Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 91 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2010 21:26 Tomas
Ahoj, nekupujte si pidiakvárka (< 10l) na Bety. Dostal jsem ji a po mesici zacla polehavat, pak prestala zrat a byl konec. Mam podezreni na prochladnuti. Takto mala "akvarka" rychle meni teplotu v zavisloti na okoli. V pokoji mam kolem 23°C.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 23:01 R Muž Silent [5949] Re: Teflon
Na takovéto odřeniny docela dobře fungují rašelinné výluhy. Urychlují zhojení a působí preventivně proti sekundární bakteriální nákaze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 16:33 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Teflon
Vypadá to, že se jen trošku odřela (šupony).
Neměl by to být problém, pokus se to nezanítí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2010 15:08 Muž Teflon [0] – Bílý flek
Fotka k příspěvku Nevíte, jestli se jedná o nakou nemoc nebo to neni nic dulezityho? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:39 kreten Re: Deniska
Přes tři roky to překlepe jen málo bett a do obchodů chodí zhruba na roce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:31 Žena Linduš [166] Re: Deniska
Bohužel. Do obchodů se dávají ne zrovna mláďata.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 09:09 Deniska Re: Yirka
Je starý zhruba rok a půl. Neříkej mi, že se dožívají jen tak krátké doby. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 08:40 Muž Yirka [9123] Re: Deniska
A jak je starý? Může to být také projev blížícího se dožití.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2010 08:07 Deniska – Beťťák
Ahoj,
mám 32 litrovou nádrž (už přes dva roky), kde chovám mimo Beťáka ještě 4 parmičky. Vodu měním každou středu a neděli, vždy 1/3 nádrže. Hodnoty vody, mám úplně výstavní. Filtr a vzduchování běží 24 hodin denně, světlo něco přes 12 hodin. Rybky krmím střídavě Tetra Rubinem a TetraMinem a jednou za týden, max. za 14 dní dostanou nítěnky. V posledních dvou dnech se Beťtákovi nechce nic dělat, jen polehává a dnes ráno přestal plavat, což znamená, že se mu vůbec nehýbou velké ploutve, ale jen ty maličké. Na zrcátko ještě pořád reaguje. Četla jsem si předešlé diskuze a narazila jsem tady na vodnatelnost, ale bříško ani jiné části těla nateklé nemá, na rozpad ploutví to také nevypadá, otrava z vody není možná, na kůži žádné bakterie nemá. Už si opravdu nevím rady co by to mohlo být. Akvárko mám už dlouho a spoustu nemocí jsem rozpoznala a rybky vyléčila, ale tohle mi hlava nebere. Samozřejmě je Beťák občas líný, ale teď jsem ho pozorovala a viděla jsem, že chtěl přeplavat na druhou stranu akvária a používal jen malé ploutvičky a velkými ani nehnul a vlastně ho to táhlo dolů, takže měl co dělat, aby se dostal na filtr, kde si lehl. Při ranním krmení se jídla ani nedotkl. Moc děkuji za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 12:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: peetaa205
Bojovnice se dožívá 2-3 roky. Čím lepší podmínky, tak i dýl. Je možný že se dožije i více let.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 11:43 Muž karelpavel [18] Re: peetaa205
Že to má jen na ocasu - je možné, má to tedy příznaky na tuto nemoc jo?
Kolik se bojovnice dožívají - to nevím, stačí si jen pročíst rybicky.net/atlasryb/cesky/b
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 11:33 peetaa205 Re: karelpavel
A je možný, že to má jen na ocasu? Taky sem někde četla, že se tyhle rybičky dožívají jen půl roka, je to pravda? Jinak díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 11:27 Muž karelpavel [18] Re: peetaa205
Co takhle rybicky.net/nemoc/saprolegnia Nevypadá to na to?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2010 11:26 peetaa205
Chtěla bych se zeptat, co mam dělat s rybičkou, plave akorát hlavou dolu, moc nejí a na ploutvích se jí udělaly nějakou bambulky a jsou jakoby chlupaté :( Vůbec nevím, co s nim mam dělat, poradí někdo prosím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 20:59 Muž karelpavel [18] Re: Tereza
Určitě je ihned nutný odlov ( karanténa, popř.utracení :-( ) Zřejmě se jedná o nějakou bakteriální nemoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2010 18:09 Tereza
Fotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Mojí betě (viz obrázek) najednou hrozně napuchlo oko a kolem něho je bílý kruh. Nevíte co to může být? Vypadá to hrozně, je mi jí chudinky líto.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 11:06 pardalin Re: holub43
