Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zakládání akvária

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií » Zakládání 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 126 Přejít na další stránku   1  
Zakládání akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 22:29 Muž Martafix [12] - Rostliny
No,je to rozhodně obtížnější než 100l se všim všudy :-D,ale pokud si někteří vzpomínají já se kdysi pokoušel o 1L "Nano akvárium"....S voudou jsem obtíže neměl,nesmrděla,ale odpařovala se veli rychle...

K věci-Rostliny-mno do malého akvaria zádne velke-Anubias,Cryptocoryne atd,atd....
-Ryby-mno ja bych šel spíše do krevetek (rybickam by tyto rozměry namuseli zrovna vyhovovat...

Hlavně se snažit do miniaturního akvaria davat miniaturní věci-pokud to tak bude tak to bude nádhera (dno šerný velmi jemný štěrk,riccia popř. HC,a pak něco červenýho (samozřejmě kytka a živá :-D)

Zatim... ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.08.2008 19:23 paky... – založení miniakvária bez použití techniky
Dobrý den, potřebovala bych radu... Chtěla bych si založit cca sedmi litrové akvárium bez použití jakékoliv filtrace vzduchování nebo jiné akvarijní techniky... Jen svícení by bylo možné... Jde to vůbec? máte s tím někdo zkušenosti? a jaké rybčky a rostlinky by takové podmínky snášeli? prosím poraďte mi...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 23:09 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Glenr
Nechat být. On už se někdo najde, kdo si pochutná...
Máte okružáky? Jestli ne - chyba! :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.08.2008 20:45 Glenr
zdar potřeboval bych také pomoc mám externí filtr a na přísavkách se dělá bílý šlem (povlak) nemáte někdo zkušenost jak se toho sajrajtu zbavit ? (pořádně sem je vyplách ale nějak to nepomohl) rozzureny

