Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 65 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 17:57 vanilka – beta
Fotka k příspěvku Zdravím a prosím o radu.. Co to může být, nějaká jiná ryba ji pokousala a nebo je to nějaká nemoc?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 15:46 R Muž romant [27987] Re: Tesařka
Jaká je teplota v tom akváriu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 13:24 Tesařka Re: romant
Fotka k příspěvku Koupím, zkusím, snad pomůže..a co teplota vody a ten cistusák?
Takto vypadal před 4mi dny, není to ani týden, takže takový amaterský další dotaz...je u něj šance na přežití? Nasadím již dnes léčivo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:52 JoKa Re: romant
Já jsem si myslel taky krupice, ale po přiblížení fotky mi připadá těch pupenců málo a hrozně veliký na krupici... Obávám se, že by to mohlo být něco vážnějšího...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:17 R Muž romant [27987] Re: Tesařka
Tak jestli je ta fotka, tou s tečkama, tak je to jasný, je to krupice a tím nositelem byl s největší pravděpodobností ten ancák, takže klasiku v podobě aplikace eSHa exit v možné kombinaci eSHa 2000 dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:09 Žena markiz [33] Re: Tesařka
Vypada to nejak takto? rybicky.net/nemoc/ichtyophthirius-multifiliis
nebo rybicky.net/nemoc/piscinoodinium-pillulare
Tedy i dle popisu, chovaji se ryby tak jak je tam psano? Nebo pozorujes i jiny zmeny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.11.2013 11:02 Tesařka – Nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, mám jednoho samce a dvě samičky betty, mají rádi jídlo (jak granule,tak vločky), jsou spíš nenažrané a jsou dost aktivní. Před týdnem jsem do akv.ancistuse, ale dnes jsem si všimla, že rybky mají na sobě takové miniaturní tečky čistě bílé. Samec je má i po tělíčku, samičky jen v počtu 2-3 teček. Nevíte o co se může jednat? Děkuji.

Přikládám jeho foto před týdnem, a dále foto s tečkama + samičku,která je má už také. Jestli někdo ví, co je to zač a hlavně jaká je příčina, prosím o radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:17 R Muž romant [27987] Re: Jinřiška
Denně měnit polovinu vody a mít teplotu spíše vyšší než 25 stupňů a možno lehce zasolit vodu(pol. lžíci na 50 litrů)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2013 19:13 Jinřiška – Pomoc
Dobry den, potřebovala bych pomoc nebo poradit co mam dělat. Onemocněla mi rybička sameček okamžitě jsem jej izolovala z akvária a vyčistila celé. a teď problém : udělala se mu v pusince nějaká dírečka ,jak kdyby mu odumírala,a celý zbledl červíky žere avšak normální jídlo pro betky nechce. aplikovala jsem preventan na přeléčeni kdyby to byla nějaká plíseň. Ale co teď dal. Mam ho už cca 9 měsíců a byl zcela zdráv. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: chosé
Stačí to odstátí, tzv. vytemperování na okolní teplotu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2013 18:40 chosé Re: romant
Romane děkuji za odopvěď. Rybička stále žije, tak snad ok. Když měním vodu, převařim ji, necham 12 hodin odstát a pak ji měním. Je to spravně? Anebo stačí vodu jen nechat odstát :-)? Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 20:03 R Muž romant [27987] Re: chosé
Nedělej nic jinýho než tu pravidelnou výměnu vody, obdenní a pořiď ty živý rosltiny. Nečisti to akvo dočista dočista, ale jenom tu výměnu části vody. Ten sliz na stěnách je spíš pozitivní než negativní, neb pokud tam není filtr, tak to budou kolonie nitrifikačních bakterií. To akvo potřebuje dostat pravidelnej rytmus a ne ty skoky vode zdi ke zdi a teplotu na těch min. 25 stupních, dno odkalovat dle potřeby, ale ne častěji než jednou týdně, zlehka a krmit taktéž zlehka, klidně jenom obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2013 19:56 chosé Re: romant
Avárko je plastové, betárium set, koupené v akvaristice pro jednu rybicku.
