Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 97 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 20:02 host Re: Tereza
Samozřejmě, že to byla voda s Co2. A rozhodně nebyla dlouho otevřená. Dali jsme ji tam ihned po otevření. Ještě po 10 min byla živá. Nevydrželi jsme to a museli ji zabít drsnějším způsobem. Zabíjení ryb pomocí minerální vody rozhodně nepovažujeme za humánní!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:55 Tereza Re: host
Co? coze Nebyla dlouho otevřená, že vyprachaly bublinky? Měla by být mrtvá do 30 vteřin!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:42 Muž Yirka [9118] Re: host
Je to perlivá minerálka s CO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:36 host Re: host
Dali jsme jí do té minerálky, jak jete radili. Ryba už je tam cca 5 min. a pořád žije. Co máme dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 19:02 host Re: oldkiwinka
Včera myslím ještě žrala. Dnes jsme ji odlovili do karantény a už nežere, ale to je spíš asi tím, že je ve stresu z jiného proztředí.

Edit: Při odlovu jsme si všimli, že ryba má zježené šupiny, čož ve vodě není dost dobře patrné. Oči má také vypouklé, ale protože máme jen jednu rybu tohoto druhu, těžko se posuzuje, zda je to normální, či už ne. Pravděpodobně se tedy jedná o vodnatost, kterou již nelze vyléčit a budeme muset rybu usmrtit. (Nešloto ale udělat dřív, dokud jsme si nebyli skutečně jisti, že to vylečit nelze - dát jí do vody s CO2 můžem jen jednou a neradi bychom se pak dočetli, že rybě šlo pomoci.Tak doufáme, že to bylo správné rozhodnutí...) Děkujem všem za pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:35 oldkiwinka Re: Joecz
U vodnatelnosti se, pokud vím, nemusí projevovat všechny příznaky. Zn.: Žere ta betta?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 18:20 Joecz Re: host
Já bych řekl, že to vodnatelnost není. Ta ryba není vybledlá ani nemá zježené šupiny. Tipoval bych to spíš na nějaký nádor, ale to nic nemění na tom, že by se měla utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2008 17:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Tereza
Platí i pro ty, kteří mají návyk házet do WC ještě žijící rybky! :-|
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   15.06.2008 17:10 Tereza Re: host
Pořídit si jakékoliv zvíře znamená i převzít zodpovědnost za jeho zdraví a život. Nechat ji trápit se, pokud neexistuje lék, a ohrožovat tím všechny ostatní ryby v akváriu - to snad může jen sadista. Zvířata nepřinášejí jen radost, jsou i smutné chvíle a NA VÁS je zodpovědnost za správné rozhodnutí. Není fér nechat ji se trápit jen pro vaši "citlivost". Nejlepší usmrcení je podle mně přelovit rybku do sklenice s minerálkou. Otrava CO2 nastane velmi rychle, bez bolesti, ve vodě. Hoďte ji tam, přikryjte utěrkou, když se nechcete dívat. Rybka trochu šplouchne a je konec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:56 host Re: oldkiwinka
Víme, že se trápí, ale zabít jí fakt nedokážeme. Ne těchto stránkách jsme se dočetli, že pomáhá Prnicilin. Nemáte s tím někdo zkušenost?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:43 oldkiwinka Re: host
Proč ji nezabijete? Vždyť se bude jen trápit. Raději odlovit, od čeho se to také jmenuje "infekční vodnatelnost"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:36 host Re: oldkiwinka
Asi jí budeme muset nechat dožít. Neohrozí to další ryby v akvárku? Jsou známé nějaké příčiny této nemoci, když už na ní neexistuje žádný lék. Jak dlouho bude prpod. ještě žít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:35 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Mrakoplash
Přesně tak. Zlikvidovat a ukončit trápení. V příroě by ho taky někdo dávno sežrel. U dovozových bet se musí počítat s tím, že je velká promořenost kdejakou chorobou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:30 oldkiwinka Re: host
Pokud má rybka vodnatelnost, už ji nic nepomůže, jen ji budete trápit. Smrt ji jen uleví. Kdyžtak ji udělejte hrobeček na zahrádce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 15:28 host Re: Mrakoplash
Nějaká optimističtější rada by neblyla? chcem to aspoň zkusit, prosím. Zabít jí nedokážem, aspoň něco, co tiší bolesti. Máme jí vyndat ze spol. akvárka? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.06.2008 14:55 R Muž Mrakoplash [1776] Re: Malapa
Tak nejdriv utratit, pak splachout.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:51 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: host
Spláchnout, ať se netrápí. Podle mě je to taky vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 14:34 oldkiwinka Re: host
Podle mne spíše o vodnatelnost, kdyby to byl zánět plynového měchýře, tak plave nekoordinovaně hlavně na boku, spíše břichem k hladině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2008 13:56 host – bojovnice pestrá - nafouklé bříško
