Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2022 10:01 Muž Sha [500] Re: ds
www.profiplants.cz/…
Pan Mithofer o tom mluví.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.01.2022 09:32 Muž Lojza007 [1182] Re: ds
Našel jsem kousek níž i ten odkaz: www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 07:56 Muž Jozef [311] Re: ds
Údaje lum/w toho Sinkoru asi nebudú korektné. Pri použití časti pre červené a modré diódy (tie zďaľeka nemajú také výkony) by zvyšok musel svietiť tak ako (neviem či sú také diódy na trhu).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 07:43 Muž Lojza007 [1182] Re: ds
Někde je tady odkaz na video na YT, kde to někdo měřil. Asi to bude tady v tom vláknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.01.2022 05:14 Muž jab63 [1440] - BorneoRe: ds
Není lumen jako lumen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 23:30 Muž ds [53] Re: Lojza007
Fakt Twinstar svítí víc? Podle parametrů by to mělo být naopak (je to čistě dotaz, samotného by mě zajímalo, protože se taky rozhoduji). Oboje na akvárium o délce 80cm.

Sinkor LED WRB 75:
Příkon: 25 W
Svítivost: 4 633 lm

Twinstar 90B:
Výkon: 33W
Světelná tok: 2528lm

Tedy pomíjím že jeden uvádí výkon a druhý příkon. Ale nezkoumal jsem stránky výrobce. Zdroj pouze Invital.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 21:39 Muž Lojza007 [1182] Re: Lachtanice86
Pokud má to akva na hloubku 45cm, tak to chce dvě světla, jedno LED typu Sinkor na to nestačí, není to výkonem, ale směrem osvětlení. Osobně bych doporučil Twinstar, má větší výkon než Sinkor, ale dva Sinkory se budou líp ovládat, protože jsou na 24V a Twinstar B na 12V. Určitě bych bral WRB Sinkor nebo ten Twinstar má i zelený ledky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.01.2022 18:41 Brodys Re: Lachtanice86
Ahoj, omlouvám se, úplně jsem se nevěnoval kytkám, které tam máš, hlavně jejich nárokům, ale jednoduše. To světlo na běžné rostliny bohatě stačí, pokud by jsi chtěla přidat na intenzitě světla, tak asi rovnou s CO2 a troufnout si i na červené rostliny nebo zakoupit barevné (wrgb), které akvárium zase pěkně vybarví. To led bílé se ne každému líbí a hlavně i osazenstvo vypadá úplně jinak. Začátek je o najítí rovnováhy mezi světlem, živinami a rostlinou masou. Pokud se ti světla zdá málo, lze si pohrát s dobou svícení. Všechno neroste nikomu, s tím se smiř a věnuj se tomu, co roste, popřípadě se ti líbí. Detailně nastuduj nároky kytek na osvětlení a podle toho vybírej. Světlo, co máš stačí na nenáročné a středně náročné kytky bohatě, možná bude problém s rozptylem, že narozdíl od zářivky svítí nejvíc pod sebe a tím pádem vzdálenější stěny jsou ochuzeny. Časem můžeš přidat nebo vyměnit za barevné, ale bude to chtít pohrát si s intenzitou dle vývoje v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.01.2022 18:17 Žena Lachtanice86 [1] – Světlo
Hezký večer. Mam akva viz prezentace a stále si nejsem jistá, zda je osvětlení dostatečné. Vim, že přepočet w/l je u LED k ničemu, že lumeny taky nic moc info. Jedině PAR měření, ale to se mi pořizovat nechce. Našla jsem i nějaký vzorec: koeficient náročnosti rostin x objem. Tam mi vychází cca 32w, aktuálně mám 25w. Něco mi roste, neco se mi zdá, že ne. A pokud navýšit, tak dokoupit zase bílé světlo nebo wrb? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2022 19:13 Brodys Re: Buldr
Já mám Chihiros 2x, je fakt, že hřejou, ale taková tragédie to není. Vyměnil bych klidně za twinstar ale ten má poloviční výkon a ještě neumí ladit barvy rozzureny Tady si můžu nastavit, jaké barvy se líbí, jednotlivý výkon barevných kanálů atd. Co jsem hledal, za ty prachy nejvíc muziky.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 21:01 Žena zelwa02 [188] Re: Brodys
Děkuji, plán byl měnit každý týden 1/3, bohužel se mi to teď poslední dobou (vlastně 2x, do té doby to bylo 6-8dní) nedaří zkoordinovat s dětma a večer, když už mají rybky zhasnuto, tak se mi jim tam nechce šašit s vodou, ale vím, že je to slabina, kterou musím nejak vychytat...

