Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 82 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2012 11:35 MissyMesalina
Zdravíčko,
mám problém i se svým druhým Betťákem, má takové splácnuté, jakoby slepené ploutvičky, měl je takové i ten, co mi umřel. Co na to má vliv? Zjistila jsem, že mám asi vápenatý štěrk, v octové vodě jakoby šumí, takže ho dnes vyndám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:48 jackeee Re: romant
Tak jo, písek je pryč, mušle jsou pryč, akvárko s vyměněnou vodou u topení a přikrytý. Zítra vlítnu do zverimexu pro nějakou tu kytku a patentky. Děkuju moc za pomoc. Jsi anděl. M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:22 R Muž romant [27983] Re: jackeee
Ten písek co tam je, tam už nedávej, nech to akvárko úplně bez písku a zítra se podívej po nějaký plovoucí rostlině(nách) a do tý doby než bude to nový akvárko tak Tě nemine obdenní, či každodenní výměna vody těch 30-50% aby se suplovala funkce filtrace. S krmením se netrap, až se beťák zmátoří, tak teprve potom mu skus dát třeba mražený patentky, ale jenom trošku, před tím než mu je dáš je nech rozmrazit a propláchni je studenou vodou.
Edit: Tu malachitovou zeleň bych nedával, to bych spíš použil Acriflavin, nebo eSHu 2000, ale uvidíš jak bude vypadat zítra, zatím bych se držel jenom té výměny vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:17 jackeee Re: romant
Mušle. Ok, vyhodím. Až mi přijdou větší akvárka, tak pořídím něco přímo pro rybičky. Ještě jednou moc děkuji. Vodu už mění, dala jsem vyvařit písek, tak třeba se to zlepší. No, snad se toho nového akvárka dočká :(. Je mi z toho smutno :-(
Můžu se ještě zeptat, zda mám do té vyměněné vody kápnout malanchite green? (nevím, jak se to řekne česky..)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:10 R Muž romant [27983] Re: jackeee
Vyměň tu vodu a vyhoď tu mušli, nebo co to je to bílý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 22:08 jackeee Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ok, jdu na to. Díky moc, jsem z toho zoufalá. Vypadá to opravdu ošklivě. Zkusila jsem jí vyfotit, ale jak to má pod tou tlamičkou, tak je to špatně vidět..
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:54 R Muž romant [27983] Re: jackeee
Teď není moc času nazbyt, tak tu vodu vyměň ještě dnes, odstávat to nechat nemusíš, jenom ať je vytemperovaná na stejnou teplotu, jako je v akvárku a pokud to akvo není ničím přikrytý, tak zainprovizuj a nějaký tzv. krycí sklo tam dej a akvárko dej k topení ať se ohřívá ta voda a sežeň si nějakej teploměr ať víš jakou teplotu tam máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:49 jackeee Re: romant
Hm, tak jsem udělala uplně všechno blbě krom přípravku na plíseň. Jelikož jsem tele a uvěřila jsem akvarijnímu "podavači",že betty skoro nic nepotřebujou, je betta fakt v malinkém akvárku bez topení (nevešlo by se tam). Nenadávejte mi :-( , jak už jsem psala, větší akvárko se vším všudy už je objednané. Dám tedy odstát vodu a zítra dopoledne jí to vyměním. Mohla bych se ještě zeptat, jaké krmení by jste doporučovali? Ještě jednou díky za radu.M.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:43 R Muž romant [27983] Re: jackeee
Vyměň polovinu vody a zítra znova a snaž se držet teplotu nad 25 stupni. Uvidíš jak bude vypadat zítra a popřípadě se použije nějaký protiplísňový prostředek. Chtělo by to fotku té rybky. Ničím nekrm ať se zbytečně ta voda nekazí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 21:34 jackeee
Dobrý večer.Nechala v akvaristice zlákat ke koupi krásného Beťáka, ale samozřejmě s informací, že mu stačí 2L akvárko.Už vím, že je to hloupost a už mám objednané nové, větší i s teploměrem, nicméně bych už teď potřebovala poradit. Beťákovi se pod tlamičkou udělala taková dírka, vypadá to jak odřenina, ale zároveň, jak plíseň. Už druhý den co to má nežere a jen se drží u hladiny. Přijde mi, že se mu díra čím dál více zvětšuje. Nemyslím si, že by se mohl až tak odřít, má tam jemňoučký písek a mušli, která nemá drsný povrch. Prosím poraďte, co by to mohlo být a co s tím dělat. Díky moc. Marie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 19:27 MissyMesalina Re: D@n!€L
Truchlení netrvalo dlouho, už mám nového palec Koupila jsem ho v Hornbachu. Nebožtík byl z malé akvaristiky, kterou tu všichni chválí, ale myslím, že v Hornbachu mají o bettky lépe postaráno, nemají je v "krabičkách od sirek" ale ve 20l většinou samotné a mimo dohled dalších samců, takže jsou podle mě spokojenější a tím adaptibilnější, než z 2dl nádržky s agresivním sousedem. Uvidíme, jak mu bude zítra. Rozhodně se nevzdám, ráda byh časem větší akvárko i s nevěstami hop .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 10:45 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: MissyMesalina
