Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 95 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 17:58 Žena Imii [45] Re: jjjura
Mě sameček občas nehýbe ploutví když ho samička zraní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 16:42 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: jjjura
Zkus mu přiložit k akvárku zrcátko aby se v něm viděl. Měl by se naparovat a používat u toho všechny ploutve.

Tu přední ploutev na bříšku bety k plavaní nepoužívají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2009 15:49 jjjura – Betta splendens - Sameček nepoužívá jednu ploutev...
Mám samečka betty a odedneška od rána má nějaké povadlé ploutve. A jednu (tu vepředu) skoro vůbec nepoužívá. Nevíte co mu může být? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 10:06 R Muž Silent [5949] Re: Simba
Zkuste ji v karanténě pár dní nekrmit. Pokud jste ji nakrmila tak se pokuste zjistit jestli vylučuje. Teoreticky může mít i neprůchodnost střev. Pokud není schopná vylučovat je lepší ji utratit, protože v tomhle stadiu rybka trpí, ale nebudeme předbíhat. Snad se to srovná tím Baktopurem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 09:12 Žena Simba [0] Re: Silent
Mockrát děkuju. No mě na tom zaráží fakt, že se nafoukla z ničeho nic a už takhle přežívá asi 25 dní. Po mých zkušenostech s vodnatelností rybka vydržela sotva týden léčení a pak zemřela. Jenže takhle je opravdu živá. Jak někoho vidí u akva, tak hned připlave, snaží se žrát, ale většinou si vezme jedno sousto a končí. Akva je po ní skoro čistý. A taky nemá vůbec vypouklý oči, teplota v akváriu se drží kolem 26,5-27°C, a stresovaná snad z ničeho být nemůže, protože v akváriu zastává tzv. vedoucí funkci. A prosím neraďte mi, že mám rybku utratit. Je to moje vůbec první rybka (kupovala jsem ji před rokem) a je to naše zlatíčko. Když to ovšem jinak nepůjde, tak co se dá dělat, ale ráda bych nejdříve vyzkoušela všechno, co by ji mohlo alespoň trochu pomoc. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.05.2009 08:12 R Muž Silent [5949] Re: Simba
Podle fotek to vypadá opravdu na vodnatelnost. Takže jedině aplikovat ten Baktopur a doufat, že zabere. Vypadá to dost rozjetě. U vodnatelnosti je problém, že může mít více příčin. Je to spíše symptom než přímo onemocnění. To může způsobit bakteriální nákaza nebo třeba selhání ledvin. Nemoci ryb zas tak prozkoumané nejsou a příčina se většinou zjistí až při pitvě. A tu nechá běžný akvarista těžko provést.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2009 18:12 Žena Simba [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojky. Potřebovala bych od vás pomoc. :-( Onemocněla mi bojovnice. Okamžitě jsem ji oddělila od ostatních a dala do karantény. Zpočátku jsem si myslela, že jde o vodnatelnost, takže jsem použila léčivo Bactopur direkt. Teď si však nejsem úplně jistá. Rybka má nafouklý bříško a odstátý šupiny, ale snaží se baštit a celkově je čilá a rychle reaguje.. Takže si spíš myslím, že jde o infekční zánět plynového měchýře. Přikládám fotku (omlouvám se za kvalitu, asi se z toho moc poznat nedá) a prosím o radu, zda jde opravdu o tuto nemoc a případně jak z toho rybku co nejdříve dostat. :-( Všem mockrát děkuju.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:32 Muž deathfoe [58] Re: jíří
Zkus se podívat tady rybicky.net/nemoc/flexibacter-columnaris a pročíst si ty dva odkazy na fóru co tam jsou. Jinak ti asi neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2009 14:07 jíří – bojovnice pestrá
Prosím o radu. Sameček bojovnice pestré ma nejakouá nemoc. Projevuje se tim že se mu rozpadli ploutve. Uz po druhe. Poprvé splesnivěli. Prosím o pomoc sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 21:02 Muž boruberry [159] - Raci, krabi, krevetkyRe: glumča
Toto je 100% samička. Má podélné tmavé pruhy na těle. Je možné že by jí i sameček napadal, jestli teda nejaky v akvarku je. Jestli ne, tak se take priklanim k BRP, jak uz tu psali jini.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 20:57 Žena glumča [424] - LabyrintkyRe: kocicka25
