Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Betta splendens - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 80 Přejít na další stránku   1  
Betta splendens - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:43 R Muž romant [27987] Re: Fišík
Nastuduj pár stránek a poznáš, jak se vyvarovat chyb a napříště už to bude lepší.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 20:36 Fišík Re: romant
Bohužel dnes moje betta umřela. Děkuju romantovi, že mi chtěl pomoc. sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 21:36 R Muž romant [27987] Re: Fišík
Začít s vodoléčbou, rybu vyfotit, ať je zřejmý jestli je to krupička nebo nějaká plíseň. Základem je dobrý prostředí v akváriu. Teplotu ne méně 25 stupňů, filtraci, nebo obdenní výměnu vody, živý rostliny, krycí sklo, nepřekrmovat atd. neznáme Tvoje akvárko a jak je starý, to je taktéž při dotazech obdobného typu podstatná záležitost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 21:29 Fišík – bílé tečky
Dobrý den,
moje betta má na sobě bílé tečky a je malátná. Koupil jsem ji před týdnem.
Doufám, že mi někdo poradí čím to může být. :-( Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:12 R Muž romant [27987] Re: Golem
Ta ryba toho za tu dobu co u Tebe pobývala měla docela dost za sebou, tak bych to spíš viděl na úhyn v důsledku pobytu v nevhodných podmínkách(nevtrdím že současných), což samozřejmě k tomu event. infekčnímu zánětu plynovýho měchýře mohlo přispět. Jak o akvárko pečovat již snad víš, tak si dej nějakej čas bez ryb, nech všechno běhat a tak po týdnu bych do toho šel znovu a tentokráte již s jistě lepším výsledkem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 18:04 Golem Re: Golem
Golem před hodinou zemřel. Podle atlasu nemocí by to mohl být infekční zánět plynového měchýře, ale nesedí na to změna barvy. Nevíte prosím alespoň o jakou nemoc se jednalo? Abych věděl alespoň pro příště.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2012 18:59 Golem – Po Velikonocích
Dobrý den. Když jsem se vrátil po dvou dnech domů, Golem měl celé tělo do běla ( kromě ploutví ), polehával u dna, a když jsem mu chtěl dát jídlo, choval se jako opilý, chňapal po jídle, ale nedařilo se trefit. Dnes jsem mu vyměnil vodu, ale on se stejně dál válí u dna, a když ho vylákám z jeho jeskyňky, ocas mu hned začne klesat až je skoro kolmý ke hladině. Mám ho tři měsíce a 11 dnů, z toho asi 2 měsíce v novém větším akv. 25l. Nevím co mám dělat a cením si každé vaší rady.

Jinak teplotu má stálou 26°C a filtr měl celou dobu zapnutý, ale světlo jsem shasnul. Mohlo by to být způsobeno jednou rostlinou, u které mi trochu uhnívají listy? Nebo takovou asi hnědou řasou, která mi roste na skle, kamenech a rostlinách?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:30 Žena petulinakk [2016] Re: Katka
Podle mého názoru ta boulička může být způsobená tím, že mu ve stáří selhávají funkce některých orgánů, a může se v něm něco hromadit... nebo je opravdu nemocný, protože oslabení (staří) jedinci už prostě nemají takovou odolnost a podlehnou "věcem" kterým by zdravé zvíře odolalo... vždyt i lidé často ve stáří zemřou ne přímo na stáří, ale na komplikace s ním spojené... výsledek je ale stejný, bohužel :-(
Držím palce at to zvládnete, neměla bych být vámi výčitky že jste udělali něco špatně, a at se brzo těšíte z nového betťáčka.
