Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 30 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 19:05 Linda Re: afc1886
Občas se tam sinice tvoří no, ale každou neděli ji čistím :) Vodu doleju vrámci čištění. Rostlinky pořídím asi za 2 týdny až zase bude burza. Jsem ráda že tam nějaký filtr vůbec mám. V akvaristice nám ho pán doporučil jelikož byl nejmenší.Chtěla jsem to poskládat aby to filtrovalo jakože normálně proudem. Jenže když paní podepisovala papír že v té sadě je všechno, tak jí asi vypad ventilek, který je nezbytný k regulaci proudu. Celkem paradox :-D Takže jsem tam místo toho musela nasadit tu dešťovku. A dát ryby od sebe to bude asi taky problém protože nemám kam :( Ale každopádně děkuji za rady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:52 R Muž afc1886 [14689] Re: Linda
Dívám se na telefonu,tak to nevidím úplně dobře,ale přilil bych ještě vodu a nejspíš bych vyměnil i dno za jemnější.Zdá se mi,že tam vidím i sinici,ale to si nejsem jistý.Přidal bych rostlinky a dal tam i nějaké plovoucí.A ty betty bych dal od sebe,je to pro ně opravdu malé.
EDIT-i ten filtr není nejlepší,na ten bych zapomněl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:48 R Muž ctibum [6921] Re: Linda
Tak pořiď akva 25l... :) Do toho seženeš topení v pohodě. A beťák bude jen rád... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 18:21 Linda Re:afc1886
Fotka k příspěvku Tak posílám fotku akvária. Tohle je jediná rostlina která tam zatím roste a ještě mech, ale ten moc neroste :-D . Na burze chci vyzkoušet ještě jiné, ale ta bude až za měsíc. A v akvaristice je mají hrozně předražené. Jinak tahle rostlina se celkem rozrůstá a poušti šlahouny. Nového samečka se mi nepodařilo vyfotit protože je schovaný v mechu.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2017 15:32 R Muž afc1886 [14689] Re: Linda
Někdy 1 fotka dá víc než 1000 slov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 14:32 Maq Re: Linda
Na úspěch obecně musíš jít přes rostliny. Pokud se rostlinám nedaří, nedaří se celému akváriu a všem rybám v něm. Na tomhle rozhodně zapracuj!
Na úspěch konkrétně s bettou musíš jít přes teplotu. 24 stupňů je málo, mělo by to být 27-28 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2017 13:50 Linda Re: romant
Ano je to na 100% samička :-D :) Je to možné, nebyla z něj moc nadšená :/ Jinak rostlinám se mi tam moc nedaří takže jich tam mám pár, ale zas takové hrozné to není.Teplota kolem 24 stupňů. Asi je to málo ale nejsem si jistá jestli do takového pidi akvária seženu nějaké vhodné topítko. Filtr takový menší s dešťovkou (taková sprška řekla bych :-D ) Kokosová skořápka jako úkryt s různé kameny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 23:02 JoKa Re: Maq
Tvůj příspěvěk jsem citoval jen jako bonmot...

Acriflavin, nedá se říct, že by vyšel z módy, spíš bych řekl, že dnešní moderní léčiva jsou účinější, ale to není fakt, to je jen můj názor...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:46 Maq Re: JoKa
No já jsem se vlastně nesnažil radit jak léčit, tomu nerozumím, spíš jsem položil otázku, proč acriflavin vyšel z módy? A nebo se mi to jenom zdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 22:34 JoKa Re: Maq
Za starých časů se tyto ryby šetrně utrácely... Bohužel souhlasím s Drvi, toto bych už neléčil...

