Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 83 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:43 Iva31 Re: romant
Právě že nemyslím. Přivezla jsem 2 betáky z akvaristiky, dala je společně do jednoho akvárka, do 2 týdnů samec uhynul, samička ve stejnou dobu nebyla příliš v dobrém stavu.Přendala jsem jí tedy do pro ni nového akvaria /již2.nové akva/. Podle toho usuzuji,že kdyby to bylo z nového akva, tak by to nejspíš pokračovalo, protože je to opět změna, nové prostředí kde nikdy nebyla.Rozhodně její původní malé akvárko pořádně vyčistím a založím nové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:31 R Muž romant [27982] Re: Iva31
Takže by to ten "syndrom novýho akvária" přeci jenom mohl být, nemyslíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:28 Iva31 Re: romant
Jj, je to tak. V zaběhnutým se dává dokupy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:13 R Muž romant [27982] Re: Iva31
Takže v tom zaběhlejším akvárku se zlepšuje, rozumím tomu správně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:11 Iva31 Re: Yirka
Včera jsem jí totiž ještě dala do druhýho akva,tak z toho důvodu se mi to nezdá jako syndrom z novýho akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 19:00 Muž Yirka [9118] Re: Iva31
Právě naopak, ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:59 Iva31 Re: romant
Obě ryby jsem kupovala společně a je skutečně divný,že byly obě ryby na tom špatně úplně ve stejnou dobu,tak se mi to moc jako "syndrom nového akvária" nezdá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:52 R Muž romant [27982] Re: Iva31
Ordinuj i nadále tu vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 18:47 Iva31 Re: Nympheas
Samice se rána dočkala, ploutve má stále slepené,ale už začíná plavat, nedrží se při dně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2012 07:51 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Pokud ta samice,byla kupovaná spolu se samcem,který jí pošel a samice má slepené ploutve,mohlo by jít i o bakteriozu.Třeba nám Iva napíše jak to dopadlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:10 R Muž romant [27982] Re: Nympheas
Tu rybu není třeba zbytečně preventivně léčit, ta ryba trpí syndromem nového akvária a na to nejspolehlivěji zabírá ta výměna vody. ;-) Jinak se solí a šiškama souhlasím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 21:03 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Iva31
Přidala bych preventin,tím se nic nezkazí a přisolit vodu,nebo přidat odvar z mandlovníku. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:49 R Muž romant [27982] Re: Iva31
Podle prezentace je to akvárko více jak půl roku starý, tak bude dobře zaběhnutý a betě by tam melo být lépe. Jinak můžeš jí nechat i tam co je a měnit tu vodu, to by mělo zabrat, každý přelovování bude pro rybu znamenat stres a podle popisu na tom není zrovna moc dobře. Té filtraci u bety můžeš pomoct tím, že ve vodě lehce vymácháš filtr co je v tom větším akvárku a potom v tý samý vodě ten novej filtr od tý bety, čímž si ten novej naočkuješ nitrifikačníma bakteriema.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:43 Iva31 Re: romant
Díky za radu. Mám ještě jedno 52 l akva. Tak jsem přemýšlela, že bych jí dala tam, třeba se zaklimatizuje. Filtraci již mám u betty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:34 R Muž romant [27982] Re: Iva31
Nasadit vodoléčbu, to akvárko je čerstváček. Ob den, nebo klidně denně měnit 1/3 vody v akváriu. Několik dní nekrmit, teplotu držet min. na 25 stupních, do akvária nijak jinak nezasahovat.
