Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.08.2020 09:38 Muž DH [335] Re: Roger
Přijde mi trochu slabší, ale já stejně svitim s intenzitou 30-50%. Pro ty valisnerie to staci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.08.2020 19:42 Muž Roger [1873] Re: DH
Někde jsem četl, že helialux je slabší než multilux, dokážeš to porovnat? Já pořád váhám zda dotoho za ty prachy jít, ale ten cyklus mi chybí, teď si mohu dovolit svítit max 8,5h ale na přední sklo je to moc :) pořád s tím valčím, v ostatních akváriích mám led s rozedníváním a stmíváním a řasy mám tam kde chci na rozdíl od Rio 180 kde je věčný boj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 18:53 Muž DH [335] Re: Pitras70
Mám helialux na RIO 180, celý denní cyklus s rozedníváním, stmíváním a nějakým útlumem během dne trvá 13,5 hodiny, což bych si s Multiluxem nemohl dovolit. To bych po týdnu neviděl přes sklo. Vůbec se mi nechtělo dát za to ten ranec, ale je to o něčem jiném.
Na nové RIO 450 si to pořídím taky, když už mám Smartcontrol na dvě světla. Muslel jsem, že to bude lepší když watáž na litr je poloviční než u RIO 180, ale jak svítím víc něž 6 hodin, začnou řasy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 11:37 Muž Shimi [682] Re: Pitras70
Mám vlastní nastavení. Přednastavené mi nevyhovovaly, zbytečně moc překombinované s nesmyslnými poledními pauzami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2020 06:50 Muž Pitras70 [0] Re: Shimi
Dekuju za info. Myslim ze to tak dopadne. No a mit 50 ma tu vyhodu, ze ty prachy uz nejsou az takovy problem. Jaky program na rostlinne akvarium pouzivas? Nebo mas vlastni nastaveni?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2020 12:16 Muž Shimi [682] Re: Pitras70
Řešil jsem úplně stejný problém a nakonec jsem pořídil právě tebou zmiňovaný HLS + HLSC, akorát verzi 800, páč mám Rio 125. Můžu jedině doporučit. Pokud nemáš problém po finanční stránce, tak směle do toho.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2020 11:34 Muž Pitras70 [0] – Dotaz k Vašim zkušenostem
Zdravíčko dámy a pánové Mám akvárko 350 L Juwel RIO asi pátý měsíc. Řekl bych, že je to spíše rostlinné akvárium s přibližně 30-ti mírumilovnými rybkami a krevetkami. Docela
mne trápí, že mohu setovým světlem svíti jenom 5--6 hodin denně, aby se mi moc nerozjela řasa. Setové světlo je fakt silné . Máte někdo zkušenosti s tímto osvětlením Juwel HeliaLux Spectrum 1200 společně s Juwel HeliaLux SmartControl, rady , typy atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 14:57 R Muž afc1886 [14655] Re: justinik
No podle mě by bylo vhodné zářivku nejpozději po roce vyměnit za novou, to už je dost znatelný rozdíl ve svítivosti. Ve tvém případě ale nezapomeň zářivky vyměnit po jedné s větším odstupem, aby nenastala velká změna protože potom může nastat řasová kalamita.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2020 12:07 Muž justinik [9] – ako často meniť trubicu
Dobrý deň. Po akej dobe sa doporučuje meniť trubice T8 hmm ? svietim 10 hodín denne.. ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 11:24 Karol Re: ctibum
chcel by som aj kobercek, tak asi narocnejsie
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 11:06 Muž simonsen [14] Re: Karol
Odkaz pre KAROLA toto su tie svetlá LED HRANOLOVÝ PANEL 50W, 150 CM, (6000LM), SAMSUNG CHIP. Maju ich na LEDAKCIA.SK
EDIT - www.ledakcia.sk/…-/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 10:14 R Muž ctibum [6870] Re: Karol
Ono bude dost záležet na tom, jaké plánuješ rostliny...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.06.2020 09:59 Karol – osvetlenie pre 300l akvarium
ahojte. zakladam akvarium s rozmermi 150x40x50. rozhodujem sa medzi abc-zoo.sk/… a abc-zoo.sk/…. Rozdiel je len v pocte ziariviek, neviem kolko potrebujem na taketo akvarium. budu stacit 2? respektive, viete mi poradit nejake ine osvetlenie do 200 eur?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2020 11:09 Janko04
V CHIHIROS LED WRGB 1 su pozite farebne diody WRGB samostatne, a v CHIHIROS LED WRGB 2 su rovnake diody, ktore maju farbu RGB v jednej diode.
