Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 42 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 09:19 Muž P [125] - Betta splendensRe: marek220995
Jasně patrné zanedbání péče o rybku. Pokud se do beťáka ještě nepustili původci nemocí, samotná výměna vody mu udělá dobře. Měň vodu pravidelně (v tomhle plivátku klidně každé 3 dny).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 04:20 R Muž romant [27983] Re: marek220995
Tak tu vodu měň podle potřeby ryby, tedy momentálně denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2015 00:17 Muž Lukehofarma [38] - Cichlidy a krevetkyRe: marek220995
Co jí je nevím. Ale moc nevěřím, že jí máš dlouho. A vsadím se, že za to může ta nádrž ve které jí máš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2015 22:36 marek220995 – Šednutie chvosta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám už dlhšiu dobu v akvariu bettu, doteraz bola pekne na modro sfarbené, ale už druhý deň pozorujem, že jej vrchná plutva šedne, ryba sa stále drží pri dne, neprijíma potravu a je celá malátna, má také trhave pohyby. V akvariu ju mám už dlhšiu dobu vodu mením podľa potreby. Vopred ďakujem za Vašu odpoveď.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 17:55 Muž P [125] - Betta splendensRe: pepisanek
Na intenzitu zbarvení má vliv také momentální rozpoložení rybky. Stejně tak teplota, osvětlení, těch faktorů je vícero..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 15:30 Žena pepisanek [5] Re: JanaS
Vcera si manzel vsiml,ze odpo byl modry.a vecer uz zas jak popelar.necham to byt,je cily.akorat zvednu tu vymenu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2015 14:43 Žena JanaS [138] Re: pepisanek
Betty věkem barvy mění a to dost. Teda aspoň moje :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.08.2015 05:49 Žena pepisanek [5] Re: P
Chova se normal,zere,plave,neotira se,reaguje na zrcatko.
Betu jsem puvodne v planu nemela,koupila jsem ho prave kvuli kelimku,je mi jich lito.Koupila byh je vsechny,ale nemaj se radi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 16:03 Muž P [125] - Betta splendensRe: pepisanek
Pozoruj také chování, zdravá bojovnice má chuť k jídlu a je aktivní. Pokud by nežral nebo někde polehával, znamená to, že je něco v nepořádku.

Za tak oškubaného samce bych nedal ani korunu, ale to je trochu mimo téma. Je od Tebe hezké, že jsi mu dala šanci na lepší život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 11:25 Žena pepisanek [5] Re: P
Menim vodu tak uvidim.kdyz jsem si ho pred mesicem kupovala,byl takovy hodne asi okousany.jednu predni ploutvicku skoro nemel.hezky mu dorostly.jen ta zmena barvy me prekvapila.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2015 09:21 Muž P [125] - Betta splendensRe: pepisanek
Krom oštípaných ploutví na něm nic extra z těch fotek nevidím. Když s věkem lehce změní odstín modré, je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2015 04:25 R Muž romant [27983] Re: pepisanek
Eheim jako značka je dobrá, leč ne každý filtr je do každého akvária vhodný a do tvého akvária by to chtělo o třídu vyšší verzi toho závěsnýho filtru a nebo ten stávající vytunit kvalitníma filtračníma hmotama, jako je třeba od zmiňovaného Eheimu Substrat pro.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 23:04 Žena pepisanek [5] Re: romant
Proc je filtrace na hrane?myslela jse,ze kdyz koupim eheim,kupuju dobre. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.08.2015 20:09 R Muž romant [27983] Re: pepisanek
Před měsícem měněno dno, přítomnost bordelářů, filtrace je na hraně, tu vodu bych měnil opravdu často, klidně 2x do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 19:59 Žena pepisanek [5] Re: romant
Ok,dnes jsem mwnila,tak zitra zas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 19:10 R Muž romant [27983] Re: pepisanek
Vyměň několikrát po sobě polovinu vody a uvidíš jak se bude tvářit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 18:58 Žena pepisanek [5] Re: romant
Stary neni,takze podminky,postupne odlovuji mimina plat,tak snad se to srovna.nebo muze to byt krmivem?potrebuji neco spesl na barvu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:55 R Muž romant [27983] Re: pepisanek
Stáří, podmínky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2015 17:52 Žena pepisanek [5] – ztrata barvy
Ahoj, muj betak nejak ztraci barvu. V prezentaci mam fotky po mesici. Je to tam videt. Jinak mu ale nic neni. Nevite proc?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.08.2015 22:07 Deepinpeat Re: Kknchr
