Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 64 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2011 13:42 Žena Yasmine88 [0] – Sylvania
Zdravím,mám novú žiarivku Sylvania Luxline Plus 15W/840 Cool white,950 Lumenov.Je taká nažltlá,tak sa chcem spýtať,či mi vysvieti 54l akva natoľko,aby sa darilo rastlinám(viz prezentácia)?Obávam sa,že to je málo,ale mám kryt len na jednu žiarivku.Reflektor som dala dole a ubrala som dobu svietenia o hodinu,kvôli riasam,ale asi to všetko budem musieť nastaviť tak,ako predtým.Ďakujem za pomoc :(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:41 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dejmon
Ten by tu někde taky měl být. :-D Tak já něco provedu. Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:38 Muž Dejmon [64] Re: MajkaK
Já jsem ho doma našel v zásobárně vyřazených věcí, s největší pravděpodobností po ethernetu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:33 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetkyRe: Dejmon
To je dobrý nápad! A trafo se dá normálně koupit? Nebo z čeho je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:29 Muž Dejmon [64] Re: MajkaK
Já jsem si minulí týden udělal rybicky.net/fotogalerie.php…. Je to zbytek (80 cm) z LED pásku nalepený na kusu prkýnka, připojený na trafo s 12V / 1000mA a maká to bezvadně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 12:06 Žena MajkaK [50] - Raci, krabi, krevetky – Osvětlení
Zdravím,
aby toho všeho nebylo málo, rozhodla jsem se pořídit ještě jedno, o něco menší akvárko. Na délku tak 70 cm, na výšku 30-40 cm. Nemáte nějaký, cenově přijatelný, nápad, čím svítit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2011 07:51 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: Shannon
- ad LED z aukra - necekej od toho zadne zazraky, podle obrazku je to ten nejobycejnejsi pasek z obyc LED diod, do vody ho neponoris, prilepeny na krytu pouzitelny s bidou jako "lehke" nocni osvetleni
- jinak na eBay to sezenes za 2-3 US$ i s postovnym ;-) , takze ta aukro cena je nehorazna no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 22:12 Muž PepaV [30] Re: Shannon
Ten pásek si klidně kup, nech si k němu přibalit také ten napájecí zdroj, za ty peníze je to lepší řešení než ta Marina. Jen na délku ti osvítí jen část akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 21:45 Shannon – LED noční osvětlení
Vyhlídla jsem si tuhle větší: www.vse-pro-zviratka.cz/… , která by snad mohla posvítit, Watově nevím jak na tom, ale zkusím teda sehnat něco, co by dohromady dalo alespon 10W. Nebo potom naopak koupit menší diodový pás o nějakých 15 diodách: aukro.cz/… . Možná, že by ten 15 diodový pás byl lepší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 20:01 Muž PepaV [30] Re: Shannon
Jaké LED světýlko sis na internetu vyhlédla? Modrá by rybkám ani rostlinkám neměla vadit.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 19:59 Muž filipsi [1295] Re: Shannon
"jednu modrou diodu" ve svem 300l akva ani nepoznas. Pokud teda nemluvis alespon o 10W diode.
Jako okrasa, kdyz se to nekomu libi, proc ne. Rybam to nejpravdepodobneji bude jedno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 19:55 Shannon – Re: Filip980
Dobře, díky za názor, asi do toho půjdu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 19:41 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Shannon
Myslím, že by to nebyl špatný nápad, pro ryby je to lepší, protože se aspoň nebudou lekat při vypínání světla, spousta lidí to tak má, tak být na tvém místě bych to vyzkoušel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 19:37 Shannon – LED noční osvětlení
Dobrý den,
nedávno jsem na internetu narazila na možnost LED osvětlení do akvária a zajímal by mě názor zkušených akvaristů. LED dioda by byla malá a modrá a sloužila by jenom jako noční osvětlení, jako taková mezietapa, než se akva úplně zhasne a samozřejmě by to sloužilo hlavně jako okrasa. Jako hlavní osvětlení bych je samozřejmě nepoužila, to mi nepřijde nejchytřejší. Zajímalo by mě, zda rybkám ani rostlinám by to nevadilo. Mám 300l akva a použila bych jen jednu diodu. Děkuji moc za každou odpověď :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2011 11:37 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pan17
Nějak jsem si spojil T5/39W s délkou 120cm, když jsem si představoval osvětlení nad vaším akva... hmm Správně má být T5/54W. :-)
Takže znovu...
Do akva vašich rozměrů bych nejen na Blyxu japonicu svítil tímto:
www.aquario.pl/…
Za tuto cenu (vč. solidních trubic!) je to velmi dobré řešení! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 21:23 Muž hutch [3] - Sumci
Já sem na těhle stránkách taky nedávno pokukoval a zaujalo mě světlo i s krytem
www.juwelakvarium.cz/…
akorát zatím nejsou penízky, tak to neřešim :-D
Sem zvědavej, co ti poradí!Já uvažuji o tomhle a k tomu pak nějak přidělat 2x30W, co mám teď (s tím, že bych vyměnil patice a předřadník vystrčil mimo kryt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 19:26 pan17
Tak te´d jsem našel na netu tenhle produkt:
www.juwelakvarium.cz/…

