Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 36 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:38 R Muž romant [27987] Re: Lukasinho
Kvalita prostředí především.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 20:37 Muž Lukasinho [0] Re: romant
Jak tomu předejít? mám v akvu další ryby, tak aby taky nedostaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 19:55 R Muž romant [27987] Re: Lukasinho
Hmm, má to za pár, hnusně řečeno. Máš tam dva problémy, vnitřní parazity a bakteriální nezdobu zároveň. Pokud se chceš pokusit o záchranu, tak v separé nádrži aplikuj Bactopur direct dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2016 18:27 Muž Lukasinho [0] – nemocná samička
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, na samičce bojovnice jsem objevil jako by díru v boku (viz. foto), straní se snaží se otírat o listy, teď jako by těžce dýchá pod vodou (rychle hýbe žábrami, vím že mají labyrint tak se mi to jeví divné). Nevíte co to je a jak to léčit? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 17:01 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Těžko to od klávesnice rozseknout, je klidně možný že má nějaký začínající problém uvnitř, jako třeba střevní parazity, nějaký bakteriální problém, je toho opravdu hodně, o co by se mohlo jednat. Dal bych tomu opravdu ještě čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:58 Walhalla Re: romant
Ano ďakujem
Také sú plány ale zatiaľ mi na akúkoľvek potravu kašle
Uvidíme
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:55 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Fajn, doběhnout léčbu eSHou, teplotu držet kolem těch 26 st, pravidelně týdně měnit 1/3 objemu vody, možno přidat nějaký výluh, třeba Torben, listy mandlovníku mořského, pestou stravu, ale nepřehábět to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:51 Walhalla Re: romant
Esha 2000
To s neonkami ešte nie je isté záleži od jula
Keď nič pôjde do vlastného 20 l akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:46 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Čím tu plíseň léčíš?
Edit: Musíš si vybrat ryby i podle svých nároků na telotu vody a Betty jsou teplomilové a nemělo by to klesat pod 26 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:45 Walhalla Re: romant
4 dni tam kvôli tej plesni mal skoro 30 a stále nežral budú s nim neonky tak neviem ako s tou teplotou...
Tušíš ako dlho vydrží kým na ňom bude vidno že je hladný?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:40 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Přitlačil bych jak na teplotu, tak na množství měněné vody, na 27-8 st. a 1/3 objemu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.03.2016 16:36 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Walhalla
V prezentaci píšeš 23 st. a že máš v plánu měnit 10 litrů, takže to asi není jen aktualizované
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:34 Walhalla Re: romant
Ahoj
Myslím že je to v prezentácii
Je tam 25,5 stupňov a vodu mením raz za týždeň 20 l ale teraz to bolo dvakrát do týždňa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Walhalla
Jaká je teplota vody a jak často a kolik vody měníš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2016 16:11 Walhalla – Július
Fotka k příspěvku Ahojte
Skúsite mi prosím niekto poradiť?
Nedávno som založila 160 l akvárium a pred týždňom som kúpila samčeka betty (Jula). Za ten týždeň som ho ani raz nevidela žrať ale je stále čulý a pláva po celej nádrži. Momentálne liečim niečo čo považujem za pleseň ale julo sa stále tvári šťastne len má trochu zdevastované plutvy.
