Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 81 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:22 Veronikaa Re: romant
A kompletně celou vodou mám měnit jak často ? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:18 R Muž romant [27987] Re: Veronikaa
Ber to tak, že to je mini prostor ve kterým i pidi dávka může nadělat velmi rychle neplechu v podobě zahnívání neskonzumovaný potravy, takže to že se třeba 3 dny nebude krmit vůbec a jenom měnit ta voda, tak by mohlo jakž takž dojít ke zlepšení prostředí. Odkalit zbytky té potravy a výkalů té rybky ze dna by se tektéž mělo udělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:08 Veronikaa Re: romant
Děkuju! A kdy mám zase s krmením začít ? Na kolik dní mám přestat ? nebo jen dávat po malých dávkách ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:03 R Muž romant [27987] Re: Veronikaa
Tak podle toho mála popisu se to začíná vyjasňovat. Za problémy je tzv. nevhodný prostředí v němž se ryba nachází, velikost nádrže, teplota, umělý kytky. V takto malým prostředí bude velmi snadno docházet k narušení stability, třeba lehce větší dávkou krmiva a pozdější výměnou vody a ve spojitosti s tou nízkou telotou(22 stupňů) je problém na světě. Rozhodně to chce zlepšit péči o tu nádrž a začít pracovat na pořízení alespoň 20 litrovýho akvária. Takže teď aktuálně bych přestal krmit a denně měnil část vody a teplotu držel min. na těch 25 stupních a tu nádržku bych přikryl nějakým sklem, aby se nad hladinou udržovala stejná teplota jako je teplota vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 18:57 Žena petulinakk [2016] Re: Veronikaa
Nedávno se tu řešilo něco podobného sroluj si dolů, viz příspěvek od jackee první z 12.02.2012 21:34

Stručně - nádrž je velmi nevhodná pro bettu, pokud se opravdu zajímáš o rybky, dopřej jí větší, 20l nebude půdorysem zabírat o moc víc místa než 3l, rostlinku raději živou... podívej se na to vlákno dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 18:44 Veronikaa Re: romant
Fotka k příspěvku Takže, momentální teplota 25°.. obvyklá 22°, kamínky má červené (vadí to) ? rostlinku umělou.. Velké akvárko nemám, 3litry a kulaté,o fotku se zatím snažím :)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 18:31 R Muž romant [27987] Re: Veronikaa
Chtělo by to fotku a trošku se rozepsat o podmínkách v nádrži, velikost, teplota, rostliny atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 18:29 Veronikaa – Je to normální ?
Dobrý den, před 17 dny jsem si oupila betu (samičku). V obchodě vypadala čilá. Všechno bylo v pořádku. Na týden jsme odjeli na hory. Beta zůstala u dědy. On dřív rybky choval, takže žádný problém. Když jsem se vrátila, všimla jsem si, že má rybka (Angie)má na hlavičce bílo-šedé skvrny. Bojím se, že něco není v pořádku. Co mám dělat ? Vodu v akváriu měním většinou každý druhý den. A i na koncích ploutví má černé zakončení. To dřívě neměla. A celkově mi připadá taková bledší.. Předem děkuji za rady. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   21.02.2012 13:52 R Muž romant [27987] Re: corydoras
Ve Tvém případě určitě. Akvárko je zatíženo spoustou znečišťovatelů a tak bych tu týdenní výměnu vody rozhodně neopomínal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:49 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
Každý týden ? O.K.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:47 R Muž romant [27987] Re: corydoras
Tu 1/3 vody měň týdně, to je dobrej postup, jak pečovat o stabilitu nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:45 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
1/3 měním cca každý měsíc, možná to bylo tím že mi zrovna odešel filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 13:03 R Muž romant [27987] Re: corydoras
Plísně se velmi rády objevují ve starší, málo měněný vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2012 12:57 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: katterinecka
Plíseň ploutví sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 23:04 jackeee Re: romant
Jojo, podmínky nádrže už snad mám sesumírovaný. 30L prostě mít nemůže, protože to nemám kam dát, ale do dvou litrů už ho taky nedám. Děkuji tedy za všechny rady a snad mně už v tomto tématu neuvidíte :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:40 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Patentky, určitě dobrá volba. Před podáváním nechat rozmrazit a propláchnout a potom dávat beťákovi, nepřehánět to s množstvím, méně zanmená více, to při krmení ryb platí dvojnásob. Na nějaký speciální vytamíny bych se nezaměřoval, ale vím, že se opakuji, bych se zaměřil na ty podmínky v daný nádrži kde ta rybka bude chována. Nebudu se opakovat, nejen já jsem to tady a nejen v tomto fóru napsal tolikrát, že se to dá velmi snadno dohledat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:37 jackeee Re: romant