a trochu si říkám, zda není teda lepší pořídit si rovnou tohle. Na peníze mě to přijde cca stejně, jak, když to budu sestavovat sám a mám to bez práce...

co si o tom myslíte?
nebo je lepší ta volba, co jsem psal předtím...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 18:11 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Barakainus
Co to jsou zač ty 48W trubice? Mohl byste ukázat, jak vypadá/vypadala vaše Blyxa japonica?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 14:05 Žena Miluška [9]
Jen má zkušenost s Blyxou. Měla jsem jí před nedávnem v 80litrovém, dnes již zrušeném akva. Svítila jsem na ní jen 2x15W T8 8xx, navíc hladinu asi z poloviny zakrývali listy Echinodorů a Valisnerií, ale co ta rostlinka udělala za dva měsíce mě samotnou překvapilo, byla lehce do červena a krásně přirůstala (CO2 jsem přidávala). Bohužel mě pak zašla v novém akva (nemá prý ráda čerstvou vodu). Teď jí mám v akváriu opět, teprve 3dny a jsem na ní zvědavá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:11 pan17
V tomhle se bohužel opravdu nevyznám, co je nejvhodnější...
Ale jinak jsem trochu hledal a našel jsem tyto komponenty, tak bych byl rád, zda by jste mi je odsouhlasili (zkušenější :) )
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…
www.akvarista.cz/…

je potřeba k těm paticím ještě nějaké těsnění, nebo je to takhle již komplet?

