Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 142 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:14 vik-a – problem?
musis tieto veci skontrolat:
1. je filter v poriadku,
2. su tam bakterie,
3. dali ste na zaciatok akvaria uz vsetky raby alebo po 1-2 tyzdnoch ste pridavali,
4. je tam dost rastlin pre vsetky ryby( suvisi to s lapanim po dychu),
5. vsetko funguje ako ma byt,
6. ci tam nemate velmi vela ryb
ked to nepomoze tak uz asi neviem! palec ;-) :) ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:14 badatel – akvárko a voda
20. začátky mám prostudované z několika knížek, vypadalo to idylicky. pakliže je pročítám kolem a kolem, neshledávám na své činnosti chyby. Dokonce jsme zašli tak daleko, že jsme dovezli natankovanou vodu v prodejně. Akvárko je koupené jako set v Pet centru s filtrací, topidlem, aquatanem, nitrivcem, krmení Sera.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:13 Štěpán – .
Zatím budete muset každý den měnit část vody, ale používat vodu DEN ODSTÁTOU, kupte si test na dusitany, ale dejte pozor, aby vám to nevybouchlo v ruce!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:09 Štěpán – .
Kolik tam těch ryb je?!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   15.10.2006 18:04 Štěpán – .
NEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!
ČÍST!
http://www.akvarijni.cz/zacatky.htm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.10.2006 18:01 badatel – nové akvárko a voda
Prosím o radu!
máme doma psy, kočky, děti a pro uklidnění jsme si pořídiliakvárko. 60l, 3rostliny, růžové kameny, filtr, topení. Bojovnice pestrá - samec a 2 samice, paví očka, black moly, stříbrná a zlatá moly, plata balonová, přísavky thajské, pancéřníčky. Máme jej 3 týdny a již třikrát jsme byli nuceni vyměnit kompletně vodu. Neskutečně smrděla, ryby plavaly na hladině, lapaly po dechu a každý druhý den některá chcípla. Vím, že jim to moc neprospívá, ale ta voda také ne. Včera jsme ji vyměnilii a dnes je již-těžko definovat, prostě ne křišťálová. Kamení je vyvařeno, voda z pražského vodovodu, krmení vločkové a mražené sítěnky.
Jsme z toho nešťastní. Zkušení chovatelé, pomóóóc!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 22:20 Havel-st – laciný sekavec
No, vždyť je to taková nepovedená (legrační) housenka :-)
Asi výhodný výkup, někomu se prostě povedli, protože je měli jen jednou. Já bych bral ještě čtyři - mám jen párek - a nejsou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 21:44 Muž [] – ?
Taký lacný?
:-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 21:31 Havel-st – sekavec
Příčnopásý, nebo thajský sekavec by šel, ale uělat mu bydlení, stačí podepřít malý, plochý kámen, aby pod ním byla malá mezera. Dal bych klidně dva, oni si zavedou společnou domácnost a budou v pohodě. Ostatním rybám zaručeně nebudou vadit.
Myslím stáli po 20ti, nebo 25ti Kč (v Č. Lípě).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 21:16 Muž [] – aha
ale jeden akvarista na tejto stránke ho má v 64 litrovce tak si ho mozes kupit palec kolko asi tak stoji?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 21:13 Muž [] – neviem
No mozno ze to akvarium bude prenho malé :-( ale neviem ci bude vadiť ostatnym rybam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:17 rybous – sekavec
ale kdyz tam bude bude to necemu vadit(ten sekavec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:17 Muž [] – spolu?
či môžu byť spolu to neviem ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:14 Muž [] – kde
bojovnica pri hladine, tetra neónová v strede (vlastné skúsenosti) sekavec dolu ano čichavec v strede - všetko podľa atlasu na tejto stranke
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 20:12 Muž [] – prerybnenie
prerybnené by nemalo byť (asi) záleží to od plochy vodnej hladiny a od vzduchovania ano ale toho sekavca by som tam nedával sú totiž dosť dlhí ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2006 19:59 rybous – Nové aqua
muzou byt v jednom spolecnem aqua rybicky:sekavec pricnopasy1 tetra neonova6 cichavec zakrsly2 bojovnice pestra1 cisla za nazvem ryb udavaji pocet a jeste kdyby jste mi rekli v jakem plavou pasmu (stredni,dolni,horni) a objem akqua bude 49l tak jestli nebude prerybneny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 11:52 Blue – to pirat
tak to je dobrý, to se zmákne :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 11:30 pirát – co všechno
+/-,100kč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 10:08 Blue – to pirát
jasně, na štěrk jsme zapoměla, ten máme :-) ale tu magnetickou stěrku musíme pořídit a taky to krmení. A ten odkalovač - nemáš představu kolik stojí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 10:06 blek – co všecho
už je tu ten odkaz po druhé ale...
