Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 22 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2017 06:24 R Muž romant [27987] Re: Freaky_Ell
Až mu přitopíš a budeš denně měnit tu vodu a on se nebude ani za 3 dny lepšit, tak ho netrap a pošli na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   26.10.2017 23:07 Žena Morticia [118] Re: Freaky_Ell
Minimum je topení a bez filtru častá výměna vody. Betta potřebuje teplou vodu, min.25-26 stupňů! Při "léčení" se dává i víc. Musíš si tedy obstarat minimálně topítko a to okamžitě!
A léčit někoho lékem,když evidentně hyne zimou,je k ničemu. To je jak dávat žižnivému chléb...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.10.2017 22:38 Žena drvi [2894] Re: Freaky_Ell
Hlavně topítko, vodu drzet nejmíň na 26 stupnich . Ty výměny vody dodržuj ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:19 Freaky_Ell Re: Tudy
Rostlinky v akvárku má, ale filtraci si teď nemůžu dovolit, spíš jsem doufala, že je nějaký lék, co bych mohla kápnout do akvárka, aby mu bylo líp ale vodu budu měnit, snad se z toho ještě vzpamatuje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:15 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Freaky_Ell
Bublifuk na filtraci a alespoň plovoucí rostlinky by se hodily, pokud to rybka přeci jenom přežije nebo si koupíš novou. Měň 1/3 vody 2x týdně. A teplotu drž alespoň kolem 25 st. Vodu tam dávej odstátou, natočíš si večer do kýble čerstvou a 2. den vyměníš. Pokud se Betta probrala po výměně vody, tak nejde o nemoc, ale o otravu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:08 Freaky_Ell Re: petulinakk
První beťák vydržel 2,5 roku. Ale teď jak jsem mu dala komplet čistou vodu a trochu teplejší tak vypadá trochu líp, víc komunikuje i dýchá. A s akvárkem jsem se spletla buď je 5l nebo 10l už si nevzpomínám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 22:03 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Freaky_Ell
Fotka by se hodila, ale podle popisu to vypadá na trápení před koncem, tedy ihned utratit. 1 l sklenice je i na Bettu málo, těžko tam udržíš stabilnější podmínky. Ta rybka nejspíš umírá na otravu ze špatné vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   26.10.2017 22:03 Žena petulinakk [2016] Re: Freaky_Ell
Freaky_Ell napsal: Mám ho samotného v litrovém akvárku (v kostce) bez filtrace ani vyhřívání. Pravděpodobně jsi ho utyrala.
Jak dlouho vydrzel ten prvni bettak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2017 21:54 Freaky_Ell – Beta - nevím co má za nemoc
Zdravím, potřebuju rychlou radu od profesionálů, jestli můžu mého chudáčka beťáčka zachránit sad Už tak 4 den nejí a pořád jen tak poplouval po dně, ale dneska večer už byl uplně apatický... Je vybledlý, vyhublý a nemá skoro žádné reflexy, v jedné chvíli jsem ho zastihla ve strašně divné poloze - byl zohnutý jakoby do U, ale když jsem na něj klepla tak se vzpamatoval, a nevidím, že by dýchal, spíš jen histericky vyplave k hladině aby se nadechl a pak se dusí a zase spadne ke dnu. Mám ho samotného v litrovém akvárku (v kostce) bez filtrace ani vyhřívání. Měla jsem takto před rokem beťáčka a neměl žádné problémy, tak nevím co s tím. Akvárko jsem vyčistila a dala trochu teplejší vodu, ale nevím jak dál. sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 18:47 R Muž romant [27987] Re: Rorys
Vyhledej si pojem bublifuk, to je do tvojí litráže velmi vhodná varianta vnitřní filtrace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 18:45 Rorys Re: romant
Jo jasny, dik, zkusime a snad bude lip. Zatim filtraci nemam, ale uz jsem tu po necem koukal. Budeme ted menit kazdy den a uvidime. Diky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 18:42 R Muž romant [27987] Re: Rorys
O roztoku rozpuštěný soli, jak jsem navrhl to dávkování při jedné z výměn vody. A jestli tam nemáš filtraci, tak tě ta výměna bude čekat častěji než často, tedy do budoucna min. 2-3x týdně. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 18:36 Rorys Re: romant
Fuuu to je pekny, clovek by rek, ze to co se prodava v jako akvarijni rostlina bude akvarijni rostlina. O jakem roztoku k aplikovani pises? Kazdopadne diky za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2017 18:30 R Muž romant [27987] Re: Rorys
