Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 51 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 17:05 Janča Re: romant
To přesně teď dělám, jak jsem psala zítra přidám topení a kytičku. Ještě prosím co přesně znamená lehké prosolení? Dávám rozpustit tak na špičku nože.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 17:00 R Muž romant [27987] Re: Janča
Jenom čerstvou vytemperovanou vodu a lehký zasolení, toť vše. Různý výluhy a podobný vylepšovadla prostředí příjdou na řadu až posléze, až se vyřeší ten kalamitní stav.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 16:56 Janča Re: romant
Asi půl vody jsem měnila dopoledne, pak ještě během dne 2x po cca 3dcl. Topení a kytička bude zítra, tady u nás to je děs, nejenže mi pán vše rozmlouval, ale navíc tam nic moc nemají. No a kromě tý soli mu tam teda mám něco přidávat nebo ne? Tolik rozličných informací a já jsem z toho jelen :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 16:46 R Muž romant [27987] Re: Janča
Je trochu rozdíl v péči o nádržku "s" a "bez" filtrace. Když je funkční(tedy alespoň měsíc v provozu) filtrace voda se mění jednou týdně v min. objemu 1/3 objemu nádrže a když filtrace není voda se měni denně, nebo alespoň obden a to klidně ta polovina, protože tou výměnou se činnost filtrace supluje a nádržka se tím jakob vyvětrá a odstraní se škodlivý N látky, který by jinak zdolávala filtrace. Při problémovám chování obyvatel se voda mění častěji a to klidně i několikrát denně, to vyvětrání je třeba zintenzivnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 16:41 Janča Re: romant a spol.
Tak jsem z toho jelen, zrovna jsem přišla ze zverimexu...pán mi řekl jen ať přisoluju, vodu měním po 10ti dnech komplet. Rašelinu, kytku ani nic jiného v žádném případě nepotřebuju...tuto informaci mám už z několikátého obchodu. No zítra se budu pohybovat kolem lepšího obchodu, tak tam snad budou mít a pořídím.
Kamínky už jsou pryč a umělé kytky tam nebyly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 16:01 R Muž romant [27987] Re: Janča
Tu rybu trápí dva problémy a to jsou nízká teplota a vysoká koncentrace N látek, takže když se přitopí a bude se denně měnit polovina vody, je zde naděje na záchranu. Živý rostliny pomůžou s kvalitou prostředí, filtrace pomůže s kvalitou prostředí ovšem bezpodmínečnou nutností nejsou, dá se to provozovat jak píšu, ale ta denní výměna a teplota je bezpodmínečnou nutností. Souhlasím s názorem mít holý dno, nepřekrmovat, ale krmit pestře, teď když je na tom mizerně klidně nekrmit vůbec, zpelšit prostředí a srovná se to, ovšem toho času na zlepšení moc nezbývá. Dlouhodobější pobyt ve zhoršených podmínkách rybu načne natolik, ře ani pozdější kvalitní voda a teplíčko už jí z toho nedostanou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:37 Žena niky [13] Re: Janča
Pokud zatím není na set, zkuste obyč 10l akvárium a topítko. V bazarech se dá také něco sehnat. Dno zatím nechte holé, bude se Vám lépe udržovat. Rostlinka může být klidně zasazena v květináčku, pokud není plovoucí.Umělé "kytky" vyhodit.
V noci teplota klesá, tedy v panelácích se nad ránem radiátorem moc neohřejete. Teplota vody ve skleněném akváriu je cca o stupeň nižší než v místnosti, proto je topítko nezbytností, hlavně při léčbě.
pokud možno, dokud nebude rybka fit, zrcátko bych vynechala ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:22 Janča Re: Legioix
Takže písek na dno, na co si mám dát při nákupu pozor?
Je nějaká šance, že se vzpamatuje? Bohužel momentálně na velký akvárko momentálně není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:12 Muž Legioix [574] Re: Janča
Tak do toho plivátka nebude pasovat ani filtr a ani žádné topítko.
Pokud do toho chcete něco investovat a máte blízko do Hornbachu, tak tam ted mají v akci set marina 54l za 999, kde je filtr, topení, osvětlení a akvárium 54l.