jestli to chceš pojmout ve velkém stylu tak se můžeš inspirovat zde:
http://www.horacovoakvarium.cz/moje_akvarium_ucetni_kn iha.htm
:-) ;-) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 09:36 pirát – co vše pořídit
šterk vrstva tak 8 cm,navrhoval bych 4cm do spod vetší zrnitost tak 6-8 mm,to kvůli lepšímu přístupu vzduchu a následné mineralizaci odpadních látek,vrchní vrstva může být jemnější 2-5mm,aby se dal lépe odsávat detrit a různé jiné zbytky(potravy,listů),které by jinak ve větším množství propadly a pokud by je rostlinky nezpracovaly začaly by zahnívat.Samozřejmě vhodné rostliny vzhledem k podmínkám v akva (parametry vody,svítivost,),nějaké osvětlení,nejlepší jsou třípasmové zářivky patřičné watáže vzhledem k velikosti akva,magnetickou stěrku na čištění předního skla od řas,kromě vločkového krmení ještě granulované,mražené a v neposlední řadě živé,záleží jaký druh ryb chceš chovat,sítku na odlovení rybek ,odkalovač na odsátí detritu ze dna,karanténí nádržku,vzduchování pokud není součástí filtru,pozadí do akva,pokud jsem na něco zapoměl jistě se najde někdo kdo mě doplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.09.2006 08:23 Blue – Co všechno pořídit
Chtěla bych se zeptat co všechno je potřeba pořídit do akvária.
Máme takové ty základní věci jako filtr, topení, teploměr, tu modrou vodičku proti plísním a pochopitelně krmení, ale jen takové ty vločky .
A proto bych ráda věděla jestli je potřeba ještě něco dalšího.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 16:47 Usine – zero
Že vyhánění vzduchu pomocí kamínků vyhání co2 a rostliny potom hůře rostou je dost stará záležitost. Když nemáš moc ryb tak je vzduchování zbytečné ale když se mu to libý tak to je jeho věc.. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.08.2006 16:21 JSte – Vzduchování
Díky moc za rady. palec
Asi z toho přestanu dělat vědu a pořídím nějaký dostupný, možná ten TetraTec 50 . Pak se zkrátka uvidí.
Vzduchování chci hlavně jako designový doplněk - stoupající bublinky se mi v akvárku jednoduše líbí.
Jinak mám vnitřní filtr s možností přisávat vzduch, ale ani to nedělám, jen vývodem čeřím mírně hladinu. Těch pár neonek a dva krunýřovci vypadají zatím zcela spokojeně. (mám jen 60l akva) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 22:07 zero – to vaclav
Jenže on psal, že potř. na vzduchování, to čerpadlem asi moc nejde! A jak to pomůže rostlinám??? Jako větší přísun živin?? Ale on má určitě správný filtr, který zapřičiňuje správnou cirkulaci vody,že jo? ;-) :-) :-) ;-) :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 21:42 Usine – motorek
Kup si čerpadlo je tiché a máš po starostech já mám jedno už 15 let a pořád funguje na rozdíl od vzduchovacího motorku a ještě ti porostou lépe rostliny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 19:48 zero – silentio
a jednu z těch starejch maj teďka na www.aukro.cz sekce dům a zahrada/zvířata /akv. . Ale ten vypadá dost staře, na to bych nevsázel, di do těch novejch jak em už napsal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 19:47 zero – silentio
Juju, některý silenty se ještě dělaji,našel jsem je tu v online-obchodu ale jsou to novější tipi, takže nevim jak vrkaj. Ale kdoví, třeba jen převzali jméno, a sou to nějaký horší, skusil bych ty schega nebo tu renu a nebo tetra aps jak jsou na tom odkazu od logosa
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 18:47 Muž ivan [15] – vzduch.motorek
Ohledně Silenty: ještě před několika lety se dal koupit v Liberecké Aquazoně(rybářské potřeby).Zkusím tam zavolat a zjistit víc.Sám jsem nedávno koupil polský motorek,a dá se používat jen ve sklepě jakej dělá bordel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 17:42 pavco – ....
