Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 17:45 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Teď pro ně můžeš udělat jen to, že nebudeš dělat nic, krom těch výměn. Helejd, chybu jsi udělala v životě je děláme každý a je to lidské, podstatne je ty chyby neopakovat, takže jak Ti píšou kolegové, rostliny na lepší pročištění vody a aby se cítili bezpečněji a čekat. Chápu i tu natesenost na první obyvatelé a člověku až zpětně dojde, co způsobil, ona se ta nádrž jeví v pořádku, ale ty hodnoty se nejčastěji rapidně mění po třetím týdnu, kdy vylitavaji dusitany a v kombinaci s nízkou teplotou pro betacka mu to prostě narušil odolnost a takhle Ti to dává najevo. Hlavně to nevzdavej a pokud by to došlo až k nejhoršímu, tak už víš, co nikdy nemáš dělat ;-) Mě je spíš pak líto, že to nováčky odradí, když už bohužel touto cestou tu zkušenost získali. Ono u rybek trvá déle než se projeví nějaké změny, člověk když má rýmu, tak je mu každý den taky jinak. Snaž se ho nestresovat nedělat u něj trhave pohyby ať je co nejvíce v klidu. Je mi jasné, že je Ti to líto, člověka to hodně mrzí, ale neztrácej hlavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:45 Anďaska Re: Luccie
Nekrmit. Růžkatec tam dej. Jasný, že se to zhoršilo až teď, rybky jsou v té nejhorší části zaběhu akvária, kde lítá všechno nahoru a dolů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:44 Luccie Re: Planorbella
Mám tu růžkatec, tak ho tam dám.
Divný je, že všichni byli týden naprosto ok a teď tohle ;-(
A co zkusit trochu nakrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:37 Silviebaris Re: Luccie
néé, všechno co jí tam ted dáš tak zhoršíš,krom teda rostlin,ale žádný léčivo nebo něco podobnýho tam nedávej...měn vodu,tak jak ti radily... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:36 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Rostliny, nebude tak stresovaný a budou čistit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:35 Luccie Re: silviebaris
A nedá se koupit něco, co jim pomůže? Něco na imunitu nebo na úpravu vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.04.2019 17:34 Muž Planorbella [643] Re: Luccie
Přidej hromadu egerie, ale hromadu aby vyplnila většinu objemu opticky. Ale darovanou to co se prodává za třicet korun v košíčku je málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:33 Silviebaris Re: Luccie
přendáním do jiný nádrže mu to urychlíš,už to nechej tak a čekej... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:32 Luccie Re: Anďaska
Sakra, to mě tak strašně štve!!!
Jsem fakt blbá, měla jsem si zjistit ještě víc :-(
A co je dát do jiný nádrže, aby přežily???
Nechci je trápit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:28 Anďaska Re: Luccie
Nádrž se zabíhá úplně od začátku, takže teď kromě těch výměn vody už asi nic holka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2019 17:14 Luccie Re: Kata Eš
Tak Beťťák dost odpočívá a když plave, tak se mi zdá, že má trochu trhavý pohyby... A umřely dvě razborky :-(
Měním 1/3 odstátý vody, vzduchuju, nekrmím a topím na 27’C. Test na No2 a No3 mi teď mamka koupila, až dorazím z práce, tak udělám testy.
Co pro ně ještě můžu udělat, prosím?
Fakt mě to trápí...:-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 09:13 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
No o tom, co s betama někteří dělají (zverimexi taktéž) mi ani nemluv, luxusní uzakonene týrání :-O Neber to nějak osobně, já to spíš konstatuji jako celek. Máš aspoň snahu ty chyby napravit, ale pak jsou tací kteří se na to vyprdnou byt se jim tu snaží všichni poradit a ty ryby leknou a okamžitě vše ruší a prodávají, protože nedokážou pochopit, jak to funguje a ani se o to nesnaží. Výsledek? Zbytečný uhyn ryb. Já si myslím, že teď jsi udělala maximum a musíš jen čekat, přeji hodně štěstí ať to betak rozdycha. Pokud půjdou pancernicci výhledově do jiné nadrze, tak jim bude pak také lépe ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 08:51 Luccie Re: Kata Eš
Já jsem si o tom celkem dost zjišťovala. A když jsem viděla, v jakých podmínkách se běžně Betty chovají (2l vody, bez filtru, rostlin a topení), tak jsem fakt měla pocit, že jsem mu vybudovala palác. Pancéřníčky mám dva skvrnitý a dva drobný (mají cca 2cm a čtyři jsou prý minimum). A razborky mají 1cm a těch mám dle doporučení osm a asi čtyři pármilimetrové šneky. Pod kamínky je substrát pro růst rostlin, svítíme cca 8 hodin (ze začátku to bylo míň), ÚV lampu jsem zaplnila na mírný zákal na dva dny. Dno jsem odsála v neděli. Od večera topím na 27 a dala jsem si odstát vodu, kterou odpol.vyměním... a prezentaci vyplním.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 08:29 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Wanderer
To ano, ale ono je těžké radit někomu, kdo si ani nevyplni prezentaci. Každopádně tam žádné obr panciky mít nebude, takže počítám nějakého skvrniteho či podobně. A další věc je, že se tu setkávám s tim, že všichni chtěj honem honem akvarko, ale nic si o tom neprectou a pak to takhle dopadá a už se ani nedivím, že jsou tu někteří zkušení odmereni, protože ono je asi jednodušší řešit následky, než si měsíc počkat a získávat informace a pak se do toho pustit a můžou být ty ryby v pohodě. Je to myšleno všeobecně na nováčky. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 08:25 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Kata Eš
Záleží co to je za pancéřníčky. To, že jsou momentálně u někoho v pohodě, neznamená, že jim nevyhovující podmínky (zbytečně vysoká teplota) nezkracují život.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2019 07:26 Žena Kata Eš [68] - LabyrintkyRe: Luccie
Vyšší teplotu zvládnou. Nebuj, já mám panciky i razbory v nádrží při 27 stupních a naprosto v pohodě ;-) Ale vyšší už by se jim asi nelíbila :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2019 00:05 Luccie Re: Smetany
Vzduchuju a topím, tak snad...
