Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 31 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 08:39 lampernaqui Re: lacewings
Děkuju, já budu rád, když se zbavím těch otřesných umělotin. Teď se mnou bude muset souhlasit i přítelkyně. Už včera jsme zvýšili teplotu vody, tak dneska přidáme ještě na 28. Vodu jsme se dneska chystali měnit, takže se na to vrhneme... i nějaké jiné specifické krmivo koupíme... a beťák to musí dát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   07.11.2016 08:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: lampernaqui
-okamžitě zvedněte teplotu na 28-29 a vyměnte cca 5l vody temperované rovněž na požadovanou teplotu,
-kytky vyházejte,na plastu se většinou usazují zárodky všeho možného ,nemluvě omožném uvolnování látek z plastu samotného
-pokud je to betta ,jako že je, z asijské pěstírny je nutno tyto ryby držet v chovu na teplotě výše uvedené,
-doplnte stravu na více druhů krmiv s rozlišným složením
-týdení pravidelná výměna vody,teplota,krmení,živé kytky
-ryba se vám svým chováním snaží ,,říci,, ,že je jí zima,případně to indikuje počátek možného onemocnění,
- v důsledků podchlazení,které je dlouhodobějšího charakteru,může dojít i k úmrtí
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2016 08:05 lampernaqui
Fotka k příspěvku Dobrý den,
Měl bych na Vás dotaz. Máme doma už dva týdny samečka betty bojovnice. Má akvárko cca 15l, filtr EasyCrystal, voda je během výměny upravována pomocí AquaSafe. Má i ohřívání vody na 26 stupňů. V akváriu jsou živé kytky v kombinaci s umělými. Krmení dvakrát denně, ráno večer Bio Gold HIKARI. Akvárium bylo před zakoupením několik týdnů zaběhnuto. Celou dobu byla ryba přes den aktivní. Od včerejška najednou jen polehává v rohu akvária u hladiny (hned vedle ohřívače vody). Při pokusu o krmení jsme byli neúspěšní, sameček nejevil zájem. Dle fotky takto polehává celý den i přes noc. Čas od času udělá menší kolečko po akvárku a vrátí se zpět.
Předem děkuji za jakoukoliv odpověď (ačkoliv už dopředu vím, že to minimálně schytám za umělé kytky, proti kterým jsem byl i já osobně, ale nejsem jediný majitel akvárka).
Děkuju, Jakub
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   05.11.2016 17:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Iva
-zcela nevhodné podmínky ,samý plast, navíc ten bambus je do takto malého prostoru nevhodný, v důsledku možného usazování bakterií a plísnových zárodků,
v kombinaci s plastem.
-vzniklý stav je důsledkem podmínek a péče, ve vztahu k objemu ve kterém je ryba chována.
-změnte charakter akvária dle doporučení výsadbou živých rostlin,častější výměna vody ,nepřekrmovat,chov při teplotě cca 28.
-pokud je tento stav ryby již více jak 4- 5 dní,nepředpokládám výraznou úspěšnost léčby
-před pořízením nového jedince dodržte doporučené, je zde moznost vzniku obdobné situace.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.11.2016 15:29 R Muž afc1886 [14655] Re: Iva
Nevím,co ji je,ale řekl bych,že je v nevhodných podmínkách.Dej tam živé rostlinky a né ty umělé.Chtělo by to ještě fotku z jiného úhlu,takhle se mi zdá,že má nafouklé břicho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.11.2016 09:05 Iva
Fotka k příspěvku Neviete niekto čo je tejto rybicke
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   30.10.2016 13:21 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lucka
Zatím jsem tady akorát dostala zdrbáno že je špatně chovám...
-to nic není proti tomu co vám napíši já,
-kolegové byly vstřícní a případnou navrhovanou léčbou souhlasím
-to že je váš chov zanedbaný, stav ryby tomu odpovídá, je jisté.Rovněž i vaše poznámka ,,Rybám nikdy nic nebylo takže to zatím nějak nehrotím, je sama o sobě dosti vypovídající o přístupu,který hraničí s pojmem nevhodného chovu ve vztahu k prostředí,jednoduše nese známky týrání.
