Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 29 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 22:57 Maq Re: erik
Školy nemám, ale říkám si, že každý parazit se někdy potřebuje dostat z jednoho hostitele na druhého - takže musí mít nějaký mechanismus šíření. Si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 22:42 Muž erik [10] Re: lacewings
Ale od ja som im už dlhší čas žiadne nedal, od vtedy pribudli 3 nové ryby sú tam asi týždeň a zdá sa mi, že majú podobný problém. Kŕmil som len suchým, dnes som im dal mrazené dafnie, inak už len artemiu a patentky, ale tie nové ryby nejedli môžu sa nakaziť z vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2017 21:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: erik
-pravděpodobně nevhodné krmivo,již jednou jsem vás upozornoval na nevhodnost podávání některých druhů krmiv Bettám, ve vlákně Mražená krmiva
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2017 21:05 Muž erik [10] – Chorá Bojovnica
Fotka k příspěvku Zdravím, mám taký problém, moje bojovnice, sú také ako keby sa veľmi najedli, majú nafúknuté bruchá, inak normálne prijímajú potravu, plávajú, občas sú trochu apatické, inokedy si normálne plávajú, ale podotýkam, že to nie je vodnateľnosť. Ryby žijú už dlho a občas sa im to vráti a potom zase je to lepšie. Takže vodnatelnost to nie je, predpokladám že by to mohli byť nejaké črevné parazity, ale neviem ako ich liečiť. Má niekto nejakú skúsenosť? Foto pridám, len sa nejak skrývajú. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.02.2017 14:23 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-nechali jsme tam tu teplotní rezervu,tak tedy zvedneme na 29-30
-lehce zasolte akvárium předem rozpuštěnou solí cca menší kávovou lžičku soli
-prodloužíme léčbu o dva dni s dávkováním třetího dne
-postup,výměna třetiny vody za vytemperovanou na 29-30, aplikace solného roztoku, léčiva,teplotu na 29-30 (pokud by něco nebylo jasné pište)
-už pozitivum ústupu otoku oka, tu možnost léčby dává.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:41 Teresa83 Re: lacewings
Oko bylo prakticky zdrave po prvnim dnu s lecivem. Jen ty ploutve jsou stale takove nijake. Vypadaji jak slepene nemuze je vubec ruzvinout co se tyce hrbetni a ocasni. Prsni ploutve jsou na tom uz o neco lepe, ale zadna slava to neni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:21 R Muž ctibum [6908] Re: Kristýna
Přidej fotku celé nádrže, případně i betty a víc informací - jaká je teplota, jak častá je údržba, jak velká je nádrž...
V atlasu se píše životnost betty 2-3 roky. Třeba už dožívá...
Někdo určitě poradí... ;-)
EDIT: Koukám, že bych měl bych psát rychleji... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.02.2017 12:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kristýna
-pokud jste si jí koupila již jako cca 5-6 měsíční a přidáte 18 měsíců ,tak je Betta na sklonku svého života
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 12:14 Kristýna – Bojovnice
Dobrý den,

mám bojovnici cca 1,5 roku a asi poslední 3 dni velmi málo plave, spíše polehává a ani k jídlu se moc nemá. V akváriu má vše jako obvykle-teplota, čistota vody, rostliny...

Nevíte čím by to mohlo být? (v akváriu je sama)

Děkuji

K.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 11:59 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-je stále otok oka?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 11:55 Teresa83 Re: lacewings
Zdravim, tak hlasim ze rybka zije a uz je na tom o neco malo lepe. :-) Mam pokracovat v lecbe a jakem davkovani a jak dlouho je max doba po kdy se da lecivo kapat? Nebo mam kapani leciva dneskem ukoncit a nechat zbytek na prirode?
Dekuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 11:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-samozřejmě se můžete ozvat kdykoliv,
-není nic špatného, pokud něco nevím, zeptat se
-pokud po té léčbě trochu vyladíte akvárium ,kdy odstraníte ty zbytečnosti typu ´´děravý sud´´ a nahradíte to něčím přírodním (kámen,kytka,mech,dřevo),nějakou tu plovoucí rostlinu,atd., tak bude vše v relativně pozitivním základním minimu funkčnosti.