Myslíte že si v akváriu našiel niečo na jedenie aj sám? Keby hladoval podľa mňa by už dávno nevyzeral spokojne. Za akékoľvek nápady ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.02.2016 20:04 R Muž romant [27987] Re: Danča
Není nutno celý drbat a je to tím teplem a tou vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 20:03 Danča Re: romant
Děkuju. Snad mu to pomůže. A stačí to měnit do té doby než se vzchopí? A je teda fakt nutné vydrbat celé akvárium? Teď si říkám, jestli to není jen tou vodou a tím teplem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 20:01 R Muž romant [27987] Re: Danča
Musíš denně měnit min. tu 1/3 objemu vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:58 Danča Re: romant
Zatopím, ale pro topítko se dostanu až v pátek. Snad to vydrží. No akvárium je staré, ale řádně jsem ho vydrbala naposled jsem tam měla beťáka. Filtrace funguje, nemám ji puštěnou nonstop vím, že se tak nevytvářejí nutrifikační bakterie, ale před tím mi to u beťáka taky takhle šlapalo. Nižší jak 26 ta teplota je, proto jsem psala, že musím koupit topítko. Nečekala jsem to protože ten beťák před tím neměl žádný problém.Ta druhá betta je stopro samička.Nijak se nehoní ani neukusují. Založila jsem ho stejně jako tenkrát. Převařená voda, a betty jsem tam dala hned, neviděla jsem v tom problém. Ale bohužel je. Jak se zbavím těch N látek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:48 R Muž romant [27987] Re: Danča
Pokud v tý karanténě nazatopíš, tak půjde kukat. Proč vyhazovat rostliny. Neodpověděla jsi mě na to, tedy sobě na to, nač jsem se ptal.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:42 Danča Re: romant
No tam ho asi neodnesu. Muselo by být na zemi. Do pátka to snad v karanténě vydrží. Na akvárko se vrhnu zítra. Už si jdu nechat odstát vodu. A co s rostlinami? No asi je můžu vyházet jediný co mi tam jde krásně je jávský mech. Na ostatních se mi dělá řasa. Dekorace jsem četla, že jsou taky zbytečné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:37 R Muž romant [27987] Re: Danča
Nic nekapat, pořádně akvo vypláchnout a zvednout teplotu, třeba i tím, že dáš akvo k topení, ale měj tam teploměr, aby jsi ryby neuvařila, nevadí ani teplota 30 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 19:34 Danča Re: romant
Takže mám přestat kapat léčivo? I když mu blednou barvy a vypadá hůř? :-(
Mám 26 l akva. Bylo mi doporučeno dát k němu samici. A rozumějí si skvěle, nehnou se od sebe. Až teď teda co ho mám ve 2l akva jako karanténě tak samice ho furt hledá a nechce moc žrát. Může se toto stát teplotou vody? Nikdy jsem v tomhle akváriu problém neměla s beťákem dokonce mi tam žil úctyhodných 2.5 roku. Pak jsem se kvůli škole do další ryby nepouštěla ale teď se k tomu vrátím a po 3 týdnech vypadá takto :/. Myslíš, že pomůže topítko? A vytápět na 26 stupňů? To bych ho vrátila do akva až koupím v pátek topítko. Fakt díky za odpoveď je mi ho líto a nechci o něj přijít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2016 17:43 R Muž romant [27987] Re: Danča
Musíš mít v akváriu odpovídající podmínky a nemusíš řešit nějaký poloutve. Bakterka to ještě není, to už by ploutve neměl. Podle mě reakce na nicotnou vodu. Musíš si sama odpovědět na otázku, stáří akvária, funkční filtrace, píšeš o samici, je to opravdu samice, není to další třeba krátkoploutvej śamec, pokud není velikost akvária alespoň někde nad 30 litry, tak tam nemá pár co dělat. To akvo je podle toho co vidím čerstváček, tedy je velmi krátce založeno a už tam jsou betty, nevím jaká tam je teplota, ale jesli je nižší než 26 st. je a bude to do budoucna problém, živý rostliny tam vidím, ale novotou svítí, filtřík tam taky je, ale nebude moc zaběhnutej, nevím jak čsto měníš, vodu a doporučoval bych měnit teď denně min. 1/3, protože tuším vyšší N látky, což může být ten problém proč vypadá jak vypadá. Takže žádní intiny, ale makat na kvalitě prostředí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2016 12:13 Danča – Bude stačit anti-ichtin?