Protože není dlouhodobě určena pro pěstování pod vodou a dříve či později začne hnít a to bude v té litráži úplnej konec. Ven, topit, nekrmit, měnit, to je momentálně základ a ještě lehoulince zasolit vodu při jedné z výměn(půl kávové lž.), rozpustit a alikovat do akva roztok. Jako daleko vhodnější jsou třeba tyto rostliny rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum (nesázet, jenom nechat válet ve vodě)
rybicky.net/atlasrostlin/hygrophila_polysperma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 18:24 Rorys Re: romant
Diky za rady. Muzu se zeptat, proc je tato rostlina nevhodna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.10.2017 18:18 R Muž romant [27987] Re: Rorys
Začni měnit denně polovinu vody, nekrm a vyndej tu rostlinu, je do akvária nevhodná. Teplotu na 28-9 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2017 18:12 Rorys – Betta - slepene ploutve
Fotka k příspěvku Ahoj vsem,
Pred tydnem jsem poridil domu bettu, byl to takovy spontanni napad a moc jsem nad tim nepremyslel, takze prosim nekamenovat za dalsiho cloveka, ktery nabehl prodejcum ve zverimexu. Nicmene akva 9l, dve zive rostliny, topitko na 26 stupnu. Bettak od transportu domu nezere, drzi se u hladiny a ma jakoby slepene ploutve. Poradite prosim?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 20:35 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Deepinpeat
-obsahuje velké množství tříslovin a huminových kyselin
-obsah velkého množství tříslovin ,působí v nadměrném množství svíravě na cévy a tkáně
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 20:05 Deepinpeat Re: lacewings
lacewings napsal: -stáhnul bych to dávkování Torbenu , zcela zbytečné ,řekl bych že spíše zatěžující ;-) Můžete prosím vysvětlit, proč je zcela zbytečné a spíše zatěžující? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.09.2017 14:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jan Bísek
-držte se již zde uvedené rady kolegy Romanta včetně krmení ,teploty a výměn
-pokud byl u ryby bezproblémový příjem ,nejsou žádné viditelné známky povrchových změn na tělní dutině , jsou tyto stavy u bett běžné
-když betta dosáhne uřčité hranice dospělosti ,v případě této formy i oploutvení ,odpočívá častěji na rostlinách při překrmování
-tyto stavy jsou přechodné v řádu týdne ,kdy by se měla pohyblivost zvýšit
-pokud by se viditelně zhoršoval stav , kdy ploutve začínají být stažené ,jako-by slepené ,případně by se začalo objevovat třepení ocasní ploutve a temeno hlavy by doznalo výrazné barevné změny ,zvednout teplotu o další dva stupně a konzultace zde na foru k nasazení léčiva ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 13:40 Jan Bísek Re: lacewings
poslední výměna bez torbenu. pořád leží a bublá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   19.09.2017 10:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: EllaAtáta
-stáhnul bych to dávkování Torbenu , zcela zbytečné ,řekl bych že spíše zatěžující ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2017 09:53 Jan Bísek Re: Deepinpeet
Fotka k příspěvku Leží na kytce a bublá. Podle nás nevypadá z vnějšku na nějakou nemoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 21:18 Deepinpeat Re: Jan Bísek
Betty mají tendenci tloustnout. Takže je potřeba krmit s citem, zejména dospělé ryby při nižší teplotě a ještě samce, kteří nemají výdej při tvorbě jiker. K tomu zvednutí teploty bych přidal ještě hladovku pár dní a pokud se trošku zlepší, tak nějaké cvičení (ukázat zrcátko). Za normálních okolností se samec stará o hnízdo a obranu teritoria, v zajetí se nemá s kým porvat a vytřít, takže pokud dojde k takovéhle situaci, jsou dobré nějaké podněty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 20:12 R Muž romant [27987] Re: Jan Bísek
Teplotu klidně na 28 st. lehounce zasolit, polévk. lž. na 50 litrů vody, měnit denně či obden a několik dní hladovku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 20:07 Jan Bísek Re: romant
Nafouklý není. Barvu má stejnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 19:34 R Muž romant [27987] Re: Jan Bísek
Co břicho, je normální a nebo zvětšené, jakoby nafouklé? Jaká je jeho barva, je sytá a nebo jakoby vyšisovaná? Není při pohledu pod určitým úhlem jeho tělo jakoby potažené takovou záclonkou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2017 18:53 Jan Bísek – přežraná Betta?
