Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 19:24 Silviebaris Re: Ali
Na zrcátko reaguje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2022 18:45 Ali
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
mám dva měsíce Bettu a v poslední době pouze leží a vyplave jen pro jídlo. Po jídle chvilku plave a jde si zase lehnout..... Také úplně změnila barvu a neroztahuje "ploutve", viz foto ( první fotka je z doby pořízení a ostatní jsou aktuální).
Nevíte, co rybičce je ? Jak jí mohu pomoc ?
Děkuji za pomoc
Parametry Akvária:
12L - měním vodu cca týdně vždy 1/3
Bez filtrace
Bez topítka - teplota snad ok
Pro úpravu vody používám TETRA Betta AquaSafe - odměřuji přesně stříkačkou z lékarny
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.06.2022 15:17 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Summer
- klid, přešel/a jste na nový druh krmiva,
- trvá zhruba 6-7 dní, než se vytvoří enzymové látky v trávicím traktu
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.06.2022 14:47 Žena Summer [48] – Bičíkovci?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, jak tak neustále pozoruji své rybičky, tak jsem si všimla divného výkalu betty, tento výkal mají všechny betty a obávám se, že jde o parazity. Dříve mývaly výkal narůževělý, v kuse. Posílám fotografie a prosím o zkouknutí odborníky. Dále prosím o případný návrh léčiv.

Krmím mraženými patentkami (občas), jinak Tetra Betta Granules a včera Betta Bio-GOld od Hikari.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   20.05.2022 12:33 Muž Lojza007 [1201] Re: Danča
To je nejhorší, člověk to dostane bez přípravy a na začátku to vypadá jednoduše a funkčně.
Já bych doporučil pořídit za pár stovek trochu větší nádrž, vzduchování nebo bublifuk, na dno trochu akvarijního písku a tady v sekci Darování od někoho v okolí vzít co nejvíc nenáročných rychlerostoucích rostlin. Pokud by k tomu někdo daroval i akvarijní vodu, do které vymačká svůj filtr, dost by to urychlilo záběh akvária.
Ty akvarijní věci jde koupit i v Hornbachu, mají tam i ty rostliny, ale radši bych zašel do normální akvaristiky, pokud to je možné.
Zbytek je v tom článku, tak snad se zadaří!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:45 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danča
- ta teplota je stabilní?
- rozhodně vyhledejte léčivo proti plisni, pokud nebudou - neseženete již uvedená, zkuste jiná
- stav ryby je způsoben několika faktory, stabilní prostředí, teplota, zbytky krmiv, plastové vyrobky
- denní výměna vody, taky není prospěšná, nestačí se vytvořit vyrovnanější prostředí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 11:44 R Muž Anthrax [4762] Re: Danča
Chyba je v zařízení nádrže a asi v údržbě. Základem je stabilita. A stabilita je v rozporu s příliš malým objemem a kontraproduktivní údržbou. Akvárka asi čistíte celkem důkladně se vším příslušenstvím a tím nedovolíte nastolení rovnováhy. Nerovnováha = stres a onemocnění ryb. Významným stabilizačním významným prvkem jsou rostliny (živé) a to jsme u dna, které je moc hrubé atd. atd. Chce to prostě trochu načít.
Vše je to myslím celkem pěkně popsáno zde: www.horacovoakvarium.cz/…

Nikdy nejsou dvě nádrže stejné. A ryby jsou různě odolné kus od kusu. Nicméně bych se nespokojil s tím, že u jedné betty je vše v pořádku a oběma bych zařídil patřičné bydlení. Upřímně já bych začal od znova.

Tím neříkám, že se nemá měnit voda. Když je problém, tak naopak. Ale jde o to aby akvárko fungovalo do budoucna jen s těmi výměnami části vody a občasným odkalením dna.
Edit: tady jsou příklady, jak nádrž pro bettu muže vypadat: rybicky.net/nadrze/20090
rybicky.net/nadrze/26432
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:18 Žena Danča [0] Re: Lojza007
Moc děkuju,jdu si to přečíst.