Pozoroval jsem, jakoby zespoda pod ploutvičkou jak se rybicce uvolňovala taková pavučinka, jakoby peří, ale to neni správný výraz. A takto bílé chomáčky se usazují na umělé rostlině, plavou ve vodě atd. Každé tři dny měním více jak půlku vody, jednou týdně cistím celé akvárium a měním všechnu vodu. Zdá se, že rostlinka, kameny, stěny akvária jsou "slizké". Akvaristice jsem se věnoval sice před 20 lety, ale ten sliz ? A ty pavučinky ??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.10.2013 21:05 R Muž romant [27987] Re: chosé
Jak je to akvo starý? Ty umělý rostliny bych fofrem vyměnil za živý, teplotu na min. 25 stupních a vodu měnit obden a zvláštěpak, není-li tam filtrace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 20:58 chosé – nemoc betta - pavučinky
Z rybičky jakoby visí takové bílé pavučinky. Bílé pavučinky se vytváří i na umělé rostlince. Usazují se i na dno akvária. Máme bettárium komplet s jedním samečkem. Po výměně vody se pavučinky opět vytvoří. Voda je odstátá, přidáváme balzám na bety. Co se prosím s rybičkou děje? coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:52 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: DREDRA
Zvažoval jsem, jestli je taky doporučit jako něco, co může pomoct. Moje zkušenosti zatím veskrz pozitivní, i když jen v roli prevence a podpory.

Jenže pak mi napadlo, že po doplnění informací od tazatelky a nebo po půl dni volného průběhu se může ukázat, že jde o nějaké plísňové a nebo bakteriální onemocnění, které se bude moct léčit něčím účinným. Pak by zase bylo nutné ten výluh z vody dostat, aby nesnižoval účinnost léčiva. Tak jsem nakonec ty výluhy radši nezmínil. Ale rybičce, samozřejmě, neublíží. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 14:32 DREDRA Re: Iva
Neopomínal bych huminové výluhy, ať už olšové šišky, mandlovník nebo třeba torben. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   31.10.2013 10:55 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Iva
Bez znalostí podmínek, v jakých rybičku chováš, se moc radit nedá. Prosím, zkus přidat nějaké informace o akváriu (případně zřídit prezentaci nádrže). Jak velké a jak staré je akvárium? Jak často se mění voda? Jaké je dno? Jaká je teplota? Je tam filtr? Jsou tam rostliny (plovoucí, vyšší stonkové)?

Univerzální rada, kterou se nic nepokazí, je denně měnit půlku objemu vody po několik dnů a sledovat, co se stane. Optimální teplota vody pro zdravou rybku je kolem 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.10.2013 10:35 Iva – Rada
Dobrý den, potřebuji poradit s mojí rybičkou bettou.
Poslední dva dny je schovaná pod trávou nebo kamínky, vůbec neplave ani nežere.
Dokonce mi přijde, že ztratila barvu a pestrost.