Snad se ještě přidá s názorem romant :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:22 Katka Re: romant
Děkuji Vám za názory ... asi opravdu nadešel jeho čas .. .jen mě do toho děsí ta boulička na boku a to, že polehává na boku, říkala jsem si, že je třeba nemocný a že bych mohla ještě pomoci :-( děkuji za radu jak šetrně ho utratit :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:17 R Muž romant [27987] Re: Katka
Pokud se beta dožije 2 let, tak to bych viděl jako velmi slušnej standart a když uvažuji, že v tom zverimexu už byla třeba kolem jednoho roku stará, tak ten další rok života u vás mě dává ten čas. Jinak opět souhlas s kolegyní.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.04.2012 09:11 Žena petulinakk [2016] Re: Katka
Často tu majitelé bett řeší problémy způsobené pobytem v nevhodných podmínkách, ale pokud se u vás měl přes rok dobře, a nic se nezměnilo, je prostě nejpravděpodobnější že už je to dědeček, i když samozřejmě na 100% to nemůže říct nikdo.
Pokud se jeho stav už nějakou dobu nelepší, tak bych mu pomohla tím že bych ho šetrně utratila - např. v perlivé vodě, at se netrápí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 09:06 Katka Re: romant
Když jsme ho dostali vím, že jel k nam primo ze zverimexu, ale jak dlouho byl v obchode to bohuzel nevim ... Je mi ho strašně líto, ráda bych mu pomohla, ale nevim jak. Koukat se na nej, ze pomalu umira je opravdu smutne sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 08:58 R Muž romant [27987] Re: Katka
Jsem stejného názoru jako kolegyně, přede mnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 08:57 Žena petulinakk [2016] Re: Katka
Píšeš že ho máte přes rok a dostali jste ho darem, takže nejspíš ani nevíte jak starý byl když jste ho dostali... je opravdu možné že už prostě nadešel jeho čas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2012 08:53 Katka – Betta umírá??
Dobré ráno. Dostali jsme Bettu darem v takovem to malem stolnim akvarku. Je to již přes rok co ho máme a měl se opravdu čile k světu (teplotu vody 25 stupnu, neprosla ani zadna zmena v umisteni akvaria, rozhodne neni v pruvanu, vodu mením celou pravidelne 1 za tyden). Ted jiz dva dny leží u dna na kaminkach na boku a stěží vyplave na hladinu aby se nadechl, ma boulicku v podbrisku, ale normalne žere. Prosím o radu zda mu mohu pomoci? sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Tu vodu nemusíš nějak dlouhodobě nechávat odstát, bohatě postačí 2 hoďky vytemperovat a už měníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 22:24 jackeee Re: romant
To nemám, už jsem dala odstát vodu a ráno měním. Držte mi palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:11 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Pokud ten bactopur nemáš doma, tak bych do toho neinvestoval a zaměřil se hlavně na ty podmínky v současným akva a zůstal jenom u té vodoléčby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:00 jackeee Re: romant
To akvárko je velké a rozpůlené, v druhé polovině je druhá Betta. Jedinou možnost, kam nemocnou dát, je cca 5L akva, kam nenacpu ani topení, ani filtr, takže si nejsem jistá, jestli by měl ten baktopur cenu..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:48 R Muž romant [27987] Re: Nympheas
Já o něm, jako o jedný variantě přeci píšu, jenom doporučuji jeho separé použití, protože jak píšeš, tušíme jak to dopadne, tak ať se zbytečně to akvárko kde ta rybka je doposud nelikviduje, protože tam jistě velmi záhy příjde rybka jiná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 20:38 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: romant
Možná když už začla s eSHa bez efektu,nebylo by vhodné zkusit ještě ten bactopur?Je to razantnější léčivo.Stejně oba asi víme jak to dopadne..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 19:47 R Muž romant [27987] Re: jackeee