testy mám objednané, ale nějak se zasilka zasekla...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2022 20:42 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Pertinax
Odstranit toto množství při silném osvětlení, a stonkovkách jde úplně v klidu. Však si udělej nádrž bez ryb, naper tam stonkovky a dej silné světlo a uvidíš ty denní úbytky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 20:16 Pertinax Re: Sonic
Sonic napsala: Ak sa NO3 do husto zarasteného akvária nepridáva, tak aj 30 aj 40 mg/l na vstupe je schopné vyčerpať na nulu za týždeň-záleží od podmienok, ale to iste všetci viete.
Já to tedy nevím a zdá se mi to strašně moc. Ale třeba se mýlím - můžeš dát odkaz na něco, kde to někdo věrohodně změřil, nebo tak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 18:00 Brodys Re: zelwa02
Přidám trošku do mlýna. To málo, co jsem se dočetl v prezentaci mi vychází údržba na 1x/10-14 dní a polovina vody. Začal bych to trochu pravidelněji čistit každý týden a měnil pouze 1/3 vody. Světlo bych neubíral, máš to pěkně zarostlé a určitě to ještě necháš zarůst. Šel bych cestou přírodní, svítit 10-12 hodin, jako v tropech svítí a pohrál si s intenzitou a se stmíváním a rozedníváním (i to se počítá do svícení). A určitě bych orientačně změřil alespoň NO3 a zjistil, co mi teče doma za vodu ;-) Je dost možné, že rychlerostoucí květiny všechen dusík vyčerpaly, zvlášť teče-li voda s nižším obsahem NO3. Ať se daří palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.01.2022 16:51 Muž M0RGAN [120] Re: zelwa02
Mně zase přijde divné několikrát denně zhasínat a rozsvěcet, raději snížím intenzitu osvětlení a svítím dál 12 hodin. Jestli to má přípojku přes tyhle konektory, tak se dá stmívač koupit i v našich obchodech, třeba tady ty první tři nejlevnější stačí. www.berge.cz/… , osvětlení v setu by mělo mít 12V/0,8A (píšou 10W).
Za mě je ideální nastavit i pozvolné rozsvěcení a stmívání, třeba ten Chihiros Commander 1 www.rostlinna-akvaria.cz/… se nastavuje přes mobil.
Ideálně od nějakého kamaráda půjčit stmívač a vyzkoušet, nebo naslepo koupit ten levný za pade a až v případě, že bude fungovat, tak třeba ten Chihiros.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 15:17 Sonic Re: MARTIN HORÁK
Keď ladím akvárium, tak si zmeriam alebo zistím parametre vstupnej vody, ale keď ladím odpad a hnojenie, tak si zmeriam NO3 tesne pred výmenou a viem, kolko som dodala a kolko sa spotrebovalo a či som musela vôbec dodávať NO3. Ak sa NO3 do husto zarasteného akvária nepridáva, tak aj 30 aj 40 mg/l na vstupe je schopné vyčerpať na nulu za týždeň-záleží od podmienok, ale to iste všetci viete. Lenže ak mám veľa na vstupe/po výmene vody/ a na konci týždňa mám viac ako 10mg/l, tak je v akva asi dosť rýb a rastlín, pretože sa nespotrebuje všetko, no a nastáva ladenie odpadu svetla, ale to iste viete tiež. Veď nech skúsi a uvidíme.
Ja som na tvoj prvý komentár nenapísala, že je to blbosť, aj keď bola- v tomto akváriu je moc svetla a to je jasné. Koľko je NO3, to nevieme, iba som navrhla príp. postup.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.01.2022 08:40 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: Sonic
Sonic napsala:a ak je NO3 veľa nad 10mg/l tak musíš viac čistiť a vrátiť sa k tej výmene 1/2 vody. Chce to trochu vyladiť. Pokud je NO3 nad 10 tak musí více čistit a měnit 1/2 vody? To je strašná blbost. Nic takového dělat nemusí. A pokud má vstupní vodu třeba s hodnotou 30mg/l, tak si moc nepomůže.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 08:13 Žena zelwa02 [188] Re: Sonic
Děkuji za všechny rady, nevěděla jsem jak krátkou dobu svicení snesou rybky... vím, že je to hlavně o hledání a zkoušení, ale s radami zkušenějších je to jednodušši to hledání

