Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 17 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 21:46 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tony2013
Asi ale použijem led pasik (6000k alebo 4000k) a koncentrujem ho na nejake miesto. Našiel som si totiž pasik s 95cri :) a nemôžem odolať ho vyskúšať a porovnať so svojimi reflektormi 70cri smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 21:42 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tony2013
Dakujem za pomoc ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 21:27 Muž Tony2013 [228] Re: Cyklohentán
Bude zalezet na velikosti akvaria. To uz si asi budes muset vybrat sem co bude nejvhodnejsi ale da se na youtube najit spousata hezkych videi
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 21:06 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Tony2013
Nie tak úplne blackwater, ale skor kyslú aziu s hnedou makkou vodou, rastlin planujem vcelku dosť kedze chcem chovať betta imebellis :-) Bodové osvetlenie je urcite dobrý nápad, bude to vyzerať ako tiene zo stromov pivo Napríklad nejake gu10?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 20:52 Muž Tony2013 [228] Re: Cyklohentán
Na blacwater se spis hidi tepla bila a ne osvetlovat cele akvarium ale jen bodove osvetleni. Pokid to bude teda to prave s minimem rostlin ( praktisky zadne ) tak bych pouzil reflektor/y dle velikosti akvaria. Ty reflektory to chce samozrejme upravit a to dat zdroj mimo akva a snizit jas led na pozadovany efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 20:52 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Cyklohentán
Cyklohentán napsal: ... či by sa na blackwater hodilo vzhľadovo 6000k alebo 4000k :-) Ja chcem cenu udržať co najnižšie a jeden meter pasiku mi bohato stačí :) Ve vazbě na blackwater netuším...promiň, to bude muset posoudit někdo se zkušenostmi s bw, což já nejsem :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 20:33 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Passenger77
No asi ani jednym neurobím chybu, ale vy to myslite tak že ak tam budem mať dve spektra tak rastlinám bude lepšie, že. Ony ale budú rásť tak ci tak, len ma zaujíma či by sa na blackwater hodilo vzhľadovo 6000k alebo 4000k :-) Ja chcem cenu udržať co najnižšie a jeden meter pasiku mi bohato stačí :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 20:25 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Cyklohentán
No já tam mám primárně bílou 6500K, ale sem tam jsou jiné barvy a dá se s tím různě pohrát (včetně utlumení bílé apod.) Jinak existuje i varianta pro mořská AQ, kde má bílá 12000K...to musí být štiplavě bílé smich
Těch 6000K s dobarvením dalších LEDek je tedy v AQ parádní...zvláště při porovnání s předešlým setovým světlem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 19:21 Muž ondralomnice [81] Re: Tony2013
mám ho rok a něco, pravda že jede asi na těch 80% (možná i míň) a zatím žádný problém a ani zdroj se nijak nehřeje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 18:51 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: Passenger77
Áno, toto viem, mna skor zaujima ci by ste zvolili 4000k alebo 6000k ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 18:36 Muž Tony2013 [228] Re: ondralomnice
V druhe casti resi i chlazeni led cipu primo u svetla a to taky neni zrovna vyhra. Ja osobne bych doporucil maz 80% vykonu kor po vymene zdroje. Pokud chceme aby to nejakej patek vydrzelo a ledky se neprehrivaly a neztracely svitivost a prodlouzila se tim i zivotnost led cipu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 18:34 Muž Tony2013 [228] Re: Fantomik
Je to vytiskle na 3d tiskarne www.thingiverse.com/… a je to parada. Ted pri stavbe rampy uz to budu davat na kazde tc vypada to naprosto paradne a ucel to plni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 18:18 Muž ondralomnice [81] Re: Tony2013
mam světlo chihiros a mám u něj jinačí zdroj než tam kuchal tak nwm hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 18:04 Muž Fantomik [38] Re: Tony2013
Fotka k příspěvku Co to máš za krytku na těch drátech? To se mi líbí! Teda víc, než jak to mám já! ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 17:38 Muž Tony2013 [228] Re: Prašan
Hlavni je ale ta prvni cast kde je zivotu nebezpecny zdroj. To ze odejdou ledky se da prezit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 17:32 Muž Passenger77 [523] - RostlinyRe: Cyklohentán
CRi je index podání barev (color rendering index), tzn.podobnost s přirozeným (Slunečním) světlem. Pro zdraví má být index alespoň 80. Index 100 značí 100% podání barev jako se jeví při Slunečním svitu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2018 15:57 - – chihiros druhá časť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 15:23 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Cyklohentán
Cim vyssie bude CRI, tak tym bude krajsie podanie farieb a akvarium bude vyzerat krajsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 15:20 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybami – Blackwater
Zvolili by ste do blackwater akvaria 4000k alebo 6000k LED? Rozmýšľal o led reflektoroch 10w v týchto farebných variantoch, ale jeden je 70cri a druhý 80. Stačil by aj ten 70?