Ahoj, taky se přikláním k názoru, že by mohlo jít o bakteriální rozpad ploutví. Ještě se chci zeptat, kolik bojovnic máš v akvárku? Máš tam samce? Mé známé prodali totiž v akvaristice samečka s krátkými ploutvemi jako samičku a pak se choval v akvárku, kde byl společně s dominantním samcem, velmi nevýrazně, nebyl vybarven a měl potrhané ploutvičky. Po přelovení se nádherně vybarvil. Jinak držím palce, at se podaří rybku vyléčit. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2009 19:02 karca Re: kocicka25
Má otravu chemikáliemi. Vyměň vodu, přidej pšípravek k čištění vody (odstraňovač chloru z vody), 2 dny nekrm, přeskoušej filtr, pozorně jí sleduj. Je oslabená a může mít další nemoci!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2009 11:19 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: kocicka25
Na tejto fotke to vidno dobre, fyzická prasklinka smeruje vždy pozdlž záhybov zhybov, ale táto je okrúhla. Je to istý druh baktérie, ja to liečim sera-baktopur, za dva dni je fit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 19:06 Žena Alena.sv [89] Re: kočička25
Vypadá to na bakteriální rozpad ploutví. Dej ji do karantény, zvyš teplotu a přidej léčivo. Např. Esha2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:42 Muž . : Hunter : . [17] Re: kočička25
Mozno ze je v strese. Daj ju do karanteny a poriadne ju prezri ci nema nejakych parazitov. Tie plutvy, mozno ze nejaka pliesen alebo bakterialny rozklad plutvy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2009 12:16 kocicka25 – Nemoc bojovnice pestre
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Prosím o pomoc určení nemoci u bojovnice pestré. Nemoc se projevila dnes rano. Včera večer nic podivného. Apolena(tak se jmenuje bojovnice pestra) plave stale hlavou dolu, ploutve jsou potrhané, reaguje na pohyb, ma něco jako křeče. Prosím o akutní pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 22:52 lara111 Re: datura
Fotka k příspěvku Ta zadní díra sice začla zarůstat, ale dneska se ji zvětšila o něco do strany. Ale jinak relativně plave, žere.. Občas teda jen je u dna a minimálně hýbá tou jednou prsní ploutví..
Edit: Teď koukám, že se jí na té prsní ploutvi něco udělalo, asi se jí taky začíná rozpadat.. zvažuju karanténu, ale nevím na co ji mám léčit :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 21:57 Joecz Re: lara.111
Já léčím všechny nemoci s esha 2000 a skoro vždy to zabere.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 21:51 Žena datura [104] Re: lara111
A jaké jsou okraje? Zacelilo se to aspoň?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2009 17:54 lara111 Re: datura
Tak ploutve zatím zrovna moc nedorůstají. Navíc bojovnice přestala používat jednu z prsních ploutví.. To asi vysvětluje, proč se během dne drží spíše u dna. Nevíte někdo čím by to mohlo být? Teď už začínám mít obavy, aby tu ploutev neměla nějakou ochrnutou..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 19:42 Žena datura [104] Re: lara.111
Jasně, tohle je pro bojovnici maličkost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2009 17:22 lara.111 Re: Killer88
Tak druhá díra postupuje tak, že myslím, že mu za chvilku praskne celá ploutev dolů a kousek se mu vylomí.. Tak doufám, že i to mu zaroste :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:48 Muž Killer88 [39] - CichlidyRe: lara.111
Každopádně, až mu teď dorostou, tak budou zase o kousek větší. A to je dobrý ne? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:48 lara.111 Re: Imii
Zrcátko nepoužívám, když se na něj kouknu, tak se neustále předvádí před platama..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:45 Žena Imii [45] Re: lara.111
Ploutve vždy dorůstají. A toto vypadá jako mechanické poškození = popraskání. Prostě se moc "nafukuje". Pokud mu dáváte zrcátko tak mu ho neberte úplně, pak by mu ploutve špatně srostly, jenom tam nechávejte zrcátko třeba o 1/2 času méně. Třeba jen 2hodiny ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:38 lara.111 Re: filipsi
Mám s ním v nádrži jen živorodky.. Že by to mohl mít z toho, jak se předvádí mě už napadlo, ale už to má pár dnů. Tak jsem přemýšlela jestli ho nemám dát do karantény, aby se trošku uklidnil. Nebo myslíte, že to není nutný, že se mu to časem samo zahojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:34 Muž filipsi [1295] Re: lara.111
Nemusi byt vsechno hned nemoc. Co treba nasledky utoku jine ryby, mechanicke poskozeni, prasklina pri "predvadeni", roztahovani ploutvi...
