Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Osvětlení

 

NápovědaFórum » Technika » Osvětlení 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 58 Přejít na další stránku   1  
Osvětlení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 14:03 Žena Kate127 [74] Re: DREAM
Může být tohle zářivkové těleso jen tak položené na krycím skle akva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 11:17 DREAM Re: Raeda
Glomat Controler je vyhazování peněz. Jelikož jsou to akorát patice + elektronika. Navíc tam není elektronický předřadník ale tlumivka + startér.

To je lepší koupit normální kuchyňskou zářivkové svítidlo s paticí T5 a elektronickým předřadníkem www.osvetlenisvitidla.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2012 08:51 Muž čert [3] Re: Raeda
Raeda napsal: a existuje nějaká zářivka nad 20w do rozměrů 70 cm? koukám že žádná 40 w pro 60 cm nebude.. protože mě zaujal www.robimaus.cz/…
No jak jsem koukal na ten tvůj kryt,tak já bych posunul stávající zářivku dozadu (aby se vedle vešla ještě jedna trubice)a dokoupil bych tuhle st.jednotku petdiscont.cz/… (všechno už je připravený a zapojený,jen přidělat držáčky )do krytu přidělal jen dva plastové držáky do kterých se zacvaknou buďto patice nebo trubice (součást balení)ven povedou jen kabely (st.jednotka je mimo kryt).Takže budeš mit dvě 18(20)Wattové zářivky,který budeš zapínat a vypínat každou zvlášť nebo současně podle potřeby!Myslim,že tohle je jedno z možných řešení,jednoduchý a relativně levný!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:47 Muž j0hny [86]
Chyba tam t8 - 25w - 75cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:36 Muž Raeda [4] - Živorodky
a existuje nějaká zářivka nad 20w do rozměrů 70 cm? koukám že žádná 40 w pro 60 cm nebude.. protože mě zaujal www.robimaus.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2012 23:15 Muž Raeda [4] - Živorodky – GLomat
Co říkáte na Osvětlení Glomat Controller? Je jednoduché to zařídit? Našel jsem jenom obrázek krabice a ani nevím jak se to instaluje a co je k tomu všechno potřeba.. už mě to docela vyčerpává spim