Fotka k příspěvku Zdravíme. Potřebovali bychom poradit. Asi rok máme samečka bojovnice pestré ve společné, 54litrové nádrži (1bojovnice, 2 čichavci líbající a 1 sumeček a 1 mečovka). Asi tak před měsícem jsme zpozorovali, že se bojovnici zvětšuje bříško. Původně jsme si mysleli, že je překrmená, ale bříško se jí pořád zvětšuje - vis foto. Nevíme zda se nejdná o vodnatost, infekční zánět plynového měchýře,či něco úplně jiného. Dějujem za odpovědi.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 13:49 veronika – Re: Joecz
Kdyby to byla tuberkuloza, co by to pro mě znamenalo? Může se tahle bakterie pořád ještě vyskytovat v akvárku a když si teď mrtvá rybka plave někde v kanalizaci? :-O Takže beta má ,,jen´´ plíseň? Moc děkuju všem za rady ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 12:23 Joecz Re: veronika
Nechci strašit, ale podle těchle symptomů bych to tipoval na rybí tuberkulózu ( rybicky.net/nemoc/mycobacterium ). Ale ta betta vypadá na plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 11:10 veronika Re: Joecz
Nemám, pořád se někde schovává. Nemůže to mít souvislost s jinou rybkou, která mi nedávno umřela? Hrozně pohubla, zprohybala se jí páteř a trošku vypoukly oči. coze Aby mi tam neřádilo něco horšího než plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2008 09:21 Joecz Re: veronika
Lepší foto nemáš? Ale vypadá to ne něajakou plíseň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 21:08 veronika Re: Tonys
Jediný co sem vypozorovala je, že je míň aktivní. Vlastně se jenom vyskytuje někde v růžku u hladiny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 15:48 Muž Tonys [16] Re: veronika
Má ještě nějaké symptomy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 13:42 Žena bucliik [99] Re: veronika
Ahoj, v nemocech nejsem znalá. Ale protože se nikdo nehlásí tak to zkusím. Mohla by to být plíseň-na léky pokoukni tady v odkazu nemoci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2008 11:42 veronika – Betta je nemocná - pomoc
Fotka k příspěvku Prosím o radu - mojí bojovnici se udělal takový bílý povlak na tlamičce....Co to může být popřípadě jak to léčit? :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 19:48 marek Re:Barča
Blbosť ne Betta žije 2-3 roky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 19:42 barča Re: pavliina
Já jsem měla už 4 betty splendens samečky. Vim proč reaguji na zrcátko. /rotože jsou agresivni (samec na samce, ne samicka na samicku ty se snesou v poho). Vsichni 4 samečci mi taky polehavali. A pak jsem se dozvěděla že žijí jen 4 měsice max. 5 měsicu. Takže když maš starši samečky (pozna se to vyraznym vybarvenim), tak už uz vlastne doživaji. Mě vydrzeli až 3 měsice. A ty bubliny, tak to staví na stara kolena bublinove hnizdo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.04.2008 14:24 @ Re: jankop
Zrejme jste mi pomohl rozlouskonut muj problem. Me se to stalo s myma dvema Bettama (sameckem a samickou). Protoze jsem jim bez kryciho skla zvysil teplotu (kvuli bakterce) na 30 stupnu a doma sem mel "jen" 24. Nejdriv sem myslel ze to zpusobili ty leciva ale protoze to nepostihlo jiny ryby bylo mi to podezrele. Vy jste uhodil hrebicek na hlavicku a pritom se tahle informace neda nikde vycist. Diky. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 13:58 Žena pavliina [50] Re: pavliina
Tak dneska vypadá ještě hůř :-( Tu napadenou ploutvičku - je to ta malá, co má za žábrama, má už polorozpadlou a už jen polehává sad Ale na zrcátko stále reaguje ale nechci ho tím vysilovat, tak mu ho nedávám. Ta ploutvička, kdyby se uzdravil, ta by mu dorostla? A je to normální, že se takhle rozpadla? A nemám mu zvýšit teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 12:03 Žena pavliina [50] Re: Joecz
Koupila jsem Mycopur od Sery, tak uvidím, teď už jen budu čekat. Zatím na zrcátko reaguje ale jakmile ho dám pryč hned polehává, přijde mi, že se jí asi ztěžka plave nebo tak, je to možné? Včera večer to měla malilinko na ploutvičce, dneska už se to zvětšilo a trošičku to má i na těle ale fakt maličko sad Ale překvapilo mě, jak to přišlo najednou ze dne na den. Jeden den v pohodě a druhej den už polehává :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:31 Joecz Re: pavliina
Pokud je to jen na ploutvi, tak se v KRAJNÍM přípdě dá odstřihnout. Ale mělo by to jít celkem dobře vyléčit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 11:14 Muž Jurasek [137] Re: pavliina
Když se léčba začne včas a dobrými léčivy, tak je hodně velká pravděpodobnost, že se rybka bez problémů vyléčí. Určité riziko přenosu plísně tu je, ale nevyděl bych to tak kriticky. Chce to pozorovat. Ať se daří :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.04.2008 08:17 Žena pavliina [50] Re: jankop
Dneska ráno beťák stále polehává ale všimla jsem si, že má na ploutvičce jakoby takovou bílou pavučinku :-( , vypadá to jakoby tam měl přichycený kus peříčka Co by to mohlo být? Mám mu trošku přitopit, doma mám preventin, mám zkusit ten? Průvan nad akva nemám, mám tam krycí sklo. Na zrcátko pořád reaguje. Dneska mu pořádně odkalím, včera jsem to nestihla.
