Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 20 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 16:15 jamajcan Re: Andaska
Není vůbec zač. Když to prodavači v elektru řekneš tak, jak jsem Ti to napsal, tak Ti to určitě rád za pěkný úsměv sestaví. Není na tom žádná věda. Se spojkama je to bez pájení a pro průměrně zručného člověka, práce na čtyři minuty :-) Hodně štěstí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 16:06 Andaska – Re: jamajcan
Jezis maria, to mam jako sestavit dohromady jo smich Ja antitalent na techniku, vubec nevim, ktera bije, ale zkusim to dat dohromady, snad doma nevybouchnu coze . To bude mazec :-D Ale chci to mit pekne. Moc dekuji za radu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 15:56 jamajcan Re: Andaska
Zkombinoval bych to s 80 cm LED pásku s čipy 5050, s barevnou teplotou 6000-6500 Kelvinů. Ten umístit do hliníkového profilu, přímo pro LED pásky. K tomu budeš potřebovat zdroj 12V/1A. To můžeš umístit přímo na krycí sklo. Celková cena by měla být okolo 400Kč. V elektru ti poradí se spojkou s konektorem na napojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 15:47 Andaska Re: jamajcan
Ahaaa, tak proto mi to na oko prijde slabe a nevyrazne. A ja prave myslela, kdyz jsem ho vybirala, ze ta cervena to trochu otepli, ale tohle je opravdu nic moc. Ach jo. Kdybych ho trosku ztlumila slo by k tomu jeste neco pridat, aby byly barvy hezci?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 15:37 jamajcan Re: Andaska
Pro kytky super, pro lidské oko, tzn. barevné podání nic moc. Vzhledem k modrým a červeným diodám a takřka úplné absenci zelené složky světla, bych toto světlo přirovnal k zářivkovým trubicím Sylvanya GroLux. Používám v kombinaci s LED osvětlením Sinkor 6000K, které obsahuje všechny barevné složky. Ale je to slušná palba, vhodná jen pro High Tech akvárium. Takže suma sumárum, pro kytky dobrý, pro oko žádná sláva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 14:41 Andaska – Dostačující osvětlení?
Ahoj, nad akvariem viz. moje prezentace mam toto osvetleni: LED osvětlení LFL-CL-800 27 R červená www.rostlinna-akvaria.cz/… . Akvarium je cerstve zalozene a porad mi vrta hlavou, zda je toto osvetleni dostacujici pro rostlinky, ktere v akvariu mam. Prosim o Vase nazory. Dekuji ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 11:47 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: ercan
Počkal bych, až se to vyhřeje (a to nebude dlouho trvat) a pak bych jim to vrátil. Případně bych to vrátil hned, uvidíš, jaká s nimi bude dohoda. A neřeš to s výrobcem, ale tam kde jsi to koupil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.07.2018 11:45 Muž LukšaNM [309] Re: ercan
Ja bych manuální stmívač určitě odstranil, ale přesně jak píšeš, přijdeš o záruku. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2018 11:35 Muž ercan [38] – Světlo Sinkor
Chtěl bych se zeptat na Váš názor k mému problému co jsem zjistil.
Mám koupené světlo Sinkor 105 a k tomu kontroler tc420.
Na zmíněném světle je již o výrobce napevno (bohužel) připevněn na kabelu od světla ruční ovladač.
A teď ten problém: když světlo zapojím pomocí tc420 tak se ten jejich ovlavač (který nelze odpojit,protože je napevno)na tom kabelu začne hodně přehřívat až je horký,že nejde udržet v ruce.
Když tc420 odpojím od světla a to světlo zapojím do zásuvky pouze s tím jejich ovladačem,tak se tento problém neděje. Ovladač je jen vlažný.
Před 5 dny jsem psal výrobci těchto světel co je vedlo k připevnění ovladače napevno,ale stále se nikdo nevyjádřil.
Tak teď mám dilema co s tím.
Když bych ovladač odstranil,tak přídu o záruku.
Co si o tomto problému myslíte? Setkal jste se sním u tychto světel?