Rybičku jsem si nepořizovala sama,dostala jsem darem..tak o tom moc nevím..ale máme ještě jednu,taky betu,děláme všechno úpůně stejně a je úplně v pořádku...tak kde může být tedy chyba ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 11:17 Žena Danča [0] Re: lacewings
Ano,ano,moc děkuju.Plasty už jsem odstranila.Vodu měním denně.Akvárium / teda sklínka / je na parapetu na slunném místě.Teplota je fakt 26.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2022 10:19 Muž Lojza007 [1201] Re: Danča
A já bych k tomu doporučil přečíst tento článek: rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
Nejspíš jsou v té sklince, akvárium bych to opravdu nenazýval, udělány úplně všechny chyby z toho článku.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 10:11 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danča
- prezentace právě dokončena palec
- no moc vás nepotěším
- problémů je tam vice
- v první řadě vyndejte ty plasty
- zjistěte teplotu vody
- začnete hledat kde koupit uvedená léčiva v předešlém příspěvku, v doprodeji je lze objednat na netu, zkuste pohledat, případně ten acriflavin
- nádoby umístěte na slunné místo parapetu, teplota na začátek tak 26-27 stupňů, pozor na přehřátí, malý obsah vody ;-)
- anotace, ta teplota v prezentaci se mi moc nezdá, Dochází tam určitě k teplotním výkyvům z důvodu nízkého obsahu vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 10:10 Žena Danča [0] Re: lacewings
Dobrý den, moc děkuji za rychlou reakci :) Teplota vody 26 st.,objem akvária je 4,5l,prosím co je to asi za nemoc? A kde ev přípravky mohu koupit? V akvaristice mi bylo řečeno, že se nesmí prodávat léčiva a desinfekce pro rybičky z nažízení EU pod vysokou pokutou...tak kde to sehnat prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 10:04 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Danča
- teplota vody?
- obsah nádrže?
- určitě již si zajistěte léčivo eSHa exit a eSHa 2000,případně Acriflavin
- týden už je poměrně dlouhá doba, dle fota je postižená i další část v oblasti skřelového víčka ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2022 08:53 Žena Danča [0] – Danča
Fotka k příspěvku Dobrý den.Moc všechny zdravím.
Jsem zde dnes poprvé,jsem poměrně čerstvá majitelka bett.
Mohla by mi pls někdo poradit,co je to za nemoc ??
Sameška bety máme 3 měsíce,byl živý veselý,stále plaval..nyní asi týden apatický,jen plove,bývá psíše při hladině,žere málo.
Navíc se mu na kůži udělal nějaký povlak,jaoby by byl zaprášený.Zkusili jsem slanou vodu a povlak se začal jakoby olupovat,viz foto.
Moc děkkuji za ev rad a přeji pěkný den !! Danča
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 19:52 Muž Lojza007 [1201] Re: Jiraiya
Dokáže ukládat a uvolňovat živiny a pokud by se tam hlavně hromadily, tak by to mohl být problém. Je to asi blbost, ale dá se to snadno ověřit změřením makroprvků.
Další možnost je, pokud se to stalo po výměně vody, že vodárny zrovna zvýšili množství chloru ve vodě, občas se to stane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 17:36 Muž Jiraiya [0] Re: Lojza007
Proč by ses obával toho substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 17:17 Muž Lojza007 [1201] Re: Jiraiya
24°C je málo. Taky bych se obával toho zásobního substrátu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 16:15 Muž Jiraiya [0] Re: ctibum
Nádrž založená před půl rokem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 12:47 R Muž ctibum [6908] Re: Jiraiya
Viz modrý rámeček. Informace o nádrži, ideálně založ a co nejvíc vyplň prezentaci. Jinak ti nikdo nic konkrétního neřekne.