Ďakujem za názory :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 13:48 Muž xvalp06 [145] - ŽivorodkyRe: Maq
Na 230V můžeš použít LED do objímek GU10, při potřebě změny intenzity jen vyměníš LED. Na to jedno akvárko by mělo stačit něco mezi 12-16W.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2018 06:35 Muž Tony2013 [228] Re: Maq
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem se docetl ze chces mit doma vice zdroju od chihiros. Silne bych ty zdroje nedoporucul a sel cetou bud jednoho zdroje ( secteme wattaz vsech svetel a pridame k nim 25-35% a vyjde nam wattaz jednoho zdroje) a nebo vymeny zdroju za kvalitni pro kazde svetlo. Pokud mate FB tak se doporucuji podivat na typka AQ led ma tam rozebrany nefunkcni zdroj od chihirose a budete koukat co si cinandovoli prodavat. Jinak podobnou instalaci na tri akvaria jsem delala cva 2mesice zpet. Tri akvaria nad sebou osvetleni nebylo pro kytky ale pro raky a axiky takze nic silneho. Vyrobil jsem na to krabicku s vypinaci a osvetlovaci listy byly jen z obycejnych led pasku viz foto. Tady bych tedy doporucil jeden kvalitni zdroj od Meanwellu a bud zbastit nejake rozboceni v v krabici a nebo pokud nevai chumel dratu ve skrince ( nedoporucuji) tak resit takhle. A je dulezite vzdy dbat na bezpecnost. I kdyz se bavime o bezpecnem napeti 12-24V. Do zdroje jde 230V
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 18:51 - Re: Maq
Sám mám akváriá vysoké 40cm a svetlo je cca dalších 20cm nad.Dva pásiky stačia na rast ceratophylla,machov,anubiasov,echynáčov.Pri takej vzdialenosti ako mám by som asi po druhé šiel do 4 pásikov.
4 pásiky mám v dvoch lištách,pri výške akvárka 40cm v krevetkárku tu:
www.youtube.com/…