-rozhodně se tedy, zde na foru, zeptejte na cokoliv , co vás z oblasti akvaristiky zajímá
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 10:28 Teresa83 Re: lacewings
Dekuji lecivo nakapano. Voda na zitrejsi vymnenu taky napustena. Vim bylo to hodne spontalni a hlavne hloupe. :-( Snad se z toho dostane. Kdyz jsem ji tam vydela v tom kelimku bylo mi ji lito. Ale moc jsem ji tim asi nepomohla. Muzu se kdyby neco ozvat?Dekuji za vsechny rady. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.02.2017 10:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-no víte je cela řada chyb ve vašem postupu,
-máte čerstvě založené akvárium, kde není vše ideální,tak jak by mělo.
-proto jsou vždy problemy
-betty z obchodů mnohdy taky nejsou v dobré kondici a pokud se to vše dá dohromady ,tak je malér
-pokud máte odkaleno a vyměněnou vodu,aplikujte léčivo,teplotu nechte-neměnte
-1. den : 36 kapek na 100 litrů vody
-2. den : 18 kapek na 100 litrů vody
-3. den : 12 kapek na 100 litrů vody
-tedy zhruba 8,4,2,
-před každou aplikací vyměnit cca 5-6l vody (proč se musí nechat ´´Brnenská voda´´ nechat raději odstát,jak uvádíte v prezentaci, z důvodu zplynění?)
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 10:08 Teresa83 Re: lacewings
Tak jsem zpet, voda odkalena a vymnenena. Vymnenena za odstatou a ohratou na 28 stupnu. Davkovani dle pribal letaku nebo bude jine? Ted se pokousela o plavani ale spis jen tak sebou haze.A ty ploutve vypadaji fakt hrozne. Slepene i ty male bocni, je z nich uzka nudle :-( Myslite ze ma sanci? :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 09:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-ano,správně potlesk a vyměnte třetinu vody ,máte poměrně čerstvě založené akvárium
-až to budete mít ozvěte se, určím vám dávkování, to je ve vašem případě důležité
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 09:17 Teresa83 Re: lacewings
Balim se a jedu. Mam pred aplikaci radeji odkalit a vymnenit cast vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.02.2017 09:10 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-pokud nastaly tyto změny , tak skutečně nezbývá než použít eSHa 2000
-zkontrolujte a zajistěte dostatečnou teplotu (jak již bylo dříve uvedeno) a ´´supajdit´´ zajistit to léčivo
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.02.2017 09:00 Teresa83 Re: lacewings
Zdravim. tak myslim ze ocicko je o kousek lepsi ale od vcerejsiho vecera neplave bud se drzi u hladiny nebo u dna nekde v koutku a jen tak lezi a nic ani pohyb. Ani jidlo ji nezajima. A ploutve ma takove splihle. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 13:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-zítra napište ,zda je viditelné zlepšení
-případně samotný postup vyřešíme podle stavu, budu na netu zcela určitě průběžně celý den
;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:45 Teresa83 Re: lacewings
Pockam tedy jak to dopadne se soli jestli zabere nebo ne a pak bych tedy supajdila pro eshu 2000 a eshu exit. Mam cekat jen do zitra jak jste psal nebo mam dat soli vic casu popripade opakovat a pak az leciva? A je dobre pred kapanim leciv vymenit cast vody? Cistila jsem ve ctvrtek. A nemela jsem to udelat uz pred tou soli? Omlouvam se za hloupe dotazy jen nechci nic pokazit a nejak ji zbytecne ublizit ci stresovat. Diky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2017 11:18 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-eSHa exit je na krupičku a některé formy plísní
-eSHa 2000 je širokospektrální ,jak na některé plísně ,tak i některá bakteriální onemocnění
-ve vašem případě je to i v té oční části ,proto je lepší užít eSHa 2000
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 11:11 Teresa83 Re: lacewings
Tak to ji urcite pritopim. ;-) Esha exit? Nekde na webu psali ze je dobre to kombinovat s esha gdex. Ale to asi teda bude na neco jineho. V tomto se totiz vubec neorientuji. :-( Teda celkove se teprve rokoukavam pac jsem v akvaristice novackem. :-)
Jeste jednou diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.02.2017 11:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-chování betty vám ukazuje ,že je nízká teplota
-nespálí se o topítko,nemusíte mít strach