a nebo teda 4ks. těch zářivek?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 12:10 R Muž Silent [5949] Re: Barakainus
Co je na reflektorech od Juwelu špatné?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 11:46 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: pan17
Na 120 cm radsi pouzij 48W trubice. A s co2 ti bude Blyxa dobre rust i pod 2x48W s dobrymi reflectory (tzn. Hagen, ne Juwel)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 10:43 pan17 Re: Sid
Tak nějak jsem s tím počítal. Říkal jsem si, že bych použil dva předřadníky a kdyby bylo potřeba, tak svítit X hodin pouze 2x39W a pak x hodin do toho přisvěcoval 4x39W.
Mohu Vás eště poprosit, zda by jste mi sem nenahodili nějakou adresu, kde bych levně a rychle koupil potřebné vybavení (vodotěsné patice a předřadníky), kabel doma mám :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 10:32 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: pan17
Na Blyxu japonicu svítím do akva 80*40*35cm čtyřmi T5/24W 8xxx zářivkami a jde to. :-)
Do akva vašich rozměrů bych na tuhle kytku svítil minimálně 3*, lépe 4* 39W.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2011 10:19 pan17
Dobrý den, také bych se rád na Vás obrátil s prosbou o radu. Chtěl bych pěstovat rostlinky, které vyžadují mnoho světla, viz. Blyxa Japonica, ale rád bych měl i plovoucí rostlinky viz. Pistia. Akvárium mám 120 x 50 x 40 cm a nejsem úplný odborník, co tam dát, resp. kolik použít trubic a s jakým výkonem. Chtěl bych T5, proto Vás tímto žádám, zda se najde někdo, kdo by mi poradil.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 19:30 Žena Xlienka [276] - Amerika
Ten filtr není až tak marný. Stačí někde splašit kostku biomolitanu a použít to jako čerpací hlavu. Myslím že by to mělo fungovat, teda pokud půjde utlumit ten průtok
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 19:12 Muž jiriicz [0]
filtr aquael powerhead circulator 650(vnitřní a tím molitanem-je to bída ten set-ted uz to vím taky); plánuju dvě hejna ryb 8-10ks neonek a razbor klínoskvrnných + nějaký "čističe"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 19:00 R Muž romant [27987] Re: jiriicz
Ahoj, odpovídal jsem Ti teď ve fóru na to osvětlení. Vzhledem k tomu, že píšeš, že ryby zatím nemáš tak Ti doporučím teď v začátku akva měnit vodu co jen to jde klidně obden 30 i více % akva. Tím, že se búde takto intentivně měnit voda se lehce zpomalí ty procesy který tam začínají probíhat a odebírají se z vody škodlivý látky. je to taková protiřasová prevence do budoucna. Ono slabší osvětlení má i svý výhody a to, že to co v akva máš neroste nikdy moc rychle, ale svým jistým tempem a když se vychytají rostliny, který snesou ty světelný podmínky a když člověk nechce pěstovat nějaký koberečky a na světlo a živiny náročný kytky, tak se to i ve Tvých podmínkách bude dát docela dobře provozovat. Ty kytky co tam máš to jsou vcelku nenáročný rostliny, tak uvidíš, která z nich poroste a která ne. Jinak teď v začátku akva jsou ty stonovky neocenitelnými pomocníky při vytvoření tzv. biologický rovnováhy a s opravdu pomalu rostoucíma rostlinama, jako jsou Anubiasy, Microsorium a jistě i Cryptokoryny se může ještě chvilku počkat, než se akvo řádně zaběhne. Když jsme u toho, pokud tam nejsou vůbec žádný živočichové, tak můžeš lehce nakrmit vznikající nitrifikační bakterie tím, že tam hodíš pár vloček suchýho krmení. Co je tam za filtraci? Jsem zvědavej a co rybky, jaký tam plánuješ? Tak už snad dost těch otázek.
Ahoj. Roman.
EDIT: Psal jsem to jako vzkaz a napsal jsem to sem takže je to OT.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:36 Muž jiriicz [0]
ryby zatím nemám žádné-čekám tři týdny na rozběhnutí; rostliny např. alternanthera splendens,egerie densalimnophila sesiliflora,ludwigia palustris a vallisneria torta; zářivka je tam ta původní, ta noname; zkusím dovnitř vlepit alobal a pozeptat se nějakého eletrikáře-sám si to netroufnu předělat; děkuji za rady :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:25 R Muž romant [27987] Re: jiriicz
Zkus si trochu pomoci tím, že kryt vylepíš nějakou odrazovou fólií, nebo alobalem a jako další podpůrnou možnost máš použít reflektor k tomu osvětlení co tam máš.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:24 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jiriicz
Jo taky mě napadá, jestli tam máš zářivku co byla v krytu původně, tak bys měl koupit novou, nějakou třípásmovou (např 830 nebo 840 - teplá /studená bílá). Ty původní jsou mnohdy jen provizorní
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:23 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jiriicz
délkou osvětlení to moc nevylepšíš. Nemáš tam moc ryb? Co tam máš za rostliny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:21 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: jiriicz
lepší by byla ještě jedna. Ale při vhodném osázení by to šlo i takhle. Např. kryptokoryny, jávský mech, anubiasy ... Ale boj s řasou bude asi trochu horší, hlavně pro začátečníka. Měl by sis pročíst něco o údržbě akvárka a co dělat proti řase (žádné zázračné vodičky)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2011 18:19 Muž jiriicz [0] – 24W na 110l
Dobrý den; koupil jsem celý akv. set od firmy Aquael a začínám zjišťovat, že jsem asi neudělal správně; před pěti dny jsem zasadil rostliny a více jak polovina je jich hnědá-jak zde čtu tak je to asi hnědá řasa z nedostatku světla; v krytu je jedna zářivka s označením F24T5DL(24W co jsem zjistil) a mám 110l akv. o rozměrech 80x35x40cm; svítím 14hod denně; je 24W opravdu málo? mám nechat do krytu přidělat další zářivku nebo osadit silnější do stávajícího držáku? děkuji za radu; Jiří

