Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 37 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 20:17 R Muž romant [27987] Re: Verča
Denně měň 1/3 vody, živý rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 20:14 Verča – polehávání bojovnice u dna
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat. Dostala jsem akvárium od původního majitele. Nikdy jsem rybičky neměla. Dokoupila jsem si k původní rybičce další rybky a mezi nimi byl i samečka bojovnice. On mi ted z ničeho nic začal polehávat u dna. Bříškem se opře o kamínky. Pak zase chvilku plave. Byla jsem u pána, kde jsem rybičky kupovala a ten mi řekl, at zkontroluji teplotu. Ta je 25°C. Také se mi zdá, že Leo trošku mění barvu. Už při koupi byl dvojbarevný (obr.1) a ted vypadá hrozně smutně. Omlouvám se za kvalitu, prosím, dokáže mi někdo pomoci? Nerada bych o něj přišla. Děkuji moc sad
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.02.2016 19:17 R Muž afc1886 [14704] Re: adamkuuun
Ještě zdaleka není konec,nepodceň to ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2016 19:13 adamkuuun Re: adamkuuun
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dakujem za rady, rybka sa ma lepsie a plutvy pomaly dorastaju.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 20:22 JoKa Re: adamkuuun
Tu teplotu klidně 29, 26 by měli mít stabilně i když nic neléčíš. Pak ta esha, jak píše kolega a lepší podmínky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 14:50 Muž Legioix [574] Re: adamkuuun
Zlepšit podmínky v akváriu. Filtrace, výměny vody, teplota kolem 26 stupnu a na léčbu použít Esha 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 14:47 adamkuuun – Samica bojovnice
Fotka k příspěvku Z obchodu som si doniesol nedopatrením chorú rybku (nič nápadné na nej nebolo) ale po dvoch dňoch sa začala nad hlavou objavovať biela škvrna, ktorá sa neskôr dostala na plutvy. Neviete čo by to mohlo byť a ako na liečbu? Bojovnica je v karanténe s objemom 3,5 l, skúšal som slaný roztok, kvapkám anti-ichtin ale nič nezaberá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 14:44 Žena Turbínka [2558] Re: adamos
Kolega má pravdu, ihned rybu izoluj pošli na druhej břeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.02.2016 14:04 R Muž afc1886 [14704] Re: adamos
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2016 14:01 Muž adamos [0] – Betta nemoc?
Fotka k příspěvku Ahoj můžete mi prosim poradit co se to děje s beťákem? Poslední 3 dny má nafouknutý břicho, nežere a drží se u hladiny za filtrem a nechce se mu plavat. Krmení má hikari a tropical granule pro betty. Akva 112l, voda měněná 1-2x týdně po 25-30 litrech. Nenapadá mě co může být špatně.. :(
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   30.01.2016 18:05 Muž Legioix [574] Re: ŽANETA
ŽANETA napsal: ale pokud možno bez nákladů na elektriku
Ten motorek a topení v tom plivátku sežere za den tolik, jako když si uvaříš v rychlovarné konvici vodu na kafe/čaj. Je to problém? Tu krávu z té akvaristiky neposlouchej a drž se rad odtud...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   30.01.2016 17:44 Muž Yirka [9126] Re: ŽANETA
Je těžké provozovat hobby s nemít zájem do něj byť minimálně investovat. Proto bych se zeptal. Co to jsou pro tebe vícenáklady za rok? Drsetikoruny, stokoruny?. Věz, že takový vzduchovací motorek zajištující filtraci i vzduchování má přikon cca 2,5w. Z toho vyplývají ROČNÍ náklady na elektřinu cca 110 czk. Pokud to nejsi ochotna investovat, nemá cenu se akvaristikou zabývat. A pokud bydliš v bytě, budou náklady za topení rovněž minimální. Takže asi tolik.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.01.2016 17:40 R Muž romant [27987] Re: ŽANETA
Už jsem to tady popisoval, nádobu přisunout k topení a mít pod kontrolou teplotu, takže stejně musíš mít teploměr a jestli jsi větší šetřílek než jsme čekali, tak jsi si tu rybu neměla pořizovat. Prodavačku zdravím a přeji hodně zdaru. Když není technika, nezbejvá než lidský sádlo a denně, či obden měnit tu vodu, třeba to bude dražší než ten filtr a topení dohromady, ale to já nevím, když jde o ryby, udělám nejeden zásek do rodinnýho rozpočtu. Píšu to trochu rozšafně, tak mě prosím neber hned za všechna slova co jsem napsal. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 17:32 Žena Mejtys [7] Re: ŽANETA