Vzhledem k tomu, že už s tím bojuješ druhej měsíc, tak je stále někde chybka a ta se jmenuje nevhodný prostředí, kde se mohou rozjet všemožný choroby včetně té bakterky. Ono byť je eSHa 2000 šetrný léčivo, tak je to pořád léčivo a jeho několikanásobným použitím se lehce způsobí na stabilitu nádrže, takže já za sebe doporučuji aktivní vodoléčbu a pokud se stav lepšit nebude, tak aplikaci silnějšího kalibru v podobě bactopuru od sery, ale je třeba mít na paměti, že se tím vyvraždí nitrifikační bakterie v nádrži, kde se použije a to je opatření proti smyslu toho zlepšování podmínek v nádrži. Takže pokud léčit bactopurem, tak v oddělené nádrži jenom se vzduchováním. Ještě je zde možnost nedělat nic, aplikovat pouze vodoléčbu a nechat tomu volnej průběh a ať už to dopadne, jak to dopadne, brát to jako poučení pro příště, možná drsné, leč taktéž realizovatelné.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 19:35 jackeee
Fotka k příspěvku Ahojte, tak jsem tady zase pro radu :( Můj Beťáček má rozklad ploutví a já to nezvládám zastavit..už jsem i protáhla léčící kůru o dva dny a je to horší a horší. Používám eSHa 2000, jednou už to zabralo, ale teď se mu nějak nechce uzdravit. Voda by měla být v pohodě, dělala jsem testy, teplota 27 stupňů, 15L akva. Nemůžete mi někdo poradit nějakou jinou variantu léčby? Mám strach, aby mu neodpoadli i ty poslední ploutvičky, to by snad pak už ani nemohl plavat :(. Poraďte prosím. Je to můj miláček :( Děkuji
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 14:40 R Muž romant [27987] Re: Kriss
Začni měnit tu vodu, třeba mu ještě pomůžeš, ale moc šancí tomu nedávám, bohužel.
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 14:28 Kriss Re: romant
Děkuji mockrát, tak to jsem byla asi moc netrpělivá s psaním dotazu,ale když už jsem v tom,teď začal ještě dělat to,že chvílema zběsile krouží bříškem nahoru po hladině a zdá ze mi,že mu začínají měnit šupinky varvu na ,,bronzovou" - normálně je červeno modrý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 14:10 R Muž romant [27987] Re: Kriss
Začni denně měnit vodu, filtr nech puštěnej neustále, teplotu drž na min. 25 stupních, několik dní ničím nekrm, krunýřovce pryč, rostlin není nikdy dost, těch přidat, to jsou takový základní teze co je třeba udělat, aby rybka přežila, není pravda, že se tyto rady v tomto vlákně na podobný situace nevyskytují, chce to více číst.
Edit: rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 14:06 Kriss – Nemocná Betta
Dobrý den,
mám problém se svým samečkem betty splendens. Poslední 2 dny plave/nechává se nadnášet hlavičkou kolmo k hladině,odmítá jíst a jednou začas si lehna na bok na dno a nehýbe se,po chvíli začně trhaně plavat směrem k hladině,pak o kousek zase klesne a tak stále dokola dokuď neskončí ve výchozí pozici,tedy hlavou kolmo k hladině.
Snažila jsem se projít vlákno diskuze docela daleko dozádu,ale nenašla jsem odpověď. Budu vděčná za každou radu.

Betta žije v akváriu o objemu cca 12 l, s malým filtrem-ten pouštím cca 2x týdně na 15 minut,Betta mi při častějším pouštění připadá unavná(možná dělám chybu),s jednou rostilnou a spolubydlícím krunýřovcem.

Ještě jednou děkuji za případné rady. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 11:13 R Muž romant [27987] Re: Anabelka
Ten fishtamin bych dával jednou týdně. Docela dobrý je to aplikovat do krmení, třeba do rozmraženejch a propláchnutecj patentek nakapeš pár kapek a dáváš rybě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 10:07 Anabelka Re: romant
Moc děkuji a ten Fishtamin mám ještě třeba za dva dny dát? Fufíka jsme snad zachránili,už je živej,rejdí po akvárku,ještě ta ocasní ploutev není 100%,ale to chce asi čas.
Ještě že jsme nepřistoupili na to,že nám ho v obchodě vymění.Ti by ho asi spláchly do záchoda.