Je to normalni, a nijak ji to neva. Casem muze srust zpet.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:33 vitek38 Re: lara.111
Mohl by to bejt nějakej agrasivní samec nebo nějaká pošinutá samice. Pokud s nimi chováś i nějaké agresivní ryby, také moźnost. Řekl bych že jí to nevadí a že to zaroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2009 14:30 lara.111 – Bojovnice - děravé ploutve
Fotka k příspěvku Tak jsem s hrůzou zjistila, že moje bojovnice má díru v ploutvi.. teďkon už dokonce dvě. Trochu jsem pátrala a nedokážu to přiřadit na žádnou nemoc.. Přikládám fotku a moc prosím o nějakou radu, začínám z toho být nešťastná.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 21:24 Žena datura [104] Re: Kristýna
Já to na rozpad nevidím. Jedna moje betta na tohle trpěla- stávalo se jí to vždycky, když jsem jí přendávala z karantény do společňáku. Byl to pak takovej začarovanej kruh. Udělalo se jí to, dala jsem jí zpátky, přeléčila a po několika hodinách s ostatními rybami to měla zas. Jeden čas jsem měla podezření, že je to stresová reakce nebo že jí koušou - ale to se mi nepotvrdilo. Koneckonců, k bakterce to nikdy nesklouzlo. Vždycky se po pár dnech ploutve zase zacelily. Myslím, že to nebude nic vážného. Udržuj vodu čistou, pro všechny případy ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2009 10:18 Muž filipsi [1295] Re: Kristýna
To nic neni. Pokud delsi dobu zustanou tyhle 4 betky v 50l, to teprve uvidis, jak vypakaji poradne otrhane ploutve. Kdyz se do toho daji, staci jim par minut.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 19:35 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetkyRe: Joecz
No tak to mám zatím 50 na 50. Já si taky nemyslím, že je to zozpad. Ale nemůžu to vyloučit, protožeje to jen můj názor. Potřebuju to akorát potvrdit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 18:32 Joecz Re: Kristýna
já tam rozpad nevidím, ale není to moc ostré
spíš bych řekl, že je to otrhané a začíná se to hojit, ale není to na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 18:06 Žena Imii [45] Re: Kristýna
Nevím co je na této rybě špatně (název fotky - Nemoc betty 4.) rybicky.net/nadrz/5299/4.jpg

Ta ryba vypadá zdravě.

K tomu samci ... vypadá to na bakteriální rozpad. Okousané nebo potrhané ploutve vypadají trochu jinak. Nemůžu ale vyloučit že mu ploutve okousali samičky, pokud jsou s ním. Já jsem měla jednu agresivní samičku, která útočila na samce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2009 17:39 Žena Kristýna [72] - Raci, krabi, krevetky – Nemoc betty nebo dílo jiných rybek?
Fotka k příspěvku Najednou z ničeho nic začala 1 betta jakoby mít potrhané a oškubané ploutve. Bojím se, aby to nebyl rozpad ploutví a aby se nenakazili jiné betty. Sameček má jen nabělalé konečky ploutví, ale tahle je má dost oškubané. Jinak tahle betta leží většinu dne u dna, nebo zamotaná v jávském mechu.Nepozoruji žádné stravovací změny = žere jako kombajn. V akvárku, kde jsou provizorně je hejno neonek, pancéřníčci, krevetky, ancistrusy a samec se samicí betty + samice - tahle betta. Sameček tuhle bettu dost prohání a někde jsem zaslechla, že se nemají chovat neonky s bettama, protože jim neonky ožírají ploutve, ale nevím, zda je to pravda. Prosím o názory, a předem děkuji za vaše vyjádření. :-)

Odkaz na moje akvárko, kde jsou dočasně bettinky - rybicky.net/nadrze/5299
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 13:24 Žena datura [104] Re: robbca
Okousané ploutve - ona se s někým poprala? Bactopur mi na betty vždycky spolehlivě zabral, je to dobré léčivo - je šetrnější i k rostlinám.