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, potřebuju menší radu. Můj běťák má pravděpodobně rozpad ploutvíí. Měl celistvý ocas a teď ho má roztrhaný a někde se mu dělají sytě růžové paprsky. (je modro bílý a někde průhledný). Stačí na to anti ichtin ? Zdá se mi totiž 2 dny po aplikaci, že mu začali blednout barvy. Jinak baští jak chlapák hodila jsem ho do 2 l akva na karanténu. A samice mi snad ani steskem nechce žrát. Ale jde mi hlavně o beťáka. :-(
První fotka je jak vypadá teď ale nechtěl se moc fotit a druhá jak vypadal před tím :/.. Poradíte prosím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.02.2016 00:02 Muž patamatix [408] Re: Radka001
Vodoléčbu určitě,ale hlavně v takovém akváriu by měli být maximálně ty bety,pokud nezredukuješ osádku,tak ti vodoléčba dlouhodobě nevystačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:29 R Muž romant [27987] Re: Radka001
Vodoléčbu, to určitě, ale to stačit nebude, tedy mám z tostupného ten dojem, aplikoval bych i eSHu 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 16:08 Muž koyack [87] Re: Radka001
Určitě bych častěji měnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2016 14:20 Radka001 – Betta fleky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, poradil by mi prosím někdo co by této samici mohlo být a jak její stav zlepšit?V akvárku(54 l) mám 3 betty, 15 neonek, 2 antistrusy, 2 pancéříčky, teplota 25°C, živé rostliny, měním vodu cca 1x za 2 týdny, založené akvárko 6 měsíců. Asi před 2 týdny se na bettě udělaly bělavé fleky zejména na hlavě z obou stran, ale i po těle, asi půl cm. Méně plave a ploutve má stažené. Ostatní ryby vypadají ok. Za případnou pomoc děkuji předem.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:40 Žena Turbínka [2558] Re: Daviman84
Proboha, nedávej tam čtverzubce!!! tone tone
Raději nekrm pár dní, sbírej je ručně nebo na okurku, ale bettu by ti dobil a kam pak s ním! Mysli, chlape ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:39 Muž Daviman84 [9] Re: Turbínka
Zkusim asi ještě nasadit jednoho čtverzubce na likvidaci plžů... Teď jsem se teprv docetl že se jedná o Levatky což jsou taky celkem slušný prasata na vodu..
Děkuji moc za radu X-) palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:33 Žena Turbínka [2558] Re: Daviman84
Jestli je složení nádrže aktuální, pak problém nebude. A zkus sehnat nějaký rašelinový výluh (Torben), hezky zatop (26 - 27°C) a uvidíš. Je možné, že jen trochu mění barvu, což betty občas dělají, nebo to může být začátek většího problému. Ale výměnami vody a rašelinou mu rozhodně neublížíš, naopak!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:30 Muž Daviman84 [9] Re: Turbínka
Dobře věřím ;-) , helena půjde do No.3, který je větší, tam by s ní nemusel s ní být stejný problém. Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:25 Žena Turbínka [2558] Re: Daviman84
Její metabolismus je náročný na kvalitu vody, pro pomalejší - hodně kaká a betty rády čisto. Věř mi - vlastní zkušenost s roztřepenýma ploutvema, bettou, 20 litrama, helenou a několika desítkami okružáků ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:24 Muž Daviman84 [9] Re: Turbínka
Ok, jen se zeptám co by Helena mohla způsobovat, krom snahy o likvidaci přemnožení jiných plžů?