-klidně i těch 29, ale ne více ,at je tam rezerva při léčbě léčivem
-eSHa 2000 správně určeno, pokud by to bylo v kombinaci s eSHa exit,tak ještě lepší,ale není to podminkou,
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:51 Teresa83 Re: lacewings
Moooc dekuji, jdu na to. :-) Jinak co jsem hledala tak by mohlo pomoci i eSHA 20000 kdyz by nezabrala ta sul. Je to tak? Jeste me tak napadlo. Docela casto se protahuje kolem topitka i kdyz zrovna topi tak me jeste napadlo jestli si neublizila i nejak o nej kdyz to ma jen na jedne strane . Da se o topitko spalit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.02.2017 10:37 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
-pravděpodobně lehčí forma plísně v důsledku otěru,nebo manipulace
-rozpustit zarovnanou kávovou lžičku soli ve vodě v hrníčku a aplikujte do akvária
-zkuste lehce zvednout na 28
-pokud i zítra nebude zlepšení, vyřešíme to některým z léčiv
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:27 Teresa83 Re: lacewings
Na topeni je nastaveno 26 a teplomer ukazuje 27. Akvo je s krytem a svti tam 9W zarinka ktera taky docela topi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 10:07 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Teresa83
--ta teplota je kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2017 09:53 Teresa83 – Nemocné očičko
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu. Mam Bettu ze zverace po tydnu se ji jako kdyby nafouklo ocicko je takove belave a lehce zakalene a na hlavicce ma par bilych supin. Plave a bassti normalne. Nevite co to je a jak na to? Akvarko ma cisty objem 20l ma filtr i topeni. Prikladam foto betty a akva. Predem dekuji za pomoc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.01.2017 14:26 JoKa Re: akvaramirezky
Skutečně? coze Jasné, pokud ji chci zabít, pomalu, ale jistě...!
Těch tvých max 26, bych doporučil naopak jako minimální, pod kterou nesmí padnout!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   28.01.2017 14:05 akvaramirezky Re: JFK
Ta voda ma mit tak 23-26 supnu celsoa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2017 12:36 R Muž ctibum [6908] Re: Eliška
Založ si prezentaci, vyplň toho co nejvíc, nebo dej alespoň fotku akvárka a nějaké info o založení a údržbě. Jinak ti nikdo moc neporadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 12:11 Eliška – Beta bojovnice
Mám nově koupeného samecka betta splendens.
Asi 2-3 dny od přívozu ze zverimexu byl v pohodě a proháněl se po akvárku ale posledních par dní leží na dne,občas vyplave na hladinu se nadechnout ale pro jidlo neplave
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2017 09:04 Linda Re: afc1886
Tak samečka jsem úspěšně odchytila a přesunula do velkého akvária v obýváku. Doufám ze to půjde v pohodě protože tam je spousta druhů ryb a taky 3 malé bojovničky z předchozího páru :-O ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 19:50 Linda Re: afc1886
Už se stalo :-D Jinak druhá rybka je už rok zdravá a čilá :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   26.01.2017 19:18 R Muž afc1886 [14682] Re: Linda
Mám pocit,že chceš všechno odkládat,ale ty rybky potřebují pomoc už teď.Aspoň tu vodu už můžeš dolít,každá kapka navíc je dobrá. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 19:05 Linda Re: afc1886
Občas se tam sinice tvoří no, ale každou neděli ji čistím :) Vodu doleju vrámci čištění. Rostlinky pořídím asi za 2 týdny až zase bude burza. Jsem ráda že tam nějaký filtr vůbec mám. V akvaristice nám ho pán doporučil jelikož byl nejmenší.Chtěla jsem to poskládat aby to filtrovalo jakože normálně proudem. Jenže když paní podepisovala papír že v té sadě je všechno, tak jí asi vypad ventilek, který je nezbytný k regulaci proudu. Celkem paradox :-D Takže jsem tam místo toho musela nasadit tu dešťovku. A dát ryby od sebe to bude asi taky problém protože nemám kam :( Ale každopádně děkuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:52 R Muž afc1886 [14682] Re: Linda
Dívám se na telefonu,tak to nevidím úplně dobře,ale přilil bych ještě vodu a nejspíš bych vyměnil i dno za jemnější.Zdá se mi,že tam vidím i sinici,ale to si nejsem jistý.Přidal bych rostlinky a dal tam i nějaké plovoucí.A ty betty bych dal od sebe,je to pro ně opravdu malé.
