Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.01.2021 13:01 Muž Xif [336] Re: strappy
Ten Chichiros nemá 140cm ale 120cm, jen ho roztažitelnejma nožkama, můžeš umístit na akvárium o délce 140cm. Takže ti na každé straně bude chybět 35cm, a ty nožky nedosáhnou na kraj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 11:47 Muž strappy [39] Re: strappy
Uvažuju zatím nad tímto chichiros 140 cm

www.rostlinna-akvaria.cz/…

plus na kovové nožky chichiros jenž jsou vysoké cca 40 cm myslíte,že by to bylo na 190 cm tudíž cca 25 cm z každé strany akvária trochu světlo rozptýlilo? Nebo osvit jen přesně pod světlem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 11:22 Muž strappy [39] – Dotaz
Zdravím,jaké by jste doporučili osvětlení na akvárium o délce 190cm a výšce 60-65 cm? O kytky až tak nepůjde jen nenáročné echinodory amazoniky,kryptokoryny,anubiasy. Jde mi o to aby to bylo jen jedno světlo nejkratší 180 cm. Všude jsem našel max 140 cm a žádné samo Domo ale hotový výrobek. Buď na nožky na krycí skla nebo na chichiros kovové držáky připevněné na hrany akvária. na lanka do stropu ani zdi nic připevňovat nechci. Pak mi byl uživatelkou doporučen e-shop přijet a výroba světla na zakázku ale to je strašná raketa s x mnou nevyužitými funkcemi.muj rozpočet je cca do 5.000 raději min. Jde mi o úplně obyčejné led světlo jen o tu délku abych to nebastlil dvouma svetlama. pivo
EDIT- Led mají malý rozptyl úhlu světla co jsem tak pochopil a svítí spíš přesně pod sebe...tudíž zavěšení kratšího světla do větší výšky nás akvárium mi moc smysl taky nedává. Všem zkušenějším v osvětlovací technice mockrát díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 10:01 Muž Vedoucí [46] – Výměna osvětlení za LED
Dobrý den všem,
mám akvárium Juwel Rio 125 litrů a původní zářivky T5, 590 mm. Rád bych vyměnil za LED. Problém je, že díky kočce potřebuji ponechat původní "juwelácký" kryt a jsem tím trochu omezen. Chtěl bych osvětlení se stmívačem.
Od Juwelu mohu mít HeliaLux Spectrum 800 se stmívačem. Pátral jsme i po dalších variantách a do současné rampy by pasoval i Aquatlantis EasyLed 2.0 590 mm Freshwater. K tomu je také stmívač a vyšlo by levněji než Juwel. Na druhou stranu Juwel má 32W a 4.480 Lumenů, Aquatlantis pouze 28W a 2.443 Lumenů. Bojím se, že jeden Aquatlantis by nestačil a pokud dám 2 (místo obou původních zářivek) tak jsem cenově nad Juwelem.
Akvárium je méně zarybněné, více zarostlé středně náročnými rostlinami (i jedna kobercovka), hnojení vyladěné, CO2 sytím.
Díky všem za názory a rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 09:00 Brodys Re: DanS
Mám ten chijiros led s na 100cm akva, píšou 7200 lm. Svítí to velice intenzivně,ale jak je to led,tak do jednoho bodu. podruhé už bych určitě vzal alespoň dvě světla. U sebe jsem to momentálně dobastlil barevnou trubicí dozadu a led paskem k čelnímu sklu. stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 01:02 Muž DanS [77] Re: Grez