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 17:53 Muž j0hny [86]
Znova pripominam ze brilum osadzuje do svietidiel cinske trubky, po pol roku ci roku si ich mozes vymenit za ake chces.Rozne T5 trubky uz bezne predavaju v kazdych svietidlach, pripadne ich ochotne vedia objednat. Prvorady je ten predradnik s objimkami v jednom celku za super cenu :) Ja mam studenu 6400K ale vyluh z korena to trosku "otepli".
p.s.: ja svietim jedinou 28W HE trubkou na cca 120L vody a vdaka nerovnovahe zivin sa zelenej riase aj tak dari :-D Riad sa podla vlastnych skusenosti s ostatnymi akvarkami ktore mas, ty musis najlepsie vediet aku mas vodu a co v akvarku bude.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 00:11 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: orlynka
Ja bych urcite koupil vsechno s 6400K (to je nejbliz skutecnemu dennimu svetlu), ale v Cechach se bezne davaji teplejsi, ci se kombinuji s dennim. V americe akvaristi naopak davaji casto studenejsi (10 000-14 000K) a nebo je kombinuji s dennim.
Ja si vzdycky myslel, ze 6700K by melo mit nejlepsi PAR a tedy byt nejlepsi na kytky, ale pry to tak jednoduche neni. Struktura spectralniho rozlozeni muze byt dost ruzna pro stejnou teplotu. Takze pokud se nechces poustet do studovani detailu, asi si jen kup co se ti nejvic libi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.05.2011 00:01 Muž Barakainus [654] - RostlinyRe: Designer
Ta plocha by se lisila jen ve srovnani dve trubky na 40 cm vs 30cm sirky, to je pravda. Ta delka nema vliv, vyjma svetla u kraju. To bych i zanedbal. V iwagumi by to vliv melo, ale v akvarku se spoustou jinych stonkovek se to fakt ztrati. Svetlo primo pod trubkou je nezavisle na delce trubky.
Ja jsem to navic vsechno prendal do akva 45cm sirky a rostlo to uplne stejne (jeste ho nemam v prezentaci).

Muzeme se dohadovat o detailech, ale opravdu ji tech 2x39W s dostatkem CO2 bude na Eleocharis stacit. Glosso by se ji tahala nahoru, ale Eleocharis bude v pohode. Usetrene penize bych radsi investoval do toho CO2 a prip do dobrych reflektoru.

Zrovna dneska jsem zakladal 100x40x40 akva, s 2x39W bez reflectoru a dal tam Eleocharis acicularis a trochu Marsilea minuta/quadrifolia. Tak za mesic, dva dam vedet jak to bude fungovat tady :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 21:28 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: matlala
Ok, děkuju :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 20:03 Muž matlala [798] - RostlinyRe: orlynka
nene, je to přesně naopak
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 20:02 R Muž romant [27987] Re: orlynka
Když si tu jednu rozklikneš, tak je tam dole volba "zobrazit všechny parametry" a ono se tam těch parametrů objeví více a dočteš se která je která, já jsem to vzal modelově podle jedný. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 19:59 orlynka Re: romant
Právě, že to označení zářivek tam nevidím nebo jsem slepoň? :-O