Podle nového regulačního zákona budou ti, kteří šetří na spotřebě elektřiny platit víc. Takže by nakonec mohlo být výhodné to topítko a filtr pořídit a rybička by to jistě také ocenila. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 17:23 ŽANETA Re: romant
No podmínky asi podle Vás zkušených nebudou nic moc je to malé akvárko asi na 3 litry, kamarádka už má betku dlouho v kouly a neměla problém. Tak jsme si ho také pořídili, velké akvárium jsme nechtěli k vůli spotřebě elektriky na vzduchování a vytápění. Něco jsem tady načetla, tak jsem letěla do zverimexu, že něco přikoupím na úpravu vody dali mi tam aquatan a ten mech Aegagrophila, chtěla jsem i živou rostlinu, ale měli tam takový frmol,že se neměli čas věnovat a navíc mi to do toho malého akvárka rostliny rozmlouvala, když jsem se jí zmínila o té časté výměně vody jak zde mnoho z vás píšete, tak na mě koukala jako když jsem spadla z višně. Podle mého názoru, ale problém bude v té vodě a výměně, tak si myslím, že když je to bez vzduchování, tak se ta voda nemá z čeho okysličovat. Beťák je v té velké sklenici už neleží na boku, ale drží se pořád u dna a občas vyplave se nadechnout, asi ho ta změna vody trochu postavila, uvítám jakékoliv rady, ale pokud možno bez nákladů na elektriku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 09:45 R Muž romant [27987] Re: ŽANETA
Problém je v nevhodných podmínkách, podívej se do atlasu, na kartu daný ryby a sama si odpověz na otázku, podle toho co máš doma, jestli je to tak jak má být. ;-) Denně měnit 1/3 objemu vody, teplotu ne nižší 25 st. akvo přikrytý, živý rostliny, nepřekrmovat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 09:43 Muž Legioix [574] Re: ŽANETA
Nevhodné podmínky? Nic nepíšeš o tom jaké je akva a jaké je v něm zařízení. Na samce a dvě samice bys měla mít aspon akvárium o velikosti 30l. filtraci, topení a také živé rostliny. Pokud to nemáš, tak aspon měn denně 1/3 - 1/2 vody za novou. Odstata nemusí být den, ale stačí ji nechat jen pár hodin odstat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2016 09:39 ŽANETA – BETA BOJOVNICE
Dobrý den, jsem začátečník pořídila jsem si akvárko barevné kamínky, umělou kytku a jeskyni, samec mi do dvou dnů umřel-zdálio seže nafouklé břicho, voda byla odstátá přes noc než jsem ho do ní dala, krmivo granule-vše zakoupeno v jednom zverimexu. Dostala jsem tedy nového samce a k němu přikoupila dvě samičky, sameček od začátku se schovával do jeskyně a opět do dvou dní už vypadá na chcípnutí-poléhává na dně, dala jsem ho od samiček do sklenice. Samice vypadají v pořádku. V čem může být problém?? Předem děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2016 16:53 Žena Mejtys [7] Re: Simona
Ahoj Simono, měla jsem s beťákem úplně stejný problém. Všichni tady na fóru mi pomohli. Jak mi napsal romant: Prosperující rybu ve třech litrech (můj případ) nikdy mít nebudeš. A měl pravdu. Dokud byl v provizoriu, tak se mu plíseň po každém vysazení léčiv (esha 2000) vracela, ikdyž jsem měnila vodu denně. Dokonce jsme přišli i o kousek zaplísněné ploutvičky. Ještě mi romant poradil, že mám kvůli teplotě přišoupnout akvárium k topení, zakrýt a na teploměru hlídat teplotu kolem 28. Po zaběhnutí 20 litrového akvária (set od Dennerle s dokoupeným topítkem) jsem beťáka přenesla a zatím (sice teprve týden, ale to už je rekord) vypadá zdravě a spokojeně. Dokonce se mu zacelila dírka v ploutvičce, o které jsem si myslela, že je to nějaký vrozený defekt. Takže vytrvej, trpělivost a vyjde to. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 15:10 Muž Legioix [574] Re: Simona
Může být.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 14:25 Žena drvi [2894] Re: Simona
Ja muzu doporucit 20 l, treba jako mam tady
rybicky.net/nadrze/24055 , myslim tim samozrejme Dvojce B :-D . Je to komplet Nano cube od Dennerle s rohovym filtrem a osvetlenim, pridano topitko (25 W by stacilo).
