Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 18 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 18:52 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: kmara
Mrkni na diodu pokud je cerna je prepalena nejspise z prehrati :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 18:12 Muž bobikcz [135] - ups .... ono to roste :)Re: hadravam
V podstatě blbě. Pozorovat co a jak roste. Řasy, přírůstky rostlin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 17:58 Muž kmara [10] - CichlidyRe: Provpe
V krytu ho nemám, jen volne postavené nad hladinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 17:42 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: hadravam
Nejlepší je to změřit třeba Lux metrem :) Běžně provádím měření ale nidky to nejni uplně přesné protože se to nedá změřit ve vodě a pak tam hraje roli i hladina která odráží světlo. Ale orientačně to změřit jde. No a nebo to taky poznáš tím že ti prostě náročná rostlina neporoste a pokud jo tak hodně pomalu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 17:40 Muž Provpe [8] - RostlinyRe: kmara
Tohle nejni nejspíše způsobené vlhkostí dioda sama o sobě bude svítit i pod vodou když utěsníž přívod napětí. Největší problém u led diod bývá špatě nadimenzované chlazení takže se ledka usmaží. Dělají to hlavně čínské led žárovky které mají vysoký výkon ale blbé chlazení řekl bych celkem jistě že u tohoto svítidla to bude zřejmě tím hlavně pokud jsi to dal pod kryt :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2018 16:56 Muž hadravam [11]
Jak se pozna jestli je svetla malo nebo hodne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 23:17 R Muž ctibum [6910] Re: kmara
To fakt netuším... Buď to zkusíš a dozvíš se to, nebo ne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 23:15 Muž kmara [10] - CichlidyRe: ctibum
Uznají reklamaci? Nebudou to svádět na vlhkost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.11.2018 23:13 R Muž ctibum [6910] Re: kmara
Určitě bych reklamoval, pokud používáš originální příslušenství... Za ty prachy bych šel i s jednou vadnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2018 22:58 Muž kmara [10] - Cichlidy
Zdravím, chtěl bych se zeptat. Loni v prosinci jsem si koupil Chihiros A901 a nyní mi nesvítí 6 diod. Dá se to reklamovat nebo na to kašlat? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2018 07:41 Maq Re: Tučňák
Tučňák napsal: Zatím mě RA přehazuje na výrobce.
Nelegální. Výrobce Ti nic k prodeji nenabízí, nemusí se tedy s Tebou vůbec bavit.
Bavit se s Tebou musí prodejce, a musí Ti sdělit vlastnosti buď zákonem přímo předepsané, anebo vlastnosti mající význam z hlediska užívání výrobku. V akvaristice je běžné, že na zboží vyznačují jen to první, což má velmi omezený rozsah - v zásadě bezpečnostní zásady. Na dodržování toho druhého tady není právní kultura. My nejsme Američané, neradi se soudíme, a jednou za čas prohraný spor prodejce vydrží, protože české rozsudky odškodní pouze žalobce a smyčec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 02:22 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: slavko
Když vidím, jak výrobce Esíček má na obale, že vyobrazená káva není součástí balení, protože jinak by to byla nezákonná manipulace zákazníkem, divím se, že se ta čísla takhle vůbec smí uvádět. U Číňana je to jasné, tam ten trh tolik neregulují. Ale u nás, kde už ani na reklamě na cigarety nesmí být otevřená krabička cigaret, protože by to nabádalo ke kouření...

Zatím mě RA přehazuje na výrobce. Zajímalo by mě, kam by mě přehodili ohledně Chihirosu, protože za jejich čísla jsou jako prvotní EU distributor zodpovědní přímo oni, mám ten pocit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2018 00:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Ale ještě jsem to nikdy neviděl uvádět u svítidel pro hoby a domácí použití. Ono změřit svítidlo stojí docela velké peníze a není lepší si vylhat pár čísel?
Samozrejme, na domáce použitie úplne stačí vyžarovací uhol, a s tým sa stretávam. No neprezentujú to svetlo ako profesionálne?

Či je vymyslieť lepšie, to neviem, ale lacnejšie to je určite. Ja však také niečo chápem ako podvod a naivne dúfam, že raz za takéto podvody začnú zatvárať (u nás za tri krádeže, bez ohľadu na cenu, hrozia až dva roky natvrdo.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 21:18 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: freem1
Použití mobilního LuxMetru umí stanovit trend (co je lepší a co je horší), nicméně ty luxy vyloženě cucá. Proč? Přinejmenším protože aplikace nemá informaci o tom, jaká je reálná citlivost fotoaparátu (ISO 100 může ve skutečnosti znamenat třeba ISO 80), přesnost závěrky atd., plus se část dat ztratí při konverzi signálu ze snímače do JPG. Pro určení "tohle svítí víc" to bude postačující, si myslím.

