Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 16 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:06 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
30°? Mám tam ještě pandy a ancíky. Těm tolik vadit nebude? Zatím jsem dal 26. Mě oči naživo přijdou normální, ale doktor nejsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:46 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
Jj, ta karanténa je hodně podceňovaná a zároveň hodně potřebná, zvláštěpak u ryb nakoupených z burzy. X-) Klidně zvýšit teplotu ke 30 st. a uvidíš, jak se to posune po aplikaci té 2000, mě se tam nelíbí ani to oko, ale ta fotka může klamat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:42 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
Tak od nikud jinud jsem nic nového neměl, a s plísní jsem neměl problém cca 4 roky. Byla to první možnost co mě napadla. Neukazoval jsem na nikoho konkrétního. Je fakt, že už jeden z prodejců mě před tím varoval. Ale teď už zdroj nevypátrám a moje chyba určitě byla, že nemám karanténu. Toho jsem si vědom. Každopádně za radu děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:29 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
No, já to nebudu komentovat, tyhle věty o tom že si člověk něco přitáhl přímo nesnáším. Netvrdím, že tomu tak býti nemohlo, ale na druhou stranu víme prd o podmínkách kamy ty ryby šly, tedy bez urážky. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:26 Muž Bartolomiu [17] Re: romant
Dík, eSHu aplikován. Asi tím nic nezkazím. Koupil jsem je na burze v Olmiku a asi s nimi něco donesl. Samice už jsou KO. Ale nebylo na nich nic vidět, až na Beťákovy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:18 Muž Bartolomiu [17] Re: Králík
Zakalené je. Těsně před focením jsem čistil vnitřní filtr a odsával dno, tak se to zakalilo. Líp jsem to na mobil nevyfotil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:14 Králík Re: Bartolomiu
Z té fotky se toho moc nepozná, ale řekl bych že ano. A jako první chybu hned vidím, že je akvárium zakalené. Nevím jestli se mu to z té fotky zdá nebo ne, ale pokud se mi to zdá, tak se předem omlouvám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:09 R Muž romant [27987] Re: Bartolomiu
No, bude to kombinace jak plísňového onemocnění, tak už tam budou i rozjetý bakterie. Za mě to bude pro rybu dosti problém. eSHu 2000 pokud možno rychle, zítra už bude plavat ke druhýmu břehu, ale já bývám hodně přímočarý a ne všichni to zde rádi čtou, počkej tedy na verdikt od někoho jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 19:01 Muž Bartolomiu [17] – Plíseň?
Fotka k příspěvku Ahoj, můžete mi prosím někdo poradit jestli je to opravdu plíseň, nebo něco jiného a jak to popř. léčit? Díky moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2019 19:10 Muž karloslt [14] Re: Anthrax
Krycí sklo samozřejmě mám, byť kvůli filtru ne po celé šíři akvária. Včera večer beťák Pepa odešel na pravdu boží.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2019 18:31 R Muž Anthrax [4786] Re: karloslt
14 dní zas není tak dlouhá doba. Každopádně bych se poohlédl po jiném mraženém než po nitěnkách. Teplotu bych trochu zvedl, i to může rybě pomoct.
Edit. Ještě jeden postřeh. Máš tam krycí sklo? Na jedné fotce se mi zdá, že ne rybicky.net/fotogalerie.php… Betta se mohla nadechnotu studeného vzduchu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 18:28 Muž karloslt [14] Re: Anthrax
nevím, co je příčinou - mrazene uz 14 dni neměl... teplota vody je konstatních 26°C.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2019 09:24 R Muž Anthrax [4786] Re: karloslt
Ty mražení nitěnky, nemohl by to mít z nich? Ty mražené nestojí zanic. Je to celkem rizikové krmení. Jakou tam máš teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 19:41 Muž karloslt [14] Re: Planorbella
Fotka k příspěvku ok, přidal jsem růžkatec.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 19:10 Muž Planorbella [643] Re: karloslt
Na tak malé akva jich tam je pořád málo přidej třeba egerii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 19:03 Muž karloslt [14] Re: Wanderer
Aktualizoval jsem. Kdybych si nechtel priznat chybu, neptam se tu o nazory a rady...

delal jsem pred par dny testy na NO3, hodnota byla 0, takze dalsi rychlerostouci rostlinou nevim jestli si pomuzu - kvuli nedostatku zivin maji pistie koreny dlouhe az moc (oproti rostlinam u sestry v akvariu).