A nemáš ještě nějakou tu radu ohledně vitamínů a těch patentek, jak jsem se ptala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Když bude ryba v dobrým prostředí, tak bude dobře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.02.2012 22:22 jackeee Re: romant
Vodu do nového akvárka jsem dala z již zaběhnutého velkého. Jelikož mi škála na testru ukázala tu nejhorší možnou variantu a na rybách to bylo i vidět, tak jsem se neodvážila nechat je tam ještě další den. Betě, která má pororozpadlej ocas jsem koupila baktopur a budu jí tam tři dny kapat. Snad už bude konečně dobře...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:58 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Jaká voda je v tom menším akvárku? Ptám se proto, jestli to není nějaké narychlo zařízené akvárko, což bych považoval za špatný řešení. Zaměřit se na snížení hladiny NO2 častou výměnou vody mě příjde, jako ten nejlepší postup, který se dá aplikovat, tak aby se rybka nemusela přelovovat do jiný nádrže. Ovšem pokud je to akvárko dostatečně zaběhnutý, tak poroč ne.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:53 jackeee Re: jackee
Tak jsem dnes koupila testy na NO2 a zjistila jsem, že je problém především v tomto, takže jsem bettu přendala do menšího akvárka a čekám, až NO2 z velkého odstraním. Chtěla bych se vás ještě zeptat, jestli existují nějaké vitaminy pro betty a taky jak je to s patentkami. Krmím je tím každý den a dnes jsem narazila na nějakou diskuzi, kde se píše, že by se tím každý den krmit neměli, že by jim to nedělalo dobře. Je to hloupost, nebo mám opravdu střídat s granulemi?

Dnes jsem byla opět ve Viváriu a narazila jsme na někoho jiného. Vyvrátil vše, co nám nakecal ten předchozí a říkal to samé, co vy, takže všichni tam paka naštěstí nejsou. Řekla jsem mu i o těch SEA rybičkách a klepal si na hlavu, že je to hloupost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   20.02.2012 21:30 S Muž invalida [3881] Re: Silent
Dovolím si podotknout i delší nádrž ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:25 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: corydoras
Já mám v takovým akvárku jednoho beťáka a stejně je dobrý měnit vodu alespoň jednou za dva týdny když už ne jednou týdně.
Co je špatnýho na ampulárii? Vem si že jedna toho vyprodukuje klidně víc než všechny ryby co tam máš. Je to obrovská zátěž pro to akvárium.
Když tam necháš tyhle ryby a tuhle výměnu vody tak pokud se nedorvou tak postupem času onemocní a umřou. Co se stalo těm živorodkám a neonkám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:18 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Tohle nelze brát za bernou minci. Ono taky záleží na druhu ryb a tvoje nádrž je například pro čichavce naprosto nevhodná. Perleťáci potřebují k prosperitě cca 150 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:17 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
Bettám stačí přece i menší akvárko, nebo snad ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:15 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: Silent
Vždiť 1cm ryby na 1 litr vody, nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:15 S Muž invalida [3881] Re: corydoras
Co se přestat vyptávat a něco si zjistit sám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:15 R Muž romant [27987] Re: corydoras
Je jich na ten objem prostě moc, já osobně bych tam nedal ani jednu. :-)
Edit: rybicky.net/atlasostatnich/mechyrovka_vychodni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:14 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: romant
Umělý rostliny už jsem nahradil živejma. Ale proč je problém s ampulárkama?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:13 R Muž Silent [5949] Re: corydoras
Při tom množství ryb a velikosti nádrže naprosto nedostatečné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:13 R Muž romant [27987] Re: corydoras
Třetinu min. jednou týdně, to bude do budoucna nezbytný a taktéž se to chce zamyslet nad těma čichavcema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:11 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: katterinecka
Třetinu jednou za cca 30 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:09 R Muž romant [27987] Re: corydoras
Ten problém bude v množství ryb a ve velikosti akvária, dále pak tam vidím min. 2 ampulárky a nějaký umělý rostliny, což mě dává tušit, že to prostředí v němž ty ryby jsou je velmi na hraně a rozkolísaná biologická rovnováha se zde může velmi snadno vyskytnout, což by mohlo být příčinou těch potrhaných ploutví u toho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:07 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: corydoras
Že si v jiným vlákně mluvil o jiným akvárku, tak mě zajímá jestli se něco nestěhovalo.