Jinak budu věřit kvalitnějšímu snímači v zrcadlovce, u které navíc díky dXo znám i reálnou citlivost a signál převádím až v PC. Měření průměrného pixelu zvládne nějaký online nástroj, nebo nějaký bastl v Pythonu...

Časem dám vědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:08 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Urobil som test pomocou aplikacie na mobile - Lux Meter (Light Meter).
Kryt som dal do vysky 40 cm nad podlahou a zistoval som najvacsiu hodnotu pri max. intenzite a to:
- Chihiros A 601 ma taketo parametre - dlzka 60 cm, prikon 39 W a 5800 lumenov - nameral som max. 8500 luxov.

- vlastna vyroba - jedna hlinikova rampa s dlzkou 75 cm aj s krycim cirim difuzorom z plastu a v rampe nalepeny na sirku jeden LED pasik z Aliexpresu SMD 8520 Double Row
m.aliexpress.com/… - nameral som max. 2300 luxov.

Spolu mam 2 taketo rampy a to jednu nalepenu v predu na kryte a druhu vzadu na kryte.
Pri zapnuti na max. intenzite som nameral 3500 luxov.

A ked som zapol vsetko na max. intenzitu, cize Chihiros a aj 2 rampy tak som nameral max. 11500 luxov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: slavko
Jasně, u profi osvětlení křivky a soubory pro výpočty dostaneš. Mají to dokonce i "noname" čínští výrobci. Protože bez toho moc nemůžeš svítidla použít pro osvětlení průmyslových budov.
Ale ještě jsem to nikdy neviděl uvádět u svítidel pro hoby a domácí použití. Ono změřit svítidlo stojí docela velké peníze a není lepší si vylhat pár čísel? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 17:02 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: NHKG
NHKG napsal: Výrobce uvádí světelný tok - lumeny. Nemotej do toho směr.
Podľa mňa to je tak, že lúmeny udáva výrobca svetelného zdroja, pretože tie popisujú vlastnosť svetelného zdroja a "výrobca" to prachsprosto obšlohne. Výrobca svietidla by mal vykonať vlastné meranie a mal by poskytovať vyžarovaciu (smerovú) charakteristiku na základe vlastných meraní, tzn. so zarátaním útlmu a skreslenia krycieho plastu (v kandelách). Pokiaľ to výrobca svetla neposkytuje, tak buď žiadne merania nerobil alebo sa za výsledky hanbí.

Ono, podľa mňa, pri LED je zavádzajúce aj udávanie lúmenov, pretože už LEDky majú zabudovaný reflektor i kryciu optiku, takže z nich nevychádza svetlo všesmerovo a ani 100 % lúmenov zo zdroja... Ktovie, či je za tým snaha poskytnúť porovnateľnú fyz. jednotku alebo cielené zavádzanie (prípadne oboje).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:46 Muž Iceman [96] – Budiž světlo
Mám v kanclu chihiros A 251 15W a sinkor 45 15W. Původně jsem chtěl nahradit krátký chihiros právě sinkorem. Ale sám to neutáhne, tak tam nakonec mám oba, hodně utlumené. Ale když to osolím tak okometricky svítí chihiros víc. Možná víc ledek na menší ploše. přece jenom je o 20 cm kratší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:45 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaclav
Výrobce uvádí světelný tok - lumeny. Nemotej do toho směr ani svítivost.
EDIT:
cs.wikipedia.org/…
cs.wikipedia.org/…
cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.10.2018 16:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Tučňák
měření přímo pod světlem je dosti manipulující a od RA to považuji za podpásovku. Výrobce uvádí vždy maximální svítivost a to naměříš pouze přímo pod středem světla. Pokud chceš měřit i další hodnoty ve vzdálenosti od osy světla tak to už je individuální věc každého jak vysoko je světlo nade dnem. Měřil bych to ale mimo akvárium protože hlavně v napuštěném to už je díky odrazům od skla hodně zkreslené a ve finále i z rostlinami je to opět někde jinde. Absolvoval jsem to asi už 6x a není to nic jednoduchého. Tohle měření je ale pouze pro naše oko a rostliny budou mít to oko určitě jiné. Úbytek světla v čisté vodě je zanedbatelný oproti vzduchu. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:41 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: Tučňák
Tučňák napsal: Myslím, že odchylku 280 vs. 100 lm/W to odhalí spolehlivěji než RA.
O tom netreba diskutovať, taký rozdiel musí spozorovať aj slepý ;-)