Nympheas má pravdu.. Od té doby co jsem si ze zverimexu přinesl různé nemoci, tak kupuju ryby jenom od chovatelů - nejčastěji na burzách. Jinak hlavně se nenech odradit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.02.2012 10:27 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: MissyMesalina
Nebud smutná,kolikrát si člověk přinese nemocnou rybu i z obchodu a ryby už jsou třeba i přeléčené a oslabené.Já už kupuji ryby pouze od chovatelů.Nenech se hlavně odradit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2012 10:11 MissyMesalina Re: romant
Tak mi molem deváté umřel sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:57 R Muž romant [27983] Re: MissyMesalina
Vyměň polovinu vody a drž tu vyšší teplotu, klidně více jak těch doporučovaných 26 stupňů a ničím ho nekrm, to je teď stejně zbytečný, jenom by to zhoršovalo kvalitu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:55 MissyMesalina Re: D@n!€L
Válí se na boku nebo i na zádech a ploutvičky má celé splácnuté. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:51 Muž D@n!€L [74] - LabyrintkyRe: MissyMesalina
Jak píše romant - zkus mu dát patentky. Moje betty nikdy nechtěly sušené krmení (vločky, granule). Jediné sušené krmení, které jim kdy chutnalo byly tablety pro obyvatele dna. U mně patentky zabraly vždycky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:35 R Muž romant [27983] Re: MissyMesalina
Skusil bych tomu mlsounovi dát mražený patentky. Klidně ho můžeš 2-3 dny nechat vyhladovět, bude mít alespoň lepší apetit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:29 MissyMesalina Re: Cosmogagy
To jsem na tom s nima stejně, celý týden snídám chleba s vysočinou a už se mi to tak přejedlo, že do oběcda radši hladovím smich

Rozdrtit jsem to už zkoušela, jenom mi to zasvinilo dno, protože od toho odplaval nejdál, co to šlo a pak se schoval za topítko. Už mě má asi plný ploutve, pořád na něj chodím civět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:24 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MissyMesalina
Granulky není problém trochu nadrtit, ne? :-)
Každopádně když koupíš i jiný druh krmení tak to bude dobré, ryby taky umí být potvory vybíravé a žrát pořád to stejné je nebaví :-D
Já třeba krmím šesti druhy "suché" potravy a dvěma druhy mražené.. tak různě na střídačku. Sem tam jednou za čas (jednou dvakrát do měsíce) přikrmím i živým.
A ryby mám fakt na toto strašné.. jsou zvyklé že se žrádlo obměňuje a když krmím třeba 3 dny za sebou stejným, tak jde vidět že už jim to ten třetí den ráno nešmakuje a místo co by pořádně žraly tak to vždycky několikrát nasajou a vyplivnou než to fakt sežerou. Když jim pak večer hodím něco jiného, tak žerou jak prokopnuté :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 21:16 MissyMesalina Re: katterinecka
Tak Barney už se trochu rozpohyboval, sem tam si přeplave, ale drží se stále u hladiny. Když se zastaví, převrací se břichem vzhůru. Asi nemá síly, vůbec nechce žrát :-( Zítra mu zkusím koupit nějaké nitěnky a nějaké jiné krmení, tyhle granulky mi na jeho tlamku příjdou nějak velké. Teplota stoupla na 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:41 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: MissyMesalina
Nad akvárko by pak byla dobrá aspoň stolní lampička aby rostliny měly trochu víc světla, a nechat si třeba u sklenáře uříznout krycí sklo, s odřízlým rohem na hadičky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 18:18 MissyMesalina Re: Dosmogagy
Děkuji za rady potlesk vodu jsem teď vyměnila, teplotu natavila na 26°C, tak se mu snad udělá lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:41 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MrHu
S tím filtrem souhlasím.. pokud neběží, tak ho raději vyndat ať neškaredí akvárko.. to už můžeš Missy dvě minuty kvedlat prstem po hladině ;-)

Jestli jsi z Jižní moravy tak se klidně pro kus růžkatce a pár kousků Pistie u mně stav, věnuju ti je zdarma ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2012 14:29 Muž MrHu [300] Re: MissyMesalina
Určitě to chce zvýšit teplotu na těch zhruba 26° a držet teplotu vzduchu nad hladinou stejně vysoko...pouštět filtr kvůli okysličení vody pro betťáka je nesmysl...buď musí filtr běžet furt a nebo nemá smysl aby tam byl..pak je ale potřeba často měnit vodu...určitě by neškodilo přidat nějaké rostlinky, hlavně plovoucí (Pistia, Roccia a podobně)...a světlo by se taky hodilo...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:27 Muž larix [1420] Re: MissyMesalina