Dočetla jsem se, že to bude asi plíseň sad Dneska skočím koupit nějaké léky. Jaká je tu šance na uzdravení? A ještě je tu šance, že bych si tu plíseň zanesla do druhého akva? Krmila jsem totiž mraženýma patentkama ze stejného sítka :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 22:39 jankop Re: pavliina
Jako malej kluk jsem měl párek bet a obě začaly polehávat. tehdy nebyl internet a já volal do zoologické zahrady. Je to směšné, ale kupodivu jsem dostal naprosto správnou odpověď. Bety můžou žít v bahně, jsou to velmi odolné rybky. Jedna věc jim ale dělá problémy. Velký rozdíl mezi teplotou vody a vzduchu nad hladinou. Já tehdy neměl krycí sklo, doma zima a bety nastydly. Je to bohužel asi nevratný proces, nějaká porucha rovnovážného ústrojí a labyrintu. Nemáš "průvan" nad hladinou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:40 Žena pavliina [50] Re: Yirka
Jojo, zrcátko mě teď taky napadlo a reaguje. Tak se nemusím bát, když na zrcátko je čilej? ;-) Ale proč takhle polehává, když odstraním zrcátko? Tohle nikdy nedělal :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:39 Duny Re: pavliina
Pokiaľ nemá žiadne príznaky chorôb, tak mu asi nič nebude. To betty robievajú (samozrejme sú výnimky).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:36 Muž Yirka [9118] Re: pavliina
Zkoušelas ho "nabudit" zrcátkem? Reagoval?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2008 15:20 Žena pavliina [50] – Polehávající beta bojovnice
Ahoj, dnes jsem přišla z práce domů a našla jsem samečka beťáka polehávat po dně :-( Zkusila jsem ho nakrmit a žere, jen mi přijde, že se často nadechuje a jakoby pouští bublinky. Polehává, na filtru, na kořenu nebo na zemi. Zkoušela jsem i testy vody a hodnoty jsou: NO3 - 20, NO2 - 0, GH - 14, KH 8, PH - 7,2. Raději jsem mu vyměnila asi 4 litry vody. Poradíte mi, co to s ním je a kde hledat příčinu? Praskla mi žárovka v lampičce, takže se asi od rána nesvítilo ale předpokládám, že to s tím nemá co společného. Děkuji za všechny rady...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 22:11 Janča Re: Alena.sv
Kapky už jsem nestihla koupit,bylo pozdě...Dík...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.02.2008 20:08 Žena Alena.sv [89] Re: Janča
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.02.2008 14:06 Janča
Moje rybka má tmavě šedivou až černou barvu na ploutvičkách,vypadá to jakoby to byla plíseň...Drží se u dna a nechce moc jist...Poradí mi někdo???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 08:25 R Muž Silent [5949] Re: Dana
Možná by mohl pomoci přípravek eSHa 2000. Je třeba začít s terapií co nejdříve.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2008 08:05 Dana
Prosím pomoc,
mému bojovníčkovi se po roce a půl chovu objevil na hlavě, kousek za okem vřídek. Nejřív do vypadalo, že se nějak poranila a měla tam krvavý vlíček a odchlípnutou šupinu. Dala jsem ji do karantény, ale šupiny v místě dál odpadávaji a objevil se zarudlý vřídek. Nevím co s tím. Betta je apaticka a vůbec nejí. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 19:10 Anonym Re: TomášB
9 z 10 bett podezřelých z vodnatelnosti má rozpadlá játra. A ta poslední má rozpadlé všechny ostatní orgány. Ty ryby jsou otrávené majiteli, kteří se o ně nestarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:40 Žena ufinka [28] - AsieRe: TomášB
Vodnatelnost po zkušenostech už neléčím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:36 rolandmynar Re: TomášB
Proč jsi smazal prezentaci těch tvých superakvárek? Co bys čekal od rybky, kterou chováš ve dvoulitrové lahvi? Zvlášť když tam chceš ještě přihodit Ancistruse. tone A to jsi měl v poznámce, že jsou tvoje láska. Kdyby neměla vodnatelnost, tak by tě musela nakopnout. Myslím, že její smrt bude pro ni vysvobozením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 18:30 Muž TomášB [12] Re: PaDa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Proč zorvna betta?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2008 17:33 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: TomášB
Na akvaristovi se to nedávno také probíralo. www.akvarista.cz/… Byla tam zmíněna osobní zkušenost, že v první fázi se dá použít Bactopur direct. Ale to už ta betta asi nebude... :-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [97] 99

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100191x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=4801