Já tipuju nevhodné podmínky - nádrž vypadá moc čistá, nedávno založená, nedostatečně zaběhnutá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2022 12:38 Muž Jiraiya [0] – Bojovnice pestrá nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, prosím o radu. Moje betta od včera polehává na dně akvária a přijde mi, že stěží dýchá. Posílám foto kdyby nějaký odborník tady věděl co s ní je, jinak bojovnici mám rok a dva měsíce. :-(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   31.01.2022 14:29 Žena Jančaa [16] Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím.....jen malý update :po té co jsem u nemocného betačka,menila vytemperovanou vodu bez zrcadla, vic rostlinek...nic nepomahalo,uz jen ležel na rostlince nahoře a na boku,nevybral se a tělo se mu pokrivilo, dala jsem ho do sepa-topitko,esha exit a esha 2000,ob den výměna celkem vody,po zahájení léčby druhý den,začal plavat a spodní ploutev se začala uvolňovat, po třech dnech léčby krásně plaval,zral(kontrola jestli nemá zacpu)po týdnu v zapatky v nano,staví zase hnizdecko a je nadhernej jako driv(skoro)ale žije a je krasnej.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.01.2022 23:12 Žena BBchory [854] Re: Betka
Ahoj,
uvidíme, jestli ti poradí ještě někdo chytřejší než já, já jsem po dvou letech v akvaristice stále těžký začátečník. Ale takhle od oka to akvárium vypadá celkem dobře. Klidně pořiď další kytky, betta bude klidnější, že se má kde schovat a v čem ležet jako na kanapi, navíc kytky pomáhají s rovnováhou v akváriu. Pak už zbývá jen dostatečná teplota a časté výměny menšího množství vody, jak doporučuje silviebaris. Pokud ti ten kořen smrděl, tak ho do akva nedávej, ale jinak kořeny často vodu vylepšují, vyluhují se z nich látky, co dělají rybám dobře, stejně jako z těch olšových šišek a mandlovníku. Beťáka jsem měla a na třepící se ploutve taky trpěl, dokud nedostal akvárium zcela bez filtru a s teplotou skoro 29°C. Ale jiné betty se mají skvěle v akváriích s filtrem a teplotou 26°C. Složité, co? ahoj Víc už neporadím, zkus prostě beťákovi vytvořit co nejpříjemnější prostředí k životu a třeba se mu udělá dobře :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 11:25 Silviebaris Re: Betka
Měnit vodu jednou týdně je dost málo,klidně bych denně vyměnila aspon 3-4 litry..po dobu léčby.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 07:05 Žena Betka [0] Nemocná Betka
Doplnila jsem prezentaci o další fotky (6-7pH Betce by mělo vyhovovat?, viz foto v prezentaci). Kolega akvarista mi poradil vyndat Betku z akvária do karantény (ale on má akva 200 litrové, má tam jen písek, kameny a rybám se velice daří a množí se, ale s chorobami nemá takové zkušenosti). Doufala jsem, že jen přeléčím Betce oči a bude vše ok, jenže její stav se neustále měnil, proto jsem dokupovala další a jiná léčiva. Jsem začátečník, neuměla jsem určit ani chorobu. Betku jsem vložila do akvária po 14ti dnech od založení, postupovala jsem přesně dle videa jednoho akvaristy (1měsíc počkat, by bylo asi vhodnější). Tedy dokončím léčbu Baktopurem a vrátím ji zpět do hlavní nádrže. Oči má krásné čisté, ale ocasní ploutev se rozdělila na dvě. Nevím, jak poznám, že jsme nad bakterií vyzráli, že se ocasní ploutev již netřepí? Nevím, zda pak zase koupit další lék Baktopur Direct, když to bude horší? V akváriu měla 25stupňů, až pak jsem musela dokoupit nové topítko s regulací, aby byla teplota vyšší. Celý zakoupený akva set mi přišel naprosto nevhodně vybavený (silný filtr bez regulace, topítko také bez regulace, pokazil se také digitální teploměr).Všem převelice děkuji za snahu Betce pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 23:40 Žena BBchory [854] Re: Betka
Ahoj,
s bakteriemi v akváriu se to má tak, že tam byly, jsou a budou. Dokonce jsou pro správný chod akvária naprosto zásadní! Velmi zjednodušeně řečeno, žerou špatné látky a přeměňují je na hnojivo pro kytky. To jsou ty "hodné", které tam být mají. Ale na to, aby tam byly a fungovalo to, musí být akvárium v rovnováze. Když není, můžou se tam vyskytnout ty "ošklivé", které způsobují rybám nemoci. Anebo špatné podmínky v akváriu rybě podrazí imunitu a pak nad ní nějaká "zlá" potvora zvítězí. Akvárium, které je vycíděné savem a napuštěné destilkou sice neobsahuje žádné bakterie, ale taky v něm není vhodné prostředí pro život ryby. Podívej se do libovolného potoka či rybníka, tam to také není sterilní.
