Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 21:03 R Muž Anthrax [4786] Re: Maya
S tou vodou, bych to zkusil alespoň týden. Ono se uvidí brzo, jestli to pomůže nebo ne. A krmení stačí opravdu málo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 20:31 Maya Re: Anthrax
Doufam,ze to da...
Jeste mi reknete, jak dlouho menit tu vodu a jak dlouho ho krmit ob tri dny a kolik tech granulek?
Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 17:19 R Muž afc1886 [14695] Re: Maya
Třetina denně bude dobrá a to krmení jak napsal Anthrax.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2019 16:55 R Muž Anthrax [4786] Re: Maya
Maya napsal: nevim co s nim muze byt?
Je v nádrži která není pro jeho život zatím vhodná. Není tam vytvořená rovnováha, takže tam lítají různé škodlivé latky, které by v zaběhlé nádrži nebyly. Proto ryby (a betty obvzlášť) se do takto čerstvých nadrží nedávají.
Krom toho co napsal afc1886, bych ještě omezil krmení na nezbytné minimum (trošku jednou za 3 dny).
Edit: Potřebuješ hlavně nějaký rychlerostoucích nenáročný plevel. Čím víc, tím líp. Např:
rybicky.net/atlasrostlin/egeria_densa
rybicky.net/atlasrostlin/pistia_stratiotes
rybicky.net/atlasrostlin/ceratophyllum_demersum
Pro porovnání se podívej jak vypadají správně zarostlá bettárka.
rybicky.net/nadrze/26432
rybicky.net/nadrze/20090
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 16:53 Maya Re: afc1886
Rekli mi,ze rostlinky staci.kolik jich mam jeste dokoupit? Jeste tam bude drevo-ale zatim nekleslo.
Menit kolik cca vody? 1/3 nebo 1/2?

Dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   11.03.2019 16:32 R Muž afc1886 [14695] Re: Maya
Začni každodenní výměnou části vody o stejné teplotě a co nejdříve přidej co nejvíce živých rostlinek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2019 16:28 Maya – Neplave
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, minuly tyden jsme udelali akvarko (bez rostlin) po 4dnech jsem pridala rostliny a vymenila vodu v sobotu. Za 3dny jsme dali bettu -vcera. Vcera plaval, polehaval a dneska je pouze u hladiny a nic neresi. Neplave moc. Najist dostal 3granulky.
Jsme zacatecnici a nevim co s nim muze byt? Vodu ma cca 28st.dekuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   05.03.2019 09:07 R Muž Anthrax [4786] Re: Kar
To chce rostliny, živé, rychlerostoucí, nenáročné. Odčerpají z vody škodlivé látky. Plastové jsou k ničemu a betty jsou zrovna z těch ryb, které milují prodírání se rostlinama a o ty plastové se mohou poranit. Navíc bych řekl že ty ryby na sebe všude vidí a nemají se jedna před druhou kam schovat až si půjdou po krku.
Tohle není žádná karanténa, v tom se tomu beťákovi dobře neudělá, spíš ho to postupně udolá.
Edit: Jen pro porovnání. Všimni si, jak jsou zarostlé nádrže pro betty.
rybicky.net/nadrze/20090
rybicky.net/nadrze/26432
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   05.03.2019 09:07 R Muž afc1886 [14695] Re: Kar
V obou akváriích tu rybku akorát trápíš. Zariď jí pořádné akvárium s hodně živými rostlinkami a když se tady zaregistruješ, dostaneš hodně užitečných odkazů k prostudování. ahoj
EDIT- tady máš ty odkazy
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 09:01 Kar Re: Cyklohentán
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku foto obou anvariju teplota ve větším akvarku je okolo 27 stupňů bohužel u druhého nemám jak posoudit kolik přesně
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   05.03.2019 08:18 R Muž Anthrax [4786] Re: Kar
Kar napsal: Akvárium mám týden, Tak tady je jádro pudla. Ryby (betty obzvlášť) do čerstvé nádrže nepatří. Ať si tvrdí prodejci co chtějí. Ostatně některým z nich finančního hlediska nemocná ryba celkem vyhovuje. Jaká tam je teplota? Denně bych měnil část vody (1/2 - 1/3) v obou nádržích a krmil minimálně (třeba malinko jednou za tři dny). Nic víc, žádné zásahy do filtru, žádné hurá akce ve smyslu čištění všeho atd.
Kar napsal: akvárium umyla a vše preprala v vařicí vodě.
Tohle je naprosto špatně. Jestli to má být jako příprava prostředí pro život ryby... V akvárku se musí ustálit prospěšné mikroorganismy, které zajišťují chod nádrže. Ale než se tam vše ustálí (a že to nějaký týden, spíš měsíc trvá), tak tam probíhají pro ryby škodlivé procesy. Tímhle jsi tu rovnováha co se tam začala tvořit zabila a celý záběh začíná na novo. Z velmi krátkodobého hlediska byla nádrž sterilizována ale jinak je to to nejhorší co se dá udělat...