Ma tento rozdiel medzi WRGB 1 alebo WRGB 2 nejaky vplyv na rast rastliniek a na pohlad do akvaria alebo je to v podstate jedno? Co je podla Vas lepsie a preco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.06.2020 16:39 Muž TomikVyskov [5] – Aliexpress
Ahoj, máte někdo zkušenost s LED osvětlením z Aliexpressu? Velice se mi zalouvá tento kousek www.aliexpress.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 17:07 Muž Tony2013 [228] Re: Minky
Místo starých hodin pořídit chytrou zásuvku. Dnes je toho už všude plno a dá se to koupit za 200kc. App v mobilu a je to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.06.2020 15:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Minky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2020 13:04 Muž Minky [3]
prosim vas ako mate riesene zapnutie a vypnutie osvetlenia mimo casovaca.. priklad.. mam mechanicke spinacie hodiny a su nastavene na urcity cas.. ale ak chcem zapnut akva nachvilu v case ked nesvieti.. trebars je pauza alebo vecer a chcem sa pozret do akva tak musel by som ist do skrinky nahmatat spinac a zapnut ho...to sa mi ale nepaci.. chcel by som nieco lepsie napr na dialkove alebo nieco podobne.. rozmyslam nan niejakym paralelnym spinacom.. ako to mate vy? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 02:19 Muž Minky [3] Re: JakubN
ano planujem ho do krytu z HobbyColor plastu ale bude nad sklom.. bude to nieco ako dvojite krytie... hladina + 2cm je krycie sklo a plus 1cm bude LED Sinkor ktore este cele utesnim silikonom a nad led bude kryt... nieco ako dokonalejsie tienidlo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.06.2020 01:06 Muž JakubN [60] Re: Minky
Dle mého názoru výška není problém.. Ale jestli to světlo plánuješ umístit do krytu, tak to by problém byl.. V krytu se bude srážet voda a to světlo není vodotěsné..
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 00:40 Muž Minky [3] Re: JakubN
no odporuca sa vyssie a tie 3 cm mi pride dost nizko... len aky je na to vseobecny nazor :) vyroba krytu sa uz rozbehla, vlastne nieje cesty spat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.06.2020 00:06 Muž JakubN [60] Re: Minky
A co tě přivedlo na myšlenku že by to mohl být problém?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2020 23:48 Muž Minky [3] – LED pas
ahojte, moze byt led pas Sinkor 60 led 20W iba 3 cm nad hladinou ? nezahrieva sa takze z hladiska teploty by to nemal byt problem.. myslim si ze by sa nemalo nic stat.. co myslite ? dakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.06.2020 00:05 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blaťák
S výbojkami ti neporadím ty jsem nikdy neměl . :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 23:44 blaťák Re: vaclav
Prosim Te nemas konkretni znacku a typ HQI vybojek? Mam tech predradniku dost takze neni problem je nakombinovat aby bylo spektrum uplny. Jen nevim jaky ty vybojky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2020 23:28 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blaťák
Když chceš zvýraznit červenou barvu tak se používají teplé odstíny když perleť na rybách nebo zelené rostliny tak spíše studené. Nejlepší je kombinace obou nebo neutrální bílá. Je to ale dost subjektivní názor protože každému se líbí něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 22:48 blaťák Re: vaclav
Fotka k příspěvku Planuju to osadit Discusama a tak bych tam chtel mit rostliny ktery jdou u teplot s nima spojenych okolo 28 C
A tu dalsi vanu chci udelat jako zahradku s tetrama
Edit: Jsou to cca 480 l vany Cca 50 vysoky a hluboky a dlouhy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 21:41 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: blaťák
Záleží co budeš děla jestli zahradničit nebo jen ryby. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2020 18:16 blaťák – Prosim o radu
Z chovu Uromastyxu mi zbyly nejaky predradniky Tridonic apod/35-50W/ a chtel bych je pouzit na akvarka 50 cm vysoky. Poradte mi jaka je nejlepsi vybojka? Dekuju. Jirka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.05.2020 21:54 Muž Lister [169] Re: Žako
Zaprvé - vůbec bych se neřídil tím, jak vypadají akvárka na videu, není problém nastavit foťák tak, že to bude vypadat, že tam svítí jaderná elektrárna. Důležité je pouze to, jestli je další světlo opravdu potřeba.

