Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 46 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:45 R Muž romant [27987] Re: JanK
Měnit vodu denně a s teplotou si hlavu netřeba lámat, ale chce to topit na nejmenší hodnotu a tou je 25 st. bez toho to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.05.2015 21:37 JanK – Betta - identifikace choroby
Fotka k příspěvku Dobrý den, prosím o pomoc s identifikací choroby a radu, jak rybce pomoci. Od ledna máme samečka Betty Bojovnice. V posledních dnech méně žere, je apatický, ztrácí barvu a ploutve vypadají něčím napadené (snad pomůže foto). Akvárium máme bohužel malé; žena mění vodu jednou týdně; s teplotou vody si hlavu neláme :-(
Předem děkuji za vaše rady. JK
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 23:04 DanH Re: Rybička-Alex
Z konkrétních přípravků znám jen ten Romanem doporučený eSHa 2000. Můžeš si projít www.akvarijni.cz/… , možná tam něco najdeš. Jinak, jak tu několikrát psal Roman, bych doporučil zvýšení teploty na 30 stupňů, denní výměnu 1/3 vody a tu eSHu. Pokud je to skutečně plíseň, tak by to mělo zabrat. Nic jiného mně bohužel nenapadá. ( Jinak plíseň nemusí být jen na ráně, úplně stačí špatné podmínky, to se tam taky dočteš. )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 22:17 Rybička-Alex Re: DanH
Děkuji za reakci, ale nevšiml sem si, že by byl předtím zraněný..Nemůže to být ještě něco jiného? Máš nějaký nápad čím by to šlo vyléčit? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 21:21 DanH Re: Rybička-Alex
Nevšiml sis, jestli tam předtím měl nějakou ránu? Protože pak by to asi byla ta plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 20:04 R Muž romant [27987] Re: Rybička-Alex
Spíš než krupice se jedná o nějakou plíseň či nálevníka, tedy jetli mohu tipovat z dostupných fotek. Krom intenzivnjších výměn vody, teploty na 30 st. bych aplikoval eSHu 2000 dle návodu. Ovšem je klidně možný že jsem vedle jak ta jedle a počkal bych si na názory dalších uživatelů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 20:00 Rybička-Alex – Bílé flíčky na hlavě
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosím o radu. Naše rybičce (samec bojovnice pestré) se asi před týdnem objevili bíle flíčky na hlavě. Původně jsme mysleli, že se jedná o krupičku, proto jsme do nádrže kapali Sera Constapur proti parazitům sladkovodních ryb. Po týdnu jsou ale bíle flíčky stále stejné, ne-li větší. V 25 litrovém akvárku je filtr, topítko a 5 neonek. Přikládám také fotku a děkuji za jakoukoli radu. coze ahoj
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 18:09 R Muž romant [27987] Re: Arny
Denně měnit polovinu vody, teplotu na 30 st. a dej mu 3 dny, když se nezlepší, je už na cestě, ze který nebývá návratu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2015 18:03 Arny
Dobrý den, prosím o pomoc. Beťák Arnošt už se delší dobu drží u hladiny, má rozježené šupinky, chybí mu kus plovací ploutve a zadní část těla se mi zdá že má mírně nateklou. Když je delší dobu v klidu začíná se přetáčet. Jí o něco méně než dřív ale jí. Je v 20l akváriu, má filtr i topítko. Pomozte mi ho prosím uzdravit. děkuji :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2015 17:06 Muž klepáčovi [2] Re: Sára
Já bych to tipnul na špatné podmínky. Vypadá to že jsou v nějaké kouli rostlina asi bude umělá a filtrace zřejmě taky nebude...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 20:56 R Muž romant [27987] Re: Sára
Znovu vyměnit vodu a činit tak obden, polovinu, pořídit živý rostliny a rybkám přitopit na 25 a klidně více stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 20:52 Sára – Zvláštní chování
Fotka k příspěvku Dobrý den, máme doma dvě bety bojovnice v jednom akváriu (samečka a samičku, ale snášejí se dobře) a poslední dobou, posledních pět dní, se chovají zvláštně. Vůbec nežerou, sestra je asi překrmovala, vubec neplavou a pořád jsou tlamičkami k sobě. Vodu jsme jim měnili pred čtyřmi dny, protože jsme si mysleli, ze by to mohlo být tím, ale nenastala žádná změna v jejich chování. Mohli byste nám prosím poradit?
Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 15:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Redmannsk
Může být stabilním nositelem problému a odolného všem našim antibiotikům. Prostě může a zjistit se to dá jen jejím odstraněním.