Edit: Pokud v tom akvárku skutečně není filtrace, tak ty výměny vody budou i do budoucna nutnou součástí péče o akvárium.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2012 20:31 Iva31 – Slepené ploutve u betty
Ahoj, chci se zeptat moje samice betty ma slepené ploutve. Kupovala jsem ji před 2týdny i se samcem, který nám před pár dny uhynul. Samice v této době neplave, je jen při dně. Co s tím?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 10:22 HaDaS Re: karolinaH
A miminka nečeká. ;-) Není to živorodka. Viz rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra ... Odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.01.2012 21:29 R Muž romant [27982] Re: karolinaH
Udělal bych standartní opatření a to jest častou výměnu vody tzv. vodoléčbu. Denně 30% vody v akváriu. Byť o tom akváriu kde ty ryby jsou, nejsou žádný informace, tak tímto se nemůže nikomu a ničemu uškodit. Tu vodoléčbu lze začít provádět ihned.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2012 21:25 karolinaH – Betta - vyboulené oko
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli někdo nevíte co znamená u bojovnice pestré (samečka) vyboulené oko, byl v pořádku, ale poslední dva dny se mu to zvětšilo. Mám ho dát do jiné nádrže? Má u sebe dvě samičky, ta jedna vypadá že čeká mimina:(. Děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:54 Muž MrHu [300] Re: Katka
Bohužel, tak to není u žádné rybky...:-) Každá potřebuje svojí péči...a 2,5l se nehodí pro žádnou...:-)
Edit: Odborná literatura je vždycky důvěryhodnější, než obchodník. I když jsou obchodníci kterým věřím, před nákupem si načtu to co je potřeba...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:53 Katka Re: MrHu
Tak já jsem to studovala a je pravda, že nikde nebylo napsáno, že jim vyhovuje tak malé akvárium. Ale říkala jsem si, že v akvaristice by to snad měli vědět a nebylo to jen v jedné, co mi to tvrdili. A tak jsem se spoléhala na ně a také na své známé, které je v těchto podmínkách také chovají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:49 Muž MrHu [300] Re: Katka
To jsem ani tvrdit nechtěl...:-) Ve spoustě akvaristik radí tak, aby prodali...buď musíte narazit na dobrou akvaristiku a nebo se lépe nespoléhat na informace z akvaristiky a něco si o tom nastudovat...konkrétně v tomto případě by stačilo přečíst si jednu stránku v atlase...:-)
Myslím si, že udělat dobré podmínky ve 2,5l akváriu bude hooodně těžké...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:45 Katka Re: MrHu
Já vím, nejsem žádný tyran. Proto už si nic kupovat nebudu. Pak je ale špatná informovanost v akvaristice, kde mi tvrdili, že 2l pro jednu rybku je dostačující a že vydrží bez filtru i topítka, že je dosti nenáročná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:39 Muž MrHu [300] Re: Katka
Jestli nejste "žádný akvarista", tak nechovejte rybku...:-) To je jako koupit si pejska a tvrdit o sobě, že nejste pejskař... S rybkou se sice nemůžete pomazlit atd., ale stejně jako pejsek si zaslouží, aby jí lidé netrápili...;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   12.01.2012 11:25 R Muž romant [27982] Re: Katka
Bohužel toto je pro mě neakceptovatelný způsob jak rybu usmrtit. :-(
Alespoň denně měň polovinu vody, něco udělej s tou teplotou a zkus se zamyslet nad nějakým akváriem o objemu 10-20 litrů který bude pro toho beťáka důstojným domovem. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:18 Katka Re: romant
Tak já mám malinké akvárko, kolem 2,5l, vím že to není ideální. Několik známých to taky tak má a žije jim už roky. Živé rostliny bohužel nemám, když nemám ani filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:15 R Muž romant [27982] Re: Katka
To je pro betu dost málo, postupně jí tu teplotu zvyšuj tak na 26 stupňů, což je nějaký ideální spodní hranice. určitě je dobrý to akvárium mít osázený živejma rostlinama, nebo lze použít plovoucí rostliny. Velikost toho akvária by neměla být menší než 10 litrů pro tu jednu rybku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:11 Katka Re: romant
Voda má kolem 22°C. Žádný akvarista nejsem. Ale vždy mi vydržela.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:06 R Muž romant [27982] Re: Katka Č.