No dneska jsem tam skusil dát tu originální věc ale že by se to přestalo točit to se mi nezdá raději to jěště dneska vypnu ale brzo udělám to kider vajíčko aspoň tam rybky budou mít nějaké to překvapení smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 17:35 solem – to pavco
Jako autor metody kynder vajíčka, ti radeji doporučuju tu originální variantu, je elegantnější,idkdyž neobsahuje čokoládu a překvapenísmich smich :-D , ikdyž ta zaslepená trubka, jak tu někdo navrhoval se mi zdá jako nej elegantnější řešení, navíc bude-li z nějakého nenápadného materiálu tak by se určitě dala udělat tak aby ti čeřila hladinu, nebo něco podobného palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 16:37 logos – hluk
ještě přikládám jeden emaail, kde kdosi popisuje svou zkušenost s motory a má tam i jakési pořadí :

http://lists.thekrib.com/gsas-member/0403/msg00058.html
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 16:20 logos – vzduchování
Jak jsem již psal, objevil jsem výsledky jednoho testu na hlučnost vzduchovacích motorků, jako nejtišší byl označen motorek silenta, jenže tyto se již nevyrábí a nenatrefíte na ně již ani v inzerci. Hned po něm jsou motory značky Rena, konkrétně tam byl jmenován myslím Rena air50 (má malý výkon, hlučnost méně než 30dB na vzdálenost 1 m). Jenže ta se dnes již také poměrně hůře dá sehnat, možná když vyhledáte na internetu.. Po ní, ale o něco dále byl TetraTec AP50, s výkonem cca 60l/h, ten mám doma, a můžu vás ujistit že je velice tichý, má pro to dobře uzpůsobenou konstrukci. Měl jsem již několik typů kompresorů, zančka Atman zaručuje dobrý výkon, ale jsou hlučnější(i když nejlevnější!) než tetraTec. Pak jsem měl jeden čas Elite (799) a to vám byl takový rachot, že jsem ho hned daroval. TetraTec mě vyšel ( ze známosti) na 300, ale nový stojí 450. A mají ho i v některých akvaristikách. Dokonce se prodává ještě menší - TetraTec AP30, pro 30l akva, ale na vzduch. kámen je při výšce sloupce vody 35cm AP50 akorát.Tiché jsou ještě motorky Schego, ale s těmi nemám zkušenosti. Hlučnost se dá ale snížit - dát motorek na molitan, pověsit ho na gumičku aby nepřenášel vibrace, uzavřít ho do polystyrenové bedny s odvodem tepla! To se tu probíralo nedávno. Většinou ten hluk způsobuje právě vibrace, jednou mi šňůra k elektrice od motůrku začla vibrovat o stěnu skříně, to vám byla zbiječka!!!!
Nakonec přikládám odkaz, kde najdete profily spoustu kompresorů,včetně domovských stránek výrobců. Přeji dobré pořízení!

http://www.vivarium.cz/akva_vzduchovani.htm#Vzduchování


Případně potom napište kdybyste trefil na nějaký extra tichý motorek s výkonem min. 50-60l/h ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 15:55 JSte – Logos
Sháním nějaké slabé vzduchování, ale hlavně co nejtišší možné - bez ohledu na pořizovací cenu. Dáte mi konkrétní tip? (Rena? - kde?, Tetra?, SERA ?)
Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.08.2006 09:37 Žena Vesnach [56] – Kacko
Klidne ten filtr otoc na podelny bublani. Ja to musela taky udelat, protoze pak splouchala voda ven. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 21:09 pavco – .....