Tá teplota podľa teplomera vyzerá ešte o niečo nižšia ako 23°C. To by som tiež považoval za hlavnú príčinu apatie. Tých 26°C je minimum, ryba by bola spokojná aj pri 30°C. A ak chceš rybku udržať pri živote dlhodobo, treba si niečo prečítať o zakladaní akvária. Napríklad tu:
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/forum/s11
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/536-zaciname-s-akvaristikou-zakladani-akvaria
rybicky.net/clanky/593-zalozeni-akvarka-z-pohledu-zacatecnika
rybicky.net/clanky/452-zalozeni-akvaria
rybicky.net/clanky/654-souvislosti-v-akvariu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 14:16 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: MissyMesalina
Můj osobní názor je že bys mu měla zvýšit teplotu tak na 26 stupňů, jen mu to prospěje. 23 je pro bojovnici celkem málo. A taky přidat nějaké plovoucí rostliny, třeba růžkatec by se Beťákovi určitě líbil a roste i při slabém osvětlení.
A když nefiltruješ, tak bych každý druhý den vyměnil aspoň čtvrtku vody za čerstvou...
Zkus pouvažovat o molitanovém filtru ("lidově" bublifuk) napojeném na vzduchovací motorek. Ten vodu moc nevíří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2012 12:56 MissyMesalina – Umírající Betťák?
Fotka k příspěvku Ahoj,
dnes mám doma třetí den samce bojovnice. Rybka se jako bez života, leží buď na topítku, nebo na filtru, aby se mohla nadechovat vzduchu a nehýbe se, už jsem si chvíli myslela, že je po ní, protože ležela na boku. Žrát jsem ji viděla jen jednou, asi hodinu po tom, co jsem si přivezla, od té doby se krmení nedotkla. Mám Betta Granules od zn. Tetra. Voda je z Hradce Králové, přibližně polovinu jsem převařila, aby nebyla tak tvrdá. Když jsem ho přivezla, zdál se mi být v pohodě, plaval si po akvárku a vytahoval se, jaké má krásné ploutve. Když zapnu filtr, tak si chvíli plave, ale spíš to bude tím, že je proud moc silný, zapínám ho jen na okysličení vody, tak na minutu dvakrát denně. Teplota je 23°C. Můžete mi dát nějaký tip, na co se mám zaměřit? Čerstvou vodu dávám každý den. Nebo je normální, že je bojovnice takle lenivá? V akvaristice měl hned vedle sebe za průhlednou přepážkou jiného samce, není možné, že je z něho vyčerpaný?

Budu Vám moc vděčná za nějaké tipy.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:29 Vrtule Re: Silent
Bohužel mám jako karanténu pouze 9l akva bez topítka, to se mi zdá pro Bettu drastické. Používám Aquatan, jinak dobrý tip, děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:26 Vrtule Re: Nympheas
Povlak to určitě není, vypadá to spíše jako stroupek. Z počátku však jako bílý chomáček. Dnes je to třetím dnem po odřenině. Dávám Aquatan spolu se solí a zvýšenou teplotou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:04 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Vrtule
Rozhodně bych to nelila do akvária a betu odlovila! A zdá se být ta skvrna jako povlak?A jak jí má dlouho?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:03 R Muž Silent [5949] Re: Vrtule
Můžeš použít Sera Mycopur je určen na plísně. Panceřníčci by ho měli snášet bez problémů. Léčba se stejně provádí v oddělené nádrži. Ještě bys mohla použít Dajana Aloe Gel který sice není lék ale pokud tam není viditelná plíseň tak ránu zhojí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 10:01 Vrtule Re: romant
Fotka k příspěvku A nemůže léčba Acriflavinem ublížit pancéřníčkům? Doma tento přípravek bohužel nemám, pouze Mycoupur a Costapur. Napadlo mě použít pouze Mycopur jako prevenci spolu s vodoléčbou, co vy na to?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 09:52 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Jsem trochu skeptik vůči léčivům,mojí rybku acriflavin sice vyléčil,ale poškodil ztrátou barvy.Možná nevhodné dávkování,možná vedlejší účinky,nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 09:40 R Muž romant [27983] Re: Nympheas
Byť je ta fotka mázlá, tak z popisu toho poranění lze dovozovat, že již dochází k nějakýmu plísňovýmu napadení, tak proto ten Acriflavin společně s vodoléčbou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:52 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Proč hned Acriflavin?Pokud je to odřenina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2012 08:19 R Muž romant [27983] Re: Vrtule
Začal bych často měnit vodu a použil nějaký protiplísňový prostředek, třeba Acriflavin. Pokud je to odřenina, tak by to mělo zabrat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 23:42 Vrtule – Betta - plíseň vzniklá po odřenině?
