Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 61 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2014 23:28 Žena Turbínka [2558] Re: Bettasplendens
Tak zítra. Nevím co je to za nápady dávat rybkám do nádrží umělé rostliny ne živé jsou přeci o tolik hezčí a i pro rybku prostěšnější a vzhledem k možným ostrým hrnanám i bezpečnější. Navíc betty se rády proplétají džunglí. Zkus se poohlédnout po rostlinách jako je Ceratophyllum demersum, Egeria densa nebo najas, jsou to rostliny, které mohou být jak zasazené v substrátu nebo jen plovoucí, rychle rostou, jsou nenáročné jak na světlo tak na hnojení. Betta si je zamiluje a určitě samečkovi uděláš radost nějakou Pistií stratiotes, pod kterou si bude moc bublat hnízdo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 23:23 Muž Bettasplendens [5] - LabyrintkyRe: Turbínka
Děkuju moc! Teď ji už asi nevyfotím, protože spí a světlo by ji asi neprospělo. Kytku odstraním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2014 23:21 Žena Turbínka [2558] Re: Bettasplendens
Jednoduché řešení, vyndej ten plastový hnus. Může do vody vypouštět chemikálie, které rybu postupně otráví a nebo si i o hrany potrhat ploutve. Dej mu tam živou rostlinu! A ohledně toho BRP, dej sem fotku, zkušené oko rozpozná zda je to poranění nebo BRP, jinak je to hádání. Ale rozhodně nic nezkazíš tím, že vyměníš 1/3 vody a přidáš kapku Torbenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2014 23:12 Muž Bettasplendens [5] - Labyrintky
Prosím, poraďte mi. Včera jsem koupil své bettě do akvária umělou rostlinu. Hned druhý den měla potrhané ploutve. Nevím, jestli je to tou rostlinou, jak mezi ní proplouvá a nebo za jeden den se projevil bakteriální rozpad ploutví?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 18:47 monule Re: romant
Bude 160l nevim jestli je to na spojeni tech dvou velky nebo maly. Ale az tak za mesic nez se dodela a zabehne.. zkusim teda prisolit. Zitra koupim nektery z doporucenych a prestanu anti-ichtin pridavat. Vodu menim po 36 hodinach zhruba 2/3.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 18:37 R Muž romant [27987] Re: monule
Víc mu bude vadit ten anti-ichtin. Jinak krunýřovce bych s betou nedával, neb to bude, tedy tuším akvo ne moc velký a to se tluče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 18:29 monule Re: romant
Ale ta sul by mohla vadit krunyrovci ne? Ohrivani maji nastavene na 30°C, ten anti-ichtin me poradili na krupicku v obchode. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 18:18 R Muž romant [27987] Re: monule
Musíš léčit, ne kapat anti něco. Kup třeba eSHu exit, nebo Costapur a dávkuj dle návodu, tzv. za plnýho provozu. Do tý doby teplotu na 30 st. a možno lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody, před podáváním rozpustit a nalít roztok).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 18:05 monule Re: romant
Davam anti-ichtin nebo tak nejak a menim tu vodu. Rikali ze nejdriv vylecit krupicku a pak plisen. Ale porad jen lezi v jeskynce, nezere. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   11.02.2014 18:00 R Muž romant [27987] Re: monule
Vypadá to opravdu na krupici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 01:43 monule Re: Turbínka
Fotka k příspěvku Konecne vylezl z jeskynky a podarilo se mi ho vyfotit. Je to krupice a plisen?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2014 00:41 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Eliška
Moc toho na té fotce nevidím, ale podle popisu - kotevní červ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 22:44 Žena Dwarfy [156] Re: Eliška
Vypadá to na parazita. Zkus mrknout pod Lernaea: cdn.sera.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 22:16 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Eliška
Akúkoľvek radu? No prečítať si viac strán tohto vlakna, je tu určite to, čo hľadáš ano
Z toho nadšená určite nebudeš, ja viem, no nikto ti viac neporadí ak neopíšeš do detailu svoje akvárium a všetko okolo neho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2014 21:25 Eliška
Fotka k příspěvku Dobrý den prosím o pomoc, u jedné stříbrné molly a u samce betty se objevily takové výrůstky, vypadá to jako nazelenalá vidlička. Nevím, co by to mohlo být. Budu vděčná za jakoukoli radu, předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 20:21 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: so
Nikto ťa nekameňuje :-) . Porovnala si svoje postupy s tým článkom, čo som ti uviedol?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:45 R Muž romant [27987] Re: so
Nasaď vodoléčbu a denně po dobu několika dní po sobě měň min. 1/3 objemu vody a uvidíš, jaká bude reakce. Teplotu můžeš zvednout až ke 30 stupňům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:42 so Re: cezarmilan
A to mu trvalo tak dlouho než si uvědomil, že je v tragických podmínkách? Celou dobu spíš pěkně rostl a nebyl takhle nemocný. Samozřejmě se neobhajuju, chyba je na mé straně. Nemůže to být třeba i stravou Cyklop? Dala jsem mu to jen párkrát a od té doby se začal takhle zhoršovat, prosím nekamenujte mě jen se ptám. Ať se to příště nestane, protože je mi Arnošta dost líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 18:09 amrtin Re: cezarmilan
Jo.A ty nemoci co jsem psal vznikají právě ze špatných podmínek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2014 18:05 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: so
To vyzerá na zvýšený obsah dusíkatých látok vo vode, čiže otrava. Podmienky v akváriu sú teda mizerné.