No vlastně možná ano, ono jde to, že ty podstatné látky jsou obsaženy v členovcích. To jsou krom hmyzu i korýši. Každopádně pokud nemáte možnost si nějaké komáří larvy chytit, tak určitě v lepších prodejnách půjdou koupit živé nasáčkované nebo volné koretry nebo patentky. To jsou taky komáří, respektive pakomáří larvy. Mě šlo o to, že čerstvě chycené živé krmivo je výborné, jelikož ho ryby ochotně přijímají a látky v něm nejsou znehodnocené ani konzervací ani skladováním. Teoreticky by mohl stačit i nějaký cyclop. Jen jde o to kolik těch ekdysteroidů z těch jednotlivých krmiv dokáže ta ryba získat. Pokud se bojíte líhnutí černých komářích larev, tak je můžete skladovat v solném roztoku. Koncentrace mezi 5 a 10 g/l (pokud si dobře pamatuju) by měla vývoj zastavit a zamezit líhnutí. Osobně bych tipnul, že v přisolené vodě po halančících se zastavil i v koncetraci asi 0,5 g/l a nebo jsem se seknul a dost jsem to s tou solí přepálil. Každopádně pokud dáte betě za den 3-5 larev podle velikosti, tak se nemusíte bát, že tam zbydou. Každopádně doporučuju si přečíst článek od Petra Nováka, ať víte proč Vám to tlačím: www.akvarista.cz/…
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 13:48 Kknchr Re: Deepinpeet
Myslite,ze misto tech komarich larev muzu dat gamarus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2015 22:03 R Muž Silent [5949] Re: Bojovnice
Pro stav v jakém je betta na fotce asi nic účinnějšího na trhu běžně není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:59 Bojovnice Re: romant
Jasný s tím máš pravdu to jsem zanedbal. 1) Jak jsem se ptal predtím ptam s ejeste jednou jak casto teda menit vodu a jak casto solit? 2) Myslíš tedy že jediný co mě zbýva jestli ji chci zachránit je bactopur direct?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:58 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Tak nějak, ale když budeš mít vodu v richtiku, tak nebude potřeba ani jeden. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:55 Bojovnice Re: romant
Stal jen 130 byl v nějaký slevě. Takjestli chápu tak ten baktopur mám používat na co na podobný věci v začátku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:51 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Ne, neobsahuje tak účinnou látku, jako ten direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:49 Bojovnice Re: romant
Aha takže Baktopur je na ho.no? Mám ho tam nacákat víc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 17:21 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Špatně, proto jsem o tom psal. :-O Ekonomická stránka věci ver. účinné léčivo a ty jsi zvolil tu cestu kdy ty bakterie jenom pošimráš, jakmile je už ten stav jaký je na fotce, je to buď direct a nebo.... :-)
Edit: Ploutev samozřejmě po účinném zdolání toho problému doroste.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 17:16 Bojovnice Re: romant
Tak jsem zajel pro ten baktopur direct a on stál 550 !!!! ne tak jsem teda z ekonomických důvodů koupil jen bactopur, nakapal dle dávkování a uvidíme, ještě jsem koupil zamražený patentky komary a tak a syputo přimo k bojovnici aby byla silná. Když se toho zbaví tý bakterie doroste ji pak ta ploutev nebo zustane zmrzacena?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 15:12 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Tak šance je vždycky, ještě bych si odpověděl na otázku jejího stáří, aby to nebyl už nějakej 2 letej veterán, kterýho vykřešeš z nejhoršího a ono se vzápětí neohlásilo jeho stáří.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 15:06 Bojovnice Re: romant
Myslíš že má šanci přežít když je fakt už téměř bez ploutví? Ale jinak je poměrně vitální a nezdá s eže by chtěla zemřít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:59 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Pokud se rozhodneš pro ten Bartopur direct, tak už nesolit a opravdu když, tak to ve společenským akvu nepokoušej a na lahvičky s nitrifikantama nedej, je to obvykle jenom zástupná záležitost a principem oněch lahviček je trošku něco jiného a to, že to co obsahují, dokáže eliminovat škodlivý N látky, ale aktivní nitrifikační bakterie se tímto do akvária nepřidávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:42 Bojovnice Re: romant
Ja mam jeste dost nitrifikantu v ahvičce máš nějaký speciální zkušenosti jak to aplikovat (ten bactopur) nebo mam dodržet navod na přípravku?