V tom případě bych se stejně držel těch dvou - za mě vesměs jedno kterých (z těch co jsou v původním dotazu). Kdyby nestačilo, dokoupit lze vždy. Proč nyní vyhazovat peníze?
Opět, jen můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2021 00:20 Grez Re: DanS
Zkušenosti zatím jsou spíše nulové :-D
Samozřejme že náročné rostliny budu zkoušet až v daleké budoucnosti ale chci už teď mít pro to vše připraveno a nemusel už nic v budoucnu řešit a u toho světla netušim podle čeho bych ho měl vůbec vybírat podle dotazů na rostlina akvária které jsem pročetl tak píšou pokaždé něco jiného jednou ze na koberec stačí sinkor pak doporučuji zas chihiros pak kombinaci obou tak potřebuji v tomto ohledu poradit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 23:55 Muž DanS [77] Re: 4Sima
Plně souhlasím. Proto píši "minimálně dvě". Vždy je lepší mít "silnější" osvit a tlumit.
Každopádně - jedno (z vybraných) je, dle mého názoru, na červené a kobercovky, při rozměrech a hloubce akvária málo.
Netuším, jaké jsou zkušenosti Greze s akvaristikou. Je ideální jít hned na high-tech akva? Není to přeci jen o světle. Netuším. Každý máme jiný talent.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 23:31 Grez Re: 4Sima
Já bych i třeba byl pro
Chihiros RGB A1201 Plus 120cm 90W
Ale nevím podle čeho se mám řídit když u sinkoru za 1800 napisou 11k lm a u chihiros 7500 a 4,4k lm
Vůbec nemám představu podle jakého parametrů se vybírají světla myslel jsem že podle lm ale jak vidím tak asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.01.2021 22:43 Muž 4Sima [1897] Re: Grez
Nejsem si jistý jestli ti dva Sinkory utáhnou červené kytky a kobercovky. Zkus se zeptat majitelů osvětlení - zde můžeš vyfiltrovat dle velikosti nádrže a osvětlení: rybicky.net/nadrze/… . Osobní zkušenost nemám, ale občas tu někdo píše, že ten výkon není až tak velký. Co třeba Chihiros RGB A1201 Plus 120cm 90W s kontrolérem? Eventuálně ho doplnit něčím slabším a obě tlumit, aby byla nádrž dobře vysvícená. Ale je to dražší řešení. V setech Invitalu dávají Sinkory do 120x50x50 i tři...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 22:29 Grez Re: DanS
Děkuji za reakci
A měl bych vzít 2 bílé a nebo 1 bílé a 1 wrb?
Má to pak nějaký vliv na větší vykreslení ryb/rostlin? Nemám s tím zatím žádné zkušenosti a chci to vše nakoupit na jednou ať pak už nemusím nic vybírat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 21:33 Muž DanS [77] Re: Grez
Osobně bych šel do Sinkor LED 120 osvětlení akvária 120cm 40W.
Vzhledem k hloubce a záměru pěstovat náročné rostliny určitě minimálně dvě tělesa. Bez ohledu na to, co nakonec nad akva skončí.
Toť můj názor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2021 20:40 Grez – Osvětlení
Dobrý den
Právě zakládám akvárium 120*50*50(300l) ale potřeboval bych pomoct s výběrem osvětlení
Chtěl bych pěstovat náročnější rostliny (červené a kobercové)