A co s tvým akváriem a rybkou? Musíme přijít na to, proč je ryba nemocná. Doplň nám prosím do prezentace celkové foto a hodnoty (teplota, NO2, NO3, PO4, ...) Taky je důležité vědět, jak dlouho po založení akvária se do ní betta nastěhovala. Pak se nad tím chytří lidé tady na fóru zamyslí a třeba na něco přijdou ;-) Za mě teplota 28°C, olšové šišky či mandlovníkové listy, a častější výměna menšího množství vody pro začátek určitě neuškodí. A rozhodně bych rybu pořád nestěhovala, to pro ni musí být hrozně stresující. Hodně zdaru!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 18:46 R Muž afc1886 [14681] Re: Betka
Jenom tak v rychlosti, když je beťák v akváriu sám, tak nevidím důvod ho pořád přehazovat tam a zpět a i to množství léků není pro jeho zdraví to nejlepší. Vytvoření prezentace je super, ale chybí mi tam fotka celého akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 17:13 Žena Betka [0] – Nemocný Beťák
Prosím o pomoc. Beta měla šedou tečku na oku, domnívala jsem se že došlo k poškození při převozu ze zverimexu. Povlak se zvětšil po celém oku a došlo také k přenosu na druhé oko. Zakoupen přípravek Multi-Medikal. Stav se zlepšil, ale po ukončení léčby se opět vše vracelo zpátky. Nasazena exha 2000. Beta byla vyndána z akvária do karanténní nádrže, opět stav se zlepšil. Beta vrácena do většího akvária. Všimla jsem si bílé plochy na ocasní ploutvi, usoudila jsem možný rozpad ploutví. Zakoupila jsem Baktopur a Beta je opět v karanténní nádržce, stav se zlepšuje, ale ocasní ploutev lehce zprůhlednila. Beta žere, je aktivní po celou dobu léčby. Dokonce jsem Betku na chvíli vložila do solné lázně, proběhla vodoléčba. Momentálně se obávám vrácení zpět do hlavní nádrže, kde je sama, nejsou tam žádné další ryby. Měla bych ponechat Betku např. 14 dní v karanténě (nebo déle)? Prosím, jak připravit hlavní nádrž, aby byla vydezinfikována a bakterie byly zlikvidovány? Všude se píše, že je vinou těchto chorob špatná voda a chyba „chovatele“. Čtu vše co se dá, ale co člověk to názor a já nevím, jak dále postupovat a zda využít např. Savo (jaký typ Sava)? Lze využít Savo jen na desinfekci síťky, kyblíku, odkalovače, ale čím vyčistit filtr, topítko, teploměr? Do hlavní nádrže jsem nedala ani Baktopur, aby mi to nezničilo založené akvárium. Prostě se Betě daří v karanténě, kde nic není jen voda, ale v hlavní nádrži ne. Založila jsem prezentaci, kde jsou podrobnosti o nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.01.2022 15:40 R Muž ctibum [6908] Re: honza33
Bylo by vhodné založit prezentaci nádrže. Vzhledem k té plastové "rostlině" tam bude asi víc věcí k rešení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2022 14:48 Muž 4Sima [1894] Re: honza33
V pořádku to není, ryba žije v nevhodných podmínkách. Přečti si články z modrého rámečku. rybicky.net/forum/15
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 14:00 honza33 – betta bojovnice
Fotka k příspěvku dobrý den chtěl bych se zeptat zda tohle je v pořádku, popřípadě co s tím. díky
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 15:00 R Muž ctibum [6908] Re: Jančaa
Bez žrádla vydrží úplně v pohodě klidně týden.
Rady jsi dostala, je to na tobě.
Držím palce... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 14:42 Žena Jančaa [16] Re: ctibum
Esha druhy den a krmeni minimum dnes protoze mam strach ze ma proste hlad kdyz porad hleda...jinak rady se drzim co se tyce vymeny vody... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 14:35 R Muž ctibum [6908] Re: Jančaa
Jančaa napsala: esha 2000 třetí den
Jančaa napsala: Hned" jsem nic nedavala az od vcera
Trochu si to srovnej...

