Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 11 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 12:03 R Muž Anthrax [4786] Re: Pierrette
Teď to chce prostě čas a nezanedbat hygienu nádrže. A zítra zvednou teplotu znovu o kousek, krmit velmi málo. Je to blbý ale moc se toho dělat nedá a výsledek je navíc vždy nejistý.
To _ucx_: Jak jsi to myslel o 5 °C a více? Já vidím změnu o 3 °C. Nebo mi něco uniká?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 12:01 Pierrette Re: _ucx_
Udržuje se 25°C.

Předtím bylo stabilně 22°C

Ale byl rád, že se oteplilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.11.2019 11:48 Muž Yirka [9126] Re: Pierrette
Nejen pro tebe:
Ještě jsem neviděl, že by někdo normálně prodával rybku v nějaké divné modré léčivé vodě. Mně z toho spíše vyplývá, že rybka byla nemocná, léčená a prodejce využil neznalosti a v tom stavu ji prodal. O moc více teď udělat nemůžeš, ale nedivil bych se kdyby to nedala. To se prostě nedělá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 11:23 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Pierrette
Vůbec se nediv, ono stačí, že si prošel během jediného dne změnou teplot o 5 nebo více °C v nádrži. Dej mu chvíli čas, aby si znovuvybudoval alespoň nějakou imunitu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2019 09:57 Pierrette
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den!

Nelíbí se mi co má na vršku hlavičky a kolem tlamičky. Mám pocit, že se to presunulo víc do očí.

HISTORIE AKVA
V pondělí 25.11. přišel synovec večer domů s Bettou.
Než jsme s pomocí kamaráda sehnali zaběhnutou vodu, rostliny, tak byla v divné modré vodě v kelímku kolem 24hod.
Vic se dočtete v prezentaci nádrže.

Akva s rostlinami, bez dna.

Teď je sice akva naplněna jen z půlky. Ale vodu postupně doplňujeme.
Topítko jde od včerejšího odpoledne. Nastaveno 25°C.
Dnes ráno se objevili pěnové hnízda.
Jí, plave bez změny.

Víte někdo poradit, co to může být?


První fotka v kelímku
Druhá fotka po přesunu do akva v úterý
Třetí a čtvrtá fotka teď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2019 18:16 Muž Lister [169] Re: jitkab
Esha se dá aplikovat klidně i 4, 5, 6 den... V tvém případě bych ještě jednu dávku dal, a následující den vyměň l cca 50% vody a nasadit nové bakterie.

Sice výrobce tvrdí že Esha na filtr vliv mít nebude, ale za sebe můžu říct že cca 14 dní trvá než se filtr zase dostane do do 100% kondice.

Zdrojem potíží mohl být ancustrus i nemoc, v tomto případě asi oboje - sekundární infekce napadených ploutví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2019 23:00 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: jitkab
S léčbou Ti líp poradí ti, kteří Ti poradili s jejím začátkem. Já jen k těm filtrům:

Po skončení léčby, které Ti tady poradí, měň část vody 3x týdně do doby, než se nový filtr zaběhne. Jestli jde o nové akvárium a nové dno, zasahuj do dna co nejméně. Odsaj jen něco z povrchu, žádné hluboké odkalování bych nedělal. Oba filtry nech běžet společně tak 3 týdny. Že jsi z filtru před aplikováním léčiva vyndala aktivní uhlí, je dobře. Už jej tam nedávej (ani původní, ani nové, ani teď, ani později, dokud k tomu nebudeš mít dobrý důvod).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2019 20:46 Žena jitkab [2] Re: lacewings
Tak hlásím, že ancistrus je už v jiném domově, betta je aktivnější (respektive objevuje se už i vepředu a není jen někde zalezlá - je možné, že ji ten ocásek trhal ancistrus když bylo zhasnuto, ona se mu cpala pod jeho oblíbený kořen a tak ji často zaháněl :-)
? Nebo to neni možné a šlo o nějaký její zdravotní problém).

Nicméně dnes je tedy třetí den, co jsem dávkovala eshu 2000. Co teď ? Mám pokračovat ještě nebo to stačí ? Betta se druhý den aplikace eshy zhoršila - ocas se ještě zkrátil a trhal, dnes od rána co koukám se naopak zlepšila (víceméně od té doby co je ancík pryč), ocas je sice značně zkrácen ale vypadá to, že to dál nepokračuje, zahladily se kraje. Odkalit, vyměna vody ?, nebo ještě raději opět aplikovat eshu, či nějaké pospěšné bakterie (např. bactoesex) ? (ale esha by zrejme nemela narusit nic v akváriu).