Mockrát děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.07.2018 17:10 Muž Miras [111]
Chlapi já nevím, ale je led pásek a led pásek. Stejně tak je teplá bílá a teplá bílá atd. Neříkám nic proti zářivkám, ale myslím, že ledky jsou cestou "dneška". Zatím nemůžu posoudit jak moc jsou led-ky dobré nebo nikoliv, ale rostliny rostou a ryby taky nic neříkali, tak čas ukáže. ahoj
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 15:49 R Muž ctibum [6902] Re: slavko
To pochybuješ správně :) Ale přišlo mi, že PetrJ to zobecnil na všechny LED sakumprdum...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.07.2018 14:12 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ctibum
Silne pochybujem, že v ňom máš LED pásiky, a o tých je reč ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 22:17 R Muž ctibum [6902] Re: PetrJ
Asi bych to takhle nezobecňoval. Mám set Aquatlantis s LED v krytu a třetím rokem jede bez problému...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 22:11 Muž PetrJ [24] Re: Miras
To nebylo vůbec myšleno na tebe, ale obecně. Prostě LED je něco jiného než zářivka a řekl bych, že do krytu nepatří. Jak by mělo vypadat LED svítidlo ukazuje reklama v úvodu tohoto webu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 16:53 Muž Miras [111] Re: PetrJ
tak já neřekl ani slovo za co stojí led, jsem spokojen, jen jsem se ptal jestli použít ten kryt. Už víme, že ne, každopádně z důvodu údržby ten kryt má něco do sebe, ale radši ať to svítí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.07.2018 15:46 Muž PetrJ [24] Re: slavko
Přesně tak. Dát zalitý pásek do profilu, na to difusor, pak do smršťovačky, celé to strčit do krytu a pak už mohu jen nadávat, jak LED stojí za prd
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2018 23:22 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Miras
LEDky potrebujete chladiť a chladiť a potom ešte chladiť. Nie baliť do jedného obalu (zaliaté) a potom ešte do ďalšieho obalu (difuzor). Ventilátor potom len mieša vzduch okolo tých izolačných obalov...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:54 Muž Miras [111] Re: PetrJ
tak krycí sklo nemám, a o chlazení se stará větráček :-) možná, pokud seženu průhledný kryt tak bych ho použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:44 Muž PetrJ [24] Re: Miras
Pokud máš krycí sklo, tak pásek je určitě lepší nezalitý, lépe se chladí a má tak větší životnost. Doporučuje to i přímo prodejce www.t-led.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 21:01 Muž Miras [111] Re: Fantomik
tak jo dík chlapi, kryt nebude :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:49 Muž Fantomik [38] Re: vaaclav
Jé, sorry. Já si nevšiml, že píše o mlecnem krytu (difuzoru). Tam je to až 20%, to máš pravdu. U cireho s malou rozptylkou (mám) je to 2%. A tak se to pohybuje v tomhle rozsahu podle typu krytu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:47 Muž Miras [111] Re: vaaclav
no tak to je zas jiná, jako pouhým okem rozdíl nepoznám, ledky jsou zalité takže je jedno jestli s nebo bez, ale zajímá mě to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2018 20:39 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Fantomik
Schází ti tam 0 nejsou to 2% ale 20% u mléčného krytu možná ještě více. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 20:22 Muž Miras [111] Re: Fantomik
jo pásek je zalitej, tak 2pro by šlo, tak to ty kryty asi použiju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 19:30 Muž Fantomik [38] Re: Miras
Jak pises. S krytem je světlo rovnoměrně rozptýlené. Někde jsem četl, že ztráta je cca 2%. Pokud to dáš do smrstovacky, pak ještě víc. Ale pokud to jsou pásky holé -nezalite, určitě bych je zakrytoval. Konce zaizolovat cirym silikonem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2018 18:09 Muž Miras [111]
Nevím jestli používat a led pásků ty kryty, které mám spolu s hliníkovým profilem. Myslím, že bez toho to svítí víc, ale zase ten mléčný kryt asi bude více rozvádět světlo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 11:04 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Yirka
Já už pamatuju lecos. :-)