Vodu má měněnou, tak jak se radí a napadlo mě jestli jí nebyla přiliš velká zima, tak jsem jí vodičku doplnila teplou. O každou radu budu velice vděčná. Děkuji !!! :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:46 JoKa Re: tyn
Obávám se, že budeš muset dát víc informací, takhle ti neporadí nikdo. Nahraj fotku rybky a napiš základní údaje, jak je akvo staré, velké a co tam je za ryby. Ideálně založit prezentaci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.10.2013 19:46 R Muž romant [27987] Re: tyn
Vyměň polovinu vody a měj teplotu na min. 25 stupních a uvidíš na jeho reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2013 19:41 tyn – bojovnice pestá
Dobrý den,
mám obavy o rybku je to sameček. Příjde mi apatická. Většinou jen stojí na místě skoro si neplave a taky mi přijde, že moc nejí a ploutve má takový povadlý.Mam jí asi 5 dní a všechno dodržuju, jen teda jestli nemá mít neco speciální ještě v akvariu, máme jen možná trochu tvrdší vodu ale furt je prostě jak bez života. Chci jí nějak pomoct nevíte co by sní mohlo být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   27.10.2013 08:03 R Muž romant [27987] Re: Viola
To podle popisu vypadá na bakteriální rozpad ploutví(BRP) a na to bude nutné použít nějaký antibakteriální přípravek, třeba Bactopur direct a rybu léčit v té nádržce kde jí máš a až se Ti zaběhne to nový akvo, kde předpokládám bude i technika, tak jí přelovíš tak za 14 dní tam. Jinak si o zakládání akvária něco přečti, třeba zde. www.horacovoakvarium.cz/…
www.akvarijni.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2013 07:55 Viola Re: michalt
Ještě se zeptám, bettě se začala dělat ta plísen, ale po nějaké době vždy chomáček upadne i s kouskem ploutve :(
A také si zítra jedu pro akva 25l, poradili by jste mi jak začít? Jak dlouho nechát v akvu odstátou vodu, než do ní dám rybičku? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2013 17:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: michalt
Presne, co jsi popsal se nazyva: cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 22:47 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Viola
Jako Velvet to nevypadá. Z fotky nemám pocit, že by na rybičce bylo potřeba hledat nějaké "zlaté" bodky baterkou a zkoumat, jestli se lesknou. Namísto toho vidím oblasti, které vypadají být zaplísněné.

Kromě toho, betta splendens je dost náchylná na plísňová onemocnění. Složitější vysvětlení bych hledal až poté, co se ta snadnější ukážou být nesprávné. Hodně zdaru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 21:04 R Muž romant [27987] Re: Viola
Já jsem se Ti snažil poradit, jak včera, tak dnes, zkus se toho držet a mohlo by se zadařit. To je moje odpověď. Uvidíš co na to ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 20:57 Viola Re: romant
Zjistila jsem, že má parazita Velvet či jak se jmenuje. Jak se ho zbavit? A děkuji za rady!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.10.2013 18:30 R Muž romant [27987] Re: Viola
Podle mě je to plíseň. Aplikoval bych eSHu 2000 dle návodu a jinak platí co jsem včera napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2013 18:28 Viola Re: romant
Fotka k příspěvku Zde je fotka, na předních ploutvích se jí udělali bílé chomáčky a ploutve má osypané
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2013 20:46 R Muž romant [27987] Re: Viola
Polovinu, můžeš přidat nějaký výluh, třeba Torben a rozhodně to nepřehánět s krmením, přecijenom je to menší než malé a pravidelně odkalovat dno, ty zbytky potravy a výkaly. V takto stavěným akváriu se bude to správný prostředí udržovat daleko hůř, než třeba ve 30 litrech s funkční filtrací, osobně bych se nad tím zamyslel a argument, že není místo, ten já moc neberu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:43 Viola Re: romant
Teplotu vody udrzuji kolem 27 stupnu. Staci vymenit pulka akvaria nebo cele? Nechci rybicku moc stresovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.10.2013 20:33 R Muž romant [27987] Re: Viola
Na výměnu bych ještě přitlačil, klidně obden a taky nezapomínat na teplotu ne nižší 25 stupňů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:30 Viola Re: romant
Akvárko mam cca 6l, bez filtrace, vodu měním ob 3 dny. Zkoušela jsem fotit nic však není vidět. Myslím, že krupička to není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:28 R Muž romant [27987] Re: Viola
Bez jakýchkoliv informací o nádrži kde je ta ryba doporučím univerzální radu při problémech a tou je, intenzivní výměna(y) vody. Plíseň to býti může, taktéž to může být pořínající horší věc tou je bakteriální rozpad ploutví, ono i krupička by se nabízela a jistě by se našlo dalších možností. Kdyby byla fotka, bylo by to přesnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 20:19 Viola
Moje betta je nejspíš nemocná. Na ploutvích a po těle se jí objevili žluté flíčky vypadá to jako pyl a začíná stahovat ploutve. Je to plísen ploutví? A jak to léčit? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 14:00 Žena markiz [33] Re: romant
To prave je, nadyma se jak na kytky, tak na sklo. A vcera zkousel nabalovat samici. Sice maji on i ona styl cpani se skoro jak ctverzubec (pul hodiny na to brejli a nez to sebere tak mu to sezere vetsinou neonka), ale chova se jak normalni ryba.