Díky moc všem!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:59 Anďaska Re: Luccie
Jj, Betta potřebuje teplejší vodu než pancéřnícci. Já když měla Bettu, tak při 26°C už bylo vidět, že ji je zima :-D , tak jsem ji to držela na 28. Dlouhodobě, ale pro pancéřníčky vyšší teplota dobrá není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:53 Luccie Re: Anďaska
...pancéřníčci půjdou časem do většího. Ale ano, měla jsem je tam dát postupně... Nějak jsem předpokládala, že na akvaristický burze dostanu víc info... Navíc nikde jsem mečetla, že by betta potřebovala topítko, ale naštěstí ho mám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 23:51 Muž Smetany [1226] Re: Luccie
Když budeš vzduchovat tak by měli.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:50 Luccie Re: Anthrax
Moc děkuju! Jdu přitopit. Ty razborky a panceřníčci vyšší teplotu zvládnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:43 Anďaska Re: Luccie
V pohodě to není, rybky bys měla přidávat postupně a ne takhle najednou. Akvárium ještě není zaběhlé a takhle tomu ještě přidáš větší zátěž. Pancéřnícci by si zasloužili větší akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.04.2019 23:39 Žena drvi [2894] Re: Luccie
Hlavně zvedni tu teplotu , ta betta je podchlazená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:38 Luccie Re: Anďaska
Já se radila o těch rybách na akvaristický burze, všem to přišlo v pohodě.
Jinak nic jsem neměřila... zítra koupím testy a vyměním zas vodu. Prezentaci vyplním, ale potřebovala jsem rychle radu. Doufám, že to bude ok, do dneška bylo všechno v pořádku, nevím, co se stalo... díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:31 R Muž Anthrax [4787] Re: Luccie
Jak správně píšeš ryby tam šly moc brzo a navíc tam je na bettu kosa. Přitop mu na 27 stupňů. Měň 1/3 vody denně a pár dní nekrm.
To že byly ryby do teď ok je možné. Teď toho bettaka ty podmínky dohnaly. Všechno má svoji setrvačnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 23:31 Muž Smetany [1226] Re: Luccie
Přestaň krmit, měn denně vodu a začni se modlit. Ještě teplotu tak na 26-27 a začni vzduchovat. Třeba to dobře dopadne. Pokud by se povedlo změřit NO2 bylo by to fajn.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.04.2019 23:29 Anďaska Re: Luccie
Když už jsi se zaregistrovala, tak si vyplň i prezentaci o akvárku ;-) 24°C je pro Bettu málo. Na 30l dost ryb a hodně brzy. Měň vodu denně a začni hned. Nekrm.Pokud se jeho stav zlepší, bude to špatnými podmínkami v akváriu. Dusitany a amoniak jsi měřila?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 23:17 Luccie – Apatický betťák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Můj betťák je dnes z ničeho nic skoro celý den u hladiny v plovoucích rostlinách a nežere. Akvárko 30l mám 16 dní, ryby týden (měla jsem počkat déle, ale vše bylo do včerejška Ok), teplota stále 24’C, pancéřníčci i razborky jsou ok, krmím Tetra granulkama 2x denně, 1/4 vody vyměněná v neděli, filtr jede pořád, světlo svítí, kytky rostou dobře, ÚV bylo zapnuto na dva dny... 1. fotka focená před týdnem, 2. teď, 3.fotka je akcárko. Když mu dám zrcátko, tak začne bojovat, ale pak se zase vrací k hladině a zdá se mi, že má trochu trhavé pohyby. Co pro něj můžu udělat? Díky za pomoc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 21:32 Anďaska Re: Michaela
Z fotky taky nic nevidím. Jaké máš hodnoty dusitanů, jsou na 0? Jaka je teplota vody? Jak dlouho je akvárium založené a jak dlouho v něm Beťáka maš? Založ si tady prezentaci, pak se radí mnohem líp, když se bude o akvárku víc vědět. ;-) Přidat hromadu rychle rostoucích živých rostlin bys měla určitě co nejrychleji. Všechno umělé vyhodit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 21:26 Muž Planorbella [643] Re: Michaela
Jenže to je málo, chce to hromadu egerie.