Chci se dobrat pricin a vyvarovat se jich, idealne bez ztraty betaka Pepy. Verim, ze diskuze a upresnovani je dobrou cestou k cili, jinak budu u systemu pokus-omyl a hrozi riziko, ze to odnese zbytecne moc ryb...

Budu menit denne 50% vody za odstatou a ojednavam si kompletni test JBL ProScan, tak snad dorazi driv, nez bude uplne pozde...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   24.01.2019 07:10 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: karloslt
Všimli jste si, jak jsou tady populární některé slovní obraty, jak se jedná o doporučení větší nádrže? Např. "po přestěhování" , "do budoucna" , případně "výhledově" , "větší nádrž je v plánu", čekám, kdo napíše "do nazimy" .

Tu nádrž nekupuješ kvůli nám, abychom neměli připomínky. Tu nádrž kupuješ kvůli té rybě, aby měla vhodné podmínky. Takže, jestli to nehodláš zrealizovat tento týden, tak bych skoro řekl, ať si "do budoucna" naplánuješ i nákup nové betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 07:00 Muž karloslt [14] Re: ctibum
vodu menim tydne, filtr naopak jednou za mesic a vzdy v jiny den, nez menim vodu. v tomhle mam trochu neaktualni udaje. Do budoucna vetsi nadrz plánuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2019 06:11 R Muž ctibum [6920] Re: karloslt
Co jí je nevím, ale prostředí asi nebude ok. Jen 11 litrů, dva měsíce staré, ryba tam šla tři dny po založení, rostlin málo, výměna vody jednou za 1-2 týdny, pokaždé čištění filtru...
Vodu bych měnil podstatně častěji, teď nějaký čas klidně denně, pak alespoň 2x týdně, filtr bych čistil naopak v mnohem delších intervalech a přidal bych na rychlerostoucích rostlinách.
A pořídil bych větší akvárko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2019 00:29 Muž karloslt [14] – počínající vodnatelnost?
Fotka k příspěvku zdravim, dosud hodně živý beťák posledni tři dny stojí na místě pod hladinou mezi kořeny pistií a pri nadechnutí vzdy vypustí velkou bublinu. Dnes mi přišlo, že mu začínají i odstávat šupiny.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:58 Muž Martin Karviná [19] Re: Anthrax
tak voda dolítá a přidáno 3ml prime
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:56 Muž Martin Karviná [19] Re: wolavka
Ano s těmi filtry máte pravdu nechal jsem je asi 2dny a pak jsem vytáhl. určitš to chtělo delší dobu. A betáka nechám v té 9l a pokusím se tam udělat luxus. ale zatím nevím co ta dát. A ta blac molla byla malinká a ted má asi 5-6cm porostla jak hrom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:50 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Martin Karviná
Už jsem koukala :) díky! Tipla bych si na Black molly, ale střílím od boku. S tím nic nenaděláte, buď si pořídíte něco menšího sólo pro Bettu (a vřele vám to doporučuji, jsou totiž boží :))nebo ji darujte, pokud se zmátoří. Co do výměny filtru, je dobré, nechat jet chvíli oba filtry zároveň, aby se mohl i nový osídlit. Pokud je ale máte od včera, tak buďte v klidu, jen šla do většího kelímku :) a 9 litrů bude pro rozběh jeho ploutví daleko lepší než 200litrová nádrž. Nekrmte, měňte vodu, přitopte, naházejte tam pro začátek egerii, mechovou kouly a vydržte. Bety potřebují nižší sloupec vody do 30 cm a nebo hodně zarostlou nádrž, aby si odfrkly, když se potřebují nadechnout. Ty závoje jsou závaží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:43 Muž Martin Karviná [19] Re: Anthrax
Změřím karanténku a skusím dolít 2l vody s tím prime. NO2 0 NO3 20 TC 0 GH 4,2 KH 10 PH 9,5
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.12.2018 20:41 R Muž Anthrax [4786] Re: Martin Karviná
Spíš bych měnil vodu. Žádné léčivo ti s nezaběhlé nádrží nepomůže. NO2 má být nulové, ty ho máš na 0,5 mg/l. To chce alespoň naředit čistou vodou. Můžeš použít ten Seachem prime, když ho máš. Ale jen na něj bych se nespoléhal a poctivě bych denně měnil část vody. V obou nádržích.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.12.2018 20:31 Muž Martin Karviná [19] Re: wolavka
9l a voda tam je z hlavní nádrže

