelná nemoc nebo problém
Fotka k příspěvku Dobrý den,

mám problém se samcem Betty Bojovnice, včera mu ještě nic nebylo, ale dneska ráno mu zbělely šupinky na jeho hřbetu. Prosím zkušenější kolegy o radu, co by se mu mohlo stát, co by mohlo být příčinou a jak to vyřešit ? Pro názornost přikládám foto. A tady jsou základní podmínky v akvárku a jeho stav.

Založení - před dvěma týdny.
Velikost - 18,5 litrů
Filtr - zatím nečištěn (použitý z předchozího akvária, kde nebyl problém)
Rybičky - Betta (samec), 2x Betta (samice) a ancistrus.
Rostlinky - Jeden Anubián (který mimochodem začíná chytat černou řasu) + další 4 trsy klasických rostlinek
Štěrk - tmavý 3-6mm
Místo substrátu písek - pro rostlinky granulové hnojivo
Teplota - +- 24 °C
Výměna vody - po 1 týdnu
Dno bez znečištění od rybiček
Dekorace - hrad

Všem předem děkuji za radu(y), pokud to tu už někde bylo, tak se omlouvám, ale po dlouhém hledání jsem nikde podobný problém nenašel ... :-/
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 21:09 Verča Re: romant
nepotěšili jste mě :( nový akvárko kolem 1000 Kč a to je jen sklo, kde je zbytek vybavení že, to už jsem teď investovala skoro 1000 do tohohle malinkého... to ty ancíky radši dám taťkovi :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 21:00 R Muž romant [27981] Re: Verča
Darovat, vrátit do akvaristiky, nepsal jsem vyhodit. :) No a když se podíváš po 100 litrovým akváriu, tak si ho můžeš nechat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:57 Verča Re: cezarmilan
takže romant má pravdu. vyhodit ancíky a nechat jen bettu :( když to akvárko jen s tou bettou není tak veselé :( Nechce se mi jich vzdávat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:53 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Verča
To je tak, akvárium môže byť 21L, ale tomu treba prispôsobiť osádku. Ten ancík tam nemal byť, tu nastal problém.
Čo sa týka chorôb rybičiek, tak betty tu "vedú", môže to byť i tým, že tie z obchodu sú oveľa háklivejšie. Niekedy totiž skončia v predajniach tie chudence vyšťavené a unavené odchovom ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:49 Verča Re: cezarmilan
nechtějte vědět v čem plavala první betta stydim to jsem o ní tenkrát nevěděla zhola nic a dostala ji jako dárek... jestli teď příjdu s tím že chci větší akvárko tak mě přítel sežere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:46 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Verča
Tých 21L je všetkého príčinou sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:42 Verča Re: romant
neee :( na to jsou až moc roztomilí :( a větší akvárko by nepomohlo? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2015 20:40 R Muž romant [27981] Re: Verča
Jasně, tak ancáka pryč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:39 Verča Re: romant
kolem 21 litrů, 40 x 23 x 23 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:15 R Muž romant [27981] Re: Verča
Vhodně zvolená osádka dokáže problémům předcházet. ;-) Jak velký je to akvo, kde máš tu osádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:11 Verča Re: romant
tak jsem z toho jelen :-( tohle budou asi věci mezi nebem a zemí :-D no nic.. budeme léčit a buď mi osazenstvo pochcípá nebo přežije :-D Ještě teda otázka? co jiného na tu řasu když ne ancistruse (čistě teoreticky kdyby nezvládli léčbu a řasa (zelená) se zase rozjela)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:05 R Muž romant [27981] Re: Verča
Protože betty jsou čistotoný a ancák je bordelář, takže může svým působením bettám někdy pěkně podkuřovat, takže zhoršený podmínky jsou zde nasnadě. Tedy nemusí tomu tak u tebe být, ale co když... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:03 Verča Re: romant
Proč se k sobě nehodí? mě přijdou že se celkem mají rádi :) navíc něčím jsem musela zlikvidovat řasu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:02 Verča Re: RBSC
No právě :-D kdo ví co v tom akvárku mám :-D přírodopis už jsem dlouho neměla :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 20:00 R Muž romant [27981] Re: Verča
Přinesla jsi, měla jsi, tedy v nějakým latentním stádiu a třeba zhoupnutý podmínky to rozjedou. Jinak ancák není zrovna vhodnej společník k betám.
Edit: Držet se návodů, obvykle se vyplatí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:59 RBSC Re: Verča
Anebo to buchanky taky nebyly? ;)

Zavléct se tam paraziti mohli s kdečím. Jen nebyli vidět, protože nebyly vhodné pomdínky(tudíž se nemnožili).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:57 Verča Re: romant
Ještě teda otázka? jak k tomu přišla?

Jak v návodu píšou že k tomu přijde prostřednictvím živého krmení.. Nic jsem na krmení neměnila.. tedy je fakt že co mám ty antíky tak jim pořád žere žrádlo až je z toho nafouklá.. musela jsem to žrádlo pro ně schovávat do jeskyně kam ona teď nevleze co se tam usídlili antíci.

A ještě jediná změna v akváriu co teď proběhla - minulý týden jsem zaregistrovala malé bílé potvůrky co tam poskakovaly - tipla jsem si na buchanku. Řešili jsme na fóru o parazitech ale nic jsme nevyřešili... druhej den už tam nebyly... takže je možný že je sežrala... a ve středu jsem měnila část vody jako každý týden a akorát jsem přesadila dvě kytky protože měli málo místa.