Ta Plant je docela dost do fialova, někomu se to může líbit, jako jediné hlavní světlo bych to nechtěl. Používal jsem v malém betarku dohromady s tou klasickou verzí, ale bylo to nastavené na 50% výkonu.

Vzal bych verzi power - už ta je silnější, než co tam je teď. A použil jo jako hlavní světlo, pokud to bude málo zapojil bych tu co tam je teď.

A doporučuji koupit i ovladač na nastavení výkonu - stojí pár korun. Já mám i rozdvojku a obě světla jsem provozoval přes 1 adaptér - ale tam záleží na kolik je ten přibalený konstruovaný. Já mám ty nejkratší verze trubic a tam byla velká rezerva.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 21:07 Muž vlka [3443] Re: Žako
Já přes S2 PRO od 6:00h pomalu 2 hodiny rožínám tu slabší, až svítí naplno, přes spínací hodiny se rožne ta silnější a následně pomalu stmívá ta slabší a večer zase naopak, takže oběma zajednou svítím cca 1,5 hodiny. Moc světla - řasa, málo světla - řasa, bude to chtít vychytat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 20:52 Muž Žako [4] Re: vlka
Tak tam asi budu muset přidat to světlo další :-D jinak když tam bude moc světla ma to nějaký negativa? Jinak doufám že to víno vedle je dobrý ročník ;) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 20:09 Muž vlka [3443] Re: Žako
Fotka k příspěvku Čauky, já mám AQ dlouhé 75cm a v krytu byla originál LED trubice 16W/220V (to je na fotce ta dole) a ta svítí mnohem víc, než ta 18Watová na kterou se ptáš (GLASS PLANT COLOR 18W, 70 CM, 6500K AQUASTEL). Za mě to bude asi málo...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2020 18:20 Muž Žako [4] – Je to dostatečný světlo?
Fotka k příspěvku Dobrý den rád bych se zeptal zda tohle světlo je dostačující pro 112l akvárium je to světlo www.vyprodeje24.cz/… přidávám i fotku jde o to že když koukám na videa z YouTube tak mi přijde že to mají všichni světlejší než já mám možnost tam přidat este jedno světlo které by se tam vešlo a byli by tam dvě to druhý je toto www.vyprodeje24.cz/… a zajímá mne vás názor jako zkušené akvaristy :)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 19:23 Muž Jason [200] Re: rybicka25
Urcite to lze pouzit jako provizorni reseni.. Zalezi hodne na velikosti akvaria a druhu rostlin ktere tam chces mit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.05.2020 18:55 rybicka25 – improvizace osvětlení
Ahoj, chtěla by jsem si pořídit světlo do akvarka ale bohužel prozatim na to nemam možnosti. Myslíte že by stačilo koupit led žárovku a dát ji do mé stolní lampičky, kterou bych na akvarko svítila? chtěla bych nějake menší rostlinky ale bez světla to nejde..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.04.2020 22:07 Muž Tony2013 [228] Re: strbec
surpanshop.cz/…

pokud bude potreba neni problem vyrobit s jeste vetsim sklonem. Tento ma cca 18mm naklon.
Pro e-shop to tisknu ja
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 17:58 Muž M0RGAN [120] Re: strbec
Originálním držákem rozhodně ne, musí nastoupit nějaké alternativní řešení - třeba zavěsit od stropu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2020 17:26 strbec – Sinkor LED WRB
Ahoj. Prosím, kdo má osobní zkušenost... Lze bezpečně umístit osvětlení Sinkor LED WRB na akvárium, které je o 5 cm delší? Např. LED 60 na akvárium o délce 65 cm. Samozřejmě v tech. parametrech vidím, že to lze max. na uvedenou délku, ale přijde mně, že na každé straně rezerva 2cm je a mohlo by to jít... Děkuji. :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2020 10:52 Muž ZDRI [1415] – LED panel 30x30 cm
Už před časem jsem dávat tip na levnou variantu osvětlení akvárka formou hotového komerčního LED panelu 60x30 cm (20W - ale dělají se i výkonnější), blíže viz: rybicky.net/forum/3565… . Pro instalaci použit hotový eloxovaný AL-rámeček, vysoký 5 cm. Tento panel u mě funguje dlouhodobě (10 hod/denně) na nádrži "Obývák", velká spokojenost.