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:48 Muž kortezhugo [983]
Dal som to sem hlavne pre to ze sa tu riesia EP z aquario.pl
A tam su v ponuke tie VS a DMR.Tie DMR som este nevidel otvorene.Ale k tomuto VS mozem povedat ze su slusne konstruovane a za dobry peniaz.
To ze su v tom e-shope o nieco drahsie vobec netreba riesit.Lebo ak k tomu clovek prida tie patice? -presne ten typ -ani nezozeniete dalej reflektor tiez za dobru cenu.Proste kto toho potrebuje viac tak ta cena vychdza celkom dobre.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 21:39 Muž Sid [6629] - RostlinyRe: killer_bee
U mě dobrá! palec :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:24 Muž matlala [798] - RostlinyRe: kortezhugo
Hele Víš o tom, že tyto EP se vyrábí ve firmě kde dělá spolužákův otec v mé blízkosti, hotové a odzkoušené DPS pak posílají do Němec aby je daly do plechového obalu se svou značkou a dvojnásobnou cenou.
Více informací vzkazem, nemůžu být konkrétní, poškodil bych více lidí.
jen říkám, že to oficiálně z této firmy nelze získat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:12 Muž kortezhugo [983]
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:11 Muž kortezhugo [983] Re: usine
Fotka k příspěvku No ked to uz schyta poistka tak to je uz vecsi problem.O to aby tento stav nenastal sa ma starat IC.
Tento EP stal 13.11 Euro teda cca 326Kč
Vossloh Schwabe ELXc 240.863 -T5 2x24-39W
O bezpecnost trubic sa stara Infineon ICB 1FL02G
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 17:03 Muž Kyd [43] Re: Peerwulf
JÁ NAKUPUJI NA www.aquario.pl A ZATÍM BEZ PROBLÉMŮ FUNGUJE CELÁ SADA T8 1X18W A NA CESTĚ JE I T5 2X24. :-)
POŘÁD LEPŠÍ NEŽ PŘEDŘADNÍKY Z KUCH.PODLINEK DOCELA TAM MAJ DOBRÝ CENY NA VNĚJŠÍ FILTRY.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:48 Muž Johan [4945] - RostlinyRe: killer_bee
Škoda, že ty píky nejsou v trošku jiných vlnových délkách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 14:15 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kortezhugo
Fotka k příspěvku Slušný předřadník musí něco vydržet. Ne aby se při poruše trubice odešel. On většinou ale neodejde jen mu vyhoří pojistka která je vlastně tištěný spoj. To vy ale nevíte a i opravit to nebude jednoduché.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2012 13:43 killer_bee – Co rikate na svetelne spektrum
Fotka k příspěvku Po dlouhe dobe se mi podarilo exaktne (v ramci moznosti) zmerit svetelne spektrum diod, ktere pouzivam pro osvetleni akva. Co na to rikate, jakozto odbornici? Diky za nazor.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 16:06 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peerwulf
Nekup to za ty peníze. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 16:04 Muž kortezhugo [983] Re: usine
A co je podla teba "slušný předřadník"?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 15:36 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
A závěr? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 12:21 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kortezhugo
Jen za slušný předřadník dám podobné peníze a to si ho koupím ve velkoobchodě jinak bych dal až 3 násobek.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 12:11 Muž kortezhugo [983] Re: usine
No treba brat aj to ze tu je vsetko na jednom mieste...
Ak sa veci objednaju kde co je lacnejsie? -a bude platit trebars 3-4X postovne tak sa to znacne predrazi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.03.2012 11:31 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: kortezhugo
Jedná se o kompletní sadu osvětlení určenou k samostatné montáži.
Špatná vidlice + 4 x příchytky + 4 x koncovka a předřadník se vám za tu cenu zdá moc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 11:07 Muž kortezhugo [983] Re: usine
preco?
422,43Kč za EP 2x39W je lacne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 11:02 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Peerwulf
Podezřele laciné, asi bych si pořídil pro jistotu jeden předřadník do foroty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2012 05:20 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
co říkáte na tohle? aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:41 Žena Kate127 [74] Re: romant
Snažím se být zodpovědným akvaristou :-) nj to se někdo má, když může jít spát, oproti pracantům na noční. Dobrou noc přeju :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:40 R Muž romant [27982] Re: Kate127
