Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 90 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 17:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Stene
Určitě to poprvé bylo BRP? Nebyl jen dotrhaný?
Co změnit v akváriu asi těžko někdo poradí, když neví jaké je.
Pokud je čisté s funkční filtrací a může být příčina ve stravě. Čím krmíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2010 16:10 Stene – Rozpad ploutví - bojovnice
Ahoj, mé bojovnici se před nedávnem začaly rozpadat ploutve. Po nějakém čase se to opět zpravilo, ale teď má ploutve zase potrhané. O rozpadu ploutví jsem toho přečetl dost, ale nic mě nenapadlo co bych měl v akvárium změnit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 22:38 R Muž Silent [5949] Re: Kastyn
Vodnatelnost je velmi obtížně léčitelná, protože ji mohou způsobovat různé kmeny bakterií nebo virů. Je to spíše společné označení několika různých onemocnění s velmi podobnými příznaky. Původce onemocnění lze určit až po pitvě, takže nasazení léků je víceméně náhodné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 20:24 Žena Gigi [4] - CichlidyRe: Kastyn
Moje betta spl. měla vodnatelnost a léčba baktopurem direkt od sery, ale bohužel nezabrala. Po té jsem zkoušela dávkovat koloidní roztok stříbra (který by měl působit antibakteriálně, desinfekčně) a také bohužel nic.... vodnatelnost je mrcha....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 20:12 Žena Kastyn [0] Re: Silent
Až takové řešení? Někde jsem vyčetla, že by se měla ryba přelovit a každý den jí vyměnit zhruba polovinu vody po určitou dobu by se mělo vynechat krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 14:47 R Muž Silent [5949] Re: Květa
Penicilin běžně nekoupíte je totiž vázán na předpis. Takže jedině veterinář. Ale na vodnatelnost řekl bych z 90% nezabírá nic. Když už se pokusit o léčbu, tak lékem Sera baktopur direkt. Jde ale o to jestli to vůbec vodnatelnost je a pokud je jestli nebude lepší rybě ukrátit trápení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 14:10 Květa Re: capko
Styl plavání je normální, jen je méně aktivní a schovaná v rohu akvárka na listu.

Prohlédla jsem fotky v nemocech a u vodnatelnosti je dokonce beta vyfocená a řekla bych, že by vzhled odpovídal. Jen ji zatím neodstávají šupiny a nemá puchýřky ani vybledlá místa. Myslím, že nemá problém ani s nadnášením. Třeba to je v začátku.
Léčba je tam uvedena penicilinem. Asi blbá otázka, ale to seženu jen v lékárně? Nebo jsou na to i speciální přípravky v obchodě? Asi budu muset léčit celé akva nebo stačí jen rybku odlovit a léčit zvlášt?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 13:47 Muž capko [40] Re: Květa
Ak má nafúknuté brucho a zle pláva,tak je to zápal plynového mechúra.Pozri choroby rybičiek na tomto nete ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2010 12:58 Květa Re: Semtex
Akvárko malé, 25l. Měním tak 20% za týden - 10dní. Krmím Sera vipagran a (ted nevím přesně název) Menu o 4 druzích v balení - také Sera.
Zkusím ho vyfotit.
Jinak tam mám ještě 3 dánia tečkovaná, 5 pancéřníčků a dvě takové malé přísavky - tuším krunýřovec jednopruhý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   09.06.2010 11:33 Jakubqo814
podla mna vodnatelnost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 15:08 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Květa
V jaké nádrži je, jak a kolik vody se často mění, jaké je to krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.06.2010 09:45 Květa – Nafouknutá beta
Prosím o radu! Moje beta (sameček) je nějak nafouknutá. Žere normálně, ale méně plave. Ostatní ryby jsou v pořádku. Prosím, poraďte, jak ji vyléčit.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:55 Žena Kaala [0] Re: sivon
U samca 25 stupnov mozno stupen hore dole. U samiciek asi nainstalujem ohrievac nech neprechladnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:08 Žena sivon [1694] - PlžiRe: Kaala
Někde jinde se tady probíralo, že nekteří samečci se v mládí tváří jako samičky, ale pak to samec pozná a je zle. Není to tvůj případ? Prozkoumej bříško. Kolik tam maj stupňů?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:02 Žena Kaala [0] Re: Ezcool
To je zle... Tak asi zacnem uvazovat ze ho dam prec. Ten to spackal chlapec (pokial to spravil on).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 22:00 Muž Ezcool [0] Re: Kaala
Je to videt ze jsou odkousane. Ale to asi s nim uz nic neudelas. Jednou jsem mel taky betaka a ten musel bejt uplne sam. Dokonce trhal i jine ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:58 Žena Kaala [0] Re: Ezcool
Ale ja nechapem kto iny ked nie on by im to urobil. Ona nema rozpad plutvy, ona ich ma odkusnute. A mam este jednu v takom istom stave. Tie cervene miesta medzi supinami su vytrhane supiny, nie povodna farba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:56 Muž Ezcool [0] Re: Kaala
Jestli ji takhle zridil ten tvuj samec, tak to je peknej bojovnik teda. Chudak holka. sad
Ja u toho sviho mam dve samicky a ten si jich ani nevsimne. Asi zalezi na povaze...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:54 Muž Sewer [99] Re: Kaala
Bože to je hrůza :-(
Bakteriální rozpad ploutví? Neměli zanedbanou úrdžbu? Betty pak trpěj s ploutvema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 21:45 Žena Kaala [0] – Bojovnice sa zblaznili
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tu je fotka bojovnice ktora bola v akvariu spolu so samcom a sdalsou samicou. Takto vyzerala po nejakom case. Tak som ju dala do karanteny k novej z obchodu, ktora je tam aby nedostala krupicku.