P.S. : Když a jak mam teda vodu solit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:38 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
To separé bude vhodnější, protože ten direct dá na frak nitrifikaci, to je to nač upozorňuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:36 Bojovnice Re: romant
Koupim to pro sichr do budoucnosti a zkusim ji zalecit aspon uvidim co to dokáže. P.S. : Mam ji lecit v akvárku s ostatnima ybama nebo zvlast v nadobce mam tokovou 4 litrovou nadobu akvarko ale neni na to vubec zvykla cely zivot je v tyhle 55litrvý nadrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:34 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Tu sůl jsem navrhoval jako dočasné opatření do doby, než budeš moci aplikovat ten Bactopur direct. Zde bych si rozmyslel investici a situaci, kterou ten Bactopur v akváriu způsobí, oproti jiné zdravé rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:31 Bojovnice Re: romant
Dekuju. Od včerejška se voda výrazně zlepšila, jak často ji mam zasolovat? Mám 55 akvárko vcera jsem vymenil pulku se soli, ted menim pulku teda bez soli. A mylsíš že má sanci na přezití jeste se to zhorsilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:21 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Ne, nemusíš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 14:19 Bojovnice Re: Bojovnice
Tu vodu co měním mám zasolovat každý den?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:44 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Přesně tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:44 Bojovnice Re: romant
A tu sul mam rozpustit v tý dolejvaný vodě předpokládám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:39 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Ne, jenom denně vyměň polovinu vody a můžeš tu vodu lehce zasolit(pol. lžíci na 50 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:36 Bojovnice Re: romant
Děkuju za odpověd. Tady doma mam momentalne Acriflavin Oidimol ten Antimykotin a preventin. Nemohu něco z toho použít jako "první pomoc"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:19 R Muž romant [27983] Re: Bojovnice
Bactopur direct, ten anti mykotin je na plísně, tvůj problém se jmenuje bakteriální rozpad ploutví, nebo jiné napadení bakteriálního původu, tedy jestli mohu soudit podle toho popisu. Na vině je s největší pravděpodobností špatná kvalita vody.
Edit: Ano je to bakterka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 11:15 Bojovnice
Fotka k příspěvku Ahoj vrátil jsem se z dovolený po týdnu a Bojovnice vypadala děsivě. Začla ztrácet ploutve a mít rany až do masa. Začal jsem kapat anti mykotin a po 4 dnech nic pořád se to zhoršuje. Tuhle už asi nezachránim bohužel měli jsme ji rádi ale abych věděl ro příště co to je a jak se k tomu chovat. Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2015 13:49 Žena drvi [2894] Re:Kknchr
Souhlasím s Romantem, filtr nech běžet, měň dál vodu a léčiva už nedávej. Pokud má ten beťák jen potrhaný ploutve, začnou se mu pomalu spravovat samy. Pokud už má tak špatnou imunitu, že zase trpí nějakým problémem, tak ho radši nech odplout na druhej břeh a netrap ho. To bohužel k akvaristice taky patří.
Beťáků, a nádhernejch, maj všude plno a můžeš zachránit nějakýho dalšího z malýho kelímku a poskytnout mu kvalitní podmínky. Držím palce. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:45 R Muž Silent [5949] Re: Kknchr
Já bych poradil nestahovat kalhoty když brod je ještě daleko. Tyhle problémy řeš až když nastanou. Napřed se řiď radami zde popsanými a až když by se to nedej bože zhoršilo hoď sem aktuální fotku a on někdo poradí ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:39 R Muž romant [27983] Re: Kknchr
Tak potom ti bude muset poradit někdo jiný, já jsem svůj příděl rad již zřejmě vyčerpal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:37 Kknchr Re: romant
A co když se bude zhoršovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2015 13:36 R Muž romant [27983] Re: Kknchr
Filtr nech běžet, normálně vyměň vodu, jak jsme se včera domluvili a dej tomu čas.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [42] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=2051