Ale jo, ono to půjde. :) Podle toho co píšeš, si ty svoje chybky uvědomuješ a určitě s tím něco provedeš. ;-) Já se pro dnešek loučím jdu spim .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:37 Žena Kate127 [74] Re: romant
Já jsem tajemná, protože vím, že mám přerybněno a řádně :-D a nerada bych četla příspěvky všeho druhu o týrání atd.. a ano závojnatka tam je i se dvěma kámoškama, se kterýma půjde na jaře do jezírka na zahradu :-) myslela jsem, že to zazimování bude takhle v pohodě, ale nehodí se to a na příští zimu musím vymyslet něco jiného.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:31 R Muž romant [27982] Re: Kate127
Ale jakýpak copak, to jestli Ti někdo bude něco vyčítat, to nezjistíš do tý doby, než se pochlubíš se svým akvárkem. ;-) Žádnej učenej z nebe nespadnul a kdo se nechce poučit třeba z vlastních chyb, tak ať tedy je tajemnej. :) A tu závojnatku v tom 56 litrovým akvárku máš? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:23 Žena Kate127 [74] Re: romant
Ok :-) udělám prezentaci až budu vědět, že mi ji ostatní neotřískají o hlavu :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:19 R Muž romant [27982] Re: Kate127
Tohle je přesně to o čem jsem psal, takhle to pro Tebe nemá až zase tak velkou cenu v tom, že si teď vyměníme několik otázek a odpovědí. V každý odpovědi přidáš nějakou tu novinku a člověka to za chvilku přestane bavit, nebo se v tom ztratí, ta prezentace je opravdu tím lepším řešením, nejsem jenom já, ale i ostatní, kteří se podívají a budou mít svůj názor a ten třeba sdělí v podobě svého komentáře, či vzkazu. X-) No a pokud je v nádrži závojnatka, tak je to o velikosti té nádrže a o údržbě té nádrže v podobě toho odkalování a té výměny vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:13 Žena Kate127 [74] Re: romant
jasně :-) filtraci mam od atmana hlavici a pak pěnu, měním 1/3 vody každý týden spolu s odkalováním, krmím vločkama, tabletami pro paceřničky a nebo takovýma kuličkama teď v práci nevím název. Mohou k větší tvorbě řas přispět zelené vločky s chlorofylem pro zavojnatku, aby nežrala rostlinky? Mám pocit, že se to po tom, co jsem s tím začala zhoršilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 23:05 R Muž romant [27982] Re: Kate127
Ta odpověď nebude jednoslovná(ano, ne). Určitě by bylo dobré mít prezentaci s uvedením co nejvíce informací a možností se kdykoliv podívat, ten kdo chce a umí poradit bude tak mít zjednodušenou pozici pro svoje doporučení. Jak správně chápeš je to o tom vyladění těch základních poměrů, ale nejen o nich, je to třeba i o filtraci, o krmení(množství, složení) a v neposlední řadě o péči o akvárium o dno a o pravidelných výměnách vody. To je ve stručnosti vyjmenováno několik faktorů, který se na výskytu řas podílejí. Vím, že těch informací je hodně, ale to nevadí, ten kdo se chce do problematiky ponořit, tak tak učiní a vyladit systém se mu jistě zadaří, nebo se o to alespoň s větším či menším úspěchem pokusí. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:56 Žena Kate127 [74] Re: romant
Děkuji :-) logicky jsem z článku pochopila že mám zřejmě málo světla (0,4W/l, kdy na půlce nádrže je údaj takový a na druhé mi menší lampička nedosáhne, takže je tam asi 0.236W/l) vadí to hodně? Beru to tedy, že mám teď stav zřejmě méně světla a hodně živin. S doporučeným osvětlením bych se zase dostala nejspíš do stavu velké bujení rostlin? I když nemám v úmyslu přihnojovat apod.? A po změně osádky se snad i živiny dostanou do normálu, neboť nebude snad přerybněno. Mám nechat osvětlení tak jak je a tím, že nepřerybním by se mělo akva dostat do rovnováhy (málo - málo), ale budou tam pomalu růst jen rostliny málo náročné na světlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:12 R Muž romant [27982] Re: Kate127
Pokud neznáš, tak se začti. www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 22:09 Žena Kate127 [74] Re: kortezhugo
Díky. To první se mi líbí a i to, že ten web je ověřený. Jen mám obavu že mít 2x24W na čistý objem akva cca 55l je moc? Nechci aby mi tam pak rostly řasy pro změnu kvůli hodně osvětlení, i když teď válčím s řasami kvůli slabému světlu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:29 Muž kortezhugo [983] Re: Kate127
rybicky.net/forum/17487
jj -vela akvaristou s tade objednava...