Jinak zl co sis vybrala jako set by objemem vyhovovalo, jinak akvaria Akvael neznam. Ale urcite topitko pridat, betty potrebuju teplotu 25 -26 st.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2016 14:07 R Muž romant [27987] Re: Simona
Začti se do těchto odkazů, pořídit si rybičku, to chce trošku přípravu, tedy on by se měl začíst spíš přítel. ;-)
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 14:04 Simona Re: romant
Co třeba takovéhle? www.mall.cz/…
A ještě asi blbý dotaz, proč je potřeba to akvárko nechat zaběhnout tři týdny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.01.2016 14:00 Muž Legioix [574] Re: Simona
Lepší je vždy větší akvárium než menš. Jak z důvodu údržby, tak i pro ryby samotné.

Toto je podle mě takové nejlevnější minimum: www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.01.2016 13:55 R Muž romant [27987] Re: Simona
Když přípravek tak třeba eSHu 2000 dle návodu, ale jakmile začneš se správnou péčí, tedy tím co jsem napsal, nebude ani to použití s největší pravděpodobností potřeba. Někde kolem 20 litrů s technikou bude ideál. Teď si hlídej tu teplotu, máš-li možnost klidně ještě více než 25 a denně měň tu trochu vody, než pořídíš to optimálnější akvárko a potom ho nech řádně zaběhnout a nedávej tam rybu dříve než za tři týdny, nezapomeň na hodně živejch rostlin, dokáží hodně se stabilitou vody pomoci. Ten odchlorovač spotřebuj a potom už nech vodu jenom tzv. odrazit, klidně jí natoč přes sprchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 13:50 R Muž afc1886 [14704] Re: Simona
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 13:46 Simona Re: romant
Moc děkuji za rady, chci se ještě zeptat, kamarádka mi poradila nějaký přípravek proti plísním, který se dá koupit ve zverimexu, mám ho koupit a nebo vyměnit vodu, dát odchlorovač jako to dělám vždy a tu špetku soli? Jinak jak jsem psala níže, už mi to nedalo a jdu koukat po celých setech, kolik litrů je optimální, když chci jednu bettu a žádné jiné ryby a ani je rozmnožovat? Ještě jednou děkuji potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 13:43 R Muž afc1886 [14704] Re: Simona
rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Když nemáš filtr,tak musíš měnit vodu každý den,a odchlorovač nepotřebuješ,stačí napustit vodu přes sprchu a nechat chvíli odstát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 13:41 Simona Re: afc1886
Filtr právě nemám a vodu měním celkově tak co pět dní a vždycky kápnu odchlorovač a dvě hodiny počkám - tak mi to bylo řečeno ve zverimexu. V akvárku má malé kamínky a kameny (zakoupené), tu umělou a živou rostlinu. Teď mi to ale nedalo a koukám po pořádných akváriích s filtrem a se vším - chci se zeptat, jaký je optimální objem akvária, když bych chtěla jen jednu bettu, žádné jiné ryby a ani je nechystám rozmnožovat. Moc ti děkuji. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 12:58 R Muž romant [27987] Re: Simona
Tak jasně, je to plíseň, jistě tě přítel poučil jak se o rybu starat, když ti dal takový dárek. ;-) Pokud ne, tak denně měň litr vody a měj tam teplotu ne nižší než 25st. Rybu krm jenom tolik co dokáže do několika vteřin skonzumovat a to jednou denně. Pokud tam není filtrace, tak se té denní, popř. obdenní výměně vody nevyhneš, pokud budeš chtít, aby byla ryba v kondici. Teď při výměně do měněný vody přidej lehouce soli, prostě špetku mezi prsty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 12:58 R Muž afc1886 [14704] Re: Simona
Objem 3 litry,je strašně málo,chtělo by to větší akva.Co filtr máš nějaký?Vodu měníš jak často?Umělou rostlinu zahoď,ta do akva nepatří a nahraď ji živou.Napiš co nejvíc o akva,nebo ještě líp založ prezentaci.Zatím měň každý den jednu třetinu vody. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2016 12:36 Simona – Prosím, co to znamená