Ta co ostala vo velkom so samcom dnes skoncila rovnako tak. Som ju dala k tym druhym. Takze nie samicky sa navzajom napadali ale dokonca samec ich napadal! Ziedne ine ryby sa o o bojovnice v mojom akva nestaraju. Takze neviem alebo sa mylim? Kazdopadne co si vy myslite?
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 10:13 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe: Lucie K.
Vodu posol primerane ako keby si solila polievku. Po 2-3 dňoch zopakuj a potom mu vymeň časť vody za odstátu 24hodín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 10:12 jankaskodka Re: Lucie K.
To si kup urcite, aj teplomer. Majlepsie nie iba ten lepiaci, lebo to je strasny shit. Ohrievac s termostatom sa ti zide tiez. Lebo pri chorobach sa vzdy zvysuje teplota min na 28 stupnov. Soli sa dava jedna cajova lyzicka na 20 litrov..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 10:09 Žena geminika [39] - ŽivorodkyRe. Lucie K
Skús mu ukázať na chvíľu zrkadielko, aby si videla, v akom stave má plutvy a ako reaguje na okolie. Väčšia nádrž mu určite pomôže a možno nejaká tá kamoška, aj iného druhu, napr. párik gupky, mečovky. Možno mu je smutno samému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:59 Lucie K. Re: Semtex
Mám koupit topítko a teploměr? A jaká koncentrace té soli má být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:46 jankaskodka Re: Lucie K.
Urcite nie. Skus ten Baktopur ten ti pomoze na to. U nas to predavaju aj po jednej tabletke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lucie K.
Lucie K. napsal: Neměl tam nikdy zrdcátko, myslíte , že mu mohli tím ty ploutvičky zakrnět? Určitě ne.
První co bych zkusil je zvednout teplotu na min. 28°C a přidat sůl. Víc na www.splendenspower.cz nebo o víkendu ve Vivariu Mělnik.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2010 09:19 Lucie K. Re: jankaskodka
Zdravím vás rybičkáři, Princ žije! V úterý byl stav kritický, pročetla jsem všechny fóra jak co nejšetrněji utratit rybičku..vyměnila jsem dle rady jen část vody a nenakrmila jsem. Včera jsem byla na školení a dnes je bettáček opět normální. Ploutvičky zůstaly schlíplé, ale zakládám nové akvárko, tak do té doby už snad vydržíme. Věřte nebo ne, on byl vážně jen přejedený!Děkuju všem za pomoc!
Edit: Budu muset určit lepšího krmiče. Kolega to evidentně v pátek nezvládnul :-) Jen mě trápí ta slepená ocasní a břišní ploutev. Co to může být? Neměl tam nikdy zrdcátko, myslíte , že mu mohli tím ty ploutvičky zakrnět?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:55 jankaskodka Re: Lucie K.
Myslim ze by stalo za pokus vyskusat ho vyliecit zo Sera baktopur direkt. Uz to tu aj Silent spomenul. Ale vo vecsom objeme vody lebo inak ho skor otravis nez vyliecis. Myslim ze by sa mohol spametat, ked sa ti zda culy este. Potom liecivo pouzi vzdy podla navodu, nie viac ani menej.
www.akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 14:16 Lucie K. Re: jankaskodka
Šupiny má zatím v pořádku, ale ploutvičky má jakoby slepený. Akvárko sháním. A modlím se , aby přežil. Je dost vitální - žere i plave, ale jde mu to špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:55 jankaskodka Re: Lucie K.
Keby to mala tvoja Betty len zapal plynoveho mechuru, ked hovoris ze nema zjezene supiny tak mozno by jej pomohol aspon vacsi pohar -5litrovy. Zatial, alebo este vacsi. Daj jej tam tu rastlinku a rychlo zhanaj akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 11:07 Lucie K. Re: jankaskodka
Teď už to vím. Znovu začnu jen ve větším akváriu se vším vybavením, založeným podle návodu tady. Časem třeba budou i nějaké fotky. Jen k té vodnatelnosti, šupiny se mu neodchlipují vůbec. Je jen nafouknutý. Je mi jasné, že ho nemůžu trápit než založím nové akvárko. Chtěla jsem tu léčbu alespoň zkusit, ale dám na rady zkušených a usmrtím ho. :-(
Nemůžu se na to koukat, žere, je plnej energie, ale nese ho to k hladině a dá mu velký problém tam balancovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:41 jankaskodka Re: Lucie K.