Vypadá to přesně takto jak to mám v prezentaci. rybicky.net/nadrze/20467

A nebo: akvaria.heureka.cz/…

Jak se tak dívám na ty fotky, tak tam je všechno špatně. Počínaje tím "dnem".

Přečíst:
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 15:09 Janča Nemocný Beťák
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak v první řadě se opět potvrdil můj příšerný odhad, akvárko má 5 litrů. Filtr jsem si vzpomněla, že bych měla mít doma, tak večer udělám velkou pátrací akci. Topení pokud bude koupím ještě dnes zároveň s kytičkou a výluhem, teplotu sice stálou má, ale kolik to je si netroufám odhadnout, v místnosti je dost teplo a svítí na něj lampička, ale fakt nevím...teploměr budu mít až zítra. Při výměně jak jsem už psala dostal trochu soli a před chvilkou si zase hrál - bojoval - velký úspěch. Fotku zkusím nahrát...

Každopádně všem moc děkuji za ochotu poradit a pomoci

Přikládám fotky, dvě jsou jak vypadal fešák předtím a jedna je teď s marůdkem :-(
Bohužel zatím se mi nepodařilo ho lépe vyfotit, zrovna měl zápas a nechtěl pozovat :-)
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 14:30 Žena niky [13] Re: Legioix
Postupné zvyšování teploty až na 31 - 32 °C + vzduchování cca týden. Pak postupně snižovat a stále kontrolovat rybku, kvalitní žrádlo a vlastní výluhy. Trvá to déle,ale jde to.
Tvrdit si to klidně troufnu :-) Krupička je větší o té nic psáno nebylo ani o úbytku ploutví.U oodinia se "slepují" ploutve + jemná krupička.Dle mého je to nejčastější nemoc u bojovnic hlavně u zverimexových chudinek.

Designer - nevím jak u vás, ale mě kombinace Esha Exit + 2000 + teplota 29°C a více zabrala do pár dnů, eSha Exit samotná do týdne ;-)Pravda, dlouho jsem nic neřešila, taky už ty potvory mohou být odolnější.... Ale jak jsem psala, když nebyly léčiva teplota 32°C taky zabrala. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:53 Muž Legioix [574] Re: Janča
Napište rozměry akvária, protože to topítko bude muset být krátké a max 25w, aby se tam vešlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:51 Muž Legioix [574] Re: niky
niky napsala:Pokud je "posypán" jakoby pylem a má stažené ploutve na 99% to bude Oodinium.
Bez fotky a z toho popisu bych si to teda s 99% přesností netroufl tvrdit. Zajímalo by mě jak jste to Oodinium bez léčiv zvládla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:45 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: niky
niky napsala: Oodinium jsem zvládala i bez léků.Na druhou stranu eSHa Exit je rychlovka.
To jde, bez chemie? coze No nemuzu vedet vsechno, ale rychlovka to taky neni, s Exitem se tohle leceni klidne protahne i na dva tydny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:38 Žena niky [13] Re: Janča
Jak již bylo psáno, teplá a čistá voda je základ. Pokud je "posypán" jakoby pylem a má stažené ploutve na 99% to bude Oodinium. Přisolením nic nezkazíte,jediný efekt je, že ryba produkuje více slizu. Když budete měnit vodu za odstátou ( stačí klidně hodina) a stejné teploty do 14ti dní by mohl být v pořádku. Kupte 100% topítko, teplota vody by neměla kolísat (den/noc)... Ničím jiným než topítkem to zajistit nelze. Oodinium jsem zvládala i bez léků.Na druhou stranu eSHa Exit je rychlovka. A hlavně krmte kvalitním žrádlem, ještě lepší by bylo mít několik druhů. Mražené i suché.Levné vločky bych vynechala ;-) bettam zdar.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:38 Janča Re: Legioix
Rostlinky budou tak za hodinu, podívám se zda tam budou mít topítko, kdyžtak ho objednám. Moc děkuji za pomoc.