Je koupený zhruba před dvěma měsíci a přiznám se že o jeho stáří jsem se nezajímal... :-( už z principu, jelikož pochybuji že by mi prodávající uvedl pravdivý údaj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:21 Žena Turbínka [2558] Re: Daviman84
Jak je starý? Jak byl starý/velký když si ho kupoval? A jak dloho ho máš? Fajn, je tam tdysám - pryč helenu a měnit denně vodu X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 21:16 Muž Daviman84 [9] Re: Turbínka
Těch pět Otíků už tam asi měsíc není, v deníku jsem to uváděl, ale ze seznamu nesmazal, moje chyba. V nádrži je sám, voda je měněná pravidelně co týden 5litru, pro prospěch kytek je přidáváno uvedené hnojivo v minimální míře. Právě že co se podmínek týče, je podle mého vše v pořádku. Podle stavu Graye asi ne... Jen nevím kde může být chyba, nic se nezměnilo. Co se týče plžů, ty se snažíme odstraňovat co nejvíc mužem, bohužel v takhle zarostlé nádrži si vždy stihnou naklást někam vajíčka. Měla bys nějaký tip jak se jich zbavit? Myslíš že pouhá častější výměna vody by pomohla? Napadlo mě ještě trochu zvýšit teplotu, standardní je 26', zkusime nějakých 27-28'...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:54 Žena Turbínka [2558] Re: Daviman84
Podmínky, podmínky, podmínky. Být v té dvacce ám, je to luxus, ale těch pět otíků mu dobře nedělá (a ani jim). Přitlač na výměny vody a popřemýšlej nad osádkou jak rybí, tak plží.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2016 20:48 Muž Daviman84 [9] – Bílá skvrna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím akvapříznivce, dělá mi starost Beťák. Objevila se mu na hlavě bílá skvrna. Nevypadá jako nějaký povlak plíšně, spíš jako by v tom místě neměl šupiny. Ani na nějaké poranění to nevypadá. Potravu přijímá normálně, po akváriu se taky pohybuje normálně, připluje se podívat když přijdem ke sklu, jen hřbetní ploutev nenaparuje jako dřív což přisuzuji tomu že není úplně v pořádku. Pro porovnání přidávám dvě fota a odkaz na nádrž v které plave(název No.2)
rybicky.net/nadrze/24059
Děkuji za každou radu a návrh léčení
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2016 16:52 Betinka Re: romant
Má to stejnou barvu jako všude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:27 R Muž romant [27987] Re: betinka
Načervenalé, růžové barvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2016 16:25 betinka – mám důležitou otázku
Moje batta má skoro na konci těla u ocasu takové bouličky.Zatím nemohu poslat foto neumím to,něják mi to nejde,pokusím se znovu.
děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:47 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
už se na tom pracuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:33 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Tak to jo, to ještě bude stát za to zkusit mu zopakovat ten bactopur.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:28 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: romant
Dostala jsem ho v srpnu 2015, je to tuzemský odchov a měl být v té době mlaďoch, ale kolik měl měsíců přesně, to nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 16:14 R Muž romant [27987] Re: Belisana
Jakého je stáří ten chlapec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 14:07 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: JoKa
ok teplota je mi jasná, tak jo, odpoledne mu to vyměním, díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 14:02 JoKa Re: Belisana
Nech jí pořádně odstát a pozor na teplotu. Když to nebudeš dělat často, tak to nevadí. Vyměň tak 80-90%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2016 11:37 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintky
Ahoj, léčila jsem cca v listopadu svého beťáka z plísně bactopurem, zcela se vyléčil. Po nějaké době při pobytu ve společenském akváriu se mu nemoc vrátila. Měl výrůstky kolem tlamky. Dala jsem ho do karantény, 4. den léčím eSHOU (včera aplikovaná naposledy), bohužel to nezabírá, spíš se zhoršil. Chci opět nasadit Bactopur. Nevím ale, jak to teď udělat - musím vyměnit všechnu vodu nebo třeba jen polovinu a nevadí, že tam zůstane (asi) zbytek té eSHY? Karanténní nádrž má 16 l, bez dna. Kdybych vyměnila všechnu, nevadilo by, že by ta voda byla úplně čertvá? Díky za radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 20:19 Žena Turbínka [2558] Re: Verča
Podmínky, podmínky podmínky - málo rostlin, neúčinná filtrace, rozházená bilogická rovnováha, moc ryb, to jen tak co odhaduju z fotek. Měň denně 1/3 vody, zaregistruj se, udělej prezentaci a pak se můžeme hnout dál.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [36] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1751