Zatím mám jako favority 3 led světla ale netuším jestli bude stačit jedno nebo nakombinovat

(1)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

(2)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

(3)
www.rostlinna-akvaria.cz/…

Bude stačit jedno nebo 2?

Předem děkuji za odpověď

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 16:16 Brodys Re: ctibum
Aha, teď koukám, že jsou dvě verze smich 7200 už je lepší,ale přesně jak píše ctibum, raději více zdrojů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 15:37 R Muž ctibum [6910] Re: _ucx_
To bych čekal mystifikaci spíš opačnou, deklarovat míň, než je skutečnost...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 15:24 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: ctibum
Mimochodem, někteří výrobci kecají i s těmi watty. LED panel z Číny, který měl mít 30 W, má ve skutečnosti příkon asi 27 wattů, což je o 10 % méně. Ok, je to ve výrobní toleranci, ale může to být i záměr :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2021 14:35 R Muž ctibum [6910] Re: mbulin
Ještě definitivně upřesni, jestli 2250 lm nebo 7200 lm. Watty jsou pro rostliny celkem nepodstatné, ty zajímají především tvoji peněženku.
Já mám ve "200" 2x 8200 lm stažené na cca polovinu. Měl jsem původně jen jednu, ale nezdálo se mi nasvícení celé nádrže a stonkovky se mi zezadu tahaly doprostřed. Dvě rampy to nasvítí líp a stonkovky zůstávají vzadu.
Ber to ale jen jako můj názor... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.01.2021 14:13 Brodys Re: mbulin
Mám stejné rozměry,ze začátku jsem byl taky bez CO2 a za mě teda málo světla. Samozřejmě nevím, co tam chceš mít za kytky, ale už jenom kvůli koukání bych přidal ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.01.2021 13:20 Muž vlka [3445] Re: mbulin
Odfiltruj si stejné nádrže a mrkni čím kdo a za jakých podmínek svítí. Bude to sice jen orientační, ale dá se z toho ,,vyjít,,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2021 07:36 mbulin Re: ctibum
Do akvária přidávám sypká hnojiva(fosfor, draslík,dusík,železo+v tom jsou ještě nějaké další) dle návodu.
CO2 mám v plánu zakoupit. V akváriu mám méně náročné rostliny, ale s CO2 bych pak rád pěstoval i nějaké náročnější rostliny.
Myslíte, že světlo 50W 7 200lm bude tak akorát?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 21:43 R Muž ctibum [6910] Re: mbulin
To ti nikdo neřekne, když nikdo nic neví o nádrži - jaké rostliny (náročné/nenáročné) a kolik, hnojení, CO2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2021 20:36 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: mbulin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 19:50 mbulin
Ahoj, potřebuji poradit je pro akvárium 100x40x50cm dostatečně silné světlo 24W 2250lm?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2021 13:17 danielka841
Ahojte potrebujem radu kupila som akvárium 80x35×40 a chcela by som v ňom mat nenáročné rastliny stačí mi na ne 30w svetlo ? Ďakujem za radu :-)

Jedno mam zabudované v kryte 20w takéto a plus k tomu mam led 10w

www.rostlinna-akvaria.cz/…

www.rostlinna-akvaria.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   18.11.2020 11:59 Muž 4Sima [1897] Re: svist
Pokud chceš změnit vybarvení akva pod světlem a není to pro tebe finanční problém můžeš přidat i to druhý světlo a na obou ubereš na výkonu. Navíc bys měl lepší rozptyl světla v akváriu oproti jedné rampě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 09:41 Muž Shimi [683] Re: svist
Toto je matematika ZŠ. Pokud teď svítíš na 80%, tak máš světelný tok 7760 lm. Pokud má RGB varianta při 100% 4800 lm, tak je snad logické, že to stačit nebude. Musel bys použít dvě světla RGB a svítit oběma zhruba na 80%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 09:12 Muž svist [3] Re: Shimi
čiže ak by som chcel vymeniť biele svetlo za RGB a v súčasnosti svietim na 80% výkonu tak s RGB by to muselo byť napr. na 90%? Ľudovo povedané, po výmene svietidla by som nechcel "svietiť" viac ako doteraz. Ďakujem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 08:33 Muž Shimi [683] Re: svist
Ano, je to tak. To, že RGB a RGBW pásky mají nižší světelný tok (o 40 - 50%) oproti klasickým bílým páskům není žádné tajemství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.11.2020 07:03 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: jab63
W/l býval dobrý parametr, když se ještě svítívalo klasickými žárovkami nebo zářivkami "teplá-denní-studená bílá".
K porovnání těch dvou níže uvedených zdrojů by bylo nutné srovnat jejich datasheety.
(Tím nechci ani naznačit, že bych se něčím podobným chtěl bavit! :-D )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 22:44 Muž jab63 [1462] - BorneoRe: Sid
Většinou se tvrdí, že parametr W/l je nic neříkající ale možná je to stejně nepřesné jako ostatní parametry. Nevěřím, že výrobce udělal novější RGB horší než to předchozí. Myslím, že v praxi svítí stejně jenom jsou tam navíc ty barvičky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2020 21:34 Muž Sid [6634] - RostlinyRe: svist
Jestli vám jde přednostně o rostliny, neřešte světelný tok. Jsou důležitější parametry, než lumeny.
Vyznat se v tom není jednoduché; doporučil bych vám rozhodnout se na základě "pocitu" - která z variant vám (z jakýchkoli důvodů) sedí víc?
(Určitě se najde někdo, kdo vám poradí fundovaněji; já jen rozhýbávám diskusi. :) )
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2020 14:25 Muž svist [3]
Zdravím páni, je tu nejaký elektrikár-akvarista alebo niekto kto sa vyzná do watov, lumenov a podobne?