Fotka k příspěvku Ještě jsem si vzpomněl že k tomu filtru byla nějaka věc (ta na fotce) nasadí se to nated filtr a asi to nebude tak vířit tu vodu tak co myslíte co bude lepši to s tím kinder vajíčkem nebo ta originální věc nebo jak to jinak nazvat
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 17:18 logos – to roman
No, jeden čas jsem měl aquaclear, a musím říct, že jsem s ním byl vcelku spokojen, i když objem hmoty není závratný, a já jsem to tam stejně nenechával crčet shora, ale vždy jsem měl hladinu stejně vysoko - tzn čeřilo to krásně hladinu, když jsem tam nacpal dost bioakvacitu tak to mělo menší průtok, a nemohu si stěžovat na hluk, nebyl vůbec, zfdůrazňuji vůbec slyšet. A upozorňoval mě aspoň na malou hladinu vody, protože to začal crčet... Ale to takový kompresorek i ten nejtišší dokáže oproti tomu nadělat velký rámus. Mimiochodem nejtišší byl nedávno vyhlášen Rena 50, ale nikde není k sehnání. O pořádný kus za ním byl Tetra tec AP30-50,ty se sehnat dají.
K těm filtrům ještě, jednou jsem si necha jakoby zvědavec rozbalit v akvaristice vnitřní filtr, abych viděl co se to teĎ vyrábí za novinky, a slečna mi tam doporučovala za 4stokoruny něco neznámého, a jen tak pro zajímavost objem filtrační hmoty byl velký asi jako tři krabičky od sirek na sobě - molitan. To jsou mi dneska věci... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 15:25 Muž [] – filtry na nic
Už několikrát jsem psal že tyto čeřiče jsou na nic.jediná věc co se s nimi dá dělat je nacpat tam kostku bioakvacitu,třeba i za předpokladu že proříznu spodek ty nesmyslné krabičky.Nta vyůstění se dá nasadit kousek trubky z plastu(sedí na to ty na elektrorozvody,maj v každém obi,bauhause atd.).Do nich navrtáme několik otvorů cca 3-6mm v průměru a konec zaslepíme nějakou zátkou.Tím docílíme optimálnější cirkulace vody v aqa.
Co se týká těch doporučení výrobců na 30l aqa v setu vám dají čerpadlo na 200l/h,tak nejspíš počítají že se za 2 dny houbička zanese a tím se sníží průtok.Za týden to neteče vůbec a filtrační minihmota páchne jak bahno z tůně.Tudíž se kupec odsoudil na perpetum mobile ve smyslu výřivky a zaraženého stavidla.Já používám Fluval 2 jako čeřič hladiny v kombinaci s vnějším filtrem.
Ty závěsné věci od aquaclear se použít dají,ale ten kdo to má v místnosti kde spí musí počítat že mu tam bude stále cvrčet potůček. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 14:05 logos – fluval 1 plus
Tak jsem ho našel, myslím že by neměl být problém na výtok nasadit hadici s molitanem. Jen nechápu kroky některých akvaristuů kteří koupí za víc jak 500kč vnitřní filtr. Za stejnou cenu by byl případný AquaClear závěsný, který se tomuto ve výkonu ... vyrovná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 13:58 logos – filtr
Ano, je to zcela individuální, záleží na rostlinách rybách, o kterých musíte vědět, v jakém prostředí žijí. Já osobně preferuji ale vnější filtry a to z několika hledisek: lepší údržba, větší objem, více možností náplní a samozřejmě nezabírají vevnitř prakticky žádné místo. Tím nechci tvrdit, že máte ihned běžet do obchodu pro nějaký Fluval nebo eheim za 2-3tis. ty jsou pro větší nádrže. Pro menší nádrže se dá vnější filtr jednoduše (a celkem levně) vyrobit. Problém vnitřních elektrických filtrů není jen jejich vysoký průtok, ale i malé množství filtrační hmoty. Pro vaše akvárium bych doporučil vyrobit vnější filtr, nebo koupit některý ze závěsných filtrů AquaClear (také nejsou špatné,mají sice také větší výkon ale když tam vložíte dost hmoty tak se dá průtok snížit). No ale asi nejlepší řešení pro vás je vzít molitanovou kostku a nasadit ji na výtok z vašeho filtru, nevím přesně jak to provést protože nevím jak váš filtr vypadá, ale vy si snad poradíte. Nebo jak navrhoval solem o pár řádků výš, vychytávka s kinder vajíčkem také funguje. Každopádně by to chtělo průtok snížit. Akvárium má 60l vnějšího nebo čistého objemu???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 13:45 KačkaB – filtr
a jaký filtr byste mi doporučili do takového akva? ale to bude asi individuální,co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 13:42 logos – korekce
omlouváms se za chybu, samozřejmě jsem chtěl napsat "schovat" ale jak se člověk snaží psát rychle tak občas něco ulétne... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.08.2006 13:41 logos – filtr
Pro všechny: pravidlo ohledně filtrace: ideální je průtok filtru takový, aby přefiltroval nádrž za 1 hodinu pouze jedenkrát. Více vadí více než méně. Filtr se většinou umisťuje k zadní stěně (aby se dal lehce shovat) a výpusť se směřuje k nejvzdálenějšímu rohu. Jinak některé drzúhy rostlin rostou v přirozeném prostředí např. v potocích nebo řekách, takže těm to nevadí. Ale některým rostlinám to samozřejmě vadí. A co teprve chudáci ryby, ty se naplavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.08.2006 13:15 KačkaB – filtr
hmm,chci se jen zeptat-mám 60l akvarium a v něm filtr Fluval 1 Plus. průtok má 200l/hod. není to moc? protože jak jsem koukala,tak mi tam kyti docela "lítaj". zatím tam rybky nemám (předělávám celý akva),dřív jsem to nějak nesledovala... mám ho daný na boční straně,takže proudí do velkýho prostoru,co ho třebas dát na dlouhou stěnu,nebude to vadit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   27.08.2006 22:37 solem – ...