Už jsem jednoho betáka měla, naprosto bez informací, pouze info ze zverimexu...ještě jsem neměla net, vůbec jsem nic neřešila, rada měnit tak po 10 dnech komplet vodu, hlavně bez kytek a přidat sumečka....beták se dožil přes rok a půl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:26 Muž Legioix [574] Re: zvedavka
Jasně, ale já jsem reagoval na to, že tam zatím žádné rostliny nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:25 zvedavka Re: Legioix
Beťák rostlinky potřebuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:20 zvedavka Re: Janča
Chce to teplou vodu a rostlinky, hlavně plovoučky, třeba pistie, aby si mohl odpočinout. Jako filtrace stačí molitanový bublifuk - ten mají v prodeji snad všude.
A torbenem (rašelinovým výluhem na změkčení vody) se podle mě taky nic nepokazí.
Hodně štěstí, ať se klukovi daří.
A u zdravého jedince nebude nutné měnit vodu denně. Snad to dopadne dobře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:20 Muž Legioix [574] Re: Janča
Pokud tam nejsou rostliny, tak světlo není ani moc potřeba a ta lampička bohatě stačí, zase by to ale nemělo být moc intenzivní světlo.
Osvětlení si koupíte podle rozměru akvaria což nevím jaký je.

Jak jsem psal, tak bych zatím jen měnil vodu a počkal jak to bude dál probíhat.

Dejte sem foto. Bude to lepší.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:15 Janča Re: Legioix
Děkuji, objednám.....jen mám strach než to přijde abych to měla ještě komu dávat :-(
Co světlo, nasvicuji mu to zatím obyčejnou lampičkou. No a co ten výluh, ten by měl mít nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 13:03 zvedavka Re: The Add
Fotka k příspěvku Neházej flintu do žita. Prohlídni si toho našeho - tak vypadal ještě nedávno, ale nyní je už OK. Léčba trvala přes 14 dnů, ale dostal se z toho. Myslím, že jsme to zvládli se zvýšením teploty vody a s baktopurem (a výměnami vody při každé nové dávce).
Ale: Napiš soukromou na "Montermonty", napíše ti přesný postup.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 12:56 Muž Legioix [574] Re: Janča
Na Bettu je ideál teplota kolem 26-28 stupnů což se dá v pokojové teplotě jen špatně dosáhnout.

To co byste dala za Esha 2000 radši investujte do toho topítka.

Tady máte vše co potřebujete na jednom místě za nejlepší cenu: www.aqua-obchod.cz/… www.aqua-obchod.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 12:52 Janča Re: Legioix
Děkuji...teploměr bude zítra, i když myslím, že v teplotě problém nebude. Vodu měním pořád, ale je odstátá jen pár hodin. Před chvilkou jsem teda při výměně trochu soli přidala, snad jsem s tím nic nepodělala. Před chvilkou jsem si všimla, že je možná lehce jakoby posypán pylem, ale už trochu řádil a i se se sebou poprvé popral.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 12:37 Muž Legioix [574] Re: Janča
Zatím bych hlavně koupil ten teploměr a topítko, nesolil, nepřidával žádná léčiva a jen poctivě měnil vodu. Samozřejmě za odstátou. Dále bych uvažoval o zakoupení filtru. Bez těchto věcí ta Betta nemá dlouhého trvání a bud dříve nebo později pojde.