Těžko soudit z jedné fotky, proto by byla žádoucí ta prezentace, ale nezdá se, že by v nádrži byl dostatek rostlin. Rostliny by tomu pomohly.

Kar napsal: tři ryby bettu samce (který je vedle ) a dvě samice. No tohle je taky celkem riskantní podnik, ne nadarmo je český název té ryby bojovnice.... Předpokladem aby to mohlo fungovat je hustě zarostlá nádrž.

Edit: Léčivo na tohle nepomůže. Je to o životních podmínkách, to akvárko se musí prostě zaběhnout. Takže bych měnil vodu a doufal, že to ryby dají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 08:04 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Kar
Fotka celého akvária by bodla. Aká je teplota? A tým vyčistením celého akvária sa veci len zhoršia. Je to ako by bolo akvárium založené znovu hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 07:48 Kar Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Akvárium mám týden, a prozatím jenom tři ryby bettu samce (který je vedle ) a dvě samice. Léčivo používám multi-medikal, ostatní dvě betty jsou zdravé při vsimnuti kdy samec nebyl Ok jsem cele akvárium umyla a vše preprala v vařicí vodě. Ryby mají pro sebe 60 L.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2019 07:19 R Muž Anthrax [4786] Re: Kar
Chce to nějaké bližší info. Jaké léčivo bylo použito? Jak vypadá nádrž ve které ta betta byla? Jak dlouho byla založená bez ryb? Co tam máte dál za ryby? Jak dlouho máte bettu? A ta karenténa je na tom jak? Fotka ryby by byla více než žádoucí. Stejně tak prezentace akvária s maximem konkrétních informací: rybicky.net/nadrze/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2019 23:53 Kar – Betta bojovnice plíseň a polámané ploutve
Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Mám doma bettu bojicnici samce ale před par dny se mu ukázal malý bílý flek podle toho co jsem našla zdrejjmne jde o plíseň. Dala jsem ho tedy zvlášť do karantény a koupila léky dle uvážení pana ve zverimexu ale prošly už 3 dny a začala se mu třepit a lámat zadní ploutev. Drzim ho v teple a vodu čistím ale nic nepomáhá, plave a krmí se jak před tím na chování nic není ale začínám se obávat ze dlouho už nebude. Předem dekuji za vaše rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2019 23:51 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sizor
-teplotu minimálně na 28
-Dajana krmení vyhodit (osobně si myslím ,že problem je v krmení a teplotě ,tím vzniklý problem trávicího traktu)
-pokud stav u betty bude setrvávající ,zvedněte teplotu na 30 -pozvolna ne šokově
-případně se ozvěte ,ale již s prezentací ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.02.2019 19:57 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: sizor
Nechceš radši s pravdou ven a ukázat nám to akvárium, tj. udělat pravdivou prezentaci? Bez ní ti stejně nikdo nic víc neporadí a další zdravotní hlášení jsou zbytečná. Pokud je beťák v takovémhle stavu, tak asi něco děláš špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 13:38 sizor Re: lacewings
Teplota je nastavena na 26 stupňů. Krmení používám 'Betta' od dajany. Používám ho od začátku a nikdy nebyl problém. Máme ji asi půl roku. Žádný mléčný povlak nevidím. Do menšího akvária jsem ji dal, protože už jednou byla nemocná a v tom malém se uzdravila. Dám ji tedy zpět do velkého, kde má živé květiny a uvidím.