Takze je to pouze vizualni, dekuji, to jsem chtela vedet. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 13:50 R Muž romant [27987] Re: markiz
Pokud normálně přijímá potravu a je čilej, tak bych to neřešil a bral ho jaký je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2013 09:51 Žena markiz [33]
Zdravim, muj bettak se vecne na vse nafukuje. To je asi normalni stav. Ale obcas pozoruju ze i kdyz splaskne, zustane mu odchlipnuta prava strana skreli ve vyhruzne poze, treba i par hodin. Je to normalni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.10.2013 12:38 Muž Yirka [9126] Re: Natalie
Natalie, Terezie, Sarah, nejlépe bude, když si něco o jejich chovu přečteš rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra , zkonfrontuješ se svým přístupem a vytvořenými podmínkami. Možná tě pak smích přejde....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 10:45 Natalie Re: romant
Ještě dodatek, tu rybičku jsem dostala nečekaně, takže... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2013 10:43 Terezie
Dobrý den, před týdnem jsem dostala bettu jako dárek. Zdála se mi být v pořádku, ale bohužel dnes umřela. Chtěla bych se zeptat, co to bylo za nemoc, když na sobě měla takové bílé fleky, byla nádherně modrá, a na ploutvičkách měla malé černé tečky. Kdybych si bojovnici ještě někdy koupila, ráda bych se tomu vyvarovala.

Děkuji moc za odpovědi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 20:10 R Muž romant [27987] Re: Natalie
A z toho plyne poučení, že bez výměny vody to nepůjde a pokud není v akváriu filtrace, tak tu výměnu doporučuji dělat obden, pokud tam filtrace je, tak pravidelně jednou týdně min. 1/3 objemu akvária, mít teplotu min. 25 stupňů, akvo přikrytý, krmit střídmě, ale pestře a mít v akváriu nějaký živý rostliny, velmi žádoucí jsou plovoucí. Toliko v kostce s úspěšných chovem.
Edit: Příště než si pořídíš ryby, tak se poinformuj před tím, jaký potřebují podmínky, informací je nejen zde dost a dost, předejde se tak zbytečným problémům a zklamáním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 20:05 Natalie Re: romant
Děkuju moc za radu. :) Sameček už je trošku živější. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:27 R Muž romant [27987] Re: Natalie
Vyměň polovinu vody a sleduj jeho chování a když ožije, tak je to jasný, nesvědčí mu podmínky v akváriu a vodu mu měň častěji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2013 19:23 Natalie
Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jestli něco s mou bojovnicí (sameček) je,když si v akvárku plave a najednou si lehne mezi kamínky a jen tak nehybně leží. Nevím, jestli si tak hraje. :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 11:23 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Teplíčko má ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 11:19 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Tak a nezapomínat na teplíčko, přecijenom je to senior. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 11:18 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: romant
Výluh přidávám při každé výměně, nepřekrmuju, vodu měním každý týden. Teď bych ale možná měla častěji?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.10.2013 10:59 R Muž romant [27987] Re: Kaira
Nepřekrmovat, měnit svižně vodu a přidat výluh, to bych viděl jako základ k tomu, udržení co nejdéle, příroda si sama řekne. ;-)
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [65] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100424x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3201