Jaká je teplota v tom akváriu, jak dlouho je založený, jak je velký?http://rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2012 11:02 Katka Č. – Nemoc
Dobrý den,
dneska jsem si koupila v akvaristice rybku, dala jsem ji do akvárka s kojeneckou vodou. Asi po půl hodině vyplavala k povrchu a jen tak sebou někdy kmitne. Zdá se mi, že má trochu deformaci páteře. Jak tomuto můžu předejít? Je nějaká možnost ji ještě zachránit?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:38 R Muž romant [27982] Re: Jitka
To savo je medota na odstranění řas z tuholistých rostlin, tím bych se netrápil. Když desinfekci nově zakoupených rostlin, tak koupelí v lehkým roztoku hypermanganu(možno koupit v lékárně) růžového zabarvení, podle toho kolik se toho tam nasype, stačí jenom špička nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:28 Jitka Re: Karnal
Děkuji za rady, rostliny pořídím hned dnes. Pouze jsem četla, že před usazením v akva se mají proplachovat vodou se savem 1:20 (jako prevence zavlečení choroby), to se mi však zdá drastické :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:25 Muž MrHu [300] Re: Jitka
V tom případě by bylo dobré pořídit krycí sklo a moc často ho neodkrývat...:-) mít rozdíl v teplotě vzduchu a vody 7°je pro Bettu dost...:-)
Osobně si myslím, že není potřeba hnát teplotu až na 28°...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:25 R Muž romant [27982] Re: Jitka
Lehce odkalit dno můžeš, to souvisí s tou hygienou nádrže a tvorbou těch N látek. Ta voda z vodovodu je z veřejnýho vodovodu, nebo studna?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:23 Jitka Re: romant
Teplotu jsem zvýšila, přesto mám obavu, aby beťak nenasytdl, neboť mám v pokoji kolem 21 st. Vodu budu tedy měnit každý den. Jak často mám odkalovat, když mám v akva pouze jeho :-)? Filtr a vzduchování běží neustále. Krmím teď 1x denně, beťák tedy bude mít půst :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:10 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: romant
Kdyby ty rostliny opravdu spotřebovávaly hodně NO3 tak se při každé výměně vody stejně prudce přidá, tak se budou houpat parametry až až
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:07 R Muž romant [27982] Re: katterinecka
Já bych s tou vodou víc nehoupal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 13:03 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Karnal
Taky by byla možnost míchát tu vodu při výměně s destilkou (třeba půl na půl), tím by se jak dusičnany tak tvrdost snížily.
Ty rostliny pomůžou, ale bude jich potřeba hodně, hlavně ty co rychle rostou (stonkové rostliny, plouvoucí), kdybys je třeba objednala na internetu přímo v pěstírně (třeba aqua dago nebo rataj) výjdou levněji než v akvaristice, nebo sehnat třeba v inzerátech někoho kdo by ti poslal přebytky ze svého akvária.

Rostliny bych měla pořídit v každém případě, pomáhají udržovat stabilitu v akvárku a tvoří přirozené úkryty pro ryby (budou se líp cítit)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:49 R Muž romant [27982] Re: Jitka
Určitě to chce ty rostliny, to jsou spotřebitelé NO3. Ta hodnota NO2 je podle mě tou příčinou toho chování beťáka. Byť je ta hodnota NO3 vyšší i ve vstupní vodě, tak bych tu vodu měnil, protože je třeba dostat na skutečně přijatelnou úroveň to NO2. Co ten filtr? běží neustále? Krmení bych velmi omezil a dva dny bych nekrmil vůbec a potom jenom špetku.
Edit: Souhlas s Karnal, v této lehce krizový situaci i já hlasuji pro podporu nitrifikace to cestou použití toho nitrivecu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:48 Žena Karnal [196] Re: Jitka
Bettě nedělá dobře právě ten 1 mg/l NO2. Ani NO3 či ta tvrdost není úplně ideální, ale až tak nevadí. Dej na rady Romant a tak do týdne dvou by si to mělo sednout... Rostliny se postarají o tu NO3, nitrifikace o NO2. Sera toxivec nebo nitrivec ale od věci podle mě úplně nejsou - pomůžou rozjet nitrifikaci.

Edit. To že ve vodovodní vodě není NO2 je v pořádku, dusitany (NO2) jsou jedovaté i pro lidi :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:37 Jitka Re: katterinecka
Po naměření NO3 z vodovodu je hodnota také 50mg/l (NO2 0 mg/l), je to vůbec možné? V akváriu NO3 také 50mg/l a NO2- 1 mg/l. Hdnotu KH jsem nyní naměřila 20d., pH 8. Teď ještě pokud je dýchání betty zapříčiněno pouze těmito hodnotami či ne :-(. Snad se ze mě časem stane zkušený akvarista. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:13 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jitka
Co je to ta přijatelná hodnota? Zkus změřit NO3 ve vodovodu, taky je tam tak vysoké? jestli ne bude problém v akvárku. Akvárium jde v pohodě provozovat bez jakýchkoli přípravků na úpravu vody (i když v kritickým případě jako je možná tenhle se to asi hodí).