A udělala jsem dobře že jsem před aplikací eshy vyndala z filtru to aktivni uhlí a nechala jen tu houbu ? Mám tam teď to aktivní uhlí vrátit (samozřejmě nové, ne to původní)?

mlouvám se za moc otázek a předem děkuji za zodpovězení alespoň části z nich.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   20.11.2019 22:07 KlaraC Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Díky moc za rady, esha exit snad zabírá
Beťák vypadá mnohem lépe, je aktivní, žere, staví hnízdo.
Z tlamky plíseň celkem mizí, ale na boku má bílou skvrnu stále, tam moc zlepšení nevidím. Mám v léčbě pokračovat?
Dnes ráno do akva aplikována 3.davka léčiva, tj. léčení probíhá třetím dnem.
Fakt moc dik!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.11.2019 13:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: jitkab
- eSHa 2000, teplotu mezi 28-30,doba léčby 3dny,pokud možno již dnes
- ancika pryč od Betty, hned ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.11.2019 13:51 Žena jitkab [2] – Betta
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, prosím o radu. Včera jsem odkalovala, a trochu se asi i více hrabala ve dně (potřebovala jsme přendat 2 rostliny). Takže jsme dost zvířila asi bordel v akváriu. Nicméně jsem si všimla, že betta večer se dost schovávala až u topítka (přitom dle teploměru měla vodu 28) a za filtrem a když jsem jí tak trochu donutila plavat blíže, všimla jsem si potrhané ocasní ploutvičky. Přikládám foto: na první fotce je jeste v prodejně (cca počátek října ?), pak na 2.fotce je asi týden po pořízení domů (v té době byla pouze v 25 l akva) - tehdy se jí ploutev rozdělala na cáry, ale ty posléze hned "srostly" do celku, ale i když ta ploutev byla na proužky rozdělená, konce vypadaly pěkně, až do pondělí měla ploutvičku krásnou, a v úterý (včera) večer již ne - ploutev vypadala jako kdyby konce ocásku strčila do drtičky odpadu, nacuplované, otrhané - vyfoceno až dnes, a na fotce se mi zdá, že vypadá ta ploutev lépe než v reálu.

Takže přvní foto je v obchode jak vypadala ploutev predtim, druhe foto je po tydnu u me doma jeste v 25 l akva, a zbyle fotky jsou z dneška (už nějakou dobu bydlí v zarostlém 70 l akva).

Myslíte si, že ji nemám oddělit, něčím zaléčit, nebo mám vyčkat? Je to normální ocas nebo nějaká nemoc ? . Betta se určitě více skrývá, je méně aktivní, ale žere normálně.

Nerada bych něco podcenila.

Děkuji za každou radu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 18:43 Muž Lister [169] Re: lacewings
Díky moc. Píšu si za uši a už se nebudu tak blbě ptát. ;-)

U 2000 je sice napsané, že zabírá proti 18 nemocem a obecně uvedeno proto bakteriím a plísním, ale už člověk už úplně nezjistí, na co přesně.

Takže do arzenálu si pořizuji ještě Exit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2019 18:30 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Lister
- eSHa exit je především na plísně
- eSHa 2000 širokospektrálni forma léčiva, je aktivní pouze na dva druhy plisňoveho onemocněni
- společně mnohdy vysoce efektivní léčiva, při správné aplikaci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 18:04 Muž Lister [169] Re: lacewings
Exit zabírá na plíseň?

Měl jsem zafixováné, že na to je Esha 2000?