Jinak tedy děkuji za rady, zkusím ten OIDIMOL od Dajany... Mám se držet i této aplikace (myslím teď použití START+ a BIOFILTR)?

Aplikace
Před aplikací vyndejte z nádrže okrasné ampulárie. Na závěr vyměňte polovinu vody v nádrži, vyperte filtr a přidejte START+ a BIOFILTR.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:50 R Muž romant [27981] Re: Designer
Ani po měsíci a dvojnásobnejch dávkách, až když jsem použil Dajanu, byl klid. ;-) Čímž neříkám, že nemáš pravdu a že já jsem možná byl málo trpělivý. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:47 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Ona eSHa EXIT na to zabere, ale je to tak na 14 dni, jde to s ni desne pomalu a dlouho se zda, ze to nezabira. Nicmene ono oodinium je k leceni vzdycky delsi nez krupicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:36 R Muž romant [27981] Re: Verča
Zkusit eSHu exit, ale já s ní v tomto směru nemám nejlepší zkušenosti, proto jsem rovnou doporuřčil tu Dajanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:30 Verča Re: romant
Zrovna když mám všechno podle testů konečně v normálu, a to mi to dalo práce. :-( Ach jo. Konečně se i začlo dařit kytkám. No četla jsem si návod. Ancistrusy to prý špatně snášejí tak co s tím? Doufat že léčbu přežijí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:27 R Muž romant [27981] Re: Verča
Karanténa nepřipadá v úvahu, musí se léčit vše co je v kontaktu. No, nitrifikace dostane překně na zadek, takže po sléze měnit, měnit, měnit, měnit, měnit.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:25 Verča Re: romant
Brutálnější? jak moc? mám v akvárku i dva ancistruse, ti vypadají zatím v pořádku... a nemám další akvárko na karanténu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:22 R Muž romant [27981] Re: Verča
Trošku brutálnější, leč účinné. www.dajanapet.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:18 Verča Re: Designer
Tak jsem to porovnala.. Těžko se na červeném podkladu určuje jestli je to do bíla nebo do žluta.. navíc ta moje betta taky chvíli nepostojí :-D ale tak jak to je na fotce, to zabarvené nemá. spíš bych se přiklonila k té bílé barvě.

Jaký je rozdíl mezi tímto a krupičkou?
Edit: Jestli to ještě pomůže - je tím pokrytá celá betta i ploutvičky a ocas má tím napadené. jak kdyby jste ji vzali a vyváleli v dětské krupici :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:38 Deepinpeat Re: Designer
Já bych taky myslel, že to bude oodinium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2015 18:16 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Verča
Z fotky tezko soudit, ale prijde mi to takove do zluta. Zkus to porovnat s fotkou tady:
it.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 18:02 Verča – Krupička?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
moje betta je poslední tři dny méně aktivní než obvykle, schovává se pod listy a drží se spíš u dna, navíc vypadá jako by byla posypaná krupicí. Můžete mi prosím někdo potvrdit jestli je to opravdu krupička, nebo jestli jsem jen paranoidní? :-D A popřípadě co mám dělat pro uzdravení betty?

Líp jsem bettu vyfotit nemohla. Jakmile se někdo pohybuje u akvárka začne být aktivní a čeká na žrádlo.

Děkuju
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 08:09 Verča Re: Karen
Jestli se můžu vyjádřit k návrhu na léčení. Pro svou první bettu jsem brala omnipur. Byla to opravdu sázka do loterie. Moje betta ztratila barvu navíc měla nějakou plíseň a všichni říkali že umře. Dala jsem do ní ty peníze a život jí to prodloužilo o třičtvrtě roku :)

Neříkám že to vyjde i u Vás, ale pevně věřím že pokud se pro léčení rozhodnete tak že dobře dopadne ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 06:49 Karen Re: Designer
Četla jsem něco snad i o přidání soli. Ale vic sem nemašla k čemu nebo jak to použít. No v každém připadě zajdu do zverimexu a uvidime zda se vydaří no. Zatím děkuju
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 04:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Karen
Ta ryba bude napadena bakteriemi, z vnejsku podle popisu ploutvi urcite, uvnitr dost pravdepodobne. Chce to cistou vodu a bez slusneho leceni to nejspis nepujde (pokud to pujde vubec).

Kdyz to napisu jak to je, leceni nemusi byt uspesne a pritom bude stat nejspis vic nez ta ryba. V kazdem pripade potrebuje kvalitni vodu (cast denne menit za odstatou, nebo podle navodu u leciva), a k leceni bych zkusil www.akvarista.cz/… nebo www.akvarista.cz/… , ale i tak by to byl jen pokus rybu zachranit, a co si z leciv vyberes, spis sazka do loterie.

Nizsi vodni sloupec jiste nevadi, ale k tomu aby se voda udrzela slusna, ji musi byt dostatek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:06 Karen Re: Designer
Tak 25-26°C, má tam topítko. Měla jsem u ni ještě pár kominíčků a pár pavích oček ale rači jsem je dala do druhého akva.
Edit: Teď jsem opět kontrolovala bettu a všimla jsem si už má slepené ploutvičky tak jsem jí zmenšila vodní sloupec ať se líp dostane k hladině snad to nevadí (?)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 22:02 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Karen
Na to mame moc malo informaci. Jakou ma teplotu vody?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [47] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=2301