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 20:17 Žena Eliška [38] – Re:
misa - mušle přidávjí na tvrdosti vody, do většiny akvárií jsou nevhodné. Navíc mořské ve sladkovodním akváriu vypadají divně.
Fiffa - stačit by to mělo, ale jen taktak, spíš místo té 9W zářivky bych přidala ještě jednu 20W. Je na to jednoduchý vzoreček - počet W / objem akva a mělo by to být od 0,5 do 1 W/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.08.2008 18:51 Muž Fiffa [0] - Živorodky – Osvětlení
Ahoj! Mám dotaz - budu zakládat akvárium o objemu 84 litrů - 70(délka)x40(výška)x30(hloubka) a zřejmě koupím osvětlení Resun - 20W, doma mám ještě Resun 9W. Je to pro akva dostatečné a prosvítí se? Nehodlám pěstovat žádne moc náročné rotliny. Děkuji za odpověď. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2008 19:59 Muž cenega [1]
diky Vaclave,moc sikovne popsany
ted uz si s tim snad nejak poradim ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 22:51 Usine – Re: cenega
Pokud chceš filtr pod akváriem tak se to řeší pomocí přepadů
www.discus.cz/… :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 20:32 Muž cenega [1]
a v tom je prave ten zakopanej pes, nad akvarkem mam na policce tu moji 12 litrovku a vedle mam gauc a rohovou lavici, jedina moznost je udelat obdobu komercni techniky filtru, ze bych mel filtr asi z 20l akva ve skrince pod akvariem a mel bych ho z hora utesneny a do akarka by vedly jen hadice ( cerpadlo by bylo asi v akvarku, jeste nemam prozkoumanou nabidku jak vypadaji apd. )v jedne prezentaci jsem taky vydel podobny filtr pod akvarkem a mam dojem ze tez nebyl zakryty,ale spolehat na to ze voda co pretece z akva do filtru bude v tom samem mnozstvi vycerpana zpet je dost ryziko a to neberu v uvahu ze ba vypadla elektrika,to by mi vsechna voda vytekla ven. hodil by se prispevek od nakyho brouka pytlika kterej vy jak na to, nejsem si uplne jiste ze dokazu zajistit 100°/. bezpecnost ryb :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2008 11:03 Usine – Re: cenega
Výroba skleněného přepadového filtru je celkem jednoduchá. Musíš na něj mít ale místo nejlépe vedle, nebo za akváriem. Stačí ti i 10 cm podél stěny akvária. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 23:57 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: cenega
...co je v mem pripade ... lepsi? menit vodu dal kazdy den a nebo v delsich intervalech a doufat ze to ryby prezijou?!!!
Než si vyrobíte ten vnější filtr, bylo by skutečně vhodné pravidelně a často měnit část vody. Smyslem takového postupu je snížit obsah produktů látkové výměny ryb a rozkládající se organické hmoty jako zdrojů NH4/NH3, (resp. NO2), na co nejnižší úroveň. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 22:20 Muž cenega [1]
napadlo me jeste ze bych situaci "zlepsil" tim ze bych ke stavajicimu filtru kterej nema moc velkou filtracni plochu vyrobil jeste jeden vnejsi z akvarka asi do 20 l , uz jsem to v nejaky prezentaci videl ale nemam vubec tuseni co to obnasi aby to fungovalo tak jak ma, za kazdou radu a navrh moc dik ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 21:09 Nobody – Re: filipsi
Baktérie se vyrušovat výměnou vody nedají.Ve filtru jsou stále.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 20:45 Muž filipsi [1295] – Re: cenega
Hlasuju pro meneni, ale to je z mych predchozich reakci asi patrne.
Pokud by tam ryby byly pridavane pomalu, postupne, jak se to delat ma, tak aby se urovne nesplhaly k tak vysokym hodnotam, samozrejme bych pro tak caste meneni nebyl. Moc neverim na vyrusovani bakterii vymenami (1/3) vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.08.2008 19:29 Muž cenega [1]
Fotka k příspěvku tak ja uz nevim uz je to 4 tydny ce jsem tu psal o mych problemech s vysokou hladinou nh3/4 ,psal jsem taky pred deseti dny ze hladina nh3/4 je uz sice na 0 ale za to mi strasne vylitla hladina NO2
az na 1,6 mg/l (mereno kapickovym testem od tetry) ,po celou dobu menim 1/3 vody kazdy den, na strankach SERY jsem nasel clanek o vymene vody kde nedoporucujou menit vodu prilis casto:
a) Výměna vody je prováděna příliš často a nešetrně. Kupříkladu každý třetí den.
V takovém případě jsou ryby i rostliny neustále vyrušovány, užitečné denitrifikační bakterie se nemají možnost vyvíjet a množit, rovnováha v akváriu je porušena.