Tiež nie som high tech skôr low..... :-)
Vo videu idú ale Bohu žiaľ na doraz (nechal som sa obalamutiť predajcom led zdrojov - miesto plánovaného zdravého vlastného úsudku) a hrejú sa......,takže každú lištu musím preto napájať cez samostatné časovačky.Další fakt na ktorý si treba dať pozor.Preto ako som písal račej idem do viac pásikov na úkor troška menšej svietivosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 17:31 Maq Re: Prašan
No, právě že ne. Chtěl jsem je dát delší stranou jedno ke druhému, takže asi 160 cm na délku, ovšem skoro 60 cm na šířku. Tak mi to nejlíp pasuje do zvoleného kouta.
A nejsem si jistý, zda jedna lišta s pásky osvětlí 58 cm šířku. Snad z větší výšky a při větším výkonu. Jenže světlo vysoko nad akváriem nemám moc rád, protože oslňuje i mě, když se na akvárium dívám. Takže bych zase řešil nějaký čelní panel... :-O
Omlouvám se za nejasnosti v mých požadavcích. Je to tím, že sám to nemám dobře ujasněné, a současně jsem vrták, takže nevím co je/není možné a jak to vyjde draho.
Ještě podotýkám, že nepotřebuji hodně intenzivní světlo, protože jedu bez CO2. Ale nemůže být ani příliš slabé, protože i bez céóčka jsem rostlinkář, tzv. larix-sčobákista. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 17:09 - Re: Maq
Takže cca 2,4 metra.Na jeden zdroj (obdobný ako som postol) sa dájú napojiť 2pásy po cca 2.3 metra.Ak by si použil dva takéto zdroje,tak by ti nad akvárkami svietili 4 led pásy o dĺžke 2,3-2,4m.Myslím,že dostačujúco.Pri výške akváriá 38cm.Výhoda - každé dva pásiky by si vedel zapínať a vypínať na časovačkách akokoľvek a kedykoľvek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 16:52 Maq Re: Prašan, slavko, ZDRI, larix
Pánové, děkuji moc za Vaše rady. Nasávám to, čtu ty odkazy, už mě z toho brní moje stará nešťastná hlava... :-D
Ta akvária budou mít rozměr velmi blízký 58x38x38 cm a budou stát delší stranou k sobě v řadě.
O reflektorech (na 220V?) jsem taky uvažoval. Dokonce snad i dvě vhodné LED-žárovky (nad každým akva). Akorát když hledám nějaké stmívatelné, je to dost složité. Možná bych se bez stmívání i obešel, ale jak trefit dopředu tu správnou intenzitu?
Pokud jde o služby elektrikářů u nás v okolí... je to bída. Onehdy jsem chtěl jen vyměnit topnou spirálu v boileru a všichni mě posílali do ... že mají spoustu jiné práce. Inu, konjunktura.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.12.2018 16:48 - Re: bobikcz
Ak ideš na max ako píše slavko,tak sa pásiky hrejú teda statočne.V takom prípade by som v uzavretom priestore riešil vetranie a v otvorenom aby tam nesiahli napr.deti - hrozí popálenie.Osobne trocha obetujem na výkone pásiku, ako by som mal riešiť prehrievanie.Intenzitu osvetlenia vieš zabezpečiť viacero pásikmi bez ošemetného prehrievania a dodatočného chladenia.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 16:43 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: slavko
A co teplota (zahřívání) případný hluk? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 16:33 - Re: Maq
Podľa použitia led pásu si vyberieš zdroj.Ak toto podľa kolegov a ich popisu zvládneš,ostatné je len skrutkovač a trocha šikovnosti.
Na stene mám napr.tieto PL,ktoré fungujú bezproblémovo - pospower.pl/… - jeden takýto zdroj potiahne + - 5 metrov led pásu.
Pozor si daj na zalievané led pásy a nepoužívaj na AL profil žiadny difuzor či kryt!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 16:11 Muž Fid0 [2] Re: Maq
Kup si jednu predlzovacku na 4 zasuvky a to napoj na casovac a mas riesenie za par korun ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 15:50 Muž ZDRI [1415] Re: Maq
Existují i hotové výrobky s krabičkou, principiálně něco v tomto smyslu:
www.telexion.cz/…
Ale to má smysl konkrétně hledat, až si ujasníš koncová světla (spotřebiče).

Ano, za peníze Ti to někdo udělá, ale to už bude lepší (z hlediska ceny, kvality a řešení na míru) mu zadat i výrobu těch finálních světel (hliníkový profil + čipy nebo pásky). U odborné elektro firmy to vyjde cca na půlku, než předělávka hotových Chihirosů (před časem jsem podobné u nás v ČB poptával, 2-3 pásková LED světla na 1 zdroj, někde bych možná našel i jejich kalkulaci - mohu poslat na mail). Ale toto je dobré řešit v místě bydliště, elektrikáři to neradi s laiky domlouvají po telefonu/mailu, lepší osobně. Tyto LED instalace teď hodně frčí, takže nejspíš budou mít skladem i vhodné Al-profily (o starost méně pro Tebe).
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 15:40 Muž larix [1420] Re: Maq
Inak, ak pokusné akvárka nebudú veľké (povedzme do 30 litrov) osobne by som zvážil aj použitie LED reflektorov. Sú lacné, regulovateľné výškou umiestnenia, prípadne zatienením fóliou/pauzákom, spektrum aj účinnosť sú vyhovujúce. Nevýhodou je asi iba nutnosť domáceho pripojenia na sieť (ale sú aj modely s koncovkou) a potreba umiestnenia na nejakú rampu/policu. Ja mám v malom akvárku Solight WM (COB) a som spokojný (vyhol by som lacným No-name reflektorom a tiež si treba usledovať použitú technológiu LED čipu/-ov).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 15:29 Maq Re: slavko
slavko napsal: Ak teda nepôjdete na maximum, klesá účinnosť (dosť dramaticky)
Aha. Tak to mně uvízlo v paměti něco z časů dávno minulých.
A protože ta světla sotva někdy osolím na 100% - většinou jsem na výrazně nižším výkonu - a další přidávat nebudu, tak je ta rezerva vlastně špatně, že?
Dobře, děkuji pěkně, budu pátrat po dodavateli (mezi Taiwanem a Londýnem).