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, dostala jsem od přítele bettarium o objemu 3l (snad me za to neukamenujete). Mám samecka, je akcni, potravu přijímá, ale dneska ráno jsem mu na konci ploutve zpozorovala jakoby bily vacek, snazila jsem se vyfotit. Je to znamka nejake plisne? V akvariu ma jak umelou tak zivou rostlinu - mech zakoupený ve zverimexu. Předem děkuji za pomoc :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:07 Muž NASREDDIN [1383] Re: Alex
Absence filtru se dá nahradit dostatečným množstvím rostlin a pravidelnou výměnou vody, ale 5 litrů je opravdu málo.
To chce zlepšit co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:06 R Muž romant [27987] Re: Alex
Ano, denně vyměnit tu 1/3 objemu, svítit normálka 8 hodin denně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:05 Alex Re: romant
Takže mám každý den odliat 1/3 vody a priliat tretinu čistej? Može to teda byť tou vodou? nemože to byť tým že ma moc svetla? umelého svetla..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 21:03 Alex Re: NASREDDIN
Bettu mám zatial asi 5 týždnov, v cca 5l akvárku, je tam sám s rastlinkami a kamenmi, časom mu plánujem akvárium zvačšiť a prikúpiť samičky. Jeden pán v akvateristike mi povedal, že na začiatok a zoznámenie mu menšie akvárium stači, ale všade som sa dočítala že je to málo.Teplotu vody kontrolujem a udržiavam cca 23-25 stupnov. Filter nemám , vodu čistím tak že rybku dám do pytlíka s odstátou vodou, vyčistím akvárko, napustím novou odstátou vodou s prípravkom pre Betty, rybku v pytlíku vložim do vody pre vyrovnanie teploty a po chvílke tam rybyčku preložím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:59 R Muž romant [27987] Re: Alex
Denně tu 1/3 objemu a teplotu zvýšit, klidně na 28st. Jinak to co napsal kolega o té registraci, to je podepsání hodné. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:58 Muž NASREDDIN [1383] Re: Alex
Tak to je první chyba.
Vodu měnit jen po částech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:57 Alex Re: romant
Teplotu vody mu stále kontrolujem a udržiavam cca 23-25 stupnov.. :-( vodu mu mením naraz cca 2x týždenne, ale vždy naraz, neodlievam len tretinu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.01.2016 20:54 Muž NASREDDIN [1383] Re: Alex
Takže klasická odpověď.
V jakém a jak dlouho založeném akvárku se betta nachází?
Jaká je teplota vody, jak probíhá údržba (výměny vody, čištění filtru, odkalování)?
Ono se to bez představy o péči, docela blbě hádá ;-).
Že by bylo ideální se registrovat a zřídit prezentaci je docela jasné.
Nebo aspoň fotky akvárka, ať víme, o čem radíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:51 R Muž romant [27987] Re: Alex
Teplotu na min. 25 st. Denně měnit 1/3 objemu akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.01.2016 20:47 Alex – Betta- ztráta barvy
Ahojte, prosím vás nutne o radu. Mám doma Bettu- tmavo modrú,, a od včera večera začala rapídne strácať farbu. Hlavičku a bruško má už uplne priesvitné, plutvičky má modré. Je hrozne zmatený, naráža do rastliniek a do skla, bojí sa ma a skrýva sa. Pritom vždy ked som sa čo i len priblýžila k akváriu, hned bol na skle a hrozne sa tešil..Netuším z čoho to može byť, nie som žiadny odborník, no moju rybičku hrozne lubim a nechcem o nu prísť. Budem vdačná za každu odpoved.. sad sad sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.01.2016 16:43 R Muž romant [27987] Re: pankito
Řeš to hned, jinak se naplní předpovědi Turbínky a bude to zbytečný zklamání.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.01.2016 15:55 Muž Legioix [574] Re: pankito