Ryby
1x Bojovnice pestrá (Betta splendens) od 13.12.2018
3x Dánio leopardí (Danio frankei) od 13.12.2018
3x Dánio pruhované (Danio rerio) od 13.12.2018
2x Krunýřovec sp. (Ancistrus sp.) od 13.12.2018
10x Neonka červená (Paracheirodon axelrodi) od 13.12.2018
2x Pancéřníček panda (Corydoras panda) od 13.12.2018
2x Pancéřníček skvrnitý (Corydoras paleatus) od 13.12.2018
1x Plata skvrnitá (Xiphophorus maculatus) od 13.12.2018
7x Plata skvrnitá (Xiphophorus maculatus) od 13.12.2018
4x Tetra císařská (Nematobrycon palmeri) od 13.12.2018
9x Živorodka duhová (Poecilia reticulata) Paví očko od 13.12.2018
2x Živorodka ostrotlamá (Poecilia sphenops) Black molly od 13.12.2018
4x Živorodka ostrotlamá (Poecilia sphenops) Molly od 13.12.2018
13 druhů a celkem 50 ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:27 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Martin Karviná
ano, to vypadá jako okousaná. Ona může být ve společenském akva, ale jen s určitými druhy ryb. Proveďte, co psal Anthrax a ještě bych ted chvilku omezila krmení. Jak velkou máte karanténu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:21 Muž Martin Karviná [19] Re: Anthrax
Akvarium bylo asi málo zaběhlé měl jsem ho asi týden pak květiny týden a pak ryby po dvou týdnech. Měl jsem čerpací hlavu z houbou a tu jsem vyměnil asi před týdnem za vnější filtr.
Ještě mám preventar a antimikotin a od seachemu prime. Tak neví jestli tam něco dát nebo né.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:20 R Muž Anthrax [4786] Re: Martin Karviná
Toho jsem se bál. Ryby do čerstvé nádrže nepatří, protože tam jsou velké výkyvy jedovatých látek.
Založil bych bettě sólo nádrž. ;-)
Ve zverimexu toho nakecaj... Hlavně aby se prodalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:15 Muž Martin Karviná [19] Re: Anthrax
Ahoj rybka byla asi měsíc v hlavním akva. Pak jsem odebral vodu z akva do té karanteny.
Jo a v prodejně my samozřejmě řekli že tam muže být ve společenském akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:13 Muž Martin Karviná [19] Re: wolavka
Ahoj Máme jí asi měsíc. A ty ploutve jako by chyběli vzadu. Měla to takové roztáhnuté jako vějíř a ted to vypadá jako by byly slepené a vykousané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2018 20:11 R Muž Anthrax [4786] Re: Martin Karviná
Zatop víc, 27 stupňů, dej jí tam alespoň nějaký rychlerostoucí kytky a měň denně část vody. Předpokládám že ta karanténa není zaběhlá. To rybě rozhodně nepřidá.
Z prezentace toho moc poznat není. Kdy jsi rybu nasadil do akvária? Podle jedné z fotek už v den založení, čili beťák tam dost zkusil. Dost ryb co tam je jsou prasátka a betta má ráda čistou vodu. Do toho bych se nedivil kdyby ho někdo z osádky okusoval... Dalo by se to shrnout jako ne zrovna vhodné podmínky pro chov betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 20:09 Žena wolavka [48] - LabyrintkyRe: Martin Karviná
Jak divná se zdá? v chování, vzhledu? Jak dlouho ji máte, smím-li se ptát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2018 19:59 Muž Martin Karviná [19] – Betta splendens
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj Dnes jsem si všiml že mám něco z rybou. Koukněte případně poradte. Přeložil jsem jí do karantény voda 25°C
Díky Martin
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2018 22:45 R Muž ctibum [6920] Re: Ema5
Zkus srovnat toto bettafishsheridan.weebly.com/… s místem výskytu "parazita". Pokud se lokalita shoduje (anus = řitní otvor), tipoval bych znovu na exkrement ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:52 Ema5 Re: ctibum
jj. Pokud to je .. tak budu happy :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 18:28 Žena Eillen [645] Re: ctibum
Je fakt, že by to mohlo být oveno... Pamatuji si, jak jsem u prvního beťáka taky koukala, co to z něj visí. Bylo to dlouhé jak týden před výplatou :-D Pak už jsem to ani nevnímala a beťák si vesele trousil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2018 18:23 R Muž ctibum [6920] Re: Ema5
Přijde mi, že na těch původních fotkách z ní trčí, s prominutím, hovno... To trčení čehosi se s pauzami opakuje...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2018 15:49 Ema5 – O co se může jednat?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku ahoj, dnes odpo jsem si všimla na Bettě, že jí z těla něco trčí. Foto se mi bohužel nedá zaostřit, protože se vždy hne.. nicméně je to žluté barvy, takový malý, zkroucený, tenký tvar.. o co by se mohlo jednat?