tak nevim jak moc tomu clanku mam duverovat kdyz jde pri tom rybam o zivot.
tady je jeste jeden nakres prubehu premeny nh3/4 na no2 a no3 pomoci ruznych bakterii, snazil jsem se z toho neco vyvodit ale jelikoz temhle vecem moc nerozumim tak me napadaly samy blbosti,dokaze mi nekdo vysvetlit co je v mem pripade (kdyz nemam moznost dat ryby jinam nez se akva zabehne ) lepsi? menit vodu dal kazdy den a nebo v delsich intervalech a doufat ze to ryby prezijou ?!!!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 22:11 Žena ustavprochore [567] – Re: Turok
to tu nedávno taky bylo, všem naštěstí ne ;-) navíc já nepřikrmovala žádnou okurkou ani speciálním krmivem, tak možná tím to bylo. ale už ho nechci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 22:08 Žena ustavprochore [567] – Re: Kačut
Kačut, máš tam ode mě vzkaz, je to nahoře na liště :-) s parmičkou na požírání řas (nejspíš myšlena SAE) je dost času, vždyť to akvárko je čerstvě založené a řasa tam ještě není (a třeba jí tam ani moc nebude). zkus projít fórum, témat typu "co do akvárka" je tu dost. jestli chceš nějakou rybku na dno, co zkusit nějaké menší pancéřníčky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 21:23 Muž Turok [18]
opravdu všem ancitrus ničí rostliny?? měl jsem v akve shinersii, bacopu, hemiathis, bolbitis (ten roste ale listy jsou okousané)... ale všechny pořád někdo ožíral všechny nové listy ožrané takže nakonec zašly.. ancíky jsem to ožírat neviděl ale skaláry kousat ano..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 21:22 Kačut
No vy mě teda dávate, já už fakt nevím co tam dát. Tak ještě mi byla doporučena Parmička na požíraní řasy. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 17:11 Žena ustavprochore [567] – Re: Štěpán
Štěpáne, Kačut už jsem vložila svou prezentaci, tak můžeš tam.
Jinak já osobně bych si krunýřovce taky do 54 l nedala, měla jsem 1 obyč. ve 120 a celkem slušně likvidoval kytky vč. jávskýho mechu, takže už ne-e. Kačut se s tím nějak popere ... palec
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 16:51 Štěpán
To pravidlo 1 cm ryby na 1 litr platí jenom pro malé rybičky. Kolik toho rybičky vyprodukují závisí na tom, jak jsou těžké. Například 10 cm ryba je těžší víc než dvakrát než 5ti centimetrová. Takže na takovou rybu 10 litrů nestačí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 16:23 Kačut – Re: ustavprochore
Tu registraci vyzkouším. No a právě místo toho ancitrsa jsem chtěla ty krunýřovce jednohruhé, protože dorůstají jen 5 cm. A s těmi pavími očky: bohužel mám páreček, ale nechci kupovat další samičku, protože se mi začnou hodně rozmnožovat a to fakt nechci, hold jsem to nevědela, že jich sameček kolem sebe potřebuje tolik. A v obchodě mi to samozřejmě neřekla. A co se týče těch neonek, tak manžel chce ty krvavé a já spíše ty obecné nebo modré, tak jsme udělali kompromis. love
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 14:29 Žena ustavprochore [567] – Re: Kačut
Ahoj Kačut,
to pravidlo taky znám, ale myslím, že je to myšleno na dospělou rybku, tak počítej, jak ti ten krunýřovec vyroste ;-)
s těma pavíma okama bych si nebyla tak jistá, že jsou nenáročné na kvalitu vody, dnešní rybky jsou dost přešlechtěné a tím pádem dost náchylné. Tuším, že se dokonce používají jako "testovací" rybky na čistotu nádrží. Další problém se živorodkami (tedy i těmi pavími oky) je jejich nedokonalý metabolismus, počítej, že ti budou hodně ka... ;-) do vody a chtělo by to na jedno paví oko počítat spíš tak 10 litrů vody. a taky počítej s častějším odkalováním. jo a jestli si koupíš páreček pavích ok, sameček ti bude na samičku pořád dorážet a za chvíli stejně budou mít mladý, taky by ti ale mohl tu jednu samičku uhonit k smrti, proto je lepší na jednoho samečka mít aspoň 2 samičky.
jinak neonky jsou hejnové rybky, takže spíš než 5 a 5 jsi měla vzít 10 od jednoho druhu, vypadá to líp a rybky ti pak budou plavat krásně pospolu v hejníčku. stejně ale těch 54 l pro neonky není ideální...
o radách prodavačů ve zverimexu, zvláště v takových těch petcentrech v obchoďácích, si už dávno myslím své, no časem to sama poznáš ;-)
a ještě jedna věc, nechceš se tu zaregistrovat? pak bys sem mohla dát prezentaci svýho akvárka, posílat si vzkazy, apod. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 13:16 Muž Turok [18] – Re: ekvb
asi slabší kousek možná infarkt nebo rakovina plic co víš :-D smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 13:11 Kačut – Re: Štěpán
Jo četla jsem to a přesně tak jsem to chtěla i udělat. Na 1 cm rybky 1l vody. Tak jsem to propočetla, tak tam chci dát 1 ancitrusa pokud neseženu krunýřovce jednopruhého, který je malý, ty bych tam dala dva. Pak tam mám dvě paví očka, kterých nechci více protože mám strach, že se mi tam přemnoží a k tomu 5 neonek obecných a 5 krvavých a uvidíme. Zatím tam mám jen ty paví očka, protože nejsou tak nachylní na vodu, což mi řekla paní ve zvěrimexu, no a teď po týdnu tam chci dát toho ancitrusa nebo krunýřovce a přidat rostliny a po dalším týdnu ty neonky. Jo a teď po týdnu tam budu měnit 10 litru vody. Tak snad to bude vše o.k. Hoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 13:03 Muž ekvb [0] – Re: -rybka-
>NO já ho jám taky v 20 litrech... A jedem mi přežil skoro tři roky, a to už jsem ho dostala víc jak rok starýho a teď mám samičku a "myslím, že se jí daří taky dobře".