Náš Beťák je nějak nesvůj. Moc neplave, většinou spí na listu, nebo se schová za filtr.Doplave si pro pár patentek, vločku ani nechtěl. Včera měl hladovku. Měníme už pár dní 30% vody, zkusíme možná zvednout teplotu z jeho obvyklých 26 st. Voda celou dobu bez dusitanů. Začali jsme dávat Torben, protože list nestíhá dobarvit vodu. Máme obavu, že je překrmený. Dlouho jsem nebyl doma a krmení měla na starosti rodina, s přesnými instrukcemi..... :-(
Není na něm vidět žádná nemoc. Může se takhle chovat dlouhodobě překrmovaná Betta? Jinak nevíme, co by se mohlo stát.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.09.2017 04:45 R Muž romant [27987] Re: JessiMessi
Přítomnost nadlimitního množství bakterií v těle ryby je zřejmá, příčiny jsou v tom nevhodným prostředí, kde v kombinaci s absencí živých rostlin, nevhodného dna a bordel vody, dochází k postupnému umírání ryby. Pro teď, rybu poslat na druhej břeh a začít buď znovu a pořádně a nebo svůj čas věnovat jiným aktivitám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2017 21:29 R Muž ctibum [6909] Re: JessiMessi
Dobrý den
A i když dotaz chybí, tak rovnou se svými skromnými zkušenostmi říkám, že v tom dvoulitrovém betárku s umělými "rostlinami" to nikdy fungovat nebude, a to i přesto, že v Pet Centru říkali, že bude... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2017 20:48 JessiMessi – Bojovnice
Fotka k příspěvku Dobrý den
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.08.2017 18:57 R Muž romant [27987] Re: svop2017
Tipuji na "nemoc" z nevhodného prostředí, zima, vyšší škodlivý N látky, to bych podle toho strohého piposu viděl jako možnou variantu. Teplotu na 28st. vodu měnit obden, zřídit prezenatci s co nejvíce údaji zakládající se na pravdě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2017 18:54 R Muž Anthrax [4765] Re: svop2017
Teplotu tam máš na bettu nízkou. A v tak malém objemu máš celkem dost druhů ryb. Málo měníš vodu. Problém může být i jinde, takže by nebylo od věci udělat prezentaci akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 18:47 svop2017 – Bojovnice-slečny
Všechny zdravím,

i když mám akvarium cca 1,5 roku, jsem samozřejmě začátečník. Proto se obracím na zkušené akvaristy s následujícím problémem - mám 60l akvarium, cca 20 rybiček, hlavně neonky, razborky, krunýřovce, pak samečka betu a 2 samičky bety. Sameček je stále aktivní, lítá po akvariu, o všechno se zajímá, samičky ze začátku rovněž slušně aktivní, po cca týdnu aktivita začala klesat, po dalším týdnu jsou většinu času u dna, schované mezi rostlinami, nejeví zájem ani o krmení a nevidím je ani plavat k hladině se nadýchnout. Mám dokonce dojem, že jedna začíná mít i okousané ploutvičky. Vodu obnovuji po cca 14 dnech (1/3), teplota je stabilní (24-25°C), osvětlení 10 h/den, živé rostliny, filtr, vzduchování, krmivo střídám. Prosím poraďte. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 13:10 Žena čehíro [0] Re: ctibum
To je jedině dobře, ony se tím prý celkem trápí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 10:11 R Muž ctibum [6909] Re: čehíro
Tak to jsem si neuvědomil, Bettu jsem v bublinách neuspával... stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 09:46 Žena čehíro [0] Re: romant
No na žrádlo se vrhala, jako kdyby nejedla tři dny.. tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 09:37 R Muž romant [27987] Re: čehíro
A nebyla jenom přežraná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2017 09:35 Žena čehíro [0] – zkracování utrpení / "zázračné vyléčení"?