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím Vás o radu. U mého samce Betty se objevila den po drobné odřenině (nad levou žábrou nahoře), jakýsi bílý puchýřek. Dnes večer by se to dalo přirovnat ke strupu, který nepřiléhá na kůži, ale mírně odstává. Nevím si rady, zda započít léčbu Sera Costapurem či Mycopurem. V 54 l akva mám ještě 4 pancéřníčky a nechtěla bych jim léčbou ublížit. Děkuji za odpovědi ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 15:43 R Muž romant [27983] Re: Ruff
Určitě to nechce zapomínat na teplotu, která by neměla klesat pod 25 stupňů. Nejsou k dispozici žádný údaje o tom akvárku, tak jestli je tplota O.K. tak je to jenom dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:32 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Ruff
Trochu by mohl pomoct výluh z rašeliny nebo olšových šišek. Necháváš tu vodu odstát?
Nejvíc by asi pomohla fotka té ryby aby se dalo přesněji určit co jí je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2012 13:10 Ruff
Zdravím,

od Vánoc mám doma akvárko s jedním samečkem. Před pár dny se mu na celém těle objevily hnědé skrvny, jako by měl nějakou hnědozelenou plíseň nebo co. Ihned jsem mu vyměnil celou vodu, ale nelepší se to. Dneska mi navíc přijde, že plave tak nějak zmateně. Akvárko je bez filtru, ale pravidelně (tak jednou za dva dny) mu měním 1/3 vody.

Můžu rybičce nějak pomoci?

Děkuji za rady ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 11:14 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Silent
Aha. U mě v akváriu totiž proběhla vodnatelnost u několika ryb s typickými příznaky. Nafouklé břicho a naježené šupiny. Podařilo se mi nemoc za nějaký čas vymítit a zbyla jen akarka zelená s tímto napuchlým okem, ale ta stále žije a pomalu se to začíná vstřebávat. Tudíž jsem se domnívala, že je to stále příznak vodnatelnosti. Děkuji za vysvětlení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   01.02.2012 10:05 R Muž Silent [5949] Re: grizly
Tomu se říká exophthalmus. Bývá to způsobeno zraněním nebo zánětem oka, občas i parazity. Většinou to odezní samo, za předpokladu perfektního prostředí v nádrži a pokud ne tak bych nasadil nějakou antibakteriální léčbu.
To Nympheas: jak se správně Sid podivuje, ne každý otok je vodnatelnost. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2012 09:57 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Nympheas
Vodnatelnost?! coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 21:18 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: grizly
Ano. Myslím že jde o vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:23 R Muž romant [27983] Re: grizly
Vyměň vodu, klidně polovinu akvária a když se to nebude zlepšovat, tak odlovit a léčit nějakým aktibakteriálním léčivem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:20 Muž grizly [145]
Fotka k příspěvku Tak toho jsem si právě všimnul. Už jste se stím setkali?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 20:02 Iva31 Re: romant
Je pravda, že jsem nenapsala, že zcela nově zřízené nebylo. byl tam jiný beťák se šneky, rostlinky stejné,jen tam nebyl filtr.Po 2 letech umřel, tak jsme obratem pořídíli nové beťáky.vodu jsem vyměnila jako obvykle a dokoupila filtr. Sameček vydržel cca týden a pak umřel. Uvidím jak se samicce bude dařit dál
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:51 R Muž romant [27983] Re: Iva31
Je to slovíčkaření. Důležitý je že se té rybce daří lépe. To původní akvárko v němž bylka společně s tím samečkem nech pořádně zaběhnout a další rybky tam dej tak po třech nedělích, klidně tam dej nějakou tzv. startovací rybku jako třeba paví oko, nějakýho šneka, ať je to řádně zabydlený a dobře nastartovaná nitrifikace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:47 Muž MrHu [300] Re: Iva31
To není myšleno tak, že je v novém prostředí...ale tak, že je v akváriu, které je nově založené...:-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [82] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4051