Vzhľadom na fakt, že Ancistrus sa dožíva 10 - 12 rokov, tak nič moc :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2008 09:38 Štěpán
Kačut, přečetla jsis ty věci od Horáce? Líbily se ti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 20:22 Sandpiper – Re: Kačut
No tobe nepomuze nic protoze neposlouchas. Ja jsem udelala na zacatku par hezkych blbin sama nez me to nekdo vysvetlil, ale ted se snazim tem rybam ulehcit zivot.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 19:40 Kačut – Re: Sandpiper
Děsně urýpaný člověk. Místo rád jen urážky a rypavé poznamky. To nám fakt pomůže. A samozřejmě, že toho ancitrusa nebudu mít jako uklízečku, nejsem d****. A o akvárko se starám ráda, to je co!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:47 Sandpiper – Re: -rybka-
>NO já ho jám taky v 20 litrech... A jedem mi přežil skoro tři roky, a to už jsem ho dostala víc jak rok starýho a teď mám samičku a "myslím, že se jí daří taky dobře".

No hlavne ze si to myslis...kdyby ta ryba mohla mluvit, to by uz bylo zajimavé. sad
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:45 Sandpiper – Re: Kačut
>A jak tady říkáte chtěla jsem ho na čištění akvárka

Nemas pracky, sakra? Nenavidim lidi ktery si kupuji ryby a doufaji ze ty rybky budou pucovat misto tebe. Jak si to vubec predstavujes? Ze ho mozna ani nebudes krmit? Ancik (ani zadna jina ryba) neni uklizecka. Kup si radeji kacenku do vany...tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:38 Sandpiper – Re: Kačut
No hlavne ze ti nekdo rekne to co chces slyset. Proc se vlastne ptas na radu kdyz uz predem vis co chces? ne
Pavi ocka potrebuji byt aspon 3 samicky pro jednoho samce, jinak ji uhoni. Ale to je ti taky asi fuk.

>Vhisky dík za názor asi konečně někdo, kdo tomu rozumí. a ještě otázka na tebe. Mohlo by tam být dvě paví očka, dva ancitrusi a 10 neonek?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 18:33 Sandpiper – Re: Kačut
Tak teda, chudaci ancici.:-(
No kdybys je trochu zmackla, tak je dostanes i do krabicky od sardinek.:-|