Radu jsi od romanta dostala a nedržíš se jí, ani v tom krmení, tak to je pak těžký. A hlavně zbytečný se na něco ptát...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 14:27 Žena Jančaa [16] Re: Silviebaris
Jake vyluhy?to bylo na zacatku.....vymena vytemperovane vody,teplota zvednuta nic jineho,vyluha uz je davno pryc s tou vymenou vody.Menim vodu dal ale zkusila jsem tu asha.
Kde mas problem ze me tak najizdis???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 14:18 Silviebaris Re: Jančaa
15.1 ti Romant napsal,že máš zvednout teplotu,žádné výluhy jen měnit dotemperovanou vodu..Davala jsi vyluhy a včera jsi nasadila eshu..tim te bettě moc nepomahaš..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 14:14 Žena Jančaa [16] Re: Silviebaris
"Hned" jsem nic nedavala az od vcera a do ted menim porad vodu, ale to mu s ploutvi nepomaha...nic do ted
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2022 14:09 Silviebaris Re: Jančaa
Taky si doma hned při prvvim sopliku nasadíš ATB..
Když nevíš co léčíš,je to kontraproduktvní,pak onemocni a lečba nebude fungovat..ale dělej jak uznaš za vhodný..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 14:05 Žena Jančaa [16] Re: Silviebaris
Vsude kde problemy jsou davaji esha a pomaha....dneska je to lepsi ze vubec sem tam vyplave...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 13:24 Silviebaris Re: Jančaa
Kdo ti poradil tu Eshu 2000? Nikde jsi se nezminovala..Nic tam nelej,jen pokračuji výměnou vody..denně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2022 12:26 Žena Jančaa [16] Betta nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim...tak nás boj pokračuje dál,betaček žije a mám pocit ze se schovává protože nemůže kvůli té ploutvy plavat že je zranitelny....vse zkusila vodu měním vytemperovanou atd...esha 2000 třetí den a pořád stejne:-(nevím jestli ho mám nechat bojovat dal nebo "pustit":-(krmim minimálně na pinzetku co během 4 vteřin sežere...kdyz se pohne hladina tak vyplave a hledá krmivo.
Už nevím co by jsme zkusily...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.01.2022 12:46 R Muž romant [27987] Re: Jančaa
Tu teplotu bych ještě zvednul, klidně ke 30 st. Vodu bych vyměnil polovinu jenom za odstátou vytemperovanou, žádný výluhy, jenom čistou vodu, žádný krmení, tu výměnu bych udělal i druhý den a teplotu bych držel v intervalu 29-30st.
Edit: Ještě bych odkázal na zdejší vlákno o Olšových šiškách, kde je uvedeno jiné a mírnější dávkování, než zde bylo doporučeno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 20:21 Žena Jančaa [16] Re: Kawasaki
Dobře, dekuju....pred 2 lety jsem měli taky samečka,měli jsme ho necele tři roky.Stejna voda vše stejné co delam ted....nebyl nikdy nemocný,nebo cokoliv....proto prostě nechápu jak je to možné:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 20:07 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jančaa
Ne. Při výměně odstátou a stejnei teploty jako je v akva.(+-1-2 stupně nevadí)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:54 Žena Jančaa [16] Re: Silviebaris
Četla jsem právě že pri nemoci se počet zvýší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:53 Žena Jančaa [16] Re: Kawasaki
Hmmm.
...pomohlo by kdybych tam dala destilovanou vodu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:33 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jančaa
To není podstatné. 100 krát se nic nestane a po 101 problém. Já netvrdím na 100 procent, že je to vodou ale mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:28 Žena Jančaa [16] Re: Kawasaki
Dobře....kdyz jsme ho dali poprvé do akva byla taky čisté menená voda....vse jak na zacatku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:26 Silviebaris Re: Jančaa
Aplikuje se 1 šiška na litr..
To se někdy bohužel přihodí..
Vodou si myslim že to nebude,dávam z kohoutku a vždy v pohodě.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:17 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: Jančaa
No tak to může být příčina problému. Ono se může stát, že vodárna da více chlóru a je problém. Navic vlažná je nic neříkající pojem. Vždy bych si to změřil teploměrem než najdete rutinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 19:15 Žena Jančaa [16] Re: Silviebaris
Doufám teda že zázrak vude:-(
6 šišek na 1l varné vody,odstate 24hodin.
V obchodě byl tak nadherny,doma první tři dny taky a ted...:-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100243x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=101