V akváriu nejsou žádné rostliny? A ryba je tam teda sama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:12 R Muž romant [27982] Re: Jitka
Zvýšit teplotu na 28 a měnit vodu, denně těch 30% a přidat rostliny, ideál jsou plovoucí. Netřeba používat žádných jiných podpůrných vodiček, ta výměna vody bude stačit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 12:07 Jitka Re: katterinecka
Fotka k příspěvku Přesně tak, ihned po založení neboť předchozí akva jsme měli jen 9l s horšími podmínkami pro bettu (bez topítka, filtru). :-( Nyní je beťák v akva 54l, teplota 24C, filtr Eheim Aguaball, hodnota NO2 přijatelná, NO3 už horší - 50. Jednu třetinu vody jsem již 2x měnila a na nově přidanou vodu použila Sera toxivec, je to tak v pořádku? Stále zrychleně dýchá, ale bez známek nemoci.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 11:44 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: Jitka
Jestli ste tam tu rybu dali hned po založení akvárka, tak přidání bakterií až tak nepomůže, je potřeba nechat ho nějakou dobu zaběhnout. Rybě můžou vadit i dusitany NO2, které jsou pro ni mnohem nebezpečnější než dusičnany.
Jako takové univerzální řešení je dobré vyměnit část vody a pokračovat v tom klidně každý den než se to zlepší. Hodilo by se víc informací o akváriu ve kterém je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2012 11:38 Jitka – Nemocná betta?
Fotka k příspěvku Ahojky, prosím o radu ohledně půl roku starého samce betty. Před 14 dny jsem ho dala do nově založeného akva s použitím nitrifikačních látek (hladiny dusičnanů, Ph, KH, GH jsou přijatelné). Beťák mi však přes týden zrychleně dýchá, je až přehnaně čilý a plave stále ze strany na stranu otírajíc se o sklo akvária (jako by chtěl utéct :-)).Chuť k jídlu má, podáváme i fishtamin. Nemohou to být žábrohlísti nebo něco podobného? Nevím zda neustálé roztahování skřelí neznamená něco jiného a nevyrovnává se pouze s hladinami v akváriu. Děkuji všem za raduuuu ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:50 R Muž romant [27982] Re: Míša
Výborně, tak teď už jenom pátrat po příčinách. Jak je akvárko velký, jaká je tam teplota, je tam filtrace, jsou tam živý rostliny, jak často se mění voda, nepřekrmuje se ta ryba. Ušetřím Ti čas. Dbej na pravidelnou výměnu vody(týdně 30%), teplotu vody měj mezi 26-30 stupňů, moc jí nepřekrmuj, jeden den v týdnu nekrm vůbec, pravidelně odkaluj dno od zbytků potravy a výkalů, filtraci nech zapnutou neustále a čisti jí až když se průtok vody viditelně sníží, pokud tam není filtr, tak musíš vodu měnit obden. Měj plovoucí rostliny, to mají bety rádi, ale to jistě pokud budeš trošku hledat najdeš. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:33 Míša Re: romant
Kdybych měla čas projíždět 25 stran tak to udělám. Projela jsem několik stránek a nenašla jsem nic konkrétního. Vodu sem již vyměnila hned co sem zjistila že je má slepený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:26 R Muž romant [27982] Re: Míša
Projeď tohle vlákno a odpověď se dočteš nespočetkrát. To co udělej hned, než se začteš, je že v tom akváriu vyměň polovinu(nemusí být odstátá, jenom stejný teploty) vody a potom se vrať studovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:20 Míša
Zdravim. Mám dotaz. Máme asi 14 dní samce bojovnice pestré. Dnes ráno sme o našli se slepenými ploutvemi. Pořád leží u dna a moc neplave. Neví někdo co by mu mohlo být?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [83] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4101