Chtělo by to foto nádrže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2015 11:54 Janča – Nemocná Betka
Všechny moc zdravím, dcera dostala od Ježíška krásnýho beťáka, měl se čile k světu, ale před pár dny začal být takový přešlý...pořád je v rohu hlavou nahoru, nebo leží na zemi. Kromě toho, že má ploutve jakoby splasklý tak nemám pocit, že by na sobě něco měl. Jíst už moc nechce.
Během víkendu jsem načetla plno informací, takže dnes jdu nakupovat ať má vše jak má být, původní info při nákupu evidentně vše špatně.
Co by to mohlo být?
Mám koupit ten výluh, nevzpomenu si na jméno a solit, nebo rovnou esha 2000, nebo to druhý? Jaký je správný postup?
Kytičku nemá, tu jdu dnes koupit, jinak akvárko cca 15litrů, nevím přesně, teplota by taky měla být ok, teploměr budu mít až zítra, bez filtrace. 1/3 vody teď měním denně. Sůl asi musím sehnat bez jodu co. Jo a čím se čistí dno? Takže komplet vodu neměnit nikdy?
Moc děkuji, snad se podaří ho zachránit :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 10:03 R Muž romant [27987] Re: The Add
Tipuji to na problém s vodou, vyšší hladina N látek a z toho pramenící to co pozoruješ. Ty šupiny asi i odstávají, což bývá konečná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.12.2014 09:56 The Add – Nafouklé Břicho
Fotka k příspěvku Ahoj,nevíte někdo proč je to tak ? Všichni si u nás myslí že je takhle tlustá, ale mě se to nezdá. Myslím si oči vypuchlé nemá. Přikládám i foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 19:08 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
Vy jste nepochopil.
Když dojde k situaci, že si člověk pořídí rybu(y) do nezaběhnutého akvária, (lhostejno, jestli zařízeného nebo "holého"), není pravdou, že se v takovém prostředí musí ryba(y) otrávit, než se uzavře koloběh dusíku.
Vyhnout otravě se dá pravidelnou výměnou části vody a lehkým přídavkem NaCl. Kolik vody a jak často ji měnit bude závislé na "zatěži" nádrže, (její velikosti, druhu a počtu ryb...).
Otázkou je, kolik "potrefených" dokáže tuto nadstandardní péči svému akváriu poctivě věnovat... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 16:22 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
Takto to nefunguje, potom volep všetky témy i články týkajúce sa zábehu akvária a všetky rady začiatočníkom. Prečo to majú čítať, keď to funguje i bez toho.
No aby to nemiatlo, akvárium je potrebné zabehnúť kým sa do neho vpustí rybia osádka, žiadné rybky-výnimky neexistujú. Teda ani betty. Samozrejme pokiaľ nemáme na mysli prázdné sklenené nádržky, nádrže, či kelímky, pretože toto za akvárium ani považovať nemôžeme.
Tá výmena vody nieje všeliekom na všetky neduhy i keď je to lepšie ako nerobiť nič.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 16:00 R Muž romant [27987] Re: cezarmilan
Ano i tam kde je se to dá denní výměnou poloviny vody slušně udržet aby ryba přežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 15:58 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: romant
V kelímku bez štrku, piesku, rastlín a iných vplyvov snáď, ale v novozaloženom akváriu s ancistrusom?