Set mám aquatlantis 60l
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 06:57 Sonic Re: zelwa02
A prečo jednoducho neskrátiš čas svietenia viac, môžeš ísť na 6/3+3/ hodín v pohode. Skontroluj si NO3 v akváriu /testovacím pásikom alebo kvapkovým testom/, ak je na nule tak prihnojíš okrem Biofloru N+ a P+ /Profiplants alebo Easy Life Nitro a Fosfo/a ak je NO3 veľa nad 10mg/l tak musíš viac čistiť a vrátiť sa k tej výmene 1/2 vody. Chce to trochu vyladiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2022 00:12 Muž M0RGAN [120] Re: zelwa02
To bude chtít jeho konkrétní název, aby někdo věděl :-) Třeba moje Juwel HeliaLux to mají přes www.juwelakvarium.cz/… , na další používám nějaký stmívač z Aliexpressu tohoto typu www.aliexpress.com/… . Regulaci s časovačem umí třeba Chihiros Commander (1 nebo 4) i mnohé další. Ale záleží na připojení toho světla, takže to chce někoho, kdo má s daným zkušenost. Třeba u vlastních LEDek nebo Aqualantis EasyLed první generace stačí i ten za dva dolary.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 21:35 Žena zelwa02 [188] Re: MARTIN HORÁK
Rostlinky mi přijde, že přirůstají pěkně rychle. Tu řasu (zelenou vláknitou) jsem si trochu donesla i na darovaných rostlinkách...
většinu rad co jsem dostala bylo právě uber světlo, ale už moc nevím jak... proto jsem zvažovala nějaké to ztmavení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 21:32 Žena zelwa02 [188] Re: Sonic
joo svítim to rozděleně, svitim 8:30-12:00 a 15:00-20:00 a teď jsem ještě i zkracovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 20:24 Sonic Re: zelwa02
Svetla bude dosť, to by tak rýchlo nerástli. Rozdel si svietenie na 3 hod. doobeda a 5 alebo 4 večer. Docieliš spínacími hodinami do zásuvky -nastavíš a zastrčíš svetlo. Uberáš alebo pridávaš čas svietenia podľa potreby. So štrkom nič nerob-netreba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2022 19:44 Muž MARTIN HORÁK [907] - Na prvním místě anubiasy. Jinak miluji americké cichlidy.Re: zelwa02
Ono to také může být naopak. Málo světla, rostliny rostou pomalu a řasa má větší šanci se tvořit. A u nové nádrže je to normální.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2022 19:34 Žena zelwa02 [188] – Zastínění
Zdravím, chtěla bych se zeptat zda je nějaká varianta, jak snížit intenzitu u setového světla? Napadla mne třeba nějaká zatemňovací fólie, která by na něj šla nalepit?
Svítím 8 hodin denně a mám i hladinu pokrytou plovoucími rostlinkami nebo dlouhými listy, ale stejně bojuji s řasou... Zvažuji přikoupení nějakého tmavšího písku a namíchání s tím co tam je,aby se světlo méně odráželo, že by se tím aspoň pocitově jasnost světla také mohla snížit...

Děkuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2022 05:50 Muž M0RGAN [120] Re: Buldr
V základu ano, proto je fajn mít možnost to světlo rovnou vyměnit za kvalitnější, které k setu rovněž pasuje. U Juwelu jsem tuto možnost objevil, proto jsem nakoupil akvárka tam a předávám svou zkušenost dál. Jestli to umí i jinde, nevím. Ten Helialux pro nenáročné kytky svítí velmi dobře.

O ceně, kolik za to chce zaplatit, je to vybírané osvětlení. Od tisícovky jsou základní, tak za 4-5 tisíc už podle mých zkušeností člověk sežene velmi dobré světlo pro 200-240.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2022 04:12 Muž M0RGAN [120] Re: Jana V.
Chybí zásadní informace a tou je požadovaná CENA :-) Ale jestli pořizujete nové, tak bych se kvalitnějšího setu nebál. Já takhle mám 4x Juwel Rio 180 s vyměněným světlem za Helialux Spectrum 1000 (v obchodě www.juwelakvarium.cz to umí rovnou vyměnit se slevou tisícovku za původní světlo Multilux) a ovladač HeliaLux SmartControl a naprostá spokojenost. Za všechna 4 se vším všudy necelých 50 tisíc. rybicky.net/nadrze/31518-muj-seznam
V dalším 240l akva mám Aqualantis EasyLed první generace a Zetlight Lancia první generace a taky spokojenost.

Levná světla jako Sinkor sice svítí hodně, ale barvy jsou z toho takové mdlé, ani WRB verze to nezachraňuje. A na vlastní samodomo světlo z LED pásků nebo diod už jsem se vykašlal.
Dřív jsem si to zkoušel prostřídat v totožné akváriu, abych měl srovnání (ještě se zářivkami), a od té doby si raději připlácím za světla střední cenové hladiny.