ZDRI napsal: se nevyhneš troše elektro bastlení... Určitě toto chceš dělat :-) ?
Safra, to mně sice napadlo, ale málo. Myslím že si zkusím dát inzerát, jestli mi to někdo komplet (tzn. včetně svítidel) neudělá za peníze. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.12.2018 15:27 Muž ZDRI [1415] Re: Maq
Zdroj koupíš snadno - např. GES, GEM, atp.. Ale ještě jsem neviděl zdroj, který by měl rovnou připravené 4 výstupy na konektor pro LED osvětlení (ale třeba existuje...), musíš napojit přes nějaké svorkovnice. Takže se nevyhneš troše elektro bastlení - ucvakat konektory, oholit, napojit, zaizolovat, nejlépe celé dát do nějaké krabičky. Určitě toto chceš dělat :-) ?

Navíc ekonomická stránka věci - koupíš drahé komerční osvětlení a půlku materiálu (trafa, zástrčky, kabeláž) nepoužiješ.

Ano, zdroj by měl mít rozumnou rezervu (cca 30%) oproti watáži plánovaných spotřebičů (i pro případné další světlo), ale zase ne násobně předimenzovaný. Hlavně si dej pozor abys nepoužil starý zdroj pro klasické halogenky (občas na něj narazíš ve výprodejích za nápadně výhodnou cenu např. ve velkých hobby marketech). V lepším případě to bude blikat, v horším časem hořet.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 15:21 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maq
No, kúpiť ho bude trochu problém ;-) ale so značkou MeanWell neurobíte chybu ani na aliexprese, ale cena bude vyššia ako je bežná čínska.

S rezervou to je ošemetné. Rezerva pri zdrojoch je príbeh z doby transformátorovej, kde jadro trafa pri 100% záťaži saturovalo a odporúčaná záťaž bola okolo 60 %. Dobré spínané zdroje sú konštruované tak, že zvládnu (mali by) fungovať na 100 % záťaže dlhodobo a pri záťaži okolo 90 - 100 % dosahujú max. účinnosť. Ak teda nepôjdete na maximum, klesá účinnosť (dosť dramaticky), na druhej strane na maxime nemôžte pridať ďalšie svetlo...

Rozhodnutie je na Vás.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 15:10 Muž 4Sima [1888] Re: Maq
www.t-led.cz/… , třeba ti to pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 14:46 Maq Re: slavko
A kde se takové zdroje prodávají? Ve zdrojových potřebách? :)
A s tím max. proudem - není ono tam kvůli životnosti dobré mít ten zdroj silnější a namáhat ho na nižší než maximální zatížení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 11:53 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: Maq
Ty zdroje u Chiriosu nejsou žádné ..... jsou standardní. Ale chápu bordel v kabelech. Počítej, že to bude značně neekonomické. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 11:04 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maq
Netuším ako majú to svetlo urobené (ani aká je wattáž), ale ak je pravda, že sú to len pásiky, potom použiť jeden zdroj bude OK.

Ak máte možnosť, zmerajte si prúd (pre istotu i napätie) v jednom svetle, potom vynásobte počtom svetiel a kúpte taký zdroj, ktorý to pokryje. Napr. jedno svetlo 12 V/3 A, treba zdroj 12 V/4x3 A (12 A, zaokrúhľovať hore). Nemusíte rátať nejakú rezervu, pásiky sú viac-menej odporová záťaž, odber by mal byť +- konštantný, len to nechajte nahriať na pracovnú teplotu. A nešetrite na priereze prívodných vodičov, aby bol úbytok napätia a ohrev prívodov čo najmenší...

