Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 21 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 13:12 Žena mysz [12]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobré odpoledne, odhaduji správně, že toto může být příznak bakteriální infekce? Ryba má pár světlých flíčků, ode dneška i nad okem... Předem děkuji za případnou radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2017 17:42 Maq Re: elilith
Prezentaci (a hlavně deník) jsem si přečetl a můj názor to jen posílilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.12.2017 15:41 Žena elilith [1] Re: Maq
Jenomze znovu...tady se nebavime o mem normalnim, zajetem akvarku z moji prezentace (se na nej prosim podivejte, jestli vam to prijde technicke, tak uz nevim, co mene bych tam mela dat...), ale o karantene...rybicka z "vodicek" zcela urcite neonemocnela, mela to uz pred tim...to je jak mluvit do dubu...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   04.12.2017 12:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Mojmira
-začal bych u krmiva Krmení: Prodac Betta food ,není zrovna dobrou volbou ,zajistětě si nějaké prémiové krmivo-va
- zvedněte lehce teplotu 27-28 pokud betta polehává
- prozatím bez léčiv , následně konzultujte zde na foru ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 10:51 Muž Mojmira [0] - Miniakvária
Přidám se s dotazem ohledně zdraví mého beťáka, kterého mám od dubna viz. prezentace. Skoro od začátku se stávalo, že mu pár dní zůstávala viset stolice a byli v ní i bílé proužky. Co jsem se tak dočetl, pokud jinak vypadá zdravě nemusí se jednat o žádný problém. Od pátku se ovšem začal schovávat na dno pod rostlinky a odmítal jíst, až včera večer si vzal pár granulek. Může se jednat o vnitřní parazity? Pomůže na to případně esha 2000?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2017 00:06 Maq Re: elilith
Přečetl jsem si Tvoje tři příspěvky a mám z toho dojem, že jdeš na akvaristiku velmi chemicko-technologicky. Být pozorná a přičinlivá je fajn, ale zkus to celé pojmout trochu jinak. Akvárko není věc kterou vytvoříš a rozjedeš nějakými udělátky, vodičkami a násadami. Tím méně když nevíš přesně, co dělají, co obsahují, a čeho vlastně chceš dosáhnout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 18:44 R Muž romant [27981] Re: elilith
Ano, polovinu vody bych vyměnil a dbát na to, aby se teplota při výměně nesnižovala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 18:28 Žena elilith [1] Re: romant
dekuji! pro jistotu jsem udelala testy vody a NO2 i NO3 jsou v norme. Mam tu vodu nejak menit, kdyz je v ni ta esha?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 17:27 R Muž romant [27981] Re: elilith
Je nastydlá, teplotu na 29st. a vodu v karanténně zasolit(polévk. lž. na 30 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 17:24 Žena elilith [1] Re: afc1886
tak nadrz je karanteni (tj. pouze pro nakup novych rybek...nema zabehany system a neni urcena pro dlouhodobe fungovani - proto ty nitrifikacni bakterie)...bez substratu, bez kytek (jsou tam jen plovoucky, par ustrihanych prebytku z akvaria a jedno microsorium, dva koreny, jeden kamen...tot vse). Vodu jsem davala castecne z velkeho akvaria, zbytek kohoutkovka. List mandlovniku a par levatek a okruzaku. Za ty dva tydny jsem to cistila dvakrat...odstato dno, vycistene koreny, vymenena pulka vody. Seachem mam ozkouseny, rybam, snekum ani rostlinam neskodi - dala jsem to tam jednou, pri vymene vody - jsou to vicemene nitrifikacni bakterie a odstranovac chloru...ryba mela priznaky i pred tim, takze z toho to zcela urcite nema. Pulku vody tedy vymenim, ale znovu podotykam, ze druha ryba je cila a zdrava, pokud by to byla otrava, maji to obe, ne?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.12.2017 15:53 R Muž afc1886 [14655] Re: elilith