Jestli je sameček v akváriu sám, tak bych filtr přehodil do nějaké malé nádržk a nechal ho tam pracovat a v akváriu jen silně vzduchoval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 14:03 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: KlaraC
- plíseň, léčba eSHa exit, 30 stupňů, jeví se to jako odřeniny ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2019 10:51 KlaraC – Columnaris nebo plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
prosím o pomoc radu s určením nemoci - našemu betta samci se na levém boku objevila bílá skvrna, zároveň měl bíle ohraničenou tlamu (spíše jakoby uvnitř, žádná vlákna/chomáčky jsem nepozorovala, ani bílá skvrna na těle nebyla "plastická" jako jsem viděla na obrázkách plísňových onemocnění).
Léčím od středy 13/11 bactopurem dle návodu, teplota vody zvýšena na cca 28 C bohužel beze změny, spíše horší, tlamka je nyní jakoby v ní měl vatu. Bohužel jsem nechala běžet filtr i s černou houbičkou, což jak jsem se nyní dočetla může snížit učinnost léku :-(, včera jsem tedy zatím bez výměny vody přidala ještě 11 kapek baktopuru, ale žádný efekt nepozoruji.
Co teď? Je to columnaris (nemoc bílé tlamky), když bactopur nezabral nebo spíše plíseň a přejít např na Sera Mycopur???
Akva je 17 l s filtrací a živými rostlinami, je zaběhlé cca půl roku, od kdy v něm máme tohoto samečka, je v akva sám, do karantény jsem ho tedy nedávala. O akva se starám s nelepším vědomím a svědomím, výměna části vody cca 1x za 14 dní včetně odkalení a údržby skel, začínám, je stále se co učit...
Díky za jakoukoliv odpověď, opravdu bych rybce chtěla pomoct
Klára
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 12:29 R Muž Anthrax [4786] Re: Alčus
Nemocný je ale nespraví se to žádným zázračným lékem. Moří ho ty podmínky ve kterých je. Není žádná jiná cesta než se snažit dát je do pořádku. Ale to samozřejmě celkem trvá. A je otázkou jestli se toho ta ryba dožije. Tohle už je špatný a přijde mi že dodělává. Zvážil bych možnost utrácení.
Teplotu vody to chce alespoň 27 °C. Nižší teploty tyhle Betty moc nedávají. Nekrmil bych (stejně nežere a krmení zatěžuje vodu) a měnil denně část vody obdobné teploty. Jak už jsem ale psal, už je asi pozdě. I tak bych tam ty podmínky vytvořil pro další rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 11:38 Žena Eillen [645] Re: Alčus
Nejvíc by mu pomohlo správné prostředí. Rozhodně vyházej ty plastové kytky a pořiď živé. Koukni tady do vlákna s nabídkou ostatních akvaristů.

Co se týká určení toho, co rybě je a jestli to zvládne, v tom expert vážně nejsem. Trochu se bojím, že to nedá... Ale mohu se plést.
Mimochodem, já na začátku také udělala tu blbost, že jsem dala na radu, že stačí jedna živá kytka a zbytek plastových. Beťáka jsem i přes snahu nezachránila. Ale pak jsem si dala záležet s přípravou podmínek a zbylí dva beťáci měli skvělé bydlení a vypadali spokojeně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 11:24 Alčus Re: Eillen
Akvárko je zakryté sklem, plastové kytky jsou blbě, to vím, má je dočasně, aby se měl do čeho schovat, jsem začátečník a ráda bych si pořídila větší akvárium s kytkama. Všechno tohle vím. Spíš by mě teď ale zajímalo jestli je nemocný a jak mu pomoct. Všimla jsem si taky, že má odchlíplé skřele a jsou mu vidět žábry, mám o něj starost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 10:43 Králík Re: Alčuš
Ještě dodám, že by se také neměla vyměňovat všechna voda najednou. V té vodě v akváriu se tvoří nějaké bakterie důležité pro ryby, které v ní žijí a když vyměníte všechnu vodu, tak tam ty bakterie nebudou a začnou se tvořit od znova. Mezitím může bojovnice onemocnět. Jinak souhlasím s tím co psala Eillen.