Je to něco podobného jako když se v Paříží přemnožili burunduci. Kapou naše evropské veverky... Kdyby žili v Asii, byly by asi vybavené na problémy, které nesou burunduci, jinak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 14:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Redmannsk
Nevime ani o co presne slo, takze bych to neresil a zameril se jen na peci o akvarium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 13:29 Redmannsk Re: Designer
Rozumiem, ďakujem. Nerád by som celé akvárko zakladal nanovo...
Tú neritinu, aj keď je podozrivá, môžem nechať tiež?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 12:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Redmannsk
Pises o Baktopuru v tabletkach, takze "Baktopur direct", coz je neco jineho, nez "Baktopur".

Ohledne toho, zda mohly nejake bakterie prezit, mohly. Ono jde totiz o antibiotikum, ktere je ucinne jen proti nekterym bakteriim a lecba jim spoleha na to, ze ty nejhojneji se vyskytujici znici. Neni to proste neco, po cemz bys mohl rict, ze je vyreseno, specialne kdyz jsi rybu nevylecil.

Nicmene ryby mezi ruznymi bakteriemi ziji cely zivot, a i tem co jim mohou ublizit, se ubrani, pokud k tomu maji podminky a jsou v dobre kondici (samozrejme zalezi i na tom, o jake bakterie jde).

Takze k nejakemu zaveru. Rybu si porid novou, udelej ji co nejlepsi podminky, a hlidej si to. Ono totiz bez zniceni vseho ziveho v akvariu moc jinych moznosti ani nemas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 11:25 Redmannsk Re: LiborSprysl
Tak to je výborné, takže som to pravdepodobne zapríčinil ja. :-(

Ešte by som poprosil o radu, či treba s akváriom teraz niečo robiť, kým kúpime novú rybku. Momentálne tam sú len zo 4 krevety a tá neritina. Je ešte predpoklad, že po dvojnásobnej liečbe bactopurom sú stále tie parazity v akváriu? Bactopur som aplikoval 1/4 tablety na 10 litrov, po 3 dňoch som vymenil 50% vody a ešte raz bactopur 1/4 tablety.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2015 03:44 Muž LiborSprysl [9015] Re: Redmannsk
Plži jsou výteční přenašeči... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2015 21:52 Redmannsk Bactopur nepomohol
Tak, ako ste predpokladali, ani bactopur nepomohol a dnes sme rybku spolu s detmi pochovali. Ale bojovala statocne...

Nie že by na tom už teraz záležalo, ale je možné, že by toho parazita doniesla ta neritina? Tu sme dostali asi pred 4 týždňami...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   13.05.2015 20:14 R Muž romant [27987] Re: Jenie
A to já naopak doufám, že tady budeš denně a budeš nasávat informace, kterých je zde opravdu hodně. Ono začíst se do tzv. "povinné četby" rozhodně není od věci.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:12 Jenie Re: romant
Hm, nechystám, protože Ríša skončil v záchodě :-( Tak doufám, že se tady zase hodně dlouho nebudu muset objevit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 20:00 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Spolehlivou odpověď by podal jenom podrobný veterinární rozbor, k čemuž se předpokládám nechystáš, to je třeba dodat mrtvou rybu k tomuto účelu. Prostě žádnou trudomyslnost a dopředu si vsugerovávající špatný konce, jeď normální péči a bude to v richtiku. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 19:56 Jenie Re: romant
Díky, teď se spíš budu bát, aby to náhodou nechytila i samička. Jak poznám, jestli to teda byl jen ten plynovej měchýř nebo ne. To je fakt děs! Kdybych si chtěla pořídit novýho samečka, tak ani nemůžu, aby to pak náhodou nechytil taky. Samička má ploutvičky zdá se v pohodě, zbarvení taky, jen bříško trochu větší a zespoda světlejší - ale ona ráda papá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.05.2015 19:37 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Někdy tak skončí i sebelepší péče o naše chovance, prostě má tu svíčku kratší a nenaděláš s tím nic, ani když se na hlavu postavíš. Končit konstatování, že nechceš rybičky ani vidět, to jsou jenom takový poskládaný písmenka v emotivním oparu, to co jsi musela udělat prostě k akvaristice taky patří. Přeji do budoucna hodně zdaru a radosi s tímto krásným koníčkem. ano palec X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 19:29 Jenie Re: Turbinka