Hotovo, začíná jí to přelézat na skřele, s největší pravděpodobností už je infekce i na žábrech a to je konečná...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:53 R Muž romant [27987] Re: Linda
Možná dostal uvítací kartáč od té holky, je-li to skutečně holka a možná má načatej plynovej měchýř, tedy klidně i reakce na podmínky, obvykle ne zcela vyhovující, možná, možná.... Bez zahrnutí zdejšího osazenstva informační smrští, jak to akvo vypadá, jak rostliny, jak teplota atd. asi těžko soudit jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 21:47 Linda – Nová bojovnice
Dobrý den, vždy jsem měla v 15l akváriu dvě bojovnice, samičku a samečka, pochopitelně. Bohužel po roce sameček z ničeho nic zemřel asi už byl starší. Včera jsem si v akvaristice koupila nového. Nejdříve se ze samičkou dost naháněli, ale pak to vypadalo ze to bude v pohodě. Až na to ze dnes se celý den jen valí na dně, občas se zajde nadechnout, maximálně doplave pro nějaké žrádlo co spadne na dno. Myslíte ze to je jen nezvyk na nové prostředí nebo to může být něco horšího?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 17:00 R Muž romant [27987] Re: JFK
eSHu 2000, klidně ve vyšší koncentraci než je doporučená, tedy navýšení o polovinu vzhledem k přítomnosti rostlin. Aplikovat přímo do akvária. Teplotu pomalu na 30st. Pokud eSHa nezabere do druhýho dne, tedy nebude viditelné zlepšení je ton problém už dále a není to jenom obyčejná plíseň, ale i přítomnost bakterií, na což by i ta eSHa zabrat mohla, neb je to širocespektrální léčivo. Pokud skutečně nezabere, je zde možnost použít Bactopur direct, ale ne ve společenským akváriu, protože jeho použitím dostane biologická rovnováha pořádně na oprdí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2017 15:23 Žena drvi [2894] Re: JFK
Nechci byt prorokem spatnych zprav, ale tohle vypada spatne, obavam se, ze to ta ryba neda :-O . To se ti to provizorium nevyplatilo :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 14:56 Maq Re: JFK
Za starých časů se tak nějak univerzálně při podobných trablích používal acriflavin. Teď se mi zdá, že nějak vyšel z obliby. Ta modernější léčiva jsou o tolik lepší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2017 14:28 JFK Re: niky
Fotka k příspěvku Velikost akvárka měla být přechodná, o víkendu byl/je v plánu přesun do 80 l akvárka.

Větší potíž je, že se do toho dala plíseň. Foto je z rána, než jsem jej přelovil do menšího akvárka na samotku. Co proti tomu nasadit nyní??? :(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.01.2017 21:36 Žena niky [13] Re: JFK
Tlama mu nepopraskala,spíše dostal kartáč od samice a tlamka je poraněná... pozor aby mu nezaplísnila,pokud se už nestalo. Na 1.fotce to vypadá, že my chybí horní pysk. Určitě bych ho odlovila a nasadila vodoléčbu,přidala Torben,mandlovník. Popřípadě přidala něco proti plísni.

Špatný nápad nacpat 3 bojovnice do 35l hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 18:36 JFK – Otok tlamy betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, během dvou dnů našemu beťákovi popraskala a otekla tlama. Betta takřka nejí. Voda má 28 stupňů, je měněná cca. 1/3 za týden. Akva má 35 litrů, jsou v něm ještě další 2 samice, které byly doneseny v pátek. Celé akva je založené v září, od té doby tam je i ten samec. Všechny měřené hodnoty dusitanů i dusičnanů jsou v pořádku. Neví někdo co je to za nemoc? Díky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2017 20:01 R Muž romant [27987] Re: JoKa
Ono klidně i tím věkem sešel a to co píšeš jako výtky to k tomu mohlo, tedy spíš určitě přispělo, prostě se dotyčnému jedinci život zkrátil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   10.01.2017 19:49 JoKa Re: bosingwa
Pokud nebyl v akvu takové dva roky, tak bych o stáří celkem polemizoval...

Kytky dvě? A nevidíš problém?? Betta má ráda zarostlé akvo, doslova jungli, kterou se může prodírat...