Tak to je jasna infekcna vodnatelnost, preto som sa cudovala kde si vycitala ze to je plynatost. Silent ma pravdu. V tomto stadiu a v tak malej nadrzi je to neliecitelne. Chce to zacat odznovu bohuzial.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:23 R Muž Silent [5949] Re: Lucie K.
Tak bohužel tohle vypadá na vodnatelnost. V těch životních podmínkách se nelze divit. Je to téměř neléčitelná, nebo velmi obtížně léčitelná nemoc. Lze se pokusit o léčení Sera baktopur direkt, ale ne v téhle nádrži. Říkám to nerad, ale nejlepší řešení bude rybu utratit a začít znovu a lépe.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 10:19 Lucie K. Re: jankaskodka
Fotka k příspěvku Přes noc se šíleně nafouknul a plave jen u hladiny, občas i na boku. Poraďte mi, mohl by zabrat nějaký lék?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 09:50 jankaskodka Re: Lucie K.
Ako si prisla na tu plynatost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2010 08:18 Lucie K. Re: katterinecka
Tak se mi k tomu bohužel přidala už i plynatost. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:45 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucie K.
Možná by zatím pomohlo kdybys ji dala do větší nádoby, a hlavně pravidleně měň ale jen část vody vodou odstátou, klidně každej den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:41 Lucie K. Re: katterinecka
Moc vám všem děkuju za rady. Jen mám strach, jestli betta přežije do založení nového většího akvária. :-//
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:36 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Lucie K.
Je lepší těm prodavačům moc nevěřit a všechno co řeknou si ratši ověřit. Hodně lídí se tu tak spálilo ale snad i poučilo ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:15 Muž Yirka [9118] Re: Lucie K.
Jestli chceš pokračovat - tak zde je nezbytné počtení:
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/rady/zalozeni-akvaria
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:12 Lucie K. Re: jankaskodka
Tento postup mi byl doporučen při koupi betty. Jak říkám, je to moje první zkušenost s akváriem. Bohužel koukám, že dělám všechno špatně :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:12 jankaskodka Re: Lucie K.
Lucka nesmies vzdy nanovo zakladat akva, lebo zabijas bakterie a mikroorganizmi vhodne pre rybku aj rastlinu, na to existuje odkalovac dna, ale to by si musela mat vacsie akva. Odporucam ti kupit vacsie akva, filter a teplomer, ohrievac s termostatom a uvidis ze tvoja bojovnica bude stastne plavat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:10 Muž Yirka [9118] Re: Lucie K.
Skoro by se dalo napsat - všechno špatně. Pokud chceš s rybkou(ami) pokračovat, jednak si o nich něco přečti a dále pak si zde najdi něco o zakládání nádrží(ek) a začátečnických chybách. S dosavadní péčí se ani nedivím, že to chce rybka zabalit.
Edit- o minutku později, ale ber to jako výkřičník.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:09 R Muž Silent [5949] Re: Lucie K.
To je ten nejhorší postup jaký si lze představit. Pokud nelze rybě poskytnout lepší nádrž tak alespoň změňte systém výměn vody na litr odstáté vody klidně denně, protože tam nelze dát ani filtr. Takto se výrazně naředí odpadní látky. Ovšem tak jako tak to není dlouhodobě udržitelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 13:06 Lucie K. Re: jasanek29
Teploměr nemám. Vodu měním každé 3-4 dny kompletně + spařím kamínky a očistím kytku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:52 jankaskodka Re: jasanek29
Predpokladam ze v tomto akva ani Lucka nemeria teplotu, ani nema topítko. A vymena vody asi vyzera ako vzdy novo zalozene akva. Nechapem naco predavaju tie sety k bojovnici!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:50 jasanek29 Re: Lucie K.
Kolik máš teplotu vody? A jak často měníš vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:32 R Muž Silent [5949] Re: Lucie K.
Ryba je patrně v nějakém betta kitu o obsahu tak 2-3 litrů že? Takže na hodnoty vody se raději ptát nebudu. Bohužel tohle hraničí s týráním. Rostlina to nezpůsobila na vině je kvalita vody. V nekvalitní vodě se množí patogenní bakterie a na rybu přímo působí i chemické látky vznikající z metabolitů. Rybu dejte do alespoň 15ti litrové nádrže s technikou. Základ je zdravé prostředí jinak se dá těžko dohromady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:28 Muž Martin [3] Re: Lucie K.
Se div,když ho máš ve 2l ? kostce. Možná bakteriální rozpad ploutvý, ale nwm ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2010 12:22 Lucie K. – Nemocná betta - prosím POMOC
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o pomoc. Mám 2 měsíce samce betty a poslední týden je divný. Úplně se mi slepily ploutvičky, polehává na dně akvária nebo dokonce na boku při hladině.Žere, ale špatně se mu plave a ztrácí barvu. Žádnou plíseň u něj nepozoruji,ale mám podezření, že se zhoršil od té doby, co jsem přidala živou rostlinu. Nevím, co s ním. Pomozte mi prosím!
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [90] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4451