Tak teď jsem si na jejím těle všiml jedné takové bělošedé skvrny, takže bych to viděl asi na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 09:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sizor
-teplota? krmení? obsah akva? jak dlouho jí máte?
-je potřeba tam dát nějakou kytku o kterou se může opřít ,na tom dnu se dodělá
-osobně si myslím ,že problem je v krmení a teplotě ,tím vzniklý problem trávicího traktu (podle toho co bylo zde uvedeno)
-zkontrolujte oko ryby zda tam není mléčný povlak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.02.2019 07:04 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: sizor
Bez prezentace akvária s pravdivými údaji ti nikdo neporadí. Tipnul bych si nevhodné podmínky. No a přestěhování do menšího, předpokládám nezaběhlého akvária ho nejspíš dorazí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.02.2019 01:41 sizor – Nemoc
Fotka k příspěvku Zdravím, mám problém s mým beťákem. Z ničeho nic začal být letargický a furt jen leží na dně jako by byl mrtvý. Když zaťukám na sklo, nereaguje. Pluje v podstatě jen když se potřebuje nadechnout. Dal jsem ho tedy do menšího akvária s čistou vodou a a zvýšil teplotu asi o dva stupně. Takto už to trvá týden, ale stav se nezlepšuje. Snažil jsem se hledat nějaké další příznaky jako bíle tečky, potrhané ploutve a vše co jsem našel na netu, ale zdá se mi, že vypadá zdravě. Zdá se mi jen, že intenzivněji pohybuje žábry. Přikládám foto.
Byl bych rád za pomoc. Díky :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.02.2019 18:19 R Muž ctibum [6923] Re: TomZatloukal
TomZatloukal napsal: ale nejde to ze dne na den....
Ale jde. Jde to i za půlden, když se chce... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   01.02.2019 17:23 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: TomZatloukal
Jakej čas? Nevím odkud jsi, ale aktuálně tady visí několik inzerátů s darováním rostlin. Já jsem třeba včera a dneska vyhazoval spoustu egerie, kterou bys tam potřeboval jako sůl. Když napíšeš inzerentům nebo zkontaktuješ někoho z okolí, tak máš začátkem týdne akvárium plné zeleniny. I plovoučky ti pomohou. A nebo vlítni zítra do solidní akvaristiky a dones nějaký ten košíček. Na rybu máš, bude i na kvítka.

Prostě, když budeš chtít, tak nejpozději ve středu můžeš mít v prezentaci fotku plnou zelené barvy. Když nebudeš chtít, tak si tady o tom budeme psát ještě za měsíc.

Shrnout se to dá jedním:

Konej!
Edit: Koukam Anthrax byl rychlejší. To je tím, že u psaní krmím skaláry. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 12   01.02.2019 17:22 R Muž Anthrax [4786] Re: TomZatloukal
Jenže čas to chce v případě nasazování ryby do akva. To už má být pro život ryby zařízené. Čas to rozhodně nechce v nasazování rostlin a zajišťování životních podmínek. To akvarko ty změny potřebuje co nejdřív. ;-) Ta ryba pravděpodobně moc dlouho zdravá v těchto podmínkách nevydrží. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 17:01 TomZatloukal Re: Wanderer
To je jasny ze to pujde vymenit za zivy a dekorace a rostliny pujdou vyhodit ale nejde to ze dne na den....oni ho vyhodili az v obchode a ja netusim kam....pak dam fotku jak se mu dari ve vlastnim...jen to chce cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   01.02.2019 16:18 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: TomZatloukal
A tomu se jako řehtáš, že beťák skončil v koši? A co začít zpytovat svědomí, jestli si mu do toho koše nepomohl?Vyházej rádoby egyptské dekorace a plastové imitace rostlin, sežeň živé (dá se využít i místní darovací vlákno,tak tě to nemusí nic stát), začni číst a hlavně konat, ať má nový beťák hezký domov.