Asi by to chtělo vědět více informací o nádrži, ale řeknu ti těch zázračných vodiček tam leješ požehnaně. Opravdu si myslíš, že bez nich by to nešlo? A ani to léčivo by jsi neměla používat, když sama nevíš o co se jedná. Je lepší se napřed zeptat a až potom léčit, než ti někdo poradí, tak bys měla třeba vyměnit část vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2017 15:30 Žena elilith [1] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosim o radu...pred 14ti dny jsem si koupila dve betty na burze, putovaly rovnou do karanteny (32 litru, eheim liberty filtr, topitko, pravidelne cistim...plus pridany seachem clarity, stress guard a pristine a seachem, teplota 26) jedna rybka je ok...druha byla trochu nafoukla (nevim presne, kdy to zacalo). Krmila jsem pouze patentkama - ale stridme (nic jineho nechtely). Stejnyma patentkama krmim betty i v dalsich trech akvariich (patentky proplachuju) a v pohode. Tahle betta se nejdriv zacala schovavat, ale pro jidlo si priplavala...pak se ji zacalo hur plavat, zustavala na dne, plavala se jen vzdycky nadechnout a zase ke dnu...vcera jsem ji tam dala Esha 2000 a Esha Gdex (bohuzel nic jineho nemam). Prislo mi, ze je ji trochu lip, ale radeji jsem ji odlovila do sitky, aby se nemusela tak namahat cestou k hladine. Googlila jsem, co by to mohlo byt, ale nic mi nevychazi...bile ci prusvitne vykaly u ni nepozoruju (ale je fakt, ze u karanteny nesedim tak casto jako u ostatnich akvarek)...odstate supiny nema...pouze zrychlene dychani, to nafoukle brisko (prijde mi, ze je uvnitr lehce svetle) a plavani je pro ni namahave, ale neklepe se a plave rovne. Uz asi 4 dny nezrala. Kus ocasu ma ukousnuty od te druhe, kdyz si vyrikavaly postaveni. (Druhou jsem vcera odlovila, kdyby to bylo neco infekcniho). To bricho u ni pozoruji uz tak deset dni, ale donedavna zrala. Prikladam foto a zkusim i video...Diky za rady!
EDIT- video bude u me na profilu ve videich, momentalne se schvaluje...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 17:16 Muž Iceman [96] Re: romant
Díky, zitra sjedu do práce tak to hned spáchám.
Torben už tam bohužel mám, dal jsem ho tam ve čtvrtek, 1.5 ml na 10 litrů. . Takže zítra vyměnim polovinu vody a až pak dám ESHA 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.12.2017 16:22 R Muž romant [27981] Re: Iceman
eSHu ano, Torben ne, ten až po odeznění příznaků. Po skončení léčby dle návodu den, dva nechat a další den vyměnit polovinu vody, sledovat a v případě že to bude v richtiku, použít ten torben, použití zároveň by bylo kontraproduktivní, zbytečně by se snižovala účinnost eSHy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 14:54 Žena tramtra [3202] Re: Iceman
Na rovinu s Torbenem zkušenosti nemám, spíš bych ho používala jako prevenci, ale teď už je podle mne na místě léčba. Počkej třeba na radu zkušenějších, mezi ty já určitě nepatřím, bettu mám teprve rok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 13:56 Muž Iceman [96] Re: tramtra
Eshu 2000 mám, takže to udělat můžu.
Torben asi bude.málo, co?
Dík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.12.2017 12:54 Žena tramtra [3202] Re: Iceman
Všimni si i těch okrajů ploutví, taky nejsou úplně v cajku. Něco podobného teď řeším u svého beťáka. Já bych doporučovala ho raději přeléčit. Většinou doporučují Esha2000, i já ji používám, ale jsou i jiné léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2017 11:13 Muž Iceman [96] – Bílá ploutev
Fotka k příspěvku Včera jsem si dovezl nového beťáčka, na fotce jsem si všiml bílého místa na ploutvičce (viz.foto).
Je důvod k panice? Mám to nějak hned řešit?
Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.11.2017 15:14 Žena Morticia [118] Re: Klára
Že Betty nemají rády silný průtok je pravda, ale to neznamená filtraci vypnout, ale jen snížit průtok! ;-) Filtrace se vypíná pouze v krajním případě při čištění apod. Betty mají rády teplou vodu,min. 26°C, krycí sklo aby se nenachladila a plovoucí rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   25.11.2017 21:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Klára
-omluva z Vaší strany by byla příslušná
-jednoznačné příznaky podchlazení a částečné otravy
-postup základní formy léčby uveden ,postupný další vývoj konzultovat průběžně zde ve vláknu
- ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   25.11.2017 19:11 Žena drvi [2894] Re: Klára
Z fotky je jasné, že v akváriu je strašně málo rostlin, které pomáhají s udržením rovnováhy v akváriu. Jakou máš filtrací, jak často provádíš údržbu a kolik je teplota v akvu?
Rybce už asi nepomůžeš, pokud má odstáté šupiny na hlavě a plave nakřivo, byl by spíš zázrak, kdyby se uzdravila.
Aby ti (třeba ta přìští) betta v akváriu prosperovala, dosázej větší množství živých rostlin, nejlépe tak na 80% dna. Teplotu drž na 26 stupních, pouzívej krycí sklo a vodu dolej asi 2 cm pod okraj. Pravidelně jednou týdně výměn 1/3 vody o stejně teplotě.
Tak jsem zase byla pomalejší :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   25.11.2017 19:10 R Muž romant [27981] Re: Klára
Denně měnit 1/3 objemu vody v akváriu, bez debaty. Nikoho ničím nekrmit, bez debaty. Teplotu jak psal kolega, bez debaty. Dosadit rostliny, osázet 80% plochy dna, na hladinu polovoučky, bez debaty. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   25.11.2017 19:07 R Muž ctibum [6866] Re: Klára
Nedobře se k tomu stavíš, děvče! hmm Chcípá ti ryba, protože to děláš blbě a když ti někdo radí, jak to máš zlepšit, tak držkuješ. Kolega ti radí, jak zachránit rybu. Fakt ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 19:06 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Klára
Tipnul bych si na zvýšenou koncentraci NO2.
rybicky.net/forum/9424
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -7   25.11.2017 18:06 Klára Re: afc1886
Kdyby jste Někdo potřebovali, radu ohledně čištění akvária. Obraťte se zde na tohoto odborníka "afc1886" Je to Třída!! ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.11.2017 16:42 R Muž afc1886 [14655] Re: Klára
Proč tam máš tak málo vody? Dolij vodu ,potom zvedni teplotu na 29° a dosaď co nejvíce živých rostlinek. Podle mě tam jsou nevhodné podmínky a ty je teď podpoříš častější výměnou vody o stejné teplotě. Ale na betty ti poradí jiní machři, kteří s něma mají osobní zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 16:24 Klára Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Četla jsem v diskuzi, že jim to nemusí dělat dobře, když mám silně průtokovou filtraci. Zkouším vše, navíc to teď čistím.. Ale co s tou rybkou prosím??
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 16:16 R Muž afc1886 [14655] Re: Klára
Proč jsi vypla tu filtraci?
EDIT- dej prosím fotku celého akvária, působí to na mě, že tam je strašně málo rostlinek. Zaregistrovat se zde a vytvořit prezentaci akvária by taky nebylo na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2017 16:13 Klára – Beta polehává
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
Prosím o radu!!!
Asi před měsícem jsem se stěhovala a v akváriu je zcela nové prostředí, včetně rostlin. Minulý týden mi umřel šneček a Dnes mi rybička (beta) poléháva celý den na boku, různě po akváriu stáří cca 8 měsíců, všimla jsem si, že se jí dělají kolem hlavy menší oděrky, nebo jakoby se ji odlepovaly šupiny. Neplave ani moc rovně, poznala jsem že není ve své kůži. Prozatím jsem vypla filtraci a chystám se vyměnit vodu.
V příloze zasílám fotografii.
Předem mockrát děkuji za případné rady a ochotu!!!