Edit: Také by se hodilo se zaregistrovat a založit prezentaci nádrže. Hodně by to pomohlo.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 10:28 Žena Eillen [645] Re: Alčuš
Ty kytky jsou plastové? Ty v akvárku nemají co dělat.
Topítko je pro bettu nutnost. Taky by mělo být akvárko kryté. Jestli nemáš sklo, stačí i potravinová fólie.
Ale hlavně by mělo být osazené živýma kytkama. A to i plovoučkama
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2019 09:01 Alčuš – Betta polehává, nežere, hodně dýchá
Zdravím,
včera večer jsem si všimla, že náš beťák je nějaký apatický, nechce žrát a zrychleně dýchá. Ležel u dna a rychle vzdouval žábry. Vyměnila jsem mu 2/3 vody v akváriu za čistou odstátou vodu. Dnes ráno se apaticky zdržoval u hladiny a nasával vzduch, jídlo opět nezájem a zároveň jsem si na něm všimla, že mu šedne hlavička a bříško pod žábrami. Zároveň mi připadá, jako by tu hlavičku měl oteklou. Teď už zase leží na dně a máchá žábrami jak zběsilý.
V akváriu žije sám, velikost akvária je cca 10l, každý týden měníme 2/3 vody za odstátou kohoutkovou a zhruba každý měsíc měníme komplet. Doteď vypadal spokojeně s naší péčí. Teplotu vody neměříme, ale teplota v bytě je stabilně cca 25 stupňů, ve vedrech 30, níž obvykle nejde. Krmíme vločkovým krmivem pro betty, které vždy aktivně a s radostí přijímal.
Nevíte někdo co by s ním mohlo být? Mám o něj velkou starost. Dnes mu vyměním znovu vodu a to kompletně, vyčistím mu kameny a květiny a koupím v akvaristice alespoň topítko, aby měl trochu tepleji. Nevím jaký lék případně použít.
Díky za pomoc.
postimg.cc/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 22:17 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
Teplota 28°C (topítko je stupňované po dvou) a Karel je úplně vyměněnej, plave si po celé nádrži a zkoumá šneky, takže ještě jednou díky! Snad se neraduji předčasně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 15:10 R Muž Anthrax [4786] Re: kacenace
Zkusil bych to tak za tři dny, stačí málo. Opravdu jen otestovat jestli ryba už chce potravu přijímat. Měla by být celkově aktivnější i mimo krmení. Samozřejmě nic není zaručeno. Je taky klidně možné že už toho na ni bylo moc. Přeprava, pobyt ve zverimexu, pak zas přeprava a tohle už byla jen poslední kapka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 14:49 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
ještě se zeptám, kdy mám znovu zkusit krmení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   17.06.2019 14:04 R Muž Anthrax [4786] Re: kacenace
Právě že je problém ta teplota vody. Teplomer je dobrá věc ale budeš potřebovat topítko.
Ale ty další faktory rybě taky nepřidají. Akvárko je takřka bez rostlin. Tam se jich vejde! Koukni na rostliny jako pistia rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum Mas tam anubias to je pomalurostoucí kytka, která z vody neodčerpá téměř žádné živiny (odpadní látky).
Máš to nezakryté, o vhodnosti dna by se taky dalo pochybovat. Vyzkoušej, jestli nešumí v octu.
A hlavně místo poctivého záběhu nějaké chemické šidítko. Když dáš rybu do čerstvého prostředí, které je nestabilní a různé škodlivé látky tam lítají nahoru a dolu, tak je nemoc na snadě. Nějaký Aqua Safe tomu moc nepomůže. Hlavně proto ti radím měnit tu vodu.

Že je to dočasné to víš ty. Ale vysvětli to ty rybě když ji je blbě už teď. I dočasné prostředí dokáže rybu načít tak, že chcípne.

To nesoudím, pouze konstatuji co vidím. Chápu že ti to může být nepříjemné ale pokud budeš hledat problémy kde nejsou, tak rybě nepomůžeš. Tahle apatie a nechuť k jidlu jsou totiž jasným příznakem, že ryba fakt není v pohodě. Já budu držet tobě rybě palce. :-)