Niekedy si protirečíte a to vytvára u začínajúcich chaos, čo je vlastne pravda. Nakoniec i labyrintka si z vody z akvária "hltne", čo potom? Aj keď dýcha atmosferický kyslík, voda jej môže značne ublížiť, čoho výsledkom je i táto téma
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 14:05 R Muž romant [27987] Re: Sid
Přesně tak, systém "kelímkových" bett se dá aplikovat kdekoliv a kdykoliv. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 13:43 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: cezarmilan
Stačí pravidelná výměna části vody a žádná otrava se nekoná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2014 12:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Arari
Ale ty nechápeš, že nové akvárko ti bude treba zabehať a dovtedy sa ti tam rybka otrávi a ešte s veľkým utrpením.
Viem, že to i tak nepochopíš, ale neskôr budeš aspoň múdrejšia ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 22:33 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Arari
Bohužel jsem to vážně myslel. Pač podmínky jaké rybám vytváříš jsou tak strašné ,že pro ně bude lepší když nebudou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 09:55 Žena Turbínka [2558] Re: Arari
Pro bettu ok, pro ancíka stále málo. A i když budeš mít nové akvárko pořád platí jedna věc - měnit denně 1/2 nebo 1/3 vody.
A až akvárko bude zaběhnuté (konec ledna) můžeš k bettce (pokud přežije a bude v kondici!) přidat nějaké menší hejno ryb (razborky) a zkus nedělat tu hloupost a přidávat další betty, ne vždycky si ryby povahově sednou a mohlo by dojít na domácí zabijačky. A pokud chceš mít jen tu bettu, tak bude stačit 20 l s krycím sklem, 25 W topítko a hodně rostlin, aby byla spokojená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 00:45 Arari Re: MonterMonty
Doufám jen, že to nemyslíš vážně, nemohu ji utratit... ani betku, ani ancíka...
Podařilo se mi mámu ukecat, abychom ještě tento týden (nějak, nevím jak) sehnali větší akvárko (45l, nebude to moc?) včetně potřebného vybavení. Sice potrvá, než bude akvárko zaběhnuté, ale... At least something...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2014 00:30 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Arari
Raději tu rybu utrať , než ji zase strkat někam do sklenice a podobně , tydle ty sklenicové záležitosti akorát tak hraničí s týráním zvířat , až budeš náležitě vybavená , a budeš mít nastudováno co a jak s akvárkem a jak o ryby pečovat , můžeš se k tomu vrátit , todle co děláš ted nemá hlavu ani patu ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 23:32 Arari Re: Legionix
Ne, že bych o rybičku stála... Ani moje kamarádka teď nemá, kam ji dát a nehodlám do zverimexu vracet/dávat jakkoliv nemocná zvířátka, musím jí nějak pomoct, ale pořádný akvárko se vším všudy budu moct pořídit nejdřív v lednu až mámě přijde výplata...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 12:50 Muž Legioix [574] Re: Arari
Pokud těm rybkám nezajistíš potřebný prostor a technické zázemí, tak ti moc dlouho nevydrží. Sklenice není řešení a pro toho ancistruse aspon 60l akvarko.