EDIT-i ten filtr není nejlepší,na ten bych zapomněl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:48 R Muž ctibum [6908] Re: Linda
Tak pořiď akva 25l... :) Do toho seženeš topení v pohodě. A beťák bude jen rád... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:21 Linda Re:afc1886
Fotka k příspěvku Tak posílám fotku akvária. Tohle je jediná rostlina která tam zatím roste a ještě mech, ale ten moc neroste :-D . Na burze chci vyzkoušet ještě jiné, ale ta bude až za měsíc. A v akvaristice je mají hrozně předražené. Jinak tahle rostlina se celkem rozrůstá a poušti šlahouny. Nového samečka se mi nepodařilo vyfotit protože je schovaný v mechu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 15:32 R Muž afc1886 [14682] Re: Linda
Někdy 1 fotka dá víc než 1000 slov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 14:32 Maq Re: Linda
Na úspěch obecně musíš jít přes rostliny. Pokud se rostlinám nedaří, nedaří se celému akváriu a všem rybám v něm. Na tomhle rozhodně zapracuj!
Na úspěch konkrétně s bettou musíš jít přes teplotu. 24 stupňů je málo, mělo by to být 27-28 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 13:50 Linda Re: romant
Ano je to na 100% samička :-D :) Je to možné, nebyla z něj moc nadšená :/ Jinak rostlinám se mi tam moc nedaří takže jich tam mám pár, ale zas takové hrozné to není.Teplota kolem 24 stupňů. Asi je to málo ale nejsem si jistá jestli do takového pidi akvária seženu nějaké vhodné topítko. Filtr takový menší s dešťovkou (taková sprška řekla bych :-D ) Kokosová skořápka jako úkryt s různé kameny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:02 JoKa Re: Maq
Tvůj příspěvěk jsem citoval jen jako bonmot...

Acriflavin, nedá se říct, že by vyšel z módy, spíš bych řekl, že dnešní moderní léčiva jsou účinější, ale to není fakt, to je jen můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:46 Maq Re: JoKa
No já jsem se vlastně nesnažil radit jak léčit, tomu nerozumím, spíš jsem položil otázku, proč acriflavin vyšel z módy? A nebo se mi to jenom zdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:34 JoKa Re: Maq
Za starých časů se tyto ryby šetrně utrácely... Bohužel souhlasím s Drvi, toto bych už neléčil...

Hotovo, začíná jí to přelézat na skřele, s největší pravděpodobností už je infekce i na žábrech a to je konečná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:53 R Muž romant [27987] Re: Linda
Možná dostal uvítací kartáč od té holky, je-li to skutečně holka a možná má načatej plynovej měchýř, tedy klidně i reakce na podmínky, obvykle ne zcela vyhovující, možná, možná.... Bez zahrnutí zdejšího osazenstva informační smrští, jak to akvo vypadá, jak rostliny, jak teplota atd. asi těžko soudit jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:47 Linda – Nová bojovnice
Dobrý den, vždy jsem měla v 15l akváriu dvě bojovnice, samičku a samečka, pochopitelně. Bohužel po roce sameček z ničeho nic zemřel asi už byl starší. Včera jsem si v akvaristice koupila nového. Nejdříve se ze samičkou dost naháněli, ale pak to vypadalo ze to bude v pohodě. Až na to ze dnes se celý den jen valí na dně, občas se zajde nadechnout, maximálně doplave pro nějaké žrádlo co spadne na dno. Myslíte ze to je jen nezvyk na nové prostředí nebo to může být něco horšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 17:00 R Muž romant [27987] Re: JFK
eSHu 2000, klidně ve vyšší koncentraci než je doporučená, tedy navýšení o polovinu vzhledem k přítomnosti rostlin. Aplikovat přímo do akvária. Teplotu pomalu na 30st. Pokud eSHa nezabere do druhýho dne, tedy nebude viditelné zlepšení je ton problém už dále a není to jenom obyčejná plíseň, ale i přítomnost bakterií, na což by i ta eSHa zabrat mohla, neb je to širocespektrální léčivo. Pokud skutečně nezabere, je zde možnost použít Bactopur direct, ale ne ve společenským akváriu, protože jeho použitím dostane biologická rovnováha pořádně na oprdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2017 15:23 Žena drvi [2894] Re: JFK
Nechci byt prorokem spatnych zprav, ale tohle vypada spatne, obavam se, ze to ta ryba neda :-O . To se ti to provizorium nevyplatilo :-|
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [29] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1401