Každou chvíli tady někdo daruje tolik rostlin.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 21:25 Michaela Re: Wanderer
Mám u ryby dvě živé rostliny a jednu umělou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   02.04.2019 21:21 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Michaela
Nevím sice, co je to krom, ale dá se napsat, ano, za těchto podmínek je to bohužel normální. Spíš než normální, tak očekávatelné. Lidi chovají ryby v nevyhovujích podmínkách a pak se sem chodí dotazovat na různé neduhy a strašně se diví, že ta jejich ryba strádá. Stráví dost času výběrem jména pro rybu, aniž by si místo toho přečetli minimum o životních podmínkách. Pokud s tím něco neuděláš a nevyhážeš plastové skály a rostliny a nenasadíš živé, tak ti beťák chcípne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 21:21 Žena Pavla28 [210] Re: Michaela
Z té fotky nejde nic moc poznat, chtělo by to lepší foto. Je ten otok nějak barevně zvýrazněny nějaké změny na kůži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.04.2019 21:20 Muž Planorbella [643] Re: Michaela
Přidej živé rostliny(egeria, růžkatec) a ty umělohmotné věci vyhoď, jen zabírají místo.
Není to normální ale už bych se opakoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2019 21:11 Michaela – Betta otok
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Chci se zeptat zda je normální že můj beťak má pod hlavou takový menší krom děkuji za odpověď a za radu. Ve skutečnosti je ten otok větší
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2019 09:16 Lada Re: Lada
Fotka k příspěvku Já nevím, zdá se, že se zlepšuje, ne?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 21:16 Žena Yoko [35] Re: Acomys
Už to tady někdo řekl, problém taky mohl být v tom, že sis přivezla už načatou rybu. Jestli ji máš z klasického petshopu, nikdy nevíš, co tě čeká. Přidej k tomu ne úplně stabilní prostředí, a slabší jedinec to prostě nedá.
Pokud akvaristiku chceš dělat, nenech se tím odradit. I zkušenému někdy ryba prostě chcípne. Každopádně si teď, ať to dopadne jakkoliv, o zkušenost bohatší a víš zas o něco víc, co a jak ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2019 17:34 Acomys Re: Acomys
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pokračování toho původního dotazu. Beťák se horšil, zkusila jsem zvýšit teplotu na 31, beťákovi dala koupel v léčivu methyl modři a formaldehydu, a následně v solném roztoku, chvíli to vypadalo, že se zlepšil, ale pak mu začaly vykukovat zpod šupin opět bílé nitky, asi 3-5, na různých místech, a poslední tři dny je na tom zle, vrátil se ten šedavý povlak, polehavá, ocas má úplně otrhaný, navíc se mu nafukuje břicho a začínají se mu ježit šupiny - poslední dvě fotky jsou z dneška. První fotka je po léčbě a druhá když se začaly objevovat ty bílé nitky. Ty se ale objevovaly s mizely, třeba hodinu je měl ráno, pak zmizely a objevily se večer.
Vážně nevím, co s ním, nevim co mu je ani co dělám špatně. Přemýšlím že mu to trápení zkrátím a akvárka zruším. sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2019 09:54 Lada Re: Maq
To dno je opravdu puvodni, jen rostliny jsem probrala a presadila na jine misto. Dno jsem jen prohrabla a vymelila cca pulku vody. Koreny a dekoracni sutr + ty barevne kaminky a sklenene perlicky jsem omyla teplou vodou. Byla tam puvodne jeste plastova jeskyne, kterou jsem vyhodila. Jinak nic zasadniho neprobehlo. No pridala jsem plovouci rostliny a pokracuju ve vymene 1/3 vody denne. Zatim je ryba stale aktivni a jeji stav se nezhorsuje, stavi hnizdo, takze asi dobry.Co ty ploutve? Spravi se mu to nebo uz to tak zustane? Diky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2019 12:14 Maq Re: Anthrax
Taky dumám nad stářím toho akvárka.