A hlavně si uvědom, že to je živý tvor a ty za něj zodpovídáš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 16:13 TomZatloukal Re: afc1886
Zatim je na samotce :-D aby si zvykl na okoli nejpozdejc 2-3 dny a jde do svyho
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   01.02.2019 16:01 R Muž afc1886 [14695] Re: TomZatloukal
Tak mu vytvoř pořádné podmínky v akváriu, aby jsi brzo nešel pro dalšího. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2019 15:57 TomZatloukal Re: Anthrax
Fotka k příspěvku Tak jsem dnes byl s tim nemocnym bettajem ve zverimexu kde sem ho kupoval tak se na nej mrkli a nabidli mi vynenu...tam ten skoncil v kosi :-D tak jsem si vzal CROWN TAILa....predem se omlouvam za kvalitu fotky...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 15:13 Muž Bartolomiu [17] Beťák.
Fotka k příspěvku Všem moc díky za rady. Beťák už vypadá mnohem líp a je živější. Už blbne i u zrcátka. Zatím stačilo přitopit na 30° a dát eSHa. Ještě jednou moc díky všem. potlesk
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 11:48 Yves Re: saarka
Měla jsem to donedávna taky tak, ale proud byl moc silný, že mi to kroutilo kytky a beťák tam nechtěl moc plavat. Teď se mi to podařilo stáhnout na minimum, a je vidět že to se mu líbí víc, prodira se tam houštinou sem tam se i u filtru se zdržuje :-)
Jinak mě fakt nenapadá, z čeho by dírky mohly být. Ale pokud je vše ok a je to jen trhlina, hojí se to rychle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 09:38 Žena saarka [21] Re: Yves
Já myslela že to je špatně když to tam je.... že se voda kazí jak se málo hýbe a že třeba z toho má nějaký moribundus. Nepřijde nám že by ho jiné rybky naháněly spíš on je tam král :-D. Napluje bokem od filtru do proudu a nechá se bleskově poslat.Přijde nám, že se tím baví. Tím jak tam jsou kytky tak proud je jen v určitém místě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 09:33 Žena saarka [21] Re: Anthrax
Větrala jsem, naše rybičky milujou šneky, tak jsem honila ty malý a mačkala je...regulujeme množení a teplota spadla, jinak tam je nad 26
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   31.01.2019 07:15 R Muž Anthrax [4786] Re: saarka
Nevím jak je ten teploměr přesný ale podle toho co ukazuje bych přitopil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 06:59 Yves Re: saarka
Ten film to je tzv. Slepá hladina,kdyztak si to vyhledej tady na fóru. Nejsem odborník, třeba někdo bude jiného názoru, ale myslím, že slepá hladina za díru v ploutví nemůže. Taky ji v akva mám a levatky jsou štěstím bez sebe, že si na ni můžou pochutnat.
Obecně Betty nemají rády proud v nádrži, opře se jim do ploutví a ztěžuje jim pak už tak nelehký pohyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2019 06:46 Žena saarka [21] Re: Elissa
Jednou jsem ho viděla, že měl vcuclou hřbetní ploutvičku ve filtru, ale jak jsem šla že mu pomůžu tak odplaval takže mu to asi nevadilo. Ale nerada bych aby se to rozjelo a měl to nějaké šílené. Nevím, může mít i vliv že máme proud v akva?? Když není, tak se na hladině tvoří takový film.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   30.01.2019 22:18 Žena Elissa [88] Re: saarka
Zkus ho delší dobu sledovat. Ten můj je měl taky. Nejdřív dirka a pak roztržene. A pak jsem ho nachytala, jak se naparuje a šup, už tam byla. Někdy je to prostě tím pnutim. Pokud plave, žere normálně, ploutev by se mela za pár dní zahojit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 22:03 Žena saarka [21] Re: Yves
Fotka k příspěvku Nemyslím si že tam něco je,těžko říct. Je to všivák, nenechá se fotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 21:57 Yves Re: saarka