I tak ma ale zaujíma, čie oko to kopíruje, pretože dám ruku do ohňa za to, že "oči" nemáme všetci rovnaké...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 16:14 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: slavko
Obvykle "měřím" fotoaparátem, tam jsem zase omezen jeho čipem, jehož barevná citlivost kopíruje oko (vyšší cit na zelenou/žlutou). Holá data z RAWu konvertuji do černobílé. Myslím, že odchylku 280 vs. 100 lm/W to odhalí spolehlivěji než RA. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2018 16:06 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: ZDRI
Pozor na farbu svetla a ľudský mozog, ten podvedome očakáva studenšiu farbu pri vyššej intenzite svetla a naopak.

Vzhľadom na nie celkom spojité spektrum však budú aj lux-metre nepreukazné, stačí iný pomer zložiek RGB a výsledok bude iný, pričom intenzita môže byť rovnaká...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   29.10.2018 15:56 Muž ZDRI [1415] Re: Tučňák
K tomu porovnání obou značek, zkoušel jsem (ale jen subjektivně, dost těžko se to očima porovnává s ohledem na různou barvu obou světel).
Mám doma:
- SINKOR 60 cm - deklarovaný příkon 20 W, svítivost 5615 lm
- Chihiros 50 cm - deklarovaný příkon 33 W, svítivost 4800 lm

Když obě pustím naplno, je intenzita světla subjektivně podobná, Chihiros se zdá o něco silnější, ale spíše tou ostřejší bílou barvou světla. Úhel vyzařování také podobný, Chihiros na max. výkon mnohem víc hřeje (logicky - větší příkon a přitom nižší svítivost). Ještě jeden poznatek, SINKOR má za provozu docela teplý i stmívač.
PS: Pokud to chce někdo z Jihočechů změřit, jsou u mě v ČB k dispozici :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 15:30 Muž Max77 [183] Re: Tučňák
Mam na akvariu vedle sebe chihiros a vedle nej svetlo kam jsem nacpal tri led pasky co maji nejakych, podle udavanych dat na netu, dohromady tak 4000 Lm. Kdyz to srovnam pouhym okem, buhuzel jinak to nezmerim, tak je chihiros o trosku silnejsi, ale nato ze na nem uvadeji asi 8200 lumenu, to asi opravdu nekdo hodne prehani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 15:07 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: freem1
No právě. Zajímalo by mě, jak by dopadl Chihiros ve srovnání se Sinkorem a nějakým LED páskem od T-LED či někoho solidnějšího a Čínou, a to v regulérním testu po celém dně. Budu zakládat větší nádrž a tam je rozdíl v pořizovací a provozní ceně velký.

V listopadu asi udělám fototest Chihirosu A451 vs. Čínský LED pásek. Jsem zvědav, jestli to ten měsíc přežije...

EDIT: RA jsou i výhradním dovozcem Chihirosů pro CZ/SK, Chihiros Aquatic Studio odmítá jiného distributora, to jen na okraj. V rámci EU jsou odpovědní i za (podle mě) nereálné údaje u Chihirosů, které převzali od Číňana.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 14:49 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Tučňák
Presne to aj mna napadlo, len som to nevedel tak do detailu napisat.
A zda sa mi, ze sa snazili okopirovat a vylepsit ten Chihiros, ale dolezitejsie ako parametre na papiery je, ako je to svetlo Sinkor v skutocnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 13:05 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: NHKG
Proto mi to "připadá zvláštní". :-D
U Číňanů jsem si na jejich "čínských 150 lm/W" u lecjakých laciných věcí zvykl. Pokud Sinkor chtěl mít prvenství, stačilo mu říct, že mají "českých 150 lm/W", nemuseli to hnát až tak do extrémů, začíná to totiž být nápadné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 12:40 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Tučňák
OT: 280lm/W smich
To jde zatím leda v laboratoři.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2018 12:31 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž. – Sinkor
Zdravím vespolek. K probíraným světlům Sinkor a ne zrovna regulérnímu měření na RA bych přidal ještě jednu věc, a sice že RA není jen hlavním prodejcem, ale také majitelem značky Sinkor. Přesněji řečeno - pánové Hellebrandi vlastní jak Invital (právnická osoba spravující RA), tak Sinkor, který založili před rokem. Nikde na RA jsem nenalezl zmínku o tom, že by se ke značce Sinkor hlásili.