Ta hygrophila si evidentně už něco odtrpěla. Ostatní rostliny jsou zřejmě celkem nové. Písek je nevěrohodně čistý; když ta hygrophila shazovala listy, byla to nutně situace, kdy v akváriu byl bordel, řasy, a všelijaká ta drobotina, která dodává všemu "patinu". Tu tam nějak nevidím.
Můj úsudek je, že akvárium nedávno prošlo zásadní rekonstrukcí, kterou tazatelka nevnímá jako "založení akvária", ale biologicky to tak asi bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 19:02 Lada Re: Anthrax
Dno jako takové zůstalo, jen ty vrchní dekoracni kamínky jsem oplachla. Ok, zitra jeste dokoupim dalsi rostliny. Diky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   22.03.2019 18:46 R Muž Anthrax [4787] Re: Lada
Nezpochybňuju, že máš akva jako takové 6 let. Ale pokud vymeješ dno, tak de facto začínáš odznova.

„Do půl roku zaroste“... Ale ty přeci potřebuješ ty kytky teď ne někdy za půl roku. A chce to něco co ti vycucne z vody co nejvíce živin. Takže nic pomalurostoucího. A místa tam máš habaděj. Vždyť máš úplně volnou hladinu. ;-)
Edit: podívej jak vypadá ideálně zarostlá nádrž pro bettu. :-) rybicky.net/nadrze/20090
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 18:36 Lada Re: Anthrax
Nene, jen jsem po smrti Beťtáka proprala trochu ty dřeva a omyla dekorační kamínky. Ono to tak působí tím světlem. To akvárko má 6 let, pořídila jsem ho s původní bettou - ta byla moje první. Původně jsme měli 120 l, ale to jsme darovali našim. No rostlinky jsem trochu protřídila, vyházela ty staré (měly už divné listy), nechala jsem jen novější výhonky, které se teď musí rozrůst. Ono to akvárko má sice 25 litrů, ale na to dno toho už moc nejde přisadit. Ono to do půl roku zaroste. No Ok, zatím měním vodu obden, tak teda začnu každý den třetinu, jak říkáš. Je to teprve moje druhá betta. S tou první nebyl žádný problém, takže jsem v tom celkem lajk :-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 17:51 R Muž Anthrax [4787] Re: Lada
Přidal bych na rostlinách (nějaký ten nenáročný, rychlerostoucí plevel to chce) a pokračoval ve výměnách vody. Denně třetinu. Krmil bych mírně, jednou za 3 dny, trošku. Ale nemůžu si pomoct, to akvarko mi přijde jako celkem nově založené... Nezakládala jsi ho znovu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 17:11 Lada Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Původně jsem chtěla na fauna trhy, ale nakonec jsem jela pro krmení psovi. No byl tam jediný Bettˇák, chudák narvaný v kelímku, vybledlý a zjevně nešťastný. Bylo mi ho líto, tak jsem ho přibrala s sebou. V akvárku do druhého dne chytl krásnou barvu a vypadal v poho. No teď právě ty ploutve. Nechci do něho rvát žádnou chemii. Možná je to jen šokem z nového prostředí..
Teď jsem vyměnila 2/3 vody a mírně přisolila.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 13:07 R Muž Anthrax [4787] Re: Lada
Ahoj, chtělo by to fotku ryby a akva. Je dost možné že sis přinesla již načatou rybu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2019 09:27 Lada – Betta - slepené ploutve
Dobrý den/ahoj,

mám zaběhlé akvárko 25 l, filtrace bublifuk, topítko s teplotou nastavenou na 27 stupňů, spousta živých rostlin, dekor jen přírodní, žádná umělá hmota. V akvárku jsem chovala jen samce Betty, který mi minulý týden pošel po 6 letech věkem.

Teď mám nového samce...cca po 5-ti dnech se mu začaly slepovat ploutve. Jinak je aktivní, barvu neztrácí, žere. Kvalita vody je v pořádku.

Nikdy jsem se s tím nesetkala. Dokážete identifikovat problém? Jak můžu rybičce pomoct?

Díky :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2019 21:36 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Janinka88
-BRP to není
-rostliny nahradit plast vyhodit ,z těch plastů se uvolnují rúzné sajrajty
-rybu šetrně utratit
-vyměnit dno za jemnější ,nejlépe písek na fitraci
-je zde řada chovatelů ,kteří Vám rádi poradí jak a co ,krok za krokem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2019 20:40 Janinka88 Re: Smetany
Fotka k příspěvku Ok popravdě- každý týden výměna 3/4 vody+odkalovani, rostlinky a umělé dekorace pokaždé pod tekoucí vodou houbickou. Teplota viz foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   21.03.2019 20:32 Muž Smetany [1226] Re: ctibum
Já bych se ještě přimlouval za výměnu dna.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=601