Moje chyba, sorráč, už mi z těch prázdnin hrabe, třetí měsíc v kuse nemyslím, navíc jsem předpokládal že se vzduchuje bokem, ostatně v tom bude problém když to upraví tak se voda nebude točit a tudíš se neokysličí ani trochu... Také nechápu proč ohromné filtry končí čeřítkem a mrňavý do miny nádrží tryskou, to jde mimo mě, jednou jsem koupil podobný sestře k pavím očkám, teď mi roztáčí vodu v rybníčku. smich :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 22:18 logos – ne
Filtr by se na noc neměl vypínat ani náhodou! Právě v noci je jeho funkce prokysličování vody mnohem důležitější! Promiň solene ale tady s tebou nemohu souhlasit. Tvoj vychytávka s kindervejcem je dobrá, to proveď pavčo. Nevím sice jaký má tvůj filtr výkon ale vnitřní el. filtry mají větší výkony (nechápu zde počínání výrobců, když doporučí filtr do 30l akv. a mají výkon 200l/h). Jinak většina ryb přechází v noci do klidového stadia, většinou se zdržují u dna, talže až uděláš tu vychytávku, tak jim to vadit nebude. Ancistrusům to vadit nebude určitě, jsou to noční tvorové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:58 solem – to pavco
No ryb je to hodně, filtr rozhodně na noc vypínej ať mají chvíli klid, ale radši zkus provést to o čem jsem ti psal aby jsi mohl filtrovat i přes noc a hlavně aby se rybky nehonili v proudu, jinak dej si pozor na soužití závojnatky samečka bojovnice, už jsem viděl i smrtejně bojovnicí potrhanou závojnatku, dělá to ten závoj ten jinak klidnou bojovnici provokuje
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:51 pavco – ....
Filtr mám Filtr FAN Mikro Plus v akvárku mám 1pár čichavcu zakrslých,1závojnatku,1bojovnici(samečka),a dvě ryby které nevim co jsou zač jsou takové bíle až prusvitné a 3 ancistrusy.
bude vám tolik stačit??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 20:25 solem – to pavco
Pokusím se ti interpretovat neovu reakci, nevím co máš za ryby, ale jestli jsou to pstruzy tak ty odpočívají i v silném proudu, ale pokud jsou to standartní rybičky, tak jim silný proud nevyhovuje a je jedno jestli v noci nebo ve dne, jestli máš takový ten standartní vodotrysk, vodní dělo nebo jak bych to nazval, tak si kup hadičku tak širokou aby se do něj dala nacpat, držela tam a voda jí protékala, nech jí tak 10 cm a na druhý konec nasaď třeba takové to malé vajíčko z kinderka ve kterém bude spousta dír, tím bude voda odcházet na všechny strany a nebude proud, už jsem to u bratrance provedl, až budeš mít finance tak příště vybírej lépe, do takové malé nádrže by možná stačil i obyčejmý molitanový filtr
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.08.2006 18:25 neo – To pavco
Já si tu připadám jak, no radši to ani nebudu říkat. :-|

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [142] 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=7051