Řečánku ani Růžkatec nemůžeme vůbec nikde sehnat,včera jsme objeli asi 6 obchodů. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 22:18 R Muž romant [27987] Re: Anabelka
Zítra bych vodu neměnil a vyměnil až pozítří a nitrivec už nepřidával, ale když přidáš taky se taky nic neděje, může dojít k lehkýmu zakalení vody, ale do zítra by to mělo bejt čistý. Ve výměnách pokračovat tak týden, můžeš měnit obden a podle reakce ryb kdyžtak zintenzivnit tu vodoléčbu.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.03.2012 22:14 Anabelka Re: romant
Díky,díky.Ještě dotaz,tu vodu mám měnit každodenně jak dlouho?Ten Nitrivec jsme dneska dali do celého akva,takže zítra při výměně vody zase dáme do nové vody další dávku dle poměru vyměněné vody,je to tak?A ještě ty vitamíny Fishtamin dávat denně,není to na něm uvedene,jak často dávat po nemoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 16:42 R Muž romant [27987] Re: Anabelka
Pokud se ta nemoc podchytila a její vývoj zastavil, tak se stav té rybky bude jistě zlepšovat. Ta následná rekonvalescence za pomoci té vodoléčby tomu bude nápomocna. Ty výměny jsou teď nezbytný, protože použitím toho bactopuru došlo k likvidaci nitrifikačních bakterií. Pořídil bych ty živý rostliny a aplikoval nitrivec na podporu bakterieotvorby. Je možný taktéž dát nějaký vitamíny, buď ve formě komerčního přípravku, třeba od sery fishtamin, taktéž je možný přidat nějaký huminový látky(olšový šištičky, listy mandlovníku, možno dohledat v příslušných vláknech). Jinými slovy zapracovat na kvalitním životním prostoru pro danou rybu. Krmení bych nepřeháněl, aby to zbytečně nezhoršovalo kvalitu vody, to prostředí je pro zdárný pozitivní vývoj do budoucna zásadní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 15:03 Anabelka – BETTY Bojovnice
Dobrý den.
Nakonec jsme dali Bactopur a po 3dnech jsem začala měnit 1/3 nádrže za odstátou vodu.Toto dělám tři dny.Jak ještě dlouho?A pokud přidám ten Nitrivec bude se také takto měnit voda?Moc děkuji za jakoukoliv radu.
Jinak Beťák už je daleko lepší,plave,reaguje na nás i na zrcátko,jen má ještě vrchní a zadní ploutev,jakoby vycuclé nejdou mu roztáhnout.Zlepší se mu tento stav nebo u ž po nemoci zůstane s ploutvičkami takovýto?
Živé rostlinky můžeme nasadit již nyní po tom Bactopuru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2012 14:37 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Ashley
Není to ještě ono. Teplotu držet pro Betty raději na 26°C, mít kryt, topítko, filtr. Světlo pokud jsou tam i rostlinky.
Moc tomu, i když bych si to přál, Bettak se asi už neuzdraví.
Určitě ne při 24°C a ne pokud tam jsou další ryby, hlavně živorodky.
Dalš osazenstvo (pokud myslíš ryby nebo jiný živočichy) neplánuj. Pokud ale máš na mysli plovoucí rostlinky tak ty kup hned.
Zrcátko tam můžeš mít někde z boku nalepené pořád, pokud samec nebude doň zírat celej den.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2012 11:15 Ashley Re: Dawe_CZ
Teplotu držím kolem 24 stupňů.
Budu tedy teď měnit vodu a častěji čistit a až se mi uzdraví ten Betťák, tak mu pořídím nějaké vhodnější osazenstvo do akvárka.
Děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 22:58 Muž MrHu [300] Re: Ashley
Takové akvárium je vhodné možná tak pro samotného betťáka, případně místo betťáka krevetky.. :-) Jak píše Dawe, výměna vody je dost zanedbaná. Čím je akvárium menší, tím hůř se udržujou stabilní podmínky. No a umělé rostlinky nepatří do akvária, ale do kontejneru. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 22:15 Muž Dawe_CZ [34] Re: Ashley
No jak říkám na 15litrové akvárium moc ryb. Příčin úhynu může být mnoho. Jaký přesně živorodky tam máš? Paví očka? Black molly? Živorodky dělají celkem dost bordel (výkaly), a pokud tam nemáš živý rostlinky, nemá to pak kdo přijmat a vše se ti drží na dně a postupně se rozkládá. Odkaluješ taky? Pokud chceš tu bettu zachránit tak měň vodu 1/3 objemu akvária co druhý den alespoň po dobu jednoho týdne, a pak bych doporučil změnit údržbu na výměnu 1/3 vody každý týden a minimálně jednou za 2 týdny s odkalením. Počti si něco ohledně osazenstva ryb tady na fórech. Je tady toho spousty a hlavně bych nasadil živý rostlinky a myslím že by se mohlo dařit. Jakou udržuješ v akváriu teplotu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:56 Ashley Re: Dawe_CZ
Tři živorodky (ale už zbyla jen jedna) a pět malých neonek. V akvárku jsou na dně kaměny a oblázky a několik umělýych rostlin (vše příslušenství biorb). Měním půl akvárka jednou za dva týdny a jednou za dva měsíce měním filtr. Světlo je led diodové ve víčku akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:50 Muž Dawe_CZ [34] Re: Ashley
Na 15l akvárko si myslím trošku hodně rybek.. Kolik tam máš neonek a těch živorodek?? Když tady nemáš fotky ani popis k nádrži, těžko Ti lze poradit. Jak často měníš vodu? Jak často odkaluješ? Máš tam rostlinky? Jaké světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2012 21:39 Ashley – Nemocný betta?
Ahoj, necelý půl rok mám akvárium biorb flow 15 l s příslušenstvím. Mám v něm jednoho samce Betty a pár neonek a živorodky. Bohužel mi živorodky a neonky začaly z ničeho nic (přes noc) umírat. Dvě rybičky postrádám beze stopy. Je možné, že by je Betta mohl sníst? Čím to, že skoro najednou zemřelo několik rybek? A hlavně ten Betta je teď nějak strašně utlumený a pořád mi lehá mezi kameny. Vždy mě to vyděsí, jestli také neumře.
Děkuji za rady.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 21:26 R Muž romant [27987] Re: Šárka
Nasadil bych vodoléčbu v podobě těch 1/3 výměn vody. Krmení bych značně omezil, ty živý rostliny budou nápomocny se stabilizací té nádrže, protože různá plísňová onemocnění jsou jednou z prvních reakcí ryb na zhoršený podmínky v nádrži. Možno použít nějaký protiplísňový přípravek, třeba Acriflavin a společně s tou vodoléčbou by to mělo za několik dní ustoupit. Na Bactopur pozor, jeho použitím se akvárium stane mrtvou zónou, protože likviduje nitrifikační bakterie, takže když už použít, tak v oddělený nádrži, třeba jenom se vzduchováním, jinak je nutný tu nitrifikaci znovu nastartovat a to třeba přípravkem Nitrivec a nebo intenzivníma výměnama vody tu nitrifikaci po několik dní suplovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2012 14:57 Šárka – Betta - plíseň
Fotka k příspěvku Dobrý den,
mám dotaz.Před týdnem jsme si přivezli z obchodu Beťáka,ale je to tak dva dny,co mu začali bělet konce ploutví a dělat na jejich koncích jakoby kuličky-chomáčky a je apatický,nereaguje ani na zrcátko a schovává se i když příjdeme k akvárku my.O jídlo taky dvakrát nestojí.
Ploutvičky má jakoby slepené.
Teď jsme se vrátili z obchodu,kde nám řekli,že to bude asi krupička nebo plíseň a že už byl nakažený při nákupu,máme zkusit dát sůl a pokud to do týdne nepomůže,tak Baktopur.
