Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 73 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2013 12:31 Monika – Betta-nemoc
Fotka k příspěvku Ahoj,chtěla jsem se zeptat: mám doma Beťáka a ten poslední dobou má povadlé až slepené ploutve :-( poraďte mi co s tím?
Poradili nám, že toto akvárko pro něj není vhodné, že plave pořád dokola a že se zblázní. Tak jsem mu koupila betárium 30 krát 15 cm. :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.02.2013 19:28 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: nika
Tim padem nasadit bactopur direct, hned zitra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2013 17:09 nika Re: romant
Tak kdyz vcera moje betta vypadala lepe, dnes jsem si vsimla, ze ji jakoby zloutnou ploutve... Opet lezi a jic nedela, je stale ve svem akva sama a dene menim vodu.. Konce ploutvy ma uplne v haji. Uz opravdu nevim. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:04 R Muž romant [27987] Re: Debny
Debny napsala: vodu ted radeji neprisoluj, to jen kdybys krmila nitenkami, tam byvaji paraziti, sul mu muze ve velkych davkach uskodit...No vcelku odvážná teorie, jestli mají být nítěnky zdrojem infekce, tak ani sůl moc nepomůže, jinak bezpečná koncentrace v akváriích kde jsou rostliny je pol. lžíce na 50 litrů vody, v separé rostlinoprosté nádrži i pol. lžíce na 30 litrů vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:02 Debny Re: nika
No vrat ji klidne rovnou, ale v tu dobu tam uz nemen ty rybky, co musis dat pryc, nejdou tam chovat vsechny. dej je do akvaristiky a nebo je nekomu daruj. a vodu ted radeji neprisoluj, to jen kdybys krmila nitenkami, tam byvaji paraziti, sul mu muze ve velkych davkach uskodit, zvlast jestli je ted nakraplej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.02.2013 15:00 nika Re: kyo
A teda až se z toho dostane, mam ji vratit do spol.akva? A přisolit tu vodu mam? ? Bohužel filtr ani vzuchovani nemam... Ale vypada dnes lepe trosku:) :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.02.2013 08:30 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: nika
Muze to byt zacatek bakterialky. Betty jsou na to nachylne, men denne vodu a filtruj, staci bublifuk - nevypinat na noc, kryt, nejake kyticky a nedavej k nemu nikoho dalsiho, bude mu nejlip samotnemu, nez s nekym v takhle malem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:44 nika Re: romant
Děkuju, takže každý den měnit vodu.. A až bude ok můžu vrátit do spol. Akva.? Tam do doby než bude větší akva budu měnit vodu každý týden ( s filtrem). Děkuju moc :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:37 R Muž romant [27987] Re: nika
Molly jsou špindíry a to akvo je velmi malý na to i kdyby tam byla filtrace, by se tam velmi ztěží udržovala kvalitní voda, prostě si v tomto objemu spolu nerozumí. Podle tý fotky bych to na krupici neviděl, nasaď tu vodoléčbu v podobě intenzivních výměn vody a měla by se dostavit pozitivní reakce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:34 nika Re: romant
Fotka k příspěvku Pořizovat větší akva budu, ale bohužel teď hned ne, spíš by mě zajímalo jaký mají molly na betu vliv . Foto prikladám ( foceno mobilem) . Jak jsem psala, beťák je skoro nehybný, hýbe se jen když se de nadechnout...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:10 R Muž romant [27987] Re: nika
Ve 20 litrech nemají molly co dělat, ve 100 litrovým akvárku si je společně měj. Pokud tam není filtrace, tak se bez denních či obdenních výměn vody neobejdeš. To jestli má krupičku podle popisu neposoudím, to může bejt klidně jenom nějaký zaplísnění, chtělo by to fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 22:05 nika Re: romant
Děkuju.No je zpět v betárku, nemám dva filtry, ale teplotu jsem schopna udržet. S Mollama už být nikdy nemůže nebo je to jen dočasné, a mam kupovat ten roztok proti krupičce? :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:55 R Muž romant [27987] Re: nika
Denně měnit vodu a molly pryč.
Edit: Teplotu min. 25 stupňů. filtr puštěnej nostotp a krmit velmi střídmě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2013 21:50 nika – prosim o radu
Dobrý večer, chtěla bych se zeptat. Mám beťáka asi 3 týdny, dříve byl sám v malém betárku, asi pred 2 týdny jsem si pořídila 20l akva s ohrivačem a filtraci a 2 bleck mollama. Už pár dni mi beťák ztrácí barvu( u černé hlavičky na šedou a stále jen polehává ,je nafouklý a má na sobě trochu bílých teček) ... Vsude se píše něco jiného, nemáte s tím někdo zkušenost? A ješte když je v klidu hlavicka mu stoupá k hladine.. sad předem moc dékuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.01.2013 02:52 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Origami
Tim padem to byla na sto procent flexibakterie. Ma to rychly prubeh, uz je v rybickovem nebi. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2013 20:36 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: kyo
Rybka dnes večer zemřela. Udivuje mě děsivá rychlost nemoci. Alespoň se dlouho netrápila, jinak bych ji utratil, kdyby nebylo pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:32 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Origami
Vem direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 23:07 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: kyo
Koukal jsem, že jsou dva druhy léčiv od sery. Sera Baktopur Direct (tablety) a Sera Baktopur (v tekuté formě). U tablet píšou, že je to na těžší bakteriální onemocnění, což by bylo v tomhle případě asi lepší. Teď jde jen o to, jestli to není pouze marketingový tah a účinek v obou případech stejný.