Čichavci perleťoví rozhodně nejsou ryby do "25" litrů (tolik tam ani není když máš hladinu 10cm pod okrajem). I kdyby s nimi nebyly problémy teď tak určitě budou. A těch ryb v tak málo litrech je docela dost. Jak často jim měníš vodu a kolik?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:04 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži...Re: katterinecka
Sedí, proč?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 21:02 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Nympheas
Nebo okousaný od ostatních ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:59 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: corydoras
Může to být vysokým ph,špatnou kvalitou vody,či bakteriálním onemocněním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:57 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: corydoras
A sedí informace co máš v profilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.02.2012 20:51 Muž corydoras© [72] - Ode všeho trochu ;-) - Raci, Labyrintky, Plži... – betta
Proč má moje betta pořád potrhané ploutve a nehojí se jí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:47 jackeee Re: Semtex
25 stupňů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:34 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: jackeee
Jaká je teplota vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 23:06 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Vodoléčba (výměna vody) určitě na škodu nebude. :-) Pokud se to bude dál zhoršovat, doporučuju ten baktopur. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 22:14 jackeee Re: katterinecka
Filtr by měl být v pohodě a kytky ještě pořídim, jen mám strach, že se mi tam už nevejdou...jedna je přes celé akvárko.Vyměním tedy vodu hned zítra, nechám jí trochu odstát.. Tetry jsem už tedy přendala do velkého akva a počkám, jestli se mi betin ocas nezačne sám regenerovat. Snad to bude dobré :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Taky by pomohlo do budoucna ještě víc rostlin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:54 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jackeee
Když máš problémy, tak měň spíš každej den, máš tam dostatečně funkční filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:51 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Pro vlastní dobro je vždycky lepší si něco nastudovat, než se spoléhat na druhé...;-) Ne jen v akvaristice...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:49 jackeee Re: MrHu
S tím počítám, měním každé dva dny. Jdu tedy ještě studovat. Štve mě ale, že nemůžu věřit nikomu, kdo mi ty ryby prodává :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:38 Muž MrHu [300] Re: jackeee
Ještě bych pro jistotu chvilku počkal, jestli tady někdo tu mojí myšlenku potvrdí...:-)
Ty druhé rybičky tam být nemají. 14 litrů (nebo jak je to velké) je vážně málo. To je tak pro samotného betťáka. Navíc, jestli jsou to vážně Tetry červenoploutvé, tak ty potřebují mnohem větší akvárium...:-)

Ryby by se měly přidat až tak 3 týdny po založení. Tu rybu zabíjí prostředí v akváriu. Takže pokud se nezlepší prostředí, tak nemá asi ani léčbu začínat. Takže taky doporučuju něco přečíst tady na fóru, jak se o nově založené akvárium starat (určitě bude potřeba často měnit část vody). Rěšením není nalít léčivo do akva a vše bude dobrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2012 21:34 jackeee Re: MrHu
Děkuju, tohle jsem potřebovala slyšet. Jdu tedy objednat ty léky a jestli jsme to pochopila správně, ty druhé rybičky tam nemají co dělat, takže je vrátím do velkého akvárka.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [81] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4001