Udělala se vprostěd ploutve nebo je proutev napůl "rozseklá"? Těžko říct, z čeho je díra v ploutvi, jestli je to mechanické nebo nějaký jiný problém. Nemůžou ho prohánět jiné ryby nebo nemáš v akva nějakou ostrou dekoraci?
Když jsem si beťáka přinesla před týdnem domů, jak prozkoumával nový domov, nacpal se mi mezi rohový filtr a sklo. No a když jsem ho dostala ven, tak měl ocasní ploutev na dva kusy, prostě v půli rozseklou.. Přečetla jsem celou diskuzi o nemocech a myslím, že nejlepší lék na mechanické poškození je mít dobré, funkční prostředí, ve kterém se cítí ryba dobře, to dělá divy. Taky jo, po týdnu je ploutev skoro srostlá, za dva tři dny bude jako by se nikdy nic nestalo..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 20:59 Žena saarka [21]
Plamínkovi se zase udělala dirka na ploutvi. Čím to je,nerada bych aby se to zhoršilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2019 15:21 R Muž Anthrax [4786] Re: TomZatloukal
Nevím jak máš rybu dlouho ale ty podmínky v nádrži nebudou nic moc. Nemáš žádné rostliny a filtr, co dělá silný proud, betta má ráda klidnou vodu. Tady bych viděl hlavní kámen úrazu, v absenci těch kytek. Možná taky čerstvá nádrž?
Jinak, takhle těžko něco dalšího odhadovat. Proto založ prezentaci nádrže, tam vyplň co nejvíce informací (stáří ryby, stáří nádrže, teplota vody, údržba atd.). Bez toho moc relevantních informací nedostaneš. :-)
Edit: To provzdušňování můžeš odpojit. Betta je labyrintka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2019 15:10 TomZatloukal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den, potreboval bych poradit ohledne betaka. Ma ohnutou hrbetni ploutev na stranu. A i kdyz se snazi plavat normalne, tak mu to skrz tu ploutev moc nejde. Dekuji za radu.... Utratit se mi ho moc nechce.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.01.2019 06:49 Muž Bartolomiu [17] Re: ctibum
Tohle byla výjimka. Kvůli tomu úhynu, jsem to raději udělal oboje aby to bylo co nejčistší. Do prezentace jsem je ani nestihl dát
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:42 R Muž ctibum [6923] Re: Bartolomiu
jsem čistil vnitřní filtr a odsával dno
Tohle není moc dobře. Buď jedno, nebo druhé. Děláš to tak často?
Prezentace té nádrže by se hodila, v "55L" žádnou Betu psanou nemáš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.01.2019 20:42 R Muž Anthrax [4786] Re: Bartolomiu
Jestli myslíš v těch prodejních. Tak tam ty betty nejsou dlouhodobě. Ale už to je dokáže načít. Pokud myslíš v těch tzv. „bettárkach“ co mají třeba tři litry, tak v tom sice některý odolnější betty dokážou žít ale je to spíš přežívání. Pravdou je že velká část „bettárek“ je pro betty nevhodná. Nízká teplota je dneska pro bettu často konečná.

Edit: Není náhodou, že je betta nejčastěji řešenou rybou ve vláknech o nemocích a úhynech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   28.01.2019 20:35 R Muž afc1886 [14695] Re: Bartolomiu
Né všechna bettária jsou vhodné k následování a inspiraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:29 Muž Bartolomiu [17] Re: afc1886
A kolik bývá v těch bettáriích když nemají topení vůbec?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:25 R Muž afc1886 [14695] Re: Bartolomiu
To je dost málo pro bettu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:23 Muž Bartolomiu [17] Re: afc1886
24
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2019 20:15 R Muž afc1886 [14695] Re: Bartolomiu
Bartolomiu napsal: Zatím jsem dal 26.
Tak kolik stupňů jsi měl předtím pro ty betty?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [15] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=701