Edit: Otázku beru zpět. Přímo na stránkách od Sery jsou výrobky popsány lépe a jejich přímé určení též.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:48 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Origami
S temi antibiotiky je v CR problem. Uprimne bych koupila ten baktopur a pak se snazila sehnat neco pres veterinare. Mel by napsat recept, kdyz reknes, ze se jedna o flexibakterii, nebude to treba primo na rybicky. Ale navod k davkovani se da pak sehnat na netu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:39 Muž Origami [3] - LabyrintkyRe: kyo
Máte pravdu. Většina příznaku sedí :(. Budu se tedy držet rady. Antibiotika? Jaký výrobek je tím přesně myšlen? Sera baktopur bych měl možnost koupit zítra, takže bych s lečbou začal hned.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   24.01.2013 22:26 Žena kyo [271] - LabyrintkyRe: Origami
Tohle neni plisen ale flexibakteria. Lecba je obtizna.
www.google.cz/…

V cestine tady: www.akvarijni.cz/…

Vubec ho ted nekrm, je to zivy ze zbytku potravy. Furt men vodu, teplota zvysit, ale ne zase moc a nasadila bych tablety od sery proti bakteriim - baktopur a nebo primo antibiotika - ty spis. Dul nepridavej, nema to smysl a momentalne mu to moc nepomuze.

Hlavne to nasad rychle, jinak muze byt po nem. :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 22:03 Muž Origami [3] - Labyrintky – plíseň
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
Bohužel od nedávno zmíněného problému to šlo jen z kopce. Opět se objevila plíseň (přitom výměna vody, filtr, vyšší teplota a rašelinové výluhy). Zkusil jsem přidat lžičku soli na každých 5l a cca tři chomáčky plísně brzy zmizely. Avšak její chování se nezměnilo, odmítá potravu, polehává na dně a navíc se znovu vyskytla plíseň ve větším množství. Není ve stylu chomáčků, ale spíše povlaků (viz foto) - horní ploutev pomalu dorůstá. Přibližně o vánoce ji měla poraněnou. Přitom spolubydlíci v té době byli akorát endlerky a krunýřovec jednopruhý, takže jsem nezjistil, kde k tomu zranění přišla. Cca od té doby to je jeden problém za druhým. Dříve nikdy nic a teď jedno za druhým. Nerozumím tomu, kde je chyba.
Přidal jsem foto i té nedovřené tlamky.
Máte nějaké rady? Spoléhat nádale na sůl, či zakoupit léčivo proti plísním? Nebo tento stav poukazuje na něco jiného?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2013 19:38 R Muž romant [27987] Re: simule
Multi medikal je na prd. Jenom vodoléčbu, přidat nějakej rašelinovej výluh.
Edit: Třeba Torben nebo Amazon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2013 19:35 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: DREDRA
Všem děkuji za odpovědi. Včera nasadila multi-medikal to je jediné co mám doma a zvýšila teplotu na 27°C. No a budu sledovat co a jak dál. Zatím žádná změna apatie a když už plavou tak trhavě, stažené ploutve a jeden z beťáku už druhý den nic nejí sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2013 21:48 DREDRA Re: simule
To,že Vaši betťáci nejsou v pořádku je věc jiná,tzv klepání dělají i naprosto zdravé kusy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.01.2013 17:47 R Muž romant [27987] Re: KarlosS
Když se zbavíš plísně, bakterií, tak díra zaroste, chce to čas, jako obvykle. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 17:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: p7701
Tak se to asi zlepšilo - je tam jen ta díra. To bílé zaplísnění zmizelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2013 16:32 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: DREDRA
No to je možné, ale každopádně beťáci nejsou v pořádku. A já než zjistím co jim je bude třeba pozdě. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 22:52 DREDRA Re: p7701
Já si nemyslím, že by klepání mělo nějaké souvislosti s parazity. Moji taky občas klepou a jsou naprosto ready. ;-)
Edit: Myslím, že je to celkem normální. Má to na svědomí jejich labyrint.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2013 21:17 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: simule
Tak uvidíš. Hlavně nepřekrmovat, kdyby se náhodou horšíl hned to řešit nasazením léčby. Měj se.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 21:05 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: p7701
Jj, samostatně a dělá to každej den.
No ted se mi zdá, že více poleháva, ale na akvárko vedle reaguje. Vodu měnín 3 krát do týdne, ale měním více než polovinu nádrže a jednou za měsíc celé. No vím, že se to nemá :-( Krmím jen živou nebo mraženou stravou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:54 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: simule
Tak to pozor. To vypadá na parazita. Jestliže to dělá často, tak určitě. Proto možná přestává být aktivní.