Edit: Než jsem to dopsal, tak jsi tu teplotu zvedl. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:40 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
Ok, zvyšuji tedy teplotu, díky za radu. Všem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:38 Muž kacenace [0] Re: Anthrax
Psala jsem, že je to akvárium jen dočasné, na pár dní a jeho kulatost jsem zmínila jen abych předešla kritice o jeho nevhodnosti. Určitě je v lepších podmínkách než ve zverimexu, kde byl v decilitrovém kelímku, a to i s jednou kytkou, protože se jich do tohoto, dočasného, akvária víc nevejde. Teplota vody je 24°C (rozbil se mi teploměr do vody, tak jsem zmínila teplotu venku a došla si koupit nový), což je podle dostupných informací ideální, ale pokud je lepší zvýšit na 27°C určitě si nechám poradit. A pokud tedy není problém teplota vody, čím by to ještě mohlo být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.06.2019 13:37 R Muž Anthrax [4786] Re: kacenace
Jestli máš nějakou starší literaturu, tak tam se ta teplota opravdu udává celkem nízká. Jenže dřív se vše odchovávalo tady. Ale pro ty dnešní ryby z importu to už nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 13:31 Žena Pavla28 [210] Re: kacenace
24°C je pro Bettu málo, v nezajeté nádrži už nabíhá při takové teplotě na onemocnění, což ti dává najevo naprostou letargiíí
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   17.06.2019 13:31 Žena Kaira [919] - LabyrintkyRe: kacenace
Zima mu na 100% je, protože 24°C je pro bettu prostě málo. A rady jsi dostala od Anthraxe všechny, které potřebuješ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.06.2019 13:27 Silviebaris Re: kacenace
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra Teplota vody se pohybuje od 26-30 stupnů,to je prostě málo pro ni... Jaká literatura to byla?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 13:23 Muž kacenace [0] Re: silviebaris
Není to moje první ryba ani první akvárium a načteno mám myslím docela dost. Nyní jsem narazila na problém, se kterým jsem se ještě nesetkala a chtěla jsem pouze poradit, ne soudit. Zašla jsem si koupit teploměr a v akváriu je teplota 24°C, což je podle odborné literatury teplota ideální. Takže mu nakonec zima 100% není ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.06.2019 12:32 R Muž Anthrax [4786] Re: kacenace
O kulatosti akvária to fakt není. Trpí celkově prostředím ve kterém je. Nejen že mu je zima ale taky šel podle všeho do nádrže předčasně. Akvárko jsi měl nechat několik týdnů ustálit než do něj šla ryba.
Zvedni postupně teplotu na 27 stupňů K tomu měn denně část vody podobné teploty. Nekrm, akorát tím kazíš vodu. A chce to mnohem víc rostlin hlavně nenáročných a rychlerostoucích. Jeden anubias to nevytrhne. Nevím jak vypadá ta 54 l nádrž ale tohle taky není ani trochu zaběhlé. Klidně bych dal rybu rovnou tam. Hůř ji tam nebude.
Chce to příště pořizovat rybu trochu z rozmyslem. Teď nezbývá, než doufat že to ryba rozchodí. Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 12:22 Silviebaris Re: kacenace
Bylo by fajn,něco si o chovu přečíst,každopádně,zima mu na 100% je a bude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2019 12:21 Žena Pavla28 [210] Re: kacenace
Jestli má vod jen 21°C tak je mu určitě zima, podívej se do atlasu na vhodné podmínky pro Bettu. Mně nedávno, při pár dní trvající teplotě 22°C dvě Betty uhynuly. Takže mu rychle uprav podmínky, nebo je po rybce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2019 12:11 Muž kacenace [0] – Betťák nechce jíst
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, v pátek jsem si přivezla z obchodu Betťáka a přemístila ho do provizorního akvária - 5 litrů vody (upravená tetra aquasafe, odstátá několik hodin před umístěním rybky), kamínky, kořen s rostlinkou, tři mikro-šneci - než se zaběhne 54 litrová nádrž. Vím, že kulaté je nevhodné, ale je to jen na pár dní.
Betťák vypadá trochu znuděně, ale jinak celkem zdravě (nejsem odborník).
Co mi ale dělá starost, že od pátku nepozřel jediné sousto. Nabízené krmivo nechává bez povšimnutí padat ke dnu. Od včera dokonce přestal být aktivní a jen tak visí u hladiny. Poradíte, co mu chybí? Dneska je venku jen 21°C, nemohla by mu být zima?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 11:49 Krystof Re: Anthrax
Dobře děkuju za rady. Přidám více rostlin a zkusim ty léky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 09:59 R Muž Anthrax [4786] Re: Krystof
Jakou tam máš teplotu? A co rostliny? Jak je tohle akvárko dlouhou založené? A co výměny vody? Jaká je tam filtrace? Prostě sousta neznámých. :-) Ideální by bylo založit a co nejvíce vyplnit prezentaci nádrže. rybicky.net/nadrze/
Jestli tam máš nějaké rostliny, tak jich tam máš malo. Jedná kytka teď nic nevytrhne. A je potřeba volit rostliny které budou „fungovat“ co nejdříve, tedy plovoucí.
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 08:15 Nickname
20l na 4 betty je málo. Není divu, že to takhle dopadlo. Ale nezdá se mi, že by se v tomhle akva uzdravil. Zkus tam dát aspoň jednu kytku a můžeš přidat eshu 2000, která urychluje hojení. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2019 02:11 Krystof Re: Králík
Fotka k příspěvku 20l
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 18:02 Králík Re: Krystof
Jak velké bylo to akvárium ve kterém byl samec a samice? Hodilo by se foto samce, aby bylo jasné, jak přesně na tom je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2019 17:47 Krystof – Zraněná betta
Dobrý den
Koupil jsem si samce betty a později jsem k němu dokoupil 3 samice a když jsem se ráno probudil samec měl roztrhané ploutve a bál se znovu přibližovat k samicím. Dal jsem ho tedy do druhého akvárka. První dny sotva jedl ale teď se to zlepšilo. Nicméně problém je v tom že jeho ploutve jsou zdevastované a celé dny jen “stojí” na jednom místě a vypadá jako napokraji smrti. Dřív se takhle vůbec nechoval a vím že to má spojitost s tím jak teď vypadá. Nevím jak mu pomoct.
Prosím o radu. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.06.2019 09:12 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jane123
-to zabělení nemusí být jednoznačně příčina problematiky
-omnipur je sice jedna z cest ,kdy lze očekávat možnost řešení problemu
-27-stupnu je základní teplota pro importy Bett ,léčba probíhá při vyšších teplotách ,ale je potřeba více informací
-založit prezentaci bude ta snadnější cesta ,možnosti toho správného postupu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 13:26 Silviebaris Re: Jane123
Teplota by měla být aspoň 27-28 stupnů... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.06.2019 13:16 Jane123 – Betta samec - uhyn
Fotka k příspěvku Ahoj, uhynul mi samec betty bojovnice, ploutve má takové potrhané a na koncích vybělené. Ostatní rybky (taky betty) to mají taky, ale zatím jsou živé. Vyměnila jsem jim v akvariích vodu a dala jim tam hodně zředěný omnipur. Co mám dělat dál? Je mi jasné, že asi vyměňovat každý den vodu, přitopit jim. Zajimalo by mě, jestli je to správný postup nebo mám postupovat jinak. Budu ráda za každou radu. Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 21:11 Muž ValaRa [26] Re: paní Cthulhuová
Fotka k příspěvku áno, tá moja nemala žiadne príznaky, pokým som nepriniesol razborky, najmä druhú várku. Tie odchádzajú postupne. Ktovie ako dopadnú tie z prvej várky a Betta to schytala tiež. A nechutí jej jesť. Rybičky dostanú niekoľkodňovú dietu :-)