Do elektriky sa nevyznám tak prosím o vysvetlenie. Porovnavam tieto 2 svetlá. RGB verzia ma oveľa nižší svetelný tok ako obyčajná verzia. Ak teda pôjdu svetlá na max. to RGB bude slabšie v porovnaní s obyčajným? Ďakujem.

Verze: Chihiros A1201 Plus RGB
Příkon: 90 W
Světelný tok: 4800 lm

Verze: Chihiros A1201
Příkon: 65W
Lumeny: 9700 lm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2020 18:32 Muž jarovo [1695] Re: Radek
Takto Ti to nikto nepovie. Najlepšie by bolo ukázať AQ v prezentácií. Aké tam máš rastliny? Ako dlho svietiš? Je tam viac neznámych.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2020 19:03 Radek – Led 24w osvetleni
Zdravím.Mam osvětlení JS90024wled s 19800K.Ma 3 druhy diod a 2 režimy.1 slabší.Akvarium 200 l.je to ok?dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.10.2020 11:38 cress Re: Son-Draken
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Já jsem tam vrazil tech 21W a hřálo to jak prase, tak jsem to popravil vrtačkou a teplota je ok.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.09.2020 22:50 Muž Son-Draken [42] Re: spajk17
Mám stejnej/podobnej kryt, sezenes i 21w led žárovky, ale světlo pořád naprd, kryt se bude neskutečně nahřejvat až se vyboulí a žárovky nevydrží víc jak 2-3 měsíce než odejdou.... po rce a pul a několika žárovkách jsem pořídil LED světlo od aquastelu 13w s 1350lm a světelně někde uplně jinde než ta socka 15w co tam je

www.rostlinna-akvaria.cz/…

do toho svyho krytu ho nádherně uchytíš, jsou k němu dva držáky na šroubek a ty přišroubuješ do závitů v krytu po tom plastovým průhledným papundeklu co chránil žárovku a pak už jen světlo nacvajneš, práce 5 min... a když ti bude jedno světlo málo můžeš tam přidát bezproblému druhý stejně