Takže podle mojí zkušenosti se fakt vyplatí si připlatit a za světlo pro 200l akvárko dát třeba 4-5 tisíc (případně já ta Zetlight vychytal ve výprodeji za polovinu a svítí na tuhle cenu vyloženě luxusně). Akvárko má dělat především radost pro pohled a světlo v tom udělá fakt hodně. No a pak barevnosti prospívají třeba olšové šišky, jejich výluh ve vodě taky udělá slušný rozdíl.

Pokud chcete mít na akváriu kryt, tak je potřeba vybírat světlo, které do něj pasuje. 240l s krytem mám od Sklorexu a tam jde světel napasovat mnohem víc od různých značek. No a ideálně se pak podívat, jaké barvy to reálně dělá v akváriu, když je možnost. Já si prošel vlastní evolucí od starého 54l setu se žárovkou, přes zářivky, vlastní světla z LED pásků a levná světla, po světla střední cenové hladiny. A fakt to dělá obrovský rozdíl.

Provozovat odkryté akvárium je opruz, krycí skla jsou zase jiný opruz.

Všechno je to o penězích. Levné sety (Diversa a podobné) nebrat, kvalitnější sety, obzvláště s lepším světlem, už budou v pohodě. Dávat jen za světlo pro 200l akva dvacet tisíc by taky šlo, ale to je pro high-tech akvária, ne pro začátečníky.

Za mě je vhodné mít i nějaký ovladač, který umí rozednívání a stmívání a regulovat i intenzitu. Všechno to leze do peněz, ale zase bude dělat radost po mnoho let.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.01.2022 23:14 Žena Jana V. [3] – Jaké světlo?
Zdravím, jsem dnes samy dotaz... Máme malé akvárium 54l, takové to v setu, nikdy nám tam nefungovalo světlo... Chceme pořídit vetsi akvárium, ale už ne v setu ze svých zkušeností.. zatím sme predvybRasli rozměr 100x40x40/50 a teď zase nevím co k tomu vymyslet za světlo.. neporadila by nějaká dobrá duše ať nemusím studovat dva miliony věci, že bych studovala jen ten milion ostatních ????????
O rybkách ještě není úplně rozhodnuto, pokusím se nakombinovat to co máme s něčím větším, ale ještě musím nastudovat... Máme neonky, dania, tetry.
Rostliny bych ráda nějaký ,,základ,, dobre rostouci, nenáročný na údržbu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2021 17:31 Muž Lojza007 [1182] Re: J7S5
Ten ovladač je přímo od toho světla? Kdyby nebyl, tak by mohl být problém v tom, že je jenom jednokanálový a tím pádem bude svítit jenom jedna barva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.11.2021 16:23 J7S5 – HAQUOSS LEDSYSTEM
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, nemá náhodou někdo zkušenost, jak nastavit ovladač u systému Haquoss, ať dělám, co dělám, svítí mi pouze červené diody. Je tam nastavení času zapnutí a vypnutí u jednotlivých diod, pak jsou tam dvě další volby 0-30 a 0000-9999, které netuším jak nastavit. Našeljsem bohužel jen prodejce v Itálii, mám 2x 120 cm, zkusil jsem jim napsat o manuál, ale bez úspěchu. www.petingros.it/…
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2021 19:20 Brodys Re: Perlas
A nebo je na to skvělý Mamut ;-) Drží hned a hodně :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 17:25 Muž CHiP [48] Re: Perlas
Fotka k příspěvku Přidělal jsem světlo pomocí dvou stahovacích pásek. S jednou rukou v sádře to byl v té době vrchol mého kutilství :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 17:19 Muž CHiP [48] Re: Shimi
Vypadá jako nové, viz foto v druhém příspěvku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 16:25 Muž Perlas [546] Re: CHiP
Jak si to pridelal do krytu? Videl jsem nekde na videu, ze to nedoporucuji. Pokud to neni primo na to tuba urcena. Chova se to adekvatne? Chtel bych neco vykonejsiho a nechtej mi doma povolit rozrezat kryt ( popr. ho dat pryc ) a juwel nema zadny zajimavy svetlo, nez co prodavaj :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 16:24 Muž Perlas [546] Re: Shimi
Co mam tubu v krytu a bublinkuju, tak je to havarka a porad je to zaliskane. Takze to obcas cistim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 15:25 Muž Shimi [682] Re: CHiP
Když už jsme u toho, jak to světlo vypadá po 2 měsících používání v krytu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2021 13:18 Muž _Rob_ [80] – LED rampa
Ahoj ahoj