Stále dookola to isté sa tu opakuje, ak by sa toto dalo registrovať ako rekord, tak je istá výhra!
Čiže si sa dopustila chyby s nevedomostí, skús porovnať s týmto
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:52 amrtin Re: so
Já sice nejsem expert přes nemoci,ale tohle mě připadá jako tuberkulóza nebo vodnatelnost,obojí neléčitelné :-( A řekl bych že je už postarší,půl roku doma,předtím půl v akvaristice a rok v místě narození...zřejmě tomu věk přidává a rozhodně nepomáhá...Zkus měnit denně vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:44 so Re: amrtin
Doma ho mám tak půl roku, jak je starý přesně opravdu nevím. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 13:12 amrtin Re: so
To nevypadá dobře-jak je starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2014 12:43 so
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahojte akvaristi, prosím vás, můj beťák Arnošt je poslední dobou hodně divný, zdržuje se pouze na hladině a většinou nacpaný u filtru. Narostla mu mezi očima jakási boule a snad mu začaly mizet šupiny. Přikládám pár fotek, snad mi pomůžete. :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2014 08:35 JosefVavra Re: Turbínka
Přesně tak, metylenová modř způsobuje u bett neplodnost a není to nic dobrého.

Jednoduše kvalitní aquahum s bilinkama a nevíte o žádné nemoci ani žádném problému. A samozřejmostí je udržování čistoty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:51 amrtin Re: cezarmilan
Tohle(koule),je řešená níže,je to dočasné řešení z nouze.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 21:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: monule
Alebo malachytová modrá :-( Tu guľu by som vymenil za klasiku :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:11 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Nesypala bych tam "nějakou modrou chemii" z modrých věcí mě napadá methylenová modř a třeba přípravek Preventin, nedávala bych to tam zatím. Vodoléčba + zvýšený teplota, mírné zasolení proč ne. Co se týče té krupičky, je to po celém těle? Srovnej to s fotkami ryb s krupičkou, ale nejlepší by bylo vážně bettu přemluvit, aby pózovala, zkušené oko odhalí zda je to rozšířená plíseň nebo vážně krupička. Zítra budeme moudřejší, co to všechno je. Snad nedopadne beťák jako kropenáček, byla by ho škoda :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:09 R Muž romant [27987] Re: monule
Platíš za klasický začátečnický chyby. Měnit, měnit, měnit vodu, ale jestli je tam krupice, tak to bude chtít léčit, ovšem bez nějaký kloudný určující fotky bych se držel jenom těch výměn, teplotu klidně na 30 st. a lehký zasolení není na škodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 20:04 monule Re: Turbínka
Jj to jsem ja. :) Pancernicek odesel bohuzel.
Pro betku jsem koupila nejakou chemii modrou - to me poradili v SuperZoo.