Takže ta 2700 je studená a 6400 teplá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 17:53 R Muž romant [27987] Re: orlynka
Velmi častá kombinace je studená a teplá bílá, což je podlě mě ta první a třetí a čtvrtá a šestá, podle toho jestli to světlo bude ve stříbrný, nebo bílý barvě. Jinak to číselný označení zářivek samotných je 830 a 840.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 17:38 Žena orlynka [13] - Labyrintky
Tak ještě jeden dotaz. Když budu brát tohle světlo: www.posvitime.cz/… 2x, jaký barevný odstín zvolit z toho co tam je?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 14:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Barakainus
To je toto: rybicky.net/nadrze/11766 ?
0.9m x 0.3m = 0.27m2
a tady mame: 1.1m x 0.4m = 0.44m2
Uz jen z tohoto pohledu, tve dno melo 61% plochy dna akvaria, o kterem se bavime. Kdyz budeme do obou akvarii svitit stejnym svetelnym tokem, intenzita osvetleni bude ruzna, svitime na ruznou plochu ;-) .

Ale jinak beru, nekomu neco neroste, at ma svetla kolik chce, a nekomu neco ano, ac ma podle vseho svetla malo. Neni to samozrejme vsechno jen o svetle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 14:32 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Designer
Manžel nejspíše kryt bude dělat, jen jsem mu to chtěla ulehčit, páč není takový blázen do akvaristiky jako já :)
Barakainus, já ale neplánuji dávat CO2, chci to zvládnout bez toho :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 13:55 Muž Barakainus [654] - Rostliny
Designer napsal:
Pokud tam das 3x39W, uz to bude ohledne rostlin veselejsi, ale ani tak nepocitej, ze by Ti v akvariu chtel rust po dne nejaky jemny koberecek, na to je to stale malo.


Tady si dovolim nesouhlasit. Ja mel 45cm vysoke akva, svetlo 2x39 (Hagen Glo) jeste 20 cm nad hladinou a Eleocharis rostl jak sileny. Travnik lepsi nez anglicky ;) Nejake fotky by meli byt v prezentaci. To same HC 'cuba'. Co kobercove rostliny potrebuji neni ani tak moc svetlo jako hodne CO2. Me Eleocharis zarustal i pod stonkovky, kde byla tma jak v pytli a vubec mu to nevadilo.

Z vlastni zkusenosti je tech 2x39 vic nez dost. Pokud date vic, budete muset pridavat nesrovnatelne vic co2 (z bomby) a prihnojovat a pak zastrihavat kytky kazdy tyden. To je na vas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 12:29 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: orlynka
To se vezme jeden sikovnej chlap, a vysvetli se mu, jak je nutne mit nad akvariem kryt, jak by mel vypadat, co by se od nej chtelo. Nevysvetluje se mu to podrobne, pac to chlapi desne neradi, omezuje to jejich invenci - neradi se citi jen jako pracovni sila, radi ukazuji i silu mozku.

A jaky chlap? Vzdyt je to jedno. V nizsim veku se nejlepe ukeca tata, pozdeji kamarad a nebo partner/manzel. Jak hnusne rikame:"Lina huba, hole nestesti!"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 12:11 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetkyRe: orlynka
je tu nebezpeci roztaveni krytu
dala by se treba sestrojit mala rampa, nebo udelat rovnou kryt

mozna by byly zajimavy tyhle svetla akvarista.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 11:35 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: orlynka
Popřípadě, když tak koukám na to světlo 2x39w, dalo by se to položit třeba jen na krycí sklo. Kdybych to jen položila na krycí sklo, tím pádem by to mohlo i přečuhovat to světlo trochu i přes akva. Ale muselo by to být aspoň taky s nějákou vyšší watáží, nejlépe by bylo jen jedno světlo, když nebude, budu muset koupit dvě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.05.2011 11:25 Žena orlynka [13] - LabyrintkyRe: Designer
Nějáké extra náročné rostlinky pěstovat nehodlám, ale chtěla bych mít pestřejší akvárko i do červené barvy, tak zvažuji co a jak. Možná je to jako fajn nápad koupit 2x39w dvě světla, namontovat a poté bych svítila jen tím jedním 2x39 a až by se to zarostlo, tak bych přidala třeba i to druhé světlo. Ale zas, aby to nebylo zbytečně moc na ty rostliny.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [64] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108113x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=3151