Nezkoušel někdo nebo dokonce nemá někdo toto osvětlení?

www.ledmegrow.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   04.08.2021 15:24 Muž Shimi [682] Re: MichalV
Na tento nesmysl jsem tu upozorňoval již několikrát. Nechoďme kolem horké kaše, je to prostě čistokrevný podvod. Parametry atakující pomalu světový rekord za cenu pár stovek. Jasně, a teď tu o perníkové chaloupce. To světlo z odkazu Roba má 86 lm/W, což je sice lehce podprůměrný parametr, ale zato mnohem uvěřitelnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2021 15:08 Muž _Rob_ [80] Re: MichalV
Realita je totiž úplně jiná. :-) na YouTube je srovnání sinkor vs twinstar a je to nebe a dudy a to má twinstar o polovinu min LED diod. Cena relativně podobná. :-)
Edit: youtu.be/…

Zde je to porovnání :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.08.2021 14:44 Muž MichalV [327] Re: CHiP
4212 lm na 15 W alebo 2808 lm na 10 W ? To sa mi nevidí. 280 lm/W, tým sa môžu pochváliť špičkový výrobcovia čipov pri omnoho nižšom príkone ako je nominálny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2021 21:21 Muž Roger [1873] Re: CHiP
Tak na to se jdu podívat :) nikdy mě nenapadlo to sloupnout a to mám 4 Sinkory :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   02.08.2021 08:57 Muž CHiP [48] Re: CHiP
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ještě zbylé ilustrační fotky k předchozímu příspěvku.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   02.08.2021 08:51 Muž CHiP [48] – Sinkor
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Do krevetárka jsem si vybíral nové osvětlení. Nakonec jsem zvolil Sinkor, protože je to český výrobek a stmívač je již v ceně. Spíš to ale vypadá, že to jsou jen v Čechách poskládané díly z Číny. :-D Nejvíc mě ale překvapilo, že 10 LED čipů bylo přelepeno neprůhlednou páskou. Kdybych světlo nepřidělával do plastového krytu akvária, tak si toho ani nevšimnu. Dále se mi nelíbilo že napájecí kabel nebyl vůbec přidělaný ke světlu a visel jen na kabílkách. Naopak kladně hodnotím, že světlo krásně nasvítilo celé akvárium oproti původnímu setovému. Píšu to proto, že pokud tohle světlo někdo má, může sloupnutím samolepek získat víc světla jako já X-)
Na fotkách porovnání původního a nového světla (se sníženou intenzitou pomocí stmívače).
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2021 14:46 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Sid
Rostliny už si to v kombinaci s Bioflorem přebraly a rostou skoro doslova před očima a já budu brzo muset prostřihávat,jinak mě za pár dní Egerie a Růžkatec zarostou celou hladinu a budou stínit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   13.06.2021 11:45 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jakaf
V klidu, rostliny si to už samy nějak přeberou. :-)
(Jde mi jen o to, že kritéria výběru osvětlení pro rostliny nesou jen o lumenech = světelném toku.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 10:15 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Sid
Tak minimálně dle toho popisu má ta moje 1x takovej světelnej výkon,než stejně dlouhá perlasova.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.06.2021 09:52 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: jakaf
Taky slova o ničem...
Ale od něčeho se běžný spotřebitel odrazit musí, ne? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 09:19 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Sid
Já mám u mojí zářivky tyhle parametry:

Hlavní přednosti

optimální barevné spektrum pro skladkovodní akvária
velmi vysoký světelný výkon
dokonalé podání barev
optimální podmínky pro zdravý růst rostlin
bezpečné provedení s certifikací IPX7
nastavitelný úhel dopadu světelných paprsků



Technické parametry

teplota: 6500 K
světelný výkon: 1350 lm
příkon: 13 W
délka: 50 cm
průměr: pouze 2,5 cm
doporučujeme: pro akvária a akvarijní kryty délky cca 60 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 09:14 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: Perlas
...Technické parametry... Kelvin: 6500, lumen: 624... Poroste to vubec?
Určitě poroste. Otázkou je - jak?
Pro kytky není nejdůležitější teplota chromatičnosti nebo světelný tok - zkuste si pročíst toto vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.06.2021 08:44 Muž jakaf [92] - Xify a paví očkaRe: Perlas
Já si v elektru koupil za 140 kaček spínací hodiny do zásuvky,nastavil dobu svícení ráno a odpoledne a už nemusím řešit jestli doma někoho napadne akvárko zajít ke mě domů rozsvítit,když jsem od 4 ráno do večera v práci.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=51