Edit: Myslím to klepání. Snaží se parazita zbavit. Ty ho máš samostatně vid?
Edit 2: Ještě mi napiš, jak se chová, jestli leží, plave, žeré, čím krmíš, jak často měníš vodu a kolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:53 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: KarlosS
Nene, mám 4akvárka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:51 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: p7701
Tak díky moc a ještě se tě zeptám proč beťáci vypouští ze sebe bublinky nemyslím teď při stavění hnízd, ale jak jsou dole tak pravidelně vypouští ty bubliny..asi to bude tím, že jsou to labyrintky?! A také jedna zajimavost jeden z beťáku klepe..dlouho jsme nevěděli jak to dělá, ale dělá to nějak tlamkou a zní to jako by klepal o sklo :-) setkali jste se už někdo s tím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2013 20:48 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: simule
Počkej, ty máš ve 22l tři samečky? Tak to budou opravdu šrámy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:45 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: simule
Ten pigment se mění. Opravdu se neboj. Víš co, na kytky odborník nejsem ale mě jdou. 10h svítim. Ale to se zeptej v jiném vlákně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:42 Žena simule [58] - MiniakváriaRe: p7701
No já myslím ty dva červené pruhy..oni je tam kdysi neměli. coze Jinak bojuji, ale asi dost špatne..pořád chybuji, pořád se nedaří rostlinkám atd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:38 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: simule
Jestli myslíš ty červený fleky na hlavě, tak to je běžnej pigment. To opravdu nemoc není. A co jim jinak je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 20:29 Žena simule [58] - Miniakvária
Fotka k příspěvku Ahoj...také se chci zeptat 2 beťáci nejsou fit a dnes jsem si všimla, že se oběma tvoří jakoby červené stroupky. Přikládám foto a díky za odpovědi. Na fotce vypadají jako červené pruhy vedle očí.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 19:25 Žena vondr001 [674] Re: p7701
Strašně moc ti Stefane děkuju. love
Beťák už je zase v akva, byl na dietě a břicho je zase normální. Děkuju. Moc si mi pomohl, měla jsem o něj strach. Nikdy jsem to u něj neviděla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2013 18:28 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: KarlosS
Dražší je ale tutovej. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:25 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: p7701
Děkuji moc. Aspoň vím, že tu nemoc mám identifikovanou. Teď už jen v případě neúspěchu zvážit ten drahý B. direct.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:24 nicolle Re: Jaffi
Ano, je modro šedo růžový (na umělém světle), na denním spíše jen světle modrý. Jak na to teď koukám ,už mi to nepřipadá tak divné. :) Má jich trochu víc, než vidím na těch ostatních, ale alespoň bych ho vždy rozeznala. Děkuju potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:15 Žena Jaffi [91] Re: nicolle
Řekla bych, že je to pouze pigment - běžné zbarvení. Zkus porovnat fotky, které najdeš na netu. Jakou barvu má tvůj beťák? Černomodrou? Můj má taky černé tečky na ploutvích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 18:02 nicolle – poradte prosim
Ahoj, chtela bych se zeptat, prave jsem svoji bojovnici pestre( samec) poridila vetsi akvarko nez jsou klasicka mala " betarka". Ma asi 17l. Ale vsimla jsem si sice hodne opravdu malych cernych tecek na konci ploutvicek, tak jestli je to v poradku? Betta jinak vypada v poradku, zere. Prosim o radu :) zamilovala jsem si ho a snazim se mu dat vse co potrebuje, mam strach... Nikde se nic nemuzu docist :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 17:50 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: KarlosS
Tohle to chce opravdu ten bactopur. A je to na delší dobu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 13:22 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: p7701
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Děkuji, romant je stejného názoru. Teď jsem přišel domů a řekl bych, že se to zhoršilo. Díra je větší a víc zaplísněná. Když jsem léčil tou eshou, tak to bílé aspoň mizelo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.01.2013 12:26 Muž p7701 [331] - LabyrintkyRe: KarlosS
3 dny je málo, u bactopuru léčba trvá i 9 dnů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2013 11:23 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – dírka
Zdravím,
má betta (zřejmě z důvodů nízké teploty ve společ. nádrži) má nad skřelí dírku, která je uvnitř bílá. Léčba v separé 3 dny eSHA 2000 a poté 3 dny Baktopur nezabrala. Vzduchuji, teplota 25-26°C, ryba je aktivní, žere, při pozorování v pořádku.
Děkuji, Karel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2013 21:20 Žena vondr001 [674] Re: kyo
Tak už je v karanténě, uvidím jak se to bude vyvíjet dál. Snad je opravdu jen přežraný. Je to bojovnice mé desetileté dcery a moc to prožívá. :-( Zježené šupiny, ani vyboulené oči zatím nemá.
Vodu v akvárku měním pravidelně 1x týdně (1/3). Zítra udělám testy vody.
Všem moc děkuji za rady.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [73] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3601