Z tohoto důvodu odmítám jejich srovnávací článek o osvětlení. Nepodařilo se mi navíc najít informaci o úhlu vyzařování. RA uvádí, že je světlo směřováno více na dno - jak již bylo uvedeno - měření přímo pod světlem je dosti manipulující a od RA to považuji za podpásovku.

Má někdo možnost posoudit úhel vyzařování toho světla? Případně pak jeho intenzitu, třeba v porovnání s Chihirosy? Přijde mi totiž zvláštní, že by to světlo reálně mělo cca 280 lm/w...

Další věcí je, že v různých dotazech RA odpovídá tak, že by pro náročné rostliny bylo třeba pořídit do akvária 150x50x60 cm i tři řady osvětlení (papírově to vycházelo na cca 100 lm/l). Jen pro srovnání - je to údajně ekvivalent 9 kusů 150cm zářivek T5 s účinnými reflektory. To je ekvivalent 14 zářivek T8. To znamená, že dle RA lze pod T8 sotva pěstovat středně náročné rostliny, protože více T8 se nad akvárium ani nevejde. Jsou tam toho plné diskuze.

Sinkoru aka RA tam nesedí čísla snad ještě více než výrobcům "Cree" v Číně. Chtělo by to regulérní posouzení.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 23:26 Maq Re: Tom384
Mám taky Chihiros, ale v menších akváriích, tam by se to ani projevit nemohlo. Rozdíl je ale asi i v tom, že Aquatlantis má něco jako čočku pro širší rozptyl světla.
Já si nestěžuju ani neprosazuju nějaký názor. Já tomu nerozumím. Jen když se tady probíralo testování svítidel a že se to musí dělat nějak ve více bodech a tak, tak jsem pípnul svůj bajwoko postřeh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 22:50 Muž Tom384 [54] Re: Maq
Mam chihiros a tenhle efekt nepozoruju. Ale kvidne to tak muze byt. Porad si ale myslim ze ten test je +- OK. Zrcadlovej efekt se projevi daleko vic ve vode nez v prazdnym akvarku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 14:13 Muž Max77 [183] Re: Andaska
Ano daji se vymenit. Mam je taky asi ve trech vymenene misto bilo modre, jsem dal teplou bilou. Nekde jsem daval jeden silnejsi led pasek a do nektereho jsem nacpal i tri slabsi. Jenom to chce spocitat Wataz podle zdroje aby se moc nepretizil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 14:00 Maq Re: Tom384
Tom384 napsal: kdyby nasviceni dna bylo nerovnomerne, ale to u techhle svetel z principu moc nehrozi.
Mám Aquatlantis a přední a zadní část dna je osvícená zřetelně víc než střed. Odraz světla od skel bez řas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 13:23 Andaska – Pásky
Ahoj, daji se u tohoto osvetleni vymenit led pasky? www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2018 11:48 Muž Tom384 [54] Re: NHKG
Zase tolik bych to nehrotil. Pro kyticku je stejne nejsulezitejsi kolik lx je v tom konkretnim bode kde roste. Problem byl kdyby nasviceni dna bylo nerovnomerne, ale to u techhle svetel z principu moc nehrozi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.10.2018 09:58 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: vaclav
Ono to je všetko o fyzike, ktorú, samozrejme, nikto nepotrebuje, a tak mnohí miešajú jablká s hruškami. Sústava SI poskytuje na popísanie svetelných vlastností tri jednotky:

+ lumen je jednotka svetelného toku a udáva koľko svetelnej energie daný zdroj vyžaruje do všetkých smerov -- slúži na porovnanie svetelných zdrojov (ich svetelnej účinnosti)
+ kandela je jednotka svietivosti a udáva koľko svetelného toku (lm) je vyžiareného v určitom uhle (steradián) -- slúži na porovnanie svietidiel (ich smerových vlastností)
+ lux je jednotka osvetlenia a udáva, ako je osvetlená určitá plocha -- slúži na popísanie svetelných podmienok v konkrétnej situácii

Z tohoto pohľadu je lux vhodná jednotka na popísanie toho, ako je akvárium osvetlené. Avšak, problém je v jej meraní, ktoré poskytuje výsledky v konkrétnom bode. Vzhľadom na rôznu intenzitu svietivosti (kandela) v rôznom uhle od osi svietidla (a šialené odrazy v akva), je osvetlenie v rôznych bodoch rôzne a meranie v jednom bode buď zámerné zavádzanie alebo prejav neznalosti problematiky.