Mě to tedy spíš přijde jako bakteriální nákaza. Fakt je, že takhle nateklé rty jsem ještě neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 12:21 Žena Alena.sv [89] Re: robca
Vypadá to na plíseň. Jakou tam máš teplotu? Tyhle léčiva nepoužívám, takže s nimi nemám zkušenost. Ale jestli nepomohou, vyměnila bych část vody, zvýšila teplotu a přidala sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:49 robbca – betty rty
Fotka k příspěvku Moje betta polehava, ma okousane ploutve a natekle rty na kterých má zelené tečky. Moc nemuze jist a bojim se o ni. Dal jsem ji baktopur a ectopur a nevim co s ní. Prosíím poraďte mi. Ještě přidávám foto. :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:33 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: pavliina
S tím krmením bych ale počkal až po zvýšení teploty. Při 21-22st. C je beta "polomrtvá".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 11:08 Žena pavliina [50] Re: Lenka
Určitě to bude chtít zvýšit teplotu, minimálně na 26 st., beťáci mají rádi teplo. Svítit by jsi mu měla tak 10 - 12 hodin denně. A žere ti vločkový krmivo? Pokud ne, zkus mražené patentky, které nejdříve proláchni v sítku vlažnou vodou, ale moc mu jich nedávej, raději častěji a po troškách ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 10:15 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Lenka
Problém je ta teplota - je příliš nízká. Zkuste beťákovi přitopit na 26-28 st.C a uvidíte, jak se mu bude u vás líbit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2008 09:46 Lenka – bojovnice pestrá
Fotka k příspěvku Ahoj vsichni. K vánocům jsme dostali bettu. Nikdy jsem akvárko nemela, jsem totální zacatecnik. Jeste ho nemám uplne vybavené kytkama. Tak si nevím rady. Zda se mi, ze za tech par dní na koncích ploutve ztrácí barvu, bělá. Dnes ani moc nezrala. Zatím je čilá. Muze to byt nizkou teplotou vody? Mam tam asi 21-22. Musím koupit topítko. krycí sklo mám. Je u lampičky, takze na ni večer dost svítí. Může mít vliv osvětlení?díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:13 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bledule
Potom - infarkt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:08 Žena Bledule [0] Re: Sid
To ne...nádobu jsem vyvařila horkou vodou a voda byla z akvária..žádný kyanid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 11:02 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Bledule
Zkoušela vyskočit a pak klesla ke dnu?! coze Kyanid!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 09:44 Žena Bledule [0] Re: TomášB
A co s tím? Nakapala jsem ji do akvaria kapky proti bakteriim a vitaminy.
Z čeho by to mohla mít? Mám akvárium téměř dokonal čisté, bez řas, bez malých šneků, čistá voda... :-(
Ještě by mě zajímalo, jestli mám držet mimo akvárium i druhou betku samičku. Momentální akva pro nemocné rybky je jen 2x vetší než bettaria v akvaristikach a ta "zdrava" nevypadá moc štastně v takovém malém prostoru. Ale bojím se, jestli také není nakažená. Vzpoměla jsem si, že v tom akváriu kde byly samičky byla jedna mrtvá, jestli nemohli chytit nějakou otravu...
mám tam tu druhou samičku vrátit? vypadá celkem zdravě, ale co kdyby? Docela mě děsí, že by to mohla být infekční vodnatelnost, i když nemají vypouklé oči a ani mco nafouklá bříška

Edit: Tak už je to jedno. "zdravá" právě umřela. Ale nemám tušení proč. Párkrát se pokusila vyskočit a pak klesla ke dnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 09:10 Muž TomášB [12] Re: Bledule
Ta defotmovaná páteř je plynový měchýř
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 08:57 pansuu Re: Bledule
Ryby odnes zpátky do hornbachu, pokud jsou solidní daj ti jiný. Tu keramiku můžeš dát, pokud se ti to líbí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2008 08:47 Žena Bledule [0] – Neschopnost plavby ke dnu, nechutenství, deformovaná páteř samičky bojovnice. Diagnoza a léčba?
Potřebovala bych poradit...předevčírem jsem si z hornbachu donesla krásného samečka bojovnice a k němu dvě samičky. Byly sice trochu otrhané, ale řekli mi, že za chvíli dorostou, rybka se zpraví a bude happy end. Sameček bojovnice se opravdu vzchopil, ale ale samičky jsou hodně chcíplé a jedna z nich má deformovanou páteř (za hřbetní ploutní na takový divný skok dolů a pak divně zaoblený konec páteře) a nemůže plavat ke dnu. Nehýbá se, je vyčerpaná a už ji akorát chybí, aby se otočila bříškem vzhůru :-( co s tím? žu je v samostatném akvári, bojím se, aby nenakazila ostatní. Stejně budu asi muset vylovit i tu druhou samici :-(
Akvárium má 60l, teplota 25°C, v celku hustě osázené, dobře osvícené...

PS: mohu dát vypalovanou z části glazovanou keramiku do akvária?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2008 20:18 Žena lulk [5] - CichlidyRe: ezechiel
Nezlepšilo sa to úplne. Po zvýšení teploty začala byť aktívnejšia a má krajšiu farbu. Japonky použila ako potravu. Vitamíny som pridala len predchvílkou. Ale ešte má tu odreninu. Ale nevyzerá už tak v depresii.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [95] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4701