-malé akvárium ,špatné složení druhů ryb ve vztahu k objemu,špatné postupy,nevhodné krmení
-vzhledem k objemu a postupům vámi uvedených,kde se zřejmě jedná o dlouhodobější stav nemoci a přístupu, je tedy pravděpodobnost léčby mizivá, navrhuji utracení, prodlužování apatického stavu a zatížení organismu léčivy ,by v tomto případě zřejmě vedlo k neodvratnému úhynu
-pokud ostatní ryby jsou v pořádku, stabilizujte teplotu v rozmezí běžného chovu a k těmto jedincům již žádnou rybu nekupujte.
-vynechejte krmení nítí,malý objem, nedostatečné znalosti zhoršují podmínky v akva
-Doporučuji více si projít informace o zakládání akvaria ,chovu a výběru ryb k objemu vody.
-Změnit svůj přístup k chovaným zvířatům ,případně zrušit chov do doby ,kdy vědomostně budete schopna chápat potřeby zvířete a následně mu je poskytnou, v co největší míře. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:23 Lucka Re: Lucka
Dobrý den moc ráda bych dostala tip co té rybě je, co s ní dělat. Koupit nějaké léky oddělit ji od ostatních? Zatím jsem tady akorát dostala zdrbáno že je špatně chovám. Rybám nikdy nic nebylo takže to zatím nějak nehrotím. Ale rada bych dostala odpověď pro kterou jsem si přišla. Teď mě klidně ukamenujte že jsem drzá a tak ale mě ti nevadí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   29.10.2016 21:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nadus
-sice nevím kdo vám radil,ale to je jedno
-zapomente na odstátou vodu,měnte pouze za čerstvou,
-teplotu stabilizujte na 28 nebo 29
-pokud máte vzduchování ,dejte ho do akva ,pokud ne ,dodržujte výměny vody jako doposud ,ale čerstvou
-jedná se nejspíše o zánět žaludku v důsledku nekrmení ten první týden,kdy betta sežrala něco starého.
-léčiva jsou v tomto případě antibiotika,které vám může předepsat pouze veterinární lékař,
-v některých případech je dostačující výše uvedené
-zkoušejte dále krmit,pokud nesežere odebrat z akva,nenechávat ani měkkýšům pokud tam jsou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 21:09 Nadus Re: lacewings
Od výměny vody jsem nekrmila týden. Potom jsem začala podávat krmivo a vubec zadny zajem.
Dřív si pro krmení normálně priplaval a teď vůbec nic, je pořád jen schovany u filtru a nebo v kytkach.týden jsem nekrmila na doporučení při výměně dna.
Krmivo granule nebo mražené komari larvy.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2016 20:39 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Nadus
-upřesnete ,, nekrmila jsem týden, nyní už to budou tři týdny a pořád nechce žrát,,
-pokud něco nekrmím,jak zjistím,že nechce žrát?proč jste nekrmila?
-tři týdny ,co? od té výměny,nebo tři týdny nechce žrát?
-krmivo
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 20:12 Lucka Re: romant
No budu se snažit, rostliny jsem teď trochu otrhala od starých listů tak to teď vypadá hrozně ale za chvíli se zase rozrostou :) Jinak mě dost zajímá co té rybě je, protozě všechny ostatní jsou v pohodě. Jinak když to budu takhle obden měnit má být ta voda odstátá? Protože je to dost náročné aby byla odstátá a ještě měla 30 stupňů :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 20:07 Lucka Re: afc1886
No bojím se ze jim něco udělám, když čistím řasy ze skel abych tam nějakou rybu nepřimáčkla nebo něco.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:52 R Muž afc1886 [14655] Re: Lucka
Všechno špatně.Vodu měnit o hoooodně častěji,a ryby při čištění akva nemusíš přendávat do jiného akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:51 R Muž romant [27982] Re: Lucka
Denně měnit 1/3 objemu vody, teplotu ke 30st. Žádný celkový čištění s vyndáváním ryb, pěkně jednou týdně lehce odkalit dno a společně s tím vyměnit vodu. Tu denní či obdenní výměnu praktikovat do doby než bude funkční filtrace, pořídit více rostlin, ideál jsou plovoučky a tz. stonkovky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:47 Lucka Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak přidávám příspěvek znova s kvalitnějším popisem