V nedávné době, cca 2 roky, synovi odešlo v AQ osvětlení (zářivky), takže několik dní AQ z nouze vegetilo pomocí dvou lampiček se starými žárovkami (každá 40 W). Skoro jsem zapomněla, jak AQ kdysi vypadalo pod žárovkami. Musím říci, že je to dlouho, co jsem měla tak AQ osvětlené, takže teď jsem byla překvapená, jak světlo ze žárovek vypadá parádně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2018 10:47 R Žena Jája [1426] - ŽivorodkyRe: Bella
Super porovnání. Teď to vidím, co mi kromě barev na tom studeném světle vadí. palec
S teplým osvětlením je to AQ nejen hezčí, ale i jakoby prostorově více výrazné. A i LEDky svítí jinak než zářivky, takže i to se podílí na jiném vzhledu AQ. Další mínus je pro mě v tom, že se mi moje nové AQ s LED osvětlením i špatně fotí. Staré AQ mám vyfocené razdva, u nového se navztekám (barvy + hloubka ostrosti). Na tvých "vzorových fotkách" je to dost dobře patrné u studeného světla - fotka je nevýrazná a o zachycení prostoru se nedá mluvit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 14:26 Žena Bella [1047] - RostlinyRe: vaaclav
Ja vim Vaclave - vzdyt to tam i pisu :-) Je to jen takova dokumentacni fotka do plena :-) na pokoukani rozdilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 14:13 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Bella
Je to teplotou barev, já jsem na teplejší odstíny zvyklý, dříve jsem měl trubice 2 x T8 827 pak jsem měl 2 x T5 830 + 1 x 840 a i v čipech jsem zvolil asi (Čína) 2 x 830 + 1 x 865 Rostliny jsou pak krásně barevné, při studeném odstínu to ty barvy sežere, opticky ale studené světlo svítí více. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 11:56 Žena Bella [1047] - Rostliny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Pridam par obrazku tematicky k osvetleni:
- stare akvarko osvetlene tema kvetinacema osazenyma zarovickama ze svetylka z lednicky
- rozdil - stejne akvarko, stejny den, jen rozsvicene bud studene nebo teple zarivky
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 11:41 Muž Yirka [9123] Re: Jája
Já bych řekl, že ten pohled je podobně rozdílný, jako když se přecházelo ze žárovek na zářivky.
(Ale je fakt, že to spousta akvaristů nemůže pamatovat ;-) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 11:17 R Žena Jája [1426] - Živorodky
To ano, ta teplota hraje určitě roli, ale i ten pohled do AQ je nějaký rozdílný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 11:01 Muž Jarry [1437] Re: LukšaNM
Byl jsi o fous rychlejší ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2018 11:00 Muž Jarry [1437] Re: Jája
Podle mě to bude způsobeno bavrou Chihiros má barevnou teplotu 8000k (jestli dobře koukám, nebo se nedělá více verzí), zatímco 840 zářivky 4000k (více do žluta). Vracíme se ke Slavkovu komentáři s experimentováním, při experimentování s LED čipy je možné namíchat si skoro libovolou barvu. Já nedávno použil 6000k čipy, což je někde mezi 865 a 840 zářivkami (spíš k těm 865) a přijde mi to ok, 8000 už musí být hodně studené.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.06.2018 10:59 Muž LukšaNM [309] Re: Jája
Ano, to je ale teplotou barev, kterou si bohužel u hotového svítidla nemůžeš moc vybírat (Chihiros má studenou bílou).
Když stavíš z LED pásků, můžeš si vybírat, studenou bílou, teplou bílou, nebo denní bílou, která je něco mezi... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2018 10:52 R Žena Jája [1426] - Živorodky
Také mám poznatek z provozování AQ se zářivkami i LED osvětlením. Staré AQ mi jede na zářivky (2x 865 + 1x 840), nové už na LED (2x Chihiros LED A serie 65W). Teď neberu v úvahu finanční náklady a životnost. Zářivky u mě vedou, co se týká vzhledu AQ - rostliny rozhodně lépe vypadají pod zářivkami a jsou lépe vybarvené. Nové AQ jsem zprovoznila v prosinci, ale stále jsem si nezvykla na LED osvětlení - rostliny jsou, co se týká barev, vycmrndlé a navíc se mi do AQ dívá tak nějak hůř než do toho starého.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.06.2018 05:58 Muž LukšaNM [309] Re: Strakááč
Nechtěl jsem se tu zapojovat, ale nevydržel jsem to...
Cituji: ...na zářivku dle mě LED pásky nemaj...ale no taaak smich
Si tu najdi kolik prosperujících akvárií s krásnými rostlinami je tu pod LED osvětlením.