Porad jen lezi na miste. Bojim se aby me nevyskocila - nemam ji na ocich a jak je v ty kouli. :/ Ma to jakoby od ocicka k zabrum. A jeste asi krupicku - je osazena bilyma teckama. Zkusim zitra do odstate vody dat sul co ji budu davat po vymene.. :(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 13:07 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Jo už si vzpomínám, řešil se tvůj pancéřníček kropenatý v jiném vlákně. Je dost dobře možné, že ryba byla načatá z té super akvaristiky, kdes ryby kupovala a potom ta nevhodná společenská nádrž ji taky moc nepřidala. Nech tu bettku v tý kouli :-O měň denně tu vodu, snad to pustí. A potom by to chtělo pořešit i tu osádku v té 31 l, ale to už stejně víš. Zkus jí líp vyfotit hlavně hlavičku, zda je vážně zaplísněná. Můžeš do vody přidat i trochu Torbenu, je to rašelinový výluh a bettám svědčí při rekonvalescenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:42 monule Re: Turbínka
Ja ji mam 14dnu. :-( Mam hranate 31l, kde byla s neonkami. Zkusim lepe vyfotit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:31 Žena Turbínka [2558] Re: monule
Z té fotky nic poznat není, krom toho, že evidentně není ve formě, má stažené ploutve. Ordinovala bych vodoléčbu 1/3 vody denně, zvednout teplotu alespoň na 26 - 27° C a pár dní nekrmit. V té kouli se mu asi teď moc dobře nežije, není to ideální akvárko pro orientaci ryby, navíc ta litráž na léčení taky nebude valná nejspíš. Nemáš normální, hranaté? S kým žije v tom původním akvárku? Jak je starý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2014 12:22 monule
Fotka k příspěvku Vcera prestala zrat a drzela se jen u topeni. Tak jsem ji prendala do koule aby mela klid od ostatnim ryb.. Prijde mi jako plisen ze ma na hlavicce. :( Poradte co mam delat. :(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:39 R Muž romant [27987] Re: Linssi
Může, vyměnil bych polovinu vody a uvidíš jaká bude reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 21:38 Linssi – betta splendens
Prosím poraďte. Přišla jsem domů z práce a má smička od bojovnice pestré je stále u dna, pomalu dýchá a je dost nafouklá. Sotva vyplave k hladině. Je dost stará může to být stářím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2014 15:57 Žena Turbínka [2558] Re: cezarmilan
To ano, s tím souhlasím, ale když někomu řekneš ať propláchne filtr oba víme jak to většinou vypadá - vařící voda z kohoutku a ždímá se dokud zelenohnědá houba nebude zase "bílá". Jak si právně řekl, je dobré vědět o jaký filtr se jedná u bublifuku by to cenu nemělo. Taky by bylo fajn znát odpovědi i na níže uvedené moje otázky, aby se našla bližší přičina problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:54 Muž patamatix [408] Re: Stepka
Nejlépe udělat prezentaci,moc času ti to nezabere a někdo ti spíš poradí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:51 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Turbínka
Filter môže kľudne prepláchnuť vo vode odpustenej z akvária, ak je tam trebars prebytok neskonzumovanej potravy, tak prečo ho neprepláchnuť. Uvidíme ešte o aký filter ide :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.01.2014 15:29 Žena Turbínka [2558] Re: Stepka
Nečisti filtr! To tu rybu ještě doděláš. Vyměň tu vodu a měň ji denně do vyléčení! Má bakteriálně načatou i ocasní ploutev, ale na BRP bych je ještě neviděla. Jinak souhlasím s tím že podmínky v akváriu budou špatné. Kolik má litrů? Kdo tam s ním ještě žije? Jak často měníš vodu, odkaluješ dno a čistíš filtr? Jaká je teplota? Pokud nízká a ostaním obyvatelům vadit nebude postupně zvedni na 28°C a lehce zasolit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:24 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Stepka
To bude hodne zlá hygiena akvária a nadbytok dusíkatých látok. Najprv vymeniť 50% vody, filter vyčistiť a filtrovať. Na liečivá ja moc nie som, tak počkaj rada príde hneď
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2014 15:20 Stepka