1. Počty a druhy ryb. Pro většinu z těch co tam máš je to malé.
2. Mušli pryč.
3. Kameny od moře nejspíš budou vápencové. Zkusit octem a pokud budou šumět, tak také pryč.
4. Anubias bych dal na kořen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 15:40 Muž pankito [0] Re: Turbínka
Dobře, díky za rady a chci se zeptat na tu svou nádrž, co konkrétně je třeba změnit. Substrát mám hrubší, protože je z pískovny (křemičitý) a odkaluji 1x týdně (před založením mi akvaristi řekli,že i s tímto substrátem to v poho půjde). U rybiček vím, že není úplně nejlepší mít pomalé rybky (paví očka) s těmi rychlejšími (parmičky čtyřpruhé a mechové), protože by se mohly otravovat, ale snáší se v pohodě. Navíc nejsou tak velké, jak rybičky.net říkají a prodejce se dušoval, že už nevyrostou.
Rostlinky mám namíchány od akvaristy, nenáročné, rychlerostoucí (egeria) i pomalé (třeba anubis nana nebo echinodor). Rostou pěkně, jediným problémem je ruducha, které bylo orpavdu hodně, ale už konečn ustupuje. Zatím jsou rybky bez nemocí, doufám, že to tak teda zůstane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   19.01.2016 15:16 Žena Turbínka [2558] Re: pankito
Vypadá to na jizvy z bitvy, i ploutve jsou dosti potrhané. V takovém plivátku ji dobije jako Berlín velmi rychle, nemusí přežít ani do zítřejšího rána... Ryby separovat, hezky zatopit (25 - 28°C), samici přidat rašelinový výluh (Torben) a denně měnit 1/3 vody. Do blízkého budoucna zařídit pořádné bydlení, pro dvě betty alespoň 54 l a osázet kytkama, ať na sebe nevidí, ideálně přidat i samici (do té 54, ne do tohodle plivátka) nebo ryby vrátit zpět do obchodu. Jinými slovy - znovu a lépe :-)
Edit: Teď koukám i do prezentace, hlavně ani jednu z těch bett nedávej do "Jezerní kotliny"!!! Ta nádrž je v mnoha ohledech hodně za hranou, zasloužila změnu osádky, dna a rostlin, jinak brzy budeš psát ty za sebe do vláken o nemocech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.01.2016 15:09 Muž pankito [0]
Fotka k příspěvku Zdravím, prosím o určení diagnózy z fotky - přítelkyně má betty v akva bez filtrace, samičce se 5. den po zakoupení na aquatera Brno začalo tohle objevovat. Co s tím?
pankito
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2016 13:39 OMa Re: romant
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak dva dny jsem nekrmil a zdá se mi, že nafouklá je stále. Sice mi připadá, že o trochu méně, ale to může být jen mé přání :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:44 R Muž romant [27987] Re: OMa
2 dny bych nekrmil a bude se vidět, kam se to posune.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2016 12:36 OMa – Něco je špatně
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, mám svou první rybku Bettu společně s antíkem asi 14 měsíců v nádrži 50L, světlo 10h denně, živé rostliny, řasokoule, lávový kámen, křemičité černé dno, krmení viz. foto (sušené pro betty, suš. komáří larvy a tablety pro antíka - žere mu je. Ph 6,2 - KH 2 NO2 v nejnižších hodnotách, avšak dnes jsem si všimnul, že je na bříšku nějaká nafouklá. Jasně, přečtl jsem si něco tady na stránkách a tuším vodnatelnost, ale raději si nechám poradit. Přip, jak dál postupovat - karanténa? Baktoppur? A nebo je to jen moje fantazie - jinak rybka je aktivní a i krásně žere, tak nevim.
Edit- Jinak měním vodu, každý týden rsp 35-40% vody a odkaluji dno.
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [37] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100425x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=1801