S pozdravem Klára
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2017 15:58 R Muž afc1886 [14655] Re: Nikavagner
Ne jednu živou rostlinu, ale hodně živých rostlin. Jak už jsem řekl, zaregistruj se a budeš mít hodně výhod. Jednou z nich je i to, že ti určitě někdo z tvého okolí dá nějaké své přebytky rostlinek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.11.2017 15:56 R Muž ctibum [6866] Re: Nikavagner
Začni denně měnit třetinu vody, pořiď topítko, ohřívej na 27°, pořiď kryt, pokud nemáš a rostliny rychlerostoucí stonkovky, viz zdejší atlas, klidně je nech jen plavat na hladině. To máš do dvou dnů v kupě a uvidíš. Buď to dá, nebo ne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 15:43 Nikavagner Re: afc1886
Aha a tato sa uz neda zachranit ?neviem ju uz vyliecit? hmm Chcela by som ostat pri 12L akvariu nakolko som v malom byte a pekne sa mi zmesti na stol prosim prezije jedno bojovnica v nom ak vsetko zabezpecim ohrievac aj filter ? Plus napriklad jednu zivu rastlinku? Viete mi odporucit do takeho maleho akvaria aky ohrievac a filter mozem dat na akej stranke sa to da kupit? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.11.2017 15:32 R Muž afc1886 [14655] Re: Nika
Ano chce to živé rostliny, ohřívač vody, filtr a ideálně větší akvárium. Zaregistruj se zde a uvidíš, že s přispěním mnoha zdejších zkušených akvaristů vytvoříš dobré akvárium pro bettu. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2017 15:27 Nika – Bojovnica
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den niesom ziadny chovatel ryb len chcem poradit do buducna mam 1 bojovnicu uz rok nemali sme doteraz problem zije sama v 12l akvariu mam umelu rastlinu co je asi chyba vsetko bolo doteraz fajn zrazu stale lezi na dne ma nafucane brucho nechce papat ani nic viem ze ju uz pravdepodobne nezachranim ale chcela by som do buducna samceka tak sa chcem spytat aby sa.mu u nas dobre nazivalo treba filter do takehoto akvaria ? Treba ohrievac ? Prosim nebudte na mna zly citala som o tom vela vraj preziju v horsich podmienkach ako ine ryby su menej nachylnejsie ale nechcem aby sa mu stalo toto co sa stalo tejto teraz je este niejaka sanca ju zachranit? Ohriat vodu alebo ja neviem cely eok nebol ziaden problem papala plavala a zrazu nic len lezi na dne sem tam sa premiestni
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 17:18 R Muž romant [27981] Re: Shrimpman
Ano je O.K. Tu žíhanou rostlinu vyndej, bude ti časem hnít, není to na trvalé podvodní pěstování. Teplotu u betty drž na nejnižších hodnotách 26st. Pravidelně měň vodu, pokud není filtrace i několikrát týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2017 16:58 Muž Shrimpman [36]
Fotka k příspěvku Nevím jestli je betka nemocná. Nikdy jsem ji neměl. Vypadá vpohoho?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:20 R Muž romant [27981] Re: Waynie
Zvedni teoplotu na 29st. a vodu lehounce zasol(polévk. lž. na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:17 Žena Waynie [0] Re: romant
Vodu měním každý týden jak je v popisku, akorát jsem teď zapomínala zapisovat. Topítko má na 26 °C, filtr v prezentaci je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:13 Žena lenkalor [580] Re: Driv3r
Topítko má přímo na protější straně a krycí sklo je orosené, takže nejspíš topí dostatečně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 19:09 R Muž romant [27981] Re: Waynie
A proč v tom akváriu nevyvětráš? Ty doma taky nevětráš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.11.2017 19:06 Muž Driv3r [236] Re: Waynie
hm co to zkusit změrit?no2 3? měsic bez vyměny na takhle malé akva bude moc.teda podle prezentace.to že naraži do skla dělají muže se někde vydět.a ano zraněni a vodnatelnost nebo bakterka jsou na snadě. vyměny vody zvednout teplotu přisolit připadně. escha 2000.v nadrži neni vydět topitko ani teploměr ani v popiskach nic o topitku nebo filtru.a doma urcitě nemaš min 26stupnů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.11.2017 17:58 Žena Waynie [0]
Fotka k příspěvku Ahoj, během dneška (asi během hodiny) se mojí bettě objevily u tlamky naježené šupiny. Je hodně divoká a stále skáče nebo do něčeho naráží - u ní normální chování. Může jít o zranění nebo je to vodnatelnost? Prezentace akva na profilu. Děkuji. (omlouvám se za rozmazané foto, ale ta ryba se nikdy nezastaví smich )
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2017 21:32 Muž Driv3r [236] Re: Freaky_Ell
Freaky_Ell napsal: Rostlinky v akvárku má, ale filtraci si teď nemůžu dovolit, spíš jsem doufala, že je nějaký lék, :)

jaky ma rostlinky? umělí?