Betty je ve 20l akváriu s filtací a topítkem.Na dně jsou bílé kamínky a umělé rostliny,ale jak jsme se dočetla,jsou lepší živé,tak pro ně jedeme.
Teplotu vody jsme dali na 27°C,krmíme vločkami pro Bettu a jednou měl granule Atisonś Betta Food.
Máme celé akvárko vydesinfikovat včetně věcí z nich nebo ho máme nechat,jak je a jen denně měnit 1/3 nádržky?
Přikládám foto,ale není to z něho asi moc znát.
Děkuji za každou radu....
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 16:43 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Alice
Určitě ji nech zvlášť v betáriu,múže jít o infekci.Léčba je obtížná.Udržovat čistou vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2012 15:45 Alice – zranena beta
Fotka k příspěvku Dobry den,potrebovala bych poradit,mam betu u ktere jsem zjistila,ze ma ranu ma boku.dala jsem ji do zvlastniho akrvarka ve kterem jsem ju dostala,nevim ale co s ni a bohuzel ma uz akvaristila zavreno. Prikladam fotku, nevsimejte si bilych tecek to jsou bublinky.Prijde mi ze je ta rana docela velka...Mam ji nechat v malem betarku nebo ju vratit k ostatnim rybickam do velkeho akvarka?Nemuze se jednat o nejaky druh parazita?Dekuji moc
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 8   08.03.2012 20:32 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Lenka
Tohle je tu pořád, dokola. Kdy už ta EU tyhle urničky zakáže, co zákon o týrání zvířat?
Jak v týhle kostce chtějí udržet teplotu, kterou tyhle ryby potřebují?
Divím se prodejcům, že tohle vůbec prodávájí. Nejsou to prodejci, ale tupci. Když prodám tenhle paskvil, tak na tom moc nevydělám. Ale když prodám 12l nádržku, prodám k tomu i topítko, filtr, vzduchovací motorek, rostlinky, dno, lampičku. Opravdu jsou to idioti!

Jakmile je jednou Bojovnice zanedbaná, horko těžko se vám jí podaří zachránit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 20:18 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: Lenka
Hypermangan ve větší koncentraci leptá kůži.V koncentraci 2g na 100L vody se používá spíše k desinfekci nově pořízených rostlin,nebo pomůcek,které přišli do styku s nakaženými rybami.Eventuelně lze použít jen jako krátkodobou lázeň.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 15:26 Muž larix [1420] Re: Lenka
Ešte doplním, že kondicionér vôbec nie je nutný a pri tom hypermangáne by som dokonca povedal, že dlhodobý pobyt v jeho roztoku rybe škodí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.03.2012 15:18 R Muž romant [27987] Re: Lenka
Denně měnit polovinu vody a pořídit rybce větší akvárium. Ideál bude 20 litrů s filtrací a živejma rostlinama. Min. teplotu držet na 25 stupních. rybicky.net/atlasryb/bojovnice_pestra
Edit: www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.03.2012 15:15 Lenka – prosím o radu
Dobrý den,syn dostal k vánocům bettu s 2l akvárkem.Poslední 14dní je ryba nějaká bez života,plave skoro furt u dna..nereaguje na sebe v zrcátku jako dřív,na spodní straně má šedivý pruh nevím co to je.Do vody dávám pravidelně hypenmargan a nejaký kondicioner do vody co nám poradili v obchodě.Asi před 14dny jsme ji při výměně vody dali na dno kamínkyy který jsme umyli co malej nasbíral v solné jeskyni.Ryba začala být divná tak jsme je vyndali ale od té doby je nějaká divná.Sice trochu žere ale malej se bojí že mu rybka umře.Můžete poradit co sni?Děkuji sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2012 19:23 R Muž romant [27987] Re: Veronikaa
Obden či denně 1/3.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [80] ...... 99 100

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 100382x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/10015-betta-splendens-nemoc?od=3951