Tady ti dám příklad vhodného a nejlevnějšího řešení:

www.akva-tera.cz/…

www.akva-tera.cz/… + akvacit 10x10x16cm + topítko 50w + osvětlení a cena celkem cca 1500-2000kč a nebo set Marina Basic 54l ted v akci v Hornbachu za 999kč, ale tam se musí počítat s tím, že bude potřeba po čase investovat do pořádného filtru, protože ten co tam je jen taková nouzovka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 11:50 Arari Re: Turbínka
Děkuji, voda byla vyměněna a sklenice dána na teplejší místo + hledám další větší sklenici, do které bych mohla dát toho ancistruse.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   23.12.2014 10:26 Žena Turbínka [2558] Re: Arari
Podmínky, podmínky, podmínky tone Krom nafouklého břicha vidím s trochou fantazie i nafouklé oko, ploutve v katastrofálním stavu a ani silueta ryby nevypadá zdravě. Takže plán pro teď, tomu kdo ti ryby daroval daruj pár facek. Ať to bylo myšleno s jakýmkoliv záměrem, pořád je ryba živý tvor a živé dárky bez předchozí přípravy jsou dary danajskými a většinou končí i pro darovaného tvorečka smutně.
A teď z jinéhou soudku, máš-li možnost ryby vrátit udělej to co nejdříve! Betta a ancistrus spolu nedělají dobrotu ani v zaběhlém 54 l akvárku.
Denně měň vodu klidně ráno a večer 1/2, dej tu sklenici někam kde je tepleji, aby voda měla alespoň 25 °C, i když takhle nafouklé břicho u bett není nikdy nic dobrého, třeba jsou to jirky a třeba už si ji dostala v tak "báječném" stavu z krámu :-O Osobně jí moc šancí nedávám. Ideálně sežeň do doby než ryby vrátíš, daruješ i druhou sklenici kam dáš toho ancíka. V 5 l jej také brzy čeká špatný osud, holt betta je citlivější na podmínky vody a začíná to u ní dříve. Tímto stylem s akvaristikou skončíš říve než začneš.
A něco málo na čtení o Vánocích:
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 04:35 Muž LiborSprysl [9015] Re: Arari
On to s fotky moc nejde přečíst... ale břicho je nafouklé... Může jí být zima, anebo ancistrus znečišťuje vodu víc než se jí líbí...Takže buď topit a nebo čistit vodu... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.12.2014 03:27 Arari – Otázka od nováčka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravíčko.
Dva dny zpátky jsem dostala samičku betky a ancistruse. Protože to bylo dost překvapení a nemám žádný větší akvárko/nádobu, mám je oba v 5l sklenici s jednou živou, docela rozvětvenou rostlinkou. Všimla jsem si, že betka má trochu nafouknuté bříško a většinou trhavě plave nahoru a dolů. Trochu se bojím, že něco dělám špatně, krmím ji 2-3x denně granulema pro bety, které jsem k ní dostala. Mohu požádat o radu? Přikládám fotky, je to focené mobilem, bohužel, nemám foťák.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 17:49 R Muž romant [27987] Re: Dzuda
Oproti předchozím doporučením té jednotýdenní výměny(chápejme stabilizovanou nádrž), bych teď doporučil tu výměnu realizovat klidně obden.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 17:07 Žena Turbínka [2558] Re: Dzuda
Tak udělej tu prezentaci ať zjistíme proč, hezky vypiš všechny informace a dej fotek co se vejde. může být problém ve dně, ve filtru, v odkalování fakt je to hádání bez informací.
Na tu konvici se vykašli, vem si kýbl nebo lavor co má 10 l a jednou týdně to odkal a vyměň vodu, o starost míň a nemusíš laborovat s konvicí. Těch 26 °C je ok, ale v rekonvalescenci, která není možná v té společenské nádrži, klidně víc přitop na oněch 28.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 16:32 Dzuda Re: Turbínka
No objem konvice jsou 2 l. Právě že tu vodu střádám postupně. Jedna dávka se přefiltruje za 10 minut. Takže když budu měnit třeba 1x týdně 1/2 vody, tak už tam nemusím dávat žádný ty chemický přípravky? Mě přijde, že je potom ta voda vždycky hrozně zakalená, i po pár hodinách.
A teplotu mám stálou na 26°C. Takže zvýšit na těch 28°C?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 16:29 Žena Turbínka [2558] Re: Dzuda
Ve zverimexu ti do tohodle objemu doporučí i plejtváka obrovského tone Jak píše Monty 20 l jen pro jednoho samce. Stav samic pramení z nevhodných podmínek (prostor) a neustálého stresu, protože ze tvých slov "i živé rostlinky" si dost dobře nedovedu představit džungli, která by zajistila, aby na sebe ryby neustále neviděly a 20 l je pro tři betty prostě málo. Na Clear bych se vykašlala, Nitrivec máš-li zajetou filtraci a pravidelně měníš vodu není také vůbec potřeba, jestli tam něco chceš dlouhodobě přidávat pak mnou zmiňovaný Torben.
Teplota stálá je co? Důležitá je i hodnota, méně jak 25 °C je hloupost. A vodu bez chlóru (či s minimem) pro betty uděláš tak, že stočíš přes sprchu a můžeš měnit nebo pro jistotu den nech odstát. Většina těch konvic, o kterých píšeš, nemá větší objem než 2 l. Měň 1/3 nebo 1/2 vody týdně a máš klid :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.12.2014 16:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Dzuda
Ve zverimexu ti prodaj vorvaně do flašky od okurek. Prostě to jsou prodavači a ne akvaristi. A jejich úkolem je dělat tržbu, ne se starat o to aby neznalej začínající akvarista nedělal chyby.
Nejdřív si o těch rybách něco nastuduj , pak můžeš začít zpytovat svědomí co děláš špatně. Dvacet litrů je tak pro krevety, nebo nějaké mikrorazborky a podobně. Jedna beta by to taky zvládla , rozhodně ne samec a dvě samice.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [51] ...... 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100285x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=2501