1. Obrázek provizorní nádrž s odstátou vodou když čistím akvárium.
2. Obrázek akvária
3. Obrázek postižená ryba.
Krmím je obden suchým krmivem a občas nitěnky, 50% vody měním jednou za měsíc (plánuju pořídit filtr) a jednou za půl roku ho čistím komplet (dnes jsem provedla takovéto čištění). Akvárium má 15 litrů. Postižená rybka jen poléhavá na dně občas doplave pro jídlo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:06 Nadus Re: afc1886
Každý den výměna 1/3 odstate vody a nekrmila jsem týden, nyní už to budou tři týdny a pořád nechce žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:54 R Muž afc1886 [14655] Re: Nadus
A jak probíhá údržba akvária po výměně dna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:40 Nadus – Blednuti rybky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, prosim o radu po vymene dna mi beta přestala úplně žrát a strašně vybledla. Vymena probehla myslim v pohode,vypuštění vody ze které jsem nechala 50% a tu jsem do akvária vrátila a zbytek dolila 48 hodin odstatou vodou. Mám akva20l filtr topení svetlo, teplota 26 az 28 stupňů. Jinak kytky jsou všechny živé, nic umělého bych tam nedala. Vše koupené od Rataje.
Ještě nastal jeden problém a to, že je tedka strašně plachá a furt leží u filtru nebo někde schovaná. Mám ji od června.
Moc díky za jakoukoliv radu.

Foto přikládám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:59 R Muž romant [27982] Re: kaja
Teplotu ke 30 st. a denně měnit 1/3 vody.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 10:01 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: kaja
Velice se omlouvám,ale na tento dotaz nelze plnohodnotně odpovědět.Založte profil a prezentaci,vložte foto, vyplnte základní data. Nelze z psaného textu odvodit příčinu.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 09:48 kaja – Betta nechce vyplavat
Mam jednoho betaka v akvarku o objemu vice jak 20 litru. V posledni době plave hodne u dna nebo se o nej opira a neplave vubec. Obcas se rozplave ale ze zacatku byla akcni porad. Ted uz 2. den je schovana ve svem ukrytu a nevyplavala se ani najist. Nevidim na ni takze me znervoznuje jestli neumrela. Do ukrytu jsem trosku zduchla a zjistila jsem, ze mrtva neni. Vodu ji menim kazdy tyden. Rybku mam 3 mesice.
Zadne vzhledove zvlastnosti na ni nevidim a krmeni jedla do ted normalne.jen od vcerejska uz nevylezla ani pro to jidlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 00:57 JoKa Re: Matej35
Věštecká koule v opravě... Buď vyrobte registraci a prezentaci akva, nebo opakujte dotaz později... :-)

Teď vážně, příčin může být asi tak tisíc a nikdo tady hádat nebude, od toho tu nejsme... Je třeba více informací...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2016 00:11 Matej35 – Bettynka
Ahoj, dnes mi bouzel zemřela jedna z mých betynnek, včera ještě normalne plavala svěže s ostatními, dnes jsem přišel domů a furt plavala dole nebo byla někde zalezlá, a neustále klepala jakoby pusou stále dokola ,bouzel za 2 hodiny zemřela ale nenašel jsem žádné stopy že by byla nafouknutá nebo nějaký flek nebo neco neobvykleho.Nemáte někdo stim zkusenost co by to mohlo být ? :( :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 12:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lucka
Velice se omlouvám,ale na tento dotaz nelze plnohodnotně odpovědět.Založte profil a prezentaci,vložte foto, vyplnte základní data. Nelze z psaného textu odvodit příčinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2016 12:28 Lucka – Ploutve