Ďalším problémom všetkých troch týchto jednotiek je, že sú definované pre viditeľné svetlo vnímané ľudským okom, ale to je "trochu" iný problém...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 21:57 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: vaclav
Je potřeba změřit celou osvětlovanou plochu a spočítat průměr. (V praxi se udělá síť měřících bodů, zde třeba co 5cm.) A samozřejmě hodně bude záležet na rozměrech akvária, pro různé poměry stran může být nejlepší pokaždé jiné svítidlo. Oni měřili jen 2 body ose...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 21:49 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: NHKG
Trochu by mě zajímalo jak by jsi si test představoval a to přirovnání k formuli je hodně mimo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:55 R Muž ctibum [6910] Re: NHKG
Přésně. Když už A901 najdu, tak za cca 2.300,- ... I kdybych vzal 2x A501 a dal je vedle sebe, mám to sice za dvojku, ale musim to bastlit...
Na testy prdim... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:54 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: ctibum
Cakacia doba je max. 1 mesiac a zaruka Vam asi moc nepomoze, lebo casto byva problem s uznanim reklamacie osvetlenia do akvaria - je to dost osemetna vec. A vacsinou sa to moze poskodit az po 2 rocnej zaruke.
Pokazit sa moze vacsinou zdroj.
Potom vplyvom vlhkosti vody mozu odchadzat cipy na LED pasikoch a to Vam s najvacsou pravdepodobnostou neuznaju pri reklamacii.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 20:47 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: ctibum
Na Ebay jsou levné Chihirosy do A601. Stojí cca polovinu toho co u nás. Ty větší se už moc nevyplatí. Pravděpodobně to souvisí s cenou dopravy, posílá se to z Číny. Taky proto mám na jednom akváriu 2x A601, i když bych radši delší svítidla.
Jinak ten pseudotest na který dával link Iceman není možné brát vážně, měří luxy v jednom bodě. To je jako by jste chtěli měřit průměrnou rychlost formule na okruhu tak, že změříte aktuální rychlost v jednom zvoleném místě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   26.10.2018 20:39 R Muž ctibum [6910] Re: freem1
Je to tu sice OT, ale chtěl bych Chihiros A901. Na akvarista.cz ho mám za 2.500,- hned a se zárukou. Mohl bych poprosit o výhodnou ebay nabídku téhož? Tzn. měsíc až dva čekat a nejistá záruka, to si cením na 1.500-1.800,-
Není to ironie, myslím to smrtelně vážně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 17:37 Muž PeCh [77] Re: ZDRI
Mám Sinkor. Deklaruje síce farebnú teplotu 6000 K. V skutočnosti mi to skôr pri fotení vychádza tak 4000-4500 K. Takže mierne teplá biela. Môžem to skúsiť niekedy zmerať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2018 17:29 Muž Marcelko [-3] - RostlinyRe: Iceman
Ked kupis Chihiros cez Ebay, tak tvoje tvrdenie neplati.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 16:21 Muž Iceman [96] Re: freem1
Tady píší něco jiného ;-)
www.rostlinna-akvaria.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 14:54 Muž Marcelko [-3] - Rostliny
Mne sa Chihiros paci a som s nim nadmieru spokojny. Je to kvalitne a az moc silne osvetlenie, a co sa tyka ceny, tak je najlacnejsia v prepocte na vykon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 14:38 Muž Cyklohentán [257] - nízkoúdržbové akvária s veľa rastlinami a hejnovými rybamiRe: ZDRI, Tučňák
Presne pre tú studenost ho vymieňam za 6500k LED reflektory ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 12:52 Muž Tučňák [97] - Chce to větší nádrž.Re: Cyklohentán
O Chihirosech jsem toho četl už spoustu, viděl jsem 6.000 K, 6.500 K, 7.000 K a teď i 8.000 K. Už nevím přesně, ale někde jsem viděl "bílé denní světlo" o 9.000 K, stejně jako červené o 100.000 K (Akva-exo). Jisté je jedno: Chihirosy patří k těm chladnějším světlům, ale modré nejsou. Působí to takovým luxusním dojmem, ale ne všude se to hodí. Teplejší osvětlení udělá nádrž méně "luxusní" a více "útulnou". Záleží taky na pozadí a obsahu nádrže.

Míchám Chihirosy s červeným a modrým LED páskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2018 11:05 Muž ZDRI [1415] Re: Cyklohentán
Ano, to je klidně možné. Těch 6500K jsem našel v komentářích prodejce na stránkách hlavního prodejce v ČR (rostlinna-akvaria.cz). Každopádně SINKOR už je vyloženě teple žlutá, pro mé staré oči mnohem příjemnější.

Edit: Tak máš pravdu, na jiných stránkách jsem také našel 8000K.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [18] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108113x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=851