No a konečně ten filtr není filtr, ale honič vody... Na jedné jediné fotce vidím řadu akvaristických chyb, už jen proto znovu pochybuji, že sešel věkem...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 19:37 R Muž ctibum [6921] Re: bosingwa
No úplně bych se s tím rozsudkem neunáhlil. Ty kytky a filtr mi nepřijdou moc ok...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 19:09 Muž bosingwa [0] - MalawiRe: JoKa
rostliny dvě název nevím ,ale příčina už je jasná umřel stářím kamarád na něj kouknul.Ani nevíme jak dlouho byl ve zverimexu dcera ho dostala k narozeninám. Ted už jenom od chovatele tlamky jsme pořídily od chovatele a drží tak moc díky za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   10.01.2017 15:31 Maq Re: Magda
Protože s každým krmením dodáváte do akvária mj. dusíkaté látky. Těch už máte ve vodě příliš mnoho, proto ji máte měnit a beťáka nekrmit.
Hladovka pár dní mu určitě nepřitíží, ale dusík ve vodě ano.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2017 10:44 Magda Re: romant
Děkuji, topení zajištěno, filtr jede non stop, vypadá už trošku líp...jen jsem se chtěla zeptat, z jakého důvodu nekrmit týden?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 22:52 R Muž ctibum [6921] Re: bosingwa
To vpravo nahoře je filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 22:29 JoKa Re: bosingwa
Rostliny??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 19:56 Muž bosingwa [0] - MalawiRe: ctibum
Fotka k příspěvku Pravidélna 7 až 10 dnů výměna 30 procent vody a filtr, filtrace molitn vnitřní,osazení jen betta
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 16:01 Žena drvi [2894] Re: Magda
Vytemperovaná = stejně teplá jako voda v akvu, tj. lehce přihřát na těch 26 stupňů. Ten filtr pokud možno ztlumit, aby neměl tak silný proud a nechat běžet non stop - jinak to nemá cenu, filtr se nesmí vypínat. Případně výtok z filtru otočit tak, aby pokud možno s rybou moc necloumal.
Ale jestli je na tom ten tvůj beťák, jak píšeš, tak mu už asi moc nepomůžeš :-( . Asi opravdu prostydl. Ale i tak je dobré vědět pro příště, jak na to ;-) . Držím ti palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 15:53 Magda Re: drvi
Děkuji....mam akvárko s krytem, má 21 litrů, je tam světlo filtr a koupím topení. Co znamená vytemperovaná voda - odstát nebo ještě nějak upravená? Ještě jsem se chtěla zeptat na filtrovaní, jestli má jet non stop-nebo jen občas - protože měl problém s plaváním, když plaval naproti filtru. nekde jsem četla, že by neměl být moc silný, aby se rychle ryba neunavila. Přiložila bych fotografii, ale nemůžu přijít na to, jak se to dělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 15:45 R Muž ctibum [6921] Re: bosingwa
Pátráte dobře, ale z toho mála, co jste napsal, vám asi nikdo konkrétně neporadí. Teplota a objem pro bettu jsou ok, řekl bych, ale chce to víc informací. Jaká a jak častá je údržba, jaká je další osádka nádrže, jaký je filtr atp. Dejte alespoň fotku nádrže, třeba z toho někdo pozná, jestli tam není nějaká příčina...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 15:41 R Muž romant [27987] Re: bosingwa
To neplavání, tedy problémové potápění by mohlo ukazovat na problém s plynovým měchýřem, tedy tipuji, bez odbornýho rozboru mrtvolky to bude vždy tipovačka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2017 15:41 Žena drvi [2894] Re: Magda
Vodu musis menit kazde 2 -3 dny, tretinu vody za cerstvou, ale vytemperovanou. Teplota v akvariu nesmi klesnout pod 26 stupnu (takze topitko porid co nejdrive). Rybka potrebuje take kryt na akvarium, aby nenadechovala chladny vzduch, co je nad hladinou. Pokud to myslis s chovem betty vazne, zaloz proste normalni akvo, na tvaru nezalezi, ale na objemu!! Mel by mit optimalne tak 15 - 20 litru, filtr a spoustu zivych rostlin.
Tady mas ukazku optimalniho bydleni pro betty, takhle by to melo vypadat rybicky.net/nadrze/26432
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 15:34 Muž bosingwa [0] - MalawiRe: lacewings
Díky my jenom pátráme po příčině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2017 15:33 R Muž romant [27987] Re: Magda
Mrzne a likvidují ho nadlimitní koncentrace škodlivých N látek, denně měnit polovinu vody a zvednout teplotu na 28st, týden žádný krmení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 15:30 Magda – Bertík - nemoc
Ahoj, chtěla bych poprosit o radu. 20.12.2016 jsem dostala bettu Bertíka v kulatém cca 6ti litrovém akváriu. 4.1. 2017 jsem koupila větší hranaté akvárium s filtrem, ale bohužel bez topení. Včera odpoledne (8.1.) jsem Berťu našla držet se u dna, polehávat, občas vyplavat jen pro vzduch. Lezou mu černé žábry. Okrasné ploutve má nehybné a zchřadlé. Pán z akvaristiky mi řekl, že nemám čekat než se akvárium zaběhne, protože mít ho v kouli, je to nejhorší. Na netu jsem našla, že by to mohla být otrava z nezaběhlého akvária, tak jsem mu vyměnila 1/3 vody - příjde mi, že se to maličko zlepšilo. Jídlo nechce. Teplotu vody má stále 24 stupnů - není tam topení, ale asi ho zajedu koupit, pokud bude potřeba. Napadá mě, že mohl "nastydnout" při převozu v zimě a nebo je to tím nezaběhlým akváriem. Mohlo by se nastydnutí projevit až pozdeji? přiložila bych fotografii, ale nevím, jak se to zde dělá. Děkuji Magda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 12:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: bosingwa
-důsledků může být celá řada
-stanovovat něco, v této době,by bylo již zavádějící i vzhledem k obecný imformacím, které byly z vaší strany poskytnuty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 11:27 Muž bosingwa [0] - Malawi
Může někdo poradit dnes nám umřela betta týden byla pořád nahoře nežrala a ani se jí nechtělo plavat voda měla 27-28 a ph 7,2 na těle nic neobvyklého měly jsme ji 9 měsívů voda filtrována týden před výměna 50 procent vody děkuji za odpovědi
EDIT- ještě doplňující informace akvárko 37,5 l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.01.2017 23:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Ell
Lék Sera omnipur je účiné léčivo pokud je správně aplikováno na danný typ nemoci,ke které je určeno.
Sůl lze používat v počátečních fázích nemoci ,nebo souběžně s léčivy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2017 22:44 Ell – Betta-plíseň a léčení Sera omnipur?
Dnes jsem si všimla,že má moje betta plíseň-slepené ploutve a méně jí.Včera tyto příznaky ještě neměla,ale zdálo se mi že má lehce skoro neznatelně bílé lemované ploutve.