Děkuji všem, kteří se mi snažili pomoci...Mrzí mě, že to tak muselo dopadnout, ale manžel pomohl Ríšovi do rybího nebe. Bylo to rychlé. Věřím, že mu tam tak bude lépe. Já to samozřejmě obrečela. Po dnešku už snad nechci rybičky ani vidět. Děkuji všem :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.05.2015 15:27 Žena Turbínka [2558] Re: Jenie
Labyrintce s perlivou vodou moc cestu na druhej břeh neulehčíš ;-) Za mě nejrychlejší cestou je "rána z milosti" v igeliťáku, ač to vypadá jakkoliv dramaticky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2015 15:18 Jenie Re: romant
Jaká je podle tebe nejlepší cesta, jak pomoci rybičce od trápení? Dát do perlivý vody? Chci aby to bylo co možná nejrychlejší, nechci aby se trápil :-( Bude to muset zvládnout manžel až se vrátí z práce, já bych to nezvládla. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 20:54 R Muž romant [27987] Re: Jenie
O.K. zkus to s tím bactopurem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 20:30 Jenie Re: romant
Ne, mám jí z jedné akvaristiky a jako začátečníka mě ani nenapadlo se na takovou věc zeptat. Zvlášt když v tom jejich akvárku vypadala tak maličkatá. Kdo ví, jak dlouho ji tam tak měli. V každým případě, kdo ví, jestli by mi vůbec řekli pravdu, kdybych se zeptala. No a doma ji budu mít za chvíli půl roku. Takže nic moc doba :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 20:19 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Chápu, že jsem se svým názorem až nepříjemný a zeptám se na poslední otázku a tou je, máš povědomost o stáří dané ryby?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 20:05 Jenie Re: romant
Já jsem v tomhle zatím ještě hodně naivní :-) Ale copak můžu zabít někoho, kdo mě každý ráno vítá přes sklo a má neskutečnou radost, že konečně dostane zase něco dobrého? To prostě nemůžu!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 19:48 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Vysvětlit potomkům, třeba na tomto případě smrtelnost živočichů může mít taky svojí výchovnou hodnotu, tedy tak k tomu přistupuji já, nikoho do ničeho nenutím, jsem o trošku více v akvaristice vorezlej a těchto situcí jsem již zažil bezpočet. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 19:42 Jenie Re: romant
Děkuji! Nejhorší je, že ho nedovedu jen tak zabít, zvlášť, když mi ještě baští. Ještě to s ním zkusím. Nechtěla bych aby se mi trápil, ale je to moje první ryba, můj Ríša a mám k němu bohužel citové pouto. Protože jsem se o něj starala denno denně a teď se mi to takhle vymstilo. Bylo mi ještě doporučeno eSHa 2000, tak jsem ho koupila. Bactopur sice v obchodě měli, ale jen velké balení a byl strašně drahý :-( Tak nám držte palce, jdeme se pokusit o nemožné :-( I když naděje umírá poslední
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 19:11 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: romant
Kdyz zere, pak radeji krmit www.akvarista.cz/… . Leci to timtez, ale takhle to ryba zere...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 19:05 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Směřuje na druhej břeh, pouvažoval bych o pomoci mu na této cestě. Vechno ukazuje na přítomnost bakteriálního onemocnění a to jak zevně, tak si dovolím tipovat i uvnitř, plynovej měchýř je jenom velmi zřídka léčitelný. Jediný, co bych, kdybych se rozhodl léčit, nedělám to u ryb v tomto stádiu, volil bactopur direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 11:52 Jenie Nemoc samce Betta bojovnice
Fotka k příspěvku Tak mi poraďte, co můžu tomu mýmu miláčkovi ještě naordinovat. Potopit se stále nemůže, ač se sem tam snaží. Ale hodně ho to asi vždycky vyčerpá. Tak pak jen tak polehává na hladině, nic moc aktivita. Ale už se alespoň nepřatáčí na bok jako v pátek. Vodu jsme částečně vyměnili a osolili, zvýšili teplotu asi na 28 st, filtrujeme, přidali jsme Torben. Včera se zdál aktivnejší, dneska už zase nic moc. Ale chuť k jídlu má. Pořád pročítám na internetu, co by to mohlo být a zkoumám ho ze všech stran. Tak ráda bych mu pomohla :-( Starám se o něj každý den jak o miminko a tohle je pak výsledek :-( Posílám i jeho fotku, nelíbí se mi ani ty jeho roztřepený konce ploutví, má je takové ochablé, jestli je to tím, jak se nemůže potopit a pořádně plavat. Nevím :-( Třeba vás něco napadne.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.05.2015 08:59 Redmannsk Re: MonterMonty
Tak to nie sú moc dobré správy. :-(
Niečo vyskúšame a uvidíme. V každom prípade som už dcéru mierne na to pripravil.
Ďakujem za rady.