>No myslím, že pro ancitruse to zrovna malé nebude. Segra ho má v 20l akvárku a daří se mu dobře, ale díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2008 16:33 -rybka- – Re: DonJuanKarlos
NO já ho jám taky v 20 litrech... A jedem mi přežil skoro tři roky, a to už jsem ho dostala víc jak rok starýho a teď mám samičku a myslím, že se jí daří taky dobře. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 22:58 Štěpán
Já bych si přečetl něco od toho Horáce, má fakt zajímavý věci, super je taky tenhle článek:
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 15:27 Kačut
Jo, díky všem za rady. Gerriku kdyby to šlo dobře, tak snad možná někdy i větší. Rybek tam budu mít myslím akorát, jen mám strach ať si mi to tam moc nerozmnoží. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 14:25 Muž Gerrik [5] – Re: Kačut
Kačut, já jsem měl v 54l. taky neonky a ancíky. Těm ancíkům se dařilo velice, a množili se jak divý. Neonky byli taky v poho. Ono je hodně názorů co a jak, ale nakonec je to stejně na tobě. Hlavně to nepřehánět s počtem a udržovat aqua v čistotě. Stejně pak přijdeš na to že větší aqua je lepší ;-) Já měl 54, ted mám 112, a stejně je to malý :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 12:44 Muž Horác [3942] – Re: Kačut
Jaké rostliny bych doporučil? To je těžká otázka. Koukni třeba ke mně (moje akvárium - rostliny - přehled), kterým rostlinám se u mě daří. Jenže to bohužel neznamená, že se jim bude dařit i u Tebe. A naopak - existují "plevele", které jiní vyhazují po kýblech a u mě se jim nedaří. Taky jsem zažil, že rostlina (konkrétně Ludwigia palustris) nádherně rostla a po roce odešla. Prostě se jí přestalo dařit. Pokus o comeback byl také neúspěšný. Jsou zkrátka věci mezi nebem a zemí ...
Tohle si holt budeš muset ozkoušet sama. Pro začátek bych alespoň doporučil vyhýbat se rostlinám terarijním (které jsou ovšem zhusta prodávány jako akvarijní) a rostlinám náročným (viz např. můj /stále nedokončený/ článek "Nejčastější chyby začátečníků" :o).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 11:14 Žena bucliik [99] – to Kačut
Tak s krunýřovcem jednopruhým bohužel žádnou zkušenost nemám, takže snad se ozve někdo kdo bude vědět. Mrkni se tady do obchodů-já tam objevila prodejny v blízkosti svýho bydliště, o kterých jsem neměla ani tušení.
Obchod si pečlivě vyber, mě přijde lepší zajet si kousek dál, než se spoléhat na to, co mi může ta nejbližší akvaristika nabídnout. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.07.2008 09:49 Kačut
Bucliiku díky za radu, zkusím se na něho zeptat jestli bude. A jak tady říkáte chtěla jsem ho na čištění akvárka. Segra s ním problémy nemá, tak o tom že je takový ničitel vůbec nevím. A mám si koupit pár a nebo jen samičky nebo samce? Jak to mají s rozmnožovaním? Horáci a můžu se zeptat jaké kytky by jsi mi doporučil? Koupila jsem tam tu kytku na kořenu, jak se jmenuje zrovna teď nevím. Protože jsem si do akva dala přírodní štěrk a prý se mi tam nic neuchytí. Tak mi prosím porať co mám k tomu ještě koupit? Díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 23:06 Žena bucliik [99]
ježiš taková krásná kytka, upřímnou soustrast :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 23:05 Žena bucliik [99]
taky jsem je vyhodila, namísto nich mám SAE a falešný SAE, ancíci měli pár oblíbených míst a na těch krásně vyhlodaný díry, když byla díra moc velká, stěhovali se jinam a to dostávali okurky a tabletku pro rybky sežrali většinou hlavně oni :-)
Myslím, že je fakt zažitý, že akvárko bez ancíka není akvárko,
kačut, co vybrat jinýho krunýřovce třeba rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_jednopruhy- taky čistí, takže pokud nemáš zvláštní touhu po velké tlamce tak by je zastoupil. Stejně bývá většinu času někde schovaný, moc si jich neužiješ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 22:55 Muž Horác [3942] – Re: filipsi
Václav sem pravděpodobně za chvíli napíše, že mu ancíci také rostliny nepoškozují :o) ... Je to opravdu hodně individuální. Já jsem bohužel zrovna v sobotu vyhodil poslední zbytky Echinodorus cv. Ocellot green. Nádhernej kousek. Ale několikerý nájezd ancíků prostě nerozchodil. E.argentinensis to snad přežije. A rok zpátky se mi zničehož nic pustili do porostu Anubias coffeifolia. Jedna z nejdražších rostlin, co jsem kdy pořídil. Nikdy předtím si jich ani nevšimli. A to je přikrmuju ... Zkrátka, do velkýho (rostlinnýho) akva už mi nesměj ...