Dobrý den, včera jsem se vrátila po týdnu z výletu. Zaměstnala jsem taťku ať tam obden jen sypne trochu žrádla. A když jsem tak pozorovala plavající rybičky( samec, samička a 4 mláďata) málem mě trefilo. Největší z mláďat nemá ploutve! Zůstal mu jen malinkatý ocásek. Teď moc nemůže plavat zdržuje se jen na dně a když je krmím tak se akorát snaží vyplavat nahoru něco sníst a pak jde zase dolů. Dá se to nějak léčit? Víte někdo co to je? Nebo je to stracený případ? Budu moc ráda za každou odpověď :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 12:22 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: Misha
Kdy jste založila akvárko, a kdy jste do ní dala rybku? ;-) Jaké má podmínky v akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.10.2016 11:27 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Misha
-zvednout teplotu 27-28 ,hned, postupně, ne nárazově
-založit profil zde na stránkách,můžete v mezidobí zvyšování teploty
-příčin může být celá řada
-foto jedince
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.10.2016 11:19 Misha – Betta, nemoc
Prosím o radu jsem začátečník v chovu betty. Je tomu 10 dní, co jsem si jej na výstavě pořídila a 3-4dny, co je spíše apaticky, neroztahuje ploutve, zdá se mi vybledlý a se zakrivenou zadní ploutví. Jak mu pomoci, co změnit? Teplota vody, 24-25c.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 19:02 R Muž romant [27982] Re: Paul
Použil bych eSHu 2000 dle návodu a zvednul teplotu ke 30st.
Edit: Tu výměnu vody bych rozdělil a dělal v týdnu výměny dvě, vždy po 1/3 objemu akva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 18:52 Muž Paul [2] - Asie
Fotka k příspěvku Mýmu betťákovy se zvětšily oči a udělal se mu světlý pruh mezi očima.. Mám pocit, že se mu to udělalo po výměně vody.. Hnojím týdně Profiplants Complete.. Co s tím?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.10.2016 18:50 Žena Belisana [476] - gavúnci, labyrintkyRe: pavlína
pavlína napsal: tak nevime co mame delat
nekupovat novou rybku, dokud si o tom, jak se o ně starat, něco nepřečtete a nezařídíte se podle toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 17:31 R Muž romant [27982] Re: pavlína
Tak na otázku co dělat odpovídám, zaregistrovat se, založit prezentaci předmětný nádrže, uvést co nejvíce pravdivých údajů aby bylo tzv. z čeho vařit a jistě se najde někdo kdo si bude vědět rady. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 17:24 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: pavlína
-na vině bude asi více faktorů
-špatné parametry vody ,teplota,nevhodně zvolený substrát a možná i následná péče
-z dotazu není zřejmé jak bylo akvárium založeno ,vybavení atd. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2016 17:14 pavlína
dobrý den ,
měla jsem prvni bettu ta mi umřela myslela jsem ze byla stara mela jsem ju v 15litrovem akva
dcera mi koupila novou ale ta mi take umrela nevim proc
vymenila jsem cele akva a dcera mi dala jeji kterou mela ve svem akva asi tak pul roku a ta mi do 3 dnu umrela
tak nevime co mame delat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 20:51 Kitty Re: lacewings
Díky, krmím Tetra Betta granules (proteiny 43 %, tuky 10 %), občas se přikrmí Serrou viformo (proteiny 44 %, tuky 7 %), občas na zpestření mražené patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 20:29 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Kitty
-dle popisu ,se nejspíše jedná o tzv.patologické ztučnění některých orgánů,
-zkontrolujte podíl uhlohydrátů a tuků v podávané stravě ,případně upravte krmemí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 18:12 Kitty – Zhoršená stabilita
Asi od víkendu postupně pozoruju u beťáka horší stabilitu. Jakoby je těžký na zadek, většinu času plave čumákem nahoru nebo někde polehává, někdy vypadá, že si sedí na ocase. Mám pocit, že plavat normálně (čumákem dopředu) mu dá dost práce.
Nenažranej je jako vždycky, pro žrádlo je schopný skákat, nicméně na zrcátko moc nereaguje. Vzhledově vypadá normálně, má jen dlouhodobě roztřepenou ocasní ploutev (bez ohledu na četnost výměny vody).