LED není osvětlení budoucnosti, v současnosti už je na tom velice dobře. ano
Mám obyč. pásky bez jakéhokoliv vodního krytí jen nad krycím sklem a maj u mě velice drsné podmínky (občas mi zapnuté spadnou do vody :-D ) a po víc než roce zatím není náznak problému. X-)
EDIT: Pokud je akva již nějakou dobu prosperující pod zářivkami, tak bych samozřejmě neměnil...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 22:52 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)Re: PetrJ
Tak v kuchyni se asi nesvítí denně 10 a víc hodin ne ? :-D to pak snadno vydrží.. ještě ti daj třeba jednou tolik let :)
hliníkový profily nejsou problém, táta je truhlář, já taky a máme mraky různých profilů, případně formátovací pila nějakej profil řízne tak, abych z toho měl ideální profil pro tu pásku :)
cena je dost fajn..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2018 22:38 Muž PetrJ [24] Re: Strakááč
Metr pásku stojí cca 160,-, k tomu profil s krytem, zdroj a obyčejný regulátor. Odhadem do 1.500,- s rezervou.
Jinak já mám akvárko výšky 40 cm a LED pásky svítí na nějakých 35%, při 50% je tam světlo jak ve výloze. Tak nevím, proč je to jen pro nízká akvária???
Jinak nakupuji tady www.t-led.cz/…
LED pásky mám třeba jako osvětlení pod kuchyňskou linkou, jsou tam už 6 let, svítí několik hodin každý den a zatím bez sebemenšího problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 21:49 Muž Strakááč [138] - Jižní Amerika a (Truhlář)
já teda s akvaristikou začínám, ale na zářivku dle mě LED pásky nemaj.. fajn budou určitě opravdu jen na menší akvária a na akvária s nižším vodním sloupcem...
mě u LED osvětlení celkem štve ta životnost.. teda aspoň porovnávám to s LED žárovkama který daj tak dva roky a ještě budu rád.. většina daly tak rok a čau...
kolik že to vydrží průměrně v alu profilu ? kolik to tak vyjde celkem.. např 4x 80cm pásky plus zbytek co je k tomu potřeba ? možná bych to udělal pak k avkaterárku, protože se mi na to zdaj ledky lepší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2018 20:57 Žena Bella [1047] - Rostliny
Dekuju panove za diskuzi, pro me moc prinosnou. Kdybych ted s akvariem zacinala asi bych se do toho i ponorila, ale takhle to menit nebudu, funguje mi to uz ke spokojenosti skoro 10 let. Skoda, ze jsem si to do denicku nezapsala predtim, myslim, ze za tu dobu mi celkem odesly 3 zarivky. Takze dokud EU nezakaze zarivky, nebo dokud se mi nerozpadne akvarko, nebo pujdu do vetsiho :-) tak prozatim nic menit nebudu :-) Kdyby jeste nekdo prispel dalsima poznatkama budu jen rada. Jeste jednou dikes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2018 20:33 Muž Jarry [1437] Re: PetrJ
Také už stavím světla jenom LED (ať už pásky, nebo čipy), ale mám i akvárium se zářivkami a když nějaká potřebuje vyměnit, tak jí rozhodně nebudu nahrazovat LED pásky, což byla, jestli se nepletu, podstata původního dotazu;-) Z ekonomického hlediska se to nevyplatí (ve srovnání s cenou zářivky na výměnu), navíc je riziko, že při výšce akvária 50cm by to nemusela být náhrada adekvátní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2018 19:48 Muž PetrJ [24] Re: Fantomik
Fotka k příspěvku Já tě podpořím, dneska bych nic jiného než LED nedával. Pokud je člověk "trošku" šikovný, tak je to záležitost pár korun. Svoje LED mám popsané někde v prezentaci. A vůbec nezáleží na velikosti akvárka (tedy pokud neuvažuji v m3 :-) ).
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.06.2018 19:39 Muž Fantomik [38] Re: slavko
Nechápete s čím nesouhlasím? Napsal jste:LED určite patrí budúcnosť, ale v prítomnosti sú skôr pre experimentátorov. A s tím nesouhlasím -viz výrobci a to co jsem psal...
Ale klidně mé dva poslední příspěvky smázněte, ať je tu jen jeden názor, mě to neva. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 19:28 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Fantomik
Fantomik napsal: Dovolil bych si nesouhasit. Pokud víš co chceš a umíš to nainstalovat, je LED již v současnosti nejlepší volba a i životnost.