Měla jsem doma širokospektrální Sera omnipur,tak ho ode dneška dávám.Ještě mám doma od Haquoss-H24 White blob proti plísním,ale ten mi na dřívější problémy nezabral.Jaké máte zkušenosti s těmito léčivy-je Sera omnipur účinný?Anebo by třeba stačila jen obyčejná sůl?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 16:21 R Muž romant [27987] Re: Matej35
Tak vzhledem k tomu že je to už druhý běťák za posledního půl roku v problémech, ten první to nedal vůbec, takže bych rozhodně doporučil se zaregistrovat, zřídit prezentaci předmětný nádrže kde ryba(y) je(jsou), uvést co nejvíce pravdivých údajů, dát fotky a jistě se nějakého smysluplného výsledku dobereme a nastavíme rytmus a vybavení akvária tak, aby se dařilo. ;-) Jinak teď teplotu na 30st. polévk. lž. soli na 50 litrů vody a tuto čatěji, tedy klidně obden měnit. Tu sůl rozpuštěný roztok jednorázově, normálka kuchyňskou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2017 08:26 Matej35 – Betta
Fotka k příspěvku Dobry den, omlouvam se za horsi kvalitu fotky ,ale lépe se mi to vyfotit nepodarilo. Pred par dny ss mi u betaka objevil u jeho oka , takovy to bílý vystupek nebo opravdu netusim co to je. Nema s timto prosim nekdo zkusenosti? Jinak jsem žádné zmeny na chováni ani plavani nezaznamenal.Dekuji. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 08:32 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: zdedo
-zřejmě se jedná o přirozený důsledek stáří jedince
-délka života u Betty je zhruba, v rozmezí 18-24 měsíců podle podmínek ,ve kterých je ryba chována ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2016 07:25 zdedo – Betta leží u dna
Zdravím,
mám problém s beťákem, leží na dně, nehýbe se. Nedoplave ani k hladině pro jídlo, nadechovat u hladiny jsem ho taky neviděla.
V akva se nic nezměnilo, 54l, teplota okolo 26 stupňů, krmím vločky a občas mu dám krmivo i přímo pro ryby.
Zkoušela jsem mu dát i zrcátko, ale naprosto bez zájmu. Nevíte co by to mohlo být? Mám ho cca 1/2 roku, koupila jsem ho jak dospělého, teda nevím, na věk jsem se neptala, ale určitě za tu dobu nevyrostl, takže předpokládám, že byl dospělý.
Je to stejné akvárko, kde je problém s rostlinami. Ostatní ryby (10x razbora) jsou v pohodě.
Nevíte někdo jak mu pomoct? Co by s ním mohlo být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.12.2016 22:59 Žena scorpiogirl [5] Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku No taky mě to překvapilo, ale jo, postupně se zbarvoval do modra a do černa až úplně ztmavnul.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 20:32 JoKa Re: scorpiogirl
To jsem si myslel hned, jak jsem se na něj podíval... Souhlas s Romanem, už je prostě starý... Bojovnice rozhodně nepatří mezi déle žijící ryby... Jenom mě překvapilo, jak se vybarvil... Až taková změna barvy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 19:47 Žena scorpiogirl [5] Re: romant
Ach jo...
Ale díky za diagnózu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 19:39 R Muž romant [27987] Re: scorpiogirl
Ta ryba je tzv. přestárlá a směřuje neodvratně ke druhýmu břehu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 19:36 Žena scorpiogirl [5] Re: JoKa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Našla jsem fotku když jsme si ho přinesli domů, bylo to v dubnu 2015, tak už je mu víc než rok a půl...
Zkusím ho ještě vyfotit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 18:35 JoKa Re: scorpiogirl
Mě připadá starší, alespoň podle toho, co je vidět na fotce... Když si ho kupovala, už byl dospělý, nebo si ho kupovala malého?
Pomohla by lepší fotka, kde bude vidět celý, hlavně hlava...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2016 18:31 Žena scorpiogirl [5] Re: Urtman
Mám ho cca rok.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [30] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1451