na filtr nemáš a na leky jo? to je zdaleka ta nejdraší věc v akvaristice zkus tady rybicky.net/inzeraty/ hned na prvni strance ma filtry za 200kc i topitka ale ty koupís i v akvaristice za 200 a min na 1-5-10 l:-).

pro betu bude nejlepší bublifuk nemaj moc radi prouděni.a ten komplet pořídiš do 250kč
www.rostlinna-akvaria.cz/…
www.rostlinna-akvaria.cz/…
si na 230kč
a topítko za 200

to samy budou stat i leky a víc echha 2000 a exit každa po min 160kč .
lepší je nemocem předchazet spravnymi podminkami chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 08:16 Žena petulinakk [2016] Re: Freaky_Ell
Freaky_Ell napsal A s akvárkem jsem se spletla buď je 5l nebo 10l už si nevzpomínám.
No a jaké má to akvárko rozměry?

Freaky_Ell napsal: Akvárko jsem vyčistila a dala trochu teplejší vodu
V málokterém bytě je celoročně dost teplo na to, aby to beťákovi vyhovovalo bez přitápění. Mohl pookřát jednak tím že výměnou vody se snížilo množství škodlivin ve vodě jak už tu padlo, anebo taky v té teplejší vodě... jenže v malinkatém akvárku klesne teplota zpět během chviličky.

Jaká je teplota v místosti kde ho máš? Přesně, na stupně, ne všeobecně jako "je tu celkem teplo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2017 06:54 R Muž ctibum [6866] Re: Freaky_Ell
Máš na tom 1l / 5l / 10l akvárku alespoň krycí sklo? Dej sem tu fotku.
Hned potom se tu zaregistruj. Při registraci dostaneš několik odkazů pro začátečníky. Zkus je pročíst. Taky koukni sem splendenspower.cz ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2017 06:24 R Muž romant [27981] Re: Freaky_Ell
Až mu přitopíš a budeš denně měnit tu vodu a on se nebude ani za 3 dny lepšit, tak ho netrap a pošli na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.10.2017 23:07 Žena Morticia [118] Re: Freaky_Ell
Minimum je topení a bez filtru častá výměna vody. Betta potřebuje teplou vodu, min.25-26 stupňů! Při "léčení" se dává i víc. Musíš si tedy obstarat minimálně topítko a to okamžitě!
A léčit někoho lékem,když evidentně hyne zimou,je k ničemu. To je jak dávat žižnivému chléb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2017 22:38 Žena drvi [2894] Re: Freaky_Ell
Hlavně topítko, vodu drzet nejmíň na 26 stupnich . Ty výměny vody dodržuj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:19 Freaky_Ell Re: Tudy
Rostlinky v akvárku má, ale filtraci si teď nemůžu dovolit, spíš jsem doufala, že je nějaký lék, co bych mohla kápnout do akvárka, aby mu bylo líp ale vodu budu měnit, snad se z toho ještě vzpamatuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:15 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Freaky_Ell
Bublifuk na filtraci a alespoň plovoucí rostlinky by se hodily, pokud to rybka přeci jenom přežije nebo si koupíš novou. Měň 1/3 vody 2x týdně. A teplotu drž alespoň kolem 25 st. Vodu tam dávej odstátou, natočíš si večer do kýble čerstvou a 2. den vyměníš. Pokud se Betta probrala po výměně vody, tak nejde o nemoc, ale o otravu.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [21] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1001