Aktuálně jsem řešil něco podobného na menší nádrže a skončil u tohoto panelu 30x30 cm, 13W - www.superlevnapc.cz/… Opět - velkoplošné, velice příjemné světlo, výkonově dostatečný na akvakostky do hloubky max. cca 30-40 cm. Oproti výše postovanému panelu 60x30 má výhodu, že nepotřebuje AL-rámeček pro instalaci. Mám ho položený přímo na krycím skle a i při dlouhodobém svícení je nahoře/dole jen mírně vlažný (horní plocha je silný Al-plech, takže se dobře chladí do prostoru, nehřeje dolů do skla. Nesvítí do očí, na akvárku je téměř neviditelný (výška 14 mm) optická kvalita zpracovaní dobrá, neurazí ani v obýváku. U mě zůstane jako finální osvětlení pro nádrže "Vanička" (50x40x17) a nově budovanou "Kostku" (40x37x35 cm). Pokud o něm někdo přemýšlíte, mohu nafotit jak vypadá položený přímo na akvárku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 13:15 Muž MichalV [327] Re: Čau
ak založíš akvárium za splnu mesiaca, tak 6,5-58,7 W
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2020 13:12 Čau – Kolik svetla..?
Čau, chtěl bych se zeptat kolik potřeba tak světla(w) do akvarka 130l..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 09:25 R Muž Anthrax [4739] Re: Jj
Tak to určitě zhasínej. Krunýřovci jsou v noci aktivní, to není nic divného. Je to přirozené. Jestli vyskočil, tak mu něco v akva nesedělo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 08:57 Jj Re: Anthrax
No já kdyz zhasnu světlo v akvarku tak jsou neonky asi zmatený a lítají po celém akvarku pak se trochu uklidní a když po delší době zhasnu úplně světlo a chystám. Se jít spát tak i ancistrusy lítají a jeden i vyskočil na horní sklo ????tak nevím Aby to neumrelo šokem..
Edit: Jinak mám 20neonek a 4ancistr.. A ještě 2 ale teď si nevzpomenu jak se jmenuji, akvarko 80x40x40 a osvětlení asi právě nebude to nejlepší,mám jen LED lampu která svítí spíš jen na půl akvarku a druhé půlce je tmavěji... jsem začátečník a učím se od Kamarada který tomu taky prd rozumí tak rád se něco dozvím :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 06:11 R Muž Anthrax [4739] Re: Jj
Ahoj. Chtělo by to dotaz trochu upřesnit. Jakože by jelo nonstop? Co tě k tomu vede? Co máš za akvárko? Co máš za ryby?
Existuje noční osvětlení akvária. rybicky.net/forum/4094 Ale i to by nebylo žádoucí nechavat běžet celou noc. Natož u normálního osvětlení. Je přirozené dopřát akvárku v noci klid.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.03.2020 02:23 Jj – Světlo
Zdravím, chtěl bych se zeptat na světlo v noci..musi být zapnuté, nebo vypnuté..?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 16:54 Muž Šík [1] Re: jarovo
Fotka k příspěvku Hĺbka je 40 cm
To je v pohode, tiež sa stále niečo učím skúšam atď a keď je niečo ok a ide to lacnejšie, rád pomôžem ako kupovať veľa krát predražené veci
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 16:53 Muž jarovo [1695] Re: Šík
Samozrejme sa cení každá pomoc, alebo nápad, ktorý vie spraviť niečo lacnejšie alebo jednoduchšie. Ospravedlňuje sa ak som bol trochu nepríjemný. V Tvojom prvom príspevku bolo veľmi málo všeobecne použiteľných informácií - niektoré si postupne doplnil. palec
Prajem Ti aby sa Ti darilo a mal si sa čím pochváliť ;-) ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 16:41 Muž Šík [1] Re: jarovo
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Mám tam 3 pási LED biele stačí mi tam jeden mám akvárium v stene je úzke tak po rozhovore s jedným dobrým kamarátom mi poradil vypnúť dve alebo stiahnuť všetky tri
Nikomu nechcem radit, chcel som len pomôcť kto má menej financií, alebo je zručný ????
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2020 16:31 Muž jarovo [1695] Re: Šík
5730 som používal dlhšiu dobu, mám od sledované a odskúšané pri rôznych rastlinách. Pri 33% je to živorenie - ja som potreboval cca 70-75%, pri vyššom nastupovali riasy. Keď si spočítam cenu LED pasov + chladič + zdroj + regulácia tak mi to na pár € nevychádza. A to neberiem v úvahu ako je prevedenie odolné voči vlhkosti.
Daj fotku AQ - hĺbka a aké rastliny tam máš.

P.S ale ako reklama OK ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=301