Mohlo by jít o parazita nebo případně, že by při proplouvání se na ní něco zachytilo z rostline, nějaké smítko?

+ testy na No2 a No3 byly už v pořádku, kdyže jsem ji přendávala z toho původního malého. Teplotu mám 27C, filtrace běží nonstop, rostliny zasázeny, mám pár malých šnečků, patrně z rostlinek.. Jinak plave, všimla jsem si, že občas hledá šneččí vajíčka a jí je. Nenapadá mě, čím by to mohlo případně být. Vodu měním teď obden. Včera jsem dala 5ml bakterií pro záběh akvárka, přesunula jsem ji tam po 21dnech. Jí normálně. Plave taky. Nic patrného není, až na ten výrůtek, který te´d zas po pár min. na sobě už nemá. Třeba plaším zbytečně a něco se na ní jen přichytilo nebo to může být nějaký parazit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 18:51 R Muž romant [27987] Re: Slovanka
Už jsem se s tím "odbarvováním" v podobným rytmu setkal, ryba podle fotky působí na pohodu a zdravě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 18:47 Žena Slovanka [0] - MiniakváriaRe: romant
Na hlavě: Kolem oka jde dobře vidět světlejší skvrnu, a pak ještě na "čele". Původně měl hlavu tmavě černou, fleky působí světle šedě, ale jdou dobře vidět jen pod pořádným světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 18:43 R Muž romant [27987] Re: Slovanka
Ty skvrny jsou na těle beťáka kde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2018 18:41 Žena Slovanka [0] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Zdravím,
taky dlouhodobě řeším tento problém, dvakrát jsem se snažila přeléčit skvrny jako plísňové onemocnění, ale nepomohlo to (to bylo ještě v létě). S postupem času se světlé skvrny rozrostly.
Beťák však nikdy neprojevoval žádným způsobem, že by byl nemocný, je celkem možné, že jde zkrátka jen o změnu zabarvení, protože plave, jí i bublá normálně, a to už ho mám rok (má tedy cca 2 roky).
Každopádně kdyby měl někdo s něčím takovým také zkušenost, ráda bych slyšela jakou! :-) ano
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.11.2018 08:26 R Muž ctibum [6920] Re: Gabi
Nevhodné podmínky. Ta umělá "rostlina" hovoří za vše.
Pročti si tady rybicky.net/forum/17562-betta-splendens-ploutve příspěvky posledních pár dnů, řeší se tam to samé. Než dočteš, měň denně třetinu vody.
Raké se zde zaregistruj a pročti odkazy, které při registraci dostaneš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2018 07:33 Gabi – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý deň, posledné dni sledujem zmeny-akokeby strata pigmentu, ovisnutá zadná plutva, často leží na dne alebo po prípade ak pláva, tak naráža do stien akvária a to rýchlo, mikavo. Viete mi prosím poradiť, o čo by mohlo ísť a čo sa dá s tým robiť? sad ďakujem. Prikladám foto predtým a teraz
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 16:17 Baffi Re: ctibum
Děkuju teplotu sem zvýšila rostliny mám objednané z pondělí buď přijdou ještě dnes nebo zítra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 16:03 R Muž ctibum [6920] Re: Baffi
Včera založená nádrž bez rostlin by to mohla být, řekl bych.
Co nejdřív co nejvíc rychlerostoucích rostlin, topit na 26-27°, kryt na akvárko, pokud tam není, nekrmit, měnit denně třetinu vody...
Případně počkej na další názory...
A piš po přihlášení k profilu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.11.2018 15:34 Baffi
Ahoj, Mám samici Betty a furt se válí a jenom leží na hladině na těle nic nemá a já nevím co býti mohlo být mám takoví pocit že tu už dlouho nebude:-( děkuji za každou odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.11.2018 14:32 Žena Elissa [88] Re: Mates
Takhle bez jediné fotky těžko říct. Chtělo by to minimálně fotku ryby a fotku nádrže, ideálně založit prezentaci s informacemi o vybavení a údržbě.

Můžeš preventivně měnit 1/3 vody ob den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2018 14:21 Mates – Nemoc-plíseň
Ahoj na mé bettě se objevila plíseň. Konkrétně na zadní ploutvi která je teď jakoby slepená, nemůže mi někdo pomoc?? sad
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [16] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=751