Fotka k příspěvku Ahoj, nějak nevím co vše sem mám napsat, tudíž přidán fotogra%ii. Ta asi mluví za vše. Mám beťaka už pul roku a v sobotu mu vypuklo to ocicko a dnes jsem zjistila, ze kůže pod nim se mu drolí a leze z toho něco bílého. Prosím o rady co s tím. Dekuju Stepka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 11:01 R Muž romant [27987] Re: Kája
Bodla by fotka, ale podle toho popisu to vypadá na nějaké zaplísnění, popř. již rozbíhající se bakteriální nákazu. Exit vysadit, jenom ten 2000. Další otázka je jak je rybka stará. píšeš mám jí rok a jak byla stará v době nákupu to nevíme a když přihlédneme k nějakému průměrnému věku 2 roky, tak to můžou být klidně i nějaký problémy spojený s tím stárnutím. Teplotu ne nižší 25 stupňů a klidně aplikovat rašelinový výluh, třeba Torben, ale pozor může snižovat účinnost léčiva, takže až jako event. rekonvalescenční péči. Častější výměna vody je samozřejmostí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2014 10:55 Kája – Bojovnice - bílá kulička u tlamy
Ahoj. Potřebovala bych poradit - bojovnici mám necelý rok a za celou dobu žádnou nemocí netrpěla. Před několika dny se jí vedle ústního otvoru objevila bílá tečka. Z této tečky byla občas vylučována bílá hmota - taková tenká krátká nitka. Myslela jsem, že se jedná o krupičku, i když mně přislo divné, že se nerozšiřuje a tu tečku má jen jednu. Začala jsem ji léčit eSHou EXIT a 2000. Dnes je to 3. den podávání léku a ta původní tečka se trochu zmenšila, nicméně vedle ní se přes noc objevil větší bílý kulovitý útvar, vypadá jako výrůstek.
Rybka je aktivní, normálně žere, dokonce po několika dnech zase začala stavět bublinkové hnízdo. V akváriu je sama, objem necelých 30 l (filtrace, vzduchování, topítko, živé rostliny i plovoucí, úkryty).
Nemáte někdo podobnou zkušenost? Budu velmi vděčná za jakékoliv rady a názory. Nevím si rady, hledala jsem na internetu, ale nenašla nic podobného.
Děkuju!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.01.2014 19:28 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Chci poděkovat za radu. To bílé "opuchlé" cosi se beťákovi ztratilo, skřeli má odřenou, ale vypadá o poznání líp než včera. Je aktivní, naparuje se a už i žere. Vyměním dneska část vody a trochu soli ještě raději přidám, ale vypadá, že je z nejhoršího venku. Ještě jednou díky moc za radu. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:21 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Tak jenom vodoléčbu, zvýšit teplotu ke 30 st. a lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů), pokud by byl třeba Torben aplikovat ať je voda do hněda.
Edit: Tu sůl nejdříve rozpustit a aplikovat roztok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:18 Žena Lucianetta [43] Re: romant
Mám doma jen malachitovou zeleň, nikdy jsem žádná léčiva nepotřebovala. Může nějak pomoct i ta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:17 R Muž romant [27987] Re: Lucianetta
Vodoléčbu a aplikovat třeba eSHu 2000, nebo Mycopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:15 Žena Lucianetta [43] – Zraněný beťák
Fotka k příspěvku Ahojte, chci poprosti o radu.. nejedná se vyloženě o nemoc, ale možná k ní dojde v důsledku zranění.. Mám rozdělenou malou nádrž a v ní dva beťáky (každý měl svou půlku). Bohužel dnes ráno jsme našli oba beťáky v jedné půlce, oba jsou značně dotrhaní. Bohužel ten asi mladší dopadl hůř, kromě potrhaných ploutví má jakoby odřenou skřeli na jedné straně. Celý den jej pozorujeme a teď to vypadá, jako by mu to něčím "olezlo". Mám obavu, aby se mu zraněná místa nezaplísnila. Poradíte mi, zda jej mám nechat tak, nebo mu nějak pomoct, aby se rána lépe zahojila? Druhý beťák (v prezentaci ten červený) je OK, na ty potrhané ploutve. Nic nikde nebělá, je čilý jako doteď. Ten, co je na tom hůř, se jen tak vznáší, moc neplave, nechce žrát. A to bílé cosi se mu začíná tvořit i na ploutvích, které má okousané.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2014 19:15 R Muž romant [27987] Re: Sany
Měň jí vodu a jestli tam nemáš filtraci tak klidně obden, či denně 1/3 akva a měj teplotu min 25 st.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [61] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3001