Když se nadechne u hladiny, vypouští bubliny i skrz žábry (to jsem u něj předtím nikdy nepozorovala).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.10.2016 06:57 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Paul
a víš, že bych řekla že i jo? hnojit nenáročné kytky v 8 l vody bude vždycky o hubu, vyřadila bych hnojení a měnila vodu mnohem častěji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2016 01:13 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
-pokud není zákal tak dobrý
-zkuste lehce zvýšit teplotu na 26- 27 a sledujte
-jedná se nejspíš ,na reakci parametrů vody
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 23:52 Muž Paul [2] - AsieRe: lacewings
Žádný zákal v nich není.. jsou jen větší. Teplota je stálá, kolem 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.10.2016 23:25 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Paul
-pokud jsou jen jako-by vypouklé,bez zákalu,budou na vině nevhodné parametry vody a teplota
- v případě zakalení se jedná nejspíše o plísen, nebo parazitární onemocnění
-více infa,případně foto, ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2016 21:44 Muž Paul [2] - Asie
Mám pocit, že můj betťák má trochu vypouklé oči.. A myslím, že se mu to udělalo po výměně vody.. co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   12.10.2016 12:07 Žena kornxi [10] - MiniakváriaRe: Jakub 27
na vině budou zcela jistě podmínky, ve kterých rybka žije, či spíše přežívá. prosím, pokud ji chcete mít v tomhle, zvažte, zda to má smysl. chudák se akorát trápí. já mám betu ve 40 l kostce 35x35x35cm. mám tam kořen, anubiasy, pupečník a další.. rybky v rostlinách polehávají, pořád plavou, hledají potravu a jsou spokojené. co asi může dělat chudák v takovéhle skleničce. tak akorát umřít. akvárium na míru mě vyšlo na 500, vybavení vč. filtru, štěrku, kořene a kytek a 1300. nebo se dá koupit třeba 20l set. určitě by tam byl spokojenější. Na betu je ideální minimálně 10l, spíše aspoň 18l... pokud nechcete, aby zemřel, stejně se kroku ke zlepšení podmínek nevyhnete...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   12.10.2016 08:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jakub 27
-Důsledkem je ne zrovna dobrý typ používaného akva,ve smyslu velikosti a péče o tohoto jedince,
-jak jste již sám předeslal jedná se ve vašem případě o opakovaný jev ,který v předchozím případě končil úhynem.Je proto pravděpodobné,ře se to bude opakovat i v tomto případě
-Doporučuji důslednější péči,případně přejít na jiný typ akva o větším obsahu ,kde ta péče není tak intenzivní.
-častější výměna části vody, v tomto případě denní
-stabilita teploty
Edit-než jsem to nadatloval,odpověděla vám kolegyně ve stejném pojetí názoru
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   12.10.2016 08:15 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Jakub 27
není ve vhodných podmínkách, ty 2 litry vody, co má teď, jsou bez denní výměny vody málo... ideálně jí pořiď 30 l akva s živými rostlinami a topítkem (nastaveným na cca 26 st.), filtr (třeba bublifuk) a měla by stačit týdenní výměna vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2016 07:39 Jakub 27 – Slepený ocasek
Fotka k příspěvku Dobrý den,prosím o radu.Mám betu 2 měsíce a má slepené konce ploutviček.Před ní jsem měl po roce u bety stejný problém.
Nevím jak ji mám pomoct.Prosím o radu
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 17:32 R Muž romant [27982] Re: moncik98
Ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 17:24 moncik98 Re: romant
Jasný,a co esha? Ta nepomuze ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2016 17:12 R Muž romant [27982] Re: moncik98
Třeba už nikdy, tedy to se prostě někdy stane, když se dá do den "starýho" akvária ryba a že betty dovedou bejt pěkný citlivky, proto doporučuji tu denní výměnu alespoň po dobu 10 dní a posléze klidně další týden obden, krmit velmi střídmě, jednou za dva dny a rozhodně nebude od věci se dozvdělat v oblasti zakládání akvária, třeba něco ze zdejších odkazů. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [31] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1501