horacovoakvarium.cz/… - už je na pravdě Boží - díky ancíkům :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 22:21 Muž filipsi [1295]
Horác napsal: ...Proč ne ... pokud Ti nezáleží na rostlinách :o) ...

Tohle bude asi taky dost individualni, mam jednoho v 50l (mladicka nerozvaznost), a rostlin se ani netkne. Tedy to alespon neni videt. A to mu nic (okurku atd.) nedopravam.
Ale tim ho nechci doporucovat, asi to neni bezne. Se zbytkem souhlas.
Trochu si tak rikam, pri neprebernem poctu krizencu, jestli nejaci nejsou na kytky vic, a nekteri min.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 21:34 Kačut
To fakt nemá cenu tady řešit a mimochode segra ho má, už asi tak dva roky a nevypadá, že by mu tam bylo špatně. Ale to jedno nemá to cenu. Hoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 17:48 Muž Horác [3942] – Re: Kačut
Je mi jasné, že Tě tu nepřesvědčíme, ale nedá mi to :o) ... Navzdory tomu, že také patřím k těm, co tomu nerozumí (na rozdíl od vhiskyho), chtěl bych reagovat na toto:


... "Ancistrus dorůstá maximálně 14 cm, proto patří mezi ryby pro malá až střední akvária." ...

Pokud je tím malým akvárkem míněna stolitrová nádrž, tak nic proti. Pokud si pod tím představuješ dvacetilitrovku, tak to je horší. 20 litrů, to není akvárko. To je kaluž. A držet čtrnácticentimetrovou rybu ve dvacetilitrové kaluži - to je kravina. Škoda, že si ségra nemůže s tím svým ancíkem pokecat. By se asi divila, jak je s tím jejím bejvákem spokojenej ...


... "Je vhodný do každého společenského akvária s živými rostlinami." ...

Proč ne ... pokud Ti nezáleží na rostlinách :o) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 16:37 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Kačut
Kdo to psal?! Přiznejte se! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 16:28 Kačut
Jo a pro ty co si neumí přečíst info na téma rady, kde je přesně napsané co ancitrusi potřebuju, tak ať si to tady přečte, jo:

Ancistrus v akváriu

Ancistrus dorůstá maximálně 14 cm, proto patří mezi ryby pro malá až střední akvária. Mezi začátečníky se stal velmi oblíbeným a žádaným druhem akvarijních rybek. V akváriu potřebuje především dostatečný počet skrýší a skulin, pokud jich nemá dostatek stane se plachým a bude velmi málo vylézat. Ancistrus je noční tvor a nejaktivnější je proto v noci. Na vlastnosti vody nemá nějaké větší nároky, má však rád prokysličenou vodu, tu zajistíte vzduchovacím kamenem. Vzduchovaní nechávejte v letních dnech zapnuté i přes noc. Krunýřovci potřebují teplotu vody kolem 22-27°C, s nižší teplotou se vypořádají lépe než s vysokou. Je vhodný do každého společenského akvária s živými rostlinami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 16:23 kačut
Díky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.07.2008 10:21 Muž vhisky [45] – Re: kačut
jinak nejlíp ti poradí rybicky.net/profil/2928 a napiš jí vzkaz, od ní je info upa nej palec

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [126] ...... 144

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 145816x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/13369?od=6251