EDIT: Smutná udalosť, Beťák to nerozbehal, ani okamžitú liečbu eSHa2000, aplikovanú v deň objavenia sa prvých viditeľných príznakov. Zo dňa na deň sa na papuľke objavil biely povlak, v priebehu jedného dňa sa začala rozpadať plutva. V liečbe pokračujem, v akváriu je ešte 10 razboriek z prvej várky, tie mladšie, z druhej várky pošli všetky, do týždňa.
Zistil som od iného predajcu, že predajca od ktorého som vzal razborky je nákupca/predajca, má dobrý zdroj, ale rybky u seba nemá v karanténe. Mal som tú možnosť osobného odberu a videl som všetky jeho "nádrže" a asi tu som spravil chybu, že po tom čo osm videl som ich od neho vzal... odpálil som okrem razboriek aj Beťáka, čo ja prežijem, ale je to miláčik malého syna, padlo veľa slzičiek :-( R.I.P. Beťák
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 20:39 Žena paní Cthulhuová [4] - pidiryby, betty a vodní pralesRe: ValaRa
U jedné betty mi na to, co vypadalo stejně nezabrala Esha, ale Acriflavin (Antimykotin). Betta byla čerstvě dovezená od chovatele, ale malá oděrka na ploutvi + stres a začala mu ocasní ploutev po částech jakoby šednout a odpadat. Nebyl to bakteriální rozpad ploutví, ale plíseň a postačilo léčit zvlášť v karanténě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.05.2019 20:17 R Muž romant [27987] Re: ValaRa
Však jasně, každej máme nějaký zkušenosti, jenom z fotek je to vždycky hodně těžká věštba, ale když jsme u té Sery, tak Omnipur je obdoba té eSHa2000 a Mycopur je spíše na plísně, ale jak jsem četl o tom nepřijímání potravy, ptozo jsem spíše preferoval to širocespektrální léčivo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.05.2019 20:11 Muž ValaRa [26] Re: romant
OK, tak pôjdem na to. Kúpil som si eSHa2000, aj keď mi predajca (pozor - toto je fakt skúsený predavač - akvarista) radil skôr prípravky od Sera, podľa príznakov buď Mycopur, alebo Bactopur ci Omnipur, ale dám na Tvoju radu, vďaka
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [11] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=501