Nejde o to, že by byl někým obtěžován. S neonkama vychází uplně v pohodě - jako kdyby tam ani nabyli. Jde o to, že předtím tři týdny plaval po celým akvárku, proplouval mezi rostlinkama a v proudu a vypadal velmi čile. Teď mi připadá jako omráčený a jenom leží a odpočívá. Vodu měním jednou týdně. Nevite co by tam mohlo být? Neonky jsou v pohodě pořád, jako dřív.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 10:56 Muž holub43 [0] Re: pardalin
Hele, já mám taky samečka Bety. Mám ho v akva kde má hodně spolubydlících a taky se mi hajdalák zašívá pod kameň. Sem tam si ,,hrají,, s parmičkou červenoocasou, ale neubližují si. četl jsem, že se betty zdržují v horní části akva, ale ten můj je asi fakt vyjímka. Co se týče mě, tak bych si s tím asi nelámal hlavu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2010 09:49 pardalin – divné chování bojovnice
Zdravím. Chtěl bych se zeptat na příčinu chování mého beťáka. Něco jsem tu četl, ale nenašel jsem uspokojivou odpověď. Poslední týden se začal neustále schovávat a polehávat u hladiny pod listy, nebo na dně v jeskyňce pod kořenem. Připadá mi jako omámený. Když zaklepu na sklo, tak se probudí a rozplave a normálně začne žrát. Občas se taky něčeho lekne a pár sekund zmateně plave po akva, ale hned se sklidní. Teď trochu popisu (bohužel fotku nemám): Akva mám 60x30x35 cm, hustě zarostlé. Měním jednou za týden třetinu vody (dávám dešťovku), podle papírkového testu - celk. tvrdost 10; kyselost 6,6 pH; před 14 dny jsem začal hnojit pmdd, ale jen minimální dávky. Krycí sklo mám, topítko ne. Teplota v noci - voda 24°C, vzduch (pod sklem) 24°C, teplota ve dne - voda 25°C, vzduch 26-27°C. V akvu mám ještě 10 neonek, ale ty jsou uplně v pohodě. Akvárko mám dva měsíce, beťáka měsíc a první tři týdny byl v pohodě i on. Normálně plaval, reagoval na zrcátko a trochu nezvykle se proplavával i v prudkém proudu filtru u hladiny (má ale i místo s klidnou vodou). Krmím ho většinou vločkami (dva druhy) a jednou za asi 4 dny patentky. Žere pořád normálně. Jenom mi prostě připadá, že pořád spí a schovává se... Díky za rady! PS: Koupil jsem ho zjevně jako dospělého (vyvinuté plouitve), ale nevím jak starého (ve zverimexu řekli, že starý ryby neprodávají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 17:48 Žena Kaala [0] Re: Jenick
Hygienu dodrzujem. Ale neviem ci je dobry napad ju davat do inej nadrze. Pretoze tam jej plutvy sice dorastu. Ale ked sa vrati spat, tak povodnu samicku to natankuje este viac a bude znova bez plolutiev. A takto si zvykne po case. Aspon myslim.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 13:00 Muž Jenick [9] Re: Kaala
Dost kvalitního krmení a pravidelná údržba. Hlavně výměna vody. Jedna moje neonka kdysi přišla prakticky o všechny ploutve a dnes si zase v klídku a zdravá plave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 12:04 R Muž Silent [5949] Re: kortezhugo
A s tím související velmi dobrou hygienu v nádrži. Kvalitní prostředí zabrání možnému zaplísnění poraněných ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2010 10:11 Muž kortezhugo [983] Re: Kaala
Chce to klud a vela zradla. ano Hlavne bielkovin...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 23:42 roberto Re: Kaala
Jak už bylo řečeno, nejdřív přelovit do jiné nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:47 Žena Kaala [0] Re: stevo112
No ale ona jej asi nechce dat pokoj. Tak ja len, aby jej tam daco ostalo. Pomoze prikupit dalsiu aby sa tato necitila taka osamela? Ta stara by sa nesustredila len na jednu. Dve proti jednej su uz lepsie ako jedna proti jednej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:31 stevo112 Re: Kaala
Existuje. Cas. Vsetko potrebuje cas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 21:31 Muž MichalS [1] - Raci, krabi, krevetkyRe: Kaala
Plutvy dorastú samé, len treba rybku preloviť do inej nádrže kde bude mať pokoj a pravidelné kŕmenie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2010 20:45 Žena Kaala [0] – pripravok na dorastenie plutiev
Chcem sa spytat ci existuje nieco, co nejak pomoze aby rybke dorastli plutvy. Vpustili sme po dlhsom case do akva, kde jedna samicka bojovnice a jeden samec novu samicku a ta stara ju kompletne osklbala. Tak by som chcela ci sa da bud nieco kupit alebo pomahaju patentky, skratka hocico.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 00:25 čichavec27 Re: Kerze
Jo stranou už je. Všechny ryby co byli sní sem dal pryč. Tak snad se uzdraví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 00:13 Žena Kerze [14] Re: čichavec27
Hm, asi bych ji nejdříve dala stranou, ať se zabrání dalšímu poškození - pokud nemáš ryby v krevetkárku, tak třeba tam. Dál to je asi na přírodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2010 00:10 čichavec27 – Bojovnice pestrá-má nejspíše okousané telíčko
Fotka k příspěvku Dobrý večer, potřeboval bych pomoct s ošetřením rány mé bojovnice.