Použitie centrálneho zdroja má jednu veľkú výhodu a jednu veľkú nevýhodu. Výhodou je jediný štartovací prúd, nevýhodou je, že pri poruche je tma všade...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 10:23 Maq
Přátelé, když už je tady řeč o těch zdrojích, měl bych k tomu praktickou otázku.
Plánuji pořídit sadu čtyř stejně velkých (cca 70 litrů) akvárií a všechna chci osvětlovat stejně. Protože nejsem v těchto věcech zručný, asi mi nezbude než koupit nějaký ten "chihiros", prostě hotové akvarijní osvětlení, asi na 12 voltů. K tomu mi prodají čtyři zdroje. Že ty zdroje vesměs za mnoho nestojí, to tak nějak vím. A taky je to nepraktická hromada krabiček a káblů, když to chci všechno spínat současně a na stejný výkon.
Otázka: Mohl bych je nějak nahradit jediným, kvalitnějším zdrojem? Jaké parametry by takový zdroj měl mít, čeho bych si měl všímat, a kde se taková věc dá koupit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 08:45 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: slavko
Nemala by tam byt aj 2. cast zamerana priamo uz na to svetlo? (Chihiros LED 2/2) - nemozem ju tam, ale akosi najst, asi sa este len pripravuje...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 08:34 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Maq
Maq napsal: Elektrotechnice nerozumím, takže jsem prostě "věřil".
V podstate robí z komára slona a z toho videa vidno skoro nič (aspoň teda na 10" tablete). Ja by som to zhrnul do vety "je to šmejd, ale môže fungovať" -- i preto nikdy nebudem mať na jútrúbe úspech.

Vždy keď mi dorazí z Ázie nejaké elektro, tak ho najprv premeriam. Raz som to neurobil a zhorelo mi zopár vecí, pretože zdroj namiesto 12 V dával 22 V. Že ázijské zdroje nie sú bezpečné (až na výnimky) je známa vec, len to samozrejme nikto nepíše do "feedbackov" pretože väčšina kupujúcich tomu nerozumie. Problém je, že prísť u nás do elektra a chcieť zdroj 12 V a niekoľko A je priveľký optimizmus (najsilnejší mal 500 mA)...

Čakal som však, že sa v tom videu zameria na svetlo ako také, nie na zdroj...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 07:38 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Chihiros je velmi predrazene osvetlenie, ktore si dokaze doma vyrobit trosku zrucnejsi clovek za par €.
Je to v podstate hlinikovy profil s krytom, v ktorom su LED pasiky 5730 na dosticke, ktore su nalepene teplovodivym lepidlom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 07:01 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: ctibum
Ale vyrobca Chihirosu je iba jeden alebo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 06:56 R Muž ctibum [6870] Re: Prašan
Iluze o Číně si nedělám a nepřekvapilo by mě to, ale tohle video beru s rezervou. Nikdo neví, z jakého zdroje (nákupního) ten jeho "Chichiros" pochází...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 06:28 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Maq
A ktore su to tie kriticke pripomienky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.12.2018 00:43 Maq Re: Prašan
Podíval jsem se na to video. Elektrotechnice nerozumím, takže jsem prostě "věřil".
Ale podíval jsem se ještě na jiná videa téže osoby, tam už jsem některým věcem rozuměl, a tam bych měl řadu kritických připomínek.
To co dělá je cenné, ale na můj vkus by měl mít ty demonstrace lépe připravené; odborně i scénáristicky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 22:38 Muž Fid0 [2] Re: Prašan
áno ,ale čo dneska sa nerobí v Číne a nerobia to malé 10 ročné deti ??? hold dneska také ako Nemecká kvalita neexistuje ... tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.12.2018 20:49 - – Chihiros
A že cenovo výhodné osvetlenie!!!! Pozrite si skutočnosť o Chihiros osvetleniach.
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.12.2018 09:12 Muž Fid0 [2] – otazka
Ahojte, chcem si kupit LED rampu nad akva... pozeram a je na trhu viac vyrobcov ... zaraza ma aky je rozdiel v LUXoch ked aj zname znacky maju napr.3000 lux a niekto dokaze aj 8000 lux a cena je porovnatelna ... farebnost mi je jasna kolko modrych,cervenych a zelenych ,ale neviem ci ten lux je odpovedajuca hodnota a na co sa mam najviac zamerat aby som nebol sklamany zo svetla a aby rastliny rastli ??? Dakujem za radu

Update: Silno uvazujem nad tymto (www.aquascaperi.sk/…) má niekto skúsenosť ???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 21:59 Muž hadravam [11] Re: bobik0cz
Jasny presne to jsem si myslel a delam to tak.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [17] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=801