Já měla pocit, že zrovna perlivá voda a labyrintky dohromady nejdou tak dobře jako rybky, které dýchají kyslík z vody. :-O

Každopádně jsem se chtěla zeptat, jestli je normální, když betta samička měla včera pár příznaků (asi) vodnatelnosti /mírně nafouklý a vybledlý pravý bok, jež ji nadnášel, takže nebyla schopna normálně plavat/, ale je druhý den "jako nová"? Asi by se to stejně mělo přeléčit penicilinem, ne? Ale teda jsem z toho jelen. ne

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:17 R Muž ctibum [6909] Re: Aileen
Zkrátit utrpení jde lehce. Já používám jemně perlivou vodu, někdo vodu a ledové kostky, někdo vodu a mrazák, někdo igelitový pytlík a úder o zem/stůl, někdo nožem uřízne hlavu, někdo zavolá "čičí"...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2017 17:04 Žena Aileen [0]
Dobrý den. Betta - samice po návratu z dovolené (krmila sousedka)minimálně druhý den nežere - možná už déle, je vyhublá, dnes se začala točit na bok. Ostatní dvě - také betty samice úplně v poho, ve 125 l. akva jsou už jen tři šneci a krunýřovec, všichn v poho... Nevím, co se stalo, ale nevypadá, že by to rozchodila :-( mohu jí nějak zkrátit utrpení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.08.2017 22:51 betta Re: mysz
Zvednout teplotu, klidně na 28°C, použít nějaký výluh, nejlépe kombinaci mandlovníkový list a třeba torben nebo lépe aquahum, ale ten se musí objednat. Sežeňte mu někde komáří larvy, obsahují látky, které podporují imunitu a snižují stres. Venku v různých sudech a loužích jich ted bývá hodně, dají se použít třeba i kupované koretry, živé nebo mražené. Z tohohle stadia by se to mohlo srovnat ještě samo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 19:07 Žena mysz [12] Re: tramtra
Myslím, že ne. To už se mi taky jednou stalo, našla jsem ho uvízlého za filtrem, měl odřenou půlku hlavy, ale to vypadalo jinak. Ono se to špatně fotí (anebo nemám dobrý foťák...) - jsou to taková vybledlá místa, jednotlivé šupiny, někdy až s takovými zarudlými místy. Když ho sleduju, tak hlavu nikam nestrká. Zjevně to pořád postupuje, ale mate mě, že jiné příznaky (údajně) typické pro např. žábrohlísty apod. nevykazuje. Úplně fit mi ale taky nepřijde. Zkusila jsem ještě dnes kápnout Eshu, předtím vyměnila část vody. Fakt nevím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2017 18:52 Žena tramtra [3202] Re: mysz
A není jen odřenej, jak se schovává za filtrem? Náš si tak jednou seškrábnul půlku šupin na hlavě, za pár dní byl fit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2017 20:49 Žena mysz [12] – Prosím o radu
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, ještě jednou moc prosím o případnou radu: před cca třemi týdny začala mé bettě blednout hlava. Stav se od té doby stále zhoršuje. Proto jsem jí před pěti dny začala kapat Eshu 2000, třídenní kůra v doporučené dávce. Od té doby je to ale opět o něco horší - dnes už má i roztřepenou ocasní ploutev (fotky jsou staré tři dni, tam to ještě tak vidět není). Zkusím opět připojit alespoň orientační foto (víc viz mé starší příspěvky). Mám podezření na nějakého parazita, ale jsem začátečník, nemám s tím vůbec žádné zkušenosti. Ryba jinak plave normálně, žere, staví si hnízda... Můžete mi, prosím, poradit, o co by mohlo jít - a co bych pro ni ještě případně mohla udělat? Budu vděčná. Předem děkuji.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2017 06:48 Žena Eillen [645] Re: vrbovap
Mně ten můj taky nejdřív hikari nejedl. Po čtyřdenní hladovce se na to ale vrhl a od té doby si pochutnával a v dobu krmení čekal v krmícím rohu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 22:45 Žena vrbovap [0] Re: lacewings
Hikari bettu měl, ale nežral to...vždycky ty kuličky klesly ke dnu, nebo se přilepily na filtr a hnily.
a pak měl ještě Dajana betta a taky pohrdal.
Až když jsem jednou omylem dala TetraMin co mám do velkého akva, tak žral jak strhanej...tak jsem mu to nechala. :(
Jestli se z toho dostane, tak mu teda zkusím koupit něco dalšího... hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2017 22:05 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: vrbovap
-Hikari, Dennerle, krmiva uřčená přímo pro daný druh ryb s příslušnou výživnou složkou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2017 21:54 Žena vrbovap [0] Re: lacewings
Jsem ho teď večer pozorovala a rejdí po akvárku a vůbec se nezdá, že by mu bylo blbě.
Krom břicha nikde nic vyboulenýho nemá....

A co například je premiové krmivo?
já krmím TetraMinem a občasně dostal nalíhnutou artémii co jsem měla pro prťata skalárů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.08.2017 20:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Maq
-obsah hořčíku u slakovodních ryb sice hraje určítou svojí funkci , nikoliv v projevu "zplynění"
-v mořském akva je obsah hořčíku obsažený v soli ,používaných pro chov ,limitní
- ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [22] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100282x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1051