Nejspíše po souboji s nějakou rybou nebo se samečkem sem zjistil že má zhruba na půlce pravé části okousané telíčko.
Pomůže jí nato sera baktopur? Protože já nic jiného nemám anebo je potřeba jí dát do akvária sůl?
Samozřejmě je už samička sama v akváriu, ale mám o ní velký strach.
Přikládám i fotku, ale není moc kvalitní, protože se samička nyní hodně bojí a skrývá.
To co vypadá jako plísen na fotce je ve skutečnosti to její ožrané maso, které jí trčí ven.
Tak mi prosím poradte, at mi ta chudinka přežije.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2010 17:10 Vanda Re: Yana
Díky moc. Přisolení a zvednutí teploty pomohlo. Za dva dny mu ty ošklivé ploutvičky odpadly a začínají mu normálně dorůstat. Jen se zeptám, až budu měnit vodu mám jí zase přisolit? Nebo se to týkalo jen té nemoci? Děkuju.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 23:03 boaconstrictor Re: Yana
Můj sameček měl to samý, dal jsem ho zvlášť a přisolil vodu, nepomohlo. Druhý den bylo po něm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.04.2010 15:38 Yana Re: Vanda
Prisol vodu, 1 cajovu lyzicku na 10L. A nekupuj drahe blbosti, teraz je ajtak vsetko zatvorene. A dvihni teplotu, tak na 28...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2010 14:28 Silvan Re: Vanda
No já bych řekl, že je to buďto plíseň nebo rozpad ploutví. Zajdi do zveráče a kup něco proti tomu. ;-) Oni ti poradí co je dobré (teda pokud jsou solidní). Na bakteriání rozpad jsem používal Bactopur a na plíseň Mykopur do Sery a fungovalo to. hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2010 14:11 Vanda – Nemocná Betta...prosím pomoc!
Fotka k příspěvku Dnes ráno jsem si všimla, že můj samec bojovnice polehává na dně, když vylezl zjistila jsem, že má na koncích ploutví takové divné bílé fuj věci, vypadá to trochu jako chmýří. Je to plíseň?
Co s tím mám dělat? Jde to léčit? Jsem akvarista amatér a vůbec nevím co teď :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:11 Muž Yirka [9123] Re: nelina
To je velmi pomalu rostoucí rostlinky nemající prakticky žádný význam. V této fázi potřebuješ mít nádrž zarostlou rychlerostoucími rostlinami odebírajícími co největší množství NO3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 20:01 nelina Re: Yirka
odkalujeme pravidelně.rostlinka se jmenuje Anubis nejmenší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:47 Muž Yirka [9123] Re: nelina
Tím výpadkem to asi nebude. Problém je spíš v přerybnění a také v tom, že nádrž ještě není dostatečně zaběhlá. Nějaké živé rostlinky jsou? Stálo by za to si koupit alespoń testy na NO a podívat se jaká je voda. Při tomto objemu předpokládám že týdně měníš vodu (min 1/4) a odkaluješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:40 stevo112 Re: nelina
A je to akvarium dobre zabehnute?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:39 nelina Re: Bulva
Ode dneška.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:37 nelina Re: Yirka
Akvarium máme 5 týdnů filtraci máme novou i s topením.ale také to asi je tím že nám dnes 5 hodin nešel proud.a filtrace je až na 60 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:29 Bulva Re: nelina
Nevím no osobně si myslím, že tím by to být nemělo. Jak dlouho je už taková plachá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:28 nelina Re: basa1313
Není to tím že nám 5 hodin nešel proud?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:25 Muž Yirka [9123] Re: nelina
Ještě jak dlouho je založeno a jak je to s tím filtrem, topením, rostlinami....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:13 Žena basa1313 [18] - ParmičkyRe: nelina
Tych ryb je tam vela... Mozno v tom je problem. Niake bakterie by som tipla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 19:07 nelina Re: Yirka
Máme 30ti litrovou nádrž,2x fantom červený,1x fantom černý,1x betta splendens samec,2x ancistrus a dvě nějaké žluté.teplota vody 27 stupnů celsia.poskládané rozbité květináče jako skrýš a také kameny pod kterými plavou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:57 Muž Yirka [9123] Re: nelina
Víš co, bez informací nelze radit. Proto je třeba co nejlépe popsat tvou nádrž, velikost, rybyčky, technika, rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2010 18:45 nelina
Prosím pomoc, naše betta plave při hladině. Snaží se někde schovat a nejí. Moc prosím pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2010 19:22 Muž Martin [3]
Podle mě je to normální,moje bojovnice to má už 3 roky a je jako rybička :)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [91] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4501