Nie že by na tom už teraz záležalo, ale je možné, že by toho parazita doniesla ta neritina? Tu sme dostali asi pred 3 týždňami...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   11.05.2015 23:28 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Redmannsk
Podobný případ jen u mladého kusu , po dlouhém trápení pomohlo pozvolné zvyšování teploty v akva až na 30° -14 dní 3x denně Baktotabs (nic jiného), léčiva do vody jsou v tomto případě málo účinná , ryba má nejspíše uvnitř těla nějakou bakterku a tam zabere léčivo v krmení účinněji, obden měnit třetinu vody za stejně vytemperovanou , přidávat do vody klidně dvojitou dávku Amazonu nebo Torbenu , pokud se léčba zadaří krmit aspon dalších 14 dní rostlinnou stravou (nic masitého) ale jak už psala Turbínka , ryba už má svůj věk a snaha může být marná ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 21:31 Žena Turbínka [2558] Re: Redmannsk
Ryba už má taky svůj věk, jakmile se takhle začíná zvětšovat břišní dutina bývá to rychlejší či pomalejší konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.05.2015 16:25 Redmannsk – Nafúknuté brucho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dcéra má asi 1,5 roka v 10 litrovom Dennerle akvarku jedného samčeka bojovnice. Pred pár dňami sme si všimli, že sa mu zväčšuje brucho, akoby bol prežratý. Stolicu má priesvitnú. Šupiny zatiaľ neodstávajú. Stále je rovnako aktívny (či skôr pasívny), reaguje aj na prst, aj na kŕmenie. Krmivo sme obmedzili, uz 4 dni pridavam ESHA, ale zatial ziadna zmena.
Spolu sú s ním v akvarku len asi tri krevetky a jedna neritina (aktivne kladúca vajíčka).

Ospravedlňujem sa za foto, lepšie sa mi nepodarili.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:52 DanH Re: PavíholkaXXL
A informace, že akva čistíš je jen jednou za měsíc je aktuální? :-D Protože u takhle malýho akvária je to hóóódně málo :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:37 Žena PavíholkaXXL [7] Re: DanH
Teď tam je jen ten Beťák,nikdo jiný. Prezentace není aktuální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:33 DanH Re: PavíholkaXXL
Díval jsem se na tvoji prezentaci. Nevím, jaký je aktuální stav, ale na úvodní fotce jsem viděl i mečovky a jiné ryby. V 25l akva. Pokud tam ještě jsou ( v seznamu ryb jsem je nějak nenašel ), tak by to mohla být ta příčina, o které psal Roman ( do takhle malýho akva patří jen ten beťák ).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:32 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Podlě mě, kdyby to byla skutečně baterka v plný síle, tak už rybu buď nemáš a nebo je komplet bez šupin, to jde opravdu rychle. Ten přípravek co uvádíš neznám, ale podle návodu bych jej použil spíš na ty plísně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:15 Žena PavíholkaXXL [7] Re: romant
podávám léčivo od Tetra Medica FungiStop,to je určené pro bakteriální onemocnění a onemocnění způsobené houbami. Beťáka jsem dala do jiného akva a to druhé vyčistím....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:09 R Muž romant [27987] Re: PavíholkaXXL
Pokud je to skutečně bakterka, tak Bactopur direct pode návodu, ale ono to nepříjde jen tak samo od sebe, obvykle jsou na vině nicotný podmínky v akváriu, tak aby se zbytečně nešlo cestou léčby následků se zůstávající příčinou. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.05.2015 10:06 Žena PavíholkaXXL [7]
Ahoj,mám bettu samce a zaznamenala jsem mu BRP(bakteriální rozpad ploutví) a co nejdřív jsem mu dala léčivo bohužel mu to nějak nepomáhá a postupuje to dál :-O co mám dělat ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 22:46 DanH Re: Jenie
Někde jsem četl, že plynový měchýř může poškodit i podchlazení labyrintu. Jde o to, že když má vzduch nad akvárkem o několik stupňů nižší teplotu než voda v akváriu, tak se labyrintka nachladí a pak umře a nedá se s tím nic dělat. Nejlepší je krycí sklo, které by mělo zajistit stejné teploty ve vodě i ve vzduchu. Samozřejmě to platí jen pro labyrintky, které dýchají vzduch z hladiny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.05.2015 10:54 R Muž romant [27987] Re: Jenie
Základem jak všeobecně onemocněním předcházet je kvalita prostředí, což zní jako klišé, ovšem bez toho to nejde, tedy tak, aby se nemusel "léčit" následek bez nápravy příčin. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.05.2015 10:49 Jenie Re: romant
Děkuji moc za rychlou odpověď. I když mě moc nepotěšila. Dá se tomu onemocnění plyn.měchýře pro příště nějak vyvarovat? Zkusili jsme ho odlovit do čisté odstáté vody, přidali trochu soli a přitopíme mu...nic víc už pro něj asi udělat nemůžeme :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [46] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=2251