jinak se dělaj dva druhy plant a power, plant má navíc modrý a červený diody a celý světlo je pak do růžovýho nádechu, dá se na to zvyknout ale někomu to vadí....power je pak klasická bílá...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.09.2020 22:46 Muž vlka [3445] Re: spajk17
Čauky, určitě tam vleze nějaká LED trubice, nebo komplet světlo, Podle délky AQ a krytu. Je tady toho spousta. Vybrat vodotěsné, vlepit...
www.rostlinna-akvaria.cz/…
abc-zoo.cz/…
www.mall.cz/…
www.zooshop-eu.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 22:06 R Muž ctibum [6910] Re: spajk17
Tak měla by se vejít do toho krytu průhlednýho. Jinak uplně nevim, jak to myslíš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 22:01 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetkyRe: ctibum
A je jedno jakou led žárovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 21:46 R Muž ctibum [6910] Re: spajk17
Spíš než na watty (W) koukej na lumeny (lm). Výkonější úsporka se tam asi nevejde, zkus se podívat na LED "žárovky" s příslušným závitem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2020 21:40 Muž spajk17 [19] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Zdravím, dá se sehnat do tohoto setu 54 litrů od Pacific nějaké silnější žárovka než tam je těch 15w? Nebo jak to udělat abych měl alespoň 27w osvětlení. Chtěl bych zanechat tento kryt
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2020 22:30 Pavel K Re: DavidDizzer
Led trubice muzes dat jen do led rampy, trubice t8 je do t8 rampy. Trubice vypadaj podobne i jejich konektory ale zarivky t8/t5 zapina jina alektronika nez ledky, takze kdyz to zamenis muzes to zkrativat a podobne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2020 13:24 Muž DavidDizzer [26] – Juwel LED trubice vs patice T8
Dobrý den.

Prosím Vás, kdo vlastní LED trubice od JUWEL, chtěl bych se zeptat, zda jsou tyto trubice kompatibilní s paticemi T8 a zda je lze na ně použít? Ne internetu pouze uvádí, že nejsou kompatibilní s T5 paticemi/rampami, každopádně neuvádí vůbec, jaké patice vlastně JUWEL LED TRUBICE mají.
Napadlo mě totiž, jestli mají třeba JEN atypickou délku, ale patice běžné jako ostatní trubice (T8), že bych si je jednoduše zapojil do vodotěsných T8 patic (viz www.rostlinna-akvaria.cz/…). Otázkou je, zda jsou tyto patice kompatibilní s koncovkami (závity/paticemi) Juwel LED trubic.

Díky za případnou odezvu. palec

Zdroj fotky: internet (pro ukázku Juwel LED trubic)
www.google.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 12:45 Muž mobajlnik [0] Re: Berserk
No jak je to v krytu tak jsou světla moc blízko hladině a i když mají 120 stupnů úhel svitu tak stejně z té malé vdálenosti nedokáže osvětlit celé akva tak proto mám tři a taky záleží co tam hodláš pěstovat za květenu. JInak to mám napojeno přes trafo a napojen stmívač TC420.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 12:01 Berserk Re: mobajlnik
Už jsem si to našel. A ty tam mas 3? Stačí jedna ? Nebo jich tam mám dat taky víc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2020 09:15 Muž mobajlnik [0] Re: Berserk
Fotka k příspěvku Do krytu zásadně jenom vodotěsné osvětlení,mám Diversa 112L a mám tam 3x Aquatlantis Easy Led Tube,tak sehnat Aquatlantis Easy LED tube 549 mm to by tam mělo jít.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.08.2020 20:52 Muž vlka [3445] Re: Berserk
To už je věc názoru a ,,zalíbení,,. Mně by perleťáci 100pro vyskákali. Osobně se mi líbí, že mně nesvítí osvětlení akvária do očí, ale pro a proti si musíš rozhodnout sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 19:48 Berserk Re: vlka
Dobre děkuji. A jaký ma vliv to plastové víko? Respektive jestli to není lepší bez toho aby akvárium lépe dýchalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2020 15:54 Muž vlka [3445] Re: Berserk
Čauky, dá se do krytu vlepit tohle světlo. Už to tady někdo zmiňoval. Nebo koupit LED trubici...
www.akva-tera.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2020 22:20 Berserk – Osvětlení
Ahoj potřebuji radu prosím. Mám 54L akva v setu s plastovým krytem ale zářivka je slabá. Potřeboval bych led osvětlení. Nevím jaké koupit a nevím jestli nějak vmestnat do toho plastového krytu a nebo jej sundat úplně a dat to osvětlení na akva bez krytu a nechat to tak. Řešil někdo takhle prosím ? A jaké osvětlení doporučite ?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108113x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=251