toto nepoznam
allegro.pl/…

ale ceny neskutocne...ked na to pozeram -tak stracam zaujem cokolvek vyrabat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:19 Žena Kate127 [74] Re: kortezhugo
Děkuji moc za tip :-) Je to kvalitní ověřený e-shop s dodávkami do ČR?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:12 Muž kortezhugo [983] Re: Kate127
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:10 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
chtěl bych se zeptat, zda-li by mi tady někdo z vás dokázal vytvořit (teoretické) osvětlení, které bych si podle toho mohl koupit a vyrobit? mám 190 litrové aqa 95 délka, 40 šířka, 50 výška. Nepotřebuji nijak extrémně zarostlé, ale taky žádnou tmu, pokud by se někmu z vás do toho chtělo, tak děkuji. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 21:07 Žena Kate127 [74] – Osvětlení pro akva cca 55l
Ahoj,
potřebovala bych poradit ohledně osvětlení. Pořád bádám a ještě jsem se ničeho nedobrala. Vzhledem k tomu, že nemám kryt, chtěla bych nějaké světlo, které se dá buď jen položit na sklo na akva a nebo uchytit stylem clip-on jako od Glomatu. Akva je vysoké 40cm a úzké 29cm, délka 60cm. Docela se mi líbí toto:
www.levnaakvaristika.cz/… nebo toto www.sklorex-akvarium.cz/…, ale připadá mi to dost drahé a taky poměrně hodně 2x24W na mou nádrž. Přestavovala bych si asi tak 2x18W, ale na nic jsem ještě nenarazila. Nejsem žádná elektrikářka, takže na nějakou domácí výrobu se fakt necítím :-( Poradíte prosím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:52 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Peerwulf
jak jsem psal, nejlepší jsou EP od OSRAMu, za tu cenu to je EP na doživotí, pokud vy jednou za pár let vymění jedna součástka v hodnotě haléřů až korun. Patice a držáky jsou výborné na aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 20:30 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
OK, moc vám děkuji za rady...asi se teda poohlédnu po nějakém plánku jak si to zmastlit sám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:45 Muž matlala [798] - RostlinyRe: muťa
jak jsem psal, je to detailně popsané nejen ode mě v tématu o glomatech, je jich tu myslím tak 5, něco jsem slučoval. Zaměř se hlavně obecně na glomat a taky je tam téma oprava glomatu s fotkama jak hnusně to je zbastlený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:42 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Peerwulf
..ptal ses co do AQ - tak jsem odpověděl :-| - klídek. Kolegové ti už odpověděli. Já jsem o něm taky uvažoval a nakonec si setrojil svícení sám. Předřadník + patice + objímky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:39 Muž matlala [798] - RostlinyRe: Peerwulf
koukni na téma o glomatu, už jsme tu psal kolikrát, je to předraženej šmejd, kosntrukce stejná jako v úsporce, jediný speciální jsou na tom patice a cena.
Nejlepší co můžeš sehnat za lepší nebo stejnou cenu je EP od Osramu, patice z polských stránek aquario.pl nebo jiné u nás (ale dražší) a zbytek někde v elektru, krabičku bude ale problém sehnat, takové podlouhlé jsem taky nesehnal, dal jsem to na kryt a akva přikryl skly a ušetřil na paticích, daj se použít klasický elektrikářský čokolády.

EDIT: zas je třeba nebýt blbej a zapojit to sám dle obrázku nebo přizvat nějakýho kamaráda co tomu rozumí nebo elektrikáře, v okolí jich určitě bude dost a určitě to nějaký udělá i za flašku nebo kafe, je to otázka chvilky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:39 R Muž romant [27982] Re: Peerwulf
Tenhle předřadník jsem měl a za 2 roky a 2 měsíce to udělalo blik a umřel, což neznamená, že ten co případně koupíš, to udělá taky. Taková je moje zkušenost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:29 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetkyRe: muťa
Mne zajímá jaká je to kvalita, jestli s tím má někdo zkušenosti nebo ne. Vymýšlím nové osvětlení a nemůžu se rozhodnou a tohle mne celkem zaujalo.

A odpověď VODU jsem fakt potřeboval slyšet!! rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 19:12 Muž muťa [554] - RostlinyRe: Peerwulf
Já bych do něj dal vodu asi, co? ano

Co na to říkám já? Nic, protože nevíme na jaké AQ to chceš, ale obecně to laciné není ty glomaty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2012 18:57 Muž Peerwulf [9] - Raci, krabi, krevetky
Hoj lidi, co říkáte na tohle? www.akva-tera.cz/… dělám nové akva a nevím co do něho.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [58] ...... 89

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 108112x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3565-osvetleni?od=2851