Nesúhlasiť samozrejme môžete, len nechápem s čím, keďže pôvodná otázka obsahovala upozornenie, že dotyčná sa zastavila pri technike zvanej žiarovka, čo znamená, že o LED toho veľa nevie. A to je ten lepší prípad, pretože mnohí si len myslia, že vedia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 18:53 Muž Fantomik [38] Re: slavko
Dovolil bych si nesouhasit. Pokud víš co chceš a umíš to nainstalovat, je LED již v současnosti nejlepší volba a i životnost. Ať už v případě nákupu originál svítidel, nebo vlastní výroby. Akorát: U originálu je problém s cenou, u vlastní výroby se znalostí. Je jasné, že kdo nalepí vysokovýkonný pásek na laminovou desku, jede naplno, za měsíc je po něm. Proto např. já ho mám v hliníkové liště, která je přichycená na hliníkový kryt akvária...
Ale víc psát nebudu, na toto téma existuje spousty článků, rozborů a porovnání... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.06.2018 17:57 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Bella
LED určite patrí budúcnosť, ale v prítomnosti sú skôr pre experimentátorov. Každopádne sú drahšie ako výmena bežnej trubice a proklamovaná návratnosť investície je otázna, pretože ich životnosť výrazne závisí na správnom návrhu i konštrukcii, a bez dostatočných znalostí, skúseností a istej zručnosti to ľahko končí fiaskom a namiesto proklamovanej životnosti v desiatkach rokov bude výsledok len pár rokov (moje experimenty skončili i na 2 mesiacoch v cielene zlých podmienkach). Pokiaľ nie ste technicky zdatní (myslím i s manželom) pokojne ostaňte pri vyskúšanej klasike -- trubice.

Ďalšia vec sú modré/červené špeciálky. Ich potreba v akvaristike (pre rastliny) je jasná a známa, avšak súčasné troj-pásmové (tzn. bežné) trubice poskytujú dostatok týchto zložiek, čoho dôkazom sú aj Vami spomínané prosperujúce rastliny, a podobne tak ich produkujú i bežné biele LED (ktoré sú vlastne tiež troj-pásmové). Inými slovami, tieto špeciálky s dodatkom modrej a červenej sú vlastne len reklamným trikom.

Ďalej vec finančná. Samotný pásik nestačí. Treba nejaký chladič (hliníková lišta), treba zdroj... Tieto veci cenu "pásika" zvýšia, a to nie zanedbateľne. Málokto do spotreby ráta i účinnosť zdroja, a táto môže (v krajnom prípade) i zdvojnásobiť skutočnú spotrebu a potom je úspora diskutabilná. Môj názor i skúsenosť je, že nahradenie funkčného osvetlenia je finančne dosť nevýhodné.

Čo sa týka tepla, tak samozrejme LED premenia menej energie na teplo ako trubice, čiže vyprodukujú menej tepla, ale zázraky od toho čakať netreba a keď Vám nerobia problém trubice, tak tento údaj pokojne celkom ignorujte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.06.2018 16:26 Muž Fantomik [38] Re: Bella
Fotka k příspěvku No, já už v dnešní době bych jinak než s LED nezačínal. Ale když už tam zářivky máš, je to na tobě... Letos jsem nakoupil také ve zmíněném obchodě. Ale jiné pásky. Tyto barevné mají mizernou svítivost. Koupil jsem pouze teplou bílou a studenou bílou. Natahal jsem toho nad akvárko spousty. :-D Akva je 120x35x40cm. Pásky cca 110cm. 2x studená bílá, 1x teplá bílá, a pak jeden kousek obyč, pro slabé noční osvětlení -ty vysoce svítivé svítí při 1% moc. Regulátor osvětlení nakoupen ze zahraničí TC420. Řídím s ním každou řadu zvlášť a příjemné je plynulé rozsvěcení a zhášení. Už bych nic jiného nechtěl. A co se týče svítivosti, jedu teď jen na 32% (což je asi 25W). S COčkem by se prostě jen přidalo. ;-)
Jo, kutilsky to náročné nebylo, ale každý je na tom jinak. Finančně cca 2700,- i s regulátorem a zdrojem.
p.s. toho malýho kousku světla si nevšímej. Prostě experimentuju. Zbyl mi metr pásky a profily, tak jsem chtěl zkusit přisvítit do rohu. :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.06.2018 15:46 Muž Jarry [1437] Re: Bella
Zůstal bych u zářivek, které máš vyzkoušené. Ne snad, že bych chtěl zatracovat LED pásky, sám je používám u menších akvárek, kde nepotřebuji moc silné světlo, ale pro větší rostlinné akvárium to podle mě není.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [20] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108113x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=951